Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Lampard19 válasza Borote (#428) üzenetére


Lampard19
tag

E-digitalban, 140 ezerért, az i3-as, gt635, 6 giga ram tulajdonságokkal.
Én is vlc-vel játszom és nem az a gond, hogy nem játsza hanem hogy beleszaggad időközönként. És nem is blue ray-ről beszélünk az esetemben hanem egy szaros 1-2 gigás divx-ről :D
Nvidia-t is telepítette automatikusan szerintem mert ottvan jobb alsó sarokban az nvidia beállítások program amiben lehet állítani alapértelmezetté meg ilyesmiket.

Bluetooth-os írásodat is olvastam, ezt az energy managmentet amit törölni kellene azt hol találom windows 8-ban? Mert a bluetooth se működik :/

(#452) Borote válasza Lampard19 (#451) üzenetére


Borote
addikt

Az EM az egy szoftver, amit a hozzá kapott CD-ről telepíthetsz, vagy a honlapról letöltve telepítheted.
Ha már feltetted, akkor törlöd, újraindítod, felteszed a Win7-hez valót (lemezről vagy honlapról), bekapcsolod vele BT-t meg a wifi-t (Fn+F5 talán), utána letörlöd, és felteszed a Win8-hoz valót (közben még néha újraindítás kellhet).

Azt nézd meg nekem kérlek, hogy az ediginél milyen memóriát tettek bele, ha lehetséges, akkor készíts róla screenshotot (ezekben ne kérj kérlek útmutatást, nem nehéz dolgok), utána pedig akár azt is megpróbálhatod, hogy kiveszed a 2GB-os modult, mert lehet, hogy valami noname vackot tettek bele, ami megbolondítja a rendszert.

(#453) Lampard19 válasza Borote (#452) üzenetére


Lampard19
tag

Köszi a bluetooth leírást mostmár tökéletesen értem, viszont, hogy milyen fajta memória van benne azt még az everest sem írja ki, ezért ötletem sincs, hogy mondhatom meg egyszerűen.

(#454) natë válasza Borote (#452) üzenetére


natë
nagyúr

Íme :

(#455) Borote válasza Lampard19 (#453) üzenetére


Borote
addikt

Hogyhogy nem írja ki az everest? Próbálkozz egy frissebb verzióval, mert most már egy ideje AIDA64 néven fut! :)
Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen memória van benne.
Illetve próba gyanánt a 2GB-os modult kiszedni.

(#454) Mozzarella: a Ramaxel a 2GB-os?

[ Szerkesztve ]

(#456) natë válasza Borote (#455) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, a 4-es. A gyártója Elpida és 1600-as. A 2 Gb-os modul 1333-as.

[ Szerkesztve ]

(#457) Borote válasza natë (#456) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem érdemes lenne megnézni külön külön a memóriákkal.
Hogy továbbra is fennáll-e a probléma.

B960 mellé nem számít, ott így is úgy is 1333-on megy.

[ Szerkesztve ]

(#458) juuzer


juuzer
addikt

Én a Lenovo oldaláról letöltött Nvidia drivert.
Wifi problémám nincs, konkrétan én nem is telepítettem hozzá a drivert, és működik. :))
Bluetooth drivert felraktam, majd leszedtem, nem használom a bluetooth-t :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#459) Lampard19 válasza Borote (#455) üzenetére


Lampard19
tag

Valami nem stimmel tényleg, 800mhz-es, meg 667mhz :(((

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#460) Borote válasza Lampard19 (#459) üzenetére


Borote
addikt

DDR miatt azt kettővel kell szorozni, úgy jön ki az 1600 és az 1333 MHz :) (És ha nem Ivy a CPU, akkor így is úgy is 1333MHz a maximum).
Próbáljátok ki külön külön a memóriákkal, azaz kiveszitek a 2GB-osat, hogy így is produkálja-e ezt a problémát :)

(#461) juuzer


juuzer
addikt

A touchpad multitouch-os? Többen kérdezték, szerintem nem, de hátha egy driverrel :DD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#462) Borote válasza juuzer (#461) üzenetére


Borote
addikt

Igen, multitouch-os, csak fel kell hozzá tenni a driver-t.
Ahogy eddig néztem, a Win7-es driver egy fokkal többet is tud :) (pl középső gomb helyettesítése kétujjas klikkeléssel).

(#463) cstom válasza juuzer (#461) üzenetére


cstom
aktív tag

Igen multitouch-os. Működik a kétujjas zoom, valamint a pad jobb széle a scroll. Ha alapból nem megy, akkor fel kell rakni az Elan drivert.

(#464) rone003


rone003
tag

Szerintem ez érdekes lehet g580 tulajok számára. A hivatalos oldal szerint g580on is működik:

http://ithirek.com/uj-lenovo-megoldas-a-a-pc-bekapcsolasi-idejenek-drasztikus-csokkentesere

És itt a letöltő link: http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS008804

Én feltettem, végig nyomtam az optimalizálást és szerintem gyorsabb lett, még ha nem is 20 másodperc amit a hivatalos oldalon írnak (bár ott írják hogy kb. 60 feltett programnál 60 ms a win 7 felállás ).

A hivatalos oldalon érdemes még a lenovo solution centerre is ráleresni hasznos kis progi.

Remélem van akinek újat mondtam és segítségére válik :D

(#465) rone003


rone003
tag

Szerkeszteni nem tudtam :) Bocsi elírtam nem 20 másodperc alatt áll fel hanem annyival rövidebb idő alatt, a kikapcs idő elvileg a felére csökken. :))

[ Szerkesztve ]

(#466) juuzer válasza Borote (#462) üzenetére


juuzer
addikt

Köszönöm, nekem a win7-es driver nem működik :/ azért is kérdeztem :))

Vamos a la playa.

(#467) Borote válasza juuzer (#466) üzenetére


Borote
addikt

Win8-cat használsz? Mert oda a Win8-cas drivert kell használni :DDD

Win7-es drivert Win8 alatt amúgy van esély telepíteni, compatibility módban kell futtatni, olyankor van, hogy szokott működni.

(#468) pergabb válasza gyemipapa (#450) üzenetére


pergabb
senior tag

hát..akkor ez van. Azért zavar, mert ugye fehér alapon ott egy fekete pötty van kb. Mivel meg van karcolva, ezért megtöri a fényt és nem az jön át aminek kéne. Fekete alapon nincs gond :) Olyan mint egy rohadt por szem amit nem lehet leszedni és mindig ott van.

(#470) cstom válasza rone003 (#464) üzenetére


cstom
aktív tag

Végigcsináltam az optimalizálást, tapasztalat:
windows asztal optimalizálás nélkül: 53 mp / után 1.20 mp
windows "tényleges" használhatóság (homokóra eltűnik) optimalizálás nélkül 1.12 mp / után 1.53 mp
Nekem nagyon nem jött, érezhetően lassabban állt fel a rendszer.

(#471) Faterkam válasza cstom (#470) üzenetére


Faterkam
addikt

Én is végigzongoráztam, nálam saját optimalizálás bekapcsolástól homokóra eltűnéséig: 1,43p
kikapcsolás: 25mp

Lenovo optimalizációval: bekapcs 1,20 kikapcs 20mp.

Viszont boot után néha kiírja hogy nem tud a wifi hálózathoz csatlakozni, nincs csatlakoztatva az adapter!
Ez eddig nem volt! Driverek fent, eddig ez ok volt! :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#472) cstom válasza Faterkam (#471) üzenetére


cstom
aktív tag

Miután leszedtem az optimalizációs szoftvert, visszaállt a sokkal gyorsabb indulás. Lehet csak nálam nem javít, majd ha kipróbálják a többiek is, megírhatnák. Nálam a wifivel nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#473) natë válasza Faterkam (#471) üzenetére


natë
nagyúr

Na ez ismerős... :U

(#474) Faterkam válasza natë (#473) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam nem tűnik el, és az eszközkezelőben is ott van, Driver fent minden ok. Ha otthagyom a gépet kb 2 percre akkor felcsatlakozik idővel. Olyan mintha Bootnál nem lenne ideje betöltenie a Wifi-hez tartozó cuccokat, majd amikor kap elég töltést a Hdd-től akkor ok. Mert nálam a Hdd a leglassabb láncszem a konfigba!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#475) natë válasza Faterkam (#474) üzenetére


natë
nagyúr

Nálam egy hete nem jelentkezett (csak sleepnél) a probléma. Kop-kop-kop.
Egyébként nem driver gond, hanem energia management bug.

(#476) gyemipapa válasza Faterkam (#471) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem optimalizálás nélkül homokóra eltűnéséig mindössze 41 mp, kikapcs 12 mp.
Igaz, nekem SSD-n van a rendszer :DD

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#477) natë válasza gyemipapa (#476) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem a bekapcsolás olyan 30 mp, a kikapcs meg vagy 10. Winyóval ;] (Win 8 rulz)

(#478) Borote válasza natë (#477) üzenetére


Borote
addikt

És az újraindítás opciót használva?

[ Szerkesztve ]

(#479) gyemipapa válasza natë (#477) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na persze... csak ez az eredmény csalóka, a win8-nál ez olyan, mint ha hibernált állapotból ébredne, az nem ugyanaz, mint normál leállásból ébredni. Jó, hogy nem alvó állapotból ébredést ír valaki. ;]
Vedd ki az akksit, vedd le hálózatról, aztán újra adj neki naftát, úgy nézd meg, mennyi idő alatt ébred, amikor a POST screennel indul, ahonnan a BIOS-ba is be lehet lépni. :))

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#480) natë válasza Borote (#478) üzenetére


natë
nagyúr

Én olyat nem szoktam, csak be és kikapcsolom. Viccet félretéve, természetesen úgy több idő, de még mindig lényegesebbek kevesebb, mint Win 7 alatt.

(#479) gyemipapa : tök mindegy minek hívjuk, hogy magyarázzuk és mi az oka. Ennyi idő kell neki, míg feláll a Win, mikor hazajövök? Ennyi. Azonnal leáll este? Le. Ennyi a lényeg :)
Örüljünk, hogy a Microsoft ennyire ügyes volt.

[ Szerkesztve ]

(#481) Borote válasza natë (#480) üzenetére


Borote
addikt

Akkor miért nem hibernálsz? :)
Vagy miért nem altatsz? Az még gyorsabb :DDD

(#482) natë válasza Borote (#481) üzenetére


natë
nagyúr

Mert így is bőven gyors. Az altatást meg nem szereti a wifim.

(#483) Borote válasza natë (#482) üzenetére


Borote
addikt

Azt kipróbáltátok, hogy memória nélkül is produkálja-e a videólejátszási problémát?

(#484) dgh


dgh
csendes tag

Sziasztok
December közepén vettem egy Lenovo IdeaPad G580AH laptopot (Processzor: Core i7 3520M (2900) Memória: 8192 (DDR3) MB vga: 2048 MB NVIDIA GF GT635M). Eddig szerencsére semmi problémám nem volt vele, de ma kíváncsiságból letöltöttem pár hőmérséklet mérő progit és a következő értékeket kaptam. Kérdésem csak annyi, hogy nem nagyon magasak ezek értékek? Esetleg érdemes lenne beszerezni egy hűtőpadot? A válaszokat előre is köszönöm. (az átlagolt cpu hőmérséklet van hogy 70-75 fokra is felmegy)

(#485) gyemipapa válasza natë (#480) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Sőt, ha ki sem kapcsolom, csak a kijelzőt, akkor azonnal használható bármikor a gép.......... :C

Leállni meg nekem is azonnal leáll, 2 mp-ig lenyomva tartom a bekapcsolóját, ennyi... ;]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#486) natë válasza gyemipapa (#485) üzenetére


natë
nagyúr

Savanyú a mangó? :DDD

Szerintem ne fokozzuk. Te örülj az SSD-nek én meg a programozói bravúr Win 8-nak.

(#487) gyemipapa válasza natë (#486) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Természetesen kinek a papné, kinek a lánya.
Azért az tény, hogy a win 8 nem aratott osztatlan sikert, ezt még a Microsoft is elismerte,
sokan vagyunk, akik kipróbáltuk, de nem jött be, és inkább maradtunk a Win7-nél.
Savanyú akkor lenne, ha nem lenne módom Win 8-at használni, azért vélekednék így.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#488) gyemipapa válasza dgh (#484) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Az értékek elég magasak, ez tény, de ettől még stabilan működik. Többünknél hasonlóak az értékek, lásd
a 352,353,365 -ös hozzászólásokat.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#489) cstom válasza dgh (#484) üzenetére


cstom
aktív tag

Sajna az I7-es elég forró fejű. A Dell N5110-es tulajok tudnának róla mesélni... Egyébként max hőmérsékletnek 105 fokot adnak meg:
http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-3520M-Notebook-Processor.74446.0.html

[ Szerkesztve ]

(#490) dgh válasza gyemipapa (#488) üzenetére


dgh
csendes tag

Köszi a gyors választ. Hosszabb távon nem kell félni valamilyen károsodástól esetleg?

(#491) gyemipapa válasza dgh (#490) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem kell félni, nem véletlenül adták meg a gyári garantált legmagasabb hőmérsékletet.
Aműgy is van benne hővédelem, lekapcsol.
Tartós magas hőmérséklet inkább a HDD-t károsítja, azt kell figyelni.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#492) Borote válasza dgh (#484) üzenetére


Borote
addikt

Magas hőmérséklet, ez nincs rendben - ezt a gépet nem érdemes i7-tel venni (ahogy sok más belépő consumer-t sem). Ráadásul indokolatlanul drága is, ennyi pénzért már Inspiron SE 7520-t lehet kapni.

(#489) cstom: nem az i7 forrófejű (most amúgy is csak a 35W-os variánsról beszélünk, bár azok közül értelem szerűen a legnagyobb hőtermelésű), hanem a hűtés kevés.
Bár az esélyes, hogy egy újrapasztázás jót tenne neki.

(#491) gyemipapa: + mindent ami az alaplapra van forrasztva, ami nehezen viseli a 60 fokos hőingást. A 105 fok már extrém rossz a gép belsejének.

Más: aki az edigi-s rambővített gépet vette, és problémázik a videólejátszás, megtenné, hogy kiveszi a 2GB-os modult, és megnézi úgy is?

[ Szerkesztve ]

(#493) cstom


cstom
aktív tag

Jut eszembe, kijött az új HDSentinel, ami már helyesen listázza a merevlemez kondícióját.

(#494) cstom válasza Borote (#492) üzenetére


cstom
aktív tag

Azt írta december közepén vette. 1 hónaposan újrapasztázni? :F

(#495) Borote válasza cstom (#494) üzenetére


Borote
addikt

Lenovo-nál elő szokott fordulni, hogy a gyári paszta kókány módon van feltéve. Vastagon, úgy, hogy már szigetel :D
Mondjuk az i3-hoz és Pentium-hoz képest jelentős az órajel különbség, lehet, hogy magasabb feszültség is kell a Turbo-hoz, azért tud ennyire melegedni.

(#496) gyemipapa válasza Borote (#492) üzenetére


gyemipapa
senior tag

"(#491) gyemipapa: + mindent ami az alaplapra van forrasztva, ami nehezen viseli a 60 fokos hőingást. A 105 fok már extrém rossz a gép belsejének."

Egy szóval sem írtam, hogy a 105 fok "egészséges", de nem is mondta senki, hogy ennyi a hőfoka.
(A kocsiknál is megadják mondjuk a motor max fordulatszámát, de senki nem mondja, hogy tartósan azon hajtva jót tesz a motornak).

A 60 fokos hőingásra viszont a HDD-n kívül max. az elektrolit kondik lehetnek kényesek, de ez is csak pár év múlva vezethetne hibához, vagy kijön a 2 év gari alatt.
Nekem B960-as procim van, ami ugye messze nem i7-es, mégis fűt játéknál 75 fokon, tehát több tipusnál is jelentkezik.
Nem gondolom, hogy a Lenovo hibás szériákat dobott volna piacra, hisz gondolom tesztelték, stresszelték a géptipusokat, mielőtt piacra dobták.

A HDD viszont valóban rossz helyen van a proci alatt, egymást fűtik.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#497) Borote válasza gyemipapa (#496) üzenetére


Borote
addikt

75 fok - rendben van (itt 40 fokos hőingásról beszélünk)
95 fok - nincs rendben (itt meg 60 fokosról)

Az alaplapi forrasztások is így szoktak elfáradni, pl a GPU-nak a BGA forrasztása.
Hogy szokott elhullani a gépek saccra 80%-a? Alaplapos lesz. Hő+rázkódás.

Ez nem asztali gép. Ha a CPU 90 fok fölötti, akkor a mellette lakó komponensek is kapnak belőle rendesen.
Nem a CPU-t kell félteni, az bírja a legtovább :)

[ Szerkesztve ]

(#498) gyemipapa válasza Borote (#497) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Egyet értünk.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#499) natë válasza gyemipapa (#487) üzenetére


natë
nagyúr

Félreértettél. Arra céloztam, hogy a Windows 8 gyors betöltésének, lelövésének hála (na meg a hibrid sleep módnak) sima, mezei lomha winyóval is átélheti a júzer az SSD-érzést (vagy olyasmit).
Legalább e két műveletnél.

(#500) gyemipapa válasza natë (#499) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Igen, ebben Veled is egyet értek...
Sajna ettől nem lett szimpibb, talán az utódja, ha nem fognak ragaszkodni a csempézéshez... :)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.