Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Borote válasza Faterkam (#1900) üzenetére


Borote
addikt

Változott a program, változott a BIOS, szóval ez már két tényező, ami a mérések összehasonlítását nehezíti.
Ráadásul a cahce másolási sebessége gyanúsan a duplájára nőtt, ami kétlem, hogy véletlen lenne.

Viszont nem javult minden érték, a késleltetés romlott.
Megkérdezheted a többieket is, hogy nekik mit mér, illetve megnézheted korábbi AIDA verzióval is!

(#1902) Faterkam válasza Borote (#1901) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen új Aida, és win8 Bios lett feltéve, ennyi változott! (én nem azt írtam, hogy minden érték javult, hanem azt hogy a számok nőttek, (ez pl. a késleltetésnél romlás) :R

Érzetre semmi változás, ezért is lepődtem meg, mert kicsit hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1903) Borote válasza Faterkam (#1902) üzenetére


Borote
addikt

Hááát, ha 10 szeresére nőne a RAM sávszéle, szerintem akkor sem lenne nagyon érzékelhető változás :DDD

Nem próbálod meg megmérni újra a régebbi AIDA-val?
Oprendszerből melyik volt akkor, és melyik van most? Nekem mindkettő Win7-nek tűnik, de az lehet mod is :P

(#1904) Faterkam válasza Borote (#1903) üzenetére


Faterkam
addikt

Semmi nem változott, csak amit írtam, új Aida, win8 Bios. Max frissítette magát a win7 x64 azóta. Semmi mod. mezei Win7 x64 prof.

Holnap megkeresem a régi Aidát, megnézem már csak a kíváncsiság miatt is ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1905) celka5 válasza Borote (#1899) üzenetére


celka5
tag

:)
Köszi)
Igazából csak a szorzót(Set Multiplier) kellett felvinnem Turbo-ra.
kép
(Viszont a throttleStopot minden gép induláskor el kell indítani, hogy működjön(ami nálam nem gond mert ritkán kapcsolom ki a gépet (ha nem megy el a hálózat))

Címkék: i5 Turbo ThrottleStop órajel

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#1906) Chaser válasza celka5 (#1905) üzenetére


Chaser
titán

Rakd be indítópultba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1907) celka5 válasza Chaser (#1906) üzenetére


celka5
tag

Az is egy opció,de inkább elindítom kézzel amikor szüségem van rá:)
(Nem szeretem ha lassítják az indulást az automatikusan induló progik/servicek)

[-CeLkA-]

(#1908) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Újraindítottam a gépet, mostmár nem pörög a venti, ugyanúgy dolgozik mint eddig. Hogy ezt miért produkálhatta, fogalmam sincs, sosem babráltam a ventit programokkal, de szerencsére megjavult.

4 8 15 16 23 42

(#1909) sch_a válasza tonyrulez (#1908) üzenetére


sch_a
addikt

Feladatkezelőt nem nézted? Nekem mostanában "audio message service" nevezetű folyamat zabálta a processzort. Ráadásul win-újratelepítés után is. Inkább letiltottam a szolgáltatások között. Conexant driverrel van valami... Változást nem vettem észre, a letiltással.

Még olyan gondom van, hogy indításnál leragad a Lenovo feliratnál, van, hogy több mint egy percig. Ha azon túl van, már normális sebességgel folytatódik a rendszerbetöltés. Nem tudom mitől lehet ez. Ezen se segített az újratelepítés. Azért is zavaró, mert SSD van a gépben, tehát gyorsan kellene indulnia...

(#1910) tonyrulez válasza sch_a (#1909) üzenetére


tonyrulez
őstag

Közben rájöttem a miértjére. Újraindítás után egy órával megint elkezdete a venti keményen dolgozni, úgyhogy megnéztem a feladatkezelőt, a Viber járatta a procit közel 80%-on, memóriából is ez használta a legtöbbet a gépen. Kinyomtam, rögtön lecsendesedett a gép. Viberéknek meg írok, hogy hogy is van ez, mert ez így nem helyzet-

4 8 15 16 23 42

(#1911) 5diez


5diez
csendes tag

Sziasztok!

Már majd 1éve megvan a g580am és most lett aktuális hogy használnám a bluetoothját.
Mindent feltelepítettem az eszközkezelőben nincs kérdőjeles eszköz és még sincs blútút.
A masina azonosítói 2189, 20150, illetve van még rajt egy számsor amivel a típust azonosítják: 59336132

Bárhol ahol rákerestem erre a típusra mindenhol ottvan a specifikációkban a bluetooth. A kapott cdről telepítettem a bluetooth drivert. A broadcom kiírta hogy no device found telepítés közben de ha egy másik install filet indítok feltelepul csak rohadtul nem csinál semmi hanem kb foglalja a helyet. Az atheros ugyan ez.

Kínomban felraktam a win8as biost ami szerencsére nem oldotta meg a problémát viszont a szívbajt hozta rám mert nem akart elindulni...
Win7 64xet használok. Fn+F5re csak a wifi jön elő, szerintem ott kéne látnom a bluetoothot is.
Computer impériumtól van, B960+8gb Ram, gt630 2GB

Van ötletetek?

(#1912) Beladon válasza 5diez (#1911) üzenetére


Beladon
aktív tag

Szia!
Nekem ezzel sikerült működésre bírni.

(#1913) x_o_n válasza 5diez (#1911) üzenetére


x_o_n
veterán

az semmit nem jelent,mivel a g580 ból kb 150-200 különbözö tipus van.
ha van bluetoth akkor azt a win 7 is látja automatikusan.
ha az eszközkezelőben nincs akkor a te gépedben nincs.
ezt kéne megnézni

(#1914) 5diez válasza Beladon (#1912) üzenetére


5diez
csendes tag

"detect bluetooth device" ----tölt---- "plug in bluetooth device" tényleg nincs bluetoothom :/
azért köszi

(#1915) Beladon válasza x_o_n (#1913) üzenetére


Beladon
aktív tag

Ez pontosan így van ahogy írod. Lenovo oldaláról raktam fel a drivert. Látta a gép létrejött a kapcsolat (legalábbis azt mutatta) csak éppen a funkciók nem működtek pl.: távoli mikrofon, zenelejátszás stb. A fentebb linkelt softver megoldotta a gondom.
Halkan megjegyzem ezek a kombo kártyák finoman szólva elég rosszak... Nekem csak negatív tapasztalatom van velük.

[ Szerkesztve ]

(#1916) Faterkam válasza 5diez (#1911) üzenetére


Faterkam
addikt

20150-ben van BT (legalábbis nálam)
Fn+F5-re beadja a menüt.
Az eszközkezelőben csak akkor látszik, ha engedélyezed Fn+F5-el!

Engedélyezve:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1917) x_o_n válasza Faterkam (#1916) üzenetére


x_o_n
veterán

igen ez működik,csak elöbb meg kéne találnia.
alapból meg aktív.
ahogy feltelepitesz mindent az látszik és van.
mig fn+f5 el ki nem kapcsolod.
viszont a kombóval megnézhetné hogy az mit ir rá.

(#1918) Faterkam válasza x_o_n (#1917) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem értem akkor, mert a support oldalon van BT Driver a 20150-es modellhez!

[L:/dl/upc/2013-09/06/300564_guoecpb71lygkbus_lenovobt2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-09/06/300564_guoecpb71lygkbus_lenovobt2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1919) x_o_n válasza Faterkam (#1918) üzenetére


x_o_n
veterán

talán mert nem csak egy féle 21050 es van!
és nem volt kedvük szétbontani 150 felé!
a számozást!

(#1920) Borote


Borote
addikt

Elég hektikus, hogy melyik G580-ban van BT, és melyikben nincs. Néhányan fel sem tüntették, hogy van-e benne BT, vagy nincs, épp az ilyen esetek miatt.
még azt tudom ajánlani, hogy csinálj egy Linux live pendrive-ot, és nézd meg azzal, ha az sem látja, akkor még esélyesebb, hogy nincs ilyen eszköz.

Esetleg ha valaki segít Neked, akkor a vindóz registry-ében elvileg meg lehet keresni a BT-t, ha van.

(#1921) 5diez válasza x_o_n (#1917) üzenetére


5diez
csendes tag

Fn+F5re csak wifi jön elő de ezt máír leírtam a kérdés feltevéskor is. Mivel az eszköz kezelő nem látja és az ajánlott broadcomos telepítő sem találta meg bukta van.
Most vettem egy Logitech bluetooth audio adpatert meg 2 hangfalat erre a kiderül hogy a laptop veleszületett rendellenességel nem tartalmazza amit kéne....

(#1922) Faterkam válasza 5diez (#1921) üzenetére


Faterkam
addikt

Én szinte biztos voltam, hogy az összes 20150-ben van BT, jó ezt is tudni, hogy nem :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1923) Preferia234


Preferia234
csendes tag

Sziasztok!

Kb 1 hete vettem egy lenovo g580AH notebookot win 8-al, de játék után 10-15 perccel kikapcsol a gép mindenfajta figyelmeztetés nélkül. Eddig az empire total wart és a legújabb tomb raidert (eredetiek, így ez sem lehet probléma) próbáltam ki, mindkettőnél jelentkezett a probléma.

Tudnátok vmit mondani, hogy oldjam meg ezt, vagy mitől lehet?

Köszi előre is.

(#1924) Faterkam válasza Preferia234 (#1923) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem a játékok közbe monitorozni kellene a hőfokokat, Aida Gpu-Z stb

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1925) Preferia234 válasza Faterkam (#1924) üzenetére


Preferia234
csendes tag

De maga a gép nem forró (sőt, hideg), és a ventilátor is hűvös levegőt fúj ki.
Bár köszi a tippet, megnézem.

(#1926) Borote válasza Preferia234 (#1925) üzenetére


Borote
addikt

Nézd meg, ugyanis lehet, hogy nem érintkezik jól a hőcső a processzor felszínével!

(#1927) Preferia234 válasza Borote (#1926) üzenetére


Preferia234
csendes tag

Megnéztem:
Normál állapotban, egy böngészőablakkal: az intel HD4000 40 fok, a GT635 70 fok. Ez nekem elég soknak tűnik.
Mindjárt lecsekkolom játék közben is.

(#1928) Faterkam válasza Faterkam (#1900) üzenetére


Faterkam
addikt

Na megnéztem a régi Aida-val. Még mindig nem értem :F
Evvel szinte ua, mint régen....

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1929) Chaser válasza Preferia234 (#1927) üzenetére


Chaser
titán

Ez sok is...valószínűleg rosszul pasztázták vagy defektes a hőcső a hűtőn.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1930) Preferia234 válasza Preferia234 (#1927) üzenetére


Preferia234
csendes tag

Megnéztem játék közben (Empire TW), 87 fokot mutatott, de csak a nagytérképen, nem csatát játszottam, gondolom ott felmehet magasabbra is.
Mit gondoltok, szervíz? És ez mennyire lenne sürgős, úgy értem, ha nem játszom, ez a hiba úgy is árt a gépnek, mármint csökkenti az élettartamát?

(#1931) Faterkam válasza Preferia234 (#1930) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam böngészés közben Cpu: 55c, Gt635m: 46c
Heaven alatt max. 81c mindkettő. Nálad valami nem oké!

A Gpu főfokot csak úgy tudtam alapba mérni, hogy a minecraft főablak meg volt nyitva :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1932) Borote válasza Preferia234 (#1930) üzenetére


Borote
addikt

Ez tuti, hogy hibás hűtésű darab! Extrém nagy különbség van a GPU és CPU között, pedig majdnem teljesen közös a hűtésük. Ha benne lennél a 3 napban, akkor csere, így viszont szerviz lesz belőle.

(#1933) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ha Win8-at akarok rátenni akkor azt minden előzmény nélkül megtehetem vagy biost kell frissítenem előbb?
Minden működik Win8 alatt is tökéletesen (BT, wifi ...)?

Köszi a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1934) Faterkam válasza dewil666 (#1933) üzenetére


Faterkam
addikt

Én feltettem, a Biosba a boot sorrendre figyelj, mert a Biosfrissítés átállítja EFI-re, és utána nekem nem indult a Win7. Igaz én a Win8-at csak a Win7 mellé tettem. (hál' istennek)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1935) x_o_n válasza dewil666 (#1933) üzenetére


x_o_n
veterán

én simán feltelepitettem,minden rendben volt,csak nem jött be a win8,de még a netbookon sem volt gond,mindent látott,és semmi driver nem kellett semmihez.

(#1936) dave0825 válasza Faterkam (#1461) üzenetére


dave0825
őstag

Heló! És win7 nem is működött utána rajta? Vagy kiírt valami hibát? Lett valami baja a gépnek? Vissza tudtad csinálni, ha lett baja?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1937) Faterkam válasza dave0825 (#1936) üzenetére


Faterkam
addikt

Ment persze, a Bios Sorrendet kellett beállítani csak Legacy-ra. Most úgy van hogy a C: a Win7, és a E: a Win8. Multiboot Rulez ;)

A Gépnek semmi baja nem lett ez miatt, igaz a régi Bios-t nem találtam, tehát maradt a Win8-as. A Win8 mindent felismert, minden működik, Energy management BT, Wifi, (előtte a Lenovó oldaláról letöltöttem a Drivereket)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1938) dave0825 válasza Faterkam (#1937) üzenetére


dave0825
őstag

Csak azért kérdeztem, mert nekem az a gondom a G580GH-mmal, hogy ELVILEG lennie kéne benne bluetooth-nak, viszont se eszközkezelő, se AIDA64, semmi program nem találja...Páran javasolták itt az oldalon a BIOS-frissítést, de páran ellenezték is...Win7 van nekem a gépen, és szeretném ha az is maradna, ezért kérdeztem, hogy a win8-as bios jó lenne-e nekem, illetve szerinted előkerülne-e a gépemben a bluetooth? Ha az alját lefényképezem, és fölteszem ide a képet, meglátszik rajta, hogy van-e benne bluetooth?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1939) x_o_n válasza dave0825 (#1938) üzenetére


x_o_n
veterán

az fn+f5 bill kombinácóra bejön egy lenovo ablak
ott van a wifi és a bt ha van.

(#1940) Faterkam válasza dave0825 (#1938) üzenetére


Faterkam
addikt

Win8 Bios frissítéstől NEM lesz BT!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1941) dave0825 válasza Faterkam (#1940) üzenetére


dave0825
őstag

Értem, köszi :( egyébként látom, hogy csak följebb kellett volna görgetnem :)
Neked is köszi x_o_n

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1942) dewil666 válasza x_o_n (#1939) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor csak Win7 után simán felteszem és nem kell biossal babrálni. Értem köszönöm.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1943) Preferia234 válasza Borote (#1932) üzenetére


Preferia234
csendes tag

Köszi a segítséget, akkor megy a szervizbe.

(#1944) Borote válasza Preferia234 (#1943) üzenetére


Borote
addikt

Illetve a bolttal is felveheted a kapcsolatot, ahol vetted.
Még annyi, hogy a telefonos ügyfélszolgálaton részletesen mondd el a hibádat, hogy biztosan megértsék :D ez a szűk keresztmetszet :)

(#1945) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok.
Olyan problémám van, hogy 1 játéknál nem tudom működésre bírni a beépített videókártyát(gt635).
Az nvidia beállításoknál szürkére vált annál a játéknál (Counter Strike 1.6) és nem engedi hogy beállítsam. Csak az inteles videókártyával megy, ami kevés hozzá. A többi játéknál nincs ilyen gond csak ezzel. Szerintem azóta van mióta BIOS-t frissítettem a legújabbra, mert előtte működött ennél a játéknál is. Érdekes módon a bluetooth is lett, miután frissítettem mert előtte nem volt, bár nem emiatt frissítettem ,mert úgy se használom. Ötleteket kérnék, hogyan orvosoljam a problémát.

(#1946) x_o_n válasza simo9555 (#1945) üzenetére


x_o_n
veterán

szia

nvidia driver frissités.

(#1947) simo9555 válasza x_o_n (#1946) üzenetére


simo9555
tag

Üdv.
Ezzel csak annyi a baj hogy nem oldja meg. Kipróbáltam már szinte mindent, de még nem tudtam működésre bírni.

(#1948) G3R!94 válasza simo9555 (#1947) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Hello!

Jobb klikk az indító exe-re és futtatás grafikus processzorral -> nagy teljesítményű nvidia.

De komolyan kevés az inteles kártya a CS 1.6-hoz? Még a pentiumos HD2000-nek is elégnek kéne lennie szerintem, ha az van a gépedben.

(#1949) simo9555 válasza G3R!94 (#1948) üzenetére


simo9555
tag

Üdv.
Én tudom hogy így kéne elindítani ahogy leírod csak hogy nem lehet mert nincs ilyen opció. Én se értem hogy miért nincs. Core I3-as ezért HD3000 van ebbe a gépbe de kevés a játékhoz, füstnél szaggat. Valaki tud olyan oldalt ahol biost lehet leszedni ehhez a géphez verzió szerint?

[ Szerkesztve ]

(#1950) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

GT 635M vagy GT 710M a jobb videokártya játékra? Számozás szerint elvileg a 710, de összehasonlító táblák, benchmark eredmények bizonyos paramétereknél az egyiknél, másikak a másiknál jobbak.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.