Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) rakloo válasza celka5 (#936) üzenetére


rakloo
aktív tag

Még OSX-el is kibírt a gépem 2 órát, valami nálad szerintem nagyon nem okés.

Böngészéssel, folyamatos flash videóval a háttérben /youtube lejátszási lista/ is kibír a gép 3,5-4 órát.

555-SHOE

(#952) celka5 válasza rakloo (#951) üzenetére


celka5
tag

Írtam, hogy az Nvidia VGA volt használatban, gondolom jóval többet eszik úgy :)

[-CeLkA-]

(#953) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Most vettem egy ilyen laptopot, és eddig kész rémálom. Win8 telepítő pl. nem volt hajlandó feltelepülni, mert nem volt valami jó a HDD-vel, és formázni sem akarta, de Ubuntu-n megoldottam.
Először is: Nincs wifim! A lemezről feltelepítettem a drivert, újraindítottam, semmi. Lenovo honlapjáról letöltöttel is ez volt a helyzet (ennek oka az lehet, hogy ugyanaz volt mint a CD-n). :W Erre keresnék valami megoldást, de gyorsan!

A másik a touchpad, Ubuntu-n tudtam egy ujjal görgetni, de itt nem. CD-ről meg nem akar feltelepülni a driver. Igaz lehet hogy ezt a honlapról kellene, még megpróbálom.
Egyelőre ennyi, még a gép hangjával vannak problémáim, ilyen dobozos hangot nehezen viselek el, de gondolom valahogy lehet konfigurálni.

A lényeg: Wifi driverrel valaki dobjon meg! :D

4 8 15 16 23 42

(#954) celka5 válasza tonyrulez (#953) üzenetére


celka5
tag

Üdv
Feltöltöm az egész cd-t megára (be-isoztam)

[-CeLkA-]

(#955) tonyrulez válasza celka5 (#954) üzenetére


tonyrulez
őstag

Milyen CD-t? Mert az nekem is megvan, és az azon lévő driver nem akar működni.

4 8 15 16 23 42

(#956) celka5 válasza tonyrulez (#955) üzenetére


celka5
tag

A gyárit, G480 a címkéje:D
Én azt tettem fel, Atheros Wlant

[-CeLkA-]

(#957) dewil666 válasza tonyrulez (#955) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Az Atheros Wlan lesz jó! És csak ezt az egy Wlan drivert kell feltenni mert a többi zavarhatja ezt!
Én ezeket tettem fel:
Intel chipset
Wlan
VGA driver (ez frissítette magát később)
USB 3
Bluetooth
Webcam
Audio

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#958) Borote válasza tonyrulez (#953) üzenetére


Borote
addikt

Tessék.
Görgetést a touchpad driver beállításai között keresd (egér).

A telepítős dolog sem a gép hibája, hanem Win8 és UEFI-hez köthető. Elvileg egy teljes újraparticionálás megoldja. (MBT - GPT partíciókiosztás miatt).

(#959) tonyrulez válasza dewil666 (#957) üzenetére


tonyrulez
őstag

Rendben, megpróbálom az Atherost. Ahogy elnézem az NVidia és az IntelHD már fent van alapból, azt inkább nem telepítgetem, de a többin végigmegyek majd.

4 8 15 16 23 42

(#960) tonyrulez válasza dewil666 (#957) üzenetére


tonyrulez
őstag

Feltettem az Atheros-t, de mindig azt írja hogy nem érhető el vezetéknélküli kapcsolat. Egyáltalán ezeket hol lehet beállítani? Vezérlőpultban sem találtam ilyeneket.

Közben érdekes módon már elkezdett működni a touchpad, kis ikonja is lett. Érdekes.

4 8 15 16 23 42

(#961) rakloo válasza tonyrulez (#960) üzenetére


rakloo
aktív tag

Folyamatosan frissít, telepít a win8. Többszöri újraindítás után is szed le dolgokat.

555-SHOE

(#962) tonyrulez válasza Borote (#958) üzenetére


tonyrulez
őstag

Letöröltem mindent, feltettem a Win7-es energy managert, FN+F5-re azt írja hogy a vezetéknélküli hál.kártya bekapcsolva, feltettem az Atheros drivert, de még mindig nem működik :(

A touchpad pedig random módon lefagyogat, van hogy 5 másodpercig mozdítani sem tudom.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#963) rakloo válasza celka5 (#952) üzenetére


rakloo
aktív tag

Most teszteltem, folyamatos youtube videólejátszással (lejátszási lista), böngészéssel 3 órát, és 20 percet bírt a mahinéria, feles fényerőn.

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#964) x_o_n válasza tonyrulez (#962) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem értem mi lehet,win8-al alapból volt wi-fi,win7 ahogy felraktam a cd drivert avval is.
De gondolom más gép is van a wifin?
Új kapcsolatöt kell létrehozni ,mint dsl stb csak vezetéknélküli,és a másik gépen megadott wifi router név,jelszó-val tudod használni.
Nem a netszolgáltatossal az a routernek kell.

(#965) x_o_n válasza rakloo (#963) üzenetére


x_o_n
veterán

A chromnak hogy adtad meg az nvidiat?
Az nvvezérőben?

(#966) celka5 válasza x_o_n (#965) üzenetére


celka5
tag

(#967) celka5


celka5
tag

Itt a cd image ha kellene valakinek:
G480 driver V1.2.isz (2.51 GB)
https://mega.co.nz/#!fxYgRa7J!QVfBE1KT2iLfmGmS4-I9v1cr1CYLQOq0kTV_houZTkE

[-CeLkA-]

(#968) x_o_n válasza celka5 (#966) üzenetére


x_o_n
veterán

Hu,köszönöm:)nem szaggat többé az angrybirds:)

(#969) celka5 válasza x_o_n (#968) üzenetére


celka5
tag

:D nincsmit.

[-CeLkA-]

(#970) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Nagy nehezen sikerült, installáltam a drivereket mint egy állat, most működik. Remélem így is marad!

4 8 15 16 23 42

(#971) Lui76


Lui76
őstag

Ez az ominózus újrapasztázás kérdés, amiről beszéltek !
Vki hívta őket(általánosan alkalmazható )és lehet bárkinek, vagy be kell az esetet jelenteni és úgy egyeztek bele.
És ha vki már ezt végijárta , kihez tartozik ,kit kell hívni ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#972) Beladon válasza Lui76 (#971) üzenetére


Beladon
aktív tag

Szia!

Ha laptopszalonnál vetted a géped ott max. annyit tanácsolnak hívd fel a garancialevélen látható ingyenes számot. Ha felhívod ott egy "gép" veszi fel és elnavigál a kívánt menühöz esetedben egy szervízeshez. Ott felveszi valaki a telefont akitől megkérdezheted mit is tehetsz pasztázás ügyben. Ő annyit fog mondani, hogy ha nem sérted meg a gépet otthon is elvégezheted. SEHOL nem sérted meg. Valóban rugalmasak ebben a témában. Vagy kijönnek házhoz elszállítják elvégzik a feladatot majd visszahozzák.
Nálunk volt újrapasztázva itthon egy i5 3210m gt635 config.

[ Szerkesztve ]

(#973) Borote válasza Beladon (#972) üzenetére


Borote
addikt

Mondtam én :) És mennyire volt nehéz? Y570 esetében azért kellett bontani, de mindenkinek sikerült eddig.

(#974) Beladon válasza Borote (#973) üzenetére


Beladon
aktív tag

Mennyire volt nehéz? annak aki sokszor szedett már szét gépet nem az. Aki elsőre akar annak lesz egy két kellemetlen perce :DD Először is nem nem elég csak a hátlapot levenni. Teljesen szét kell bontani alaplapig. Egyedül a képernyőhöz nem kell nyúlni. HDD ODD minden ki. Billentyűzet is sőt az egyik hangszóró is. a felső billentyűzet körüli keretet is el kell távolítani. Alaplapról minden kis szalagkábelt eltávolítani stb... Egy igazán kritikus pontja van a szétszedésnek ahol nagyon könnyen meg lehet sérteni az pedig ott található ha leveszed az akkumulátort és 4 vagy mennyi kis "pöcök" van ott. Nagyon könnyen törnek. Amikor le kell szedni a felső burkolatot azokat akkor kell kipattintani de nem egyszerű. Ragaszkodó kis jószágok. Egyébkén egy jó csipesz és 2 csavarhúzó kell a teljes bontáshoz. Zömében ennyi. Ha egyéb kérdés érdekel csak szólj. Ja és ha már szét volt szedve az nvidia is át lett pasztázva. (igen "gány" ahogy Lenovoéknál pasztáznak. ott is volt sok ahol semmi keresnivalója. A paszta teljesen száraz volt és vastag... Viszkozitása szinte egyenlő volt a nullával. Letakarítani sem volt egyszerű.

(#975) Borote válasza Beladon (#974) üzenetére


Borote
addikt

"igen "gány" ahogy Lenovoéknál pasztáznak. ott is volt sok ahol semmi keresnivalója. A paszta teljesen száraz volt és vastag... Viszkozitása szinte egyenlő volt a nullával. Letakarítani sem volt egyszerű." - ez végülis egy közismert tény (bár nem csak náluk :DDD ), és a paszta minősége is hagy kívánnivalót maga után. Ezt szerencsére tudjuk, és ezért is javasoljuk a pasztázást, jót tesz az :D örülök, hogy Neked is sikerült!

Amúgy nekem a ThinkPad X61 Tabletet is alaplapig kellett bontanom, ráadásul volt pár belegyógyult csavar is... Én inkább úgy mondanám, hogy minimális technikai érzék, józan és, és kellő önbizalom kell, hogy valaki meg tudja oldani.

(#976) Beladon válasza Borote (#975) üzenetére


Beladon
aktív tag

Itt nem volt belegyógyult csavar egy sem. Szépen kijött mind. Nem azt mondom én sem, hogy nehéz csak annyit, hogy könnyű a kis pöcköket letörni ha nem figyel az ember ott ahol írtam. Egyébként semmi nehéz nincs benne. Ráadásul igen könnyű összerakni. Talán még a klaviatúra kiszedését említeném meg mint nehézségi faktor. Egy nagyon kis pici "csapóajtó" (vagy mi a szösz :D) fogja le a szalagkábelt amit nálam igen nehéz volt felpattintani, de segített a csipesz mert a lapát kezem nem is fért hozzá ...

(#977) dewil666 válasza Beladon (#976) üzenetére


dewil666
őstag

Érdemes akkor egy új gépet (1.5hetes) is újra pasztázni?
Vagy ráérek vele? Én is meg tudnám csinálni csak akkor lehet ugrik a gari.
Hol csinálnák meg úgy hogy nem veszítem el a garanciát?
Laptopszalonból lett véve.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#978) Beladon válasza dewil666 (#977) üzenetére


Beladon
aktív tag

Csak akkor érdemes véleményem szerint ha túl magas hőmérsékletet mutat. Ha minden oké a hőfokkal akkor nem feltétlenül kell még hozzá nyúlni. Te magad is megcsinálhatod garancia vesztés nélkül de előtte hívd fel a a garancialevélen látható "80"-as számot. A laptopszalonnál is ezt mondják majd miután felhívod őket és erre ők bekérik a gépet amivel semmit nem kezdenek hanem annyit mondanak hívd a szervizt. Ha nem akarsz te magad bajlódni vele akkor csak az marad ha garanciáztatod. (Egyébként a "sarki" pc-s boltban is belenyúlnak neked de ha ott rontanak el valamit nem hiszem, hogy örülni fogsz majd a garanciavesztésnek. )

(#979) dewil666 válasza Beladon (#978) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor majd inkább én megcsinálom. Valamilyen szinten van némi tapasztalatom laptop szerelés terén de még most hanyagolom. Várok 3-4 hónapot vagy addig míg nem veszek észre emelkedő hőfokokat. Ha én állok neki akkor is hívjam fel az ingyenes számot és kérdezzem meg hogy megcsinálhatom-e?
Majd keresek szétszerelős videót ami lépésről lépésre bemutatja a szétszerelést.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#980) Beladon válasza dewil666 (#979) üzenetére


Beladon
aktív tag

Én azt javaslom, hogy hívd fel. Biztos ami biztos alapon. Videót nem nagyon találsz majd de service leírás illusztrált képekkel van a neten.
Service manual

[ Szerkesztve ]

(#981) dewil666 válasza Beladon (#980) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen! :R
Szép hétvégét!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#982) Beladon válasza dewil666 (#981) üzenetére


Beladon
aktív tag

Szívesen. Köszi, viszont neked is.

(#983) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Múlt nap tettem fel a gépre egy Windows 8-t és hozzá win8 Energy Management 8.0 . Bármit is állítok át,az akku védelmét vagy max feltöltésre, mindig maxra feltölti. A win7-snél csak 50-60%-ig töltötte. Mi a gond?

létezik,hogy a Windows nem engedi, hogy ez a progi szabályozza?Ha igen hogyan állítsam át? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#984) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Srácok COD4-el esetleg játszik-e valaki? Ha igen, egy full grafikás FPS-t tudna mondani? :/
Nem tudom, hogy átvált-e a gép a jó videokarira.. Ezt honnan lehet tudni?

• Honor Magic5 Pro •

(#985) celka5 válasza fpatrik17 (#984) üzenetére


celka5
tag

Van nvidia progi ami jelzi, hogy mi használja gpu-t.alt+tab és meglátod.
[link]

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#986) atti1848 válasza atti1848 (#983) üzenetére


atti1848
senior tag

Megoldódott.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#987) csaba17 válasza atti1848 (#986) üzenetére


csaba17
senior tag

azért leírhatnád mi volt a gond, hátha valakinek még jól jön.

(#988) atti1848 válasza csaba17 (#987) üzenetére


atti1848
senior tag

Nem biztos, de:
Szerintem semmi nem volt csak nem jót jelöltem ki, de letöltöttem az EM 8.0.2.3-t és azzal próbálkoztam, de ekkor meglestem a súgót és ott írta, hogy melyikre fogja 60%-ig feltölteni én persze épp a másikra nyomtam, de az én értelmezésemben még mindig fordítva van: Optimalizált akkumulátorállapot (Ez az üzemmód biztosítja a leghosszabb akkumulátor üzemidőt), én erről azt értelmezem,hogy ha ez van pipálva, akkor akkuról használva tovább bírja. De lehet csak én vagyok a gyenge. :Y

Persze a másik:
Maximális akkumulátor élettartam ( maximalizálja az akkumulátor élettartamát) ?????

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#989) celka5 válasza atti1848 (#988) üzenetére


celka5
tag

Te értelmezed rosszul.

[-CeLkA-]

(#990) x_o_n


x_o_n
veterán

Ssd bepattintás a hdd helyére,mennyire egyszerű?

(#991) Beladon válasza x_o_n (#990) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nem nehéz.2 csavar a hátlapon + 2 ami a hdd-t rögzíti a gépbe. Ha kiszedted a HDD csavarokat akkor csak finoman le kell húzni. kb.: ennyi is lenne

(#992) x_o_n válasza Beladon (#991) üzenetére


x_o_n
veterán

Király:)
Köszönöm

(#993) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lehet amatőr kérdés és tudom hogy dedikált vga kártya van benne de hol található a vga? Az elöző notimban egy mxm II vga volt ebben milyen van? Azt tudom hogy átnevezett 635m.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#994) x_o_n válasza dewil666 (#993) üzenetére


x_o_n
veterán

gt630m átnevezve 635-nek
közös a hűtő a cpu val igy nem messze töle,az alaplapon.

(#995) Beladon válasza dewil666 (#993) üzenetére


Beladon
aktív tag

Ha ránézel a billentyűzetre akkor kb.: a "D, F, G" betűk körül van benne az nvidia. Egy kis játék terhelés után érezhetően melegebb is ott.

(#996) dewil666


dewil666
őstag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#997) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Ahoj!

Azt nem lehet állítani, hogy Fn+ a nyilak használatakor a hangot és a fényerő mekkora léptékekben állítsa? A Hang miatt lenne fontos, mert a legkisebben fokozaton is jelentős hangja van a gépnek, és az asszonynak nem tetszik mikor az ágyban gépezek és olyan hangos :)

• Honor Magic5 Pro •

(#998) juuzer


juuzer
addikt

Pár hete nem működik a Wi-Fim. Vagyis az a baja, hogy bekapcsoláskor sokszor nem akar csatlakozni az itthoni routerre. Azt hittem a router a hibás, de nem, mert a telefonom és a tabletem gond nélkül csatlakozva vagyon :D Pár próbálkozás után általában sikerül működésre bírni. Mivel lehetne ezt megoldani?
Továbbá a win8-am sokszor nem hajlandó bejelentkezni: beírom a jelszót, tölt, majd fekete képernyő. Ez is jópár ki-bejelentkezéssel jár. Gondolkoztam, hogy újrarakom a windowst, vagy átváltok 7-esre, de igazából frissítések után egy ideig jó.
Valami ötlet? :)) előre is köszönöm :) :))

Vamos a la playa.

(#999) Beladon válasza juuzer (#998) üzenetére


Beladon
aktív tag

Win 8-at nem használok így érdemben nem tudok semmit sem mondani.
Wifi: próbáld ki más driverekkel is ha 100%, hogy nem a router a hunyó.

(#1000) King Unique


King Unique
titán

Üdv.

G580 (20157)-as notimban integrált webcam-hoz win7 alá felraktam Lenovo Easy Webcam drivert, Fn+Esc-el lehet ki be kapcsolgatni. Még nem próbáltam ki skype, msn stb-vel, h megy-e (biztos), de nem tudom külön alkalmazásként megnyitni, mint ahogy win 8-al a "kamera", ott frankó minden , képkészítés-időzítés.videofelvétel stb., v ehhez win7-re driver mellett külön program is kell, vcsak enyémen nem megy vmi :F Lenovo oldalán csak driverekt találtam, azt volt driver DVD-jén is, külön proginak mi a neve (ha van), v használható külső, mint pl. ManyCam stb. is?

+win8 x64-hez nem tudtam drivert teljesen feltenni, végén hibaüzenetre hagyatkozva leállt, vmi Dvr64 setup (lehet más a neve), v mit hiányolt, ennek ellenére műxik. Esetleg mappáján belül külön telepítsen a 3-ból - Bison, Chicoy, Liteon - vmelyiket?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.