Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) cstom válasza atti1848 (#295) üzenetére


cstom
aktív tag

A bekapcsoló gomb nem világít. Engem meg az zavar, hogy nem pislákol led, ha dolgozik a hdd.

(#302) Csepe válasza atti1848 (#295) üzenetére


Csepe
aktív tag

BIOS-ban csak a bootsorrendet érdemes átállítani, ha a HDD-t állítod be elsőnek, akkor gyorsabban fog bekapcsolni a gép. :K

cstom: én pont ezért nem rakom fel soha a HDsentinelt, nem akarom, hogy a vinyó állapota miatt aggódjak folyton. :)
A sok csilivili ledet meg én is utálom.

[ Szerkesztve ]

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#303) Rojales


Rojales
csendes tag

Hali!

Érdeklődnék h ki mennyire szokta játékra használni a laptopját? tudom, hogy nem egy gamer laptop, nem is azon célból vettem, de néha azért nem birok magammal és játszanék egy kicsit.
csak is szorakozás céljából feltettem a TD: Ferrari legends és a NFS most wanted-et, a vizuális beállitásokat minimálisra vettem, az nvidia profilban is a lehető legnagyobb teljesitményre vettem, de mégis elég idegesitően beszaggat mind a 2 játék, leszedtem hozzá a legfrissebb nv drivert, azon az estén már játszható sebességgel futottak, de másnap meg már megint ugyanugy, mintha nem is lett volna változás, nem is nagyon értem az egészet. igaz közben feltettem nosztalgia képpen a colin 2005-öt is, nemtudom h ez mennyire befolyásolhatta ezt a dolgot v sem. szoval az lenne a kérdésem h hasonlo kaliberü játéknak el kéne futnia azért minimális beállitások mellett, vagy nemsok esély van erre? vagy netán nálam van a hiba és user error az egész?:D

amugy g580 20150 tipusom van, 8 gb ram, b970 proc és gt 630m vga, 1 tb vinyó.
3d mark test: http://www.3dmark.com/3dm11/5386365
élményindex: 6,2 - 7,6 - 5,2 - 6,6 - 5,9

előre is köszi a segitséget, remélem nem zavartam senkit sem a kérdésemmel :)

(#304) rakloo válasza Rojales (#303) üzenetére


rakloo
aktív tag

Nekem nagyon sok játéknál van ez, hogy akár minimumon, akár középgrafikán... ugyan annyira szaggat. ( Shift 2, Far cry 3, GRID... etc )

Van egy olyan sanda gyanúm,hogy a relatíve gyenge cpu miatt van ez.

555-SHOE

(#305) csaba17 válasza Rojales (#303) üzenetére


csaba17
senior tag

a most wanted (gondolom az újabbra gondolsz) az nálam is akad picit de inkább ilyen 5-6 másodpercenként akad meg egy pillanatra, ahogy megnéztem majdnem minden lowon van de még így is jó a grafika.
én inkább mostanában az új hitmannal játszok, az egyáltalán nem akad pedig jó közepes grafikán van, maxra nem is próbáltam de nekem így is bőven megfelel.

(#306) gyemipapa válasza atti1848 (#297) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ami az élményindexedet illeti, igen jónak számít, kivéve a RAM-ot.
Az a sejtésem, hogy csak az egyik slotodban van RAM, így nem tud dual chanelben dolgozni.
Én amint tettem mellé párt, (most 2x4 GB), rögtön felugrott a RAM indexe 5,9-ről 7,6-ra.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#307) gyemipapa válasza Rojales (#303) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nos, valóban ez nem egy gamer gép, ezt el kell fogadni, bár én is játszom rajta (Fallout 3 és New Vegas, Borderlands szépen hasít).
Valóban a gyenge láncszem nem a VGA, hanem a processzor, de hát minden játéknak van egy minimális és egy optimális gépigénye, erre rá lehet keresni, és kéretik ezt figyelembe venni.
Másként a mai játékok csak kompromisszumokkal, fapadosabb beállításokkal játszhatók.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#308) Ivan15 válasza dorka16 (#294) üzenetére


Ivan15
senior tag

a nekem is ilyen rendszerem van otthon. C:64 bites , H: 32bites Win7 (mert vannak programok, amik csak 32biten futnak..) az inditasnal valaszthato ki, hogy melyik töltödjön be.

Ha a 30Gb-ot latni akarod: meghajto törlese (pl D:\), masik meghajto (pl E:\) növelese. Itt az utvonal:

-csak a törölt meghajto tartalma törlödik, formazni sem kell feltetlenül, de lehet azt is...
Csak a C:\ hez ne nyulj hozza az MBR miatt!

[ Szerkesztve ]

(#309) Csepe válasza Rojales (#303) üzenetére


Csepe
aktív tag

Nekem is ugyanilyen g580-am van mint neked, és eddig minden játék amit kipróbáltam (Far cry 3, Hitman 5, Fear 3, Swtfu 2) akadás nélkül futott medium-high grafikán.

Próbáld meg 'Futtatás grafikus processzorral' módban futtatni a játékokat, lehet ez a hiba, hogy a gép a hd2000-en akarja őket indítani és ez betesz nekik. :)

[ Szerkesztve ]

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#310) cstom válasza Csepe (#309) üzenetére


cstom
aktív tag

Ja ja, például a Codmasters F1 2012 egyik bug-ja, hogy sehogy nem ismeri meg az Nvidia karit és minden áron csak az Intelt akarja használni.

(#311) Ivan15 válasza Ivan15 (#308) üzenetére


Ivan15
senior tag

illetve az MBR inditasi sorrend pl. a "EasyBCD" programmal valtoztathato, a standard "windows 7" megnevezes atnevezhetö -mert egyebkent 2x szerepelne- vagy az egyiket -amelyik win7 nem kell- törölni is lehet. A kesöbbi telepites a felülröl elsö megnevezes.

[ Szerkesztve ]

(#312) Ivan15 válasza Ivan15 (#311) üzenetére


Ivan15
senior tag

miutan ki lett valasztva hogy melyik op.rendszer legyen a standard. Sok lehetöseg adott

(#313) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Húgom laptopján is folyamatosan romlik a kondíció, pedig csak netez rajta..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#314) Rojales válasza Csepe (#309) üzenetére


Rojales
csendes tag

próbáltam azzal a futtatási lehetőséggel is, de nemsokat változott, ujból feltettem a drivert, de szintén semmi változás, bár legalább nem az integrált vga-t akarja kihajtani:D, de ki fogom már próbálni a far cry 3-at is, kiváncsi vagyok h az milyen sebességgel fog majd futni.
feltettem próbaképp a gpu-z progit is, valaki kitette a topic elején ennek a vga adatait, nekem csak a bus interface-nél térnek el, amugy minden egyforma.
[link] (ez az enyém)
[link] (ez volt linkelve)
ez az eltérés befolyásol vmit a sebességben, v müködésben esetleg?
ha igen, akkor h és miképp lehetne állitani rajta?

[ Szerkesztve ]

(#315) Rojales


Rojales
csendes tag

az előbb elrontottam a linkelést, a második link ez lenne:
[link]

(#316) Csepe válasza Rojales (#315) üzenetére


Csepe
aktív tag

Az energiagazdálkodásnál a teljesítménycentrikus van beállítva?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#317) timirosicka


timirosicka
tag

sziasztok.
tegnap vettem egy lenovo gépet.konkrétan ezt a modelt: http://www.nay.sk/lenovo-idea-pad-g580-156-b960-w859-356685/d-310302-c-1545/

az a gondom vele,hogy állandóan megszakad az internet kapcsolat wifin keresztül.kábelon gond nélkül megy.a mobilom és a másik notebook (HP) gond nélkül müködik wifin.tudja valaki,hogy mi lehet a gond?
másik kérdés: hol tudom megnézni,hogy mennyire van felmelegedve a gép?

köszi

(#318) timirosicka


timirosicka
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#319) gyemipapa válasza timirosicka (#317) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A wifi szakadozás oka driver probléma lehet. Nem derült ki, milyen operációs rendszer van a gépen, és a hozzá adott, megfelelő drivere van-e feltelepítve a wifi kártyának.
Ritka esetben persze okozhatja a wifi kártya hibája is.

A másik kérdésedre egyszerűbb a megoldás, rengeteg egyszerű ingyenes program van a hőmérséklet kijelzésére:
Pl: CoreTemp
Vagy: RealTemp

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#320) timirosicka válasza gyemipapa (#319) üzenetére


timirosicka
tag

sziasztok.belinkeltem,csak nem lehet megnyitni.
szóval a gépem adatai (remélem most sikerül a linkelés)

[link]

cd-m nem volt hozzá,minden elindult a gépröl.

[ Szerkesztve ]

(#321) gyemipapa válasza timirosicka (#320) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A kérdéseid tekintetében a gép adatainak nincs igazán jelentősége.
De tény, hogy driver CD nélkül nemigen szoktak gépet forgalmazni rendes helyen.
Amúgy Windows 8-ról nincs sok tapasztalatom, de kirázott a hideg, mikor próbaképp feltelepítettem és kipróbáltam, szerintem kihagyom, maradok Windows 7-nél, és megvárom a következő windows verziót inkább, a csempéket meg meghagyom a hidegburkolóknak. :DD

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#322) rakloo


rakloo
aktív tag

Nem tudom,hogy nektek fenn áll-e a probléma, hogy ha a zenelejátszó gyorsgombokat nyomjátok meg, akkor a play-re mindig elindította a windows media playert.
Engem zavart, hát itt a megoldás hozzá:

Windows-szolgáltatások be és kikapcsolásánál a media playerről egyszerűen leveszitek a pipát / ez engem nem zavar, mert VLC-t és Clementine-t használok/, viszont eltűnik a media player.

555-SHOE

(#323) gyemipapa válasza rakloo (#322) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi, bár engem nem zavar, még sosem nyomtam meg a zenelejátszó gyorsgombokat.
Amúgy én is minden médiafájlt VLC-vel használok, ahhoz is vannak társítva.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#324) natë


natë
nagyúr

Próbáltátok, hogy ha az akksit bennhagyjátok a gépben és az Energy Managementet Optimized Battery Healthra állítjátok, akkor 60%-ra engedi az akkumulátor töltöttségi szintjét, és ott tartja? Így nem kell kivenni a laptopból és a kivételkor előforduló por beszivárgástól sem félni.

(#325) csaba17 válasza natë (#324) üzenetére


csaba17
senior tag

mióta itt vki írta hogy ha sokat megy hálózatról akkor ajánlatos ezt bekacsolni azóta nálam is 60%ig tölti. persze vizsgaidőszak után vagy ha viszem magammal akkor kikapcsolom, nehogy hamarabb lemerüljön de most igy okés.

(#326) gyemipapa válasza natë (#324) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Feltaláltad a kanálban a mélyedést. :C
Ha visszaolvastál volna, a 201-es hozzászólásom végén erre is kitértem. Én kezdettől így használom, mivel nem hurcolom, asztali gépként szolgál.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#327) natë válasza gyemipapa (#326) üzenetére


natë
nagyúr

Nincs időm, bocs :B

(#328) atti1848 válasza natë (#324) üzenetére


atti1848
senior tag

Ezt a beállítást én is csak ajánlani tudom,mivel eddig egy Lenovo V570-sem volt és nagyon sokat csak asztalon ült a kicsike, és egy év után is az aksi 100%-s volt és min. 3 órát bírta max feltöltéssel, wifivel.

Ha pedig viszem magammal valahova akkor átállítani és az aksi is bírni fogja jó sokáig.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#329) timirosicka válasza gyemipapa (#321) üzenetére


timirosicka
tag

ehhez a modelhez egyik üzlet se ad driver cédét.gondolom gyárilag nincs hozzá.

(#330) timirosicka válasza timirosicka (#317) üzenetére


timirosicka
tag

senki nem tud segiteni?idegesitö,hogy mindig megszakad a kapcsolat,olyankor kikapcsolom majd vissza kapcsolom a wifit és akkor müködik tovább.
próbáltam analizálni a hibáz,de javitás gomb nem volt,szóval nem tudom mit csináljak.
vigyem vissza az üzletbe?

(#331) gyemipapa válasza timirosicka (#329) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát ez furcsa, nekem G580GH van, fél éves sincs, és természetesen adtak hozzá driver CD-t, igaz, én oprendszer nélkül vettem, nálad lehet, a szükséges driver telepítők egy külön mappában a gépre vannak felmásolva.
A wifi problémára az ötletemet leírtam, lehet még próbálkozni a router másik csatornára állításával is.
Win 8-ban nem vagyok otthon, a gépet megpróbálhatod visszavinni, ha szakboltban vetted, talán tudnak tanácsot adni ha vissza nem is cserélik. Megér egy próbát.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#332) atti1848 válasza timirosicka (#330) üzenetére


atti1848
senior tag

Először is azt ajánlanám,hogy próbálj meg letölteni Driver-t hozzá a Lenovo oldaláról.

Ha ezek közül egyik sem jó, akkor még egy Újratelepítést ajánlok és hozzá ismét egy drivert, de nem a Windows-sat, hanem egy gyárit. A Lenovo oldalán mindent megtalálsz hozzá ami kell.

Vagy ha nem sikerül találni akkor feldobom valahova a CD-mről a Drivert és elküldöm a linket.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#333) atti1848 válasza atti1848 (#332) üzenetére


atti1848
senior tag

Találtam ilyet: Driver pack G580

De töltöm felfele a Wlan Drivert (Atheros, Broadcom Windows 7) és majd küldöm a linket is.
Az én gépem egy Lenovo G580 59-357742 FD 2Y , remélem jó lesz a driver a tiédhez is.

Még valami. Ha írsz a Lenovo Budapesti kereskedésének vagy Szerviznek, akkor szerintem ők tudnak adni egy Driver lemezt, max elkérnek egy DVD árát érte.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#334) atti1848 válasza atti1848 (#333) üzenetére


atti1848
senior tag

Gondoltam ide is linkelem, ha valakinek kellene. Atheros Broadcom Wlan Driver G580-hoz.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#335) _PetZ_ válasza timirosicka (#330) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Esetleg egy live linuxxal is tesztelhetnéd, feldobod ha szerencséd van egyből felismeri és tudja használni a wifidet, ha az is dobálja akkor a hardver a rossz, ha nem akkor a driver

(#336) cstom válasza timirosicka (#330) üzenetére


cstom
aktív tag

Nézd meg Aida64-el, hogy pontosan milyen wifi kártya van a gépedben és ahhoz töltsd le az op rendszerednek megfelelő legfrissebb drivert. Ha így is szakadozik, akkor érdemes a routert megnézni. Lehet a wlan-odnak semmi baja, csak a routernél (szabvány, dhcp, stb..) van vmi probléma. Ha az is jó, akkor (mint előttem írták) próbálj meg egy pl Ubuntu 12.10 live cd-ről bootolni. -nekem megismeri az atheros wifimet. Utána pingeld folyamatosan a routert, ha ott is szakadozik, akkor jön a ráolvasás.

(#337) natë válasza timirosicka (#330) üzenetére


natë
nagyúr

Én is szenvedek a wifivel windows 8 alatt. Van, hogy az egész os-t megfagyasztja, van, hogy még az eszközökből is eltűnik. Gyanítom a Windows 8 driver egy kalap.....Visszarakom a Windows 7-et, ha ott nem jelentkezik a hiba, akkor sajnos az új driver a problémás...

(#338) juuzer


juuzer
addikt

Üdv! :)
Lassan 3 hete nyúzok egy ilyen gépet, eddig csak jó tapasztalataim vannak :))
Az lenne a kérdésem, hogy nektek lötyög-e a töltő csatlakozó. Nem tudom, hogy megrántottam-e a kábelt, vagy mi, de nekem lötyög. Bár ugyanúgy feltötl, nem melegszik stb. Az elején, mikor megvettem, nem néztem, hogy lötyögős-e. A töltő led-et néztem, 7 másodpercenként villan egyet töltésnél szóval az tuti nem feszültségingadozás lehet.
Nekem a Formula 1 2012-ben csak az 1. flashback, és a suzukai pálya akasztja meg a gépet. Emellett csomó driver nem ment fel win8-ra, de ezek nemigazán befolyásolják a gép működését.
Másik kérdésem, hogy nektek az akku mennyit bír kb? Mondjuk átlagos használattal, nem kockulással :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#339) cynric


cynric
tag

Sziasztok!

Egy Lenovo IdeaPad G580GH 1TB HDD, 8GB RAM, B970, GT630-as tulajdonosa vagyok. Boldog is meg nem is. Ha játszok, akkor nem. A teljesítménnyel semmi baj...

De túlmelegszik. Everest 83 fokot mutat, nem is zavarna ez, csak a teljesítmény is ingadozik ekkora hőnél. A CPU melegszik túl. Vettem alá egy CoolerMaster E1 hűtőt, de azzal is eléri ezt a magasságot.

Találkoztatok már ilyennel?

Megoldás? Tapasztalat?

Válaszotokat előre is köszönöm!

7lövetű konyhakés

(#340) gyemipapa válasza cynric (#339) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Játéknál 75-80 fokra nekem is felmegy, de teljesítmény ingadozást - fagyást - újraindulást nem tapasztaltam.
Nekem alaphangon is 55 fok körül van.
A laptop hűtők meg nemsokat érnek, 3-4 félét már próbáltam, max 2-3 fokot hűtenek.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#341) natë válasza gyemipapa (#340) üzenetére


natë
nagyúr

Milyen oprendszerrel használod?

(#342) gyemipapa válasza natë (#341) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Win 7 64 bites

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#343) cynric válasza natë (#341) üzenetére


cynric
tag

Windows 7 Ultimate. A teljesítmény azt úgy mondom, hogy leugrik az FPS mondjuk 90-ről 25-re, aztán vissza 90. Nem fagy le, nem áll le semmi. Folyamatosan megy minden, csak FPS leugrik.

7lövetű konyhakés

(#344) natë válasza gyemipapa (#342) üzenetére


natë
nagyúr

Próbáltad már Win 8-cal? Ha igen, minden rendben volt vele?

(#345) Sanyaman válasza natë (#337) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Nekem is Win 8 van fent, az összes drivert felraktam és hibátlanul működik minden, a wifi is. Nincs dobálás, szakadozás, pedig van rajta forgalom bőven (torrent). Szerintem a driverrel nincs gond.

(#346) natë válasza Sanyaman (#345) üzenetére


natë
nagyúr

Nálam fagyasztja a gépet, ez általában akkor fordul elő, amikor másik csatornára váltok. Az is gyakori, hogy egyszerűen eltűnik a wifi vezérlő az eszközök közül. :F
Ha hw hiba lenne, Windows 7 alatt sem működne.

(#347) cynric válasza gyemipapa (#340) üzenetére


cynric
tag

Felhivtam a szervizt, azt mondta 95-nel kapcsol ki a gep, 80-at jatek alatt se kene elernie, alapjaraton meg 40-45 fok. Hat en nem nagyon lattam meg 40-45 fok kozott.. Most is 52 pedig csak netezek.
Valoszinuleg ismeros volt neki a kerdes, mert rakerdezett, h amikor eleri a 83-at, beszaggat-e, be am.
Ugyhogy kijonnek erte.

7lövetű konyhakés

(#348) gyemipapa válasza cynric (#347) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na majd írd meg a fejleményeket, mennyi idő alatt hozzák vissza, és mit csináltak vele?
Gyanítom, a HDD-m is azért közel 60 fokos, mert a CPU felett van, és az fűti.
Ha pikk-pak meglesz, és tényleg javul a géped, lehet, én is beszólok nekik.
Csak eddig azt gondoltam, ha a gép jól működik, akkor a melegebb procit nem tekintik hibának és nem viszik el.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#350) csaba17


csaba17
senior tag

ti mivel méritek a hőfokot?
intel burn tesztben standard szinten épp hogy eléri a 71 fokot a proci, majd mingy felnyomom max szintre hogy ott mi változik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.