Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Borote válasza dave0825 (#1550) üzenetére


Borote
addikt

Nem kell ahhoz külön wifi, notebookkal csinálhatsz saját hálózatot.
Aztán ami kell, azt átteszed egyik telefonról a másikra :D

(#1552) dave0825 válasza Borote (#1551) üzenetére


dave0825
őstag

mindegy, köszi a segítséget, tényleg, de nyugodtabb lennék, ha ebben a gépemben is lenne BT, ahogy a régiben volt :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1553) gyemipapa válasza dave0825 (#1552) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Természetesen elfogadom, hogy van, akinek tényleg fontos a a BT.
DE hát akkor olyan gépet kell venni, amiben van, és látja is a gép. Ez jó esetben az üzletben kiderül, de legkésőbb másnap, és vissza lehet vinni.
Magánszemélytől vásárolva meg lehet előre tájékozódni, az eladó nyilván tudja, személyes átvételnél ki is lehet próbálni.
Alternatív megoldásként javasoltam a külső BT-t, filléres, igaz, elfoglal egy USB-t, de telefonos szinkronizálásra elegendő csak akkor bedugni, amikor használjuk.

Garis gépen BIOS-t frissíteni a magam részéről továbbra is óvakodnék.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1554) dave0825 válasza gyemipapa (#1553) üzenetére


dave0825
őstag

A hirdetésben bent volt, hogy van benne BT, mikor meg kipróbáltam a gépet, akkor nem láttam, kérdeztem is az eladótól, hogy azt hogy lehet bekapcsolni, ekkor mondta, hogy ő nem használta, nem is tudja, hogy föl van-e telepítve, mert a driver-cd-ről ő csak 1-2 dolgot tett föl, a BT-t nem. Szóval én azt hittem, hogy csak a driver hiányzik hozzá (bár eszközkelezőben akkor sem láttam, felkiáltójelesen sem).
Lényeg a lényeg, nagy a kockázat ha én akarom frissíteni, de garanciával ezt megcsinálják nekem szerintetek?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1555) gyemipapa válasza dave0825 (#1554) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Azért ez átverés volt az eladó részéről, hisz ha még az eszközkezelőben sem látszik, hogyan állíthatta biztosra, hogy van benne? Érezte a szagát?
Ha pedig az eszközkezelő egyáltalán nem látja, akkor nincs mihez drivert rakni.

És ezek szerint kicsi az esély, hogy van benne, tehát még kevésbé indokolt a BIOS frissítés, mert azon túl, hogy veszélyes, ha nincs benne BT, még felesleges is.

Gariban BIOST frissítenek természetesen (ahogy telónál szoftvert), de kérdés, érdemes-e ezért megutaztatni a gépet, és esetleg 3 hétig nélkülözni. Pláne ha tényleg nincs is benne BT.
Nem néztem még, hol volna benne a BT, az enyémbe nincs, ez opcionális ezeknél a tipusoknál.

De tényleg egyszerűbb és biztonságosabb lenne egy mütyürke USB-s BT-t venni, pl. vaterán most nézem, már 600-ért árulnak:
[USB Bluetooth adapter]

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1556) x_o_n válasza dave0825 (#1554) üzenetére


x_o_n
veterán

De mit akarsz frissiteni?
Ha van bt akkor ban vmi ismeretlen eszköz
Minden drivrert programot rakj fel a honlaprol.
Bár emlékeim szerint latszani kene w7\8 alatt
Valamint van egy tp száma ami alapján meg tudod nézni

(#1557) x_o_n válasza gyemipapa (#1555) üzenetére


x_o_n
veterán

A bios frissités teljesen felesleges,attól nem lesz bt.
Igy van egyszerübb egy 3-500ft mini bt venni.

(#1558) dave0825 válasza gyemipapa (#1555) üzenetére


dave0825
őstag

Azért írta, mert mondták is neki a boltban hogy van benne, meg a számlára is rá van írva a gép paramétereihez. Amúgy nekem azt mondták, hogy max. 4-5 nap a javítás, mert futár viszi-hozza...
(A linket pedig köszi!)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1559) dave0825 válasza x_o_n (#1556) üzenetére


dave0825
őstag

vazee00 tag egyik hozzászólásában olvastam, hogy ő sem látta semmilyen programmal a BT-t, BIOS-frissítés után pedig működött. Innen jött az ötlet.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1560) JNSK válasza x_o_n (#1557) üzenetére


JNSK
aktív tag

Nekem is a bios frissítéstől lett "elérhető". Persze elég rizikós, az tény.

(#1561) Borote válasza JNSK (#1560) üzenetére


Borote
addikt

Milyen oprendszer alatt?

(#1562) dave0825 válasza JNSK (#1560) üzenetére


dave0825
őstag

akkor egyelőre az állás a "BIOS-frissítés után lesz-e bluetooth vagy nem" párbajban: 3-2 :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1563) gyemipapa válasza dave0825 (#1559) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Tehát ha jól értem, "gyári hibás" szériát dobtak volna piacra?
A végén még kiderül, hogy az enyémben is van. :))
De emiatt tutti nem fogok BIOS-t frissíteni, ha nagyon kell, veszek 600-ért egy BT USB adaptert. :C

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1564) dave0825 válasza gyemipapa (#1563) üzenetére


dave0825
őstag

nem biztos, hogy gyári hibás, lehet, hogy ha régebbi windows-zal használod, akkor megtalálja, lehet hogy csak a win7 nem ismeri föl..régebbi még a bios..
bár ha így nézzük, akkor gyári hibás, igen :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1565) gyemipapa válasza dave0825 (#1564) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi.
Látom, hogy mikori a BIOS, frissebb, mint a Win7, driverek is vannak win7-hez gyárilag hozzá.
Ha a BIOS nem ismerné, nem adnának hozzá gyári Win7 drivert.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1566) kanacskam


kanacskam
újonc

Sziasztok! Nekem is van egy Lenovo G580-as gépem win 7 programmal, tudna nekem segíteni valaki, hogy miért nem lehet a webcamerát használni? Csak a skyp alkalmazásban tudom használni. Azért írtam ide mert régebbi hozzászólásoknál többen írtak ezzel a géppel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1567) dave0825 válasza kanacskam (#1566) üzenetére


dave0825
őstag

Mire akarod használni?! Nekem pl. KMPlayer lejátszóm van filmekhez, abban is be lehet kapcsolni a kamerát, fényképezni is lehet vele pl. De egyébként vannak külön webkamerás programok.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1568) dave0825


dave0825
őstag

Ezek az értékek nem sokak másfél óra Crysis 2-zés után? Sosem játszottam ilyen játékokkal (nfs most wanted-ből még a régivel, cod2, meg ilyen régiekkel csak), szóval nem tudom, hogy ez normális-e...

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1569) x_o_n válasza dave0825 (#1568) üzenetére


x_o_n
veterán

hajjaj normális persze,ez nem asztali gép

(#1570) dave0825 válasza x_o_n (#1569) üzenetére


dave0825
őstag

szóval nem kell félnem attól, hogy így meghal pár nap múlva a gépem? :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1571) dave0825 válasza x_o_n (#1569) üzenetére


dave0825
őstag

egyébként nem tudsz (vagy valaki más) egy minialkalmazást, ami kijelzi a cpu hőmérsékletet, meg esetleg a vinyót? nem kell nekem más, elég ha ezeket kiírja, nem kéne mindig aida-t, meg hd sentinel-t nézegetnem :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1572) dave0825 válasza dave0825 (#1571) üzenetére


dave0825
őstag

aida64 is kijelzi, csak annak futnia kell folyamatosan...olyat nem tudsz, aminek nem kell?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1573) JNSK válasza dave0825 (#1568) üzenetére


JNSK
aktív tag

nekem win8-al 82c°-os jatek kozben :\ az sztetek necces?

[ Szerkesztve ]

(#1574) dave0825 válasza JNSK (#1573) üzenetére


dave0825
őstag

nekem egyik ismerős mondta, hogy ő addig tuningolta a gépét (nem tudom pontosan mit..), amíg HŰTŐvel épphogy 90°C alatt volt.. ahhoz képest nem sok :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1575) x_o_n


x_o_n
veterán

ne felejtsük el hogy a 40c ban a lakásban is van vagy 30-35c,
sajnos ez egy notebooknál természetes.
notebook hűtőpad érdemes alá,ha meg nem hurcolod akkor a hütőpad és a gép takaró leszedése is előnyös

(#1576) gyemipapa válasza JNSK (#1573) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Minden procinak a paraméterei között megvan, hány fok a maximum hőmérséklete.
B960 pl. 85 fok. Hát néha zörgeti a 80-ast, de eddig még nem kapcsolt le, nem indult újra túlmelegedés miatt.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1577) dave0825 válasza gyemipapa (#1576) üzenetére


dave0825
őstag

igen, én is épp tegnap hallottam, meg utána is néztem, hogy 85°C a B960-nak, nekem is most írt az előbb 80-at, de másodpercek alatt lehűlt..viszont a vinyóm az 57°C-os, azt hallottam, hogy az nem jó neki..Az lehet amiatt, hogy játékot, vagy filmet töltök folyamatosan netről le, miközben játszok?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1578) gyemipapa válasza dave0825 (#1577) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Az HDD-nek valóban sok. Nekem is akörül volt, ezért (is) vettem egy SSD-t, az bement a HDD helyére, HDD meg DVD helyére bay keretben. Így a HDD 40 fok körül mozod, hogy távolabb került a procitól, SSD meg nem kényes.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1579) Beladon válasza dave0825 (#1571) üzenetére


Beladon
aktív tag

[link] Viszonylag pontosan mér kicsi az erőforrásigénye ha kell indul egyből a windows-al és akár a tálcán is megjeleníti az adatokat. 48 és 44 a két aktuális maghőmérséklet. A színeket is megadhatod egyénileg stb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1580) JNSK


JNSK
aktív tag

a pch dióda miért hűl nagyon lassan? :o

(#1581) bajaki


bajaki
őstag

Nekem van most elfekvőben egy DVD meghajtó helyére tehető optibay-em. Ha valakit érdekel írjon nyugodtan. :K

(#1582) dave0825 válasza Beladon (#1579) üzenetére


dave0825
őstag

de ez egy program, és azon belül van neki minialkalmazása, igaz? mert leszedtem, csak telepítéskor csomó marhaságot föl akart tenni, aztán mondom hátha vírus, vagy ilyesmi, úgyhogy hagytam, de több helyen is láttam már, hogy írták, hogy jó...akkor mégis megpróbálom :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1583) JNSK


JNSK
aktív tag

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy az normális hogy a laptop alja nem egészen egyenes.. mintha lenne rajta kicsi hupli a touchpad alatti résznél.. ha lerakom az asztalra nem ér le, de látszik.

(#1584) Beladon válasza dave0825 (#1582) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nem vírusos. Csak azt telepíted amire szükséged van belőle. Van hozzá külön gadget is, de szerintem felesleges mivel ha a core temp maga fut akkor tálcáról mindig látod épp hol tart a hőfok. Kevesebb mint 1Mb-ot visz el szóval tényleg kicsi az erőforrás igénye.

[ Szerkesztve ]

(#1585) dave0825 válasza Beladon (#1584) üzenetére


dave0825
őstag

ja igen, már rájöttem, hogy azok külön ilyen firefox-hoz, meg nem tudom még mikhez külön programok, kiegészítők...délután akartam telepíteni, csak siettem, aztán nem figyeltem, hogy azok nem kellenek, de most megtaláltam a skip gombot, így csak a programot tettem föl :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1586) tonyrulez


tonyrulez
őstag

A mikrofon/fülhallgató egybe-jacket mivel tudnám kettészedni? Nagyon nem is tudom, hogy hogy keressek rá eBay-en, USB-s hangkártyát nem igen vennék.

4 8 15 16 23 42

(#1587) resi92 válasza tonyrulez (#1586) üzenetére


resi92
csendes tag

helo
Nagyon meg lepő dologgal találkoztam ma mikkor BT használtam egy fájl akartam küldeni a laposra
Na a sztori az úgy volt :U
Először is be kapcsoltam a funkció gombbal a BT azt telorol küldtem a zenét a gépre de eközben AIMP3-mal zenét hallgattam azt meg nyitotta a BT a média lejátszót a (BT verziót aki ismeri az tudja miről beszélek) azt jött az akadás azt szépen BLUE SCREEN :W :W :W
De ennek ugye bár nem szabadna elő fordulni mert lehet két lejátszót egyszer szólaltatni ja és még akkor kapcsoltam be a gépet meg ugye bár nem volt ma annyira meleg
Erre tud valaki válaszolni hogy mért volt mert én arra gyanakszok hogy memória hiba volt :Y

(#1588) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok, vettem SSD-t és optibay-t akarok hozzá rendelni. Ez a méret jó hozzá?
[link]

(#1589) sch_a válasza cstom (#1588) üzenetére


sch_a
addikt

Igen. Ha van időd egyébként, akkor tudsz rendelni külföldről is olcsóbban. Nekem sürgős volt, ezért én is tőle vettem, csak hardveraprón. Mondjuk kicsit zavaró, hogy beljebb van, mint a DVD-olvasó. Keletkezett egy szép kis rés. Lehet én vagyok a béna, de még nem jöttem rá hogy tudnám rárakni az előlapot.

(#1590) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Driverezéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A héten vásároltunk húgomnak egy G580AH-t, és a Lenovo honlapjáról szedtem le az ott található drivereket. A modell név: 20150
Sikeresen kiderült, hogy Wlan-hoz nem az inteles, hanem az atheros-féle kellett, de bluetoothnál nem tudom eldönteni melyiket rakjam fel.
A telepítés sorrendje az összes drivernél mennyire fontos? Az op rendszer után én ezt a sorrendet alkalmaztam:
-chipset
-intel rapid storage- (kell ez?)
-intel vga driver
-conexant audio driver (típusszám szerint ez kellett)
-atheros LAN driver
-Wlan (csak később vettem észre, hogy nem inteles kellett volna) Viszont a bluetooth részét ezzel az inteles wifi driverrel megette.
-kamera
-kártyaolvasó
.USB3.0
-bluetooth- ([link])
-touchpad
-Nvidia driver a saját honlapjáról
A legvégén felkerült a Energy Management 7, és a Windows driver keresőjével egy Intel Management Engine. Eszközkezelőben nincsenek már kérdőjelek, elvileg minden működik. (Bluetooth-t, kártyaolvasót, kamerát nem próbáltuk még)

Az érdekelne, hogy jó-e így a sorrend, és van-e még valami, amit fel kell tenni?
Továbbá baj, ha mindkét bluetooth driver fenn van? Ha igen, akkor hogy tudom kideríteni, hogy melyik kell neki?
A telepítő cd-n találtam még egy "register" mappát, abból kell használni valamit?
A one key gondolom a recovery akar lenni, az nem érdekel, de van még egy lock key a cd-n, az mire jó?
Ha már le lett egyszer írva akkor elnézést.
Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm, üdv: Vikman

[ Szerkesztve ]

(#1591) x_o_n


x_o_n
veterán

ha nem tudod eldönteni mi kell neki akkor rakj minden drivert egy konyvtárba majd irány az eszközkezelő,ott látod a ndriver nélküli hardvereket és eggyesével szépen magadod neki hol keresse majd telepiti magának.
a legvégén meg az energiagazdálkodás program és kész.

(#1592) x_o_n válasza sch_a (#1589) üzenetére


x_o_n
veterán

igen mert a thinkpadhoz valót kell venni,az szinte teljesen aluminium stb.
az pont bemegy és szépen illeszkedik rá a dvd előlap

(#1593) 1stVikman válasza x_o_n (#1591) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszi a tippet.
Végül is most leszedtem az Intel PROSet/ wireless for bluetooth 3.0+ HighSpeed drivert, és feltettem helyette az Atheros félét, így már 4.0-ás lett! :) Szóval szerintem ez lesz a jó. Egyébként a telepítés sorrendjét jól csináltam?
Az nagy baj, hogy az energiagazdálkodás után ment fel az intel management engine?
Van még valami, amit fel kell tenni a felsoroltakon kívül?

szerk.: Ez a Lock Key mire jó? Neten eddig nem találtam rá értelmes választ.

[ Szerkesztve ]

(#1594) stvnppp válasza sch_a (#1589) üzenetére


stvnppp
senior tag

"kicsit zavaró, hogy beljebb van, mint a DVD-olvasó"
Erről tudnál egy képet felrakni?

(#1592) x_o_n:
Erről tudnál linket adni, hogy pontosan milyen típust kell keresni, amire biztosan fel lehet szerelni a gyári előlapot? Illetve ezzel mennyire áll ki/süllyed be az ODD-hez képest?

(#1595) sch_a válasza stvnppp (#1594) üzenetére


sch_a
addikt

Nem igazán sikerül normálisan lefényképeznem. Az a lényeg, hogy kb. 1cm-el beljebb van. Az előlap pont eltakarná, te nem tudom leszedni egyszerűen az olvasóról.

(#1596) gyemipapa válasza stvnppp (#1594) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem is beljebb van, de nem is értem a problémát. Ha dolgozom vagy játszom a gépen, felülről nézem, így tökmindegy, hogy beljebb van-e, hisz nem is látom. A laptop élét nem szoktam oldalról figyelni.
Ez tényleg ekkora probléma?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1597) ruskop


ruskop
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Vettem egy Lenovo G580-as laptopot Win8 rendszerrel és itt kezdődik a probléma. Nekem van Win7-em de sehogyan sem tudom elindítani rajta. A Win8-at legyalultam, partíciók átállítva, A Win7-et fel is telepíti de amikor bejön a Lenovo felirat akkor utána fekete kép majd újra indul. Szóval nem bootol be a Win7. Már mondtak olyat, hogy valami Security boot-ot ki kell kapcsolni meg hasonlók. Már többféle Win7-et megpróbáltam, a "BIOS"-ban is át van állítva, hogy Legacy legyen minden illetve Other OS. És semmi.
Valaki nem találkozott ezzel a jelenséggel? (Persze a Win8 megy rajta rendesen)

(#1598) stvnppp válasza gyemipapa (#1596) üzenetére


stvnppp
senior tag

1. Ha pusztán asztali gépet helyettesítenék vele, akkor engem sem zavarna, de így, hogy arra használom a laptopot, amire készült, (hurcolásra) elég sokszor fognám meg úgy, hogy igenis zavarna. A másik meg nem mindegy, hogy hogyan néz ki!
2. Számodra "tényleg ekkora probléma" az én problémám? Attól, hogy Neked úgy megfelel, attól még nem kell trollkodni!

(#1599) gyemipapa válasza stvnppp (#1598) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem trollkodtam, ha Neked ez ilyen nagy probléma vizuális szempontból, nem kell bolygatni a DVD-t, egyszerűen a HDD-t kell kicserélni SSD-re, vagy olyan lapost venni, amib gyárilag 2 db meghajtót lehet tenni.
Őszintén kívánom, soha ne legyen nagyobb problémád.....

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1600) x_o_n válasza stvnppp (#1594) üzenetére


x_o_n
veterán

szia

konkrétan ez a fajta,a tipusszámot nem tudom meglesni mert nem venném ki de ez az,egyszerű oem dobozban van ,2-3k között lehet megvenni.
az elölap tökéletesen illeszkedik,olyan mintha a dvd lenne benne,hiszen lekapod ami rajta van és rárakod azt ami a dvdn van,2 pöcök az egész,óvatosan kell csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.