Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) rakloo válasza Borote (#750) üzenetére


rakloo
aktív tag

A Windows-os formázáson kívül nemigen nyúltam hozzá.
Most így hirtelen nem tudom megmondani,hogy az elején van-e. Windows telepítésnél teljes formázást nyomtam neki.
Alapvetően ezek az értékek használhatóak?

555-SHOE

(#752) juuzer


juuzer
addikt

Mennyi az akkumulátor kapacitása? Tudom, rá van írva a telepre, de nekem a BatteryBar állandóan mást mutat. Most éppen 4005 mWh-t, ez volt már 4390 és 4700 is..
nem értem :(((

Vamos a la playa.

(#753) Borote válasza rakloo (#751) üzenetére


Borote
addikt

A teljes HDD-t újraparticionáltad? Amúgy a lemezkezelőben meg tudod nézni, hogy hol van az oprendszer. De ez nem a gép hibája, az értékek úgy kb-ra megfelelnek egy HDD-nek, ha zavarja ez belassulás (bár böngészésnél ennek annyira nem szabadna jelentkeznie), akkor vegyen SSD-t, azzal megoldódnak az ilyen jellegű gondok :)

(#752) juuzer: a programok többsége nagyon gyakran rosszul írja ki, jelen esetben is szerintem téved egy nagyságrendet, mert alapból ennek az akksinak 48Wh a kapacitása.

(#754) rakloo válasza Borote (#753) üzenetére


rakloo
aktív tag

Igen.
Szégyenlem, de játszhatnékom van, és egyszerűen már nem tudom,hogy hol keressem a hibát a gépben.
Enyémben GT630m - i3 2350m kombó van, míg az övében GT610m - i3 2328m, az övén minden megy szaggatás nélkül, nekem teljesen minimum grafikán is szaggatnak a játékok. Ne nézzetek gyökérnek, mondhatni értek a dologhoz, de már egyáltalán nem tudom,hogy hol keressem a hibát. Keveset játszok, de most annyit sem tudok.
Hol lehet a probléma? Mindkét gépben 4gb ram van, neki viszont a vinyója 500GB helyett 1TB.

555-SHOE

(#755) x_o_n válasza rakloo (#754) üzenetére


x_o_n
veterán

és ez most friss telepités után ilyen?
fent van a friss notikhoz való alább nekem is linkelt nvidia driver?

(#756) Borote válasza rakloo (#754) üzenetére


Borote
addikt

Hőmérsékletet nézted? Milyen beállításon van a gép? Energiatakarékos?
Hálózatról szeretnél játszani, ugye? :D

Pontosan milyen órajelen megy a processzor? Az erőforrásoknak mekkora a kihasználtsága? Nincs valami folyamat, ami fölöslegesen dolgoztatja a processzort?

Ja, a driver is jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#757) csaba17 válasza rakloo (#754) üzenetére


csaba17
senior tag

írtad hogy hiába állítod át a videokarit a dedikáltra semmit sem javul. sztem hívd fel a szervízt és vigyék el, majd ők megoldják.
a másolást picit nem értem: játék alatt másolgatsz több gigát és az miatt akad a játék is? vagy csak úgy másolsz vmit és az egész gép akad?
én játék alatt nemnagyon másolgatok, ha igen akkor is hálózatról v lemezről ami 6-7 mega/ seket jelent de a játékok akkor is szépen futnak, gta 4(aki ismeri azt tudja hogy tudja enni a gépet és kell is alá vas) is elég szépen megy, igaz árnyékok ill élsimítás nincs de az fps 24 alá nem is nagyon esik. sztem ez a gép még játékra is korrekt, főleg 120ért(cp imperiumban ennyiért láttam tegnap).

(#758) rakloo válasza Borote (#756) üzenetére


rakloo
aktív tag

A legnagyobb gond,hogy nem érzem magam butának a dolghoz.

Természetes,hogy hálózatról játszok, max teljesítményen. A processzor dolgozik rendesen, 2,3Ghz-en ketyeg.
A legfrissebb driver van fent.
A gépet nem hiszem,hogy szervízbe tudnám adni, mivel ahhoz hogy procit cseréljek egy olyan csavart is ki kellett szednem, amin volt egy Lenovo matrica, gondolom azzal ugrott is a garanciám.

A rendszer szinte teljesen szűz, pár alapvető program van rajta.
Játék közben egyáltalán nem szoktam másolgatni.

A GTA4 például nekem is minden probléma nélkül megy, viszont a Tomb Raider, aminek elég egy 2x1,8Ghz-es processzor, teljesen minimumon is szaggat. A Grid csinált régebben olyat,hogy belassult a játék,majd hirtelen többszörösére, amíg el nem ért a valós ponthoz. Olyan volt, mint amikor filmet néz az ember, belassul,majd az eredeti sebesség többszörösére gyorsul. Ez a probléma processzor cserével megoldódott. A sniper elite v2 - zombie mód pedig számomra abszolút érthetetlen volt. 1366x768-as felbontáson minimumtól közepes grafikáig a laggolás mértéke szinte ugyan akkora volt.

Ne haragudjatok,hogy ilyen szétszórtan válaszoltam,de nagyon fáradt vagyok.

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#759) rakloo


rakloo
aktív tag

Két újabb kérdés, teljesen más témában.

Akinek B960 - Windows 8 párosa van, neki szabályozza a processzor órajelét a rendszer ( feladatkezelő, teljesítmény ablak ) ?

2. Vett már valaki nagyobb akkumulátort a géphez?

555-SHOE

(#760) csaba17 válasza rakloo (#758) üzenetére


csaba17
senior tag

a sniper elitet majd ha úgy lesz időm felrakom és kipróbálom hogy nálam hogy megy, nekem nem sok gém van fent amik vannak azok mennek: gta4, word of tanks, hitman absolution v micsoda, ez meglepő módon nagyon szépen megy, gta sa bár oda nem kell nagy gép, omsi bár itt csak 1 magot használ így nem olyan élvezhető plusz billentyűzettel nem tudom játszani :)

(#761) Borote válasza rakloo (#758) üzenetére


Borote
addikt

Melyik NV driver van fönt? Milyen oprendszer van a gépeden?
Újratelepítésen gondolkoztál már? Van, hogy ez-az összeakad.

(#762) rakloo válasza Borote (#761) üzenetére


rakloo
aktív tag

Rendszert ( Windows 8 ) szerdán raktam, amikor megjött az új proci, szerintem természetes velejárója egy friss CPU-nak.
NV driverből a legfrissebb, 314.07 van a gépen.
Egyszerűen annyira kevés dolog van most feltelepítve,hogy lehetetlen bármivel is összeakadnia a drivernek.

Közben igen furcsa dolgokat veszek észre. Amikor külső monitort hajtok önmagában ( 1680x1050 ), akkor hiába játszok 1280x800-ban, ezerszer rosszabb, mintha a notebook kijelzőjén ( 1366x768 ) játszanék azonos beállítások mellett.
Kezd körvonalazódni a probléma oka, csak jelent valamit a kis képecske,hogy melyik kijelzőre illeszti a Physx dolgot a driver. :D

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#763) Borote válasza rakloo (#762) üzenetére


Borote
addikt

Tehát ha a notebook saját kijelzőjén játszol, akkor jobban megy?

[ Szerkesztve ]

(#764) dunc válasza rakloo (#759) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen szabályozza kiegyensúlyozott profilon.

(#765) rakloo válasza Borote (#763) üzenetére


rakloo
aktív tag

Igen. Régebben mondtam is ,hogy fura,ha monitort kötök a VGA kimenetre, akkor is a notebook megjelenítőjén marad a PhsyX kimenet.

#764 dunc
Azért érdeklődtem, mert meglep,hogy ennyit dob az üzemidőn a CPU csere.

555-SHOE

(#766) Borote válasza rakloo (#765) üzenetére


Borote
addikt

És ha a HDMI-n kötöd rá?

(#767) Faterkam válasza rakloo (#762) üzenetére


Faterkam
addikt

Biztos átvált az Nvidia kártyára játék alatt?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#768) x_o_n válasza Faterkam (#767) üzenetére


x_o_n
veterán

szerintem nem vált át,mert ez a grafikai jelenség a hd-2/3000 teljesitménye

(#769) rakloo válasza Borote (#766) üzenetére


rakloo
aktív tag

A sajat monitoromon csak VGA bemenet van, ha visszaertem a koliba, lettesztelem.

Tomb Raidert ismet megneztem, most a notebook megjelenitojen. Biztos vagyok benne ,hogy atvalt nvidia kartyara, mert HIGH-on egeszen szepen megy mar ( igaz, kozben patcheltem ), viszont az integraltal hasznalhatatlan.

555-SHOE

(#770) x_o_n válasza rakloo (#769) üzenetére


x_o_n
veterán

na akkor csak jó lesz,az inegráltal elég sok minden használhatatlan

(#771) Borote válasza rakloo (#769) üzenetére


Borote
addikt

És hogy teszed ki külső képernyőre? Melyik módban használod? Klónozod, csak a külső képernyőt használod, vagy kiterjesztett asztalként?

(#772) rakloo válasza Borote (#771) üzenetére


rakloo
aktív tag

Csak a kulso megjelenitot szoktam hasznalni.

555-SHOE

(#773) Borote válasza King Unique (#729) üzenetére


Borote
addikt

Service Pack 1 fönt van?
Illetve Te vagy a második, akinél ilyen hibát látok, és W7Pro van fönt, megpróbálod nem Pro-val is?

(#772) rakloo: tehát notebook képernyőjén fut rendesen, szépen a játék, és amikor monitorral használod, akkor pedig nem? Mert ez alapján magával a GPU-val semmi gond nincsen :)

(#774) FireLord


FireLord
aktív tag

a G580-nak sata2 vagy sata3 a csatlakozója?

(#775) Borote válasza Borote (#773) üzenetére


Borote
addikt

Egy esetben már a Windows 7 Pro volt a gond, valamiért nem akart együtt működni a videokártya driverekkel.
Ez egy W7HP SP1 telepítésével megoldódott.

(#776) rakloo válasza Borote (#773) üzenetére


rakloo
aktív tag

Gondoltam a megpróbáltatások után nyugodtabb vizekre evezek, úgyhogy belefogtam a hackintosh projektbe.:D

555-SHOE

(#777) gyemipapa válasza FireLord (#774) üzenetére


gyemipapa
senior tag

SATA2

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#778) adyz.


adyz.
aktív tag

sziasztok.
vasárnap vagyok tulaja egy g580-nak.
minden szép és jó, de kevéslem az integrált vga-t. lehet butaságot kérdezek, de utólag nem lehet beletenni az nvidia kártyát?

szerk: ezek a win7 pontszámai:
5,9
7,1
4,6
5,8
5,9

[ Szerkesztve ]

(#779) Borote válasza adyz. (#778) üzenetére


Borote
addikt

Természetesen nem lehet, mert alaplapra forrasztott formában érkezik, azaz laplapcserével lehetne csak, az pedig elég horror áron megy, és a garancia is ugrik.
Mire szeretnéd használni, hogy kevés az integrált?
Miért írtad be az élményindexet?

(#780) FireLord válasza gyemipapa (#777) üzenetére


FireLord
aktív tag

Köszi. Még az érdekelne hogy digitális hangkimenete van-e vagy csak analóg jack?

(#781) gyemipapa válasza FireLord (#780) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Analóg

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#782) catalunyavis


catalunyavis
csendes tag

Sziasztok!
A mai napon (büszke) tulajdonosa lettem egy G580-nak (i5-635M-8GB memória).
Windows 7 Ultimate oprendszert telepítettem fel rá, utána pedig a mellékelt dvdről feltettem a drivereket, ezután a lenovo honalpjáról letöltöttem a megfelelő frissítéséket és végül a legújabb nvidia drivert raktam fel az nvidia honalpjáról.
A problémám az lenne, hogy minden játék szaggat, még a legalapabb beállítás mellett is játszhatatlan.. (Pl.: fifa13, nba2k13,tomb raider..)
Ezután még egyszer végig jártam ezt a kört ismét ugyanez a problémám. Próbáltam már, hogy ne automatikusan válasszon kártyát hanem én jelöltem ki az nvidiat, akkor sem volt jó, próbáltam úgy hogy jobb gombbal indítom a játékot, akkor sem...
Szerintetek mi lehet a gond?

(#783) csaba17 válasza catalunyavis (#782) üzenetére


csaba17
senior tag

azt esetleg nem próbáltad hogy ha a hd videokarit választod hogy ott milyen a graf? nem lehet hogy csak vmiért nem vált a két kártya között?

(#784) catalunyavis válasza csaba17 (#783) üzenetére


catalunyavis
csendes tag

Próbáltam azt is. Bárhogy állítottam ugyanolyan ratyi volt a grafika. Gondolom nem kapcsolja a 635m-et... de ez csak egy feltételezés.

szerk.: Más esetleg játszik a fifa13-mal? mert lassan már abban is kételkedek, hogy működik-e ezen..

[ Szerkesztve ]

(#785) csaba17 válasza catalunyavis (#784) üzenetére


csaba17
senior tag

magyarul nem veszel észre különbséget a hd és az nvidia kari között?
itt a multkor mintha hasonló gond lett volna és egy sp1 megoldotta, vagy lehet mást oldott meg? nincs kedvem visszaolvasni. ha meg úgy sem jó akkor sztem hívd a szervizt hogy vigyék el és csinálják meg, én a fifával nem jáccok ugyan de pl az új hitmannal igen, word of tanks-al is, gta4 is fentvan

(#786) gyemipapa válasza catalunyavis (#784) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Lehet, a BIOS-ban van elállítva, hogy mindíg az integrált kártyát használja. Nálam van ilyen opció.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#787) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van kb 3 hónapja egy G580-as notim (aláírásban látható a spec.) és úgy 5-10 perc World of Tanks után, amikor a proci magok elérik a 83-84 fokot akkor elég nagy FPS droppok jelentkeznek. Van alatt egy CM Notepal D-LITE hűtőpad. Ezzel tudok valamit kezdeni, vagy fogadjam el?

[ Szerkesztve ]

(#788) gyemipapa válasza G3R!94 (#787) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát ha hűtőpaddal is (amik amúgy max 2-3 fokot tudnak hűteni) 80 felett van a hőmérséklet, akkor nem csoda, hogy beszaggat. Pasztázás vagy kitisztítás (porcicák) segíthetnek, vagy gariban intézni!!!
Enyém játéknál 75-78 fok, és még ezt is sokallom, de legalább bírja a gyűrődést.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#789) G3R!94 válasza gyemipapa (#788) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Intel honlapján megnéztem és 82 fok a határ a procinak és ez a valóságban is így működik, mert 83-nál vesz vissza a proci. Amióta megvan 80 fok környékén megy játék alatt, de most feljebb szökött. Ezt gariban tudják orvosolni? (Nem szívesen válok meg tőle feleslegesen hetekre :( )

(#790) csaba17 válasza G3R!94 (#787) üzenetére


csaba17
senior tag

én is játszok ezzel a játékkal, most fejből nemtudom a beállításokat de biztos hogy nincs maxon szinte semmi.
nálad milyen beállítások vannak hogy ezt produkálja?
én suliban hűtő nélkül játszok, nem fér a táskámba, itthon alatta van és megy is de ugyanúgy megy a játék mintha nem lenne alatta, fps akadások max akkor vannak ha sok a robbanás vagy valami de akkor is csak 15fps körülre ugrik le de olyannal hogy a magas hőfok miatt visszább venne a teljesítményből vagy akár ki is kapcsoljon még nem volt, rem nem is lesz ilyen nálam.
majd később megnézem hogy milyen beállítások vannak a játékban, most asztalin vagyok, muterék használják a notit, nem tudom megnézni.

(#791) Borote válasza G3R!94 (#789) üzenetére


Borote
addikt

Mennyire értesz a gépek szétszedéséhez? Y570 esetében az volt a Lenovo válasza, hogy akár házilag is szétszedheted és cserélheted rajta a hűtőpasztát. Nem tudom, hogy G580 esetében ez mennyire bonyolult, Y570-nél az volt, de meg tudták csinálni.
Szóval érdemes felhívni a Call Centert és (részletesen) elmagyarázni nekik a problémát, rákérdezni, hogy házilag is meg lehet-e oldani, és ennek fényében cselekedni.
A takarítást viszont elég egyszerűen ki lehet vitelezni, érdemes azzal kezdeni, és minél előbb.

Általában jó szokott lenni a Lenovo gépek hűtése, csak a pasztázással fordulnak elő problémák - túl kevés, túl sok, illetve beszárad. Egy kínai csinálja egy marék rizsért, végül is nem is csodálkozom az egészen :D Viszont a pasztázás csodákra képes :)

(#792) G3R!94 válasza csaba17 (#790) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Sokáig játszottam a grafika beállításával, van ami maxon van és van ami kivan kapcsolva. Így 40-50 FPS-em van, néhány pályán pedig a v-sync-es 60FPS stabilan. Amióta megvan a noti, azóta szinte minden nap játszottam ezzel a játékkal, eddig nem produkált ilyesmit.

(#791) Borote: Notit még nem szedtem szét (vinyócserénél mélyebben), de vállalkozó szellemű vagyok, biztos akad hozzá videóanyag vagy segítség a neten, csak a garanciát féltem. Beszélek akkor a supporttal és megérdeklődöm, hogy házilag engedélyezett-e az operáció.

Örülök, hogy nem szabadna ilyen forrófejűnek lennie, már azon töprengtem, hogy nyáron elkel felejtenem mindenféle játékot.

Köszönöm a segítséget Nektek! :R

(#793) gyemipapa válasza G3R!94 (#792) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Szerintem ez a túlmelegedés mindenképp garis probléma. Én óvnálak attól, hogy magad pasztázz, ha valamit véletlenül eltolsz, ugrott a gari, és azért ez nem kétfilléres dolog.
A hátlap garivesztés nélkül levehető, porpisztollyal fújd ki, lehet, hogy ennyi is elég lesz neki, ha nem, akkor gariban intézd, nem érdemes kockáztatni, majd ők ingyen megcsinálják.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#794) G3R!94 válasza gyemipapa (#793) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Rendben, kifújom sűrített levegővel, ha marad a helyzet akkor gari. Köszönöm!

(#795) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Kifújtam a gépet, így már 80 foknál megáll, nem vesz vissza a teljesítményből.

(#796) Borote válasza gyemipapa (#793) üzenetére


Borote
addikt

"gariban intézd, nem érdemes kockáztatni, majd ők ingyen megcsinálják." - ebben nem vagyok annyira biztos, ha nem melegszik kikapcsolásig nagyon könnyen, csak throttlingol a gép nagy terhelésnél, akkor nem nagyon szoktak vele a szervizesek foglalkozni.

Persze ha szétszedésnél törik valami, akkor ténylegesen ugrott a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#797) gyemipapa válasza Borote (#796) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na ugye.
Vagyis felesleges kockáztatni.
Pedig pár gépet és laptopot szétszedtem már, jelen esetben nem kockáztatnék.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#798) rakloo


rakloo
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudnátok-e mondani,hogy a kiterjesztett BIOS menübe hogyan tudok belépni?

Múltkor véletlen bedobott oda a gép, de gőzöm sincs,hogy miért és hogyan, még rendszer sem volt akkor a mahinérián.

Az USB3 xhci-t akarom kikapcsolni, így a baloldali USB aljzatok is működnének OS X alatt.

555-SHOE

(#799) dunc válasza rakloo (#798) üzenetére


dunc
nagyúr

f1

(#800) FireLord


FireLord
aktív tag

League of legendset játszik valaki ilyen géppel? Az lenne a kérdésem hogy max beállításokkal monitoron 1920x1080-at elviszi-e hibátlanul? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.