Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum

Ezzel szemeztem, de túlléptem rajta. I5-3210M kivitelt nézem mostanában.
Azt a HDD-t meg hamar cseréld SSD-re. ;) Nekem már itt figyel bele az asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#2) Huroq válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Huroq
senior tag

Igen be van tervezve, csak hát a fránya anyagiak ;]

(#3) rakloo


rakloo
aktív tag

Hello

Nekem is van egy ilyen kicsikém két napja,de egy nagyon idegesítő problémám van vele,hogy az fn+F9 kombinációra (play) felugrik a media player, nem lehet ezt kikapcsolni valahogy?

555-SHOE

(#4) Huroq válasza rakloo (#3) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos még nem jöttem erre rá.
Keresgéltem hátha találok valami konfiguráló programot a hivatalos oldalon de semmi.
Ez a téma mondjuk engem is érdekel. :/

(#5) rakloo válasza Huroq (#4) üzenetére


rakloo
aktív tag

Viszont meglepett,hogy ennyi pénzért játszani is lehet rajta /értelmesen/ :D

555-SHOE

(#6) Huroq válasza rakloo (#5) üzenetére


Huroq
senior tag

Hát ezért az összegért kapunk mellé egy ilyen VGA-t :D Mondhatni tökéletes :DDD
Már csak egy alu ház kéne ;]
Jól van nem akarok ilyen sokat, mert egyetemi gépnek kiváló :))

(#7) rakloo válasza Huroq (#6) üzenetére


rakloo
aktív tag

CPU-t vajon lehet benne cserélni?

555-SHOE

(#8) Huroq válasza rakloo (#7) üzenetére


Huroq
senior tag

Szerintem lehet :) Néztem youtube videókat a cpu cseréjéről. A G570 -ben egy csávó kicserélte a procit egy i5-ösre. Gondolkodtam rajta, de hát gondolom a garancia azonnal ugrik :) És hát nem mellesleg nem két forint egy i5 ös mobil proci, de egy i3 akár még megfizethető kategória.

(#9) Huroq válasza rakloo (#7) üzenetére


Huroq
senior tag

Most néztem mennyibe fáj egy i3 3110m (ivy) ebay-en.
135 dollár olyan 30-31 ezer forint. Ha bele menne még akár azt mondanám megérné a befektetést.

(#10) rakloo válasza Huroq (#9) üzenetére


rakloo
aktív tag

Így van , ugyan nem olcsó, de valószínűleg megéri a befektetést, ha más nem, akkor egy év múlva, sokat dobna a gépen, meg egy jó SSD... :D Álmodik a nyomor.

555-SHOE

(#11) Huroq válasza rakloo (#10) üzenetére


Huroq
senior tag

Gari után mindenképp :DD
Báár egy proci meg egy SSD már megközelíti a gép árának a felét (30k+30k), de abban kétség nincs, hogy kapnánk egy vadonáns új gyors gépet ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Huroq válasza Huroq (#9) üzenetére


Huroq
senior tag

Közben megnézem, hogy az összes új ivy bridge processzort bele lehet tuszkolni, mert socket G2 a foglalat van a G580-ban.

(#13) rakloo válasza Huroq (#11) üzenetére


rakloo
aktív tag

HDD kereten gondolkodom az ODD helyére, egy 32gb-os SSD már bőven jó lenne.
Egy rendes processzorral meg már tényleg el lennék vele "évekig".
Abban bízom még,hogy a Lenovo-m tényleg Lenovo marad, és bírni fogja a strapát, nem szeretném kidobni egy év múlva... Ha csak nem jön egy hasonlóan jó! :D

555-SHOE

(#14) andras12


andras12
csendes tag

sziasztok, tudja valaki hogy kell ugy beallitani a kamerat, touchpadot, hogy ne kelljen minden bekapcsolas utan kikapcsolni ezeket?
köszi

(#15) gyemipapa válasza andras12 (#14) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ez engem is érdekelne. Persze drasztikus megoldás van, alaplapon a csatikat lehúzni.
A kamera mondjuk nem zavar, hisz attól, hogy be van kapcsolva, nem működik, csak ha megfelelő alkalmazást indítok, akkor meg világít a LED-e, abból látni, hogy online.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#16) andras12 válasza gyemipapa (#15) üzenetére


andras12
csendes tag

Hat az tenyleg nem megoldas, mert valamikor meg kellene.

(#17) gyemipapa válasza rakloo (#13) üzenetére


gyemipapa
senior tag

"HDD kereten gondolkodom az ODD helyére, egy 32gb-os SSD már bőven jó lenne"

Én is tettem HDD bay-t a DVD helyére, igaz, én abba tettem a "gyári" HDD-t, és az eredeti helyre a 60 GB SSD-t, amire tettem a Win 7-et meg a progikat. Így a Win betöltése slallangokkal (MSN, vírus irtó, Dropbox stb.) 35 másodperc alatt áll fel a rendszer, a korábbi másfél perc alatt, hihetetlenül pörög, és megszűnt az a problémám is, hogy a HDD intenzív használatkor (nagyobb mennyiség másolása stb) nagyon melegedett, 50 fokot is elérte. Így minden hűvös, mint az októberi hajnalok. :-)

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#18) #32577792


#32577792
törölt tag

azt lehet tudni hogy a 630M vga, GF108-as benne?

(#19) gyemipapa válasza #32577792 (#18) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Azt honnan lehet megállapítani? Everest sem írja.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#20) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Üdv!

Nekem is egy G580-as gépen van, b970-el és 8 gb rammal. A 3dmark06 8600-at ír rá, a 3dmark11 1060-at.
A gpuz és az msi afterburner is azt mutatja hogy a gpu 671-en megy, miközben a gpuz szerint van egy 800 mhz-s boost funkciója is, de ez sose kapcsol be. Mi lehet a gond? Ha próbálom manuálisan húzni 800-ra akkor se engedi csak a ramot.

Más: Lehet bele mSATA ssd-t tenni? van benne mSATA csatlakozó?

“ nem kell mindig nyerni “

(#21) Szepi1979 válasza gyemipapa (#19) üzenetére


Szepi1979
senior tag

A gpu-z kijelzi

“ nem kell mindig nyerni “

(#22) gyemipapa válasza Szepi1979 (#21) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na majd otthon este kerítek egy GPU-z programot, és megnézem az enyémet.
Miért, a GF108 a legjobb? Milyen lehet még, és mi a minőségi sorrend, mik a különbségek?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23) gyemipapa válasza Szepi1979 (#20) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Lehet, a boost funkció ebben a konstrukcióban nem elérhető, BIOS nem támogatja, vagy tényleg csak brutál játék közben kapcsol be.

mSATA: én nem látok csatit, hardware leírása és manual sem írja, pedig - ami más gyártóknál garivesztéssel jár - a manual még kitér arra is, hogy cseréljünk HDD-t és RAM-ot.

Amúgy 2 hete 64 bites Win 7-et tettem fel, néha spontán kékhalálozik. Lehet, VGA drivert kellene frissíteni, de mikor frissítettem, az élményindex 6,6-ról 6,2-re levette az értéket, (érdekes koncepció), úgy hogy visszatettem a driver lemezen lévőt, felment újra 6,6-ra, tehát a régivel lényegesen gyorsabb.
Nálad melyik win op. rendszer, és mennyi az élményindexe játékra?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#24) gyemipapa válasza Szepi1979 (#21) üzenetére


gyemipapa
senior tag

CPU-Z kalap kaki már a videokártyát illetően.
Fel sem ismerte a notebook egyik VGA kártyáját sem. Illetve az integráltat felismerte, de adatokat nem írt ki.
Legfrissebb CPU-z, saját honlapjáról. 64 és 32 bites win 7-en kipróbálva.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#25) _PetZ_


_PetZ_
csendes tag

Jó féle noti én hasonlónak a vásárlást tervezem,találtam egyet amiben i3-as proci van, abban bizok hogy nem elírás :D i3+630

(#26) Szepi1979 válasza gyemipapa (#24) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Szia!

Nem cpu-z hanem Gpu-z a program neve:

http://www.techpowerup.com/gpuz/

Nálam is 6.2 volt eleinte az élményindex graf kártya része, a 306.xx telepítésével felment 6.7-re.

élményindex:

6.2
7.3
5.2
6.7
5.9

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#27) Szepi1979 válasza _PetZ_ (#25) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Szia!

Itt nem látok olyat amiben i3 van gt630-al.

Amúgy a b970 szerintem egész jó, 3dmark-ban 2300 körül adja a processzor tesztet, a sandy bride-es i3 2310 meg 2400-2500. Az biztos hogy nem a proci fogja vissza a rendszert. Az asztali gépemben egy E7300 core2duo van, azt veri, pedig nem volt egy rossz proci...

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#28) Szepi1979 válasza Szepi1979 (#26) üzenetére


Szepi1979
senior tag

elírtam, helyesen az élményindex:

6.2
7.6
5.2
6.7
5.9

b970, 8gb, gt630m, 1000gb

“ nem kell mindig nyerni “

(#29) gyemipapa válasza Szepi1979 (#28) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Igen, a GPU-z -t benéztem, bár ha van VGA opciója, elvárható lenne, hogy felismerje.
Tehát a GPU GF108-as, nem tudom, hogy milyen alternatívák vannak, és közöttük ez hol helyezkedik el a rangsorban.

Az én élményindexem Win 7 64 bites (B960, 4 GB DDR3 single, VGA GT630M 2 GB, HDD helyett SSD !):

6,1
5,9
4,6
6,7
7,3

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#30) Szepi1979 válasza gyemipapa (#29) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ugyanezeket az adatokat írja nekem is, ez a gt540m gpu picit updatelve. Neked is írja a 800 mhz boostot, nem tudom miért nem használja. Az SSD értéke szép :) Kár hogy nem találok benne mSATA csatlakozót.

“ nem kell mindig nyerni “

(#31) _PetZ_ válasza Szepi1979 (#27) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

felhívtam közbe okét pénteken, mondtam a srácnak ha utána járt hívjon vissza,ez nem sikerült, de frissítette a honlapot :D

(#32) _PetZ_ válasza Szepi1979 (#27) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

dupp

[ Szerkesztve ]

(#33) gyemipapa válasza Szepi1979 (#30) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem is kell nSATA, DVD helyére egy mozdulat betenni egy bay keretet SATA SSD-vel, ahogy nekemis van.
DVD-t ma már szinte felesleges használni, elég az ISO fájlt mountolni, még a windowst is pendriveról telepítettem.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#34) csaba17


csaba17
senior tag

egy hete vettem egy ilyen notit, ez az első.
valahogy sikeresen beállítottam a fényerőt mert hiába nyomom a bill kombinációt az a sávos fényerőjelző nem megy sehová sem, a fényerőt az állítja de ilyen 1/3nál van, hiába veszem le teljesen ill viszem maxra az a csúszka v micsoda akkor sem mozog.
lehet hogy az kavart be hogy a beállításokba magam állítottam meg a fényerőt?
de attól még ki kellene jelezni a valós értéket nem?
szóval a fényerőt szabályozza de az a csúszkás érték az meg sem mozdul.
vmi ötlet?

(#35) gyemipapa válasza csaba17 (#34) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Igen, most nézem, a csúszka nekem sem mozdul, csak a hangerő állításnál. Ez csak szoftver hiba, végülis nincs jelentősége.Igen, elképzelhető, hogy az zavarta meg, hogy az energiagazdálkodási lehetőségeknél mi állítgattuk.Amúgy jó kis gép, én elégeett vagyok vele. Főként a video kártyájával!

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#36) csaba17 válasza gyemipapa (#35) üzenetére


csaba17
senior tag

nekem is tetszik a gép, főleg hogy 130ért még játszani is lehet vele, bár eddig nem sokat játszottam, otthon ott az asztali út közben meg inkább filmezek meg egykis mysql ill pelles c, suliban meg netezek.
bár tervezem egy hdmi kábel vételét és akkor kipróbálnék 1-2 gémet az lcd tvn,
az mégiscsak nagyobb mint a 24es asztali monitorom :)
amúgy annak a wimax programnak van értelme?
nálam hibát írt ki, program indult a winnel de vmi failed hibát írt ki, talán a bekapcsolásra már nem is engedett kattintani de már nemtudom, letöröltem de vissza már nem engedte rakni, igaz nem a lemezen lévőt próbáltam visszarakni hanem a neten lévő frissebbet.
bajt nem érzek mert nem, eszközkezelő sem mutat gondot így csak kérdezem hogy mi az? :)

(#37) gyemipapa válasza csaba17 (#36) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Pontosan ugyanazt a gépet vetted, mint én? Többléle konfiggal létezik, nekem ez van:
[link]

Nekem nem rémlik ez a wimax, igaz, én nem is tettem fel a hozzá adott mindegyik segédprogit, minek fussanak a háttérben, pláne, ha nem tudom, mit csinálnak, és a hiányukat meg nem érzem.

Én amúgy asztali gépként használom: sokat megy, napi 6-8 órát, és negyedét fogyasztja az asztalinak.
Tény, hogy a monitorja kicsi egy asztaliéhoz képest.
32"-os LCD-m nekem is van, de kipróbáltam, technikailag nem tudok olyan közel ülni a tévéhez, hogy kihasználhassam a nagy képernyőt (relax fotel, gyártott kis asztalka amit magamhoz húzok, lábam feltéve zsámolyon :DD . Az ember adja meg a módját, szeretem a kényelmet.

Sosem hurcolom, kocsival járok, és a munkahelyemen is van gép.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#38) csaba17 válasza gyemipapa (#37) üzenetére


csaba17
senior tag

a link hibás v nemtom mert nem jeleníti meg. am computer imperiumról rendeltem, b960,8gb ram, 500as vinyó, 2gb 630 videokari.
ha felmész a lenovo oldalára akkor a drivereinél ezt a wimax akármit és letudod tölteni, én a lemezről sorban feltettem mindent, az is úgy került fel.
de mind1 is, nem érzem a hátrányát szal nincs gond :)

(#39) csaba17 válasza csaba17 (#38) üzenetére


csaba17
senior tag

(#40) gyemipapa válasza csaba17 (#38) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor ugyanaz, mint az enyém, csak 4 helyett 8 giga RAM. Mennyi volt? Én 127-ért vettem, most veszek bele még 4 Gigát 5 ezerért, így 132-be lesz. Gondolom, akkor a Win élményindexed is hasonló az enyémhez, kivéve a HDD-t.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#41) csaba17 válasza gyemipapa (#40) üzenetére


csaba17
senior tag

130+3futár+3 pixelgari :)
memóriára 7,6ot ad, bár nem értem miért mert asztalimban is 1333as ddr3as ramok vannak de arra "csak" 7,2t ad pedig 2gigával több is van mint a notiban :)

(#42) gyemipapa válasza csaba17 (#41) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Betéve az árva RAM mellé a párját dualban 64 bit helyett 128-on rögtön felugrott nekem is a Ram indexe 7,6-ra.
Ez azért gyorsabb, mint az asztalid, mert ebben 1600-as RAM van, nem 1333-as.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#43) csaba17 válasza gyemipapa (#42) üzenetére


csaba17
senior tag

megnéztem énis hogy mi is van benne, a gyári samsung tényleg 1600as, viszont a másik amit az üzlet tett bele "gyárilag" az 1333as kingston :)
mind1, így is 7,6ot ad az 1333ra :)

(#44) gyemipapa válasza csaba17 (#43) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem a gyári Hynix. Szerencséd, hogy párban az 1333-assal is hozza az eredményt. Egy Sentinelt tegyél fel, hogy figyelje a HDD-t, nálam 50 fok feletti volt a hő, ami nem egészséges. A kondíció meg nálad is valszeg le fog menni apránként 70%-ig, ez a firmwarje hibája miatt van, ott megáll majd, az nem gáz, olvastam fórumokon.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#45) csaba17 válasza gyemipapa (#44) üzenetére


csaba17
senior tag

van fent, eddig ösz 1 nap 20 órát ment, itthon inkább asztali megy egész nap, noti max ha két gép kell ill mikor viszem magammal, am 46foknál még nem volt melegebb, kondi is100%on van még.
a héten vettem hozzá egy cooler master notihűtőt, gém közben pörög is a ventije mert akkor kap tápot, am meg csak alatta van, mégiscsak ad egykis légrést, nem a semmit kell beszívnia :)

(#46) bali93


bali93
tag

Sziasztok! Most vettem egyet én is a laptopszalonból (b970, 8gb mem, 1 tb hdd, 630m). A noti nagyon jól megy win8 alatt, viszont van egy ismeretlen eszköz az eszközkezelőbe. Szerinttek mi lehet az?
A másik kérdésem, hogy hiába teszek fel rá win7-et, telepítés után folyamatosan újraindul, akárcsak a Linux. Az efi-t nem tudják kezelni? Pedig 64bites rendszer mindegyik. :F

(#47) gyemipapa válasza bali93 (#46) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát win 8-al még nem próbálkoztam, korainak tartom, különösen, hogy eddig inkáb negatív véleményeket hallok, olvasok. Legalább is eddig semmi olyat nem olvastam, ami meggyőzött volna, hogy érdemes a win 7-et átcserélni. Játszom is, ezért különösen fontosak a kompatibilitási problémák.
Ezekből adódóan (és mivel Lenovoék fel sem ajánlottak win8 kompatibilitást driverek terén), bármi lehet.
Pl. az USB3 driver. De előbb-utóbb ki fog derülni, hogy mi az, ami nem működik Nálad. Sok sikert, és várjuk a win8 tapasztalataidat is.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#48) csaba17 válasza bali93 (#46) üzenetére


csaba17
senior tag

lemezt nem kaptál hozzá?
én sorban felraktam mindent drivert ami csak volt rajta és minden rendben, nincs kérdőjeles eszköz.

szerk: ja hogy win8hoz nincsenek gyári driverek? azt nem tudtam.

a win7es újrainduláshoz:
milyen verziót akarsz feltenni?
én sima x64es ultimate-t tettem fel, sp1es, természetesen torrentről van de az nem számít :)

[ Szerkesztve ]

(#49) csaba17


csaba17
senior tag

lenne egy új kérdésem:
ma próbáltam skpyeolni notin, a hang a másik "oldalon" elégé rossz volt, na mondom akk rá a mikrofont.
de úgy meg semmi...
vhogy át lehet állítani hogy a jack be/kimenetet mire használja? mert gondolom a mikrofonra azt hitte hogy füles mert 1ből elnémultak a beépített hangszórók.
ha sima fülest csatlakoztatok akkor nincs gond de mikrofon nem mükszik.
vmi 5let?

(#50) bali93 válasza csaba17 (#48) üzenetére


bali93
tag

Természetesen kaptam hozzá driveres lemezt. :) Konkrétan a cd-t nem is kellett először elővennem, mert a win8 egyből felismert mindent, kivétel a sd kártyaolvasót, de azt meg felraktam cd-ről, akárcsak a touchpad driverét. Aztán az eszközkezelőben kiírta, hogy van egy teljesen ismeretlen eszköz. Én a bluetooth-ra gyanakszom (már ha van benne), mert a cd-n van bluetooth-os driver, de azt ha telepíteni akarom, akkor kompatibilitási probléma miatt leáll.
A win7 x64-es Ultimate sp1-es, de intallnál azt írja, hogy nem támogtja a gpt formázott hdd-t, ezért leformáztam mbr-re. Aztán az install végén meg újraindulgat. Lehet, hogy a legújabb frissítéseket tartalmazó win7-et kéne feltennem?

gyemipapa: az usb 3.0 simán működik, tuti, hogy nem az a baja, de azért mindenesetre megnézem. Elvileg a win8 szedett le hozzá magának drivert, nem kellett vele a cd-ről bajlódnom. Mindenesetre én is húztam a számat a win8 hallatán, de miután az egyetemtől ingyen megkaptuk, úgy gondoltam teszek vele egy próbát, hiszen a win7 úgy sem működött. Be kell vallanom az idegesítő, tabletes metro felületet leszámítva tetszik. 20 s alatt bootol és leáll, úgy hogy nem ssd, hanem csak hdd van benne. Nem rossz. :) Gyorsabb, stabilabb mint a win7, tegnap próbáltam pár játékot pl. Torchlight 2, Crysis 2 és simán futottak rajta.
A metro felülettel meg úgy vagyok, hogy a rendszer felállása után úgy is az asztalra léptetek tovább, ahol már minden a win7-hez hasonló. Ha meg valakinek hiányzik a Start menü, akkor fel lehet tenni hozzá bővítményként.
Mindezek mellett ért még pár kellemes meglepetés: konkrétan a win8 alappól tartalmazza a Windows Defendert (átkeresztelt Security Essentials), az IE 10-et (nem mintha érintene, úgy is Chrome-ot használok :D, de hátha valaki erre esküszik), ill. támogatja a virtuális meghajtókat, tehát a win8 alatt nyugodtan elfelejthetjük a Daemon tools-t vagy az Alcohol 120%-ot. További tapasztalatokat majd még írok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.