Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) juve600


juve600
nagyúr

üdv ! na megvan a gép de g580 helyett z580 lett,171.990 ft volt corei3-3110, 500 gb hdd.gt 635,8 gb drr3 1600 ram,fém ház

(#152) jocomen


jocomen
aktív tag

A fényes kijelző senkit nem zavar?

Tudtok olyan típust (akár 17"-ba is), amelyik hasonló hardverrel és áron, matt kijelzős?

[ Szerkesztve ]

(#153) gyemipapa válasza jocomen (#152) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Engem speciel nem zavar, mert szabadban napsütésben nem használom, csak szobában, és úgy, hogy nem világít rá lámpa. (Amúgy nekem is jobban bejönne a matt.)
17" -ból érdekes módon (főleg ilyen paraméterekkel nemigen van választék, vagy csak brutál áron.
Pedig egyre többen cserélik le az áramzabáló - helyfoglaló asztali gépeiket laptopra.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#154) belashx válasza gyemipapa (#110) üzenetére


belashx
senior tag

Megrendeltem az SSD-t, holnap érkezik. Nagyon kíváncsi vagyok rá. :)

Meg veszek bele még 4 GB RAM-ot is. Nem mintha szükségem lenne rá, de ártani biztosan nem fog. :DD

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#155) jocomen


jocomen
aktív tag

Most olvastam pár cikket USB-s "dokkolókról". Az USB3 sávszélessége ugye 5Gbps, a PCIe-x1 sávszélessége pedig 2,5 Gbps. Vagyis egy USB3-on 2xPCIe sávszélesség érhető el, ami egy valamirevaló külső videokártyát ~85%-osan képes lehet kihajtani (egy korábbi ph-teszt alapján).
4xPCIe esetén 90-95%-os kihasználás lenne lehetséges.
De a 85% is már megmozgatja a fantáziámat :))
Így érdemes lehet egy régebbi asztali vidkarit valami olcsóbb táppal összedrótozni, és így (pl: HD 4890 ~18.000Ft,- + vmi Chikony 300W táp ~7000Ft,-) 25000 Ft-ból, vagy akár a polcon porosodó dolgokból kihozható egy 40.000Ft-os mobil vga (gt630m, HD7670m) teljesítményének közel duplája. Ez 3x+ költséghatékonyabb megoldás :)

Sajnos én nem értek az elektronikához. Nem tudnátok mondani valami ehhez használható/beszerezhető kütyüt? Vagy ha már van ilyen eszköz forgalomban, akkor egy linket a cikkről, vagy a termékről?

(#156) gyemipapa válasza jocomen (#155) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát ez elég merészen hangzik, nem tudom, hogy valóban a gyakorlatban is megállja-e a helyét az okfejtésed.
Minden esetre én nem azért cseréltem le az asztali gépemet notira, hogy 300 wattos táp, meg dokkoló, asztali gépbe való videokártya "lógjon ki" belőle, sem esztétikailag, sem helyfoglalásilag nekem nem "fér bele". Ha a Gt630-nál bivalyabb vga-ra van szükséged, akkor tényleg inkább egy gamer gépet vegyél.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#157) csaba17


csaba17
senior tag

vhol mikor még mikor vettem írtak olyat hogy az egyik usb az töltős, mármint hogy abban mindig van feszültség.
ezt biosban kell beállítani?

(#158) jocomen válasza gyemipapa (#156) üzenetére


jocomen
aktív tag

Lehet h tévedtem, és az USB3 csak x1pcie továbbítására képes (a kétirányúság miatt). Bár így is össze lehetne hozni a megfelelő sávszélességet több usb3 párhuzamos bekötésével, ha lenne hozzá fogadóképes nyák.
Persze a legjobb az lenne, ha az alaplapi vga sávszélessége lenne kivezethető.

Jelenleg egy 4890 asztali kártyám van, amit fél-órajelen használok, mert akkora a PentiumD proci-limitem :(
Ha lecserélném a gépet, szívesebben vennék egy laptopot erős procival, és a video-teljesítményt meg ilyen külső box-al oldanám meg. Táp + vga maradna. Csak a nyák kéne + kábelek, meg valami doboz. Attól még az is hordozható lenne, ... könnyebben mint egy asztali gép.
De ahogy elnézem h milyen lassan forr ki ez a dolog, lehet h anélkül megy nyugdíjba a 4890-em, h egyszer is kihajtottam volna. :(((

[ Szerkesztve ]

(#159) csaba17 válasza jocomen (#158) üzenetére


csaba17
senior tag

hát ha írnál olyan fórumra ami ezzel foglalkozik akkor lehet több választ kapnál, pl ide esetleg

(#160) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

G580-at vettem húgomnak, telepítgetek rá, de folyamatos kék halált kapok, ha lefrissítem a HD3000-es kártyát!
Próbáltam driverCD-ről, Lenovo oldaláról és Windows Update-en keresztül is.
Csak a rendszervisszaállítás segít ilyenkor..
Az alaplap driverét nem telepítettem még a jelenlegi Win7-re (ez már a 2. próbálkozásom a Win7 64bit-tel, elsőre nem csináltam visszaállítási pontokat)..
Kinek van hasonló problémája?

Az nVidia drivereit sem engedi telepíteni a HD3000 előtt..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#161) gyemipapa válasza HornedReaper (#160) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Átlag 3 naponta nekem is dob kékhalált, vagy felébredéskor, vagy munka közben, de nem derül ki, mitől. Mondjuk két HDD van benne (ill. egyik SSD), és mindkettőn van op.rendszer, lehet, az zavarja.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#162) HornedReaper válasza gyemipapa (#161) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Itt azt írják Win7 SP1 kell neki min, ha lemegy a recovery, megnézem nekem az van-e..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#163) csaba17


csaba17
senior tag

de mákom van hogy egyből sp1es win7et tettem fel, megkíméltem magam ettől a kékhaláltól.
persze attól még érdekes hogy sima win7en miért van ilyen gond.
am nálam mióta megvan a noti, lassan 2 hónapja még egyszer sem volt kékhalál (le is kopogom).

(#164) HornedReaper válasza gyemipapa (#161) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Bár AMD, de a Lenovo z575Am akkor szokott fagyni gyári beállításokkal, amikor "bekapcsolja" a dedikált GPU-t, lehet Nálad is hasonló a probléma. Azon ki lehet kapcsolni a prociba "épített" GPU-t (talán még a BIOS-ban is), vagy nem szabad hagyni a Windows-nak, hogy kikapcsolja / teljesen levegye az órajeleit a dedikált GPU-nak, mert "nem tudja visszahozni".

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#165) gyemipapa válasza HornedReaper (#164) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Win 7 64 SP1-em van fent. Nem hiszem, hogy a dedikált GPU a gond, mert játék közben nem fagy, és bootoláskor amúgy sem a dedikált VGA-t használja, mégis kékhalálozik.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#166) _PetZ_ válasza gyemipapa (#165) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Win 7 64 bit sp1 és azt se tudom milyen kék halálról beszéltek :)

(#167) HornedReaper válasza _PetZ_ (#166) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Win7 SP1-el már jó a laptop, nincs BSOD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#168) belashx válasza HornedReaper (#167) üzenetére


belashx
senior tag

Csak megerősíteni tudom. Nekem még nem volt kék halál ezen a gépen. Win7 64bit SP1, SSD+HDD.

Igazából egy kezemen meg tudom számolni, hogy a Win7-es időkben hányszor volt kék halálom. Ez az első windows, amivel elégedett vagyok. Előző laposomon volt hivatalos Vista, de még az írmagját is kiirtottam, ne foglalja a helyet. :D

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#169) juve600 válasza HornedReaper (#160) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv!
elösször mindig az integrált kártya driverét kell feltenni és utánna a dedikáltét

(#170) HornedReaper válasza juve600 (#169) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Hali!

A Win7 SP0 :) volt a baj
SP1-el tökéletes.

Kivéve a vinyó. 500GB-os Momentus 5400 RPM-es, a HD Sentinel valami olyasmit ír, hogy 13x ellenőrzött a vinyó szektorokat, de rendben találta őket, most 93% a kondíció..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#171) juve600 válasza HornedReaper (#170) üzenetére


juve600
nagyúr

én freedos-sal szivtam ,ami rajta volt gyárilag,

(#172) csaba17 válasza HornedReaper (#170) üzenetére


csaba17
senior tag

a vinyóról egyik kolléga a múltkor, másfél-2 hónapja, írta hogy vmi szoftverhiba és hogy akár 70%ig is lemehet a kondíció.
szerencsére nálam ez a tünet még nem jelentkezett, rem nem is fog.

(#173) gyemipapa válasza csaba17 (#172) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Én voltam az a kolléga, és a hír igaz, Sentinel honlapján is megerősítették, hogy csak a Lenovo által kreált Seagate HDD firmware hibája. A HDD-m azóta is stabilan áll 70%-on, kifogástalanul teljesít.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#174) Huroq válasza gyemipapa (#173) üzenetére


Huroq
senior tag

Én nekem is ez a problémám volt. Egy kedves vezető/felsőbb emberke közreműködésével cserélték a laposom 8 napon túl is :) Azóta ilyet nem tapasztaltam.
Azért leellenőrizték linux alól is és az adatok megdöbbentőek voltak :D A csávó életében nem látott ekkora számokat. A szektor áthelyezések száma 100 milliárdos nagyságrendű volt. Természetesen a valós értékek nem ezek voltak, de ez már lényegtelen is.

(#175) csaba17 válasza gyemipapa (#173) üzenetére


csaba17
senior tag

és eddig hány napot ment nálad? nálam még csak 10 nap 3 órát 198 indulással, legalábbis hd sentinel szerint.
itt még nem változott a kondició.

(#176) gyemipapa válasza csaba17 (#175) üzenetére


gyemipapa
senior tag

31 nap, 402 indulás. A 70%-ra az első (naptári)10 nap alatt lement, azóta stabil.
(Két hónapos a gép).
"A merevlemez 421 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült. "

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#177) HornedReaper válasza gyemipapa (#176) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Lehet kéne kérnünk új BIOS-t, hátha javították azóta? :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#178) gyemipapa válasza HornedReaper (#177) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Semmi értelme, a HDD firmwarejébe már bele vannak égetve az eddigi SMART adatok, ezt házilag felülírni nem lehet, ahogy a fórumokban olvastam, még a Sentinel megalkotója is ezt írja. És mivel minden egyéb tesztprogram hibátlannak látja a HDD-t (hiszen az is), így nem garis probléma.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#179) csaba17 válasza gyemipapa (#178) üzenetére


csaba17
senior tag

annyit gondolom lehetne hogy amit talált "hibát" ott eltolod a hibahatárt és visszamenne 100%ra.
vagy nem?

(#180) gyemipapa válasza csaba17 (#179) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Természetesen, de azzal csak magamat csapom be. Most úgy tekintem, hogy a 70% a kifogástalan, hiszen tényleges hibát eddig nem talált. És hetek óta nem változik az állapota.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#181) csaba17 válasza gyemipapa (#180) üzenetére


csaba17
senior tag

jó de ha amúgy sem hibás akkor az mégis csak 100%, és akkor írja ki azt, ha onnan csökken akkor tudni fogod hogy van vmi gond.
a vinyó reviziója nálatok is ez: 2AR10001?

[ Szerkesztve ]

(#182) Zóra


Zóra
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is egy Lenovo G580-asom van. Egyetlenegy problémám van vele eddig, mégpedig az hogy hiába állítom át a felbontását a legnagyobbra, újraindításkor folyton átugrik a legkisebbre.
Hogyan tudnám ezt orvosolni, szerintetek?
Valamint lenne egy olyan kérdésem hogy Win7-nél milyen partíciókat érdemes csinálni?
Nekem most van egy 100 megás a rendszerfájloknak, a többi meg egyben van, másképp nem tudtam megoldani, DOS volt előtte és nem igazán boldogultam vele. Segítene valaki ebben is?
Előre is köszönöm!
Üdv; Zora

(#183) csaba17 válasza Zóra (#182) üzenetére


csaba17
senior tag

esetleg drivereket újrarakni?
a particiókra meg: a 100megás kis rész az alap win7ben, nekem azon felül van egy 150es ill egy 340es, asszem.

(#184) gyemipapa válasza Zóra (#182) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A Revizió szám nekem teljesen más.

VGA: szerintem is leszedni a drivereket, feltenni előbb az integrált gyári, hozzá adott driverjét, megnézni, fennáll- a hibajelenség, (pár újraindítás), utána tenni fel a dedikált kártya driverjét.

100 Megás partíció? Azt tutti nem Te csinálod, hanem telepítéskor a win7, azon ugyan nincs rendszer, csak a bootoláshoz szükséges fájlok, adatok.

Ha 1 db HDD van benne, mindíg célszerű két partíciót létrehozni, egy 40-80 GB-osat az operációs rendszernek, és egyéb programoknak, és a HDD méretétől fügően a maradék legyen adatok (filmek, képek, install, torrent stb) tárolására. Nekem a rendszer a 64 GB-os SSD, még van bő 10 Giga szabad helyem, pedig sok program és játékok is vannak fent.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#185) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Nekem az asztali gépben van 128GB-os SSD, de a Win7 már talán 30GB is megvan a sok frissítés miatt (ez a telepített programok nélkül értendő).
Lassan kell valami pucolóprogram, amivel eltüntetem a szemetet :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#186) Zóra


Zóra
csendes tag

Sziasztok! A felbontás időközben megoldódott. A driver geniussal megkerestem minden nem létező drivert, és azóta ez a hibajelenség nem jelentkezett. Szuperül működik a gép, de akkor most újra kell telepítenem az egészet, hogy két partícióm legyen? (A 100 megás az a bootnak van igen.) Utólag nem lehetne ezt megoldani vmi programmal, anélkül hogy újraraknám? :U
500 Gigás a HDD, amúgy, bár ez nem tudom számít-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#187) gyemipapa válasza Zóra (#186) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Win 7-ben lehet kettévágni anélkül, hogy újra kellene telepítened. Hogy a második lemezed minél nagyobb lehessen, ideiglenesen szedj le a gépedről minden filmet, nagyméretű adatot, amit majd utólag visszaraksz a második HDD-re.
Szóval az eljárás:
Számítógép ikonra jobb egér katt, kezelés, azon belül lemez kezelés.
Jobb egérrel katt a HDD-re, és kiválasztod a "kötet zsugorítás" funkciót, és hajrá, pár perc alatt végez. Az üres helyet ami felszabadult, aztán particionálod, formázod és kész.
Ha a méretet rosszul állítottad be, vissza lehet csinálni adatvesztés nélkül a "kötet kiterjesztése" funkcióval.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#188) Zóra


Zóra
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, egy kicsit későn jött. Már újratelepítettem az egészet.
Most már lett egy C és egy D meghajtóm, a C az kb. 75 Gigás, a D meg a fennmaradó többi. Elég sokat torrentezek, így aztán az épp megfelelő lesz.
Hogyan kell ezt leformázni? NTSC legyen vagy a FAT32? Gyorsformázással vagy a másik megoldással? Aztán ha ezzel megvagyok, magamnak kell létrehozni a mappákat?
Soha nem csináltam még ilyet, így aztán elég tudatlan vagyok a témában, de köszönöm az eddigieket is, nagyon sokat segítettek. ;)

(#189) csaba17 válasza Zóra (#188) üzenetére


csaba17
senior tag

ha van időd akkor sima formázás, ha nincs akkor gyors de akkor csak átfut rajta mint ahogy a neve is mondja.
de ha az első telepítésnél simán csináltad akkor most mehet a gyors. js és mindenképp ntfs!
a mappa létrehozást meg nem értem.
ha neked kell pl egy filmek mappa akkor azt neked kell létrehozni ill a D-n semmi mappa nem lesz, neked kell csinálni azt amit akarsz.
telepítéseknél meg a nagyobb dolgokat, pl játékok mehetnek a D-re.

(#190) gyemipapa válasza Zóra (#188) üzenetére


gyemipapa
senior tag

NTSC??? Ezt meg honnan vetted?
Az egy televíziós szabvány :B
NTFS-re célszerű mindíg a merevlemezeket formázni, az a legmegbízhatóbb...
És igen, egy megformázott HDD üres, magától nem hoz létre mappákat, honnan is tudná a szerencsétlen, milyen mappákat szeretnél. :F
A C-re meg az operációs rendszer mappáit természetesen a telepítés közben létrehozza magának.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#191) csaba17 válasza gyemipapa (#190) üzenetére


csaba17
senior tag

:))
most látom csak hogy elírtam. előtte ilyesmit olvastam és bekevert :D

szerk: ja látom hogy nem is nekem szól, azt hittem én írtam el mert tényleg tv szabványos dolgot olvastam előtte :)

[ Szerkesztve ]

(#192) Zóra


Zóra
csendes tag

:D Bocs, mondtam hogy kezdő vagyok. Pal secam meg ntsc, azért ezek jobban mennek. :D
Megformáztam gyorsban, és a mappák is készen vannak. Remélem egy darabig semmi gondom nem lesz vele. Köszönöm szépen az instrukciókat. :)
Felraktam egy HD Sentinelt is, kíváncsi voltam mennyire melegszik a gép, nálam folyton 44 fokot mutat. Az jó? Egyébként érdemes lenne venni mellé egy laptophűtőt?

(#193) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy G580at én is gef635 ös kártyával.
De azt vettem észre képernyő beallitásoknál hogy az integrált hd 3000et használja nem a dedikáltat.
Hogy lehet ezt átállítani?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#194) ra^ven válasza ra^ven (#193) üzenetére


ra^ven
senior tag

Úgy értem hogy képernyő beállításoknál alapértelmezet pnp képernyő intel hd graphics 3000-el , legalábbis a képernyő adapternél ez szerepel.
Átállítási lehetőséget nem találtam.
Le kellene tiltani hozzá a hd 3000-et? Windowsban is szeretném ha a gef635-öt használná.

Köszi előre is.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#195) Zóra


Zóra
csendes tag

Szerintem te is kaptál a gépedhez extrákat.
Egy olyat kéne keresned a tálcán lenn - ha a driverjei rendben felmentek - hogy Nvidia vezérlőpult. Legalább is nálam ott lehet megadni hogy melyik program mit használjon.
De lehet hogy hülyeséget mondok, és semmi köze nincs hozzá... :U

(#196) csaba17 válasza ra^ven (#194) üzenetére


csaba17
senior tag

érdekes hogy le akarod tiltani, különbséget úgysem veszel észre a 2 között asztalon, játékban meg úgyis vált.
am énsem tudom hol lehet beállítani bár a jómultkor találkoztam olyannal hogy kiír dolgokat hogy mihez melyiket használja, bár én asztalra nem emlékszek.

szerk:ja és Zóra lehet jót ír, mintha az nvidia vezérlőjében lett volna az amit írtam, most asztalin vagyok, notit meg muterék használják, nem ülök oda megnézni :)

[ Szerkesztve ]

(#197) gyemipapa válasza ra^ven (#194) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Semmi akadálya, én is folyamatosan a dedikált kártyával használom, mert néhány régebbi játék nem indult, megzavarta, hogy indításkor menet közben akart VGA-t váltani a rendszer.

Megoldás:
BIOS-ban a configuration fülnél kell a switchable helyett az UMA graphicsot választani.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#198) ra^ven válasza gyemipapa (#197) üzenetére


ra^ven
senior tag

Oh, köszi.

Szerinted simán windowsban van valami számottevő különbség hd 3000 és gef635 között?
Esetleg filmnézésnél?

Max talán többet fogyaszt a dedikált kártyával.
Bár új akksi révén, furcsa hogy kicsivel több mint 4 órát bírja csak...

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#199) csaba17 válasza ra^ven (#198) üzenetére


csaba17
senior tag

nem nekem szól de énis tudok rá válaszolni: win alatt semmi különbség a dedikált vagy a beépített videokari között, még filmnézés alatt sem, max talán a dedikált besegít a procinak de úgy tuti hogy többet is eszik.
ill ha a wint is a dedikáltra bíznád akkor tuti hogy megéreznéd akkuidőben.
am az a 4 óra sztem nem rossz, nálam sem bírja addig sima nettezéssel normális fényerőn.

(#200) ra^ven


ra^ven
senior tag

Akksi töltéséről tud valaki mondani valamit, mert itt is többfélét olvasni.
Teljesen merítsük le, vagy álljunk meg 3%-nál?
Hány órát töltsük, vagy ha kiírja hogy 100% akkor már le lehet húzni?
Bekapcsolt vagy kikapcsolt állapotban kell tölteni?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.