Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) x_o_n válasza Beladon (#991) üzenetére


x_o_n
veterán

az ssd natur a hdd+keret vagy mint ezen a videon a hdd keretbe menjen vissza?
bár egyértelmünek tünik hogy a keretbe :) de mivel nem emlitetted ezt hogy keret + 4 csavar ,keretböl ki ssd be keretbe igy azért csak megkérdem

[ Szerkesztve ]

(#1002) Beladon válasza x_o_n (#1001) üzenetére


Beladon
aktív tag

Igen a keretbe teszed az ssd-t majd úgy a gépbe.

(#1003) x_o_n válasza Beladon (#1002) üzenetére


x_o_n
veterán

ez egyszerübb volt mint asztaliban:)
és végfre olyan a rendszer mint amit megszoktam az a10-es asztali gépnél:)
egy darabig dokkolgatok még aztán berakok egy optibayt
az ssd mindenen segitett...hiányzott már az asztalinál megszoktam:)

(#1004) Beladon válasza x_o_n (#1003) üzenetére


Beladon
aktív tag

Ha sikerült választanod és be is szerelted esetleg majd tehetnél fel róla képet is milyen lett.

(#1005) x_o_n válasza Beladon (#1004) üzenetére


x_o_n
veterán

Samsung 840,mikor irtam már beszereltem

(#1006) Beladon válasza x_o_n (#1005) üzenetére


Beladon
aktív tag

Ja ne az SSD-ról dobj képet. Hanem majd a HDD caddy-ről. Azt is csak ha benne van akkor milyen az illeszkedése elől ahol az ODD tálca eleje van, mert a G580-ak ott ívesek picit és a legtöbb caddy pedig sima egyenes. Ezért nem épp illik bele az összképbe ami nem is nagy gond de engem zavar :)

(#1007) x_o_n


x_o_n
veterán

Jaa,elvileg van olyan,de majd kiderül

(#1008) King Unique


King Unique
titán

#1000-re vki :F

(#1009) Beladon válasza King Unique (#1000) üzenetére


Beladon
aktív tag

Win7-hez kell külön program is tudtommal nem elég csak a driver. Én nem tudok Lenovo külön programról de használhatsz bármi mást ami neked szimpatikus elég sok cím van ebben a kategóriában. Ha csak a driver van fent a skype biztosan megy gond nélkül így gondolom az msn is.

(#1010) rakloo válasza King Unique (#1000) üzenetére


rakloo
aktív tag

Win7-en nekem sem akart így működni a dolog, és a Webcam Toy-t használtam.

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#1011) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Most játszottam a Crysis 2 -vel kb 15-20percet és az alábbi hőfokokat produkálta: cpu: 74fok, vga: 71fok, Hdd: 37fok. A szoba 26fok.
Ezek szerintetek jó hőfokok? Én szerintem kicsit sok pedig hűtőpad (2db 12cm és 1db 8cm venti) van alatta és nincs rajta az alja sem.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1012) Borote válasza dewil666 (#1011) üzenetére


Borote
addikt

Miért lenne sok? Ez nem asztali gép, hogy literszámra legyen benne keringethető levegő, itt minden közel van egymáshoz.
A 70 fokok semmi különöset nem jelentenek játék alatt, de még a 80 is tűréshatáron belül van, ott még az Pentium illetve az i3 sem throttlingol.
Próbáld ki hűtőpad nélkül, úgy is, hogy ráteszed az alját :) (És akkor talán nem lesz telefújva egy mázsa porral a belseje :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1013) dewil666 válasza Borote (#1012) üzenetére


dewil666
őstag

A por nem számít van kompresszor itthon :DD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1014) x_o_n


x_o_n
veterán

uj nvidia driver 314,22 próbálta már valaki?

(#1015) Beladon válasza x_o_n (#1014) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nálam tökéletesen megy.

(#1016) Borote válasza dewil666 (#1011) üzenetére


Borote
addikt

Kipróbáltad azóta hűtőpad nélkül? :)

(#1017) dewil666 válasza Borote (#1016) üzenetére


dewil666
őstag

Dolgozok.
Csak holnap délután lesz lehetőségem rá.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1018) Borote válasza dewil666 (#1017) üzenetére


Borote
addikt

Részvétem.
És köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#1019) celka5 válasza x_o_n (#1014) üzenetére


celka5
tag

Én azt használom(win7 x64).nincs vele gondom elvileg.
GeForce 320.00 Driver - BETA ezt fogom most feltenni

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#1020) x_o_n válasza celka5 (#1019) üzenetére


x_o_n
veterán

már én is felraktam,kiváncsi vagyok játék alatt mit produkál:)
bár most eleve jobb minden hogy ssd-ről fut

(#1021) celka5 válasza x_o_n (#1020) üzenetére


celka5
tag

Szerintem sokat nem várhatunk egy új drivertől.

[-CeLkA-]

(#1022) King Unique válasza Beladon (#1009) üzenetére


King Unique
titán

ok, köszönöm :R

(#1010) rakloo : köszönöm, kipróbálom :R

(#1023) dewil666 válasza Borote (#1018) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Megmértem úgy is a hőfokokat! Crysis 2 futtatása közben.
Hűtőpaddal úgy hogy le van véve az alja: cpu: 74fok, vga: 71fok, Hdd: 37fok. A szoba 26fok.
Hűtőpad nélkül úgy hogy az alja visszarakva a helyére: cpu: 77fok, vga 74fok, Hdd 51fok a szoba hőmérséklete: 24fok.
Azon meglepődtem hogy a hdd felment 51fokra.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1024) Borote válasza dewil666 (#1023) üzenetére


Borote
addikt

Nem mondanám, hogy olyan eget rengető különbség :B
Fan RPM-ben volt különbség?

Köszi szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#1025) dewil666 válasza Borote (#1024) üzenetére


dewil666
őstag

Nem volt különbség.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1026) dewil666 válasza dewil666 (#1025) üzenetére


dewil666
őstag

Viszont ma feltettem a 630m-nek a 320-as béta verzióját és ugyanazon körülmények mellett (24fokos szoba) a cpu 72fok, vga 66fok volt. Észrevettem hogy a vga nem melegszik fel annyira. a Win élményindex nem változott.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1027) x_o_n válasza dewil666 (#1026) üzenetére


x_o_n
veterán

és mit ad a melyik fajta is ez a sok g580 cpu/vga/ram verzió?

(#1028) dewil666 válasza x_o_n (#1027) üzenetére


dewil666
őstag

Nem pontosan értem mit is szeretnél tudni :D
De erről van szó: i3 2348M, GeForce GT 635M, DDR3 8Gb 1333Mhz

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1029) x_o_n válasza dewil666 (#1028) üzenetére


x_o_n
veterán

az index mit mutat?

(#1030) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Sziasztok!

Erőt vettem magamon és újrapasztáztam a laptopom. Ez volt életem első noti szétszerelése, voltak izzasztó percek, de megoldható kezdőknek is (mint én). A gyári "pasztázás" meglepően silány minőségű volt, itt van 2 kép róla.
A hőfokokat még csak World of Tanks-ban tudtam megnézni:
Előtte: CPU: 77-80 °C , GPU: 74 °C (MAX) szobahő: 24 °C
Utána: CPU: 68-69 °C , GPU: 68 °C (MAX) szobahő: 23 °C

(#1031) cstom


cstom
aktív tag

Üdv! A dvd olvasó helyére szeretnék ssd-t rakni. Van valakinek tapasztalata abban, hogy pontosan milyen belépítő keret (optical bay) megy bele és azt honnan éri meg vásárolni?

(#1032) x_o_n válasza cstom (#1031) üzenetére


x_o_n
veterán

erröl nincs de a melegedés miatt a hdd helyére rakd az ssd és a hdd-t az optibay-be
a ferde oldalsó rész miatt kicsit nehezebb megfelelőt találni.

(#1033) gyemipapa válasza cstom (#1031) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ezek a bay keretek szabvány 12,7 mm -esek, szóval mindegyik jó, természetesen SATA legyen. Több hirdető oldalon is kínálnak olyan 5 ezer körül. Nyilván ebay-ról olcsóbban is be lehet szerezni.
Azt el kell fogadni, hogy az előlap nem feltétlenül egyezik meg a laptopéval, de egyrészt egyáltalán nem zavaró, másrészt meg lehet próbálni a két előlapot kicserélni.

És igen, nálam is megcseréltem a melegedés miatt, HDD a bay keretbe, HDD helyére az SSD.

Már csak azért is így praktikus, mert ha netán DVD-t szeretnénk írni, A Bay keretet a HDD-vel csak kihúzzuk (mivel nem hurcolászom, nekem csak be van tolva, a csavarral sem rögzítettem, stabilan áll), és betoljuk helyette a DVD-t. Persze az írandó anyag is legyen az SSD-n. :K

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1034) cstom válasza gyemipapa (#1033) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#1035) bajaki


bajaki
őstag

Egy ilyen G580-ba szeretnék majd a DVD meghajtó helyére egy keretet a winyónak és a winyó helyére pedig menne az SSD.

A G580 DVD meghajtójáról le lehet szedni azt a műanyag keretet? Rá szeretném majd rakni odd bay-re.

Egy ilyenen gondolkodom: [link] ha a notiról lejön erre elvileg rá lehet pattintani

(#1036) gyemipapa válasza bajaki (#1035) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem az a kérdés, hogy le lehet-e, hanem hogy a bepattintó pöckök ugyanoda esnek-e.
Az enyémnél nem, letörni meg nem akartam a pöcköket (elvileg ráragaszthattam volna kétoldalú ragasztóval), de még garis, így nem variáltam.
De egyáltalán nem néz ki vészesen így sem, alig tűnik fel, és különben ki nézegeti az élét? :DD

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1037) bajaki válasza gyemipapa (#1036) üzenetére


bajaki
őstag

Mondjuk hozzám még nem érkezett meg még a gép sem, de már így előre tervezek SSD-vel. Nekem nagyon lekerekítettnek tűnik...na majd meglátjuk. :)

Te milyen keretet építettél be?

(#1038) x_o_n válasza bajaki (#1037) üzenetére


x_o_n
veterán

én nem szórakoztam vettem egy dokkolót:)amugy is maradtak az asztaliból hdd-k.

(#1039) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

A win7-hez volt valami kis segédprogi, ami kis grafikát jelenített meg mikor az Fn+ kombinációkat használtam: hang+-, fényerő+-, stb. Windows 8 64bit-eshez honnan tudnék leszedni hozzá és mi a neve? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1040) gyemipapa válasza bajaki (#1037) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem tudom a tipusát, de ezek egy kaptafára mennek.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1041) celka5 válasza Beladon (#974) üzenetére


celka5
tag

A dvd feletti csavart hogy szedted ki? Nekem nem akar kijönni.

[-CeLkA-]

(#1042) x_o_n válasza celka5 (#1041) üzenetére


x_o_n
veterán

biztosan jó csavart akarsz leszedni?

(#1043) G3R!94 válasza celka5 (#1041) üzenetére


G3R!94
aktív tag

A DVD fölött lévő fém takarót nem kell kiszedni. a DVD író mögött/mellett van egy csavar, azt kicsavarod és kilehet húzni az írót.

(#1044) gyemipapa válasza x_o_n (#1038) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem meg pont a dokkolót rakosgatni, dugdosgatni macerásabb, mint egyszer a DVD-t átcserélni. Ráadásul USB-n keresztül sokkal lassabb az adatátvitel, mint direktben a gépben.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1045) bajaki válasza gyemipapa (#1044) üzenetére


bajaki
őstag

Ezért akarok én is inkább egy odd bay-t. Bár először most jobb lenne, ha ideérne a gép. :) Szurkoljatok, hogy holnap megérkezzen!

(#1046) x_o_n válasza gyemipapa (#1044) üzenetére


x_o_n
veterán

maximálisan megértelek,de 6 hdd-nél praktikusabb és az optikai is jól jön néha.

(#1047) x_o_n válasza bajaki (#1045) üzenetére


x_o_n
veterán

lszalon?futár?elméletileg elötte hivnak,meg a futár is hogy ottt van:)

(#1048) gyemipapa válasza x_o_n (#1046) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ki mire használja, annak a függvénye. Nekem a benne lévő 500-as és egy dokkolós 500-as arhiválásra több, mint elég, nem gyűjtöm pl. a filmeket.
Ami a DVD írót illeti: ma már csak nagyon ritkán kell, mountolom az ISO-t, filmeket sem érdemes kiírni, szóval ha 3 havonta 1x esetleg írni kell vmit, mivel a rögzítő csavart nem tettem vissza, két mozdulattal kicserélem a két "fiókot".
De persze ízlések és pofonok. :DD

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1049) celka5 válasza G3R!94 (#1043) üzenetére


celka5
tag

Az akksi mellett levőre gondolok. Nem a fenti hanem a kb akksitol 45 fokban levore ami a dvd felett van. Vettem 31reszes csavarhuzot de azzal sem jon ki. Hogy tudom kivarazsolni? Orokre ottmarad? i5 meg a polcon?

[-CeLkA-]

(#1050) bajaki válasza x_o_n (#1047) üzenetére


bajaki
őstag

Elméletben új, innen lesz az apróról ugyan úgy 2 év garral, csak épp pixelgrai nincs hozzá, de reméljük nem lesz pixelhibás. Runner 125-től van/lesz, szóval probléma nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.