Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) bajaki válasza gyemipapa (#1100) üzenetére


bajaki
őstag

Most úgy néz ki, hogy egy darabig én is asztali gépként fogom használni. Inkább nem csukom le és akkor nem kell midig kinyitni és nem lesz tiszta ujjlenyomat illetve kímélem a zsanérokat is. Amúgy is úgy vettem észre hogy akkor porosodik amikor lecsukom és felszedi a billentyűzetről meg a burkolatról a szutykot.

(#1102) x_o_n válasza bajaki (#1101) üzenetére


x_o_n
veterán

a képernyőt szarvasbörrel az oldalát meg a burkolatot direkt monitor tisztitó kendő illetve folyadékkal.
a hosszú évek alatt ezek váltak be.

(#1103) gyemipapa válasza bajaki (#1101) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Persze régebben én is csukogatam, aztán rájöttem, felesleges, ráadásul a zsanérokat is koptatja a sok csiki-csuki.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1104) bajaki válasza gyemipapa (#1103) üzenetére


bajaki
őstag

A következő dilemma most az, hogy megvegyem-e bele a tervezett SSD-t vagy se...

Igazából elég jó az általános sebessége a gépnek, talán jobb is mint amire számítottam. Jó, persze bootolás után kell neki egy kis idő mire összeszedi magát de aztán viszonylag gyorsan elindít minden progit...szóval nem tudom.

Persze ha benne lenne egy SSD, akkor lehet hogy a mostani sebességére azt mondanám, hogy milyen lassú. :DDD

(#1105) tonyrulez válasza atti1848 (#1039) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezt alapból tudja a Win8, nem tudom hogy nálad miért nem működik (vagy csak nem ezt keresed?)
Hangerő: http://anony.ws/i/2013/05/14/NS7xV.png
Fényerő: http://anony.ws/i/2013/05/14/lZRPO.png

4 8 15 16 23 42

(#1106) gyemipapa válasza bajaki (#1104) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Szerintem ne tétovázz, boot időm most csak 30-40 sec pedig automatikusan elindul még 4-5 program is (torrent, skype, dropbox stickies stb).
És pl. játékok futtatásánál is radikálisan lecsökken a töltések, mentések ideje is.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1107) bajaki


bajaki
őstag

Valaki, aki már rakott be a DVD meghajtó helyére caddy-t tudna segíteni?

Kiszedtem a dvd meghajtót, de nem tudom hogyan is kellene lepattintani róla azt a műanyag keretet a végéről. Nem nagyon merem feszegetni, de máshogy meg nem hiszem, hogy lejön.

(#1108) gyemipapa válasza bajaki (#1107) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Én raktam be, azt használom, de a gari miatt inkább nem feszegettem az előlapot, egyszerően kicseréltem a DVD-t a caddyval. Fekete-fekete, nem rí ki attól, hogy alul nem hajlik tökéletesen alá. Nekem tökéletesen megfelel így, én felülről nézem, mikor dolgozom rajta, a franc se figyeli az élét-alját. :DD

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1109) x_o_n válasza gyemipapa (#1108) üzenetére


x_o_n
veterán

:C

(#1110) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Feltettem az új Bios-t Win 8 alól. Mindent csinált magától, de az újraindításkor megjelenik a "LENOVO" feírat, majd 3 sor jelenik meg és egy kék felírat.

EFI Network 0 for IPv6 (DC-0E-A1-DF-75-20) boot failed
Checking media [Fail]
EFI Network 0 for IPv4 (DC-0E-A1-DF-75-20) boot failed

A kék felírarat:

Default boot device missing or boot failed.
Insert recovery media and hit any key
then select boot manager to choose a new boot
device or to boot recovery media

Ha le okézom, akkor bejön egy "Boot Manager" nevű kép amiben két választható sor van:

EFI Network 0 for IPv6 (DC-0E-A1-DF-75-20)
EFI Network 0 for IPv4 (DC-0E-A1-DF-75-20)

Hogy a fenében tudnák továbblépni, hogy elinduljon a rendszer?
Bios-ba sem tudok semmivel sem belépni, hogy a boot sorrendet beállítsam. :F

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#1111) gyemipapa válasza laca500 (#1110) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát hogy ilyenkor mi a teendő, nem tudom, pláne ha DVD-ről, USB-ről sem hajlandó bootolni, de ilyenkor szoktam mondani (pár kommentel korábban már volt szó BIOS frissítésről), hogy ami jó, azt nem kell megjavítani, mert csúnyán pórul járhatunk. :U

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1112) x_o_n válasza laca500 (#1110) üzenetére


x_o_n
veterán

Írj a lenovo supportnak
Semelyik gombra nem jön elő a bios?

(#1113) celka5 válasza laca500 (#1110) üzenetére


celka5
tag

Üdv
mint írtam nekem is ez volt, belépsz biosba és lelövöd UEFI boot-ot.
F2-vel szerintem be tudsz lépni, induláskor nyomogasd.

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#1114) laca500 válasza celka5 (#1113) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi itt is.

Érdekes, hogy eddig is nyomkorásztam az F2-őt, de mindig csak egy fekete képernyő jött be. :F
Már csak egy bajom van vele, hogy eltűnt a telepített Win 8, a másik particiora telepített win 7-re meg azt írja, hogy a windows license invalid.
Nincs véletlenül meg a régi bios ami előtte fent volt (a FreeDos-os?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#1115) celka5 válasza laca500 (#1114) üzenetére


celka5
tag

Nekem is BIOS-ba invalidot ír(aida-ba meg Lenovo Invalid alaplapot), de mivel én win nélkül vettem nem zavar, feltettem egy win7et és csókolom.
Nincs meg nekem a DOS-os bios.

[-CeLkA-]

(#1116) laca500 válasza celka5 (#1115) üzenetére


laca500
aktív tag

Ok.
Azért köszi.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#1117) penge111


penge111
addikt

Skacok az lenne a kérdésem, hogy a betűméret az a felbontás miatt ilyen kicsi? Dota 2-zök és ott szinte olvashatatlan minden olyan apró és el is van mosódva. Meg nem tudom én nem vagyok kibékülve a kijelző színeivel se játékok alatt. Ezen lehet valamit segíteni? Számomra szokatlan ez mert sose volt laposom, elég durva gémer gépről váltottam erre a laposra 23" monitorom volt és hát a közelébe se ér a lapos képe. Magával a géppel nincs bajom játékok is szépen futnak rajta, de a színvilág, meg ezek az apró betűk mindenütt, ehhh. Köszönöm a válaszokat előre is! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1118) G3R!94 válasza penge111 (#1117) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Nekem is hasonló váltás volt, viszont pár napig használtam egy Dell 5520-at, annál még rosszabb volt a színhűség és az élesség, szval a kategóriájában elfogadható a képe.

(#1119) celka5 válasza G3R!94 (#1118) üzenetére


celka5
tag

Nekem munkahelyi monitor([link]) melett megváltás a notebook kijelzőt nézni :D,otthon meg LED TV-re van kötve , de ott sem volt vele gondom ágyban:)

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#1120) Beladon válasza penge111 (#1117) üzenetére


Beladon
aktív tag

Betűméret
A színt meg szintén beállíthatod akár az integrált kártyád vezérlőpaneléből vagy ha van másik lehet, hogy abból is. (nem látom milyen grafikus egység lenne a gépedben)
Az én panelem samsung (ha hinni lehet 1-2 tesztprogramnak) és Eizo monitorhoz viszonyítva és agfa/kodak színskálához kalibrálva elég jó minőségű. Fotós dolgokkal dolgozok valamint néha videót is vágok bár azt az asztalin szeretek, de azt kell mondjam amit ezen a laposon jól rakok össze az pontosan azt eredményezi mint amit papírképen látni akarok. (tehát nem téved sem színben sem kontrasztban sem sharpnessben)

(#1121) bajaki


bajaki
őstag

Na, beszereltem a optikai meghajtó helyére a hdd-t és vettem a gépbe egy Samsung 840-es SSD-t .
Jól jött ez bele. :)

De sajnálattal vettem észre -igaz nem most, hanem még néhány napja-,hogy a baloldali zsanér kicsit nyikorog/kattog amikor felnyitom a kijelzőt. :O Kicsit idegesítő és ront az összképen ami kialakult bennem a gépről. Megpróbálom minél kevesebbet nyitogatni és remélem, hogy nem fog túl hamar szétmenni.

(#1122) cstom válasza bajaki (#1121) üzenetére


cstom
aktív tag

Pont ugyanezt akarom tenni. Milyen keretet vettél a dvd helyére?

(#1123) bajaki


bajaki
őstag

Ilyet.

Csak lealkudtam 3500-ra. :B

(#1124) x_o_n válasza bajaki (#1123) üzenetére


x_o_n
veterán

és rá tudtad tenni a g580 dvdrom elölapját?
fényképet nem tudsz csinálni hogy hogy néz ki?

(#1125) cstom válasza bajaki (#1123) üzenetére


cstom
aktív tag

THX!

(#1126) bajaki válasza x_o_n (#1124) üzenetére


bajaki
őstag

Bocsi nem volt ma időm, de amint tudok csinálok 1-2 képet. :)

(#1127) agaron válasza cstom (#521) üzenetére


agaron
tag

Üdv! Olvasgattam kicsit, és hol tudnék egy ilyen optical bay-t szerezni? Hogy keresgéljek?

Steam Deck | PC | PS5

(#1128) gyemipapa válasza agaron (#1127) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Google a barátunk, tudod, csak beírod a keresőbe, kiválasztod a magyar nyelvű találatokat, ha pl. ebay-ról nem szoktál rendelni, és ennyi, lehet mazsolázgatni. :C
De vaterán is kereshető, pl ilyen:
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_notebook_netbook_alkatresz/laptop_notebook_keret/laptop_ssd_hdd_keret_12_7mm_optical_bay_optibay_1754472290.html

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1129) agaron válasza gyemipapa (#1128) üzenetére


agaron
tag

Köszönöm szépen :)

Steam Deck | PC | PS5

(#1130) J.J. András


J.J. András
őstag

Halihó,

asszonynak vettem ilyen LAPTOPot még karácsonyra.... a kérdésem:
- Milyen sebességre képes az SD kártyaolvasó :?
- Akarok belevenni egy gyors min. 40÷50 MB/sec SDkártyát

Tapasztalat: vettem fasza SanDick Ultra II microSD kártyát, ellenben az eladó szerint az SD->microSD adapter lefogja v. lefojtja a teljesítményét

Szeretném Win7 gyorsításra használni az SDkártyát.

üdv :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#1131) x_o_n válasza J.J. András (#1130) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia

ez szerintem egy hülyeség....nem beszélve hogy idővel úgyis problémás ez a megoldás,egy nyűglődés.
ha gyorsitani akarod akkor vegyél bele egy SSD-t a hdd-t rakd egy optibaybe és kész.

(#1132) Borote válasza x_o_n (#1131) üzenetére


Borote
addikt

Ennek ténylegesen nincs sok értelme. Már 4GB memória mellett sem jelent semmit, ráadásul erre a célra okkal olcsóbb venni bele még 4GB-ot, és akkor a lapozófájlt is ki lehet kapcsolni.
Az SSD pedig valóban sokkal jobb megoldás.

(#1133) gyemipapa válasza J.J. András (#1130) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem tom, "asszony" mire használja a laptopot, de átlag irodai és netes felhasználásra win 7-tel is 2 GB RAM bőven elég, ha extrém dolgokra is használja, inkább a RAM-ot érdemes bővíteni, SD kártyát bővítésre használni igencsak izzadtságszagú megoldás, nem is értem, honnan vetted az ötletet...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1134) x_o_n


x_o_n
veterán

nos én 3000 ft vettem itt a fórumon optibayt,teljesen korrektül illeszkedik,előlap simán ráment
kb 5-10 perc volt az egész manőver.

(#1135) celka5 válasza x_o_n (#1134) üzenetére


celka5
tag

Én is vettem(ugyanolyat), előlapot nem tudtam leszedni a DVD-RWről, így amit adtak hozzá azzal van, rendesen működik)
SSD a winyó helyén van, 500as a DVDRW heylén, ssd 53°C, winyó 33°C, cseréljem meg? vagy 53°C ok az ssdnek ?

[-CeLkA-]

(#1136) J.J. András válasza x_o_n (#1131) üzenetére


J.J. András
őstag

Hali, köszi

de én azt kérdeztem és szeretném még mindig tudni (és nem hülyeség vagy nem):
Mennyi a kártyaolvasó elméleti adatátviteli sebessége :?
Ki mennyit mért vele :?

(CL10-zel mértem 40MB/sec-et, az nem rossz)

üdv :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#1137) PZee


PZee
csendes tag

Sziasztok!
A lenovo oldaláról frissítettem a billentyűzet driverét. Azóta az internetes oldalakat nem tudom a le-fel nyilakkal fokozatosan görgetni, csak egyből a végére vagy az elejére. Próbáltam visszatenni a régit, de újra indítás után ismét előjön a hiba.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Zee

(#1138) gyemipapa válasza J.J. András (#1136) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hogy mennyi a sebessége, nem tudom, nem szoktam méregetni, ahogy gondolom mások sem, a kártyaolvasót nem a sebessége miatt szeretjük, amúgy is elég ritkán használatos.. De hát miért nem méred meg? Sentnellel, vagy simán beteszed, egy jó nagy ISO fájlt ráteszel, és másolod. Nyilván az olvasási és írási sebesség jelentősen eltér majd. Sok sikert. :C

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1139) x_o_n válasza J.J. András (#1136) üzenetére


x_o_n
veterán

hali

szerintem senki nem méri mert ez egy huszadrangu dolog a notiban,alig használja az ember,és ha meg igen a sebesség meg ezrend rangu.
szerintem gyorsitásra alkalmatlan a dolog,de még a pendrive is,mert egy ideig megy,aztán fagy meg behal meg hasonló nyalánkságok.

(#1140) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Srácok a Touchpad multitouchos zoom-ját nem lehet kikapcsolni valahogy? Agyfaszt kapok tőle.. :W

• Honor Magic5 Pro •

(#1141) G3R!94 válasza fpatrik17 (#1140) üzenetére


G3R!94
aktív tag

A gyári szoftverben ki lehet kapcsolni.

(#1142) fpatrik17 válasza G3R!94 (#1141) üzenetére


fpatrik17
senior tag

ÓÓ végre megtaláltam, köszi! :)

• Honor Magic5 Pro •

(#1143) PZee válasza PZee (#1137) üzenetére


PZee
csendes tag

Sziasztok!
Közben megoldódott a problémám. Nem a frissítés okozta a gondot, hanem be volt kapcsolva a böngészőben a " kurzor billentyűk használata navigáláshoz" fül.
Köszönöm

Zee

(#1144) Teta1


Teta1
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék laptopot venni, és egy g580GC-n is gondolkodom. (T-home-os [link] alap verzió B960 csak intel hd 2000).
A kérdés csak az, hogy a HM76 (?) chipset, ami ebben van milyen processzorokat támogat egy esetleges későbbi felújítás/processzorcsere-memória bővítés miatt kérdezem.
Esetleg aki ilyen laptoppal rendelkezik megnézné nekem milyen chipset van benne - csak hogy biztos legyen az infóm?

[ Szerkesztve ]

(#1145) Borote válasza Teta1 (#1144) üzenetére


Borote
addikt

A GC változat elég gagyi. Egy Fujitsu A512-vel jobban járnál :)
Az összes Ivy és Sandy Bridge M-es processzor belemegy, viszont garancia szempontjából a csere nem biztos, hogy nyerő - lejárta után persze már mindegy.

(#1146) Teta1 válasza Borote (#1145) üzenetére


Teta1
csendes tag

Mindenképpen a T-home ajánlataiból kell választanom.
A másik esélyes a Samsung 350V5C volt, de abba nem megy bele jobb processzor a chipset miatt. A google-n viszont csak HM76 chipsetes Lenovo G580-okat találtam, ebből indultam ki, hogy jobb választás lenne.
Processzor csere természetesen csak gari után lenne, addig az áruk is lejjebb megy.

[ Szerkesztve ]

(#1147) Teta1 válasza Teta1 (#1146) üzenetére


Teta1
csendes tag

Kifutottam az időből bocsi a dupláért.
A Samsungban ha jól tudom intel HM 70 chipset van, ami csak celeron és pentium procikat támogat.

(#1148) Borote válasza Teta1 (#1146) üzenetére


Borote
addikt

Csak a T-Home játszik? Az gáz. Mire kellene amúgy az erősebb processzor?

Nem tudom, hogy az adott Samu gépet HM70-nel is szerelték-e, de az biztos, hogy HM76-tal igen.

(#1149) Teta1 válasza Borote (#1148) üzenetére


Teta1
csendes tag

Konkrét oka nincs az erősebb processzornak, de ha évek múltán lemenne a procik ára használtan miért ne cserélnék benne?
Azt hiszem írok a T-seknek, hátha meg tudják mondani mi van a gépekben pontosan.
A Samsungot tudom, hogy gyártották HM70-nel[link]
Azóta már Lenovo-t is találtam hm70-nel sajna. :(

Valaki rendelt már a T-től g580-as laptopot?

(#1150) gyemipapa válasza Teta1 (#1149) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ahogy a technika rohamosan fejlődik, évek múltán szerintem elavultnak fog számítani a géped, és nem lesz érdemes procicserével foglalkozni, hanem újat fogsz venni. Persze ha csak "irodai" munkára használod, akkor valóban nem kell majd lecserélni, de akkor a procicserére sem lesz szükség.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.