Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) dewil666 válasza inspiroyhome (#4000) üzenetére


dewil666
őstag

Miikor szdted szét miért nem raktadúgy le a csavarokat ahogy
an a laptopban voltak? Én mindíg így csinálom és sosem volt gondom, hogy melyik hova való! Pedig nagyon sok laptopot szét és össze raktam.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4002) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Teljesen normálisan, óvatosan szedtem szét, és most látom, hogy a zsanér 3 csavarja mind ki van törve. Viszont nem emlékszem reccsenésre úgyhogy valszeg az eladó felejtette el említeni ezt az apróságot.

Nem bírom összerakni. Vicc az egész. Nyitásnál csukásnál a zsanér emelkedik, és kipattintja a műanyagot.

Külön raktam őket, bőven nekem sem az első laptop amit szét szedek.

[ Szerkesztve ]

(#4003) Gaben92 válasza bzoley (#3999) üzenetére


Gaben92
őstag

Annyira nagyon nincs. Igazából elég stabil szerkezet. Egyedül a gombok hajlamosak pár év után kilazulni, kiesni, de ahogy észrevettem ez nem típus hiba, hanem minden konzumer lapinál előforduló dolog... Nálam a zsanérok se engedték még el magukat, pedig már lassan 3 éves lesz.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4004) bzoley válasza Gaben92 (#4003) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi, akkor maradnak az általános dolgok.
Aztán lehet imádkozni, hogy a Win10 gond nélkül menjen, csak amiatt lesz megvéve. Egyedül a GT610m-nél látom, hogy van win10 támogatás, a többi meg majd kiderül.

(#4005) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

sikerült összerakni. Minden jel szerint az eladó tört ki a kettő csavart a háromból ami lefogja a zsanért, csak elfelejtett róla szólni, én meg tovább törtem. Mármint a műanyagot. Összeraktam, a hűtés talán jobb lett, de most összevissza recseg ropog. Mindegy, ettől függetlenül bátran ajánlom bárkinek a laptopot, mert most részben én voltam a hibás.

Mondjuk ha valakinek van véletlenül bontott háza, az lehet érdekelne, de csak emberi áron.
Illetve van olyan, akinek esetleg eladó lenne hiányos billentyűzete?

1000% -ig biztos vagyok benne, hogy minden további nélkül támogatni fogja a win10-et.

[ Szerkesztve ]

(#4006) Gaben92 válasza bzoley (#4004) üzenetére


Gaben92
őstag

Hogyne lenne támogatva... o.O Nem olyan régi kártya az. Nem is értem, hogy merült fel ez a dolog... Én a GT635M miatt abszolút nem aggódok. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4007) bzoley válasza Gaben92 (#4006) üzenetére


bzoley
veterán

A mai világban ez azért nem olyan természetes dolog:)
Így is határeset, az utolsó támogatott típus a GT610m. Az 5xx, és lefelé már legacy, barkács, és problémák, hiába van csak átnevezésről szó. A proci intel HD-ja is már kiesik, max, ha veszek majd egy i3-at, abban a HD4000 is csak feltételes, az újabb HD4200-től van csak teljes támogatás. Win10 a wddm2-vel kicsit kavarja a dolgot.
Az ilyen "őskövület" két-három éves eszközöket már nem igazán szeretik támogatni.
De hamarosan kiderül, nyolckor randi a géppel:)

(#4008) Angel2014 válasza MadGame (#3959) üzenetére


Angel2014
addikt

Kedves madgame!

A mai napon vettem még egy ilyen gépet i3 ba amiben nincs dedikált vga...leírom a telepítés menetét....

Valahogy így csináld.....kétfajta számsorozatú driverek csoportok vannak vannak az egyikben vannak a 21150 a másikban a 21157 esek. " persze vannak több típus is de elég ha csak ezt a kettőt nézed"

windows 8.1 telepítése:
Szóval elavult gyári bios volt fogtam letöltöttem a 21157 es win 8 as biost ,mert win 8.1 nincs !feltelepítettem és a secure bootot enabléra és a bootot uefire raktam. és ahol van a load dfault rész hátul beállítottam az ost windows 8 ra. F10 elmentettem és kiléptem a biosból. ezzel kész a bios....

Feltelipettem a windowst úgy ,hogy fullra töröltem a partíciokat ami rajta volt és a windowsnak létrehoztam egy 70 gigás részt arra tettem a wint...amikor fent van akkor nem csatlakoztam a nethez és úgy aktíváltam. Most már csatlakozhatsz a nethez is.

És most jönnek a driverek....a 21157 es drivercsoportból mert nekem az kellett letöltöttem ezeket: és ebben a sorrendben telepítettem mert az sem mindegy....

1 intel engie interface
2 intel hd grapics
3 nvidia driver vagy ati driver
4 bloetoth driver
5 card reader
6 power managment
7 conextant audio vagy HD audio

Ha nincs windows 8.1 driver típus a 21157 es ben akkor windows 8 -ast tettem fel helyette.

És ha így csinálod hibátlan lesz a géped. :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4009) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Ez nálatok is hasonlóan nézett ki?

Illetve jobb oldalt tört el 3 ponton a zsanér tartója... :/

(#4010) Gaben92 válasza Angel2014 (#4008) üzenetére


Gaben92
őstag

A leírás tökéletes. Ami problémásabb már, az a következő:

MadGame:
Újratettem a gépet kb. egy hete, legújabb videókari driverek vannak fent, intel is meg nvidia is, és most megint kezdte a villogást :O Van valami tipped?

Augusztus 8-ig garis még, azalatt kéne kisütnünk neki valamit, de nekem már a teljes gépcserén kívül más nem jut az eszembe. Ha időszakosan jelentkező hardverhiba, az vagy előjön a szervizben, vagy nem...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4011) Gyb001 válasza inspiroyhome (#4009) üzenetére


Gyb001
senior tag

A második kép nekem elég házibarkács szerűen néz ki. Nem emlékszem hogy az enyém ilyen lenne

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#4012) inspiroyhome válasza Gyb001 (#4011) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Az a két plusz csavar illetve az anya a saját ötletem, de sajnos nem vált be, megoldottam máshogy. így kicsit csálé, de azért jól tart.

(#4013) myke01 válasza inspiroyhome (#4012) üzenetére


myke01
senior tag

Jah , így nézett ki a CPU "lekvár" nálam is :D , meg a GPU is hasonló "öntetet" kapott :D .

A sufni-tuning nekem is tetszett :K . Nálam egyébként a zsanérok melletti két külső tartó volt (van) kitörve . Ugyanaz ,mint a képeden, de csak a külső . Na ,de hogy mitől ? :Y Én újonnan vettem ,és soha nem lett leejtve ,odaütve sehova . Nálam szinte mindig egy helyen van a gép , alig van cipelve . Akkor mitől lehet eltörve a két műanyag tartó a két szélén !? (Anyag-fáradás is lehet az ok . )

[ Szerkesztve ]

(#4014) Gaben92 válasza myke01 (#4013) üzenetére


Gaben92
őstag

Attól, hogy egy konzumer gép akármit is tud, meg jónak néz ki, csak egy konzumer gép marad. Nem véletlenül dobálják az üzleti laptopokat jóval gyengébb konfiggal + dGPU nélkül kétszer-háromszor ennyiért. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4015) bzoley válasza Gaben92 (#4014) üzenetére


bzoley
veterán

Na megvan a masina:)
Kicsit elég lassan indul, legalább is az ssd-s gépemhez képest.
Külsőleg mintha új lenne, vigyáztak rá. Eddig egy valami gyanús, hogy nem működik. Elöl van három led. A középső világít, a bal oldali fél gőzzel világít, de semmi hdd-t jelző villogás. Ilyennel találkozott már valaki? Elromlott talán?

(#4016) inspiroyhome válasza bzoley (#4015) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

HDD jelző nincs rajta úgy tudom, középső a töltés, baloldali a bekapcsolás / alvó mód jele, jobboldali pedig a caps lock.

(#4017) bzoley válasza inspiroyhome (#4016) üzenetére


bzoley
veterán

Basszus, tényleg. Most nézem a kézikönyvet. De legalább működnek :D
Azért kicsit elszomorított, ilyennel még nem találkoztam. Miért pont ezt spórolták le. Sokszor csak vártam a csodát, mert nem láttam, hogy történik-valami. Os telepítéskor meg pláne kritikus dolog, hogy lefagyott-e vagy sem. Legalább nem fog zavarni a villogás.

(#4018) myke01 válasza bzoley (#4015) üzenetére


myke01
senior tag

HDD led az felejtős :N , ezen nincs . Meg Num Lock led sem .

(#4019) inspiroyhome válasza bzoley (#4017) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Elég hülyén van megoldva, az nem vitás, hisz ha gépelek, és mondjuk ölemben van a gép, nem is látom hogy be van-e kapcsolva a caps lock..

(#4020) bzoley válasza inspiroyhome (#4019) üzenetére


bzoley
veterán

Végül is nem én fogom használni, én csak belakom.

Egyébként jól sikerült a Win10 telepítés. Az alapvető működéshez semmit nem kellett pluszba telepíteni.
Arról olvastam itt, hogy a wifi már win8-on is problémás volt néhányaknak. Egyik újraindítás után érthetetlen ip konfiggal indult, így semmi net. Fix ip-t adva szerencsére helyre állt a rend. Arra még kíváncsi vagyok, hogy lehet működésre bírni a GT610m-et, egyelőre nincs mivel gyötörni a gépet. Sajnos a legrosszabbkor jött el a telepítés ideje, az ms épp most függesztette fel az aktiválást egy időre. Egyelőre minden tuti:)

(#4021) myke01 válasza bzoley (#4020) üzenetére


myke01
senior tag

Kiváncsi vagyok ,hogy a Lenovo Energy Management működik-e rajta ,na meg a Dolby Advanced Audio ? (mármint W10-en)

(#4022) Angel2014 válasza bzoley (#4020) üzenetére


Angel2014
addikt

Mindent fel lehet tenni de ezt nem ....így nagyon savanykás a hang....amúgy win 8.1 alatt a programmfilében hozod elő.

Amúgy nálam így indul a gép uefiben [link] :D

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4023) bzoley válasza myke01 (#4021) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyen fölösleges dolgokat én nem telepítgetek fel:)

Angel2014:
Egy ugyanilyen ablakot elő tudtam hozni. Magától települt, Dolby Digital Plus profilszerkesztő a neve.
Magamtól biztos nem raktam volna fel. Plusz a hangszóró tulajdonságokban, a jelszintek mellett van egy dolby lap, amin ki-be lehet kapcsolni.

(#4024) Angel2014 válasza bzoley (#4023) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor lehet javították a legelső win10 buildben én nem tudtam elindítani és így nagyon halk volt a gép , amúgy minden drivert fel tudtam tenni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4025) Gaben92 válasza bzoley (#4020) üzenetére


Gaben92
őstag

Emlékszem mikor meghozták húgom Z510-ét. Kibontom, megnézem bezárva. Konstatálom, hogy kb ugyanúgy néz ki mint a G580 csak sokkal vékonyabb. Kinyitom... NUM LOCK LEEEEED!!!! Jéézus CAPS LOCK LEEED!!! Mindkettő a billentyűzeten, nem pedig a gép elején ahol nem nézem soha... Sőt, az egész rohadt bill világít ha akarom...

Úgy csorgott a nyálam mint az Alien-nek. :DDD /Viszont az az orbitális "gagyiszürke" káva nemgyere be... Úgyhogy ezzel vigasztaltam magam./

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4026) bzoley válasza Angel2014 (#4024) üzenetére


bzoley
veterán

Mondjuk én is csak onnan vettem észre, hogy benn volt az eltávolítható programok között. Csak a talán ddpd.exe-t kibogarászva tudtam elindítani, máshol nem láttam. A lenovo oldaláról összvissz egy frissebb bios-t szedtem le, mert úgy illik kezdeni:)

(#4027) MadGame válasza Angel2014 (#4008) üzenetére


MadGame
senior tag

Szia!

Köszi, hogy leírtad, de már bejelentettem a Lenovonak megint a hibát. Gondolom hétfőn hívnak és két hétre megint viszik, ezúttal már gépcserét kértem. Volt már képernyőcsere, kábelcsere, pasztázás, tisztítás…

Miért nem mindegy, hogy milyen sorrendben teszem fel a drivereket? (Power Managementet nem is használom). Amúgy szerintem a win 8 használhatatlan, maradok a 7-esnél. Biost meg sajna nem tudok frissíteni.

Viszont azt vettem észre, hogy egy idő után melegszik a touchpad alatti rész a gép hátulján. Mellékelek képet. Ez mindenkinél előfordul? Szerintem nincs összefüggésben a villogással, mert volt olyan is, hogy bekapcsoltam, jéghideg volt és egyből villogott. Csak már néha éget itt alul, a ventinél nem. Hőfok 40-50°C között van, csak Chrome és uTorrent fut.

(#4028) Gaben92 válasza MadGame (#4027) üzenetére


Gaben92
őstag

Ott a RAM-ok vannak. Az meg természetes, hogy melegedik, főleg ebben a kánikulában. "Chrome és uTorrent" Akkor meg végképp nem csoda. A Chrome nagyon nagyon RAM zabáló. :D

Egy szimpla melegedés nem fog villogást okozni, mert ennyi melegedés nem árt meg. Ha meg megárt, az már régen baj mert üzemszerűen nem kéne gondot okoznia.

Innentől már nem nagyon tudnak mit cserélni amúgy... Alaplap, proci, RAM-ok... Több elektronika nincs a gépben ami "számottevő". Ha RAM-nak lenne baja, az nem okozna villogást, hanem nem indulna a gép. Megállna BIOS-nál, vagy ilyesmik. Innentől alaplap és processzor marad...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4029) MadGame válasza Gaben92 (#4028) üzenetére


MadGame
senior tag

Kíváncsi leszek. De lehet egyáltalán teljes gépcserét kérni vagy ez luxus? :D 8 giga ramom van, írtam nekik, hogy ha lehetséges a gépcsere, ne 4-gyel küldjék, ahogy azt anno kapni lehetett. Már csak az a kérdés, ha cserélik, akkor van-e nekik, úgy tudom, ezt a gépet már nem is gyártják, legalábbis a Laptopszalonban nincs. Már az a Lenovo PC sincs, amit egy éve vettünk (E73 small thinkcentre) :DD

(#4030) Gyb001


Gyb001
senior tag

Valakinek sikerült működésre bírni már a hdmi-cec funkciót?
Támogatott egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#4031) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Ha minden jól megy, ma este felteszem rá a win 10-et mindennapi használatra.

(#4032) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ma feltettem a win 10 et de a conextant dolbit nem tudom előhozni így nagyon halk a gép ...

Erre valakinek ötlete?? :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4033) bzoley válasza Angel2014 (#4032) üzenetére


bzoley
veterán

Ha telepítve lett, akkor a telepítés helyéről talán el tudod indítani, nekem sikerült, de nem találtam szükségét foglalkozni vele. Hogy telepítve van-e, azt meg a programok eltávolításánál tudod ellenőrizni. Tapasztalatom nincs a jelenlétével, vagy hiányával kapcsolatban, én csak telepítettem anno a win10-et, és működött minden lényeges dolog.

(#4034) Angel2014 válasza bzoley (#4033) üzenetére


Angel2014
addikt

A meglévő win 8.1 emet frissítette fel így meghagyta a régit de úgy hogy a dolbi ikon az asztalról el is tünt,előhozni meg képtelenség ,,akkor töröljem és kézzel próbáljam feltenni?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4035) bzoley válasza Angel2014 (#4034) üzenetére


bzoley
veterán

Mivel üresen vettem a gépet, ilyen nálam nem volt. A win10 telepítő intézett mindent. Kézzel vagy sikerül felraknod vagy nem, próbát gondolom megér. Esetleg törlés után rábízod a windows update-re, hátha felrakja. Nekem az intézte. De nem szerepelnek sehol, kézzel tudom indítania program files dolby mappájából.

(#4036) Angel2014 válasza bzoley (#4035) üzenetére


Angel2014
addikt

Letöröltem mindent restart beállítottam a kompatibilitást win 8 ra újraraktam és megjelent. és működik is.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4037) Gaben92 válasza Angel2014 (#4032) üzenetére


Gaben92
őstag

Felraktam a Win10-et, egyedül a VLC-t, és a Chrome-ot telepítettem fel (majd holnap foglalkozok a többivel), és van Dolby-m, szóval a hiba az ön készülékében van.

Vezérlőpult-> Hardver és hang--> Dolby Digital Plus Advanced Audio.

Kikapcsolható, bekapcsolható, EQ-val lehet szórakozni, szóval full function.

Clean Install a gép, szóval nem a régi Win-ből maradt meg, mert legyalultam az egész HDD-t.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4038) myke01 válasza Gaben92 (#4037) üzenetére


myke01
senior tag

OFF: W10-et honnan húztad le,és melyik verziót dobtad fel ? Van W8.1 eredeti kulcsom ,stb , de nem akarok upgradelni W10-re . Egy tiszta telepítést akarok teljesen a nulláról . Kérdés ,hogy akkor elfogadja-e a W8.1 kulcsot ?

(#4039) bzoley válasza myke01 (#4038) üzenetére


bzoley
veterán

Nem fogadja el. Először mindenképp frissíteni kell. Ha látod, hogy aktiválva lett(lehet, hogy kell hozzá ms fiók), akkor már legyalulhatsz mindent, és kulcs nélkül is felrakhatod, aktiválja magát(elvileg).

(#4040) Gaben92 válasza bzoley (#4039) üzenetére


Gaben92
őstag

Én is úgy tudom, hogy így van.

myke1: Ment privát.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4041) Angel2014 válasza myke01 (#4038) üzenetére


Angel2014
addikt

Én is felraktam a win 8.1 re de annyi szemetet hagyott inkább legyalultam és az isot raktam újra win update minden drivert fel tesz hibátlanul.

Az msdn oldalról letöltheted az isot [link] de ne az N es verziót töltsd hanem a sima prot,

Aktiválást küldöm püben....

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4042) Gaben92


Gaben92
őstag

Na akkor szép sorban.

G580-20150 a Win10 clean install után eszközkezelőben mindent felismert, és le is kapta a legtöbb drivert. A monitort általános PnP képernyőnek ismerte fel, ez nem tudom így volt-e korábban.

A Lenovo letöltési oldalán sorrendben:

Audio: Felismerte, működik, vezérlőpultban van Smart Audio és Dolby is.
BT&Modem: Jó kérdés, mert nekem ki van cserélve BT nélküli WiFi-re
Cam&Card reader: Kamera tökéletes, kártyaolvasót telepíteni kell.
Chipset: PIPA, IMEI-t felrakta a Software Update
Display&Graphics: Intel és nVidia drivert felrakta az SU, a GeForce Experience-t telepíteni kell.
Mouse&KB: Elantech drivet felrakta az SU, minden tökéletes
Lan, Wlan: Mindkettő megy magától, nem kell telepíteni.
Power/Energy Management: Telepíteni kell a Win 8.1-ét

Összegezve, a rendszer majdnem mindent elintéz. Amit fel kell rakni, az a kártyaolvasó, a GF Experience, és az Energy Management. Mindháromból a 8.1-ét. Az EM-ből 2 van. Nem tudom mi a különbség, úgyhogy én felraktam az EM-et, és utána a PM-et. A PM újabb állítólag, de a verziószáma régebbi. Ne kérdezzétek. Amúgy mindkettő ugyanaz.

G580-20150 modellhez minden amit utólag fel kell rakni:

Kártyaolvasó
GeForce Experience
Energy Management
Power Management

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4043) Gaben92


Gaben92
őstag

Na visszaraktam a BT-s WiFi-t, a WiFi azzal is megy tökéletesen, a Bluetooth-t viszont fel kellett telepítenem. Nem tudom, hogy akkor is kell-e, hogyha már a telepítésnél is a BT-s WiFi van benne, de mivel az SU nem hozott ki semmit, gondolom igen.

Bluetooth G580-20150 (Broadcom/Atheros)

Ami érdekesebb, hogy a Vezérlőpult->Hardver és hang->Eszközök és nyomtatók résznél ott virít az eszközök között maga a noti (meg irgalmatlan nagy Lenovo promo szövegek vele :D), és ajánlgat mindenféle Lenovo Settings appot, meg ilyen satöbbi témákat. Engem nem igazán hozott lázba, de ha valakit érdekel ránézhet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4044) bzoley válasza Gaben92 (#4043) üzenetére


bzoley
veterán

BT nálam sem települt magától. De nincs rá szükség, úgy marad.

(#4045) Gaben92 válasza bzoley (#4044) üzenetére


Gaben92
őstag

Én is csak amiatt raktam fel, hogy teljes képet tudjak vázolni azoknak akik váltanának Win10-re és aggódnak a kompatibilitás miatt. Amúgy sose használtam még.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4046) bzoley válasza Gaben92 (#4045) üzenetére


bzoley
veterán

Ennek az energy/power management-nek van valami haszna, nem elég a windows-os lehetőség? Ilyeneket nem telepítgettem. Mondjuk mindig dróton lóg a gép, szükség nem nagyon van rá.

(#4047) Gaben92 válasza bzoley (#4046) üzenetére


Gaben92
őstag

Régen fel kellett rakni, mert nélküle nem működött a fényerő szabályzás. A Win10 már kezeli natívan, szóval van fényerőszabályzás és energiasémák is.
Ami pluszban benne van az, kb ez:
- akkukímélő üzemmód (csak 60%-ra tölt fel)
- porelszívó venti (kb semmi haszna, ha melegszik szét kell szedni)
- energiatakarékos merevlemez (nekem csak ne takarékoskodjon, szeretem a teljesítményt)

Ha ezekre nincs szükséged, kb felesleges. Nekem mindig csak a dimmelhetőség miatt volt fent. Most pedig megint csak "kísérleti" céllal tettem fel.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4048) MadGame válasza Gaben92 (#4042) üzenetére


MadGame
senior tag

Na, hogy szuperál az új op.rendszer? Melyik verziót tetted fel? Uefiben telepítetted?
(Csak felkészülök lelkileg a telepítésre, mert még azóta sincs gépem...)

(#4049) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Én 29-én dobtam fel a 10-est, upgradeltem 8.1-ről, azóta nyúzom de semmi gond nem jött elő. Hang, wifi, videokari ok. Core i5, GT635M, 8GB RAM, SSD a konfig. Sebességre nem látok nagy különbséget, asszonynak fel sem tűnt, csak mikor rákérdeztem :)

(#4050) Gaben92 válasza MadGame (#4048) üzenetére


Gaben92
őstag

8.1 Enterprise x64 HUN, Clean install UEFI-ben. Telepítő .iso-ból készült Rufus segítségével. Maga a rendszer kb 5 perc alatt feltelepült, utána még 5-10 percet elvolt, mert addig nem engedett semmit csinálni, míg nem tette fel a fontos dolgokat. A drivereket már korábban leírtam, arra nem térek ki.

Szerintem telitalálat lett. Nekem úgy tűnik összegyúrták a 7-et és a 8.1-et és mindenből a jót hagyták meg. Nincs

Nincs csempés hülyeség. Vagyis van, a START menüben (merthogy van), ahonnan ha kitöröljük az összes csempét lényegében kapunk egy nagyjából Win7-es start menüt. Az értesítési területet jól megcsinálták (gondolok arra, ahogy feljön a hangerőszabályzó, naptár, stb), és végre a műveletközpont se csak arra van, hogy idegesítsen, hanem ott megkapunk minden fontos infót. (Jött mail, kész a letöltéssel a "zöld u betű", Nod32 talált valami "nemszeretem" dolgot, stb, plusz még belekerültet a telefonoknál használatos kapcsolók (WiFi, Bt, Repülőgép mód, stb). NINCS a képernyő jobb oldalán beúszó menü ami a Win8-ban volt, hanem minden átkerült a start menübe ami eddig ott volt. Van több asztal, de ha van megnyitva 3 ablakunk amiből egyet kihúzunk, h a képernyő felét foglalja, egyből kidobja kicsibe a maradék 2-t-t, hogy melyiket akarjuk a másik oldalra.

Összességében nekem nagyon tetszik az új rendszer. Két jó rendszerből csináltak egy még jobbat (szerintem).

Ami nem tetszik:

Engem a "gyors elérés" funkció az őrületbe kergetett (egy listába berak MINDENT amit megnyitottunk, megmutatja a gyakori mappákat, stb), de szerencsére 3 kattintással ki tudtam kapcsolni.
A 8.1-ben a gyári PDF olvasó jó cucc volt. Itt pedig a PDF-eket a Microsoft Edge nyitja meg. Az Edge-et még nem teszteltem, hogy milyen, de egy PDF-et akkor se egy böngésző nyisson meg alapértelmezettben.
A boot "lassabbnak tűnik" mint 8.1-en. Pontosabban iszonyat gyorsan boot-ol, csak valami miatt várakoztat mér egy kicsit "fekete képernyőn csak egér van" módban.

Amire érdemes még figyelni, hogy a frissítések P2P jönnek, tehát ha lassú a neted TILTSD MEG, hogy P2P is frissítsen. Mivel mindenki most frissít, folyamatosan menne a feltöltés nálad.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.