Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Borote válasza SzalaiG (#650) üzenetére


Borote
addikt

Az teljesen világos, hogy hátizsák kell, elsőre is megértettem :D
Én csak a Lenovo feliratot nem értem. Akár egy matricát is ragaszthatsz rá.

(#652) rox1818


rox1818
csendes tag

Csao-csao! Olyan kérdesem lenne, h melyik drivert kene ujrainstalalnom h a NumLock es a CapsLK gombok be- es kikapcsolasat mutassa a windows a monitor bal also sarkaban?
A segitseget elore koszonom!

(#653) Faterkam


Faterkam
addikt

A legújabb driver ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#654) juuzer


juuzer
addikt

Leszedtem a BatteryBar programot. Akkumulátor-kapacitásként kicsivel több mint 4700mWh-t mutatott. Tegnap óta 4042-t. Ezt valahogy nem értem :/ Annyit csináltam hogy telepítettem rá programokat, ill töröltem, plusz leszedtem még pár drivert, pl a wifihez. ://

Vamos a la playa.

(#655) csaba17


csaba17
senior tag

másnak nem szokott szarakodni a dvd olvasó?
mostmár majdnem hogy ki merem jelenteni hogy csak másodjára hajlandó beolvasni a lemezeket, előbb is betettem egyet, felpörgette de nem ugrott fel a setup, sajátgépben sem jelezte hogy lemez van benne, lemez ki majd megint be és beolvassa normálisan, illetve most még azt sem mert játékot akartam feltenni de 4 giga után kiírta hogy nem tudja olvasni a lemezt...
asztalival írtam ki, 4xes sebességgel, az asztali gond nélkül beolvassa az egész lemezt.
hibás az olvasóm? lehet szerviz lesz belőle.
vagy mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#656) Borote válasza csaba17 (#655) üzenetére


Borote
addikt

Linux alól is ezt csinálja? (linux bootolható pendrive-ot 10 perc alatt tudsz készíteni unetbootin-nal).

(#657) csaba17 válasza Borote (#656) üzenetére


csaba17
senior tag

nemtudom, nem próbáltam, majd holnap este kipróbálom, akkor lesz úgy időm.

(#658) Faterkam válasza csaba17 (#655) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha betennél egy gyári műsoros hang Cd-t??, csak ötlet :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#659) csaba17 válasza Faterkam (#658) üzenetére


csaba17
senior tag

eredeti zene lemezt simán, elsőre beolvassa illetve kipróbáltam egy másik maxell dl lemezt és ezt teljesen fel tudta másolni gond nélkül.
viszont amit írtam hogy nem tudta azt az előbb az asztali szépen felmásolta...
szóval nem értem, ha nem lenne asztalim akkor azt írnám hogy hibás a lemez de így...
am még kipróbáltam 3, sima maxell lemezt, mind3at elsőnek olvasta és fel is tudta másolni.
lehet jópár lemezt nem szeret az olvasója vagy mi?
meg azt amit nem tudott felmásolni ott alig olvasta 4mega/sekkel, a másikat meg 6-7-tel, jóval hamarabb fent volt mint a nem másolhatóra kiírt várható idő.
na mind1, ha tudtok valamit akkor azt megpróbálom, a live linuxos tippet majd holnap este vagy csütörtökön kipróbálom.
most még nem akarom szervizbe küldeni, az hogy másodjára olvas be sok lemezt még nem zavar de hogy másolni sem tud róluk.

(#660) Borote válasza csaba17 (#659) üzenetére


Borote
addikt

'+'-os vagy '-'-os lemezek?
Bár ma már nem szabadna, hogy ezt gondot okozzon, de itt elvileg előfordulhat 'szeret/nemszeret' helyzet.

(#661) boblacek1 válasza csaba17 (#659) üzenetére


boblacek1
újonc

Helló,enyém is csinálja,igaz nem mindegyikkel,de sokat csak másodjára ismer fel.Ilyen például a gyári telepítője is.Lehet nem szeret pár fajtát :N

(#662) csaba17 válasza Borote (#660) üzenetére


csaba17
senior tag

inkább minuszosak, van pluszos lemezem is de sztem olyan még nem volt a notiban :)

(#661) boblacek1 válasza csaba17 (#659) üzenetére
akkor legalább nem vagyok egyedül, bár nekem mikor kellett(1x eddig) akkor a gyári lemezt elsőre felismerte :)

(#663) Borote válasza csaba17 (#662) üzenetére


Borote
addikt

Azt próbáld ki, hogy melyikkel van több probléma? (Illetve talán még az is számíthat, hogy melyik lemezt milyen íróval írtad).
Ehhez annyira nem értek, nagy voodoo dolog ez a +/-CD/DVD dolog, hogy őszinte legyek, én az optikai meghajtókat úgy összességében nem szeretem.

(#664) Faterkam válasza csaba17 (#659) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha az audiot beolvassa, akkor a noti olvasója oké sztem. Az asztali íród által kreált lemezeket nem szereti...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#665) belashx válasza boblacek1 (#661) üzenetére


belashx
senior tag

Amióta HDD van az optikai meghajtó helyén, azóta nincs lemezbeolvasási problémám. :DDD

Előtte sem volt semmi gond, igaz egy kezemen megszámolom hányszor volt benne lemez. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#666) xeroo


xeroo
csendes tag

Kedves g580 tulajok!
Holnap érkezik a saját g580ah laptopom. Az lenne a kérdésem,h Win8 alá mely drivereket tegyem fel ill. frissítsem? Jók azok amelyek a gyári telepítő lemezén lesznek,vagy érdemes újabbakat leszedni hozzá? Ha igen,akkor honnan érdemes? És milyen sorrendben tegyem fel őket? Egyéb jó tanácsok az "idegbetegség" megelőzését illetően? :))
Előre is köszönöm a választ!

(#667) csaba17 válasza xeroo (#666) üzenetére


csaba17
senior tag

ha oprendszerrel kapod akkor nem igen lesz hozzá driver lemez(a dos-t nem tekintem annak :) )
bár aztán ki tudja, am a lemezem mintha csak win7es driverek lennének bár a vista driverek is eléggé kompatibilisek a win7tel. lehet nem lesz gubanc..
am meg a lenovo oldalán fent van minden driver, néha picit lassú az oldal de le lehet szedni azt amit kell.

(#668) xeroo válasza csaba17 (#667) üzenetére


xeroo
csendes tag

Elvileg op.rendszer nélkül kapom (vagyis Dos lesz rajta,de azt én sem tekintem annak),úgyhogy csak adnak hozzá vmit?! :) Gondolom a Lenovo oldalán a legújabbak vannak fent?! Inkább azokat rakjam fel,mint amik az esetleges lemezen lesznek?

(#669) csaba17 válasza xeroo (#668) üzenetére


csaba17
senior tag

én a lemezről tettem fel mindent ami rajta volt, a lenovo honlapján csak haveromnak a notijának a drivereit szedtem le de közben megnéztem a sajátomhoz is de nem szedtem le, nem vagyok az a tipus hogy minden driverből a legfrissebb legyen, annyira nagyon nem befolyásolja a gép működését, kivétel a videokari de az meg jelez ha van új driver :)

(#670) Sub-ZeRo válasza xeroo (#668) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Adnak hozzá driver cd-t, de cask win7 64 bitest. A többit a honlapról kell leszedni hozzá.
Ezt onnan tudom, hogy én 2 hete vasárnap vettem egy G580-at (i3, 4g, hd3000) és cask dos volt rajta.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#671) csaba17 válasza SzalaiG (#631) üzenetére


csaba17
senior tag

a hdd bay-t belinkelnéd esetleg? ebayről veszed?
láttam kérdezték már tőled de választ nem látok és engem is érdekelne :)

(#672) SzalaiG válasza csaba17 (#671) üzenetére


SzalaiG
addikt

Még úton van. Megjön írok.

(#673) csaba17 válasza SzalaiG (#672) üzenetére


csaba17
senior tag

hát de netről rendelted nem?

(#674) SzalaiG válasza csaba17 (#673) üzenetére


SzalaiG
addikt

Igen. Chaser fórumtárstól. :K
Reklámdíjat fogok tőle kérni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#675) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Tudnátok adni egy linket ahol G580 drivereket le lehet szedni?

(#676) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#675) üzenetére


Gedeon31
addikt

Közben megtaláltam ez az ugye? [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#677) csaba17 válasza Gedeon31 (#676) üzenetére


csaba17
senior tag

igen

(#678) Gedeon31 válasza csaba17 (#677) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :R

(#679) csaba17 válasza Gedeon31 (#678) üzenetére


csaba17
senior tag

ne nekem, te találtad meg :)

(#680) Gedeon31 válasza csaba17 (#679) üzenetére


Gedeon31
addikt

:)

(#681) rakloo


rakloo
aktív tag

Valaki esetleg még nem próbált OSX-et rakni g580-ra? :D

555-SHOE

(#682) cstom válasza rakloo (#681) üzenetére


cstom
aktív tag

Virtuálban Snow Leo szépen ment, csak a felbontást nem tudtam állítani.

(#683) rakloo válasza cstom (#682) üzenetére


rakloo
aktív tag

Az a gond,hogy nem virtual-t szeretnék, hanem rendes hackintosh-t.

555-SHOE

(#684) rakloo válasza cstom (#682) üzenetére


rakloo
aktív tag

Core i3-as procid van? Nekem b960, valószínűleg itt ragad meg a virtuális gép dolog.

555-SHOE

(#685) csaba17 válasza rakloo (#684) üzenetére


csaba17
senior tag

ezt a megragadást nem értem, sztem i3-on és b960-on ugyanúgy megy a virtuális rendszer, annyit azért nem számít a ht hogy érezhető legyen a különbség.

nekem vmware-ben van fent egy win7 ill ubuntu is(suli miatt) és mindkettő megfelelő sebességgel működik, bár az ubuntu néha kicsit akadozik, nem tudom miért pedig az a gyengébb(azt mondják).

(#686) Borote válasza csaba17 (#685) üzenetére


Borote
addikt

Az i3-nak az előnye, hogy támogatja a VT-x-et, ellenben a Pentiummal, ahol nincs hardveres virtualizáció. Ha valakinek utóbbira kell, ott ténylegesen jobb lehet az i3.

(#687) rakloo válasza Borote (#686) üzenetére


rakloo
aktív tag

Igen, pont ezt akartam írni.
Egyedül azért lenne szükség a virtualizációra,hogy egy ML2-es bootolható Pendriveot tudjak csinálni OSX alatt. :D

555-SHOE

(#688) anderson


anderson
csendes tag

Sziasztok!
Következő gondom akadt fenti géppel (4GB RAM). Van egy 3d bd iso fájlom, amit szeretnék 3d tv-n lejátszani. Először powerdvd 12 -vel próbáltam. Beállítottam, hogy a nvidia kártyát használja, de így is rettenetesen szaggat. Gyakorlatilag használhatatlan. Memória használat több, mint 600 MB. CPU is közel 100% -on.
Egy fokkal jobban megy TotalMedia 6-tal. Mit kellene beállítanom, hogy ne legyen ilyen gondom.
Azt is meg tudnátok mondani, hogy tudnám azt beállítani, hogy samsung tv -n automatikusan 3d-ben jelenjen meg?
Köszönöm.

(#689) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!
Nektek hogy tart a zsanér? Nekem a bal oldali elkezdett kattogni egyetlen ponton, bár azt sem tudom van e jelentősége..amúgy eleve a gép bal oldala gyengébb, kézbe veszem és alá nyúlok akkor is a bal oldala recseg.

[ Szerkesztve ]

(#690) belashx


belashx
senior tag

Hali!

A következő a problémám:
Ha elindítok valamilyen - nem feltétlenül erőforrásigényes - alkalmazást, akkor be-beakad a hang. Utoljára sok éve éltem át ilyet, sőt a régi Celeron M520-as HP-mel sem volt ilyen gond, pedig az nem volt egy szélvész.
Elvileg mindenből a legfrissebb van. A hangkártyára, de még inkább az alaplapi vezérlőre gyanakszom. Valakinek valami ötlet? Ugye nem vagyok ezzel egyedül? (Ezt most nem azért írom, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene.) :) Nem hinném, hogy user error lenne, viszont cserébe kib@szottul idegesít. :))

Ja, és mindegy, hogy netről szól-e a zene, vagy a Winamp szolgáltatja.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#691) csaba17 válasza pergabb (#689) üzenetére


csaba17
senior tag

biztos hogy a zsanér kattog?
nekem a fedlap illetve a káva ami körül veszi az lcd-t ott mintha a ragasztás vagy nemtudom hogyan van összetéve ott a 2 müanyag lap picit nem mozog együtt és van hogy picit reccsen egyet, bár mostanában nem de ha oda teszem az ujjam és úgy nyitom ki akkor jobb oldalon érzem hogy a 2 rész nem együtt mozog, bár ahogy írtam mostanában nem ad ki hangot így nem érdekel.

(#690) belashx
nekem ilyen talán 1x volt, mintha lefagyott volna a gép, nemtudom miért ill kb a körül volt mikor megvettem, szóval október, noverber körül.
azt hogy mi okozhatja jó kérdés.
régebben ilyesmi gondom rokon gépénél volt, játszottam rajta, egyszer csak ilyen robothang lett v micsoda, megakadt, de ott után egyből kékhalálozott és újraindult, ott sem tudtam mi a gond de azt tudom hogy akkor vmi erősebb játékot játszottam és a grafika sem minimumon volt, hőmérsékletet nem gondolnál hogy annyira felment, notinál meg ha épp hogy használod ott sem lehet annyira meleg.

[ Szerkesztve ]

(#692) Borote válasza belashx (#690) üzenetére


Borote
addikt

Ilyenről hallottam már más gépnél is, de nagyon halványak az emlékeim, mint ha az rémlene, hogy a driver összeakadt valamivel. Linux alatt is ezt csinálja?

Honnan van a gép, milyen memóriák vannak benne?

(#693) csaba17 válasza Borote (#692) üzenetére


csaba17
senior tag

most hogy írtad ezt a driver összeakad vmivel: talán rokonom asztaliján volt olyan is hogy nem lett kékhalál de a videokari drivere(nvidia controll panel) mintha leállt volna egy ilyen gubanc után, persze utána újraindult de a játékból kilépett.

(#694) belashx válasza Borote (#692) üzenetére


belashx
senior tag

Laptopszalonos a gép, de ennek nem hinném, hogy sok jelentősége lenne. A gyári mem modul nem tudom milyen, amit én vettem bele az meg 1600-os Kingmax. (4+4GB) Került bele SSD is.
Gyári állapotában is csinálta, de nem emlékszem, hogy ugyanezekkel a driverekkel-e, vagy azokkal, amik a CD-n voltak.

(#691) csaba17: Nem olyan gépi lesz a hang, inkább csak kicsit akadozik. Nem kell neki komoly terhelés. Pl. elindítom a Skype-ot, és amikor a megjelenő ablakban megy körbe a kör (az a töltős), akkor csinálja kicsit (1-2mp). Játékok alatt egyébként nincs gond. Csinálja akár egy komolyabb weboldalnál is, de túl sokat nem szöszöltem vele, nem tudok több fix példát mondani.

Próbáltam a hangnál levő kizárólagos módot is, de nem jártam sikerrel.

Aida64 stressz-teszt alatt sem akad a hang, még akkor sem, amikor elindítom-megállítom (akár sokszor, gyorsan). Egyelőre PASSZ. :F

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#695) Borote válasza belashx (#694) üzenetére


Borote
addikt

És linux alól?

(#696) belashx válasza Borote (#695) üzenetére


belashx
senior tag

Linuxot még nem próbáltam (ebben az életemben). :)
Megmondom őszintén, hogy csak 1x fordult meg a fejemben, de valami - amire nem emlékszem - derékba törte Linuxos pályafutásom.
Még lehet annyit megpróbálok, hogy leszedem a drivereket, és a telepítőn kapottakkal is meglesem, de az biztosan nem ma lesz.

Winamp alatt nem áll fenn a Skype-os probléma, de abban biztos vagyok, hogy adódik néha úgy, hogy Winampos hang is be-beakad.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#697) Borote válasza belashx (#696) üzenetére


Borote
addikt

Azért egyszerűbb lenne első körben egy live linux pndrive-ot gyártani unetbootin-nal, bebootolni róla, és megnézni, hogy ott is találkozol-e ilyen problémával :)
Ez segít arra következtetni, hogy hardveres vagy szoftveres-e a probléma.

(#698) belashx válasza Borote (#697) üzenetére


belashx
senior tag

Nem gondolnám, hogy hardveres gond ez, de köszönöm a linket, holnap teszek vele egy próbát.

Az eredményét pedig megosztom veletek. :R :R

Még valami. Melyiket javaslod? Ubuntu megfelel? Esetleg Mint?

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#699) Borote válasza belashx (#698) üzenetére


Borote
addikt

Ubuntu tökéletes :)

(#700) pergabb válasza csaba17 (#691) üzenetére


pergabb
senior tag

biztos a zsanér az :) bal oldalon ha az ujjam a kijelző és a gép közé teszem akkor minimálisan mozog is a zsanér...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.