Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Ha ipadon torrenttel letöltök egy filmet azt hova rakjam az ifile-ba hogy le is tudjam játszani? Mert hiába töltöttem le egyet rányomok és nem történik semmi. Pedig a VLC le van töltve

Kis Pál vagyok, na hali!

(#7052) univerzita válasza hj.jani95 (#7051) üzenetére


univerzita
addikt

iTransmission-t használsz? Én azzal ha letöltöm akkor azon belül a Files opcioba ha rányomok akkor megnyílik a lehetőség hogy mivel akarom megnyitni. VLC-vel megnyitom.

(#7053) hj.jani95 válasza univerzita (#7052) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Igen azt használom azzal töltöm le, nekem is megjelenik hogy mivel nyissam meg, viszont nem csinál semmit a vlc

Kis Pál vagyok, na hali!

(#7054) univerzita válasza hj.jani95 (#7053) üzenetére


univerzita
addikt

VLC -t mikor telepítedted?

(#7055) joestone


joestone
addikt

Sziasztok !

Csatlakoztam a klubbhoz én is. Eddig csak és kizárólag androidot használtam , most viszont a kiváncsiság és az miatt , hogy a voda nem forgalmazza a galaxy tab s 10.5 - öt erre esett a választásom. Van egy két dolog ami zavar és tanácsot kérnék. Milyen módon tudok kilépni egy appból a kerek gomb megnyomásán kívül ? A négy ujjas módszeren és a kerek gomb nyomogatásán kívül hogyan lehet appot váltani ? Ezekre droidon van funkciógomb a képernyő alján , itt meg annyit nyomogatom a kerek gombot , hogy félek csapágyas lesz. 8.1.2 rendszert használok. Milyen módon tudok sms-t küldeni a beépített 4g modemet használva , azt tudom , hogy alapból nem támogatott , ahogyan a telefonálás sem. Sajnos a hangouts ipad verziója nem játszik , de talán tudtok valamilyen appot amivel megoldható. Milyen módon konfigolható , hogy mi kerüljön az alulról felhúzható sávra , hogy ne csak a wifi és bt legyen ki és bekapcsolható , hanem pl. A tethering , a vpn stb, ahogy droidon beállítható. Hogyan lehetséges az emailek ellenörzését 15 percnél rövidebbre venni ?
Ami nagyon tetszik az a hangja , a kijelző. Szépen akadásmentesen teszi a dolgát , akkuidő egész jó. Alvó módban mondjuk többet merül , mint a galaxy tab2 10.1 - em. Használat közben viszont körökkel jobb. Korábban volt már dolgom ios készülékekkel , azt tudtam , hogy a gyári billentyűzet jobb mint az android gyári billentyűzete.
Még egy kérdés hogyan lehet a bluetooth-t beállítani a droiddal megegyező módon , hogy csak x ideig legyen látható. Ami beállítást találtam ott csak ki vagy be lehetett kapcsolni.

Előre is köszönöm.

(#7056) Vasinger! válasza joestone (#7055) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na csak tömbösítve, mert nincs sok időm:

BT csak ki-be kapcsolva lehet, nekem 0-24-ben megy, semmit se merít.
Push emailt gyári klienssel csak úgy kaphatsz, ha nem gamieled van. Ha gmailes vagy, akkor más klienst kell feltenni.

Szerintem telefonálni és sms-ezni nem lehet, mert fizikailag lehetetlen, de ezt mások talán jobban tudják.

A Home gomb azért van hogy nyomkodd. Nem, nem lesz ""csapágyas"" :DD (bármit is jelentsen ez nálad ebben a helyzetben)

Ha olyan app bezárásra gondolsz, hogy kilövöd a háttérből, azt iOS-en nem kell csinálni, csak home gombolni.

A felhúzható menüből csak Jailbreak segítségével tudod módosítani az ikonokat.

[ Szerkesztve ]

(#7057) joestone válasza Vasinger! (#7056) üzenetére


joestone
addikt

Köszönöm , nem push emailre gondoltam , az műkődik mind az icloud , mind az outlook.com, mind a gmail esetében a gyári email programmal. Fent vann mondjuk a gmail kliens is , de alapvetően a pull vagy fetch email esetében szeretném a levelek ellenörzése közti időt 5 percre lecsökkenteni.
A bt esetében nálam is megy 0-24 órában , nem is a fogyasztása érdekel , hanem , hogy ne legyen látható az eszköz csak a párosított eszközöknek , ha pedig párosítani akarom akkor bekapcsolom , hogy mondjuk két percig látható minden eszköz számára.

(#7058) joestone válasza joestone (#7057) üzenetére


joestone
addikt

A BT esetében erre gondoltam :

Az appok közti váltás esetében erre nem a kilövésére gondoltam, droidon sem kell kilövögetni (az ipaden csak a home gomb kétszeri megnyomásával tudom előhozni)

droidon ugye virtuális gomb van ami mindig elérhető , a home gombbal a kezdőképernyőre ugrik vagy hosszan nyomva tartva a futó programok jönnek fel és lehet köztük váltogatni. Az ipaden van a fizikai home gomb ami véges számú nyomogatást bír és ennek a kiváltására érdekelne , hogy létezik -e IOS esetén valami kézmozdulat amivel megvalósítható ugyanez. Vagy csak a négyujjas jobbra-balra az appok közti váltáshoz és négyujjas fel a futó programok megjelenítéséhez használható.

A pull/fetch email(POP,IMAP fiók) esetében pedig ilyesmire.A lényeg , hogy negyedóránál sűrűbben csekkolja az emaileket:

[ Szerkesztve ]

(#7059) joestone válasza joestone (#7057) üzenetére


joestone
addikt

lemaradt az előbb a kép a futó feladatok kapcsán:

[ Szerkesztve ]

(#7060) focvis válasza joestone (#7058) üzenetére


focvis
veterán

4 ujjas fel vagy 2* home gomb = droid multitasking gomb (két téglalap egymás mögött)
Home gomb 1*= droid home (házikó) gomb 1*
Még egyszer home gomb -> kezdőkepernyő, akárcsak droid esetén

Szerintem bírni fogja az iPad home gombja, elég masszív. :)

Szerk. Gmail: ha levelet kapok, akkor először az iPad pittyen, 2-3-5 mp. múlva követi a droidos telefonom, a laptopon meg kell neki vagy egy perc még, hogy jelezze.

[ Szerkesztve ]

(#7061) joestone válasza focvis (#7060) üzenetére


joestone
addikt

Köszönöm , a home gomb már tiszta. Ez a négyujjas megoldás kicsit macerás , de ha nincs más marad ez. :R

A gmail esetében nekem szinte egyszerre érkezik meg mindkét droidos telefonra és az ipadre nincs is bajom vele. A céges imap esetében sok a negyedóra, korábbi ios verziókban úgy rémlik , mintha lett volna rövidebb is. Az ipaden csak ezt találtam , ezt szeretném 5 percre csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#7062) domerator válasza joestone (#7055) üzenetére


domerator
veterán

Isten hozott!!! :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#7063) ESP23


ESP23
senior tag

Sziasztok!

Korábban írtam az iPad Mini Retina topicba, mert olyan modellt akartam venni.
Ma akartam leadni a rendelésemet a Telekomnál a 32 GB-os verzióra.
Ám ekkor arra lettem figyelmes, hogy ez pont annyiba kerül mint az iPad Air 16 GB-os verziója, és mivel ez a komolyabbik modell, így arra jutottam hogy inkább ezt választom.
Sajnos ahogyan olvastam csak 1 év garancia van az eszközre, ami szerintem egy vicc, ha megnézzük hogy mennyibe kerül.
Olyan kérdésem lenne, hogy az Apple eszközöknél fennáll olyan probléma, hogy mondjuk amíg tart a garancia addig nincs semmi bajuk, és amikor az már nem érvényes akkor kezdenek előjönni a problémák.
Remélem érthetően fogalmaztam. :DD
Illetve lenne még egy olyan kérdésem, hogy a 16 GB-os belső tárhelyből mennyit lehet felhasználni az első indítás után?

(#7064) Szabikaa20 válasza ESP23 (#7063) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nemigazán hallottam még ilyenröl!De viszont azalatt az 1ev alatt ha elromlana vagy mittom én nem szaroznak és cserélik újra!És bárhova mehetsz gariztatni nem csak oda ahol vetted,termeszetesen számla se kell!Mert serial szám alapján müködik!
A 16-ból 12,8 vagy 12,1gb nem tudom pontosan ami elérhetö!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#7065) ESP23 válasza Szabikaa20 (#7064) üzenetére


ESP23
senior tag

Értem, egyébként a Mini Retina és az Air között a kijelző méreten kívül van valami különbség, mondjuk az Air javára?

(#7066) Szabikaa20 válasza ESP23 (#7065) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Azt hiszem nincs...De ezt nem tudom pontosan,mert minim nem volt...esetleg az üzemidö?! :F Gondolom Airben nagyobb az akksi...de ezt nem tudom,lehet hülyeséget írok!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#7067) ESP23 válasza Szabikaa20 (#7066) üzenetére


ESP23
senior tag

Akkor lehet jobban járnék ha a Mini 32 GB-os verzióját venném, mert most olvastam hogy ez a 16 GB nem sokra elég, főleg ha alkalmazásokat is rak rá az ember.
Elbizonytalanodtam. :((

(#7068) ESP23 válasza Szabikaa20 (#7066) üzenetére


ESP23
senior tag

Végül is az Air mellett döntöttem, köszönöm szépen a segítséget. :)

(#7069) Szabikaa20 válasza ESP23 (#7067) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát igen,azért kompromisszumokat kell kötni néha...Nekem ez az elsö 16gigásom,de legközelebb tuti 32 es ill már 64-es lesz!Attól függ hogyan szeretnéd használni...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#7070) ESP23 válasza Szabikaa20 (#7069) üzenetére


ESP23
senior tag

Olyan nagy dolgokra nem akarom én használni, legfőképpen internetezésre kell, illetve majd TVGO segítségével akarok tévézni rajta hogy ha nem leszek TV közelében.
Ami még biztosan lesz az YouTube, és 1-2 kis méretű játék( Temple Run, Subway Surfers, esetleg még Asphalt 8) de ettől biztosan nem lesz több rajta.
Jelenleg egy 8 GB-os Samsung táblagépem van, és ott is elég a tárhely, szerintem itt sem lesz gond ezzel. :)

(#7071) Szabikaa20 válasza ESP23 (#7070) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Akkor viszont nincs miröl beszélni! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#7072) hj.jani95 válasza univerzita (#7054) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Jb előtt vagy nem erre vagy kiváncsi?

Kis Pál vagyok, na hali!

(#7073) univerzita válasza hj.jani95 (#7072) üzenetére


univerzita
addikt

Én iPhonon használom a iTransmission-t de nincs rajta JB . Nálam mindahárom player ami fent van megnyitja a filmet. Én a helyedben még megpróbálnám felrakni a Dragon Video Player Lite-tot( ugyan az mint a VLC) ez is ingyenes. Hátha ezzel sikerül megnyitni.

(#7074) hj.jani95 válasza univerzita (#7073) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Rendben köszi, megpróbálom

Kis Pál vagyok, na hali!

(#7075) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Ma bővült ismét az Apple készülék parkom.....egy Air 2 16gb LTE modellel.kifejezetten kellemes fogás,érzékelhető az előző airhez képesti könnyedsége.Gyorsaságban inkább a játékok területén érezhető de arra nem sokat használom .Akkuról majd pár nap után tudok nyilatkozni.A kijelző picit szebb élesebbnek tűnik főleg ha egymás mellett van a két gép.A legjobb idáig az ujjlenyomat olvasó ami itt is nagyon jól működik .....mint a telón! Net esetén lényegesen jobban érezhető a plussz ram mennyiség is!
Hirtelen ennyi jött le első pár perc nyomkodás után.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#7076) Gadgetfan_ válasza focvis (#7060) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

(Szerk.) joestone(#7058)-nak szól a hsz, rosszul céloztam :R

Ha nem akarod a home gombot használni, akkor

Visszalépés: egy ujjal balról jobbra húzod a szélétől...
Előző appra, oldalra visszalépés: négy ujjal jobbról balra húzod a kijelzőn...
Alkalmazás bezárása, kilépés: négy ujjal összecsippented a kijelzőt...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#7077) joestone válasza Gadgetfan_ (#7076) üzenetére


joestone
addikt

Köszönöm. :R

(#7078) tomi5244


tomi5244
őstag

Megkésve bár de kijött az Air2 teszt

(#7079) Tibee86 válasza tomi5244 (#7078) üzenetére


Tibee86
veterán

A topikjában meg megy a szokásos hittérítés... Vasárnapi kabarénak megteszi. :D

(#7080) tomi5244 válasza Tibee86 (#7079) üzenetére


tomi5244
őstag

Ezen meg se lepődöm, én általában jól szórakozom rajta :)

(#7081) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintetek az miért van, hogy ha elmegy a netem, ami elég gyakran van mostanság (de pár nap és leváltom a szolgáltatóm) akkor nem akar vissza csatlakozni rá, ha visszajön? Nekem kell manuálisan bemennem a settingbe és rányomnom különben nem csatlakozik.
Igen idegesítő.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7082) Vasinger! válasza legiaap (#7081) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elmegy a net alatt mit értesz. Az SSD is megszűnik, vagy csak nem kap DNS-t/IP-t a modem addig?

(#7083) Gadgetfan_ válasza legiaap (#7081) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Milyen neted LTE? Telecom? Nekem azzal volt gondom, miután bővítették a frekvenciákat, állandóan ki-be kellett kapcsolgatni a beállitásokban az LTE-t, hogy ne edge legyen, már le akartam cseréltetni a sim kártyámat, de egy újabb frissítéskor hirtelen megjavult, sőt azóta sokkal stabilabb.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#7084) csab2


csab2
veterán

Az iPad Air-emet hirdetem néhány helyen. Már vagy 5x kaptam SMS-t ezzel a szöveggel: "ez a iPad még eladó? válaszolni itt a gyors válasz (yieoqpq@gmail.com)". Az email cím mindig más. Ez a legutóbbi erről a számról jöt: +1 (704) 378-8962. Hasonló formátumú de mindig más számról szokott jönni az SMS.
Mi az ördög ez???

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7085) legiaap válasza Vasinger! (#7082) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ez nekem mind kínai amit kérdeztél.
:DDD
Elmegy annyi, hogy a routeremnél nem világít a net ikon.
:)
És mikor visszajön nem csatlakozik fel újra. Ez 8.1 óta van nálam. Előtte jó volt.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7086) Szabikaa20 válasza csab2 (#7084) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Be ne dölj!Átakarnak verni!Én a notebookomat arultam és mindig afrikaból akarták megvenni!És még többet ajánlottak amennyiért árultam!Valamelyik topikban beszéltünk is róla!Azt hiszem a paypal-es topikban!Annyi a különbség hogy én tel számot nem adtam,nekem emailek jöttek mindig más emailcímröl!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#7087) atees


atees
őstag

Sziasztok, aki használ itransmissiont, az legyen szíves elmondani hogy milyen video lejátszóval leget megnyitni belőle a filmet? Avplayer nem nyillik meg?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7088) univerzita válasza atees (#7087) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam iPhone4-en megnyissa mind a három ami fentvan( VLC,BUZZ player és a Dragon video player).Amikor itransmission- be megnitod a file-t ahol a film van fel kellene kínálni neki hogy mivel tuggya megnyitni.De nekem nem Jb-kes.

(#7089) atees válasza univerzita (#7088) üzenetére


atees
őstag

Nalam sincs JB-k, fel is kinálja, de nem nyitja meg.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7090) univerzita válasza atees (#7089) üzenetére


univerzita
addikt

iPad Air-en csinálod? 7.1 vagy 8.1?

(#7091) atees válasza univerzita (#7090) üzenetére


atees
őstag

Air, 8.1.1
De ahogy nézem ez lesz a baj

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7092) univerzita válasza atees (#7091) üzenetére


univerzita
addikt

Akkor lehet azért.Nekem 7.1 alatt Airen működött de frissítés után 8.1-re már nem. De iPhonon 7.1 van rajta működik.

(#7093) csab2 válasza Szabikaa20 (#7086) üzenetére


csab2
veterán

Az email címre volt, hogy írtam. Magyarul. 😃 Nem jött válasz. 😄
A telefonszámokat természetesen nem hívtam.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7094) spawn21


spawn21
veterán

Vettem az Air-hez ma egy Ozaky tokot. Fény évekkel jobb mint a gyári case, és még vékonyabb is. Stabilabb. Fél áron.

iPhone 13p

(#7095) focvis válasza spawn21 (#7094) üzenetére


focvis
veterán

Ozakin belül melyik típust & hol, ha publikus?

Szerk.: A fél ár az Ozaki liastaárához képest van vagy a gyárihoz képest? Különösen az első esetben érdekelne a beszerzési forrás :)

[ Szerkesztve ]

(#7096) spawn21 válasza spawn21 (#7094) üzenetére


spawn21
veterán

Ozaky O!coat tmobile 11900 ft. Szerintem ez nagyon jo ár

iPhone 13p

(#7097) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma nyomkodtam Mediaban Air és Air 2-t, egymás mellett volt. Hát na, az a 2 GB ram valóban érződik, hogy nem lép ki semmiből se szinte, de lehet belakva más lenne. Ami fura volt, hogy baromi sokat gondolkozott olykor mindkettő egy app első indításakor amit nem teljesen értek, lehet hogy ott nyomkodták szét és azért volt ilyen.

Az Air 2-nél benyomódás valóban játszik, de azért eléggé erősen kell ahhoz benyomni, hogy valóban lehessen látni, de tény, hogy nem lehetetlen.

A hangszóró rezonálását nem próbáltam ki, mert nem nagyon tudtam volna mivel net nélkül...

A kijelzőt se éreztem olyan hú de nagy változásnak tükröződés terén, de a vékonyabb és egybeolvasztott kijelző mindenképp látványos volt.

Fene se tudja, hogy megéri e rá váltani és ha igen mikor.

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem az Air hardvere gyenge már, hanem az Apple kezd elfelejteni programozni/optimizálni...

Ma is 2x kellett HR-t nyomni, 1x hogy működjön az Airdrop, másodjára a mobilomon nem működött a Home gomb. :F :W

(#7098) vadászcsiga válasza Vasinger! (#7097) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem az Air hardvere gyenge már, hanem az Apple kezd elfelejteni programozni/optimizálni...

Felesleges jól megírniuk bármit amikor 1, max 2 év múlva megy szemétdombra az aktuális csúcseszkoz.
SJ lerágott csont de az ő idejében másképp volt ez, akkoriban nem minden a profitról szólt, másrészről meg saját magukat zavarták ilyen helyzetbe. iOS 3-4-5-6, ezek még hoztak újdonságokat, érdemes volt a fejlesztőknek velük foglalkozni mert nem láttak vagy nem akartak látni a jövőt. Pár év es itt a kötelező kovetkezo frissítés, hasamra ütök, az iOS 18. Hogy néz már ki ez leírva is? Ennyi nincs ezekben az okostelefonokra irt OS-ekben.

(#7099) erdoke válasza spawn21 (#7096) üzenetére


erdoke
titán

Ez már a most élő 20 % tartozék kedvezménnyel, vagy még előtte?

A legjobb aláírás a héten

(#7100) spawn21 válasza erdoke (#7099) üzenetére


spawn21
veterán

Azt nem tudom. Csak rákérdeztem, hogy van e esetleg. Viszont szerintem előtte.

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.