Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Tibee86 válasza Signum04 (#800) üzenetére


Tibee86
veterán

Világgarancia van rá, a lényeg, hogy bontatlan fóliázott legyen, akkor nem érhet meglepetés.

(#802) Signum04 válasza Tibee86 (#801) üzenetére


Signum04
tag

Eddig oks a dolog, de rendelni szeretném, és pont ez a kérdés, hogy honnan lehet megbízhatóan megtenni. Mivel gyári minden kiegészítővel felszereltete szeretnék, de ha nem muszáj nem a MM-s áron.

(#803) Süvi válasza Signum04 (#802) üzenetére


Süvi
őstag

Szia. Mi már többször vettünk innen, eddig minden rendben volt.

(Amik olcsóbbak, mint az MM, azok nem magyar modellek, vagyis garnciális csere esetén nem indul újra az 1 év garancia az új készülékre).

(#804) Signum04 válasza Süvi (#803) üzenetére


Signum04
tag

Köszi szépen,

Nah látod, ezt nem értem, hogy ha világgaranciás és ugyanaz vonatkozik rá, akkor miért indul az egyiknél újra a másiknál nem.
Gondolom pl.: egy német termék garanciális javítása nem jár hátrányokkal:) Nem tudom elhinni, hogy azt mondják, sajnáljuk Ön nem magyar készüléket vett, ez a garanciális feltétel csak őket illeti meg:)

(#805) Tibee86 válasza Signum04 (#804) üzenetére


Tibee86
veterán

A magyar jogszabályok miért vonatkoznának egy németben vett termékre?

(#806) Signum04 válasza Tibee86 (#805) üzenetére


Signum04
tag

Nah látod így már értem. Nem vagyok tisztában a jogszabályokkal.
És akkor honnan derül ki ha interneten vásárolok, hogy az magyar e vagy sem?

(#807) Tibee86 válasza Signum04 (#806) üzenetére


Tibee86
veterán

A magyar amit hivatalos viszonteladónál veszel: [link], a többi nem az.

(#808) Ed Parker válasza Auratech (#797) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt a két fotót egymás után lőttem i6 es air2-vel, a különbség nem kicsi az i6 javára.
Link[link]
Az i6 a világosabb a picivel nagyobb rekesz miatt.

(#809) Auratech válasza Ed Parker (#808) üzenetére


Auratech
őstag

Nem kétséges, hogy az i6 alapból jobb képet csinál. A szenzora, optikája jobb. Beltérben mindez hatványozottan érvényesül. Magánvéleményem, hogy nem a beépített fotóalkalmazás adja a legjobb képeredményt. Ismerve a lehetőségeket, az ember a lehető legjobb szoftvert használja, ha választhat.
Fotóalkalmazás rengeteg van, ami többet nyújt a beépítettnél. Én a ProCamXL2-t használom.
iPhone6-tal még jobb lehet a végeredmény. Ja és Tiff-ben is fotóz...
Az Air2 fotós képességei a táblákhoz mérten szerintem nagyon jól használhatóak és kihasználhatók. Egyáltalán nem a lesajnálni való kategória.
Például a videó felvételi képessége az IOS rendszerének gyengébb, mint a hardver alapján lehetséges.
A kép látószöge kisebb, mint mondjuk a MoviePro appnak, ami fHD-ben a legszélesebb látószögű, szoftveresen kiválóan stabilizált, menet közben manuálisan állítható lehetőségekkel dolgozik. Ráadásul a szabványos 2560x1440-ben is valós pixeleket rögzít 30fps-sel.
Nyilván álmaimban a 808-as nokia szenzorával lenne kimaxolható a mobilos képalkotás egy iPhone 6+ ereje, esze mellett, persze nem a nokia szappantartós vastagsága nélkül.

Auratech Field Recording

(#810) Ed Parker válasza Auratech (#809) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem dehogy, nem is ezt próbáltam sugallni hogy lesajnálni valo az air2, csak volt róla szó hogy azonos szenzor van a telefonban és a táblában is, mégsem sikerül ugyanolyan képet lőni egymás után ugyanarról a képről azonos fények mellett.
Alapjában véve elégedett vagyok az i telefonok képminőségével i4 óta, nyilván telefonokhoz képest.
Arra pont jo ha nincs kéznèl nagy váz, elkapni egy két pillanatot.
Én ritkán videozok, és ha teszem is akkor azt egy régi Canon hfm36-os kis kanerával teszem.

(#811) Auratech válasza Ed Parker (#810) üzenetére


Auratech
őstag

Helyedben kipróbálnám a MoviePro appot videózásra az i6-tal. Szerintem nappali fényben készült film esetében meglepődnél a Legria képe mellé téve.
Amúgy az érzékelő nem azonos, csupán pixel számában. Az i6-nak 1.5 mikron, míg az iPadnak kisebb képpont méretű az érzékelője. 1.12 mikron.
Az egyetlen előnye, hogy belefér a 6.1 mm "vastagságba" kilógás nélkül.
Tényleg az Air2 kamerája előtt zafírüveg van? Mivel épp síkban van, nem ártana...

Auratech Field Recording

(#812) Ed Parker válasza Auratech (#811) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy baj van csak ezzel, 16gb az i6 míg a legria 8gb alapból plusz 32gb-val bővíthető, továbbá az optika 15x zoommal bír és 1.8-as rekesszel nyitva, meg pöttet nagyobb szenzorral és komoly stabival.
De köszi az ötletet az air2 64gb majd azon kiprobálom.

(#813) Stanley-B. válasza Signum04 (#800) üzenetére


Stanley-B.
őstag

iCentre

(#814) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nagyon tetszik, hogy 2 hét 1 nap alatt egy low memory bejegyzés sincs a diagnosztikai naplóban...iPad 4-en Safari miatt majdnem minden napra jutott belőle. Rengeteget számít a +1 GB. Óriási hiba, hogy iPad Air-ből kimaradt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#815) Ed Parker válasza szabogabor10 (#814) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy villanó fény hátra, egy nfc, egy ant+ támogatás is belefért volna még.

(#816) szabogabor10 válasza Ed Parker (#815) üzenetére


szabogabor10
veterán

NFC-nek tabletben nem nagyon látom értelmét. Pénztárnál nem tabletet fogsz elővenni, ahogy tartalmakat küldözgetni se.
Vakut tehettek volna bele, de aki tablettel fényképez...
ANT+ is szerintem inkább telefonba való.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#817) Vasinger! válasza szabogabor10 (#816) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

NFC tényleg fölös, viszont vaku nem fényképezéshez, hanem zseblámpa funkcióhoz nagyon jó lenne és az Air akksijával elég sok ideig lehetne használni, ha úgy adódna.

(#818) szabogabor10 válasza Vasinger! (#817) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát én tabletet zseblámpának nem nagyon használnék, max ha nagyon életveszély van, és nincs más a kezed környékén. :D
Ettől függetlenül elfért volna benne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#819) Vasinger! válasza szabogabor10 (#818) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Este ágyban nekem nagyon sokszor hiányzik amikor már nem ég semmilyen villany, mindig a mobilom lámpájával világítok.

(#820) Ed Parker válasza szabogabor10 (#816) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az nfc nem csak fizetésre van, sok más célra használható már most és ez csak bővül a későbbiekben.

A villanófény videora is használható, amúgy nem is hinnéd mennyien fotóznak táblával.

Az ant+ meg konkrétan mint az nfc, nem rossz ha van benne.
Kerékpáros appoknál picit jobb a 10" mint a 4".
Tovabbá az Apple ant+ adaptert csak 30pines verzióban árul amire rájön még egy adapter. 30-> lightning.

(#821) szabogabor10 válasza Ed Parker (#820) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, de tableteket összeérintgetni...nekem eléggé furcsa lenne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#822) focvis válasza Ed Parker (#815) üzenetére


focvis
veterán

Mi ez az ANT+?

BTW. Még mindig nem jött meg a december 11-én kifizetett 2-esem, kezdem unni.

(#823) tomi5244 válasza focvis (#822) üzenetére


tomi5244
őstag

December 11.??? Türelmes ember lehetszt. :)

(#824) szabogabor10 válasza focvis (#822) üzenetére


szabogabor10
veterán

ANT+

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#825) nbence94 válasza focvis (#822) üzenetére


nbence94
tag

december 24-től január 5-ig abszolút nem volt posta, ergo csak állt a cucc, ez még rádob 1,5 hetet az amúgyis 25 + 30 munkanapra :O énis így jártam

(#826) focvis válasza nbence94 (#825) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is ezt írta. De ez szvsz hüjeség, a posta nem áll le, a konténerszállitó hajó nem horgonyoz le Karácsonyra az Atlanti-óceán közepén.Egyszerűen nem jött össze egy szállítmánnyi rendelése, be kellett várnunk a többieket. 2 hete vasárnap azt írta, hogy már a vámon van.

@tomi5244: pedig nem :N

@szabogabor: köszi! Angolul értek, de hogy ez mire jó, az nem jött le teljesen, így nekem nem is hiányzik :-)

(#827) Ed Parker válasza focvis (#826) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az ant egy vez. nélküli szabvány hasonlóan a bt-hoz, különböző kiegészítőket lehet így az eszközhöz csatlakoztatni, ha van hozzá adaptered.
Én konkrétan pulzusmerő öv és sebesség, pedál fordulat szenzorhoz használom egy bringás trénerhez.

(#828) antibes2000 válasza focvis (#826) üzenetére


antibes2000
tag

szia,

január végén megkaptam én is az Airt, köszönöm, hogy ajánlottad a hölgyet.
érdekes, mert én is olyat kaptam, ami magyar nyelvű feliratos dobozban volt, és a fólián még az artis jus hologram is rajta volt. Nekem azt mondta, hogy az eredeti összetört a szállítás során és cseréltetni kellett, azért tartott ilyen sokáig a szállítás

(#829) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Ex-nél akció ,táblagépre 10%,tok 20%. Most vagy soha. :)

Amúgy karácsony óta hibátlan a gép. Imádom.
Apple care fel áron hirdetésekkel van buktató ?lehet kibővíteném majd a garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#830) tomi5244 válasza SonyNex7 (#829) üzenetére


tomi5244
őstag

Én egy smart covert vettem is :)

(#831) SonyNex7 válasza tomi5244 (#830) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nekem van egy smart coverem de nem szeretem mert túlságosan féltem ha viszem valahova.Előbb utóbb meg fog serülni.
Azon gondolkodom hogy eladom es veszek egy smart caset. Vedd meg az enyémet :)

(#832) tomi5244 válasza SonyNex7 (#831) üzenetére


tomi5244
őstag

Kb fél órája vettem át, amúgy milyen színű a tied?

(#833) SonyNex7 válasza tomi5244 (#832) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Fekete.Tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#834) tomi5244 válasza SonyNex7 (#833) üzenetére


tomi5244
őstag

hát ha előbb tudom lehet megveszem, bár én fehér ipadhez fehéret vettem az legalább jó kényes :D

Amúgy ez az új cover a régi szériákhoz képest lényegesen könnyebb, egy pille az egész. Így akcióban csak csak megérte de még így is baromi drága. Pár évig nem tervezem az ipad cseréjét, úgyhogy gondoltam megveszem. Skypenál vagy kádból filmezésnél jól jön :)

(#835) SonyNex7 válasza tomi5244 (#834) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hát az nagyon kényes. Pont ma néztem a fülhallgatót rendesen szürke színű,munkából adódóan.

(#836) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Estét!

Most terveztem én is beszerezni egy Air 2-t vagy egy Nexus 9-et (más nem igazán érdekel). Melyiket ajánlanátok?

Ha az Ipadnál maradok, akkor a 64gb-os verzió érdekelne, viszont nem tudom, hogy ezt honnan lenne a legpraktikusabb megvenni. Melyik az a megbízható hely, ahol érdemes lenne? Sosem volt még bajom egy készülékemmel sem, de azért ilyen árkategóriában nem mindegy, hogy hová kell(ene) visszavinni a tabletet probléma esetén javításra/cserére.

(#837) szabogabor10 válasza Ashiyo (#836) üzenetére


szabogabor10
veterán

Air 2 topikban nem fogunk Nexus 9-et ajánlani. :D
Megbízható források a nagyobb műszaki boltok, illetve az APR-ek (iCentre, iStyle). És persze az Apple online boltja.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#838) SonyNex7 válasza Ashiyo (#836) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hibátlan számomra az air 2. Az elején nem tetsző rezonálas kimondottan tetszik játék közben olyan mint a rezgő joystick. Brutális a hangzása zeneknel,filmeknel aki eddig hallotta mindenki csak amul.
Javaslom vasárnap az MM-ben 10% kedvezmény lesz és hivatalos apr.
Ott van még az Ex ott is van most 10% kedvezmény.
Ha pedig egy hibátlan állapotú fekete cover kell hozza magamat ajánlom :))

[ Szerkesztve ]

(#839) Auratech válasza Ashiyo (#836) üzenetére


Auratech
őstag

Az új proci jól muzsikál a droidos tabiban de a legnagyobb gond nem a vasban van, hanem a táblára készített appok általános minőségében. Az Air2 a jó döntés. Ahogy nézem, már egész lement az ára. Nekem még 2k-ba fájt a 64-es...
Surface 4-gyet mondjuk elfogadnék de az meg 1500 dodó lesz...

Auratech Field Recording

(#840) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Tervezem március végén lecserélni az airem egy air 2 re.
Telekom,2 év mobilnetes csomaggal.

Nekem az air nagyon bevált az elmúlt egy évben,viszont az air 2 ben egy dolog nagyon visszatart.
Mégpedig a hangszórók berezonálása. Egy Media Marktban kipróbáltam és nagyon érezni.

Kérdésem:
Van valami olyan nem túl,vastag tok ami ezt csökkenti/kiküszöböli?

Mert ha ezt valahogy meg lehet oldani,akkor beneveznék egy 64 gigásra.

(#841) SonyNex7 válasza kiszu (#840) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Tok sem sokat javít rajta erre a YouTube-on is van videó. . Olvasd vissza a hozzászólásomat. Ellene voltam én is de most màr be jön. Kimondottan élvezetes játékok alatt. Zenénel meg filmeknel brutálisan jól szól ott meg nem gond a vibrácio mert nem kézbe van illetve ha még is alacsony hangerőn szól ott meg nagyon keveset vibrál.
A legjobb online rendelni 14 napig elállhatsz de hidd el nem fogod vissza küldeni annyira szuper gép.

(#842) kiszu válasza SonyNex7 (#841) üzenetére


kiszu
senior tag

Nem tudok elállni ha a t-nél szerződés hosszabításra veszem,pláne részletre

(#843) szabogabor10 válasza kiszu (#842) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha online rendeled meg, mindig el tudsz állni 14 napig. Ha elállsz, törlik a részleteket, és a hűségszerződést is, kötbér felszámítása nélkül.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#844) kiszu válasza szabogabor10 (#843) üzenetére


kiszu
senior tag

Ezt nem tudtam. Koszonom.

(#845) Gutenberger


Gutenberger
tag

Sziasztok!
Megéri megvenni a vodanal ebben konstrukcióban, vagy érdemesebb külön padot és külön egy előfizetést?

https://shop.vodafone.hu/lakossagi/apple_ipad_air_2/elofizeteses#product_description/ezust/-1

A mobilnet nekem tökéletesen megfelelne, inkább az Ipad ára érdekelne ebben a konstrukcióban?

Üdv és köszönet,
G

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#846) Cuccok válasza Gutenberger (#845) üzenetére


Cuccok
tag

Kb istyle áron van kamatmentes részletre, de 16gb-ost én nem vennék.

(#847) SonyNex7 válasza Gutenberger (#845) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hivatalos forrásból most tudsz venni 180e Ex-nél 64Gb wi-fi modellt de sok helyen,nem hivatalosan van mar olcsóbban is,csak garancia a különbség,hogy ujra indul vagy nem.

Ezek az előfizetések annak jók akik rengeteget használják a tabot wi-fi nélkül es létminimum a GPS.Nalam kb úgy néz ki 50% itthoni használat,15% más wi-fi rengeteg az ingyenes mar,család,barátok,20% film,zene,játék arra meg nem kell net,15% net megosztva.
Akkor a 2 év hűsegről nem is beszéltünk.
Telefon állandóan nálam van ,GPS megoldva,netet megosztom amikor kell es kész.
Szerintem ezt neked kell eldönteni hogy kell-e a GPS ,mobil net. 240-ért,vagy veszel minimum 60nnal,olcsóbban egy 64gb wi-fi modellt a különbozetet meg az asszonyra költöd aki meghálálja :D

Most látom én is csak 16gb. Sürgősen felejtsd el. 64gb full állandóan.
1 jobb film 10-15gb,2-3 játék 4-5gb,zene 1-2gb...

[ Szerkesztve ]

(#848) Auratech válasza Gutenberger (#845) üzenetére


Auratech
őstag

Nehogy 16-ost vegyél! Az konstrukciós hiba. Zsákutca. Most engedélyezte az Apple, hogy 4Gb is lehet az alkalmazás, tartalom mérete az Appstore-ban. És egy komoly a táblát igazán kihasználó app mérete könnyen elszaladhat. Ha felteszel egy príma MS officet, az már minusz 1.5 Gb. Egy két alap app, néhány kép és alig marad 1-2 Gb "szabad" helyed és fő a fejed.
Az alkalmazások is könnyen hízhatnak az frissítésekkel.
16-ost ne, ha csak nem ajándékba kapod. Úgy jó. De belakva akkor is elkámpicsorodsz egy hónap után...

Auratech Field Recording

(#849) Vasinger! válasza SonyNex7 (#847) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bocsi, de mi köze a GPS-nek a Wifi only - 4G kérdéshez? A wifis modellben is ugyanolyan GPS van, mint a 4G-sben.

(#850) szabogabor10 válasza Vasinger! (#849) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pont, hogy nem. Csak wifis helymeghatározás van benne. Nálam már csak ezért is ki volt zárva a csak wifis modell.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.