Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) cirx válasza Ed Parker (#298) üzenetére


cirx
senior tag

kedves szemszung és sziamoi tulajok! miért nem a saját eszközeitek topikjában vakaródtok, de most komolyan? nem érdkekel a túlszaturált beégni képes amoled kijelzőtök, az sd bővíthetőségetek, az android operációs rendszeretek meg mégannyira sem! legyetek olyan kedvesek, és könnyítsétek meg a mindennapjainkat, azzal, hogy eltoljátok a bringát. köszi

Ed Parker nem neked ment a válasz.. :)

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#306) Cyberpunk válasza csalafinta65 (#304) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az "öreg" nem túl kedves megszólítás nem muszáj egyetérteni más véleményével, de minimális kulturáltság nem ártana!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#307) SonyNex7 válasza joey04 (#295) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Az LTE verziókra valóban jár a prémium gari,a wifisekre nem.

Van egy olyan kérdésem hogy használja -e vki az index alkalmazást?
Iphoneon minden kép,videó nézhető minőségben van a tab-s en sok kép és videó homályos ,nézhetetlen ,gondolom a felbontás miatt.
Ipadon hogy van ez?Korrigálja ezt valahogy az ipad vagy ugyanolyan min tab s-en?

(#308) alkatraz3000 válasza SonyNex7 (#307) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ipadre nincsen index alkalmazás, es gyanítom tab s-re is csak a telefon app mehet felnagyitva.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#311) Lirion válasza alkatraz3000 (#303) üzenetére


Lirion
addikt

Nem hiszem, hogy amit egy robot egymásba passzírozott, azt embernek szét kelljen szedni, es azt képes úgy összerakni, ahogy az a gyárból kijött. iPad eseten legalábbis lehetetlen.

Ezzel az a probléma, hogy a hibás ipad-eket is szétszedik a primitiv szakmunkások, aztán újra összerakják és a tudatlan júzernek adják "új" (vagyis refurbished) készülékként gariban... Mondjuk ha az iPad-nél ez lehetetlen, akkor vajon mit csinál az apple a visszavitt hibás darabokkal? Biztos bezúzzák, mert ők nem pénzből élnek...

Az egyetlen különbség annyi a garanciális ügyintézésben, hogy az apple egy már előre összeszerelt, de korábban használt és meghibásodott telefont ad a júzernek a régi helyett, más gyártó pedig mindenkinek a saját készülékét adja vissza. Van, akinek sokat jelent az, hogy minden esetben a saját mobilját kapja vissza, van, aki lesz@rja, de ha vennék egy zsír új 7es bmw-t és garanciális javítás során kitolnának nekem egy másikat, amit már megjavítottak, hogy mostantól azzal közlekedjek, hozzájuk vágnám a kulcsot és megvárnám, míg a sajátomat elkészítik.

(#312) SonyNex7 válasza alkatraz3000 (#308) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ha nincs index akkor nem is kell ilyen gagyi ipad...:)

(#313) alkatraz3000 válasza SonyNex7 (#312) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Fel lehet telepíteni , de safariban jobb olvasni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#314) alkatraz3000 válasza Lirion (#311) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Valszeg a pegatron es foxconn gyárban egy gép rákja össze a komplikaltabb dolgokat, es nem a menzán egy odaszalajtott szerelő gyerek, "premium" szolgáltatás néven. Meg van legalább a látszatja a dolognak az applenel.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#316) Parallaxis válasza Lirion (#311) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezzel az a probléma, hogy a hibás ipad-eket is szétszedik a primitiv szakmunkások, aztán újra összerakják és a tudatlan júzernek adják "új" (vagyis refurbished) készülékként gariban..

Ezzel az a probléma, hogy ezt nem háztartási környezetben teszik meg a konyhaasztalon és nem egy pár órás képzésen átesett szerelővel. No meg a javított készüléket be is vizsgálják, mielőtt visszaküldik kereskedelmi forgalomba. A házhoz jövős szerviz esetén nem egy esetről olvashattunk itt a fórumban is, hogy újra ki kellett hívni, mert rosszul rakta össze a készüléket a szerelő, ami csak később derült ki.

[ Szerkesztve ]

(#317) didyman válasza alkatraz3000 (#296) üzenetére


didyman
őstag

"A mi cuccainkat nem bontja szét egy primitív szakmunkás, "

Nem akartam nagyon belemélyedni a hozzászólásokba, nem véletlenül hagytam abba szinte teljesen a fórumozást, egyszerűen beteltem a sok ekéző, feleslegesen hangulatkeltő, egymást lenéző hangnemű, időt feleslegesen rabló hülyeségtől, amiből sem tanulni, sem tapasztalni nem lehet, de a felesleges időt biztosan segít eltölteni. De ez a hozzászólás egyszerűen muszáj választ kapjon. Szervizeléssel foglalkozó emberként engedd meg, hogy bemutatkozzam. Két (egy szakirányú és egy tanári) diplomával és 14 év tapasztalattal a hátam mögött foglalkozom helyszíni azonnali ellátással, mivel adott esetben egy termék szervizbe kerülése és ottléte igen drága tud lenni annak, aki munkát végez rajta, ergo ha megfelelő körülményeket lehet a helyszíni szervizhez nyújtani, akkor ez az opció sok esetben igen hasznos. Hovatovább, sok cég itthon is akár, ezeket az opciókat igen nagyra is értékeli, anyagilag. Amit írtál, az mérhetetlenül lenéző és teljesen valótlan is egyben, mivel a helyszíni hibakereséshez, azonnali megoldáshoz olyan rutin és képesség szükséges, amiről gyanítom, nincs fogalmad, az írottak alapján. További kellemes időtöltést, sajnálom nagyon, de nem fog továbbra sem hiányozni ez a közeg.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#319) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Elmegyek egy napra és mi megy itt. :DDD látom megjöttek az ellentábor hittérítő szakmunkásai.
No akkor hogy tisztába tegyük a dolgokat. Rendelkezem Galaxy TAB S 8.0-val és Air 2-vel is. Lehet onanozálni a TAB S képernyőre, de itt kb ki is fújt az előnye. 0 háttérben futó appal képes akadni a menüben való lapozáskor ergo van egy szép kijelzőjű valamid, amin képregényt nézhetsz, mert minden szaggat.
Ezzel szemben az Air2 kijelzője bár nem annyira szép (sic!), de legalább úgy működik, ahogy egy tabletnek működnie kell.

A garanciális kérdés meg azért vicces, mert az már régen rossz, hogy az ember úgy vesz bárminemű árut, hogy azt is nézi, ha elromlik kijönnek-e érte vagy sem. Apple terméknél igen csekély meghibásodási rátáról hallottam, ezért mertem belevágni.

A másik amin jót röhögtem, hogy az ilyen eszközöknek létszükséglet az LTE modem. Emberek! Fél éve a nagy részetek azt sem tudta mi az az LTE. Most viszont, hogy a két szolgáltató bevezette már mindenkinek az kell és megy a sírás, ha bivalyszoponádon még nincs kiépítve. Egy tablethez marhára nem létszükséglet a GSM modul megléte.

(#320) alkatraz3000 válasza didyman (#317) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Én boldog vagyok, hogy te speciel szakképzett vagy, es tudod mit csinálsz. De amikor az iSamuraiban 3/3 esetben pl csak rontani bírtak egy telefonon, holott kértük őket, csak az alkatrészt adjak szerelési díjjal együtt, akkor kicsit felmegy a pumpa. Aztán ott van a homár.blog.hu, ahol arról olvasni pl a Telemax/TMX olyan szinten B.szik az emberekre, majd visszadobnak kamu indokkal egy telefont az ismét csak rontja az összképet. Vagy visszakapsz egy olyan készüléket, ami úgy néz ki, mintha egy Ikarus rancigalta volna végig az Astorianal csúcsforgalomban, es mossak kezeiket, mert ők igy kaptak meg.
Azt meg te sem fogod nekem beadni, hogy esetleg nálam, esetleg másnál olyan szintű munkát tudsz végezni, mint a te muhelyedben rendesen felkészülve, rendes műszerekkel, rendes megvilagitasaal stb stb.

Én lennék a legboldogabb , ha állításod szerint olyan szakképzett emberek dolgoznának ebben pokolban, mint te.

Btw: ez a Samsung fele szolgáltatás parasztvakitas, es inkább műhelyben csináljak meg a cuccomat, vagy adjanak egy újat. Inkább utazok félórát , de z én lelkem is nyugodtabb.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#323) Ed Parker válasza Evil Snowman (#319) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azert nekem már fagyott ki kétszer a Safari, meg az iBook is, ez lehet a 8.1.1 bűne, nem tudom, tegnap frissitettem 8.1.2-re kíváncsian várom az eredményt.

Már az iPad 3-nál is vettem lte modemet, iskolában kicsit bajos töltögetni a telefont, amiről megosztom a netet, úgy hogy maga a telefon lemerül egy nap használattól, nemhogy hotspotként működve.
Ki így ki úgy, nekem a saját SIM kényelmesebb.
Persze lehet itt mondani a pici huawei zseb rútereket, volt nálam, az sem bírja úgy mint a tábla, pláne ha többen is lógnak rajta.

A tab S meg annyi, hogy egy másik réteget szolgál ki, akit nem zavar hogy alapban laggol a felület, viszont olcsó, ezért vettem az asszonynak egyet, neki pl pont nem kell erős proci vagy grafikai teljesítmény tartalom fogyasztásra.

(#333) glutamin válasza kolosanyi (#22) üzenetére


glutamin
őstag

Nincs semmi baj a felhővel. Egyszerűen csak szokatlan az embereknek, hogy havi díjat fizessenek ilyesmiért. Barátnőmnek van egy i5S meg egy iPad4 (mindkettőt alternatív forrásból vettük a bolti árnál jelentősen olcsóbban), ehhez fizeti a havi 1 EUR-ós 25GB-os tárhelyet. Ezért cserébe telefonon, ipadon, asztali szgépen is szinkronizál mindent. Ez 5 évre kb 20e Ft. Abszolút vállalható költség.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#338) Evil Snowman válasza Ed Parker (#323) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Amikor megvettem rögtön felajánlotta a 8.1.2 így az előző verzió vonatkozásában sajnos nincs tapasztalatom. Fagyást nem tapasztaltam a 8.1.2-vel az biztos.

Úgy gondolom, hogy itthon jelenleg az emberek 30%-a használja ki a GSM modullal ellátott tabletek által nyújtott előnyöket, ezért nem tartom még létszükségletnek.

100 ezer forintért szerintem ne laggoljon egy tablet, főleg ha azt az android mezőnyben elvileg etalonnak számító gyártó gyártja. Egy 40 rongyos kínai tabletnél elmegy, de egy Samsungnál szerintem nem elfogadható felhasználási területtől függetlenül. :R

(#339) djtom1981 válasza cirx (#331) üzenetére


djtom1981
tag

Húha, a legkomolyabb indulatok általában az Apple blogoknál jelentkeznek... biztos nem véletlenül. Ezeket a cuccokat vagy nagyon szereti valaki a minősége és amiatt amit/ahogy képvisel, vagy gyakorlatilag útálja a már-már nevetséges ár/érték aránya miatt.
LG G Pad 8.3-am van, SOHA nem cserélném el még egy Ipad Air 2-esre sem, mert egy csomó dolgot nem tudnék megoldani vele (kommunikáció másokkal, könnyű és gyors adatcserék PC-kel, SD bővítés, Full HD szabvány, MHL) de biztos hogy egy ilyen gép tulajának sem jutna eszébe cserélni velem. És ez így is van rendjén, én sem fogok tudni a zöld robottal iMessage-t küldeni másoknak (na jó, ha nagyon akarnék, feketén tudnék:) ). 5s a céges telefonom, tudom miről beszélek. Viszont senkinek sem szeretnék ellent mondani, remélhetőleg mindenki tudja,h melyik rendszert miért választotta.
Vajon lesz-e egyszer olyan,h csak egy oprendszer lesz és nem lesz széthúzás, csak a gépek sebessége/mérete lesz különböző és mindenki mindenkivel mindent el tud intézni gond nélkül? :)

ASUS fx505dt-al087; iPad Air 2; Xiaomi Mi A3

(#340) Lirion válasza alkatraz3000 (#314) üzenetére


Lirion
addikt

Ezek szerint te úgy gondolod, hogy a hibás darabokat az Apple vissza küldi a gyárba, hogy ott a gépek szét szedjék majd újra össze rakják? Illetve a többi gyártó nem robotokkal szereli össze az új cuccokat, hanem manufaktúrában?

Ilyen elvetemült fanatikus érvekkel nem lehet vitázni.. Elképesztő, hogy sok almás mennyire groteszk gondolkodásmóddal rendelkezik. Használjátok az ipadotokat és élvezzétek arra, hogy az androidosok szerint(nem) is az a világ legjobb tablete...

(#341) Cyberpunk válasza djtom1981 (#339) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van kinek a pap, kinek a papné, ezt felesleges túlragozni. Ezt kéne megérteni, és akkor az ilyen fenti hitvitákat, meg hittérítéseket sem kellene olvasni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#342) Evil Snowman válasza csalafinta65 (#325) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Pedig bármennyire is fáj olvasnod, bizony mocskos mód laggol.

MicroSD slot hiány: jó páran felsorolták már neked az okát, hogy miért hagyja ki az alma. Nekem szintén nincs rá szükség, mert rogyásig vagyok felhő alapú tárhely szolgáltatókkal plusz egy otthoni NAS.

OTG: minek? Van otthon NAS. Nem fogok rá dugni semmit az iPadra.

Villanó LED nincsen: ez talán hiányosság, de elég réteg igény jelenleg, hogy valaki tabbal/iPaddal akar fotózni.

Keparány: teljesen megfelelnek így is a YouTube videók. Filmet meg nem ezen fogok nézni, hanem ki küldöm Chromecast-en keresztül a TV-re. (Google eddigi egyetlen értelmes ötlete eddig szvsz)

Gari: tudtommal 2 év ha megvan a számla.

Free Wi-Fi: egyrészt semmi sem free, valakinek az a pénzébe kerül. Amerika jóval fejlettebb, így megengedhetik maguknak a kisebb/nagyobb cégek, hogy betérve hozzájuk használd a Wi-Fi-t. Itthon ezt meg nem minden cég tudja megengedni magának. Ilyen esetekre kell a GSM modulos verzió.

Ár: a minőségnek ára van sajnos. A fröccsöntött műanyag pedig a szememben nem minőség.

(#343) Cyberpunk válasza Lirion (#340) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elektronikai gyárban dolgozok. Az összeszerelést kézi munkaerő végzi, na de a nyomatott áramköri lapokat gépek szerelik. SMT gyártástechnológia. ;] A javítást viszont tuti kézzel csinálják, gépek nélkül. Egy IC, vagy egyéb felület szerelt alkatrészt így a legegyszerűbb cserélni, ha épp az a probléma.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#344) dbalazs80


dbalazs80
tag

Nos, ha már az Apple terméket használóknál, és a termékek cseréjének intenzitását nézzük, akkor én biztosan kilógok a sorból.

Az Iphone 3GS-emet kb. 2 évig használtam, utána jött egy 4S, amit már kb. 3 évig használtam, és most vettem egy 5S-t, mert az új 6-os széria láttán az jutott eszembe, hogy Steve Jobs nemhogy forog a sírjában, hanem egyenesen dörömböl, de ez az én magánvéleményem.

Szóval elég komoly sztereotíp általánosítás, hogy az Apple termékeket használók évente cserélik az eszközeiket.

Nekem semmi bajom az Androiros termékekkel, ameddig senki nem akarja rámerőszakolni, cserébe én sem fogom senkire rákényszeríteni az Apple termékeit.

Nagyon alapos és körültekintő választás eredménye lett az, hogy Apple Iphone-t vettem (6 hónap alatt az akkor elérhető összes okostelefont kipróbáltam hosszabb - rövidebb ideig), azt a gördülékenységet amit nyújt, ma sem tudja egy 4 magos processzorral és 3GB RAM-al egy Androidos termék, amit egy Iphone 2 magos processzorral és 1GB RAM-al. Engem ez a felhasználói élmény győzőtt meg.

Persze az Apple-el együtt "élni" azt is jelenti, hogy vannak dolgok, amiben cserébe meg kell alkudni, pl. Bluetooth fájlküldés felejtős, de ott a 3/4G a WIFI és az e-mail küldés. Az egyedüli, ami még így több mint 5 év használat után is nehézkes, az az, hogy mindenhez iTunes kell, ha akarok valamit feltölteni a telefonomra, filmet, vagy zenét, de valahogy eddig mindig elboldogultam vele.

Az SD kártya hiánya sem okoz gondot, meg lehet lenni anélkül is.

Akinek ezek gondot okoznak, azoknak pedig ott vannak az Androidos készülékek.

Nekem nem hiányoznak a változtatható témák, stb.

Nem kell egymást győzködni, és nem kell egymást szapulni, ha egyik, vagy másik rendszer mellett tette le a voksát. Mindenki objektív és szubjektív döntések sorozatával választotta ki a neki leginkább megfelelő készüléket. Van aki hittből, és van aki puszta racionalitásból, ennyi. Minden más szerintem már hitvita.

(#345) Pttypang válasza Lirion (#340) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs legjobb.
Van ami erre jo, van ami arra.
Mindenki valasszon az igenyei szerint :)

Everybody lies.

(#346) alkatraz3000 válasza Lirion (#340) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tekintve, hogy semmilyen használati nyom nincsen a visszakapott készüléken, igen azt gondolom, hogy ujra osszerakjak.

Egy szóval nem állítottam, hogy máshol nem gépek szerelik össze. Szövegértési problémáit vannak. De ha a lakásokban a Samsung szervizesei darabokra szedi a gépet, majd ott ugy ahogy osszerakja, az nem géppel steril körülmények között történik.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#347) Gengi válasza dbalazs80 (#344) üzenetére


Gengi
senior tag

Kb minden egyes mondtatot, meg tudnék már cáfolni. De miért is tenném ,így lesz boldog a karácsony :).

Idén tértem át minden téren Apple-ra. Macbook, Ipad, Iphone. Az a Bull.hit ,amit a fórumokon rajongóktól olvastam, nap mint nap megcáfolódik. Az MB-m az első indításkor kifagyott XD.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#348) Pttypang válasza alkatraz3000 (#346) üzenetére


Pttypang
veterán

Megnyugtatlak, hogy a gyarban se eppen sterilek a korulmenyek.
De ez mar csak odafigyeles es hozzaertes kerdese.

Everybody lies.

(#349) alkatraz3000 válasza dbalazs80 (#344) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

nem kell iTunes mar réges régen. Ifunbox, waltr stb stb.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#350) Cyberpunk válasza Pttypang (#348) üzenetére


Cyberpunk
félisten

ESD védelemre kell figyelni, na meg nyilván nem a homokvihar közepén kell javítani. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.