Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Agrippa22 válasza alkatraz3000 (#147) üzenetére


Agrippa22
tag

Vainglory a példa kedvéért vagy az Assassin's Creed Identity (ami még soft-launchos de jön jövőre). Vagy ott van a WoT Blitz (habár ez utóbbiról nem találtam infót, használ e már Metalt) Lassan az iOS is tényező lesz a játékok piacán a konzolok mellett. Az előző generáció szintjét simán hozza már egy 6 mm vastag tablet :)

(#152) alkatraz3000 válasza Agrippa22 (#151) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A vainglory nem tűnt nagy eresztesnek számomra, le is töröltem. Az assasint nem próbáltam, de az sem tűnik nagy dolognak...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#153) perfecthet válasza alkatraz3000 (#148) üzenetére


perfecthet
csendes tag

Ja,amig nincs shenzen tartomànyból utàngyàrtott,csak gyàri,addig nagy gebasz van,ha törik... :W

(#154) Agrippa22 válasza alkatraz3000 (#152) üzenetére


Agrippa22
tag

Még esetleg a Bioshockot, a Gangster Vegast vagy a Batman: Arkham Originst tudom figyelmedbe ajánlani, így nagy hirtelen :)

(#155) alkatraz3000 válasza Agrippa22 (#154) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Bioshockot leszámítva, meg volt mindkettő. Batman elmegy kategória, a gangstar az inkább gangsz@r. Akadozik air2-n, es a grafika is nagyon csúnya.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#156) ceripapa válasza alkatraz3000 (#147) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Metal ami hozhat áttörést, de a dx 12 is fog, ahogy a 5.0 -s android is. Az lesz a kérdés mennyire,illetve ez mennyire terheli meg a gpu-t a mostani 30-35% helyett.

A 980m-t pedig azért tettem pariba mert csúcs vs csucskategoria.

(#157) alkatraz3000 válasza ceripapa (#156) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A dx12 az asztali cucc nem? Az android nem érdekel, a tablet appok nagyrészt telefonappok mai napig.

Hogyan lehet az air2 GPU csúcs, ha a 980m oda-vissza veri, megeroszakolja,majd felgyújtja?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#158) ceripapa válasza alkatraz3000 (#157) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Dx12 nem csak asztali, mert jön a telokra és wp tabletekre is.
Android is kap gyorsítás, ha már a többi rendszerről is beszélünk.
Air2 a maga nevében csúcs tableten, de a notiszegmens más, és Desktop is. Én csak példának akartam felhozni azoknak akik noti helyett tekintenek rá, mert lehet csak azért van difi.

(#159) Ed Parker válasza Cyberpunk (#150) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na-na, nekem az air méretével semmi gondom nem volt/van, az e-penis méregetés helyett örültem volna egy 15órás üzemidőnek, nem tudom hova vezet ez a folytonos vékonyítás, mikor már telefonoknál az 5s egy kiválóan vékony készülék volt.

(#160) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

megjelenés napjától használom, Apple bőr Smart Case-szel, semmi sem ér fel jelenleg ehhez a tablethez.

Én iPhone-ból is a 16 gigásat veszem, szerintem iPadből is elég a 16 giga azoknak, akik nem akarják egész életük során lőtt fényképeiket tárolni rajta, vagy ha sokat videóznak, azt rendszeresen lementik a gépre, illetve nem akarnak 3 évadnyi sorozatot tárolni rajta egyszerre, vagy nem akarják a teljes zenei kollekciójukat felmásolni.
Az alap dolgok telepítése utáni 8 giga azért jópár játéknak elég, nálam például fent van az összes gyári Apple alkalmazás, 21 egyéb alkalmazás, 32 album, 4 játék (600 megás vainglory, 200 megás badland), 270 fotó, 25 dokumentum, egy 45 perces sorozatrész, és még mindig van 550mb szabad helyem.

[ Szerkesztve ]

(#161) alkatraz3000 válasza Stanley-B. (#160) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nekem csak az a bajom, hogy miért nincs nano 7th gen-ed? ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#162) Cyberpunk válasza Ed Parker (#159) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem is, nem igen kellene vékonyabb, de hát manapság a vékonyság, meg a méret a lényeg. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#163) joey04 válasza Cyberpunk (#162) üzenetére


joey04
titán

telefonoknál szerintem is hülyeség, sőt egyenes hátrányos, és most nem az akksira gondolok, hanem a kényelmes fogásra. tableteknél viszont pont a kényelem miatt fontos. sokkal jobb kézbe venni az air 2-t mint az air-t. ott most találták el pont a jó kompromisszumot, még pont nem ment nagyon látványosan az akksi rovására.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#164) cirx válasza alkatraz3000 (#161) üzenetére


cirx
senior tag

aztán elvileg válság van... :C

S23 GREEN

(#165) Ed Parker válasza joey04 (#163) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát nem tudom,szerintem nemigen lehet érezni sem súlyban sem méretben a különbséget.
Felraktam a Smart covert hogy jobb fogása legyen.

Aztán átlag használat mellett sebességben sincs az a nagy difi.
Hiába mutat a geekbench sokkal nagyobb pontszámot.
Nekem egyelőre nincs meg az wow faktor az első air után.

[ Szerkesztve ]

(#166) efegyke


efegyke
tag

Sziasztok!

Gondolkoztam beírjak e.De végül igen.
Az 1.generációs iPad megjelenése óta iPadem volt. 2010 április közepén,2 héttel a megjelenés után már használtam.Ezt a gépet 2 éve frissítettem egy 4.generációs gépre.Akkor óriási fejlődésnek éltem ezt meg Viszont érzésem szerint idén év végére feljődött annyit az Androidos tablet kínálat, hogy az "esedékes fejlesztés"-kor inkább egy Z3 Tablet Compactot választottam.
a 100k vs. 165k csatát nem tudtam még magamnak sem megmagyarázni,a szivem már nem húzott az Almás oldalra.

És megmondom őszintén és a magam felhasználási szokásaimmal fejlődésnek éreztem a váltást.64GB memóriakártya ment bele.Ugyanazon a gépen meg tudom nézni a filmet mint amelyiken letöltöm.
A vízállóság jól jön egy másfél éves kis törpicsekkel szemben :)
Nem utolsó sorban a súlya majdnem a fele lett és az akkuja ugyanúgy bírja...

Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem jó az Air2,volt dolgom nem eggyel,de a Wow faktor közel sem akkora mint annak aki ezzel kezdi mondjuk.

(#167) alkatraz3000 válasza efegyke (#166) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Vizallosag nekem is bejön, de mi a "wow" faktor a compact eseten? Az air 2 elott sok lehetőség áll a hardvert nézve, de android téren nem igazán várható ugyanez.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#168) joey04 válasza Ed Parker (#165) üzenetére


joey04
titán

nem gyorsabb, de nem röcög annyira, a ram miatt meg nem horror végre a böngészés. nekem sokkal kényelmesebb is, a hangzása is sokkal jobb, a touch id meg nagyon hiányzott mióta a telefonomon használom. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#169) Ed Parker válasza joey04 (#168) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az airrel való böngészés sosem volt gáz, ami röcög az a droid, a ram elszokott fogyni mikor több appból lépek vissza ez tény.
Viszont ami meglepett, az iBookban PDF magazinok olvasása közben ugyanaz a jelenség fogadott mint a mini2-nél, kb az újság felénél kifehéredik a kép ahogy tovább lapozok, ha vissza akkor azok a lapok bejönnek, ez a Mininél rendszeres volt, az airnél soha, ennél az air2-nél ma már 2x, hiába a nagyobb ram.
Ilyenkor iBook újraindít és onnan folytatja. Hangzása is jobb nekem az elsőnek, ez a rezgés zavar, a touch id jó.
A kamera is, meg simkártyával gyorsabb mint az előd.

(#170) efegyke válasza alkatraz3000 (#167) üzenetére


efegyke
tag

Semmi nem volt a sonynál a wow faktor mikor megkaptam.akkor örültem meg nagyon mikor rátaláltam először a neten. 270gramm nagyon durván könnyű .felfelé néznek a hangszórók.
Ez pl ágyban filmezésnél nagyon jó.kijelző belbontása meg szinkronban van a hardverrel.eddig nem akadt be egyszer sem.sok ablaknál sem.

De mondom minden elismerésem az Air2nek.De az ipad4etvettem megjelenéskor 105ezerért,ez még csak nem annyi. Ezt nem tudtam megemészteni...

(#171) joey04 válasza Ed Parker (#169) üzenetére


joey04
titán

én ios 4-5-höz viszonytok. ahhoz képest még az air 2 + ios 8 is röcög. a droid persze még inkább. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#172) Ed Parker válasza joey04 (#171) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah az más hahaha :DD

(#173) alkatraz3000 válasza efegyke (#170) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Kétlem, hogy hivatalos forrásból 105 lett volna az iPad 4. Nem hivatalos forrásból meg lényegesen olcsóbb, mint az air 2 is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#174) csalafinta65 válasza Evil Snowman (#57) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Tévedsz. A Samsung Tab S amoledes kijelzője messze jobb, mint az iPad Air 2 kijelzője. Nem egy alkalommal volt alkalmam összehasonlítani. Bátran kijelenthető objektíve,hogy a Samsung Galaxy Tab S rendelkezik a világ legjobb, legszebb kép megjelenítőjével.

(#175) alkatraz3000 válasza csalafinta65 (#174) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

az eredményen nem változtat a dolog.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#176) csalafinta65 válasza alkatraz3000 (#175) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Én kizárólag a kijelzőről beszéltem. Ebben a szegmensben, és a legfontosabb tulajdonságban a Samsung dobta a legnagyobbat. ( esetleg nézd meg, és a korábbi túlszaturáltság nyomát nem véled majd felfedezni)

(#177) alkatraz3000 válasza csalafinta65 (#176) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Beégés? Az azért nem egy 3 éves keszuleknel jelentkezik, hanem képes eleg hamar.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#178) csalafinta65 válasza alkatraz3000 (#177) üzenetére


csalafinta65
senior tag

úgy tudom, hogy ennél a modellnél jelentős változtatáson ment át a SAMOLED kijelző. Egyébként 2 év teljeskörű garival ez nem lenne gond.De beégés ide, vagy oda, az IPS panelt kenterbe veri.

(#179) Cyberpunk válasza csalafinta65 (#178) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Változás az, hogy a 10.5-ben RGB mátrixú pixel elrendezés van pentile helyett. Az azért nehezebben ég be, mint a másik. Amúgy kétségtelenül a legjobb, na de az iPad IPS-ének sincs szégyenkezni valója. Nyilván a fekete gyengébb jóval, meg kontrasztarányban is elmarad. Ez tény!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#180) csalafinta65 válasza Cyberpunk (#179) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszönöm a kiegészítést!

(#181) Evil Snowman válasza csalafinta65 (#174) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Adott HSZ-ben, hol állítottam, hogy jobb az Air2 kijelzője? :F

(#182) Auratech válasza Stanley-B. (#160) üzenetére


Auratech
őstag

Akkor a karácsonyi videóra csak 4-5 perced marad és betelik. Pedig nagyon szépen filmez. A 16Gb lehetetlenül kevés az Air2 teljesítményéhez. .... Elég a 165-ös gumi az M5-re úgyis csak a tescoig gurulok el vele...
A 16-os iPad4 után azért felszabadító az a 64 Giga..
Felhővel sok mindent meg lehet oldani de nem szabadna bővítés nélkküli táblát 32Gb alatt kiadni. Az már elegendő appokhoz, pár filmhez, sok zenéhez és marad egy kevés, ha éppen filmezni szottyan kedved egy kicsit.

A kijelzővel ki vagyok békülve. Felbontása meghaladja a nyomtatott újságét, tehát együtt lehet élni vele. Jól olvasható, nem fárasztó, majdnem színhelyes, nincs utánhúzás és nagyon reszponzív.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#183) thx424 válasza Ed Parker (#165) üzenetére


thx424
csendes tag

:K

(#184) madgie válasza Cyberpunk (#179) üzenetére


madgie
titán

Kis zavar van az erőben, nem beégnek ezek, hanem másképp "fáradnak" a pixelek. És amíg alapértelmezésben a droidnál ott figyel alul a fekete sáv a három fehér virtuális gombbal (tudom, főképernyőn transzparens, de a böngészőben pl nem), addig fél-egy éven belül szép, látható nyoma lehet ennek. Az alsó fekete sávban nem öregszik annyit az oled, tehát a fenyereje is nagyobb lesz ott és a színhőmérséklet is másabb. Természetesen a sávban lévő három fehér ikon meg legalább annyira öregszik, mint a kijelző nagy része, tehát olyan a látvány homogén háttérnél, mintha beégés volna.

(#185) domel


domel
tag

A sima wifi-sben nincs GPS. Ez olyan mint mikor a klozetben nincs wc papír. Én hajszál híján vettem egy ilyen ipad-et 110-ért. Az olyan amiben gps is van az 157e Ft. Nekem az ipad miniben csak a 4:3-as forma és méret tetszik, szerintem 150e Ft-ért bármilyen márkában erős tabletet adnak

(#186) cirx


cirx
senior tag

Kezdődik az ios vs. android harc? Mert akkor leiratkozom a fórumról! A reptéri macskát nem érdekli az ipad air 2 topicban az amoled kijelző és android operációs rendszer!
Ha neked drága vegyél mást, de ne próbáld győzködni a közönséget, hogy te milyen jól döntöttél!
Köszönöm, hogy meghallgattak és písz! Nem akarok senkit megsérteni, de minden ios vagy apple hírben a harcot kell olvasni 20-30 oldalon keresztül!

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#187) alkatraz3000 válasza domel (#185) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nekem volt cellular ipadem. Egyszer próbáltam ki a GPS-t autóban. Viccesnek vicces, meg menő, DE: egyrészt ha ablakban van, a nagy felület magába szippantja D vitaminostul a napsugarakat, es felforr a tablet hamarabb, mint egy telefon, természetesen ilyenkor ugye le is tilt! Kirakni egy 10 colos tabletet az ablakba rohadtul balesetveszélyes. Nagyon sok részt kitakar a szelvedobol, ami nem szerencsés. A mai világban aki tableten gondolkodik, főleg ilyen szinteken, annak van okostelefonja. Navigalj azon, es csá!

150-ért meg kapni bontatlanul cellular air2-t, az meg eleg baráti ár szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#188) Pttypang válasza alkatraz3000 (#187) üzenetére


Pttypang
veterán

Nyilvan nem az ablakba kell kitenni, hanem mondjuk a muszerfalra, tartoval. :U

Everybody lies.

(#189) justaview válasza ZooLee (#26) üzenetére


justaview
őstag

Az SD kártya hiánya üzletpolitikai, és marketing-stratégiai kérdés, nem technikai (amellett, hogy amit a technikai részről írtál, önmagában mind igaz).

Egy komoly cégnél az üzletpolitika dönti el mit szeretne, a műszakiak maximum visszajelezhetnek, hogy mire képesek, vagy mit nem képesek megoldani. Az Apple pedig elég tudatos cég ahhoz, hogy ne a műszaki képtelenség határozza meg, hogy mi van egy kütyüjében, és mi nincsen.

Ezért, ahogy már írták is valahol, az iPhone-ban, iPad-ben sosem lesz SD kártya!

[ Szerkesztve ]

(#190) Tibee86 válasza Pttypang (#188) üzenetére


Tibee86
veterán

Komolyan használja valaki navigációra kocsiban az ipad-et? Hova rögzíted a tartót a műszerfalon, hogy ne essen le?

[ Szerkesztve ]

(#191) alkatraz3000 válasza Tibee86 (#190) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Csak szélvédő tartót lattam, de max taxiban es ukranoknal. De ott is 7-8 col volt a legnagyobb.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#192) Cyberpunk válasza Auratech (#182) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ki videózik, fényképezik egy ekkora táblával? :D Enyhén groteszk látvány csak.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#193) madgie válasza Cyberpunk (#192) üzenetére


madgie
titán

Az, ettől függetlenül sokan űzik ezt a fura elfoglaltságot (pl. Bécsben is, nem csak itthon, faluszélen).

(#194) Cyberpunk válasza madgie (#193) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Részemről, ha ott a szifonom is, akkor inkább azt veszem elő fotózni. Otthon szintúgy. Könnyebb is megfogni. iCloud meg úgy is elérem a készített képet a táblával is, tehát no problem. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#195) Pttypang válasza Tibee86 (#190) üzenetére


Pttypang
veterán

Passzolom, csak feldobtam ,hogy nem mindenkepp kell a szelvedohoz tenni, ha mar ilyen a felhasznalasi cel :)

Everybody lies.

(#196) domel válasza Pttypang (#195) üzenetére


domel
tag

Egy soproni rendőrautóban láttam tabletet, a műszerfal elé volt felszerelve a tartó. Egy 8 colos tablet szerintem kiválló navigációra ha jó helyet talál neki az ember a kocsiban (a telefonok is már 6 col környékén járnak).

Amúgy meg ez itt a mobilaréna, ez nem egy apple fórum, itt szabad a kritika és az android-ios összehasonlítás.

Rogyásig van az olx használt wifis ipad tabletekkel, ők valamiért megbánták, és ha elkezdem böngészni a kínálatot akkor hamar kiderül, hogy a döntő többsége nem sim-kártyás (vagyis nincs benne gps), illetve 16GB-osak. Ha jó ipad-et akarsz venni, akkor 250e Ft-tól kezdődik a nagy, 157e Ft-tól kezdődik a kicsi. Ha spórolsz, azt megbánod.

(#197) Tibee86 válasza domel (#196) üzenetére


Tibee86
veterán

A rendőrautóban kicsit más célt szolgál, szerintem az inkább egy monitor, mint tablet. (tévedés joga fennáll, nem vagyok sün)
"Rogyásig van az olx használt wifis ipad tabletekkel, ők valamiért megbánták"
Ez elég érdekes megállapítás. Hasznaltauto.hu-ra ne menj fel, minden típusú autót találni, biztos megbánták a tulajdonosok, hogy megvették. :D A többség nem a gps miatt veszi a cellular verziót. ;)

250? :Y 150-160-ért lehet kapni már 64-es Air2-t..

[ Szerkesztve ]

(#198) cirx válasza domel (#196) üzenetére


cirx
senior tag

"Amúgy meg ez itt a mobilaréna, ez nem egy apple fórum, itt szabad a kritika és az android-ios összehasonlítás."

Köszönöm, de én szívesebben olvasnám azoknak embereknek a véleményét, és észrevételét akik használják, vagy tervezik a vásárlását.

Az meg hogy egy 8 colos tablet jó e navigációra, azt ne egy 10 colos tablet topikjában beszéld meg! :C
Aztán be is fejeztem, mert a végén kötekedésnek veszitek! ;)

S23 GREEN

(#199) csalafinta65 válasza madgie (#184) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Samsung Tab S-nél pont az a jó, hogy böngészőben sincsen semmilyen fekete sáv...és nincs 3 virtuális gomb sehol...Tényleg nézd meg a kijelzőjét!

(#200) Ed Parker válasza Cyberpunk (#192) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kárfelmérők, rögtön mehet is hozzá a komment és kész a komplett jelentés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.