Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) SonyNex7 válasza Stanley-B. (#650) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Írtam hogy jött a hívás ....mindent félreértettél ...megtartott a karácsonyi bolé :))

(#652) cirx


cirx
senior tag

Egy kis olvasnivaló az A8x-ről!

:)) :)) BUÉK :)) :))

S23 GREEN

(#653) Darda Csabi válasza cirx (#652) üzenetére


Darda Csabi
tag

Köszi! Érdekes volt!

(#654) Auratech válasza cirx (#652) üzenetére


Auratech
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a következő és a rákövetkező lépés.
Esetleg 14nm, 4 mag-2-GHz, 16-shader blokk?
Az már i5 és Iris pro- powa' 5-6 W mellett.

Auratech Field Recording

(#655) pengwin válasza Auratech (#654) üzenetére


pengwin
addikt

14-16nm, attól függően, hogy a Samsung vagy a TSMC fogja gyártani, szerintem a 4 mag is esélyes, a GPU is a következővszintre fog lépni, ehhez nem kell nagy jósnak lenni. :))
közben azért az x64-es paletta is fejlődik, beérni nem fogja az ARM.

Üdv, pengwin

(#656) Auratech válasza pengwin (#655) üzenetére


Auratech
őstag

Engem jobban az érdekel, hogy a metal api-ban lehetsegessé váló gpu compute képesség bekerül-e mostanában a felhasználói alkalmazásokba, amik nem veszik igénybe a gpu-t?
Megtöbbszörözhetné a dsp algoritmusokat futtató appok teljesítmenyét.
Egykorábban olvasott cikk gpgpu on ios
Akkor Air volt a próbaplatform. Ott is volt nagyon pozitív, akár többszörös előny a gpu használatakor. Az Air2 teljesítménye még inkább kidomborítja ezt a képességet. Nem csodaszer de a kép-hangfeldolgozó appok eseten a komoly desktop cpukat közelítő öszteljesítmeny kihozható.
Nem lényegtelen az sem, hogy az ios mai megoldásai Unified Memory Architecture-t használnak, ami a pc-s fronton most van érkezőben.

Auratech Field Recording

(#657) pengwin válasza Auratech (#656) üzenetére


pengwin
addikt

Nem csodaszer de a kép-hangfeldolgozó appok eseten a komoly desktop cpukat közelítő öszteljesítmeny kihozható.
Úgy tudom az ARM eleve jobb az ilyen (jól párhuzamosÍtható, gyakorlatilag azonos ismérlődő műveletekből álló) folyamatokban.
Nagyon egy irányba halad a PC-s és a mobilpiac, látszik ez pl. a nagyon hasonló koncepciójú Metal-DirectX 12-OpenGL Next-Mantle-ön is, szerintem látszik, hogy előbb-utóbb össze fog érni a desktop és a mobil piac, képességekben és teljesÍtményben is, és ez felhasználási területtől függően akár egyértelmű előnyt is jelenthet az ARM alapú megoldásoknak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#658) Cyberpunk válasza Auratech (#654) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Felesleges összehasonlítani egy ARM procit egy desktop-al! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#659) Auratech válasza Cyberpunk (#658) üzenetére


Auratech
őstag

Ha feladatközpontúan nézed, nem az.
Mondjuk van egy munka, amit meg kell oldanom. Leírom mit csináltam.
Ötperces filmet kellett felvenni egy táncosról és abból kellett egyperces vágott, feliratos mp4-et csinálni, amit a Dropboxba téve linkként elküldhetek egy berlini táncverseny nevezéséhez. Konkrétan.

Eddig: pana kamera felvesz, kábellel átjátszik a pc-re vagy a kártyát egy olvasóba, adapterbe. Ott megvág feliratoz, aztán mp4-re rendereli és beteszi a dropboxba. A linket meg kipróbálja, aztán beilleszti a levélbe.
Ez kb fél óra alsó hangon. Ebből a render kb. másfél-két perc a vágások, átmenetek függvényében.
A gép egy Win7pc Q9400-as proci 4Gb rammal és egy 250-es nvidia karival, támogatott hw(cuda) encodinggal. Régi de azért egy négymagos 2.6 GHz-es Intel pc ma is desktopnak számít.

iPaddal 20 perc után el volt küldve a link. Vágással, átmenetekkel, felirattal, zene alákeveréssel, renderrel uploaddal, linkkel.. Ott helyben, a balett teremben.
A biztonság kedvéért párhuzamosan csináltam, mert nem játékból vettük fel.
Ráadásul az iPad Air2 kamerája arra a feladatra (csak nagytotal) jobb végeredményt adott..
Ha ez nem desktop kategóriájú, összetett feladat, akkor mi az?

Az iPad4-gyel hangszerkesztésben már laptoppal egyenértékűen tudtam dolgokat megoldani, az Air2-vel a fullHD videószerkesztés feladatainak jó része is fájdalommentes. Nem csak dísznek van.
Az egyetlen feladat az egér, billenytűzet(makrók)-hez szokott munkarutint felcserélni a tapicskolásra. Ebben van még feladata a fejlesztéseknek, de az alapok működnek. Nyugodt körülmények közt be kell gyakorolni a dolgokat és akkor nincs kényelmetlenség a használatkor.
A felület újszerűségét, nem megszokott ergonómiáját ellensúlyozza a teljes hordozhatóság.

Auratech Field Recording

(#660) Lirion válasza Auratech (#659) üzenetére


Lirion
addikt

Ezt a munkát már egy s^3-as nokiával is meg lehetett csinálni, ez nem összetett desktop munka. Komoly minőségű anyagnak pedig vérszegény lesz az ipad air 2 kamerája is (bár gondolom, a pana kamera sem egy űrtechnika, ha az air2 jobb felvételt csinált nála).

Félre ne értsd, nem kicsinylem én le a munkádat, de ez a példa pont nem támasztja alá azt, hogy komoly desktop munkát el lehetne végezni az air 2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#661) Cyberpunk válasza Auratech (#659) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Videót vágni nem nagy kunszt főleg, hogy az ma már inkább GPU dolga, vagy gyorsított. Az alma vágó szoftvere elég jó ez nem tagadás. C2Q meg hol van ma már.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#662) Auratech


Auratech
őstag

Írtam egy hosszú, viaskodó leírást de inkabb kitöröltem.

- Amúgy mi támasztaná alá?

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#663) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Érdekesség -lehet csak nekem- az iphone 5s 40/20 letöltést/feltöltést tud míg az iPad 80/20.
Ugyanonnan,ugyanazon a gyári UPC routeren,240mb-os nettel.2,4-en 40mhz-en.

(#664) alkatraz3000 válasza SonyNex7 (#663) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Gondolom ez azért van, mert ac képes az air 2.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#665) malnabokor


malnabokor
senior tag

Még gyors hozzászólnék az iPad tokok témájához, mivel még több mint három éve az iPad 3-hoz vettem egy eredeti Apple smart case-t (az Apple-től), de utólag több problémám is volt vele, pl. plusz fél centis keretet adott az iPad-hez mindenhol, valamint erősen vastagította és nehezítette is, illetve a minőségi tok 1,5 év után sajnos itt-ott hátol beszakadozott, szóval többet vártam volna tőle 15-ért (akkor még annyi volt).

Viszont most volt nálam is generációváltás, és az Air 2-höz eddig ezt találtam számomra legjobbnak: [link]
Szóval a kérdésem, hogy esetleg ti találtok-e valami kivetni valót benne, vagy valamit, amire érdemes lenne odafigyelni tapasztalatból (mert nekem nincs ezekkel az olcsóbb verziókkal).
Elvárásom vele, hogy 1,5-2 évet kibírjon :D

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#666) alkatraz3000 válasza malnabokor (#665) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A hajtogatos rész szerintem ki fog bolytosodni, vagy szét nyílik . Legalábbis a gagyi tokokkal ez szokott történni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#667) lacuska74


lacuska74
tag

Különböző gsm boltokban néztem az Air2-őt, de többféle garanciával hirdetik.
Ezt nem értem, nem úgy működik, hogy mikor először aktiválom, onnan indul egy év teljeskörű garancia?
Ergo nem tökmindegy honnan rendelem, csak új legyen?
Bocs, csak még soha nem volt semmi Apple termékem, csak most rettentően vacilálok rajta, hogy Samsung Tab S vagy egy Air2 legyen.

(#668) malnabokor válasza alkatraz3000 (#666) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ha a bolytosodás rész alatt ezt érted, akkor az nem csak gagyinál van :) (Apple Smart Cover).

Viszont a szakadás az mennyi idő után jelentkezhet? (általában).

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#669) Süvi válasza lacuska74 (#667) üzenetére


Süvi
őstag

Pont ezen vacilál egy barátom is, próbálom meggyőzni az Air felé.
Kiváncsi vagyok hogy döntesz.

Ipadnál ha Te aktiválod onnan indul az 1 év, mindegy honnan veszed.

(#670) Ed Parker válasza Süvi (#669) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Inkább nézze meg mindkettőt és ő döntsön, bármelyiket válassza, jól jár.

(#671) alkatraz3000 válasza malnabokor (#668) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Én a szélére gondoltam. A gagyi hajlamos teljesen szetnyilni. A velur meg nyilván bolytosodik ez nem az Apple hibája. Bár nekünk van itthon egy éves smart cover és annak nincs baja.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#672) Mulderpapa válasza lacuska74 (#667) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Én is próbáltam ezekből a sufni gsm boltokból megrendelni az Air 2-t, de konkrétan nevetségesek.
Ki van írva a 122e Ft-os ár, ami mint kiderült doboz és tartozékok nélkül, csak maga a készülék ára és kb. 1 hónapot kell rá várni. Ha tartozékokkal kell, akkor már 138e Ft. Ha 27%-os számlát is szeretnék hozzá, akkor az 146e Ft. :D
Végül itt vettem a PH-n 138e-ért bontatlanul, számlával, papírral, megbízható embertől.

Én is nézegettem a Tab S-t, de az a helyzet, hogy az Air 2 még 3 év múlva is teljesen használható lesz ezzel a hardverrel, míg az Androidos készülékek esetén ez erősen kérdéses.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#673) Auratech


Auratech
őstag

Az Air2 esetében az Air-hez való tokon nincs lyuk egy mikrofon számára a kamera melletti sarkon a hangerő gombok mellett. És a majd kétmilis vékonyság nem okoz lötyögést?
Gyanakodva nézem a tokokat, amit Air-Air2-höz egyaránt ajánlanak..

Auratech Field Recording

(#674) Ed Parker válasza Auratech (#673) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A kamera is el van tolva kifelé az air-hez képest, továbbá mindkét mikrofon le lesz takarva.

(#675) Lirion válasza Mulderpapa (#672) üzenetére


Lirion
addikt

míg az Androidos készülékek esetén ez erősen kérdéses.

Ezzel ugye most azt akarod mondani, hogy egy Galaxy s3 ma már használhatatlan? Egy ismerősöm még ma is galaxy s2-t használ, és képzeld, semmi baja, nem is lassú. De van, aki 5 éves htc-vel rohangál, a dolgát az is elvégzi, igaz, a legújabb játékok nyilván nem futnak rajta..

Ez egy sznob hozzáállás, hogy a droidos gép használhatatlan lesz 3 év múlva. :(((

(#676) Ed Parker válasza Lirion (#675) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A Nokia 8850-em még ma is működik és a 6210 is. :C
Igaz ezekre sem jön már újabb frissítés.

(#677) 206 cc válasza Lirion (#675) üzenetére


206 cc
senior tag

"Ez egy sznob hozzáállás, hogy a droidos gép használhatatlan lesz 3 év múlva." ...igaz ,nem kell azzal 3évet várni...elég pár hónapot!! :DD :DD :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#678) alkatraz3000 válasza Lirion (#675) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Lehet , hogy sznob. DE így van!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#679) Ed Parker válasza 206 cc (#677) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azert Apple fronton sem kell szégyenkezni, i4, 4s-re már semmi frissítés nem jön ami meg jött azzal meg élvezhetetlen a korábbi állapothoz képest.

(#680) Tibee86 válasza Ed Parker (#679) üzenetére


Tibee86
veterán

4-re már nincs, de 4S-re még szeptemberig jön frissítés, ami az S2-vel egy időben jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#681) Cyberpunk válasza Ed Parker (#679) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nemrég meg a 3GS is kapott. Na mi ez ha nem support?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#682) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap este lefekvés előtt töltőre tettem a táblát. Olyan 78%-on volt, mikor lehúztam volna, a képernyő nem ébredt fel, ahogy szokásosan teszi, hanem sötét maradt.
Bekapcsoló gombbal, home gombbal sem. Hosszabban próbáltam a bekapcsológombot de semmi, aztán egyszerre csak megébredt de nem a nyomkodás hatásának tűnően.. vagy késéssel.
Egy pillanatig azt gondoltam, hogy szép lapos téglám van, tolhatom a garit...
A dolog azért óvatosságra int. iPad4-gyel nem volt hasonló történés az elmúlt két év alatt.
Nem dicsekvésből írtam le, hanem hátha valaki hasonlót tapasztalt.

Auratech Field Recording

(#683) Cyberpunk válasza Auratech (#682) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet egyedi a probléma, és hardveres eredetű, én egyelőre elkönyvelném valami ritka bugnak, ha nem fordul többször elő.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#684) alkatraz3000 válasza Auratech (#682) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nekem konkrétan leégett az érintő. Egyik percről a másikra. Az icentreben mondtak, hogy nem egyedi , de ennyire meghalt iPad Air 2-vel nem találkoztak.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#685) Auratech válasza alkatraz3000 (#684) üzenetére


Auratech
őstag

"Leégett az érintő."
Nem értem. Hogy képzeljem el?

Auratech Field Recording

(#686) Ed Parker válasza Tibee86 (#680) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen jön de minek?
Az nekem nem elfogadható, hogy van egy 3.1.2-es fw amivel hasít a telefon, mikor megvettem, de most felrakhatom rá a legujabbat, igaz nem minden funkció elérhető, mert ugye az csak a friss modellek kiváltsága, cserébe viszont használhatatlanul lassú, a Mac fórumok tele vannak vele.
Engem szerencsére ez a dolog nem érint, de sztem az cseppet sem segít, hogy ugyan adnak is, de a korábbi élvezetből viszont elvesznek.

(#687) Cyberpunk válasza Ed Parker (#686) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Momentán a lassulást némileg javították, azért ezt is érdemes megemlíteni! Egyébként lehet nem frissíteni, és ma már még csak nem is foglalja a helyet a frissítés, ráadásul egy darabig visszarakható a régebbi, igaz azt csak korlátozott ideig írja alá az Apple.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#688) alkatraz3000 válasza Auratech (#685) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Felforrt a hátulja, es többet nem érzékelt semmit.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#689) Auratech válasza alkatraz3000 (#688) üzenetére


Auratech
őstag

Tehát "zárlatos"lett az akkuja?
iPad4 a tokkal a hátizsákomba egyszer max. fényerővel, valamilyen megnyitott játékkal került be. Mire hazaértem majdnem sütött. Aztán lehűlt és kész. Azóta is jól van.

Auratech Field Recording

(#690) alkatraz3000 válasza Auratech (#689) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Menni ment, a kijelzo mutatott es világított.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#691) Ed Parker válasza Cyberpunk (#687) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nyilván javítottak mert már akkor volt a hőzöngés, de ettől ez még egy troger lehúzó politika, inkább ne adjon semmit mint hogy megszivasson.
A frissítés meg olyan erőltetett, ha biztonsági mentést csinálsz, egy picit nem figyelsz oda már le is frissitette a legújabb fw-re és csak utána ment.
A visszarakás meg már nem annyira "olajozottan" megy mint a frissítés, én pl konkrétan rühellem ezt a minimál pálcika stílusos felületet, amit Johny lerakott az asztalra. De mivel vettem uj telefont, már ezzel kaptam.

(#692) alkatraz3000 válasza Ed Parker (#691) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Biztonsági mentést csinálsz és frissit? Na ilyennel sosem találkoztam...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#693) Ed Parker válasza alkatraz3000 (#692) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Isten hozott az Apple világában. :DDD
Legutóbb az air2-nél csinálta, mikor vissza akartam rá tölteni a mentésemet.

(#694) Cyberpunk válasza Ed Parker (#693) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor azt te cseszted el. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#695) Auratech


Auratech
őstag

Rájöttem a hiba okára. A töltés helyén van egy izmos Nitecore akkutöltő is, amire ráfektettem ideiglenesen töltés közben. Amikor mindkettő dolgozik, a (a Nitecore gyorstölt 4 akkut), valamilyen indukció ébred, ha vizszintesen húzva emelem le róla egy adott helyzetben a táblát. Olyasmi hatás lehet, minha rá lenne téve a smartcover. Kétszer előidéztem. Megnyugtató.

Auratech Field Recording

(#696) SonyNex7 válasza Auratech (#682) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nálam is előfordult egyetlen egyszer a 3 hét alatt.
Nem tudom mi okozta -2 percig tartott-mert azóta hibátlanul működik.

Vettem egy fekete smart covert.Ha viszem valahova akkor hogy az utazasoknal a hátulja védve legyen veszek vagy egy műanyag hátlapot amit lehet használni vele,vagy egy plüss tokot amibe bele rakom smart coverel együtt.
Ez a legjobb,legolcsóbb,legpraktikusabb megoldás szerintem.

Más:tényleg csak az infuse3 tudja a dts hangsávot?Használja vki?A sima verzióját letöltöttem de az meg nem játsza le ugyanazt a filmet amit az av player HD.(telefonon nplayert használtam de ipadon olyan mintha csak fel lenne nagyitva)

Samsung tab:sírva adtam el a 8.4-et.Kiváló kijelző-már aki szereti a mű színeket,túl szaturalt-,jó össze szerelés stb...vannak pozitivumai de a rendszer szó szerint használhatatlan (olvass bele a topikba,mindenent le kell tiltani,vagy másik launchert kell használni ).A másik az appok táblagépes verziói gyerekcipőben járnak,többsége csak fel van nagyitva,csúnyák.

(#697) univerzita válasza SonyNex7 (#696) üzenetére


univerzita
addikt

A dts-t tudja a Dragon Video Player Lite. Néhány napon belül viszatér a VLC.

(#698) SonyNex7 válasza univerzita (#697) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Köszi.Megnezem a Dragont mert nem szeretnek 9eurot adni az infuseért.

(#699) Cyberpunk válasza SonyNex7 (#696) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Momentán az egyik legjobb kijelző, vagy inkább mondjuk úgy, hogy a legjobb és túlszaturált? :)) Milyen módban ment?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#700) alkatraz3000 válasza Ed Parker (#693) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

7 éve vagyok az Apple világában, de a büdös életben nem sikerült ezt összehoznom, és ismerőseimnek sem sikerült. Ez user error...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.