Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bok92 válasza SonyNex7 (#550) üzenetére


bok92
addikt

Nekem smart cover van és megvagyok vele elégedve. Igaz amikor vettem, más nagyon nem is volt. :DDD Az Ozaki tokokat érdemes megnézni.

(#552) SonyNex7 válasza bok92 (#551) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Sajnos az nem védi a hátulját,így nem tudnám sehova magammal vinni.
Smart caset vennem de nagyon drága.
Majd nézelődők januárig ráér végül is,de az a spigen slim nagyon tetszik.

(#553) bok92 válasza SonyNex7 (#552) üzenetére


bok92
addikt

Használat közben úgyis hátra hajtod, szóval védve van. Én ha viszem valahova, akkor úgyis táskában viszem, ott meg nem karcolódik. :) persze ha lett volna ozaki tok akkor azt vettem volna, de mostmár mindegy, ez is tökéletesen megfelel.

(#554) Ed Parker válasza SonyNex7 (#552) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért annyira könnyen nem karcolódik ám, nem kell félteni.
Nekem az iPad air első verzióján sosem volt tok, cipeltem hátizsákban minden motyó között leraktam mindenhova, de semmi baja.
(Ha elakarod adni úgysem adnak félárnál többet érte, akkor meg tök mindegy hogy gyári állapot vagy karcos)

[ Szerkesztve ]

(#555) alkatraz3000 válasza Ed Parker (#554) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szerintem eladáskor igen is számít az állapot. Én csak új állapotú cuccokat veszek, es tőlem is azt varjak el mindig.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#556) Cyberpunk válasza alkatraz3000 (#555) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Magadnak veszed, vagy a következő tulajnak? a probléma az, hogy manapság mindenki elvárja egy használt holmitól, hogy makulátlan legyen, mint ha most bontotta volna ki. Persze lehet vigyázni rá, néha csodálom, hogy egyesek ki merik egyáltalán vinni, meg ilyen olyan fólia, a tokra is fólia, mert drága volt. Aztán áradozik, hogy milyen szép, meg minőségi anyagokból van az a gép, közben meg a tokot fogja, bámulja, a fóliával érintkezik. :D Szerintem jól csinálja a Samsung minek jobb anyag a műanyagnál, ha úgy is megy egy nyavalyás tokba nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#557) SonyNex7 válasza Cyberpunk (#556) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Mindenki másképp látja.
Nem a következő tulajdonosnak akarom védeni hanem magamnak. Nem szeretnék három hónap múlva egy karcos hátulju,behorpadt,össze gányolt gépet nézni és használni,azért vettem air2-öt mert hosszú távra tervezek.Nem csak a karcoktól akarom védeni hanem az ütésektől is.
Ha berakom egy táskába,váll,háti vagy utazó tuti hogy előbb utóbb megsérül .elmegyek bárhova sehova nem lehet letenni mert azonnal karcos lesz. (kirándulás,horgászat,strand stb...)
Ozakiból melyiket ajánljátok?[link][/L

(#558) Cyberpunk válasza SonyNex7 (#557) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vigyázni kell rá, ennyi a titok nyitja. A karcokat meg le kell ...! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#559) johnsy24


johnsy24
csendes tag

Sziasztok,

Jómagam is tokot keresek az Air 2-re. A kínálat még kicsi,de sima Air-re jó pár tokot lehet kapni. Szerintetek a sima Air-re szánt tokok rámennének az Air 2-re? Szélességre és magasságra megegyeznek egymással,de az Air 2 egy picivel vékonyabb. Ez mennyire jelent problémát? Vajon lötyögne benne?

It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it

(#560) cirx válasza johnsy24 (#559) üzenetére


cirx
senior tag

Biztos, hogy nem lenne passzos, szerintem ne vegyél simát a kettesre!

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#561) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Mini 2-re ráment a sima Mini tok, de kilógott mert vastagabb volt. Sajnos szerintem itt lotyogne, vagy kiesne belőle.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#562) focvis válasza johnsy24 (#559) üzenetére


focvis
veterán

Ugyanezt kérdeztem az iPad topikban egy hete.
Nem jó az Air tok az Air 2-re azért sem, mert máshol van hátsó a kamerája és a mikrofonjai.

(#563) johnsy24 válasza focvis (#562) üzenetére


johnsy24
csendes tag

Köszi szépen az infot :)

It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it

(#564) cirx válasza focvis (#562) üzenetére


cirx
senior tag

Plusz a némító / fordulás blokk kapcsoló hiánya! :)

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#565) csalafinta65 válasza cirx (#564) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:C :C :C

(#566) Tibee86 válasza csalafinta65 (#565) üzenetére


Tibee86
veterán

Alapelveket tanulmányozd át, és hagyd abba a hsz. gyűjtögetést, főleg, mert már rég elbúcsúztál a topiktól. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#567) Auratech


Auratech
őstag

A fólia jó, a tokok lötyögnek a hátlapon, mélységében. Max szükség esetére, esetleg valami másfél-két mm-es (1.8mm a különbség) távtartó. Például a mikroszálas konyhai törlőkendő ből kivágott A5 lapocska.
A mobilos sufnicégek, akik ezerfajta hátlapot szórnak, simán tudnak Air2 tokot hozni. Kar. előtt próbáltam egy Bekin (nem Belkin!) tokot 7990-ért, ami egy-az egyben a gyári smart case koppintása. 95%-ban. A fedél picit merevebb hajlítgatáskor. Ezt a Győrplaza-ban, a Telenoros irodával szembeni mobilszigeten próbáltam...

Auratech Field Recording

(#568) Ed Parker válasza alkatraz3000 (#555) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Számít persze de ha egy év múlva oda viszem neked a dobozban tartott air 2 mikor kint lesz az air 3 vagy air plus vagy hívják bárhogy is, többet fizetsz a félárnál? Nem hinném, akkor meg mit kepesszek?
Az a baj hogy sokan ezekre a tárgyakra nem tárgyakként tekintenek, hanem valami sokkal többre, érzelmeket adnak hozzá és ez eladáskor meg is látszik.
Eddig mindig el tudtam adni a használt cuccaimat féláron olyan állapotban amilyenben voltak, de két alkalommal is amikor karcmentes makulátlan cuccot kaptam vissza az appletől, jócskán 30%-al az új ár alatt ment el,pedig az aztán null perces volt.
Lehet gondolkodni.

557: pont neked írtam, nekem mindig simán volt az air a táskában és nincs baja, ha gondolod rakok fel makró fotókat, a mai napig nincs tokban, semmi védelem nincs rajta.
Nem használok fóliát sem, hidd el nem tudod olyan könnyen összekarcolni normál használat mellett.
Egyedül egy Smart covert vettem rá,mert jobb tőle a fogása mikor felteszem, de otthon semmi nincs rajta.
Az amúgy jó az air 2-de is.

[ Szerkesztve ]

(#569) SonyNex7 válasza Ed Parker (#568) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Bármilyen helyre le mered rakni?
Fűre,fára,kőre,bármilyen koszos ,piszkos helyre mondjuk egy műhely?!
Azt tudom esetleg elképzelni hogy otthonról elviszed a tiszta irodába es így tényleg elég egy smart cover.
Elolvastam egy rakás tok véleményt mindenhol az igazi nyert ,csak ugye drága.
Van aki használja az eredeti smart caset?

(#570) Socket A válasza Ed Parker (#568) üzenetére


Socket A
aktív tag

100%-ig egyetertek
Mi birtokoljuk a targyakat nem ok minket.

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#571) alkatraz3000 válasza SonyNex7 (#569) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Én a minimet hurcoltam mindenhova egy Smart coverben. Nem sérült, csak karcolodott.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#572) cirx válasza SonyNex7 (#569) üzenetére


cirx
senior tag

"Fűre,fára,kőre,bármilyen koszos ,piszkos helyre mondjuk egy műhely?!"

Akkor neked ez kell! A minimen nekem is ilyen volt! Szerettem, de ez a kitámaszthatóság nem tetszik.

S23 GREEN

(#573) Cyberpunk válasza SonyNex7 (#569) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Halkan megjegyzem, hogy lehet nem a legmegfelelőbb ilyen felhasználási területre egy iPad. Vannak strapa táblák, amik direkt terepre valók. Vagy ha ilyen speciális igények vannak veszel valami ütésálló, vízálló tokot rá. Viszont aki otthon használja, vagy menet közben, táskában hordja, azt irodában veszi elő, váróterem, tömegközlekedés nem igazán van szüksége ilyen szintű védelemre. Meg felesleges is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#574) joey04 válasza Cyberpunk (#556) üzenetére


joey04
titán

én szeretem ha minőségi az eszköz, és minőségi a tok is, és azt is ha makulátlan és engem nagyon zavar a karc is. magyarul minden fontos. az csak a hab a tortán, hogy könnyebben és picit magasabb áron is tudom eladni ha szép marad.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#575) Cyberpunk válasza joey04 (#574) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert nem egy pótolható eszközként tekintesz arra a tárgyra ezért vélekedsz így. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#576) Ed Parker válasza SonyNex7 (#569) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nyilván keresek egy tisztább helyet, de retekbe egy tok sem sokat segít, hiszen azt fogod utána a taskádba rakni, a táblát véded a többi cuccaidat viszont nem.
Ezért kell lerakni olyan helyre és akkor nincs szükség a tokra,de ezek az én érveim, mégha én is gépkarbantartó vagyok és a műhelybe is használom, vannak tisztább helyek mindenhol.
Félre ne érts nem lebeszélni akarlak egy tokról, csak nem is kell túlmisztifikálni ezt a karcolódást, az Iphone 6-on sincs semmi és szép,pedig nem kimélem.

575:pontosan :K

[ Szerkesztve ]

(#577) joey04 válasza Cyberpunk (#575) üzenetére


joey04
titán

faszt. már bocsánat. szimplán zavar ha ocsmány és nem minőségi érzést kelt ha kontaktot teremtek vele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#578) Cyberpunk válasza joey04 (#577) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A tok nem karcolódhat az nem zavar? Vagy fóliázod a tokot is? :D Amúgy ha a hátlap karcos, akkor abból mit érzékelsz?

Remélem a műanyag készülékek nem zavarnak, meg nem fikázod őket az anyaghasználatuk miatt, mivel azokat is lehet tokba dugni, akkor meg már mindegy ugye, mert a tokkal érintkezel. ;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#579) cirx válasza Cyberpunk (#578) üzenetére


cirx
senior tag

Én nem azért rakom tokba a gépet mert félek a karcoktól, hanem azért mert ha leeseik ne kelljen már 40+ ezret fizetni egy új kijelzőért! Csak ezért és semmi másért! ;)

Egyébként az is igaz, hogy az eszköz van értem, és nem én érte, de ha lehet ne kelljen minden 3. hónapban új táblát vennem 160ezerért! :)

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#580) Cyberpunk válasza cirx (#579) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vigyázni kell. Amúgy az én mobilom is leesett a múltkor a beton meg is kapta az egyik sarkát, de hát ez is része a történetnek. Nem olcsó készülék, én sem szarom a pénzt, de vállalom a kockázatot, ha félnék vagy széfben hordanám, vagy olcsó készüléket vennék, amit nem sajnálnék.

Na mindegy az alap mentalitásunk gyökeresen más. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#581) Ed Parker válasza cirx (#579) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az iPad retina Mini kb 10x ha nem többször esett ki a 2,5eves kislányom kezéből, aztán vettem inkább neki egy Lenovo a3500-at, ami ha szét is törik, nem fáj, eleinte nagyon utálta az iPad után,de megszokta, a minit meg eladtam, még mielőtt egyszer úgy esik hogy eltörne :)

(#582) SonyNex7 válasza Ed Parker (#581) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Csak példákat írtam, túlnyomó részt én is irodában meg itthon fogom használni.
Nem ragozom túl csak érdeklődöm hogy kinek mi vált be mit érdemes beszerezni hozzá. :)

Cyberpunk: ez a tok fóliázás a legjobb ötlet.Smart case + fólia a tok aljára,3 havonta cserélve a fóliát,igy karcmentes lesz a tok is.Zseniális :))

[ Szerkesztve ]

(#583) Cuccok válasza SonyNex7 (#557) üzenetére


Cuccok
tag

Szigorúan valami Y-ba hajtható 4részes fedlapú tok. Ha nem a hátlapra hajtva kézben tartva használom, akkor az esetek 95%ában Y-ban van az asztalon vagy az ágyon, mert sokkalta biztosabban áll mint a gyári vagy az arra hajazó tokok/fedelek, valamint a dölésszöge is optimálisabb számomra. Megjegyzem ebayről olx, jofogas, vateráról fillérekért beszerezhetőek ezek, és néha sokkal masszívabb kivitelben mint az ozaki slim-y. Azon a kopogós áttetsző műanyagon nem tudom mi kerül 15.000Ftba. A travel minősége megfelelő, de annak meg a mintája gáz sztem.
Ipad4-en ozakim volt végig, airen ozakival kezdtem, de kb 1 hónap múlva váltottam ebayes Y-ra, air2 esetében nem is próbálkoztam már velük.

Amúgy tok elsősorban nem a védelem miatt kell sztem hanem a kitámasztás miatt. Vagy aki nem tokban használja az mindig tartja a kezében mint egy telefont?
Mert nálam max akkor van úgy ha gyorsan meg akarok nézni valamit vagy ha hanyatt fekszem a kanapén :)

[ Szerkesztve ]

(#584) SonyNex7 válasza Cuccok (#583) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Egyetértek,a kitámasztás résszel, bár erre a smart cover -is elég.
Ozakiból a Simple-t néztem ki:[link]
Azért tetszik mert lehet függőlegesen is kitámasztani.
A slim kívülről jó de nem tetszik hogy belülről egy bőr keretbe kell bujtatni.
A slim y meg nem tetszik a gumi szalag miatt.
A travel meg a mintája miatt nem jöhet nálam se szóba.

(#585) Ed Parker válasza SonyNex7 (#582) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor max egy Smart cover ha izgulsz:)
Irodában semmi nem fog érni, viszont a Smart covert én nem is annyira a védelem, sokkal inkább a támasz miatt vettem, ha úgy hajtogatod, fekvő állásban jó rajta írni vagy ha másképp akkor meg tartja vízszintesen, filmeknél előnyös,hogy nem kell fogni.

Közben most olvasom már írták is az ötletet, csak ajanlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#586) joey04 válasza Cyberpunk (#578) üzenetére


joey04
titán

De zavar a műanyag készülék is, mint írtam:

én szeretem ha minőségi az eszköz, és minőségi a tok is

fóliát meg soha nem raknék se telefonra se táblára. még most is előnyben vannak az apple készülékei, jobban veszik az érintéseket, nem tudom a technikai hátterét hogy ez miért van így, de én így tapasztalom. a fólia meg elcseszi.

A tok nem karcolódhat az nem zavar?
nem. mert az azért van, hogy az eszközt védje.

Amúgy ha a hátlap karcos, akkor abból mit érzékelsz?
zavar

Attól, hogy valami használati tárgy, engem még baromira zavar ha karcos, kopottas. akkor is, ha a működését nem befolyásolja. Ez olyan, mint az, hogy szoftveresen is érzékeny vagyok a csúnyaságra, igénytelenségre. pl. amikor a naptár ikonnál el van volt pár pixellel a dátum. működik nyilván, de zavar. ezért is tartom többre az ios-t, bár a 7-es óta több sajnos a grafikai hiba. (És itt most nem a design-ra gondolok, az sem jön be, de az szubjektív.)

582: nekem a gyári smart case vált be. egy zavar, hogy az hajtogatáshoz, kitámasztáshoz szükséges csíkok nyomot hagynak a képernyőn, meg kell törölni. De nem vészes.
persze nem olcsó darab.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#587) Ed Parker válasza joey04 (#586) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Fóliának egy előnyét láttam egy cimbi i6-osán, ez egy matt fólia,nem marad rajta ujjlenyomat,nem tükröződik és csúszik a kijelző.

(#588) 206 cc


206 cc
senior tag

A tok mizériához csak egy gondolat.
Tesztelgetünk telefonokat is és néha önszorgalomból tokokat is szoktam.Sajna tokokat általában csak ismerősi körből vagy önerőből finanszírozva tudok próbálgatni mivel nem nagyon adják oda ilyen célra.Na mindegy nem is az a lényeg....
Szóval én tok párti vagyok és pár esetben jó is az a védelem.Leejtés esetén bizony véd és próbáltam vízben is.Néhány olcsóbb tok is megvédi a telót attól hogy beázzon ,igaz ezek általában csak pár másodperces túlélést szavatolnak,de még is több mint semmi.Én mellette vagyok csak ennyit akartam. :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#589) Cuccok válasza SonyNex7 (#584) üzenetére


Cuccok
tag

Nekem a gyári coverrel az a bajom hogy számomra kényelmetlen pozíciókba lehet csak beállitani. Vagy túl vizszintes, vagy túl függőleges. Ill az hogy az árából 3 rendes tokot is tudok venni :)
Ez a ocoat simple ebből a szempontból érkedes lehet, bár az asszimetrikus minta, illetve hajtogatás nem lenne a kedvencem. Lehet megnézem azért valahol ahol ki lehet próbálni.

(#590) Cyberpunk válasza joey04 (#586) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor mit zavar, ha műanyag valami, ha amúgy is egy tokba dugod? Ja a tudat, hát ezen csak mosolygok.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#591) joey04 válasza Cyberpunk (#590) üzenetére


joey04
titán

Rendben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#592) Ed Parker válasza Cuccok (#589) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Probald ki egyszer fektetve, egyszer állítva, attól függ merre hajtod.

(#593) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Lehet veszek egy smart covert [link]
és külön egy hátulra egy szilikon tokot [link].
Ha nincs szükségem nagy védelemre akkor csak a covert használom(amúgy is a legjobb mert könnyen leszedhető és fogásra érzed a fémet),ha meg nagyobb igénybevételnek teszem ki akkor csak simán felpattintom a hátulját is.
Piros smart cover nagyon metrosexuális,csak mert nagyon bejön a képek alapján asztro-szürke ipaddal? :)
Több hozászolást nem pazarlok a tokokról csak ha megvettem.

(#594) Cyberpunk válasza joey04 (#591) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Majd jól megkövezlek ezek után, ha látom, hogy kritizálsz valamit a burkolata miatt! ;] ;) :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#595) focvis válasza SonyNex7 (#593) üzenetére


focvis
veterán

Ha már Hongkongból rendelsz, akkor nézz előtte itt is körbe.[link]

Nem rossz a piros, de a feleségem engem biztos kidobna vele :D Ráadásul én ismét fehér iPadet rendeltem (Air 2), úgy már tenyleg sok lenne.

(#596) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok olyan boltot, ahol 1 éves gyári garanciával lehet venni Air 2-t, valamivel olcsóbban, mintha az apple.hu-ról rendelném? A 165e Ft már kicsit kifut a keretből, mert eredetileg a 16GB-os Mini 2-t szemeltem ki, aztán láttam, hogy a 32GB-os alig drágább, de annyiból már lehet venni 16GB-os Air-t, viszont akkor már nem sokkal drágább az Air 2. :D

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#597) Ed Parker válasza focvis (#595) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig a fehérhez még megy is a piros
Link

(#598) SonyNex7 válasza focvis (#595) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Érdekes ,mert nálunk is a feleségemnek nem tetszik,Ő inkább a fekete felé hajlik. :D
Most megint találtam vagy 3-4 félét lassan kezdek szétesni... :)) majd holnap folytatom.

Nah paff Ed-pirosat mond...akkor szavazzunk és reggelre kiderül... :C

Alibabán hogy lehet ilyen olcsó,pedig azt írják hogy eredeti?

[ Szerkesztve ]

(#599) focvis válasza Mulderpapa (#596) üzenetére


focvis
veterán

Nézz be az iPad topikba!
Sokszor kitárgyaltuk már ott, hogy minden iPad rendelkezik 1 év gyári garival, tök mindegy hol veszed.

@ Ed, SonyNex: piros+fehér azért már túl feminim nekem is.

Még nem rendeltem meg a tokot, fekete vagy világos barna lesz.

[ Szerkesztve ]

(#600) 206 cc válasza Mulderpapa (#596) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Már bocs de egy éves garit mindenhol kapsz...ennyit ad az Apple...!!!Miért nem veszel itt a PH-n olcsón ?? kb.130-135K körül kapsz Air2-t bontatlant persze!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.