Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Zodicus válasza Stanley-B. (#749) üzenetére


Zodicus
senior tag

Ezt nem is tudtam. Köszönöm az infót :R

(#752) legiaap válasza Ed Parker (#750) üzenetére


legiaap
nagyúr

Air 1-nél ezt nem tapasztaltam ezért kérdeztem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#753) Ed Parker válasza legiaap (#752) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ott azert nem veszed észre mert az air 1 nem megy annyira mélyre mint a 2, bármilyen hangszórót nézel, van egy csúcs ameddig hallod a mélyet erősödni,utána vagy torz lesz vagy csak "kiabál" a hangszóró. Ezért írtam hogy ott elfogy a hangszóró, ugyan hangosodik, csak épp nem úgy mint alacsonyabb hangerőről.

(#754) MAGUS7


MAGUS7
tag

Sziasztok a 16 gigás verzió mennyire használható ?

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#755) Ed Parker válasza MAGUS7 (#754) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugyanannyira mint a nagyobbak, csak mivel már most kivették a 32-est, a 64gb egy picivel drágább és eladáskor is jól jön.
Továbbá ha szükséged van némi tárhelyre, zene, fotók, családi videó,ott azért pikk pakk megtelik az a pár giga ami marad a 16-osból.
Persze megoldhatod ezt felhővel vagy külső tárhellyel, ahogy neked kényelmes.

(#756) MAGUS7 válasza Ed Parker (#755) üzenetére


MAGUS7
tag

Nagyobbat terveztem venni 64 vagy 128 csak ahol venném nincs készleten,csak 16-os jelenleg,bezzeg mini 3-ból meg van 64-es de olyat meg nem akarok,felhőzni nem szeretnék,gondolom a külső tárhely meg nem érné meg,akkor úgy néz ki muszáj várnom.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#757) Ed Parker válasza MAGUS7 (#756) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Megéri a külső tárhely is, viszont egy wireless hdd amit érdemes megvenni, az 40+ viszont 1TB.
Az iPad eseteben viszont csak 40GB extra tárhelyet kapsz.
iPad Mini-t nem ajánlom, olcsón vettem és adtam is el, fasorban sincs az air-hez, egyedül a mérete ami pozitív.
Ezt neked kell eldönteni, a külső tárhelyet tudod másra is használni.

(#758) MAGUS7 válasza Ed Parker (#757) üzenetére


MAGUS7
tag

Verbatim MediaShare Wireless ez akkor felejtős ? igaz nincs benne hdd,de rá lehet kötni külsőt,de gondolom ez csak a médiára érvényes nem ? szóval alkalmazásokat nem lehet átmásolni ?

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#759) legiaap


legiaap
nagyúr

Fura ez a pop sound, mert egyszer előjött, de ma kipróbáltam és veszettül nyomtam a tabokat, mint a videóban vagy 5-10 percig, meg SIRI-t ill. diktálást is próbáltam de nem jött elő.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#760) Ed Parker válasza MAGUS7 (#758) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én seagate wireless plus vinyót vettem, USB 3.0 plusz vez. nélküli használat, megy vele a stream, akár full HD is, akár 3 készülékre is egyidőben, 1TB tárhely. Ebben van beépített akksi.
Ezt találtam a most kapható megoldások közül számomra a legjobbat.
Alkalmazásokat minek akarsz másolni? Arra ott az iCloud. 5gb ingyenes, 20gb 1€/hó
Ez backup-ra több mint elég, a tartalomra meg ott a külső tárhely.

(#761) bok92 válasza legiaap (#759) üzenetére


bok92
addikt

Ha van, akkor az a baj, ha nincs, akkor meg az... :DDD Engem ez abszolút nem zavar, mivel alig jelentkezett a két hónap során. Kétségtelen, hogy van, de nem is akkor probléma, szerintem...

(#762) legiaap


legiaap
nagyúr

Akku 16%-on van. 4 nap standy és 11 óra usage...ezt azért nem nevezném rossznak.
:K

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#763) Ed Parker válasza legiaap (#762) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem?
iPad air, 4nap, 7 óra készenlét és 1 nap, 13 óra használat.
Ja és akku 18%
És ez egy több mint egy éves készülék szemben az új air2-vel.
Miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#764) tomi5244


tomi5244
őstag

Air 2

(#765) legiaap válasza Ed Parker (#763) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem jó mert sima Air-el ilyet nem hoztam eddig össze.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#766) Ed Parker válasza legiaap (#765) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig annak 5Wh erősebb akksija van.
Ezért írtam pár napja hogy határozottan gyengébb az új, de ezt a számok is mutatják.

(#767) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nekem sok böngészéssel, pár videó megtekintéssel lazán kibír 13-14 órát. Ennél többet az iPad 4-ből sem tutdtam kihozni. Én elégedett vagyok.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#768) Auratech válasza szabogabor10 (#767) üzenetére


Auratech
őstag

Hasonlóan. Az iPad4-hez képest ez jóformán egy mini súlya, gondoltam, mikor először kézbe vettem. Csoda, hogy bekapcsol :)

Auratech Field Recording

(#769) legiaap válasza szabogabor10 (#767) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem sincs semmi okom a panaszra akkuidő tekintetében. Amúgy meg a tabletes mezőnyben szerintem a legjobbak az ipad-ok.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#770) Auratech


Auratech
őstag

Ma csináltam egy próba 4K felvételt a ProcamXl2 progival a balettvizsga próbán. Media player classiccal simán megnyitottam a mov fájlt és a fullhd- monitoromon gyakorlatilag profi kamerát meghazudtoló élességű dolog látszik. Zaja van, hiszen mesterséges és elég kevés fényben készült de a 4 éves pana fullhd kameráim képét lazán alázza vonalélességben, fehéregyensúlyban.
Azt hiszem érdekes lehetne egy komoly, fényerős optika mögé tenni a táblát-progit, ahogy a samumtelót korábban. ... 4K termeszetfilm klipp 5 csatornás hanggal.
A csajokról sajnos nem tehetek fel képet. Túl gyönyörűségesek.

Auratech Field Recording

(#771) legiaap


legiaap
nagyúr

Ez van ha nem játszok mostanság:[link]
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#772) szabogabor10 válasza legiaap (#771) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is kb. ennyit hoz. Viszont a jatékok nagyon merítik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#773) Agrippa22


Agrippa22
tag

Most szeretnék váltani iPad Mini2-ről iPad Air-re. De nem tudom, hogy Air-t vagy Air2-t vegyem meg. Mit tanácsoltok, van értelme a plusz 50-60k-nak amivel drágább az Air2?

(#774) szabogabor10 válasza Agrippa22 (#773) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az Air 2 könnyebb, időtállóbb, 2 GB RAM van benne (böngészésnél, multitasking-nál nagyon hasznos, tapasztalat), van benne Touch ID, 3 magos proci, 8 megapixeles hátlapi kamera, és 150/50 LTE cat.4 támogatás a Cellular verzióban. Ha ezekre nincs szükséged, akkor nyugodtan vedd meg az Air-t, az is nagyon jó gép.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#775) Vasinger! válasza szabogabor10 (#774) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Air 2 könnyebb

Na ha ezt az ember megérzi mindennapos használat során akkor megeszem a kalapom :D 34 grammról beszélünk.

Bár tény ami tény, hogy könnyebb, de én inkább akkor már a vékonyságát hoznám fel az Air-rel szemben.

Továbbá kiemelném az Air 2 hibáit. Mert véleményem szerint az jóval nagyobb vízválasztó, mint amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#776) szabogabor10 válasza Agrippa22 (#773) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jó, akkor hogy pontos legyek: zenehallgatás / videónézés közben rezonál a hátulja a hangszóró miatt (engem nem zavar), a gépek bizonyos hányadánál időnként véletlenszerű pattogás léphet fel, és ha ERŐSEBBEN nyomkodod a hátulját, elszíneződhet a kijelző jobb oldali középső része, illetve kisebb benne az akku. Nálam a pattogás nem jeletkezik, nyomkodni meg nem szoktam a hátulját, üzemidőben meg ÉN nem veszek észre nagy különbséget, így tökéletesen elégedett vagyok a géppel, a 2 GB-nak óriási jelentősége van, és véleményem szerint a kijelzője is szebb, mint az Air-nek. És sokkal kevésbé tükröződik. Szóval nem hiszem, hogy a hibáit kellene inkább kiemelni, bár lehet, ha nagyon szőrszálhasogatók akarunk lenni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#777) tomi5244


tomi5244
őstag

Nálam a hangszóró pattogás, recsegés többször szokott jelentkezni a kelleténél, és már volt pár magas frekvenciás sípolás is, akkor majdnem el is dobtam a táblát annyira megijedtem... :((( Szóval érik a csere garanciában, kérdés, hogy ismételten kifogok e egy hibás példány. Sőt, a kérdés, az hogy ez mennyire számottevően típushiba.

(#778) Ed Parker válasza szabogabor10 (#774) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen könnyebb ami az akksi káràra ment, 32Wh helyett 27Wh került bele :C
Jót tett neki ez a vékonyítás, elvégre az air még elég vastag volt a konkurenciához, így faragni kellett pár tizedet.

Azért nem veszel észre különbséget mert nem használod mindkettőt.
Ha gondolod linkelek egy képet, egy több mint egy éves Air-ről lepukkant akksival, ami még így is duplán túlszárnyalja a 2-est.

[ Szerkesztve ]

(#779) szabogabor10 válasza Ed Parker (#778) üzenetére


szabogabor10
veterán

13-15 órát hozza mobilneten is, nekem pedig iPad 4-en se volt nagyon több (akkor se, mikor megvettem újonnan). Én elégedett vagyok, persze nyilván nem mindenki.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#780) legiaap válasza szabogabor10 (#779) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én a sima Air-hez képest annyit vettem észre, hogy normál használattal (net, Facebook, email, stb.) jobban bírja, viszont ha játszok akkor már nem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#781) szabogabor10 válasza legiaap (#780) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, ahogy írtam is korábban, a játékok jobban merítik. Gondolom ott jön ki jobban az erősebb proci meghajtása.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#782) Ed Parker válasza szabogabor10 (#779) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az lehet de én az egyes Air-rel hasonlitottam, az valszeg takarékosabb.
Nem rossz az air-2, de ha marad a régi tokba az új teknika, nem hiszem hogy kevesebb fogyna.

(#783) szabogabor10 válasza Ed Parker (#782) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az Air-rel nincs tapasztalatom, lehet, hogy jobban bírja, mint a 4.
Egyébként szerintem sem lett volna szükség a vékonyításra. Az Air is elég vékony már, nem tudom, miért kellett ez.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#784) tomi5244


tomi5244
őstag

Nem rakok ki linket és OFF-ba is tettem de akit érdekel egy olcsó tok az Air 2-re az keresse fel az erre alkalmas oldalt :)

:R

(#785) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ha már tok: a gyári Smart Case nagyon jó. Nagyon jó a tapintása, anyaga, meg se moccan benne a gép, és végre stabilan be lehet állítani álló / gépelő pozícióba, ellentétben az iPad 2-4 Smart Case-szel. Végülis éjkéket választottam, miután élőben meggyőződtem róla, hogy nagyon passzol a fekete kávához. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#786) legiaap válasza szabogabor10 (#785) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem is az van. Sötét kékben.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#787) Ed Parker válasza szabogabor10 (#783) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az örökös faßméregetés miatt, mivel a Samsung táblája vékonyabb lett és nehogymá'
Már az 5S-nél sem értettem hova kell vékonyabb telefon.

(#788) Auratech


Auratech
őstag

A kisebb csíkszélességgel készült 2 a legtovább kitartó. Aztán a 4, Air, Air2. Lényegi különbség nincs sok.
Nyilván az Air2 csúcsteljesítménye rendesen szipkáz. Viszont a többit jobban leterhelő alkalmazások az Air2-nek meg sem kottyannak. Majdnem idle állapotban lehet filmezni, webezni vele..

Tegnap kibringáztam a sáros dunapartra. Az Air2-vel (ellenfényben) készült filmből lementett fHD képernyőkép. A jpg már kicsit ront rajta.. szerintem

A profi kamerától az különbözteti meg az Air2-vel készült 4K mozgóképet, hogy a sötét részletek közti dinamikaátfogás kisebb, tehát észlelhető a sötét részletek kis zajossága. Az érzékelő korrekt a méretéhez képest, a szoftvere meg remek. Más kérdés, hogy percenként 1Gb a mov...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#789) Vasinger! válasza Auratech (#788) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kisebb csíkszélesség nem egyenlő a kisebb fogyasztással feltétlenül. Sok más tényező is befolyásolja az üzemidőt/fogyasztást. Kérlek ne írj butaságot.

(#790) Ed Parker válasza Auratech (#788) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a kép ez hogy?
A nap fénye egyszer csak kettészakad? :DDD
A képet a progi élesítette ennyire szénné?

Már bocs de ennél a képnél sztem kár a dinamikáról beszélni, lapos, döglött fehérjeivel együtt.
Elhiszem hogy jó videókat készít, de egy profi kamerához képest a fasorban sincs, igaz nem is erre készült.
Ezért kár még csak hasonlítani is hozzá.

(#791) Auratech válasza Ed Parker (#790) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem a media player homecinema is benne van a dologban, ahogy leskálázta a képet. Aztán a png-ből jpg-t csináltam. Azt feltöltve meg megint van konverzió, mert nem azonos a kommentből letöltött kép a feltöltöttel. kábé azért efféle.. Nyilván nem profi Red4K kamera képe.
A mozgókép azonban sokkal látványosabban különbözik egy átlag telefon képétől. Ellenfényben nyilván nincs normális dinamika egy borsszemyni nyíláson beszűrődő, 5mm alatt érzékelőre fókuszált képben.
Nem gondolom, hogy csodát lehet művelni, de a legjobb telefonok mögött nincs lemaradva a kamerás szekció.

Auratech Field Recording

(#792) Auratech válasza Vasinger! (#789) üzenetére


Auratech
őstag

Van iPad2 tesóm kisgyerekénél, Fiamnak 4-e van(odaadtam neki) Tesómnak Air, Nekem meg Air2.
Mindet én frissítettem 8-ra, egyszerre Miklósnapon. Utánna nálam volt egy hétig mindegyik. Nem tesztelgettem de ilyen benyomásom alakult ki.
Teljesítményarányosan a 4 a legkitartóbb. A frissítés után az Auriát próbáltam rajtuk, azonos mixet futatlva, amit még a 2 is elbírt... Sajnos nem dokumentáltam különösebben... Megkövezni nem kell. Lehet csak véletlen volt...

Auratech Field Recording

(#793) Ed Parker válasza Auratech (#791) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jaja elég sok konverzión átment akkor.
A RED egy más világ, ha az a referencia, akkor pro dslr-eknek is fel kell nőni hozzájuk :)

Ebben vitatkoznék hogy nincs lemaradva, valahogy mindig azt érzem, hiába veszem meg mindig a legújabb ipadet, az IPhone 4 kameraszintjén sincs minőségben.
Ugyan 8Mp ez az új, de a telefonom memóriájaban 2008-tól vannak fotóim 3G,3GS,4,4S,5,5S,6 és leginkabb kb a 3G V 3GS szintjén van, zajos a kép, mintha szándékosan nem állítanának konkurenciát az iphone-nak (lehet hogy így is van) pedig ebbe az árkategóriába már tényleg elférne egy jobb kamera.
Ezért nem is szeretek vele fotózni,pedig sokszor jól jönne, mikor a kezemben van.
Ja és ez a fotókra vonatkozik, mozgóképet nem készítek ipaden.

(#794) Vasinger! válasza Ed Parker (#793) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én ezzel azért vitatkoznék.

Ezeket a képeket Air-rel készítettem és a fejemet rá, hogy hozza a 4 kameraszintjét bőven. Az Air 2 meg az 4S/5 szintjét. Ezek felől kétségem sincs. És tudom, hogy nem a megapixel miatt, hanem mivel a szenzor megegyezik bennük.

(Le tudod tölteni őket eredeti méretben)

Egyébként tablettel nem szokás/divat fotózni. Ezt mindenkinek el kell fogadnia. Ezért sem fognak húdejó kamerák kerülni beléjük, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#795) Ed Parker válasza Vasinger! (#794) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja hát jó fényviszonyok mellett bármivel lehet jó képet lőni.
Olyat mutass ami bent készült és lehetőleg lámpa mellett.

Szokás amúgy, kárfelmérők elég sokat használják, igaz nem ipadet.

(#796) Vasinger! válasza Ed Parker (#795) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De az iPad és a hasonló konzumer tabletek nem kárfelmérőnek vagy rétegcsoportnak készült, ezt mindenki tudja. Nyilván van olyan helyzet/célcsoport, ahol jól jönne egy jobb kamera, de ez olyan elenyésző, hogy nem éri meg erre a rétegre fejleszteni.

Természetesen kis fényviszonyok között minden gyenge mobilszenzor összecsinálja magát, ezt nem is kell magyarázni miért, nem csak az iPadekben.

[ Szerkesztve ]

(#797) Auratech


Auratech
őstag

Annyit azért hozzátennék, hogy nincs olyan hétköznapi telefon, vagy fényképezőgép, ami képes lenne teljes 8Mp képből mondjuk 3s alatt 60-nat ellőni, természetesen jó fényben, ahogy pölö a FastCamera appal megtehetem az Air2-vel.
A NikonD3200 6Mp-re állítva, közepes jpg minőségben is csak 12-15-öt bír. Azt is kb 8-10fps mellett.
Balett fotózáskor az ugrások elkapására használtam burst módban. Az adott pillanat elkapása sokkal fontosabb volt, mint a zajmentes kép.. A sebesség a butaerős proci és a gyors ram miatt lehetséges.

Két jó link. Én a Nokia 808 óta követem a DXO tesztjeit és mindenek felett megbízhatónak tartom.
A dxo gyárt optika kompenzáló profi, csillagászati, katonai szoftvereket. Hitelesek.
A DXO szerint a telefonok közül az iPhone6+ és 6 az éllovas.
DXO-teszt

Az Air2 képességei meg összehasonlítva a 6-tal, alaposan
iPhone6cam-vsiPad Air2 cam

Auratech Field Recording

(#798) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ma kipróbáltam a sokak által istenitett Sony Xperia Tablet Z2-t. Amellett, hogy Sony készülékhez méltóan továbbra is rettentően laggol bizonyos helyzetekben a rendszer, illetve az amúgyse tabletbe való 16:10-es kijelző még mindig nagyon gyatra minőségű, a rezgés is ugyanúgy megvan zenelejátszás közben, mint az Air 2-ben, ráadásul még annyi mély sincs benne, mint ebben. Úgyhogy tényleg ez az ultravékonyság ára, sajnos el kell fogadni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#799) Ed Parker válasza Vasinger! (#796) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A samsungnak van pro táblája.
Az abban lévő kamera elég.

De az iPhoneokban valahogy mégis mindig jobb szenzor van.

(#800) Signum04


Signum04
tag

Sziasztok,

Lassan rászánom magam, az AIR2 64GB Wifire,, a kérdés, hogy tudtok e valami megbízható boltot, ahol jó áron, és minden későbbi komplikáció nélkül tudnék beszerezni egy példányt:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.