Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jeanne d'Arc

Nekem kicsit csalódás, főleg hogy most olvasom 8 giga marad szabadon, mire elég ez így? 32 GB meg nincs, menjen a fenébe az Apple. Így marad a sima Air.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#52) madgie válasza kolosanyi (#49) üzenetére


madgie
titán

Figyelj, ha nem érted, miért hátrány az SD slot, akkor nem érted. Párszor le lett itt is írva, csak értelmezni kéne.

Laleh: ja, menjen a fenébe, a 64-es kerül annyiba, mint ezelőtt a 32-es. Tényleg ciki, hogy nem a 16-os ment a süllyesztőbe, de az alapmodell kivételével most azonos árért több tárhelyet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#53) Cyberpunk válasza madgie (#52) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hiába hagyd rá! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#54) kolosanyi válasza madgie (#52) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én már csak ilyen buta vagyok... :( :O

(#55) tom956ster


tom956ster
aktív tag

A fene se tudja...
Tegnap vettem kézhez egy Samsung Note 10.1-et. Ez a cucc majd két éves, biztos nem hasit fele annyira sem, mint a teszt tárgya, de nekem akkor is ez kell. Van benne egy olyan future ami kevésben, ez pedig a toll. Munkámhoz király, kisfiamnak rajzolni király, mi kell még? Ja igen, a kijelzője nem ekkora felbontású, de ezzel könnyű megbarátkozni, mondjuk nem is foltosodik.
Egyszòval nekem ilyen biztos nem lesz, baromi drága és nem tudnám celszerszamkent hasznalni. Mondom ezt úgy, hogy majd 9 hónapja hasznalok i5c-t és tényleg szeretem az almás rendszert úgy ahogy van.
Mondjuk a 16gb tarhely az tenyleg vicc, telefonban is hamar tele, pedig alig van rajta valami.
A Noteba meg jön egy 64gb kártya és jól el leszünk...

Aki megengedheti maganak ezt a gepet, vegye egy cseppet sem sajnalom tőle!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#56) alkatraz3000 válasza tom956ster (#55) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tollat lehet venni ipadhez is. Rajzolni is lehet vele utána, bár az S-pen dolgokat nem tudja helyettesíteni. A kijelző foltosodas egyedi, nekem nincs ilyen problémám.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#57) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Én 3 hete lettem boldog tulaja ennek a típusnak és azt kell mondjam kellemes csalódás. Összevetve az itthoni Samsung Galaxy TAB S-el valamint a Toshiba Encore-al azt kell hogy mondjam, hogy a Samut igen sok tekintetben veri, míg a Toshibat pár szempontból. Nem bántam meg a vételt, mar csak egy qwertz billentyűzetes Tokiót kell rá lőnöm.

(#58) alkatraz3000 válasza Evil Snowman (#57) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ajánlom a Rapoo bt billentyűzetet. Nem tok, de nagyon jól lehet írni vele.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#59) hemaka


hemaka
nagyúr

Az iPad mindig is jo cucc volt eg bizonyos reteg szamara. En sajnos sok mindenre nem tudnam hasznalni, viszont ha ugy adodna, hogy meloba vagy hasonlo teruletre kellene, biztos emellett tennem le a voksom.

"zenéket nem kimondottan könnyű dolog átmásolni" - CopyTrans Manager es minden gondod megoldodik. :)

(#60) Agrippa22 válasza Evil Snowman (#57) üzenetére


Agrippa22
tag

Hétvégén az egyik bevásárló központban voltunk barátnőmmel, és bementem vele egy Apple boltba megnézni, mennyivel nagyobb az Air, mint a Mini, mert gondolkodok a cserén. Ő nem igazán van benne ezekben a mobil dolgokban, nincs is oda az Apple cuccokért ("mert ifónt csak díszp...-nál látni") csak úgy felületesen, de nézelődött ő is. Aztán útba ejtettünk egy Samu boltot, mert kíváncsi voltam a Samu zászlóshajójára is tablet fronton. Nézegetem, egyszer csak megszólal barátnőm: "Mennyivel szebb képe van az iPadnek, mint ennek..." Szabályszerűen menekültem ki a boltból, mielőtt kitört belőlem a röhögés :)

Mondjuk az Air2-t az Androidpolice kihozta nagy szájhúzva (mégis csak droidos portál :) ) az év tabletjének...

@Evil Snowman: Logitechnek és a Zaggnak is van iPad-hez való jó bill. tokja, habár nem a 10k-s kategóriában az igaz. (25 és 35k környéke)

[ Szerkesztve ]

(#61) csordas11 válasza madgie (#52) üzenetére


csordas11
aktív tag

Azért mintha itthon kicsit elszálltak volna az ipad air 2 árak. A 64-es ára kész rablás.

(#62) alkatraz3000 válasza csordas11 (#61) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Kész rablás? A nexus 9 32gb 100 dollárral olcsóbb csak, mint a 64gb-os air 2. Emellett az utóbbi erősebb is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63) Cyberpunk válasza alkatraz3000 (#62) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak az nem epöl. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#64) NGA válasza madgie (#52) üzenetére


NGA
addikt

Én pont az sd kártya hiánya miatt adtam el az ipadot. Ha a tv-m le tudja tesztelni a merevlemezt első használatbavételkor, hogy elég gyors-e a felvételhez, akkor képes lenne erre más is. Csak hát ugye a külső tároló nagyobb esélyt ad a hekkelésre, és ezt nem engedheti meg az Apple.

(#65) arn


arn
félisten

En nagyon nem vagyok apple fan, csomo google szolgaltatast hasznalok a nexusokon, de a legjobb tablet az ipad jelenleg. Ezzel a hwel johetne lollipoppal. Addig marad az air2 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66) voyager4.4 válasza Wiz Khalifa (#10) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Persze, majd fél év múlva unlockolja a bentragadt példányokat az Apple, az lesz az Air 2S és mindenkinek be kell pisilni az innovációtól ;] :DDD

no fate but what we make

(#67) mmmb80 válasza kolosanyi (#18) üzenetére


mmmb80
tag

Szerintem elég sok minden változott az első S óta. Az Android használható lett,nemcsak telefonálásra és minimális netezésre,hanem már komolyabb dolgokra is.
Ami a tableteket illeti,természetes,hogy jelenleg a Windowsos táblák a notebookok utódjai. A windows egy régi OS,a legnépszerűbb,arra fejlesztik a komolyabb appokat. De ne felejtsük el,sokat fejlődik az iOS és az Android is

(#68) Cyberpunk válasza voyager4.4 (#66) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Uncsi!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#69) madgie válasza csordas11 (#61) üzenetére


madgie
titán

Itthon nem meglepő. Szerencsére világgari van rá, jóval olcsóbban is be lehet szerezni.

(#70) Evil Snowman válasza Agrippa22 (#60) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ahogy elnézem a Zagg Folio for iPad Air 2 lesz a befutó, már ha lehetne itthon valahol kapni. :(((

@alkatraz3000: számomra mindenképp a tokos megoldás lenne a kifizetődő, de köszönöm a tippet. :K

[ Szerkesztve ]

(#71) Mr Bond 007 válasza kolosanyi (#49) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Adidas-os hasonlatod egyáltalán nem jó, mert az sd kártya rossz esetben a felhasználói élmény rovására megy. Azt pedig nem engedhetik meg maguknak mert az egységsugarú usernek fogalma se lesz róla hogy az sd kártya miatt lett xar a tablete/telefonja...

"Nehogy már egy SD slot ne térjen el egy iPad méretű házban"
Láttál már tabletet, telefont belülről? Az utolsó mm is ki van osztva. Már az aksikat is olyan formájúra alakítják hogy a legjobban kitöltse a teret. Tudod mennyi munkaóra elmegy csak azzal hogy a mérnökök kitalálják hogy mi hol legyen? Hogy a nagyobb teljesítményt adó chipek étvágyát tudják követni a minél nagyobb teljesítményű aksikkal? (amik egyre nagyobbak) Majd szerinted hagyják hogy fél centire belógjon valami a telefon belsejébe az sd slot miatt? Gondolkodj el rajta! Igen, van ahol bele rakják de van akinek nem fér bele és nem éri meg.

Felesleges kiadás ami a userek többségének nem is kell. (akinek meg igen az meg vesz külső tárolót hozzá)
Ha olyan nagy érvágás lenne mint te meg páran itt be zengitek, a kutya se venne iphone-t se nexust. :N
Másrészről meg ha annyira kell akkor olyat kell venni amiben van. Nem itt hőbörögni! :U

[ Szerkesztve ]

(#72) Cyberpunk válasza Mr Bond 007 (#71) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De hőbörögni könnyebb, vagy direkt ez a cél. Ez jellemző az Apple topicokra SD kártya, BT fájlküldés, iTunes ect! ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73) Ed Parker válasza Danny750 (#31) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom milyen luxusról beszélsz mert a galaxy tab s pont hogy jól néz ki, kijelzőben meg az air 2 a fasorban sincs hozzá.
Ettől független az air viszont gyorsabb, még a régebbi is.
Viszont a két termék ára sincs köszönő viszonyban.

Mindkét gép jó, ki milyen platformot szeret.

(#74) alkatraz3000 válasza Ed Parker (#73) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Élőben nézd meg az air2 kijelzojet szerintem.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#75) SLYM válasza Borosz (#13) üzenetére


SLYM
veterán

meg talán még azoknak is érdekes lehet, akik szeretik, hogy ha a cuccaik kinéznek valahogy. esetleg még azok is megfontolhatják a vásárlást, akik szeretnének egy működő készüléket, vagy egy olyat, ami néhány frissítés telepítése után (tehát mondjuk fél év múlva) is működik. mert én elhiszem, hogy neked, meg nekem nem gond, hogy ha néhány havonta csinálunk "nagytakarítást" a csodálatos androidon, csak lehet, hogy apám, anyám, meg úgy az emberek 90%-a leszarja és nem is tudja ezt egyszerűen megcsinálni. ők azt akarják, hogy megvesznek egy cuccot és az működjön pár évig, utána meg úgy is vesznek másikat. na most erre az android egyszerűen nem képes. nem is értem honnan jön ennyi értetlen ember folyamatosan a hasonló topicokba, hihetetlen, hogy egyesek egyszerűen nem értik meg, hogy vannak emberek, akik nem akarnak foglalkozni a mélyhűtő lelki világával, akiket nem érdekel, hogy a hajszárítón Lollipop 5.124 fut, és esetleg nem akarnak főzött rommal szarakodni a seggszőrnyírón, csak azt akarják, hogy a cucc működjön

[ Szerkesztve ]

(#76) Ed Parker válasza alkatraz3000 (#74) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt van a kezemben köszi, nézd meg te is. :)
Azért az a super amoled kijelző most a piacon a legjobb, ezt sok szaklap elismeri.

[ Szerkesztve ]

(#77) alkatraz3000 válasza Ed Parker (#76) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A SAMOLED-el annyi a bajom, hogy nem valóságos színeket mutat a képeken.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#78) Lirion válasza Mr Bond 007 (#71) üzenetére


Lirion
addikt

Nem akartam írni a topikba, de ilyen marhaságok mellett nem tudok szó nélkül elmenni...

Láttál már tabletet, telefont belülről? Az utolsó mm is ki van osztva.
Láttál már iPhone 6 vagy 6+-t? Csak félve kérdezem, mert nem tudom, hogy megbirkózol-e a válasszal, de ha az iphone 6-ba képesek egy ipad air2 szintű hardvert bepakolni, akkor szerinted egy ipad air 2 méretű készülékházba tényleg nem fér el egy 1*1*0.5 cm-es sd olvasó egység? Nem fér a fejembe, hogy egy ekkora emeletes orbitális baromságot hogy gondolhat valaki komolyan... :W :W :W

Ha olyan nagy érvágás lenne mint te meg páran itt be zengitek, a kutya se venne iphone-t se nexust.
2013-ben q3-ig 40 millió iOS táblát adtak el, folyamatosan csökkenő eladási számokkal (16-13-12 milió)l, ezt nem kimondottan nevezném földöntúli sikernek. Ez a Föld 7 milliárdos népességéhez képest pedig mindössze 0.5%-os vásárlói bázist jelent, ami nem áll messze a "kutya se venné meg" kifejezéstől. Ha csak amcsiban értékesítenék ekkora vásárlóerővel, az alig 2 millió eladott táblagépet jelentene, ami zenék esetében még az aranylemezt sem érné el... (Magyarországon meg 50 ezret...:D).

[ Szerkesztve ]

(#79) alkatraz3000 válasza Lirion (#78) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De akkor is ez a vezeto tablet :) de ez azért van, mert nem cserelgetik állandóan a tabletet átlag emberek.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#80) Lirion válasza alkatraz3000 (#79) üzenetére


Lirion
addikt

De akkor is ez a vezeto tablet

Ha csak gyártókat nézünk, akkor valóban, de ha op rendszert, akkor már messze nem. 3-4 éve még igaz volt ez az állítás, ma már nem az.

de ez azért van, mert nem cserelgetik állandóan a tabletet átlag emberek.

Az átlag ember telefont se cserélget állandóan, viszont telefonra valóban szükség van, táblára meg nincs. Ez tényleg csak egy kényelmi cucc, mint a konzolok kb. Rétegigény.

[ Szerkesztve ]

(#81) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Probaltam az Air2-t. A kuldo eszmeletlen. Vekonyabbra voltak kepesek elkesziteni a tabletet mint az iPhone6-ot. Ez nagyon durva. Am ennek meg is van a negativ hatasa is. Nagy hangero beallitasnal rezonal a tablet. En tok nelkul siman ereztem a rezonanciat. Amugy eszmeletlen gyors (iPad3 hasznalat utan) am iPad Air (1st. Gen.-nel mar annyira nem erezheto. A 2GB memoria jo dontes volt biztosan.
Csak a 64GB-s verziot erdemes megvenni mert a 16 szornyen keves tud lenni.

A 64 GB-s ara pedig szerintem nem draga. Sot, szerintem kicsit alul is van arazva, tekintve, hogy a 32GB-s modell arat kapta.

En ezt a modellt kihagyom, majd jovore veszem a kovetkezo modellt. Bar jo kis tablet es evekig biztosan eleg lesz.

(#82) Ed Parker válasza alkatraz3000 (#77) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tény hogy a menü túlszaturált, ez engem is zavar, viszont filmeknél már nincs vele gond.
Félre ne érts nem rossz az air kijelzője de nem is nagy szám 2014 év végén, pláne egy prémium árazású termékben.

(#83) alkatraz3000 válasza Lirion (#80) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Erdekes is lenne ha mint OS vezetne. Ha ali-ról 5-10.000 forintért be lehet ilyen dzsunka szemeteket szerezni, számtalan gyártótól, nyilván az android vezet.

Ha azt nézzük viszont, hogy az iPad 3 is kielégít minden átlagos igényt, es azt egy anyuka teljes megelégedéssel használja , nincs szüksége egy ujra.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#84) Cyberpunk válasza alkatraz3000 (#77) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az a SAMOLED már rég nem az! 7800 kelvint tud, ami igen csak jó. Ráadásul a 10.5-ben RGB-s van. Hátrány a beégés lehet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85) Touch-ko válasza Lirion (#78) üzenetére


Touch-ko
őstag

Memoria kartya az iTunes miatt nincs es nem is lesz. Egyszeruen szerzoi jogokat vedenek, illetve a fentebb irt felhasznaloi elmeny romlasa vegett. A legjobb designerek dolgoznak az Apple-nel, siman meg tudnak oldani ha akarnak.

A 0.5% -rol annyit, hogy a 7 milliardban benne vannak a Eritriaban elo szegenyektol kezdve egeszen US-ig mindenki.. Sot, az egyeb Ausztraliaban elo bennszulotteket is beleszamoltak.Ez eleg pocsek pelda volt. Szerintem barmelyik Androidos vagy egyeb platformos ceg orulne annak a haszonnak amit nehany modellel az Apple evrol evre realizal. Csokkeno eladasokbak betudhato, hogy az iPad-ek tul jol sikerulnek es a felhasznalok nem cserelnek evenkent tabletet. En iPad3-at hasznalok es most kezdem erezni, hogy kezd lassulni.. Valoszinuleg 2015 szeptembereben-oktobereben le fogom cserelni a 2012-es marciusaban bemutatott tabletemet.

(#86) voyager4.4 válasza Touch-ko (#81) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"Sot, szerintem kicsit alul is van arazva"

Végülis csak majdnem kijön az árából 2 Galaxy Tab S 10.5 (micro SD árakkal meg tisztában vagyunk).

no fate but what we make

(#87) alkatraz3000 válasza voyager4.4 (#86) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Csak hardverben lemarad enyhén..

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#88) Agrippa22 válasza Lirion (#78) üzenetére


Agrippa22
tag

Az Apple-é a tablet piac 27%-a. (2014.07) Érzékeltetésként a második a Samsung 17%-al.
Abban, hogy csökkenek a tablet eladások, semmi meglepő nincs, mivel idén mindegyik gyártó "csak" a kötelezőt hozta (habár még ugye karácsony előtt vagyunk).

Az SD kártya dolgot már többen megénekelték előttem. Mondjuk nekem 16 Gb-s tabletem van, 10 játékkal, 15 könyvvel, komplett irodai program csomaggal és egyéb alkalmazásokkal, de még mindig van 2 Gb helyem. Nekem nem igazán hiányzik belőle az SD kártya. :)

(#89) Ed Parker válasza Agrippa22 (#88) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az sd kártyákkal csak a gond van, class10- es Kingston 16-32gb kártyákat egy nap után eldobja, eltűnnek róla képek, iszonyúan be lassítja, tele is vannak a droid fórumok vele.
A Samsung pro 32gb-al eddig jó,igaz sebességben is jókora eltérés van.

(#90) voyager4.4 válasza alkatraz3000 (#87) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Persze Geekbench-ben.
Nekem még az SD kártyahely is a hardver része.

no fate but what we make

(#91) Touch-ko válasza voyager4.4 (#86) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem, nincs tularazva. Tehettek volna, hogy kilovik a 32-est es meghagyjak a 64-es arat.
A Samsung tabletet inkabb hagyjuk... Nekem valahogy egyaltalan nem jonnek be. Kezdve a TW izlestelen feluletetol egeszen a tamogatottsagig, a tenyt, hogy tudatosan csinaljak azt amit csinalnak. Am ne szennyezzuk mar az Apple temat egy Samsung termekkel tele.. Maradjunk annyiba, hogy neked az tetszik es te kepes lennel azert fizetni en meg inkabb az iPad-et valasztanam helyette.

(#92) voyager4.4 válasza Touch-ko (#91) üzenetére


voyager4.4
senior tag

OK. :R

no fate but what we make

(#93) Csapoati válasza Cyberpunk (#84) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Marmint majdnem pontosan tudja az idealis 6516 kelvint a feherre valamelyik modban. Ez messze a legjobb a piacon. Ettol fuggetlenul biztos jo az Air 2 kijelzoje is, a foltos bevilagitas meg remeljuk, hogy egyedi hiba (jo esellyel az). A csucskategoriaban meg tovabbra sem veszes az iPad ara. Persze nem mindenkinek kell ez a teljesitmeny/szolgaltatascsomag, szerencsere van valasztek boven.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#94) alkatraz3000 válasza voyager4.4 (#92) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hálás vagyok, hogy te ezt képes vagy felfogni, és nem indítasz háborút :) szép estét.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#95) Lirion válasza Touch-ko (#91) üzenetére


Lirion
addikt

Az ízléstelen felület teljesen szubjektív, a támogatottságról egy samsung felhasználó nyilatkozhatna, nem egy apple júzer, a tudatos korlátozások és limitek minden gyártónál jelen vannak, az apple sem véletlenül korlátoz bizonyos dolgokat (lásd micro sd).
A konkurens termékkel való összehasonlítás pedig lehet értelmes beszélgetés tárgya is, de az, hogy nálad ez egyenlő a topik szennyezésével, elég sokat elmond az objektivitásodról...

(#96) joey04


joey04
titán

Jelenlegi körülmények között hibátlan számomra. Az airből hiányzott a touch id meg a 2gb ram, ebben benne van. Egyedül a kicsit gyengébb akkuidőért kár, de így is bőven jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#97) Danny750 válasza Ed Parker (#73) üzenetére


Danny750
őstag

Mar leírtam ,hogy a hasonlat miatt volt...
Amúgy meg anyaghasznalatban a közelében sincs a Samu ...
Kijelző meg egy vicc a fekete eléggé foltos es meg mindig gyakori a beeges a samunal ;)
Akkor vegyél Samut, ennyi

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#98) Ed Parker válasza Danny750 (#97) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

mondjuk ennyi pénzért ez el is várható nem, az lenne még csak a fura ha 200k-ba nem férne bele a prémium anyaghasználat. :U

(#99) kolosanyi válasza Mr Bond 007 (#71) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért kell foggal-körömmel védeni azt a tetves tabletet, mintha a Isten kezéből jött volna egyenesen? Miért nem lehet elismerni, hogy 16 giga, az k*rvára kevés, és inkább tegyenek bele egy kib@szott foglalatot, ha ekkora tárhely van az alapmodellben? Nem hőbörögtem, azt te csinálod, meg a bandátok. Mondok egy véleményt és úgy támadtok, mintha az életetek múlna rajta, nevetségesek vagytok.

(#72) Cyberpunk
Eddig nem volt bajom veled, neked se velem, de mivel másodszorra szólsz be a közvetett gúnyolódásoddal, megkérdezem: hozzád ki a fene szólt?

(#100) Pttypang válasza kolosanyi (#99) üzenetére


Pttypang
veterán

A 16-os arra van h legyen olcso modell is :DDD

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.