Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Lirion válasza alkatraz3000 (#346) üzenetére


Lirion
addikt

Hihetetlen, te tényleg azt gondolod, hogy az alma gépekkel szervizeli a készülékeket. :Y
Nincs több kérdésem, élj nyugodtan álomvilágban...

igen azt gondolom, hogy ujra osszerakjak
Igen, a többi gyártó meg darabokban küldi vissza a készülékeket a tulajdonosnak, legalább otthon legózhatnak is egy kicsit. Csak az alma küldi vissza összerakva a szervizelt mobilokat. :C

(#352) Napfénysüti

Jó lett az Air 2 de kegyetlen ára van.

Més que un club!

(#353) Pttypang válasza Cyberpunk (#350) üzenetére


Pttypang
veterán

Jo, de ezek messze nem a steril kornyezettel egyenloek :DDD

Everybody lies.

(#354) Cyberpunk válasza Pttypang (#353) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem de ez nem félvezető gyár, hogy labor kell! ☺

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#355) Pttypang válasza Cyberpunk (#354) üzenetére


Pttypang
veterán

Csak gondolta mravilagitok, hogy nem eppen megfelelo a fejekben kialakitott kep a tortenetrol :D

Everybody lies.

(#356) Ed Parker válasza glutamin (#333) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

20GB az a 25, havi 1€-ért, nekem is pont ez a bajom hogy a két air es egy iphone már pont nem fér el 20gb-n, a következő meg ugye 200 logikusan, hogy fizess többet.

(#357) madgie válasza Ed Parker (#356) üzenetére


madgie
titán

Családi fiók, mindenkinek saját account-tal?

(#358) Cyberpunk válasza Ed Parker (#356) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Viszonylag kevés összegből lehet csinálni egy otthoni fájl szervert, amit aztán eltérhetsz interneten keresztül. Ne legyünk ennyire fantáziátlanok!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#359) Ed Parker válasza Evil Snowman (#338) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Majd kiderül, az első air működik rendesen.
Azon már rég 812 van.

Na jó de el tudod képzelni a szitut, hogy sokan vannak akiket nem érdekel az okostelefon, viszont egy tábla a notesz kiváltására szolgál úton vagy akár irodán kívül, levelezés, office stb

A lag sztem, bár tényleg kezdő droidos vagyok, a sok trágya Samsung es Google appoktol van, 3gb rendszer memóriából kapásból hogy semmit nem nyitsz, de persze a háttérben 1000 dolog fut, 1,7gb el is tűnt.
Mindenfele gyorsító tárazás meg egyéb feladatokra,a Sony ezt valahogy jobban meg tudja csinálni.
De tény, engem is zavar hogy 2014-re még mindig nem tudták megoldani 4+4 maggal 3gb memóriával azt amit az első iPad a fatengelyes procijával tudott, ezen nincs is mit szépíteni.

(#360) madgie válasza madgie (#357) üzenetére


madgie
titán

Opsz, félrenéztem, mire válaszolok :B

(#361) Ed Parker válasza madgie (#357) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hallgatlak :D

Cyberpunk: nem mindenki móker, nekem eddig ez volt meg, a gyári felhő szolgáltatás, a MacBook-ot tudom synology ra menteni, de van erre egy régi 320-as hdd-m, arra minden ráfér havonta ha egyszer elszállna az ssd. :D

(#362) joey04 válasza csalafinta65 (#321) üzenetére


joey04
titán

egyelőre egy "senki" állítása áll szemben a samsung hivatalos honlapjával. (a senkit ne vedd sértésnek, én is az vagyok, azt mondok az apple gariról amit akarok, vagy elhiszed vagy nem.)
utóbbinak nagyobb hitelt adok, bár elképzelhető, hogy tévesen szerepel az oldalon. az viszont nagyon ciki.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#363) madgie válasza Ed Parker (#361) üzenetére


madgie
titán

Mondom, benéztem, azt hittem hogy magát az iCloud tárhelyet kevesled, mondjuk a "gyári" mentésekre.

(#364) Ed Parker válasza madgie (#363) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tdk igen vagyis nem tudom, fizikailag mit ment ilyenkor le, nyilván az appokat nem, de 8,2gb egy mentés, mindkét air 64-es, az i6 16-os,de a lényeg hogy pont nem adja ki a méret.
Most irtottam néhány könyvet hátha kisebb lesz.

(#365) Cyberpunk válasza Ed Parker (#361) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az is jó, csak macerásabb. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#366) Lirion válasza Ed Parker (#359) üzenetére


Lirion
addikt

Egy asztali gép is erősen be tud lagolni sokkal erősebb vassal is. Ez nem droid jelenség. :) Biztos a valódi multitasking a hibás, mivel droidon sok minden fut a háttérben, ami iosen nem, vagy csak 1-1 folyamatszál, ami minimális erőforrást igényel. :)

(#367) Ed Parker válasza Cyberpunk (#365) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Havi egy perc belefér:)

Lirion: hát dehogynem, hisz mindketten ugyanazt mondjuk, mégis az iOS-en ez meg van oldva kisebb rammal és óra jellel.
A franc se kérte hogy a tábla legyen az asszisztensem és helyettem csináljon mindent.
A baj ezzel csak az hogy esélyed sincs kiirtani a sok felgyűlt appot, widgetet, amiket valójában nem is használsz, de parazitaként zabálják az erőforrást ezzel előidézve a laggolást.
Ha ez szabadon választható lenne, biztos rengeteget finomodna a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#368) Auratech válasza Lirion (#366) üzenetére


Auratech
őstag


Az egy-két programszál az lehet 128?
A ram meg :

Az nem multitasking, hogy pld 14 tökfüggetlen program megy a háttérben, egymásba streamelve az adatokat?

Épp most jött az update, hogy a MIXLR broadcast progi audiobus támogatást kapott.
Ez azt jelenit, hogy a külső soksávos hang interfész jelei egy effektút végén kicsatolódnak a MIXLR-be és avval valós időben tudok hifi audiostreamet küldeni.
Tehát így néz ki a nem multitasking három desktop kategóriás app felfűzésével:

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#369) Ed Parker válasza Auratech (#368) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erre nehéz bármit mondani :)

(#370) alkatraz3000 válasza Lirion (#351) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Te nem tudsz olvasni. Meg egyszer megpróbálom, aztán átadom magam a karacsonynak.

Amikor te leadsz valamit az applenek, hogy csináld meg, akkor kapsz egy tökéletesen új állapotú, fóliás készüléket. Sehol egy hézag, karc, illesztesi probléma es egyéb használatra utaló nyom.

A Samsung kimegy hozzad, es a zsíros, koszos konyhában/asztalon osszerak neked egy olyan dolgot, amit robotok raktak össze eredetileg egy gyárban.

A szetszedes es összerakás egy ipaden mindenképpen látszana, én eddig 7x csereltettem ilyen-olyan ipadet es mindig olyan állapotban kaptam meg (másik sorozatszammal kívül-belül) mintha éppen a dobozból vennem ki.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#371) voyager4.4 válasza Lirion (#366) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Droid meg valódi multitask jó vicc :C
Ahhoz még mindig minimum BB kell :U

no fate but what we make

(#372) Ed Parker válasza alkatraz3000 (#370) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A szetszedes es összerakás egy ipaden mindenképpen látszana

Ebbe ne legyél ennyire biztos.
Egy autó szerelő barátom semmi perc alatt cserélt 5S-n nekem kijelzőt, akksit.
De volt nála ipad és minden más is.
A kis műszerész asztala felért egy kisebb laborral, szóval azért nem atomfizika ez.

(#373) Gengi válasza alkatraz3000 (#370) üzenetére


Gengi
senior tag

??????
Olvasni tud, csak szerintem nem feltétlen van türelme ehhez :).

Robotok nem raknak össze semmit sehol. Ezeket emberek rakják össze. Nézd már meg hány darabból áll egy ilyen készülék. Kb 10-15. Jól elkülöníthető részből, amit csak össze kell pattintani.

Az apple sokszor, de nem minden esetben egy új készüléket ad 1 éven keresztül. De ez azért van mert szinte szerelhetetlenek az eszközeik, elég csak megnézni az iFixit eredményeket.

A Samsung meg kiküld valakit, hogy javítsa meg neked háznál. Egy szakembert, aki képben van a készülékkel.

"A Samsung kimegy hozzad, es a zsíros, koszos konyhában/asztalon osszerak neked egy olyan dolgot, amit robotok raktak össze eredetileg egy gyárban."
A takarítás csodákra képes, bár ha elromlik a takarító robotod, akkor gondolom ez kimarad. Mert ugye eredetileg robotok takarítanak.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#374) alkatraz3000 válasza Ed Parker (#372) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

iPhone es iPad között rengeteg a különbség. IPhone-t szetszedni nem egy nagy dolog, sem összerakni. Az iPad meg ragasztva van, meg nagyon osszepaszirozva minden.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#375) Ed Parker válasza alkatraz3000 (#374) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ember legalább figyelmesebben olvass már, mindent javít, ipadet is, egy hajszáritó meg tapadó korong azt ennyi, egyébként az 5S is ragasztva van.

(#376) alkatraz3000 válasza Ed Parker (#375) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hova van ragasztva az 5s? 2 csavart kioldod, es es felcuppantod a kijelzőt.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#377) Lirion válasza Auratech (#368) üzenetére


Lirion
addikt

A multitaskingról nem velem kell, hogy vitázz, mivel nálam hozzáértőbb szakemberek többször, több helyen is leírták már, hogy az iOS nem enged valódi multitaskot, csak bizonyos API-k futhatnak a háttérben, míg androidon minden program teljes funkcionalitással futhat a háttérben.

Amúgy az adatok megosztása nem multitasking (ezt sem én találtam ki, hanem a szakemberek), az audió folyamatok (pl. zenelejátszás, zene streamelés) pedig futhatnak a háttérben.

(#378) Lirion válasza Ed Parker (#375) üzenetére


Lirion
addikt

Én már nem fárasztom magam, hisz mit is várhatunk egy olyan embertől, aki szerint apple cuccokat nem szerelnek (mert ugye annak nyoma is lenne, anélkül nem lehet a szerelés), csak bezúznak vagy aki szerint minden konyha retkes, zsíros és büdös? :U

(#379) sacaboy


sacaboy
tag

Hát olvasva a fórumot, nem egyszerű itt az élet. :)
Ne szívjátok már egymás vérét, ez a topik nem erről kellene hogy szóljon hanem az iPad AIR 2-ről!

Nekem egy hete van meg és imádom. Szuper könnyű, nekem tetszik a basszus is rajta. Egyszerűen nem tudok betelni vele.

Talán nem minősül reklámnak, rendeltem egy ilyen szilikon tokot hozzá, ma jött meg. Mindenkinek bátran ajánlom, jól mutat rajta és kevésbé sérülékeny.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#380) alkatraz3000 válasza Lirion (#378) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ha csak a szorszal hasogatas megy, azzal nem tudok mit csinálni ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#381) Ed Parker válasza Lirion (#378) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én sem, a szememnek jobban hiszek. :)
Ezeket ufók rakják össze ;]

(#382) csalafinta65 válasza alkatraz3000 (#370) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Már bocs...de kissé megdöbbentő...miért is kellett 7X cseréltetned ilyen-olyan ipadet???

(#383) alkatraz3000 válasza csalafinta65 (#382) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A renCer kihasználása. Ne járjon le a gari ;) meg az ismerősök cuccait is én intézem mindig.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#385) Pttypang válasza alkatraz3000 (#376) üzenetére


Pttypang
veterán

digitizer -->kijelzo ragasztva van valszeg

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#386) alkatraz3000 válasza Pttypang (#385) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De magát a kijelzőt le lehet szedni "olvasztas" nélkül.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#387) Auratech válasza Lirion (#377) üzenetére


Auratech
őstag

Ha egy időben több standalone app képes működni úgy, hogy tetszőlegesen bármelyik app kezelőfelületét előtérbe tudom hozni a többi app háttérfolyamatainak megzavarása nélkül, az nekem multitasking. Abban az értelemben, hogy a képernyőn osztottan két-több alkalmazás felszínét követhetem egyszerre, nincs multitasking. A nem folyamatos bevitelt igénylö appoknál ez semmit nem jelent. Például tudok facetime beszélgetés közben a megnyitott weboldalra pillantani, amíg nem hozom teljes méretre a beszélgetés nem szakad meg. Átlag esetben nem nagy véráldozat de igaz, hogy a rendes multitask előrelépés lenne. Szintúgy a különböző felhasználói fiókok is hasznosak lennének.
Szerintem mindegyik táblát lehet szeretni. Az ismerősömnek ma konfiguráltammegy lenovo tabeltet a kislányának karácsonyra. 720-as képe van es szépen mutat. Megy rajta a film és sok játék 29 e Ft-ért.
Ha elegendő fizetésünk lenne, hogy igény esetén szinte bárki akár iPad Air2-t vegyen, ezek a civódások értelmetlenek lennének. A sznobéria ott kezdődik, mikor valaki megveszi a 64 Gb-os S5-t és mikor két év múlva szervizbe visz, a tárhelyen a ug pdf feszít, meg 2 szelfi.
Egy jó szaki a szakadt kocsijából a vadiúj Hilti fúrókalapácsot veszi ki, mert szerszámon csak a trehány trógerok spórolnak. Facebokozni nem kell Air2, ha nem telik rá könnyen. Ha meg telik, ki a frászt érdekel, mennyibe kerül. Lényegtelen. A mai fogyasztói kultúra produktumainak túlnyomó része felesleges luxuscikk. Egy szar függöny többe van karnissal és két év alatt megunják.
A boltban kiszámolom, mi mennyibe kerül, és addig nyújtózom amíg a takaróm ér. Nem pazarlok. Volt nálam kölcsön iPad3 és nexus 10 egy hétig. Aztán az én igényeimnek az alma felelt meg inkább. Azért vettem.
Mikor az iPad4-et vettem 2012 öszén, akkor meg az volt a baj, hogy minektökfeleslegesúgsemtudodkihasználnirendesentökdrága.
Ezek tárgyak. A helyén kell kezelni őket. Indulatokra semmimszükség. Ki kell menni fát vágni. Az segít.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#388) alkatraz3000 válasza Auratech (#387) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ajánlom az OS Experience nevű cydia tweaket, ami sajnos még csak ios 7 támogatású, de az olyan cuccot varázsol az ipadbol, hogy lehidalsz.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#389) Auratech válasza alkatraz3000 (#388) üzenetére


Auratech
őstag

Nem piszkálom a rendszert. Ha olyan ingerem van összetolok egy custom linux distrot az admin x86-os gépemre. Ott kiélem magam igenyeim szerint. Meg a 80 WS + szerverek karbantartásával.
A táblán minden gyári. Nem játszik a Jb és a warez. Minden jó appot megvettem számlásan. Semmi kedvem itt is rendszerszintű lehetőségekre, featúrákra vadászni. Amúgy minimalista vagyok. A droidos telómon az első volt a hátteret és lockscreent feketére cserelni. iPadon hasonlóan. Ha van feladat, keresek rá appot. A küllem semmit nem jelent az alapszint felett. Hangi alkalmazások miatt van iPadom. Arra a gyári megoldásoknál senki nem tud profibbat összevarkácsolni.

Auratech Field Recording

(#390) Ed Parker válasza Auratech (#387) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A gyereknek én is lenovo a3500-at vettem, YouTube megy rajta, másra nincs szükség.

(#391) alkatraz3000 válasza Auratech (#389) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De ez konkrétan olyanná varázsolja ami több ablakos multitaskingot ad. Fizetős rendes app, szerintem az Apple fog abból majd ötleteket meríteni, es ezért a kiugróan erős hardver. Igazából egy fel macbookot csinál. Nézd meg a videót YouTube-on, es írd le véleményed kérlek.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#392) Auratech válasza alkatraz3000 (#391) üzenetére


Auratech
őstag

Rendben. Ismerem. Az egyik kollégám minijét en szabadítottam ki, konfiguráltam, pimpeltem, egeret, billentyűzetet, usb hubot raktam a 6.1-re, de akkor vált világossá, hogy az iPadon jófiú leszek.
A használatos appok stabilitása, naprakész frissítései fontosabbak, mint húzogaztni az appokat egyik virtuális asztalról a másikba. Amúgy megnézném, skypeolás közben tudnélk-e e-bankolni egy dedikált appban és közben menetrendet böngészni a safariban, miközben zenét hallgatok. Ha igen, azt azért megsüvegelném.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#393) Lirion válasza Auratech (#387) üzenetére


Lirion
addikt

Felhasználói oldalról sok esetben jobb élményt nyújthat az iOS féle multitask, hiszen az gyorsabb és gördülékenyebb aktiv alkalmazás futtatást tesz lehetővé. A droid nyilván jobban fog akadni, ha sok program fut teljes értékűen a háttérben, hisz az több erőforrást igényel és emiatt a rendszer sem lesz olyan gördülékeny és akadásmentes, cserébe viszont futhatnak pl. automatizáló programok, lehetőség van több ablakos multitaskra, mini app-ok/lebegő ablakos alkalmazás futtatásra, stb...

(#394) Auratech válasza Lirion (#393) üzenetére


Auratech
őstag

Alkalmazáson belül a multitask már hibátlanul működik. Adott feladat, megoldás szintjen sok task fut egyidejűleg. Egy soksávos zeneszerkesztőbe benyitok egy fullhd filmet és sávonként több, nagyon komoly guival, valós idejű analizátorral dolgozó külső gyártós modult használok. Lapozok a mixer ablak és a szerkesztő ablak között, miközben minden simán megy. A háttérben meg bedolgozik egy pár audiobus effekt. Ez elegendő most. Ha hivatalosan támogatást kap a multitask, örülni fogok neki. Most nem számít és nem hiányzik égetően.

Auratech Field Recording

(#395) alkatraz3000 válasza Auratech (#394) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Jesszus, na te aztán poweruser vagy :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#396) Parallaxis válasza csalafinta65 (#325) üzenetére


Parallaxis
addikt

Micro SD slot, vagyis bővíthetőség hiánya.

Bocsi, de ez nem része az Android referenciamodelleknek sem.

4:3-as képarány.Elavult, korszerűtlen.

Androidosként ezt nem írhatnád le, vagy még nem láttad a Nexus 9-et? ;)

Filmnézésre, youtube-ra korlátozottan alkalmas

A tabletet általában az emberek zöme otthon használja, ahol filmnézésre van nagyobb kijelző, amire kiküldheti a videót, tableten inkább olvasni, böngészni szokás, ahol meg a 16:9-es képarány a nagyon zavaró, nem véletlen, hogy maga a Google is a 4:3-ra szavazott a legújabb referenciamodell esetében.

ma szinte minden film ilyen. röhejes rajta, több a fekete tartalom, ill. inkább a szürke, a gyenge kontraszt miatt.

Apró gond, hogy egy film, vagy fotó esetén szinte soha nincs olyan, hogy fekete, mivel ezeknél valamelyik szín, vagy esetleg a szürke sötétebbik árnyalatai dominálnak, 100% fekete a legritkább esetben fordul elő.
(Ha ezt vitatnád, akkor elemeztess ki pár száz fotót egy feldolgozó szoftverrel, keress bennük teljes feketét.. elég kis %-ban fogsz találni.)

Nem véletlen, hogy a milliós értékű grafikus monitorok IPS alapúak és nem OLED.

ez egy USA-ba, USA-ra kalibrált készülék. Ott szinte minden létező helyen free wifi szolgáltatás van.

Lassan 4 éve használok tabletet, de még egyetlen egyszer sem volt szükségem mobilnetre hozzá..

(#397) Cyberpunk válasza Parallaxis (#396) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ne erőltesd veszett fejsze nyele! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#398) Ed Parker válasza Gengi (#373) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

(#399) joey04 válasza Parallaxis (#396) üzenetére


joey04
titán

a lényeget kihagytad! és a villanó led???!!! ezen hiányosságra már te sem tudsz mondani! :P

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#400) Agrippa22 válasza alkatraz3000 (#391) üzenetére


Agrippa22
tag

Na, milyen funkcióval fog bővülni az iOS9-et futtató, A9 procis MacBook Air? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.