Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) alkatraz3000 válasza Agrippa22 (#400) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Kijelentették mar a fejesek, hogy a két termeket sosem fogjak összevonni.
Vagy ironizalsz?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#402) Parallaxis válasza alkatraz3000 (#401) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azt, hogy mit jelentettek ki, az nem jelent semmit, egy Ax-es OSX-es notebookot én is reálisnak gondolok rövid időn belül.

(#403) Cyberpunk válasza alkatraz3000 (#401) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Biztos, hogy nem fogják összevonni. Tehát nem kell félni, hogy az iOS majd jól lebutítja a Mac-eket, mert az OS X megy a kukába. Teljesen más felhasználási terület!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#404) joey04 válasza Parallaxis (#402) üzenetére


joey04
titán

azt én is, de ios-t futtató macbook nem lesz szvsz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#405) alkatraz3000 válasza Cyberpunk (#403) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ezt mondtam, csak rövidebben :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#406) Parallaxis válasza joey04 (#404) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez így nem egészen igaz, mert az iOS nagyon leegyszerűsítve, egy ARM-ra optimalizált OSX eltérő UI-val :)

Egy Ax-en futó desktop OSX-nél nem lenne nagy kunszt megoldani, hogy pl. az iPades alkalmazások is natívan fussanak.

Szóval a két rendszer már réges rég összeért pár ponton és nem lehetetlen, hogy egy új termékben ez az integráció tovább fog nőni.

[ Szerkesztve ]

(#407) Auratech válasza Parallaxis (#406) üzenetére


Auratech
őstag

Viszont a piacon lévő x86-ra írt appokat nem gyerekjáték átfordítani, optimalizálni arm-ra. A MS bicsakja is rendesen kicsorbult rajta. Inkább elképzelhető egy x86 alapú iPad két generáció múlva, amin ios szerű környezetben futnak az osx nativ, táblás guival skinnelt appjai.

Auratech Field Recording

(#408) joey04 válasza Parallaxis (#406) üzenetére


joey04
titán

Igen ezt mondták a 2007-es bemutatón, de akkor úgy mondom, macbookon nem fog csontra az a rendszer futni soha mint ipaden.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#409) Parallaxis válasza Auratech (#407) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az MS-nek 0 tapasztalata van ilyesmiben, az Apple meg megoldott már egy PPC - Intel átállást is elég zökkenőmentesen.

(#410) alkatraz3000 válasza Auratech (#407) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Kétlem, hogy az x86-ban látják a jövőt, szerintem tervezik bevezetni ismét a PowerPC időszakát.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#411) Parallaxis válasza alkatraz3000 (#410) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez teljesen valószínűtlen.

Inkább egy új termékvonalat hoznak ki Ax alapokon, valami OSX-iOS hibrid rendszerrel, unibin alkalmazásokkal.

(#412) Auratech


Auratech
őstag

Az oprendszer platform váltása maga leginkább technikai kihívás, amit meg lehet oldani. A döntést befolyásoló tényező inkább az arm alapú appok piacterének szereplőin vagy az x86 alapú appok piacterének szereplőin áll. Alaposabb programozói ismeretek nélkül azt gondolom, hogy egy xeon phi jellegű x86-os mobilproci felfelé tenné nyitottá az IOS lehetőségeit és a platformok fúzióját szinte fájdalommentessé. Azt sem tartom lehetetlennek, hogy bizonyos apik számára lehet 4-8 swift mag a 9nm-es phi-ben, mint ios coprocessor a gpu mellett, jó nagy cache-be ágyazva. A xeon phi szerű megoldás szükségtelenné teheti a gpu használatát. A feladat jellegétől függően a pld. 32 magból 24 cpu, 8 gpu apikat futtat, pld excel, vagy viszont, játék. Magonként adaptív órajellel. Csak fantáziálok...

Auratech Field Recording

(#414) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Arról van vkinek infója ha esetleg az MM-ben venném meg akkor arra is érvényes a garancia újraindulás csere,javítás esetén?
Nagy a dilemma hogy air vagy air 2, tudom a különbségeket.Az air 32gb onnan 105e vagy air2 64gb 175e.

(#415) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

A sima 115e csak elírtam.

(#416) perfecthet válasza SonyNex7 (#414) üzenetére


perfecthet
csendes tag

Szia,ha javítják akkor nem indul újra,ha cserélik,akkor az eredeti készülék garanciájának az érvényessége megy tovább.Inkább vegyél egy sima airt 32 Gb változatban,az ki fog szolgálni még 2-3 évig biztosan.Annyival nem jobb az új.Üdv

(#417) szabogabor10 válasza SonyNex7 (#414) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha hosszabb távra tervezel, mindenképp Air 2-t vegyél a 2 GB RAM és a 3 magos proci miatt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#418) Auratech válasza SonyNex7 (#414) üzenetére


Auratech
őstag

Ha tartalomfogyasztasra hasznalod, az Air is ki fog szolgálni 2-3 evig minimum, ahogy az iPad2 is vígan naprakész. Ha fontos a játék, Air2 kell, mert gondolom jövőre befut pár komoly, csábító cím.
Air esetén a hatvanezer forinthoz egy év alatt hozzátehetsz még 30-40et és szerintem nyáron már 100 körül elérhető lesz Air2.. Vagy vehetsz egy Shieldet... :)

Auratech Field Recording

(#419) Tibee86 válasza SonyNex7 (#415) üzenetére


Tibee86
veterán

140 ezer az Air, a 2 pedig 200 ezer, vagy én nézek rossz oldalt? :D
Hivatalos forrásnál a +60e elgondolkoztató, viszont hosszútávra a 2GB ram miatt én a 2-t választanám. Egyéb forrásból viszont alig több mint 20-25 ezer a difi, ott egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#420) SonyNex7 válasza Tibee86 (#419) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem értem miért nem indul a garancia újra?!Hisz ez is hivatalos hely,nem egy sufni gsm.
Ennyi erővel bárhonnan vehetek egy táblagépet(kivétel apr,exdigital)?

Amúgy aki kérdezte jól látja az árakat csak nekem van egy kb 30e értékű vásárlási kártyám ami a MM-ba érvényes.
Különben jó hogy mindenki más véleményt ír:),úgy látom az ár fog dominál,bár nagyon hiányozna az 5s-ben megszokott az ujjlenyomat olvasó,2 gb ram,64gb hely is csábító,illetve most olvastam el a kijelző értékelését displaymateen, az androidpolice és a cnet értékelését.

[ Szerkesztve ]

(#421) bok92 válasza perfecthet (#416) üzenetére


bok92
addikt

Én múltkor ott vettem, és akkor azt mondták, hogy újraindul a garancia. De akkor lehet, hogy rosszul tudták... :F

(#422) cirx válasza SonyNex7 (#420) üzenetére


cirx
senior tag

Vedd az Air 2-t!
Ha az ár dominál akkor is ezt vedd! Minden bizonnyal jobban veszi az akadályokat az új ios verziók eljövetelekor! ;)

S23 GREEN

(#423) Auratech válasza SonyNex7 (#420) üzenetére


Auratech
őstag

A MM magánveleményem szerint nem javasolt. Az iPad4-et ott vettem, kiegészítő 10 ruppós gold + garival.
Mikor beletört a lighting csati, hetekig piszmogtak vele és a burkolat sérülését, amit garanciálisan kellett volna kezelniük, mégis leszarták, mert nem gátolja a működést. A sarokra eséstől az üveg felfeszült a deformálódó alu nyomására. Én faragtam, véstem meg végül. Jó lett. Tokban nem látszik semmi.

A garancia érvényesítesekor kiderült, hogy a MM logóival teli Garancia Gold plus garijegy egy tökismeretlen jogi személyt takar, mint felelősségvállalót, aki időközben befuccsolt. "Jófejségből" a MM bevállalta a garancia érvényesítését, de csak a minimális költséget felvállalva. Alapesetben egy ilyen garijegy új készüléket is jelenthet, ahogy korábban a tesóm telefonja esetében.

A pont ott került fel, hogy a javításból visszakapott táblát nem tudtam a munkahelyi wifire kapcsolni, hiszen pillanatokon belül kiderült, hogy megváltozott a Mac adresse, a wifi és minden egyéb hardveres azonosítója. Magyarul alaplapot(fődarabot) cseréltek benne, nem forrasztgattak új töltőcsatit, ahogy mondták. Hazudtak.
Ezt faszán beírtam a vásárlok könyvebe jó nagy betűkkel.
Lehet, hogy most más a helyzet.

Azt javaslom mindenképp, hogy vasárláskor vagy előtte nyomatékosan tiaztázzátok, ki, milyen cég, biztosító, bank... a garancia felelősségviselője a garipapír designjét figyelmen kívül hagyva!
Az Air2-t az Apple weboldaláról rendeltem, gravírozva (amúgy szitázva lett, nem gravirozva...). Valahogy nagyobb bizalmam van így de azert vakon ebben sem bízom.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#424) perfecthet válasza bok92 (#421) üzenetére


perfecthet
csendes tag

Már rég nem az a világ van,mint pár éve.boldog-boldogtalan cseréltette újra a 11 hónapos készülékét,egy tábla csoki a szervízesnek,és mehettél 3 nap múlva a refurb készülékedért.Ma már millió dolgot megjavítanak,az apple is másképp látja már,szerintem a világon összességében nem cseréltek annyi eszközt,mint amennyit itthon.(ebben is elsők vagyunk...)

(#425) SonyNex7 válasza Auratech (#423) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Értem én de sajnos oda szól a kedvezményem amúgy rühellem őket én is.
Nem tudom mi legyen. :(

(#426) Auratech válasza SonyNex7 (#425) üzenetére


Auratech
őstag

A vásárlás előtt az ügyfélszolgálaton meg kell kérdezni, hogy ki az áruházzal szerződésben lévő, Apple termékere vonatkozó garancia érvényesítő cég. Ha rendes, ismert bank, gondolom nincs nagy rizikó, de ha valamilyen Bogáncspuszta takarék, akkor jó óvatosnak lenni.

Auratech Field Recording

(#428) sacaboy válasza Auratech (#423) üzenetére


sacaboy
tag

A mediamarkt is hivatalos viszontelado mint az edigital es az apr-ek! Igy az ugyintezes is ugyanaz mint mashol! Nyilvan ha veszel ra extra garanciat akkor az a mervado ha toresbol keletkezett kar eri a tabletet!

Üdv

Saca

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#430) SonyNex7 válasza sacaboy (#428) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Úgy tűnik hogy tényleg viszont eladó :
[link]
Legközelebbi helyre kerestem rá tőlünk (30km-re lakunk Pécstől )
Bent voltunk az MM-be de sima 32gb nem volt az új meg nem volt annyira meggyőző -60e- hogy azt vegyem(illetve ez a vibracio továbbra is elbizonytalanít) és ha megveszem nem tudok elállni.
Nem tudom ki tanácsolta hogy a 60e különbséghez elkezdek gyűjteni 1 év múlva meg majd csere még jobbra,meg azt gondolom egyedül jelenleg a 2gb ramot használnám ki teljesen,mert nem munkára kell.
Úgy döntöttünk hogy a sima lesz online rendelve es akkor van 2 hét tesztre ha nagyon nem válna be akkor vissza küldjük es jön az air2.

(#432) alkatraz3000 válasza perfecthet (#424) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azért ezt nem mondanám :D a heten jött meg az 5s-em, múlt heten iPad Mini 2, 1 hónapja air 2. :D tökéletesen ugyanaz a helyzet, mint régebben csak az istyle G.cizik. Ennyi!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#433) alkatraz3000 válasza SonyNex7 (#430) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szerintem is air 2 kene. A sima air-t hagyd a francba. Vagy vedd meg PH-n olcsóbban, mint kuponnal es MM árban. A garancia meg újraindul, ha magyar vasarlasu készülék, csak legyen számla es csererol dokumentum! Ezt az istyleban mondtak, es függetlenül tőlük a tmobileban is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#434) Auratech válasza csalafinta65 (#429) üzenetére


Auratech
őstag

2012 óta használok wifis iPadot és még sehol sem volt gondom belőle, hogy nincs benne sim.
Mivel telefon van nálam és van rajta net megosztás, egy kattinás az iPados net bárhol. Most 4g-s telóm van és a net gyorsabb megosztva, mint az otthoni 30 Mbites net gigabites wifi ruterről. Felfele meg 5x gyorsabb. legalább. Három sim/ teló(családtagok) van az előfizetésemen. Negyediket nem adnak. A flottában nem támogatják a 4G netet. Külön megegyezés indoklás kellett, mint rendszergazdának, egy eszközre.
Otthon, munkahelyen, másik munkahelyen, ismerősöknél wan wifi. Utközben hibátlan a megosztott és sok ingyenes is be ban listázva. Szinhazak, művhazak, pályaudvarok...
A telefonos wifi helyét használva a térkepek is ugyanolyan pontosak a tablán, mintha lenne benne A-Gps.
Azon az egy kattintáson kívül nem érzek nehézséget évek óta.

- Extra gari. A vásarláskor megkérdeztem, hogy például, ha leejtem és szarrá törik, arra érvényes-e a garancia gold plus.
- Nyugodjon meg! Természetesen érvényes, ha elismerten ön és nem kutya, vagy gyerek, szóval valaki más törte el.
A jegyzőkönyvben el kell ismerni a szemelyes károkozás tényét, akkor a garancia értelmében, érvényében kártalanítjuk.
Aztán befuccsolt(-tatták) az xy takarék és a garancia ervényét vesztette, mert nem volt jogutodja.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#435) SonyNex7 válasza alkatraz3000 (#433) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem tudom sok különbség nekem pénzbe es ahogy írtam nem hiszem hogy kihasználnám.
Pl a 220Volt- ból van az iphoneom magyar bolt magyar számla de nem indul ujra, mert azt hiszem Csehországból van, azt hiszem ezt hívják szürke importnak.
Nekem is az istyle mondta. :)
Azoknál indul ujra amit az Apple ténylegesen Magyarországnak szánt.

[ Szerkesztve ]

(#436) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Nem szerves része az air 2 topiknak de itt aktív az élet,ezért kérdezek egy hülyét:
T-mobilos LTE-képes táblagépeknek mi a megvételi rizikójuk?
Jöhet privátban is.
Köszi

(#437) alkatraz3000 válasza SonyNex7 (#436) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A letiltás, de független mindegyik. Írni kell szerződést minimum, es esetleg lekerdezni a dolgokat.. Ha balhé van, az albánok olcsón dolgoznak ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#439) Ed Parker válasza Auratech (#434) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az a vicces ebben a dologban hogy törés szempontjából tök mindegy ki csinálja, te az asszony vagy a gyerek, vagy Gobbi Hilda, a kijelző törött es azt meg kell csinálni.
Nekem a lakásbiztosításomban fizetik a teljes javítást 0% önrész. Volt is erre ősszel egy példa, 5S-t asszony kiverte véletlen a kezemből mig a fürdőben próbáltam a gyermeket fotózni, azonnal telibe repedt az egész.
Biztosító annyit kért vidd el egy apr-be árajánlatra és ők azt az összeget fizetik ha kéred a helyreállítást vagy holnap a számládon lesz az összeg es azt csinálsz a telefonnal amit akarsz:)

(#443) csalafinta65 válasza alkatraz3000 (#442) üzenetére


csalafinta65
senior tag

És az iPad-nél? :)

(#444) SonyNex7 válasza alkatraz3000 (#437) üzenetére


SonyNex7
senior tag

de wifi verziót nem tiltanak?!

(#445) Auratech válasza Ed Parker (#439) üzenetére


Auratech
őstag

A MM garancia gold plus leírásában ott a kért jegyzőkönyv. Abban egyértelműen írva van, hogy a tulajdonos általi véletlen károkozás a feltétel. Eleg alaposan áttanulmányoztam. Nem csatolom ide. Nyilván van benne mozgástér de néhány esetet kizár a biztosító javára.

Auratech Field Recording

(#446) Touch-ko válasza SonyNex7 (#420) üzenetére


Touch-ko
őstag

En vittem vissza hivatalos Apple Store-ba iPhone-t anno, 3 hettel a garancia lejarta elott. (Nem APR, hanem official store) es ott kitoltak a garimat 40 napra. Amugy nem indul ujra a garancia.

(#447) SonyNex7 válasza Touch-ko (#446) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Fődarab cserés volt vagy csak sima javítás?

(#448) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Van olyan app, amivel pl.DTS hangot visz a masinátok? Mókolás nélkül értettem.

(#449) Auratech válasza csalafinta65 (#448) üzenetére


Auratech
őstag

Infuse 3

Auratech Field Recording

(#450) Evil Snowman válasza csalafinta65 (#448) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Mellé. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.