Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Ed Parker válasza Cyberpunk (#694) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

8.1.1-es fw volt rajta, 8.1.2-re muszáj volt frissíteni mert az előzővel többször kifagyott. :D

(#702) Ed Parker válasza alkatraz3000 (#700) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ha te mondod...

(#703) pengwin válasza alkatraz3000 (#700) üzenetére


pengwin
addikt

"az Apple világában"... brave new world... ;)
A 8.1.2 nem csak valami javÍtás volt?
Mert el tudom képzelni, hogy csak akkor kötelező a frissÍtés backup előtt, ha az Apple úgy itéli meg, hogy az éppen a telefonon lévő rendszerverzióban túl sok a probléma.

Üdv, pengwin

(#704) Lirion válasza 206 cc (#677) üzenetére


Lirion
addikt

Inkább legyen pár hónapig használható, mint a dobozból kivéve is már gyenge és buta és fejletlen... :C

(#705) alkatraz3000 válasza Lirion (#704) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Buta , gyenge és fejletlen :D te is igazi hozzáértő vagy, ahogy látom :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#706) Auratech


Auratech
őstag

Hogy lehet, hogy az antutu toplistáján 110000 pont körûli iPhon-ok szerpelnek?
Akkor az fake? Vagy valamilyen virtuális gép a fejlesztői környezetben?

Nézegetve a taskokat és a programok memóriafoglalását sikerült olyan helyzetből indítanom a benchmarkot, hogy stabilan, ismétlődően 70000 pont feletti érték jön.
Ez nyilván semmi konkrét haszonnal nem jár, csak arra lehet jó, hogy erőforrás igényes programok esetén miként lehet optimalizálni, biztonságosabbá tenni a futtatást.

Hasonlóan inditva egy kemény progit, a cpu terhelés 6%-al kisebb.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#707) Cyberpunk válasza Auratech (#706) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A vas összehasonlításra jók ezek, de amúgy nem sok gyakorlati hasznuk van. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#708) pengwin válasza Auratech (#706) üzenetére


pengwin
addikt

A felettem szólóhoz annyit tennék hozzá, jogy se valós hardveres erőt, se tényleges teljesítményt nem tükröz feltétlen a benchmark.
A benchmark lehet egy 1-2-3 perces meghajtás, annyi időre még gagyi, túlmelegedő hardvereket is lehet maximumon pörgetni. Vagyis produkálhatnak valótlan / helytelen értékeket...

Üdv, pengwin

(#709) Auratech válasza Cyberpunk (#707) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem ezeka tesztek inkább arra nézve lehetnek hasznosak, hogy egy adott állapotban a telepített alkalmazások és a háttérben futó taskok visszafogják-e észlelhetően a táblát. Tehát, ha az átlagtól 10%-al tartósan lassabbnak mutatkozik egy eszköz, felébredhet a gyanú, hogy valami feleslegesen beterheli, vagy valaki rajt felejtette éjszakára a radiátoron...
Mondjuk ez Air2 esetén olyan lehet, mint mikor egy Camarrot vezetve nem vettem észre, hogy a kézifék be van húzva. Összetévesztettem a visszagurulást gátló féket a félig behúzott kézifék érzetével...

Auratech Field Recording

(#710) Zsömle94


Zsömle94
újonc

Kedves Ipad air 2 tulajok!

Bent voltam ma az istyle-ban, és kipróbáltam rajta a garage bandet, amiben a dob funkció nem mindig érzékelt rajta, míg az ismerősöm ipad air 1-esén és az üzletben való air1-en akadásmentesen futott minden, de az air2-n szaggatott, meg nem mindig érzékelte a grooveot. Érdeklődnék hogy az air2 tulajoknak is előfordult ilyen, vagy csak az üzletben lévő példányok voltak rosszak?
Esetleg még nincs frissítve a program air 2re ami optimalizálná ezt a hibát?

Tervezek venni egy air2-t és ennyi pénzért tökéletesen elvárom hogy minden flottul működjön rajta. Első apple termékem lenne. Nem akarok ráfázni. Köszönöm

(#711) Auratech válasza Zsömle94 (#710) üzenetére


Auratech
őstag

Az imént töltöttem le és csörömpöltem egy kicsit. kábé 5-6 ujjal egyszerre. Szerintem hibátlan. nagyon gyors az érzékelés. Aztán le is töröltem.
Az AIR2-n még a szimulált velocity is sokkal érzékenyebb, mint az iPad4-en.
Ezt az Impaktor progival "szoktam" használni. Az asztalra téve az asztallapból dobot csinál, pld tablát.
A tablet és a Garage Band is a legfrissebb szoft-verzióban van.

Auratech Field Recording

(#712) Socket A válasza Zsömle94 (#710) üzenetére


Socket A
aktív tag

2 honapja vettem meg nekem is elso Apple termek de -eddig- teljesen meg vagyok elegedve vele

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#713) legiaap


legiaap
nagyúr

Szevasztok!
Csatlakoznék egy 128-as Space Grey Wi-fi only-val:
[link]
iPad Air-ről váltottam.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#714) Vasinger! válasza Auratech (#711) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mi az a szimulált velocity?

(#715) bok92 válasza legiaap (#713) üzenetére


bok92
addikt

Gratula! Üdv a 2 GB RAM klubban! :))

(#716) Ed Parker válasza legiaap (#713) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bizonyíték, nem ígéret. :R

(#717) legiaap válasza bok92 (#715) üzenetére


legiaap
nagyúr

Imádom, hogy nem tölti újra az oldalakat a Safari.
:

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#718) legiaap


legiaap
nagyúr

Na az első dolog ami idegesít és igen nagy visszalépés az Air után. Na az a hangszóró. A basszus totál eltűnt és a vekonyság miatt tönre rezonál az egész gép. Nagyon idegesítő főleg mikor az ember még gépel is.
Most is ahogy írom ezt rezonál az egész pedig a hangerő még a felénél sincs.
Persze olvastam már erről korábban de nem gondoltam volna, hogy ennyire vészes.
:W

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#719) Ed Parker válasza legiaap (#718) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az akksi lesz a második, jó két órával kevesebbet bír :C

(#720) legiaap válasza Ed Parker (#719) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ja. Hát adok egy esélyt neki ha meg jobban el kezd idegesíteni túladok rajta, csak váltani nem tudok hova.
Annak ellenére, hogy tisztában voltam a rezonanciával ilyen mértékűre nem számítottam. De hogy ennyire f@szok az Apple-nél hogy ezt nem tesztelték. Agyf@szt kapok.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#721) Vasinger! válasza legiaap (#720) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na, pont ezért nem váltok. Ezek a gyerekbetegségek engem is idegesítenének. Ha a többi dolgot nem is, de talán a hangszórót még szoftver ápdéttel tudnánk orvosolni valahogy, de kis esélyt látok rá és biztos a hangzás rovására is menne.

Reméljük a kövi iPad megint jó lesz.

Általában minden 2. iPad sikerül jobban, ahogy az iPhoneoknál is az "S" mentes telefonokkal is vannak gondok.

(#722) legiaap válasza Vasinger! (#721) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem tudom mennyi hely van az iPad-bán, de valami rezgés csillapító réteg elférhetett volna. Hosszabb távon zene hallgatás közben tökre zsibbadnak az ujjaim.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#723) Ed Parker válasza legiaap (#720) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jó azért annyira nem szar, de az iPad Air-ről váltásnál nem fo.om le a bokámat, 2gb ram, 3 magos proci ide vagy oda.
Így meg is maradt mindkettő.

(#724) legiaap válasza Vasinger! (#721) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha minden második iPad jobb akkor az Air 2 miért lett kicsit el..va e téren?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#725) Vasinger! válasza legiaap (#724) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ő, ezt valóban kicsit benéztem. iPad 2, 4 és Air volt az igazán jó széria. Így utólag nem sok szabályszerűséget tudok felmutatni.

(#726) Stanley-B. válasza legiaap (#724) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nálam éppen hogy sokkal több a mély mint sima Airnél volt.
Még azt is simán állítom, hogy azért rezonál, mert végre vannak mélyek.
Ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül.

(#727) Tibee86 válasza legiaap (#720) üzenetére


Tibee86
veterán

iPad 2 is rezonál még a smart case-ben is, főleg akkor, mikor a CarX Drift Racing-ben valami jobb autóval csapatok. :D

[ Szerkesztve ]

(#728) legiaap


legiaap
nagyúr

Amúgy ezt szerintetek szoftveresen tudják valahogy javítani? Álítanak az EQ-n vagy valamit lértékeinek ott bent?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#729) Vasinger! válasza legiaap (#728) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem pont a sok mély miatt rezonál. Alacsonyabb frekvenciás hangok nem tudják felvenni a fémnek azon rezonanciafrekvenciáját szvsz.

Tibee86:

Így van, az Air is rezonál, de max hangerőn és egyáltalán nem zavaró módon. :N

(#730) Auratech válasza legiaap (#718) üzenetére


Auratech
őstag

A rezonancia a kettő, egymáshoz túl közel csücsülő hangszóró miatt van. A mély hangok (fázisaik miatt) gyakran egymást erősítő szinkronban rángatják a hangszórómágneseket, amik szerintem túl nehezek és "hosszú löketűek". Engem szerencsére nem havar de attól még sokaknak kellemetlen.
Kisebb súlyú, érzékenyebb sugárzókkal az ellentétes oldalakon szerencsésebb lett volna volna megoldani.
Emlékszem még, hogy az N82 telóm ezt rendesen tudta. Szépen szólt sztereóban és a hangerő is rendben volt.

Auratech Field Recording

(#731) Auratech


Auratech
őstag

Ha a mély hangok rezonanciáját ( jellemzően 250Hz alatt jön ki) sikerül egy elfogadható kompromisszummal szoftveresen kioltani, feltöltök egy pár tesztzenét kezeletlen és kezelt verzióban. A vélemények után meg megirjuk John-nak, mit kell belegyógyitani a következő update-be. (Némi Eq és sávhatárolt fázisforditás oldalanént)
Rendelkezésemre áll egy iPad4 és az Air2. Ha sikerül elérni, hogy a 4-hez hasonló legyen a mély vibrációmentes megjelenése, szólok. Van jópár ötletem de most havat kell lapátolnom..
A várt eredmény egy picit szerényebb mélyátvitelben de minimálisan a 4 szintjén lenne megfelelő.
A probléma abban van, hogy sok szarult kevert zene a beavatkozás hatására kioltásokat kaphat, tehát eltűnhet a basszus hallható része, vagy a mondjuk egy lábdob csattanás alatti teste..
A dolog legszerencsésebben a hangtulajdonsagoknál lehetne választható a billenytyűhangok kapcsolója alatt.
Speaker low resonance On-Off

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#732) legiaap válasza Auratech (#731) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na majd akkor írd meg mire jutottál.
;)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#733) Vasinger! válasza Auratech (#731) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez szép és jó, de tudod, hogy túl kis hal vagy Te ahhoz, hogy ezt elérjed egyedül?

Pedig nagyon jó ötlet lenne.

(#734) Ed Parker válasza Auratech (#730) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lehet hogy az én ismereteim hiányosak, de én még olyan hangszórót ahol a mágnes mozog és nem a membrán még nem láttam.
Az új air-be ilyen van?

(#735) cirx válasza Ed Parker (#734) üzenetére


cirx
senior tag

Ez nekem is új! :))

S23 GREEN

(#736) Auratech válasza Ed Parker (#734) üzenetére


Auratech
őstag

Jogos! A membran és a lengőtekercs tömegét kellett volna írnom. Bocs.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#737) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok, bár tudom, hogy kb két hete volt téma a tokok, de azért mivel valamennyire mindig aktuális, megosztanám ezt: [link]
Jónéhány ebay és aliexpress rendelésen túl voltam már, de most meglepődtem, hogy tényleg azt kaptam, ami a fotókon van. Minőségről hosszú távon persze nem tudok beszélni, de a műanyag-szövet illesztés stabilnak tűnik, az Y támasztás pedig messze jobb mint az iPad3-am Apple Smart Coveres megoldása volt. Szóval tudom bátran ajánlani ezt a tokot, ennyiért.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#738) Vasinger! válasza malnabokor (#737) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg meg tudnád írni, hogy mennyire erős a mágnese?

(#739) malnabokor válasza Vasinger! (#738) üzenetére


malnabokor
senior tag

Fixen tartja a borítót a kijelzőn, eddig még egyszer sem csúszott el, de az Y támaszhajtásnál is jól összefogja a két háromszöget. Szóval a smart coverhez képest nem vettem észre, hogy gyengébb lenne.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#740) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintem nem olyan vészes az akku. Reggel óta játszok, de még bírja.
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#741) Vasinger! válasza legiaap (#740) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjuk azt tekintve, hogy játékkal érted el ezt nem rossz, de azért ennél az Air jóval többet bírna, valljuk be.

(#742) Ed Parker válasza legiaap (#740) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A régebbi airhez hasonlítva gyengébb, ugyanazt a játékot játszom, a szokásaim nem változtak, ugyanott fekszem és hamarabb merül :DDD
Mindkét air 64gb LTE, csak a színűk más ;]

(#743) bok92 válasza Ed Parker (#742) üzenetére


bok92
addikt

Egyértelmű, hogy a szín az oka... :DDD

(#744) legiaap válasza bok92 (#743) üzenetére


legiaap
nagyúr

Meg user error
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#745) Ed Parker válasza bok92 (#743) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez bennem is felmerült :DDD

(#746) dzudzu


dzudzu
tag

Sziasztok!

Szeretnék a tabon youtuberol zenét hallgatni bt-n keresztül, ugy hogy az a hatterben fut (bongeszek, vagy altatom a gepet). Ilyet tud a masina? :)

(#747) legiaap válasza dzudzu (#746) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez a YouTube app tud a háttérben futni, vagy pedig safariban ha megnyitod a YouTube oldalát és másik tabon böngészel akkor is fog menni a háttérben egészen addig, míg ki nem lépsz a Safari-ból.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#748) legiaap


legiaap
nagyúr

Találtam egy furcsaságot. Mikor feltekerem a hangerőt akkor kb. olyan 70%-ig egész jó a hangzás aztán utána eltűnik a basszus,mintha lenne ott egy EQ váltás. Ez direkt van így?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#749) Stanley-B. válasza legiaap (#747) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ha elindítod safariban a youtube videót, majd kilépsz a safariból, megáll, de ha felhúzod a control centert, el tudod indítani megint a zenekezelő gombjával és akkor megy a háttérben úgy is ha kilépsz a safariból.

dzudzu: szóval ez megoldható extra app nélkül is, lezárt kijelző mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#750) Ed Parker válasza legiaap (#748) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez fizika uram, ott fogy el a hangszóró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.