Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

Hihetetlen hogy képtelenek egy nyavalyás sd kártya slotot tenni a bele... persze akkor elvész az extra bevétel a nagyobb tárhelyű változatok után...a felár a sim kártyás verzióért meg no comment!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) Márko88


Márko88
aktív tag

Tablet, akkor Ipad. ;)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#3) Gengi válasza Zolik (#1) üzenetére


Gengi
senior tag

Az a jó az apple cuccokban, hogy rengeteg extra támogatás van külsősöktől. De ha jól tudom lehet hozzá kapni egy külső SD kártya olvasót.
Bár így feláras cucc lesz ,de megoldásnak nem rossz. Bár nem tudom mit enged másolni vagy telepíteni rá.

Egyéb.

Az apple nagy hiányossága igazából a garancia. 1 év garancia ? Mikor a legtöbben 2 évet adnak. Használtan egy csomó Touch ID hibás cuccot látni internet szerte.
Persze az Ipod-nál lévő FM rádiót is megkaphatná ez a cucc is :).

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#4) spawn21 válasza Gengi (#3) üzenetére


spawn21
veterán

A touch ID "hibás" termékek valójában nem hibásak. Hanem alaplapcserélt termékek. Tehát , lopott, buherált sz..rok.

iPhone 13p

(#5) galaxys80 válasza Zolik (#1) üzenetére


galaxys80
veterán

Apple termékekbe, úgy ahogy a Nexusokba sem volt soha és nem is lesz SD kártya.
A Sim kártyás verziók pedig minden létező gyártónál felárasak.
No comment...

(#6) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

- Bocha, te most mobilaréna, vagy gamepod szerkesztő vagy?

-

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7) batai15 válasza Márko88 (#2) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan.

(#8) lmisi


lmisi
senior tag

Ez a tablet itt nálunk nem sok vizet zavar, már az árcédulánál eldőlt a dolog.
Technikailag a tárhelytől eltekintve rendben van, nem kérdés.
Az almás butaságok változatlanok évek óta, van akinek bejön.
De, a 16 gigás verzió nevetséges, a nagyobb modell ára azt meg inkább hagyjuk....
Szóval ha alma és tablet akkor ipad mini a többi lecsó
Látszik is az érdeklődés egyenlőre a hozzászólás tengeren ;]

(#9) marositech


marositech
senior tag

Áhá! Kicsit szóval elkésett az Air 2 teszt/cikk!
1 hete vadul kerestem a MA!-n, azt hittem túl nááb vagyok, hogy megtaláljam... :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#10) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Jó cuccnak bizonyúl. Lehet veszek egyet jövőre. :)

Viszont tiszta AMD érzésem van ha a procit nézem hogy három magos. :DDD Lehet ezt is 4magra unlock-olni? :C

Smoke some weed nigga!

(#11) galaxys80 válasza lmisi (#8) üzenetére


galaxys80
veterán

Még nem jöttem meg a trollok. :D
Vagy még keresik, hogy mibe lehetne belekötni. :))

Gondolom a fórumozók nagy többsége meg dolgozik is azért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12) helixP válasza galaxys80 (#11) üzenetére


helixP
nagyúr

Ó... ne aggódj. Mindjárt jönnek, hogy ez nem drága :)

(#13) Borosz


Borosz
senior tag

Itt lassan már csak az Alma-fan-oknak lesz érdekes egy ilyen ketyere. Eddig is mindent megtettek, hogy megvegyék a legújabb típust minden Apple termékből. Most sem csalódnak. +1 mag, emelt órajel, bla-bla. Gyorsabban nyílik meg az Instagram hú-ha. :U Végül is ugyanazt kapják, mint eddig csak újra legombolnak róluk egy csomó pénzt (közben azt hiszik jól jártak). Az a furcsa nekem, hogy legtöbbjük ki sem lát a szétharapott alma mögül. Pedig... :)

(#14) oszi666


oszi666
őstag

" A harmadik generációs modell a kijelző fejlesztése miatt jelentett egy hatalmas lépést, a negyedik generáció hozta az annak makulátlan meghajtásához szükséges hardvert" ez a mondat sajnos nagyon igaz. Ipad 3on nagyon docog az ios8, most a legutobbi frissites kicsit javitott rajta, remelem a 8.1.2 meg tobbet dob rajta.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#15) oszi666 válasza Borosz (#13) üzenetére


oszi666
őstag

Ilyen alapon az osszes droidos ketyere is csak ezt tudja. A hardveren kivul erdemben nem sok minden valtozott a galaxy s3 ota. Huha qHD felbontas, trilliard megapixeles kamera, meg nyolc mag, 3 giga ram, es meg mindig hirerteke van annak, hogy a zaszloshajo nem receg. Tapsvihar!!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#16) Ijk válasza Borosz (#13) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem hinném hogy tömegesen cserélik le az előző generációt a népek. Annak érdekes aki most akar először tabletet venni, vagy egy első szériást lecserélni. Nem értem miért probléma a fejlődés.
Az fogyasztók már szinte minden terméktől elvárják hogy évente újabbat hozzanak ki, enyi idő alatt nem fejlődik annyit a technológia hogy látványos előrelépéseket tudjanak véghez vinni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17) marositech válasza oszi666 (#15) üzenetére


marositech
senior tag

Vigyázz! Trollok etetése bűncselekmény! Sőt háborús bűn!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#18) kolosanyi válasza oszi666 (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem az S2 óra se sok változott. Sőt, igazából az első Galaxy S óta se. Oké, az már ma a nano méret, meg túlléptünk az olyan hardvereken, de most gondolj bele, másképp használod a telefonod jelenleg, mint ahogy az akkoriakat használtad? Minden tök ugyanaz, csak csicsásabb a UI meg kicsit gyorsabban csinál mindent a telefon.

Egyébként továbbra sem tetszik az iPad irányzat. Ennyi pénzért elvárnám, hogy notebook helyett tudjam használni, ne pedig egy kiegészítő legyen a telefon és a számítógép közé. Ez pedig jelenleg csak a windowsos tabletekkel oldható meg.

[ Szerkesztve ]

(#19) oszi666 válasza marositech (#17) üzenetére


oszi666
őstag

Oke, csak rohadt duhito ez a hozzaallas. Pont hogy pl a nepek nagyresze meg mindih iphone 4, 4s, 5 keszulekekkel rohangal mert mukodnek. Elismerem, vannak elvakult markafanok, akik mindog satoroznak a bolt elott ha kijon az uj modell, ez teny
. De ez megvan droid fronton is.
Kolosanyi: igazad van. En se vagyok elegedett az ipadom funkcionalitasaval, foleg hogy nem latok erdemi valtozast, ami miatt kellene az uj. Kovetkezore nem is veszek valoszinuleg, de ez most mar marad, amig birja.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#20) agabe válasza Borosz (#13) üzenetére


agabe
addikt

Inkább 2-3 éves modelleket cserélnek legtöbben (persze van aki minden évben, de ha megteheti miért ne ? ), azokhoz képest meg van előrelépés.
A egyik legfontosabbról nem igazán esett szó, mégpedig a 2GB ram miatt jóval használhatóbb lett sok ablakos böngészés, egyik app-ról másikra váltás stb. Már rég meg kellett volna lépniük, hiszen 3 generációval ezelőtt is ugyanez volt a felbontása a kijelzőnek (arról ne is beszéljünk, hogy az ipad3 -nál a hardver már kezdéskor is alul volt méretezve).
Az ár meg drága, vagy sem ... eddig volt olcsó és jó nexus 7 (igaz kisebb) aminek hatására hozták ki az ipad mini-t is (amiből a második verzió jó, a harmadik meg röhely, hogy ugyanazt a hardvert kapta touch ID-vel), de a nexus9 -el ez kimúlt, androidon pedig a leginkább nexust érdemes használni, de nem olcsóbb már az sem, így aki a a legjobb táblaélményt akarja, az nexus 9 és ipad air2 között kell, hogy válasszon hasonló áron.
Olcsóbbaknak ott a kisebbek mindkét oprendszert használók közül, igaz ipad mini3 helyett mini2-őt javaslok bárkinek ha kérdezik esetleg, mert a touch ID nem ér 25-30ezer Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#21) Brett001 válasza galaxys80 (#5) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ez így van, nekem Nexus 7 2013 16GB wifim van, amit imádok, de bizony soxor jól jönne az SD kártya foglalat. :(
Sohasem értettem, hogy a Google meg az Apple is miért tekint úgy az SD kártya foglalatra, mintha az valami 666-os számmal megpecsételt gonosz ördögtől való dolog lenne. :F :F

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#22) kolosanyi válasza Brett001 (#21) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert terelnek a felhő felé. Csak ez mondjuk a 8 gigás Nexus 7-emen kicsit vicces. Kb ráteszek egy filmet és tele a tárhely, OTG-ről meg nem lehet értelmesen lejátszani, mert szaggatva viszi az összes lejátszó. Talán ha rootolnám, meg kikísérletezném, hogy melyik felállással nem szaggatna, de erre nekem se időm, se energiám nincs.

[ Szerkesztve ]

(#23) Totheground


Totheground
addikt

"a zenéket nem kimondottan könnyű dolog átmásolni"

Az ember bakapcsolja az iTunes Match-t és minden ott figyel a gépen fél perc múlva. Ennél könnyebb nem lesz. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Én a mini2-t azonnal lecseréltem egy ilyen "aranyos" ipadre. Volt mar nekem mindenféle Apple ketyerém, de ilyen gyorsaságot a büdös életben nem láttam egyiktol sem. A 16gb nekem vhogy bőven eleg több száz fényképpel, es jo nehány játék/alkalmazás komboval. A fényképeket néha felrakom szelektálva a OneDriveba. 150-ért névreszolo számlával meg egyáltalán nem drága. Asszem a nexus 9 drágább vagy ugyanennyi, csak az gyengébb is.
Tőlem kerdezhettek, 2 hónapja használom .

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) galaxys80 válasza Borosz (#13) üzenetére


galaxys80
veterán

Itt lassan már csak az Alma-fan-oknak lesz érdekes egy ilyen ketyere.

Dehogy. Hiszen látod, te is itt vagy. :))

[ Szerkesztve ]

(#26) ZooLee válasza Brett001 (#21) üzenetére


ZooLee
őstag

Sohasem értettem, hogy a Google meg az Apple is miért tekint úgy az SD kártya foglalatra, mintha az valami 666-os számmal megpecsételt gonosz ördögtől való dolog lenne. :F :F

Az SD kártya bővítés engedélyezésével behozol a rendszerbe egy bizonytalansági tényezőt, ami okozhat kompatibilitási, sebességi problémákat is (a beépített memória mindig sokkal gyorsabb és jobb, mint amit SD-vel tudsz hozzácsatolni) Ezt nem mindig akarják bevállalni, az Apple egyáltalán nem, a Google pedig nem véletlen, hogy pont az etalonnak számító Nexus sorozatból hagyta ki.
Ha a hülye júzer vesz egy szar kártyát, és azzal nem megfelelően működik a rendszer (akár csak lassú) akkor nem azt fogja mondani, hogy dehülye vagyok, szar kártyát vettem, hanem azt, hogy szar a készülék/oprendszer. Lásd ugyanezt: szar az Android, mer' lassú/laggol/lefagy jó néhány hardveren. És persze nem az a gond, hogy a legócskább dzsunka hardverre is ráhenkölik a rendszert és/vagy jobbnál jobb "gyári" szoftvermódosításokkal élnek, hanem a gugli a köcsög, mer' men tudják megcsinálni normálisan...
Nem mondom, hogy a statikus adatok (pl. fotók) tárolására ne lenne jó, de pl. a nagyfelbontású videók korában már kérdéses lehet...

(#27) Dr. X válasza batai15 (#7) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Ha megnézel egy csúcs Samsung tabletet akkor nagyon nem pontosan! Lehet vitatkozni, hogy ki melyiket favorizálja, de kijelenteni nem lehet, hogy jobb az iPad, sőt. A MobilAréna a Samsung Galaxy Tab S-t ajánlottra rakta ezzel ellentétben.

(#28) Brett001 válasza ZooLee (#26) üzenetére


Brett001
aktív tag

Hát igen, így ahogy leírtad és belegondolva már értehtő. :R A Nexus sorozat referencia készülékek, fejlesztői változat, vegytiszta Andoiddal. Egy szar kártya miatti visszajelzéseket ne az Adroidban keressék a hibát fejlesztők. Egyébként nekem sem az appok miatt, hanem mp3/flac miatt lenne jó. Így marad az OTG és a rajta fityegő pendrive a zenékkel. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#29) alkatraz3000 válasza Dr. X (#27) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az árán csúszott el az "Ajánlott".

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) Dany007


Dany007
veterán

De ha nem telepítjük rá az Apple cuccokat akkor megmarad a 16GB, nem? Akkor az úgy jó lehet valamire...
Egyébként meg ebből már tényleg érdemes a 64GB-osat venni.
Aki tényleg Apple cuccot vesz szvsz már ne filléreskedjen ilyeneken.
Mármint ezt a brutális hardvert már tényleg lehet(ne) munkára is használni, filmezésre vagy egyébre. De van pl egy srác aki blogot vezet itt az iPad4-ről amit gyakorlatilag munkára használ.

Szóval komolyabb használatra a 16GB-nak tényleg nincs sok értelme. De mivel eleve a legdrágább kategóriába tartozik a cucc így szvsz aki már eljut odáig, hogy ennyit költsön egy tabletre az már inkább a 64GB-osat vegye. Szvsz.

Igazából a 16GB-os verziót kellett volna megszüntetni és megtartani a 32GB-ot mint legkisebb tárhelyet.

(#31) Danny750 válasza Dr. X (#27) üzenetére


Danny750
őstag

Azért ,mert olcsóbb es gyakran érezni a Samu érted mit... Sok reklám stb...
Próbáld ki egymás mellett es megérted miért kérnek ennyit érte ... Kb olyan mint egy luxusautó es egy fullos felsokategorias.. Nem tud mindent a luxus ,de azt a legmagasabb szinteken es premium minőségben ,az Apple mindig is ettől volt önmaga ;)

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#32) johnsy24


johnsy24
csendes tag

Sziasztok,

Nekem az Air 2 az első Apple/ iOS termékem. Az első 1-2 órai használat után megértem,hogy miért is szeretik sokan a szoftvert ill. az Apple termékeket.A 64GB-os verzió mindenre elég. A kijelző tényleg gyönyörű. Egy kis idő után minimálisan melegedni kezd a készülék- alma logo környékén,gondolom ott van kb. a procia- de nem vészes.A kijelző enyhén ujjlenyomat gyűjtő.
Egyedül a kamera melletti led-es villantó hiányzik :(

Örömmel ajánlom bárkinek,nem fog benne csalódni :K

It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it

(#33) arn


arn
félisten

Jo kutyu, de az android 5 eleg jora sikerult, sok szempontbol atugrotta az iost. Kar hogy nincs hasonlo szintu nexus a piacon (nexus9 2g rammal nem kene, oda keves lesz a kozeljovore).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) dni válasza Dany007 (#30) üzenetére


dni
őstag

Be tudnád linkelni a iPad4 munkában blogot vagy a user-t?

Előre is köszi.

(#35) kolosanyi válasza ZooLee (#26) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ez a PR blabla. Én köszönöm, jól elvagyok az SD kártyámmal, appok, zenék, videók, dokumentumok vannak rajta és mindent betölt azonnal, nem panaszkodik a kártyára a telefon. Sokkal inkább a felhős üzletpolitika számlájára írható ez, mint a "rossz" memóriakártyákéra.

(#31) Danny750
Semmi bajom az Applelel, de mikor volt ez luxusmárka? Az a Vertu meg a többi, nem az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#36) Danny750 válasza kolosanyi (#35) üzenetére


Danny750
őstag

Nem írtam ,hogy az lenne csak így jött a hasonlat(amúgy tabletben simán lehetne az)
.... Mert azért az androidot nem írhattam középkategóriásnak :)
(Minőségben meg azért messze nem egy szint...android es az ios-t futtató készülékek)
Nekem volt minden oprendszerem ,ios,droid,wp,wm,Firefox,Bada,meego es messze az Apple a legminosegibb es meg egyszer sem hagyott cserben...értsük ezt az alatt is ,hogy vmit megszeretnel mutatni haveroknak ,de ez persze pont akkor laggol/lassul be es eghet a képed ,hogy mit vettél egy vagyonért....csak a wp es ios kivétel ezek alól ;)
Tablet=iPad

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#37) Dr.Anonymus válasza Márko88 (#2) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

sajnos igazad van, egy tisztességesen összerakott androidos táblagépet nem látni a piacon :(
a nexus 9 talán az lenne.. ha nem nvidia procit és műanyag házat kap.. :U

(#38) arn válasza Dr.Anonymus (#37) üzenetére


arn
félisten

en spec az alu hazat nem szeretem... csuszik, es ha nem akarod osszecseszni, akkor bele kell rakni vmibe. ugy meg mi ertelme, ha nem is latszik? vitrinbe szantak?

a nexus7en egy karcolas sem volt 2 evnyi nyustoles utan - a legjobb felulet erre. nekem a 2g rammal lenne problemam a n9el, most meg ok, de jovore keves lesz. az nvidia meg eleg gyors.

(#35) kolosanyi: nalunk az, ahogy egy uj kisauto is... mennyien vehetnek 3-4 millioert autot?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) kolosanyi válasza Danny750 (#36) üzenetére


kolosanyi
veterán

iOS-ről nem tudok nyilatkozni, nem használtam még, csak unokatesómnak van. Jelenleg WP-t használok nagy megelégedéssel, de itt is vannak idióta hibák. A legnagyobb baj az app gap, kicsi a kínálat és ami van, az jellemzően funkciószegényebb, mint iOS-en, droidon. Viszont én nem vagyok egy app junkie, nekem tökéletesen megfelel így.

(#38) arn
Na ez igaz. Ennek ellenére elég sok - gondolom hiteles meg lízingelt - viszonylag új kocsit látni az utakon.

(#40) Mr Bond 007 válasza kolosanyi (#35) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Vegyél valami bóvli sd kártyát, majd rájösz miről beszélt. Nem azt mondta hogy mind rossz, hanem hogy ez egy hibalehetőség a user élményben, és ismerve a helyzetet a neten sok helyen kapsz hamisítványt és megbízhatatlan bóvli kártyákat. Egy 1.0-ás user nem fogja tudni miért kerül ugyanaz a kapacitású kártya fele annyiba mint a másik, és megveszi az olcsóbbat (Jóvanaz nekünk!). A vége meg az lesz hogy anyázza a gyártót a saját hülyesége miatt, mert lehal a készülék másodpercekig mikor kinyit egy nagyobb videót.

Másrészt: A mai készülékeknél minden grammot le akarnak faragni, és minden helyet ki akarnak tölteni. Egy sd kártya slot sokszor egyszerűen nem fér bele. Az emberek 80-90%-ának bőven megfelel a felhős tárolás. Akinek meg nem, az vesz kiegészítő tárolót. Ugyanúgy ahogy ultrabookokba se tesznek már cd/dvd írót/olvasót, akinek kell majd vesz külsőt. Mit nem lehet ezen megérteni?

(#41) Bocha válasza Oppenheimer (#6) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A Mobilarena stábból nem csak én írok át a Gamepodra, hanem Bog és Legendd is, a Prohardvertől Abu85, és szerintem ez nagyon jót tett az oldalnak. Az olvasottság nő, a visszajelzések is pozitívak, az alapcsapat (Grath, Orichalcos és dreampage) meg szintén nagyon jó. Az a helyzet, hogy ha már úgyis játszunk szinte mindannyian a szerkesztőségbe, akkor miért ne írnánk át, szerintem követik majd a példánkat más kollégák is.

A gif eléggé adja. :D

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#42) Dany007 válasza dni (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Itt van: [link]

(#43) bolvar válasza lmisi (#8) üzenetére


bolvar
senior tag

Ugyanezt gondoltam énis.32gb modellel operáltam mindig mire beadta a kulcsot a i4-em és cserébe már csak 8gb kaptam...leszakadt a pofám.Konkrétan semmire se elég.A 16 is karcsú erre megszüntetik a 32 gyártását a teló fronton is.Érthetetlen számomra.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#44) nemlehet válasza Mr Bond 007 (#40) üzenetére


nemlehet
őstag

Hasonlóról beszélt nekem egy amiben apple-nál ideiglenes dolgozó programozó ismerősöm. Tudatos döntés az SD kártya kihagyása egyrészt anyagi megfontolásból másrészt az iOS-ben kb minden a felhasználói élményre van kihegyezve és egy meghibásodó/lassú SD kártya igen komoly gondokat tud okozni. A felhasználó meg nem jut el oda agyilag, hogy ez a kártya hibája, azonnal jön majd a "szaralma".

Ugye mondjuk 3-4 évvel ezelőtt amikor még a középfelső kategóriás telefonok is csak 512 belső tárhellyel jöttek ki nagy divatvolt a link2sd vagy app2sd telepítése. Annak ellenére, hogy kb minden guide úgy indult, hogy minimum class10-es kártyával próbálkozz kb nem ismerek olyat itthon aki így tett volna. Class4 valami noname ebayes, jó lesz az. Aztán jöttek az eltünő appok, lassú betöltés stb.

Mondjuk a tömegspórolós dolog szerintem hülyeség. És nem felel meg az embereknek a felhős tárolás. Azt mutatják a felmérések, hogy inkább kiegészítő lehetőségnek, illetve extra kényelmi szolgáltatásnak tartják mint valós alternatívának. Nyugaton is korlátosak a csomagok és a nagyvárosok kivételével szar a lefedettség (pl németország, ausztria, egyesült királyság ahonnan van tapasztalatom) tehát igen gyakran kerülsz olyan helyzetbe hogy nem éred el a felhőt. Akinek meg a SD olvasó súlya gondot jelent egy telefonban az nem fog külső tárolót venni (főleg, hogy a legtöbb telefonon nem működik az OGT amúgy se), azt se tudja mi az.

Az ODD notikból szerintem más tészta, egyszerűen nincs rá szükség, hétköznapi használatban kiváltotta az USB és az átlagos notik 500-1000 gb-s vinyója bőven elég a legtöbb embernek. Valamint egyre több médium amit lemezen szereztünk be eddig, már el sem érhető fizikai formában, vagy nem jár előnnyel így beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) Agrippa22 válasza bolvar (#43) üzenetére


Agrippa22
tag

A 64-es vette át a helyét, a 32-es árában.

(#46) arn válasza nemlehet (#44) üzenetére


arn
félisten

Felhobe nehez egy appot telepiteni :)

Amikor az arat nezik, akkor a legalacsonyabbat mondjak, aztan egy 15 euros kartyaert fizetek 100at.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) madgie válasza arn (#46) üzenetére


madgie
titán

Mindenki nyolcféle navit használ gondolom :D

(#48) bok92


bok92
addikt

Amióta megvan az Air2, laptopot már gyakorlatilag nem is használok. Egy két nagyobb fájl miatt kell még csak a laptop, de amint meglesz a Wireless hdd, már nem is lesz szükség rá. Arról nem is beszélve, hogy hordozhatóság szempontjából lényegesen jobb az Air, na meg az akkumulátor tekintetében is. Persze ez nem mindenkinek megfelelő választás, mert komolyabb munka elvégzésére laptop kell. De számomra egyetemistaként sokkal praktikusabb e készülék.

(#49) kolosanyi válasza Mr Bond 007 (#40) üzenetére


kolosanyi
veterán

Fölényeskedhetsz nekem, teljesen hidegen hagy ez a stílus.
A te gondolatmenetedből kiindulva, ha elmegy a user a kínai piacra és vesz egy Adidas hamisítvány futócipőt, majd elkezd benne edzeni és lesérül, akkor utána az Adidast kezdi el anyázni, és fel se merül benne, hogy a 30 ezer helyett 5 ezerért megvett bóvli, az nem lesz ugyanolyan, mint az, amit az Adidas boltban megvesz. Sőt, vesz egy iPhone klónt egy webshopról, ami aztán persze, hogy inkább kínt fog okozni, mint örömöt, akkor megint csak az Apple lesz a "sz@rszemétsz@r".

Nehogy már egy SD slot ne térjen el egy iPad méretű házban, ezt azért te sem hiszed el remélem. Az emberek 80-90%-ának meg akkor felel meg a felhős tárolás, ha 100%-osan ki tudja váltani a lokálisat. Képes erre? Nem. Én is használom, biztonsági másolatokat tartok rajta a rendszerről, dokumentumokról, fotókról, erre teljesen jó.

(#50) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem lett rossz, és jó dolog, hogy a RAM méretét duplázták.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.