Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Youri válasza nincsisbéla (#49) üzenetére


Youri
veterán

Nem kavartál fel, egyáltalán. A minap láttam egy videót az új orosz olcsó drog élettani hatásairól, na az felkavart :o

Jogorvoslat? Ugyan már. Ott ül veled szemben 3-5 tanár, meg vizsgáztató. Ha csak az egyik is pikkel rád, akkor sem fogja a többi is azt mondani, hogy kukába vele, ha tudja a kellő szintet. H nem voltál kélpes arra, hogy megtanuld azt amit kellett, hár idd meg a levét, ne a kiskapukat keresd, mert azzal annyit elérsz, hogy korábban kapsz egy kékfedelű semmit, de ezenfelül, csak azt fogod hinni, hogy "ááá majd én besz*patom őket, ha velem packáznak" 20% a kettes. Pff... Mikor én érettségiztem, még 50 volt (vagy 60?) Aki a 20%-ot nem üti meg, az csak menyjen repetázni.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#52) 04ahgy válasza Anubiss (#44) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Osztom a véleményed! Haláli nyugodtnak lenni jó. Így volt velem is 2004-ben. Angolból nem érettségiztem, akkor még automatikus ötös volt a nyelvvizsga miatt. A többiből igen: magyar, történelem, matek, kémia választott, fizika önként +1 választott. Minden vizsgám 100%-os lett, pedig nem vagyok humán beállítottságú. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#53) nincsisbéla válasza Youri (#51) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

[a krokodilra gondolsz?]

Csak még egy kicsit a témával kapcsolatban: Azért írtam amit írtam, mert egy kicsit idegesített hogy olyan emberek mennek át az érettségin akik gyakorlatilag analfabéták (nem vicc), míg a cikkírót megvágták, és alapvetően a jó szándék vezérelt!
Amúgy a legtöbb jogorvoslat az elit gimikből érkezik (neveket direkt nem írok), ahol a jogász apuka eléri hogy 2%-al jobbat kapjon a gyerek, és ezzel veszik fel a Közgázra (ez konkrét példa, mert egyik cimborám idén érettségizett, és az osztály fele beadott jogorvoslatot, pedig szinte mindenki 400 pont felett volt).
De elég is ennyit a témáról, az előző hsz-emben van a lényeg!

Mentalita'

(#54) Youri válasza nincsisbéla (#53) üzenetére


Youri
veterán

[igen]

Ismerem a jelenséget, van rendszergazda ismerősöm műszaki középiskolában, és tudna mesélni....

A jogorvoslat pedig 2%-os javulás esetén? Nos, arra azt mondja persze az ember, hogy "kit érdekel!" De itt alapvetően arról volt szó, hogy ezzel kerülje el a bukást :(((

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#55) Gergosz2 válasza Kolondrum (#50) üzenetére


Gergosz2
veterán

"Ez a nap talán, egész fiatalkorunk, legstresszesebb része."

Szerintem ezt úgy érti , hogy eddigi.

Egyetemen a 2 kredites szarért is jobban megfingatatak mint érettségin.
Ez baj , túl nagy a szakadék az egyetem és a középiskola között

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#56) Gergosz2 válasza Youri (#54) üzenetére


Gergosz2
veterán

anno én is szemét aljas dolognak tartottam a jogorvoslatot.

Én úgy gonfolom ez azoknak a mentsvára akik nem tanultak , és kikérik aguknak , hogy ezt valaki meg is mondja nekik,
Jó persze néha vannak esetek amikor a tanár tényleg elnézte, erre lett kitalálva , hogy hivatalos legyen a dolog.

De az már szerintem parasztság , hogy minden mondatba belekötnek , fellebbeznek stb. azok akik köztudottan leszarták az egészet.

Középiskolás info tanárom mesélte , hogy amikor javítja az érettségit , minden nap új javítókulcsot adnak ki.

A másik dolog ami kegyetlenül idegesít az a puskázás. Egyetemen is rengetegen használják.
Én nem szoktam mert rohadt bénán puskázok , meg izgulok miatta nagyon , ne hogy lebukjak.
Szüleimnek mondtam is anno , inkább megbukok de nem akarok stresszelni miatta, meg a lelkiismeretem is tisztább.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57) Youri válasza Gergosz2 (#56) üzenetére


Youri
veterán

Engem a puskázásban csak az idegesít, hogy nem tudok :D

RTX ON

(#58) Sub-ZeRo válasza Youri (#57) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Azért nem tudsz puskázni, mert nem tudod az anyagot.
Egyik tanáromtól had idézzek: "Csak az tud puskázni, aki tanult is."
És igaz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#59) Youri válasza Sub-ZeRo (#58) üzenetére


Youri
veterán

xD Azért nem tudom előkotorni a puskámat, anélkül, hogy észre ne vennének, mert nem tanuiltam? :D Van igazság alapja, de hidd el, nekem akkor se megy, amikor tanulok. Bár, lehet, hogy azért mert akkor nem kell puskáznom :)

RTX ON

(#60) Sub-ZeRo válasza Youri (#59) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Ha meg tudod akkor minek puskázni? :)
Amúgy volt egy tanárnőm, akinél nem lehetett puskázni. Hát én az érettségit végig puskáztam, és mikor elmondtam az érettségi végén, a pezsgőzésnél, kiakadt, hogy elmondtam neki, hogy végig puskáztam. Vágott is arcokat a tanárnő. :D
Amúgy rajtam kívül mindenkit elkapott mert puskázott, én jól csináltam. :DD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#61) Youri válasza Sub-ZeRo (#60) üzenetére


Youri
veterán

:DDD Ha meg tudod akkor minek puskázni? :)
Mert amikor van egyszerre x vizsgám, szortírozni kell :D

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#62) Sub-ZeRo válasza Youri (#61) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja ismerős, egyetem/fősuli.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#63) Youri válasza Sub-ZeRo (#62) üzenetére


Youri
veterán

naná

RTX ON

(#64) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem tudom mit kell ezen ennyire parázni. Én előtte se izgultam, közben főleg nem ( kb. lazultam végig ), utána meg már... Hawai :)

Tök könnyű az egész... Összesen 2 órát tanultam rá ( de tényleg! ), az is csak irodalom. És ennyi, átmentem. Matek, Német, Infó 3-as, többi 2-es. Ennyi tanulással bőven jó :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#65) dnelb válasza Fecogame (#64) üzenetére


dnelb
veterán

De gondolom nem is tanultál tovább egyetem/fősulira.

(#66) Jhonny06 válasza Fecogame (#64) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ilyen eredményekhez nyilván elég, de ezzel kb. semmit nem kezdesz az életben.. nem lennék rá annyira büszke.

(#67) #05364992


#05364992
törölt tag

Ha az ember parázva megy be, onnan régen rossz az egész, emlékszem erre én is egyetemen döbbentem rá. (Mondjuk érettségin nem izgultam alapból, tudtam hogy matekból és infóból nem tudnak megszívatni, a többiből meg gyakorlatilag ha kell, hasból improvizálok egy kettest. Kitűnő lettem, mondjuk a szerencse közrejátszott, de a szóbelire két délutánt tanultam, az írásbelikre meg semmit.) A trükköm az volt, hogy minden vizsgára úgy ültem be, hogy úgyis megvágnak, így nem volt miért stresszelni. Szinte mindig működött, ráadásul ha tényleg megbuktam, akkor se volt miért elkeseredni, tudtam előre hogy ez lesz, erre volt kiszámítva az egész vizsgaidőszak. (Puska nálam nem volt opció, képtelen vagyok puskázni.) Még államvizsgára is így ültem be, mondjuk az kicsit csücskösebb is volt. ~50 tétel (~25 matek, ~25 infó, programtervező informatikusnak tanultam), kidolgozva 600-700 oldal rizsa nélkül. Két teljes napot szántam az egészre, szóval mikor vizsga előtt hallottam a többiektől, hogy ők hónapokat tanultak, akkor törődtem bele végképp, hogy megrántanak. Végül nem lett igazam, 3-assal átmentem úgy, hogy két vacak tételt kaptam.

(#68) Atos23


Atos23
senior tag

Tiszta sor. En ilyenkor konkretan kozoltem a tanarral, hogy tudom az anyagot de ugy izgulok, hogy semmi sem jut eszembe. Altalaban ilyenkor megertoek es segitokeszek voltak.

Remelem a pot jol sikerul avagy sikerult. :)

En pl. most 28 evesen folytatom a 18 eves koromban erettsegivel lezart tanulast, fosulival. Mondanom sem kell, erdekes erzes ilyen idosen ugy felni a szeptembertol, mint 14 evvel ezelott, es tudni hogy sokkal-sokkal kemenyebb lesz mint a versmondas es a ketismeretlenes egyenletek :D

(#69) domi007


domi007
őstag

Sajnos nem tetszik ez nekem, az adott forrásokat ismerve (megfelelő könyvek, plusz információk) szinte lehetetlennek tartom, hogy egy kettest nem lehet összerakni bármilyen tárgyból. Talán a nyelv a parás, mert ott tényleg bemész és nyomni kell a dumát gondolkodás nélkül, de a maradék...

Ettől függetlenül nagy kalappal kívánok neked októberre, addigra készülj fel rendesen és/vagy csinálj valami stresszes dolgot, pl. beszélj nyilvánosan emberek előtt valamiről, adj elő egy szóval tanulj meg beszélni sok ember előtt egybefüggően stressz alatt, ez később nagy hasznodra fog válni.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#70) Gergosz2 válasza #05364992 (#67) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én is ígyvagyok vele.
Úgy megyek be , hogy vagy sikerül vagy nem. Minek parázzak rajta.
Meg magamban szoktam modogatni , hogy 8-10 kredites tárgy simán megvolt akkor minek parázzak ezen.

Fő a higgadság , de a egy kis tanulás sem árt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#71) SP!T


SP!T
addikt

Én is magyarból buktam meg... :) Nekem mindig azt mondták, hogy SOHA ne mond, hogy nem tudod. Ez egy faszság. Ha tök totál nulla vagy az adott tételből, akkor a legjobb tanár sem húzza ki belőled a minimumot sem. És még hülyének is néznek, hogy csak ott ülsz némán. Csak ők nem feltételezik azt, hogy te totál null vagy abból a tételből.
Szóval nem para! Majd pótérettségin menni fog. Engem speciel az irodalom nem érdekelt. Meg lett mert meg kellett lennie, de utáltam mindig is. Nekem ne akarják megmagyarázni, hogy ki mit gondolt évszázadokkal régebben... :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#72) Youri válasza SP!T (#71) üzenetére


Youri
veterán

Nekem ne akarják megmagyarázni, hogy ki mit gondolt évszázadokkal régebben... :D

+1 Ezért nem tanultam sose magyarra, mert nem érdekelt. Azt se tudjuk mi történ egyes esetekben 10 éve, nehogy már ismerjük a lelki világát valakinek 200 év után, mert leírta, hogy a függöny lila :D

RTX ON

(#73) Ari18 válasza Jhonny06 (#66) üzenetére


Ari18
őstag

Ha van egy jó ismerőse, akkor többet ér vele, mint más a papírjával. Sajnos ez megy itthon...

(#74) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Könyörgöm felejtsétek már el ezt a hülye szöveget.. egyrészt ha jó vagy, akkor találsz munkát, másrészt az "ismerőshöz" se segget mereszteni vesznek fel, a kapcsolat maximum a bejutáshoz kell, ha egyáltalán, onnantól viszont a tudás számít. Ha viszont tényleg tudsz, akkor általában nem szorulsz ilyen segítségre, az egyik következik a másikból. Ha most azzal fog jönni nekem valaki, hogy de márpedig ő zseni és nem talál munkát, akkor szimplán hazudik, ilyen nincs..

(#75) Ari18 válasza Jhonny06 (#74) üzenetére


Ari18
őstag

egyrészt ha jó vagy, akkor találsz munkát,

Lehetek akármilyen jó, ha még válaszolni sem képesek.
1,5 évig otthon voltam, nagyon sok helyre jelentkeztem és még elutasító emailt sem kaptam.
Úgy, hogy a végzettségem (Épületgépész) hiányszakma. Mostani munkahelyemet is haver intézte, másképp valószínű még mindig otthon ülnék a seggemen pénz nélkül.

Az "ismerőst" értelem szerűen a bejutásra értettem, ha hülye vagy repülsz pár nap után mindenhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#76) Jhonny06 válasza Ari18 (#75) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Lehetek akármilyen jó, ha még válaszolni sem képesek."

Szerinted miért nem válaszolnak? Segítsek?

(#77) Ari18 válasza Jhonny06 (#76) üzenetére


Ari18
őstag

Segíts....

[ Szerkesztve ]

(#78) ftc válasza Jhonny06 (#76) üzenetére


ftc
nagyúr

Volt ilyen s lesz is... Tudnád mennyi kamu állás hirdetés fut :U Voltam egy oylan helyen ahol hétfőn hivunk, hogy mi a helyzet, hogy kellesz e vagy nem..azóta hívnak :U

Értelemsebb helyeken válaszolnak az embernek mindenre

(#79) Napfénysüti

Sok sikert a pót magyarhoz, biztos sikerülni fog. :R

Barátnőm idén állásinterjún blokkolt le teljesen az angol szituációs gyakorlatnál. Pedig okos lány és nagyon akarta azt az állást (kolléganőm lett volna :) ). Sajnos így bukta, azóta sincs állása most fog elhelyezkedni de fényévekkel rosszabb munkába. :(

Més que un club!

(#80) Rossi válasza Jhonny06 (#74) üzenetére


Rossi
addikt

Kivéve államigazgatás...

Vagy közszféra ha jobban tetszik...

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#81) Fecogame válasza dnelb (#65) üzenetére


Fecogame
veterán

De megyek. Főiskola, web-programozó. Oda nem kell töri-magyar-német :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#82) dnelb válasza Fecogame (#81) üzenetére


dnelb
veterán

Azért a matekra feküdj rá, jól fog jönni. :)

(#83) Jhonny06 válasza dnelb (#82) üzenetére


Jhonny06
veterán

Webprogramozáshoz aligha.

[ Szerkesztve ]

(#84) Napfénysüti válasza Jhonny06 (#83) üzenetére

Attól még főiskolán kérni fogják keményen. Meg még egy csomó totál fölösleges tárgyat... :U

Més que un club!

(#85) Youri válasza Napfénysüti (#84) üzenetére


Youri
veterán

Viszont a webprog az OKJ.

RTX ON

(#86) Jhonny06 válasza Napfénysüti (#84) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mivel főiskolán nincs kifejezetten webprogramozó szak, gondolom OKJ, ott meg ha van is, a nullával egyenlő. De webprogon egyáltalán nem szokott lenni, csak szoftverfejlesztőn.

(#87) Napfénysüti válasza Youri (#85) üzenetére

Ha csak OKJ-s akkor mondjuk tényleg nem kell.

Més que un club!

(#88) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nekem a magyar töri volt para. Kihúztam egy könnyű tételt, de leblokkoltam.
Feltehetőleg a töri tanár észrevette a dolgot, mert a kidolgozáskor odajött és segített egy kicsit, pedig sosem kedveltük egymást. Aztán végül valahogy összekapartam belőle egy közepest.
Amitől talán még inkább paráztam az a német nyelvű egyetemes töri volt, de az meg 4es lett. :)
Nyelvtanból konkrétan emlékszem, szinte nem is tanultam semmit, csak egyszer átfutottam a tételeken. Bementem kihúztam egy tételt és folyamatosan beszéltem, nyomtam a szöveget. Úgy rémlik erre is közepest kaptam. A tanár utána meg is említette, hogy ugye nem tanultam?
De hát engem sem érdekelt túlzottan a humán rész.

- http://pazsitz.hu -

(#89) Gergosz2 válasza Ari18 (#75) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hát nem tudom jobb helyeken behívnak és rögtön iratnak veled egy teszted, nem nagyon nézik kinek a kije vagy.
Testvéremmenek is kellett , apámnak is kellett amikor új munkahelyre ment.

Szerintem az hogy van ismerősöd valahol, nem jelent olyan sokat.De az is igaz hogy rengeteg a kamu álláshírdetés.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#90) Mijo


Mijo
tag

Kedves noxwill!
Átfutva a kommenteket, ezzel nagyon egyet értek:
domi007: "...beszélj nyilvánosan emberek előtt valamiről, adj elő egy szóval tanulj meg beszélni sok ember előtt egybefüggően stressz alatt, ez később nagy hasznodra fog válni."

A tanulási módszered pedig nem éppen jó. Nekem azt tanították Élettanon (biológusnak tanulok), hogy akkor kerül a hosszú távú memóriába az ismeret (olvasott, hallott, szagolt, tapintott...), amikor alszik rá az ember egyet. Ez a minimum 1,5-2 órás alvást jelenti, amiben legalább egy teljes ciklus van.
Ebből az következik, hogy napokkal előtte érdemes többet tanulni, még ha nehéz is rávennie magát az embernek. Amit aznap (ébredés után) néz át az ember, -ahogy mondani szokták- csak "összezavarja". Nekem ilyenkor inkább a vizsgatársakkal való beszélgetés a hasznosabb, mivel mindenki agya már a számonkérésen pörög, ezért gyakran közösen megsejtjük a várható kérdéseket, vagy legalább is összeszedjük a leglényegesebb pontokat.
Remélem jól fog sikerülni a pótérettségid!
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#91) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A szitu félig hasonló: Irodalom szerencsés tétel, nyelvtanból pedig sikerült kihúzni azt ami fénymásolva volt, és nem volt még csak leírva sem... Egyből blokk... Szerencsémre memóriából előkotorva sikerült kihozni valamit a tételből.

Fel a fejjel, én azóta már egy fősulin is túl vagyok :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Az a baj ma már egy érettséginek meg egy diplomának sincs akkora értéke :(

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#93) ftc válasza Mijo (#90) üzenetére


ftc
nagyúr

Igen előtte a többiekkel jó az egyeztetés...volt már oylan s, hogy kdierült félreintegráltam eyg leevzetést s ott jött ki...Mondjuk mindenki máshoyg tanul én streszebn könyebebn tanulok

(#94) Mijo válasza ftc (#93) üzenetére


Mijo
tag

Stresszben én is jobban tanulok, ezért van az, hogy ahogy közeledik a vizsga napja, egyre nehezebb azt mondani, hogy ráérek még elkezdeni. :DDD Aztán van amelyik vizsgára kicsit előbb kellett volna elkezdeni, vagyis az előbbi ok miatt inkább jobb lenne, ha egy nappal később lenne a számonkérés... ;]
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#95) Gergosz2 válasza Mijo (#94) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én a vizsgákat kredit szerint szoktam sorba rakni:

először a legtöbb kreditesre megyek , rögtön a legelső alkalomra , majd utána a többi.

Valamikor összejön , hogy 2 héttel előbb végzek a vizsgákkal, de inkább szépen beosztom az időm.Eddíg bejött , remélem ezután is.

Ja amúgy vizsgák előtt én kicsit stresszelek.Ismerős ez a "bárcsak lenne még egy nap szitu."
Ez a jó az egyetemben :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#96) Mijo válasza Gergosz2 (#95) üzenetére


Mijo
tag

Nálunk (SZTE biológus - régi képzés) a vizsgák 2-3 kreditesek, a gyakok szorgalmi időszakban lemennek, így kredit szerinti rendezés nem megfelelő. Ráadásul vannak olyan torkos-borzos tárgyak, amikre gyakran két hét is kevés, másból meg egy délután alatt lehet 4-es, 5-ös jegyre felkészülni. Mindkét fajta 2-3 kredites persze. :(((
Ráadásul nálunk 3-szor lehet felvenni egy kurzust, és nem lehet bármennyiszer vizsgázni, ezért komoly stresszt okoz a 3. felvétel, és főleg abból a 3. vizsga.
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#97) ftc válasza Mijo (#94) üzenetére


ftc
nagyúr

Nálunk volt, hogy 1 nap 3 vizsgán voltam s a kutyát nem érdekelte hogy oldom meg :D Megoldottam :U Szerencsére már befejeztem...nálunka tanárok jelölték ki a vizsgák időpontját...s volt oylan, hogy egyre nem is tudtam emnn időben mert másik vizsgán voltam :)

De nem volt lehetetlenség 200 képleet bevágni 2 nap alatt :D

Jah 2x lehetett 1 tantárgyat ismételni ellenkező esetben pápá

[ Szerkesztve ]

(#98) Mijo válasza ftc (#97) üzenetére


Mijo
tag

Persze nem lehetetlen, (igaz a gimis kémia és a két féléves normális órára járás + zh-k megírása után) a Szerveskémiára, ami egy húzó tárgy volt, úgy este 8-kor kezdtem el tanulni. Reggel 6-ra tudtam mindent, délelőtt pedig 5-ösre feleltem, még a oktató kérdését is tudtam előre. Ami érdekli az embert, azt sokkal könnyebb csinálni. :)
A vizsgák beosztását nálunk is a vizsgáztató oktatók intézik, szerencsénkre a termek és irodák száma a szűk keresztmetszet, így viszonylag ritka, hogy klónhadsereget kell játszani. :DDD Aki egy kicsit is életre való, az meg tudja oldani a helyzetet, ha másra nem is nagyon, erre mindenképp megtanít az egyetem. :D
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#99) Gergosz2 válasza Mijo (#96) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hát nekem eddíg egy megajánlott jegyem volt , közgázból 2.Mondta a tanár nincs kedve vizsgáztatni ezért aki a2-es szintet eléri annak megjánlja.

Azért nekem van nem kevés 8 - 10 kredites tárgyam (előző félévben a felállás ilyen volt 10-7-6-4-3) . Ilyen sorrendben is mentem vizsgázni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#100) LordVader80 válasza Mijo (#96) üzenetére


LordVader80
senior tag

akkor téged faterom is tanít ;)

May The Force Be With You!

(#101) ftc válasza Mijo (#98) üzenetére


ftc
nagyúr

Nekem nanoelektronika volt s parciális differenciál számítások 1 napon :D Imádtam mind2-t :D Épp csak átcsusszantam...tanlni ezekre nem lehet...mert ha a alapot nem érted avgy nem érdekel akkor lőttek az egésznek

(#102) BJanee


BJanee
tag

Emlékeim szerint amikor én vizsgáztam, nekem is elég parás volt, főleg, hogy alig tanultam. Irodalomból nem tudom, hogy történt, máig rejtély, a Bánk Bán-t húztam. Az volt a poén, erről még talán elsőben tanultunk (tanítottak) valamit, viszont amikor leültem, mintha pár perce olvastam volna róla, olyan dolgok beugrottak, hogy én is csak kamilláztam utána. Az irodalom tanárom meg is dícsért :) pedig előtte azt hittem, leégek. A másik poén a történelem volt, full hülye voltam hozzá, talán 2. vil. háborúról tudtam valamit. Végig makogtam, egy rendes mondatot alig tudott a tanár kihúzni belőlem, aztán az izzadságom homlokomról való törlése közben észre vettem, hogy a vizsgabiztos ott kókadozik, szinte csukva a szeme, tanárom meg integet hallkan, hogy mondjad... direkt rákérdezett olyanra, amiről kicsit többet is tudtam mondani, nem baj, hogy a tételhez csak félig van köze :) Hál Istennek, össze tudtam görbülősre kínlódni. Jó idők voltak azok, nosztalgia gyanánt visszamennék néha a munkám helyett.

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#103) ftc


ftc
nagyúr

Ja múgy vissza a középsulihoz:

Angolból kihuztam azt amiről em si tudtam ,hogy van 25 tételtől tudtam..kihúztam a 27.-et :D

azt jött matek...kihúztam azt amit nem akartam :D

Maygarból kihúztam a egyetlen egyet amit nem tanultam...alapiskolás emlékek elmondása történt :D

Szlovákból kihúztam az egyetlen 1 verselemzést amit sose csináltunk

Elektronikából kihúztam CPU-k felépítése stb...nah ezt az egyet mondtam fejből :D

Jah s inkább középsulis mint egyetemi azt inkább egyetemi mint melóban a le....

[ Szerkesztve ]

(#104) Gergosz2 válasza BJanee (#102) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát igen jó kis gondtalan évek voltak azok.De hát az sem tarthat örökké.
Én az egyetemet is komázom , mert tulnyomó részt olyat tanulok amit szeretek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#105) MmDorian


MmDorian
őstag

Én voltam az egyetlen, aki a kék bőrkötéses füzet helyett egy A4-es lapot kapott és az az üzenetet "Van második esély, nem szabad feladni".

de szívesen elbeszélgetnék az olyan seggfejjel, aki kitlaálja, hogy ezt kell ráírni...megpofozom lábbal, kiesik 3 foga, de van második esély, nem szabad föladni...egyszer kinőtt kinő másodszor is...

az írással kapcsolatban. előferdül, de ha az okj-s okosságra sikerült bejutni, akkor annyira nem nagy a tré. sok sikert a következőhöz. :K

(#106) bullseye


bullseye
addikt

én nem merem elmesélni, hogyan érettségiztem, mert még utólag elveszik a bizonyítványomat... de 2 dolgot megtanultam a vizsgákról.

1, Állítsd le a pánikot!
Az elején sokan bepánikolnak. én is. semmit sem tudok, megbukok, meghalok, stb. 1 percig kiélvezem ezt, aztán leállítom. Nem érdekes, valamit muszáj tudnom, ha csak fél mondatot is, a cím alapján, annak átfogalmazásával, akárhogyan. Ha azt leírom, más kicsit nyugtat, eszembe jut egy másik mondat, harmadik, a végén csak összejön...

2, Ne vitázz a vizsgáztatóval!
Volt, hogy azt hittem én tudom jobban, de tévedtem; volt hogy igazam volt. Tök mindegy, nem jó ötlet. Utána keményebb lesz a vizsga, szigorúbb az ítélet. Kivétel lehet, ha a tanár pont az ilyen magatartást kedveli, de ez nagyon ritka. 1-2 zárthelyim majdnem ráment erre. Kis híján a diplomavédésem is, de akkora már megtanultam befogni a pofám (egy idő után...).

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#107) Mijo válasza LordVader80 (#100) üzenetére


Mijo
tag

Megkérdezhetem kicsoda ő?
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#108) LordVader80 válasza Mijo (#107) üzenetére


LordVader80
senior tag

Úgy néz ki, mint egy télapó. 1.90 magas, 120kiló, ősz szakál/haj, kopaszodó fej, nagy pocak.
Na így már tudod? :))

May The Force Be With You!

(#109) Entryy válasza Youri (#23) üzenetére


Entryy
aktív tag

Támogatom!

A vizsgák és az államvizsga helyett én is inkább érettségiztem volna újra és újra

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#110) pcnet


pcnet
addikt

Nálam gazdasági informatikusi vizsgán volt para. Úgy kezdtem, hogy a vizsgabiztos parkolóhelyére álltam. :) Aztán kihúztam a Linux tételt. Valami olyasmi volt, hogy a Windows és az Unix fájlrendszere és a jogok, fájlkezelő parancsaik... Windows nem volt gond, de Linuxot 3 hónapig kellett volna tanulni a 2 évből, de költözött a suli és Novell-el megcsúsztunk mert időbe telt mire össze állt újra a rendszer. Így a 3 hónapból 1 hónap maradt Linuxra, abból én 3 hetet kórházban töltöttem. Reménykedtem, hogy programozás tételt húzok de nem jött be. Az igazgatónk tanította a hálózatokat, tök rendes volt a tétel kidolgozásánál is súgott miről kéne kb beszélni, és mikor már élesben ment a "felelés" akkor is bele kérdezett ha megakadtam. Végül 4est kaptam. Életemben nem örültem annyira. :)

Egy kalappal a javításhoz!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#111) rep3at


rep3at
őstag

Nekem nem volt ilyen stresszes az érettségi napja, egy szokványos napnak mondanám, hál' Istennek amúgy sem vagyok az az izgulós fajta.

A tanárok rendesek voltak és szerencsére pont a jól bemagolt tételeket sikerült húznom, a matekon kívül (abból ugye nincs szóbeli) mindenből négyes lettem. A lényeg szerintem az hogy kicsit lazábban kell venni a dolgot (tudom hogy nehéz, hiszen "az életed múlhat rajta") és akkor máris könnyen megy. Az angollal amúgy én is kicsit elakadtam (pedig nagyon jónak számítok belőle) de szerencsére a tanárom segített.

A tanulás amúgy nem a hagyományos módszerrel működött nálam, én fénymásolgatás helyett rátettem az egész anyagot az akkori HTC Touchomra és reggelente felkelés után tanultam egy-másfél órát (vicces belegondolni hogy a mostani iPhone nem birkózna meg vele alapból).

Sok szerencsét a továbbiakban, remélem tanultál a hibáidból.

Forward thinking. كرر

(#112) Gergosz2 válasza rep3at (#111) üzenetére


Gergosz2
veterán

Érdekes hogy egyetem allatt már abszolút nem parálok a vizsgáktól.Jó egy alap izgalom bennem van , de mivel mindíg van vizsga + ZH-k az ember megszokja legalább is hozzászokik.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#113) Mijo válasza LordVader80 (#108) üzenetére


Mijo
tag

Némi SZTE és Iwiw keresés után megvan ő is, te is. :) Nála nem volt órám, legfeljebb beugrott betegség esetén.
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.