Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Anubiss


Anubiss
tag

Én idén tettem le kémia előrehozottat. Az írásbeli pont 70% körüli lett, tehát tudtam rajta húzni szóbelin. A megelőző hetekben nagyon keményen dolgoztam ki a tételeket, naponta kettőt. Velem még ketten érettségiztek, mindenki az 1. tételt akarta húzni (Periódusos rendszer). Volt egy olyan tételem amihez nem volt meg a kísérlet (szappangyártás, nem elvégzendő). Még mielőtt behívtak, leírtam a jegyzeteiből.

Utána behívtak.

És akkora rohadt nagy szerencsém volt, hogy PONT AZT a tételt húztam, amiben ez a kísérlet volt benne!!! Aztán leültem, de elkezdett járni az agyam rajta, hogy biztos azt a tételt mondtam be... Elkezdtem írni a jegyzetemet. De rajtam kívül volt még bent pár ember, aki másból felelt. Az angol szóbelisre még oda is figyeltem és mondtam magamban a megoldásokat.

Ezután kimentem én.

Pikk-pakk ledaráltam az egészet. Folyékonyan ment minden, mert az a tudat volt bennem, hogy nem szabad megszólalnia a tanárnak. Jó előérzettel mentem ki.
Aztán nap végén tudtam meg, hogy MAX PONTOS lett a szóbeli és ezzel meglett az ötös is.

Mindezt úgy csináltam meg, hogy halál nyugodt voltam előtte. Még édesanyám is értetlenkedett, hogy "Te miért nem izgulsz?" - mondom minek? Ez lehet egy kicsit nagy arcúságnak hat, de én tudtam, hogy mit tudok és mit nem.

Elnézést, a regényért ha túl hosszú.

btw: Sok sikert októberben! (a titok, hogy legyél higgadt és magabiztos)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.