Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1728) Acef válasza bartatamas (#1723) üzenetére


Acef
addikt

Minden rendben, sikerült beállítani.

Így csináltam:
Először is telepítsd fel az Elixir 2 - Personal Add-on kiegészítőt, az kell ezekhez a funkciókhoz. play/telepítettem O.K.

E-robot indítása
-Jobb alul új parancs

Először tehát a parancshoz fel kell venned egy új eseményt:
- Események melletti + jelre kattints
- Válaszd ki fent a Dátum & Idő fület
- Válaszd ki a Riasztás eseményt, ezzel lehet ismételt időzítést csinálni
- "ismétlés" paramétert állítsd 20 percre Ezt így csináltam: ceruza, kijelzés megváltoztatása, dátum & idő fül / időpont, teszt miatt 2 percre állítottam, majd módosítom a paraméterek módosítása opcióval (ezek maradtak: ismétlés típusa: pontos ismétlés, ébresztés: ébressze fel a készüléket)
- OK

Ezzel kész is az esemény. Most vegyük fel a műveletet, amely lejátssza az értesítést:
- Műveletek melletti + jelre kattints
- Válaszd ki az Audió fület
- Válaszd ki az Alapértelmezett hang lejátszása műveletet
- a "típus" paramétert állítsd "értesítés"-re

Most azt kell beállítani hogy ez a művelet csak akkor fusson le, ha van olvasatlan SMS vagy nem fogadott hívás.
Ezt feltételként kell beállítani:
- Kattints a műveletre. Nem a + jelre, és nem a műveletek sávra, hanem az alapértelmezett, vagy az értesítés feliratra!
- Válaszd ki a "Feltétel megadása" opciót
- Az "És" operátort le kell cserélni "Vagy"-ra ugyebár, mert vagy SMS vagy Hívás esetén is kell a hanglejátszás
- Ehhez kattints az "És operátor" melletti ceruza jelre, scrollozz le és válaszd ki a "Váltás Vagy operátorra" opciót
- Az első kifejezés legyen az SMS. A "Nincs kifejezés" mellett kattints a ceruza ikonra és válaszd ki a "Kifejezés megváltoztatása" opciót
- Menj a "Kapcsolat" fülre és válaszd ki a "Van olvasatlan üzenet" kifejezést, majd OK
- Most meg kell csinálni a Hívás ágat, ehhez kattints a "kifejezések:" melletti + jelre
- A "Kapcsolat" fülön válaszd ki a "Van nem fogadott hívás" kifejezést, majd OK
A feltétel ezzel elkészült. OK gomb.
Mentsd el a parancsot a floppy ikonnal és készen is vagyunk.

Tökéletesen működik! Köszönöm a segítséget :R A fentebb idézett módon, ill néhány kiegészítéssel állítottam be.
Megosztom néhány fórumon, mert ez kiváló megoldás az értesíti LED-el nem rendelkező telefonokhoz.

****
Ez is megoldható?
Szeretném kiegészíteni a többi elmulasztott eseményre is, mint pl. Google Naptár értesítései, új email.

Esetleg így?
Mivel mindenről megjelenik egy infó az értesítési sávban, ezért az állapotjelző/értesítési LED-el nem rendelkezőknek tökéletes lenne, ha addig jelezne az E-robot, amíg ki nem töröljük az értesítési sávban lévő jelzést.

****
Ezt hogy érted?
Legyen a nem olvasott SMS-ek és nem fogadott hívások figyelése. Ezekre nincs esemény, 20 percenként rá kell nézni ha 20 perces ismétlést szeretnél. brrrr. ezt nem értem. Ezért készült a parancs. vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.