Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Adj cigit! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) Stalker-2572 válasza FoxiestFox (#195) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Konkrétan mi zavar? :F

All Black...

(#202) Stalker-2572 válasza Pala (#200) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Inkább sajnálni kéne. Hogy juthat valaki el idáig ilyen fiatalon? :(

All Black...

(#203) tojsz™ válasza Stalker-2572 (#196) üzenetére


tojsz™
aktív tag

"nem tiszta elemeket lassan rács mögé eliminálják"
1-et lecsuknak jön helyettük 3
megélhetési bűnözők (nem zárhatják őket 10-15évre be)
tegyük fel eddig csak "ételt" lopott
ott kitanulja a "szakmát" rendesen
ezek után jöhetnek a nagyobb falatok autók betörések
és a börtönbe való ellátása sem kis pénzébe kerül az adófizetőknek
tehát ott vagyunk ahol a part szakad
szvsz dolgozniuk kéne az az elsődleges szempont tartsa el a családját

[ Szerkesztve ]

(#204) Zewa válasza Intelligencs (#183) üzenetére


Zewa
senior tag

És miért kell elmennie lopni 8 évesen?
Mert van egy apja emg egy apja aki csinált még 8 tescértés nem akarnak dolgozni.
Ha lennének 2en testévrek akkor megtudádnának élni ha anya is és apa il elmegy dolgozni. (akár segédmunkából) :U

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#205) Stalker-2572 válasza Crystalheart (#197) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Jó megfigyelés! Határozott visszautasító magatartást kell utcán tanusítani. Gondolom nekik is viszket a tenyerük a kis szemüveges drágatelefonos gyerekek után? ;]

All Black...

(#206) I_Am válasza Stalker-2572 (#202) üzenetére


I_Am
veterán

Inkább azt nem értem, hogy juthat el valaki idáig ennyire forgalmas környéken?

Ha meglátnám, hogy ott pattog egy hasonló korosztályúnak, akkor is kirúgnám Pestről. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#207) Pala válasza Stalker-2572 (#202) üzenetére


Pala
veterán

Inkább abba gondolj belőle, hogy mi lesz ebből 18-20 éves korára, ha már most ilyen? :Y

(#208) feel good válasza I_Am (#188) üzenetére


feel good
aktív tag

Én meg nem vagyok hozzászokva ehhez, hogy tök ismeretlenek láthatólag ok nélkül nekiállnak köcsögködni velem, és örüljek, ha nem ütnek agyon..
Nincs értelme, nem tudom felfogni, mire jó ez.

A vajdákat-zenészeket én nagyon tisztelem. Szerintem nekik is borzasztó, amit mostanában egyre gyakrabban művel a többi.

(#209) Gambit válasza I_Am (#206) üzenetére


Gambit
őstag

Ide ne rúgjad má' Budára B+!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#210) Stalker-2572 válasza tojsz™ (#203) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Börtönökben van a probléma :DDD Meg kéne dolgoztatni a rabokat még a benti kosztért is. Tegyék hasznossá magukat vagy ne egyenek. :))

All Black...

(#211) Stalker-2572 válasza Pala (#207) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Alkoholista csőlakó? :( :(((

All Black...

(#212) Stalker-2572 válasza I_Am (#206) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Szóval már alibit is keresel ;] menjetek el sportolni meg szaunázni, komolyan mondom jót tesz az idegeknek :DD

All Black...

(#213) Pala válasza Stalker-2572 (#211) üzenetére


Pala
veterán

Én inkább arra gondoltam, hogy az ilyenek fognak gondolkodás nélkül megkéselni / összeverni embereket....kb. hasonlóan, mint a topikindító írásában.

(#214) feel good válasza Pala (#213) üzenetére


feel good
aktív tag

Na sebaj, mire ez a példány 18-20 éves lesz, addigra én minimum 30-32, má' csak leütöm. :DDD

(#215) tojsz™


tojsz™
aktív tag

miért nem lehet a segélyt munkához kötni?
van olyan falu ahol
20-30 éves fiatalok 80%-a munkanélküli
segélyekből élnek
de menni is kell érte közmunkára :K
ha nem mész nincs segély :(
és láss csodát elmennek
na persze magyar fiatalok :P

[ Szerkesztve ]

(#216) Stalker-2572 válasza Pala (#213) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Csak tippelni tudok, hogy 20 éves korára milyen egészségi állapotban lesz, de elnézve a mostani kátrány és alkohol bevitelét valamint a hiányos táplálkozását, meg a k***vázást csodálkoznék rajta, ha túl sok veszélyt jelentene :( Az immunrendszer kifejlődéséhez kell pár dolog, ezért vannak alapvetően vesztes helyzetben a nyomortelepek emberei.

All Black...

(#217) Stalker-2572 válasza feel good (#214) üzenetére


Stalker-2572
addikt

És ezzel most felsőbbrendőnek érzed magad? :(

All Black...

(#218) Stalker-2572 válasza tojsz™ (#215) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mert mindig lesz olyan hely, ahol nem kell megdolgozni érte és egyszerűbb odébbállni. Gyenge a kormány? :(

All Black...

(#219) tojsz™ válasza Stalker-2572 (#218) üzenetére


tojsz™
aktív tag

na ezek után nincs miről beszélni
mi nem tehetünk semmit
ők nem tesznek semmit
ááá szarok rá megyek aludni ;)

[ Szerkesztve ]

(#220) I_Am válasza Stalker-2572 (#217) üzenetére


I_Am
veterán

Ne haragudj, de ennél a takonygombócnál igen, én pölö felsőbbrendűnek érzem magam. Mind gondolkodásban, mind a tetteimben. Nem sorolom, hogy azokon belül miben, mert mindenben.

Azért azon néha kiakadok, hogy ilyenkor mindenki az emberi létre vezeti vissza a felsőbbrendűséget, holott már korántsem erről van szó. Ha Ő úgy érzi kis király, akkor én meg a trónfosztó lázadó paraszt, aki lerugdossa a székéről, ha olyat tesz.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#221) tojsz™ válasza I_Am (#220) üzenetére


tojsz™
aktív tag

dicsak 1 rasszista..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#222) Gambit válasza I_Am (#220) üzenetére


Gambit
őstag

Jó, de arra figyelj, amit #209-ben írtam! Kelet felé célozz! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#223) Crystalheart válasza Gambit (#222) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:D:D:D
(Csömör sem örülne neki, hogy levinné a telekárakat? :DDD )

(#224) I_Am válasza tojsz™ (#221) üzenetére


I_Am
veterán

tévedsz, nem érdekel a bőrszín, ha valaki ilyen kis királynak érzi magát, az rossz lóra tesz ha a közelemben adja elő magát.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#225) Pala válasza Stalker-2572 (#216) üzenetére


Pala
veterán

Ki tudja, akit az utca nevel, sokat kibírhat. :)
De inkább neked legyen igazad!

(#226) tojsz™ válasza I_Am (#224) üzenetére


tojsz™
aktív tag

az nem számít :(
mivel ő cigány :K
ezért te rasszista vagy és kész :P :)

(#227) I_Am válasza tojsz™ (#226) üzenetére


I_Am
veterán

Még jó, hogy modera vagyok és eltüntethetem az itteni nyomokat. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#228) Crystalheart válasza tojsz™ (#215) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A családi pótlékon felül bizony én is valamiféle munkához, teljesítéshez kötném a segélyt, rassztól függetlenül. Bár nem tudom, lehet, hogy a vasgyűjtés (vas"gyűjtés" :D) időigényes elfoglaltság, de akkor nem látnánk ennyi lézengőt. Némely faluban az ember azt hiheti, a lakosság majd' egésze roma, pedig csak simán ők bandáznak, ezért őket látjuk.

Va itt a közelünkben egy falu (Csörög), ahova anno a kommunista időkben összeterelték a környék cigányait, mára pedig eléggé lepukkant (vajonmé). Manapság a vonaton gyakran látok olyan fehérebbeket, akik bizony abban a közegben nőttek föl, és legalább olyan parasztmódon viselkednek, mint barnább társaik, semmivel sem különb a kultúráltsági szintjük... Ráadásul a művész cigányokat én is tisztelem, a hagyományok ápolásával sosincs baj, ha azok a hagyományok másnak is a javára válnak.

(#229) Pala válasza I_Am (#220) üzenetére


Pala
veterán

Ennél a képződménynél nem nehéz felsőbbrendűnek lenni. :)
Csak nézz rá a fejére! Mint egy szumátrai patkánymajom, vagy mint egy foltos kuszkusz!! De a Kis Növényhatározó címlapján is jól mutatna.

(#230) Zewa


Zewa
senior tag

Ehh, megnézema videokat.
1. Hihetlen mit meg nem enged magának. Én esőkabátban és gumikesztyűben bontanám szét az fejét 1 viperával. :((( :Y (ide lehet még képzelni 3 sor kámomkodást+ezzel szembe mértéktelen rasszizmust)
2- A hapsinak sok mindenben igaza van. Vhogy a puszta kellős közepén kéne egy intézet. Ott több haszna lenne. :U

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#231) I_Am válasza Crystalheart (#228) üzenetére


I_Am
veterán

Csörögön nem csak romák laknak. Oda is járok dolgozni. :) Mondjuk a Szabadság utca végén az önkéntes lakásfoglalók háza nem szép látvány, de a szomszédaik azt mondják, hogy normálisak.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#232) tojsz™ válasza Crystalheart (#228) üzenetére


tojsz™
aktív tag

gyűjtse a vasat vagy menjen külföldre leszarom
csak tartsa el magát belőle meg a "kis" családját
és ne élősködjenek rajtunk
ez a legfőbb problémám :W

(#233) feel good válasza Stalker-2572 (#217) üzenetére


feel good
aktív tag

Ehhez a kis féreghez meg a hozzá hasonlókhoz képest? Természetesen!

Szerencsére a legtöbb azért nem itt tart, ez egy különleges példány.

[ Szerkesztve ]

(#234) Crystalheart válasza I_Am (#231) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudom, persze, nem is írtam ilyet :) De kívülről tök úgy látszik, még mikor gyalog is bementem Vácról hazafele menet. Két idős bácsi, meg tőlük függetlenül az állatorvosunk mesélte, hogy az ő idejükben hogy telepítgették itt az embereket, ahogy gondolták, és valahogy véletlenül a környékről akkor eltűnt az az amúgy nem annyira sok roma család, ott meg megszaporodtak. :D És tudnék vagy egy tucat fehér fiatalt a vonatról, akik átvették a problémás viselkedésüket. Abszolút környezetfüggő a dolog...

Egyébként nagy lol, mert azért a legtöbb helyen ép marad a jegypénztár. Csörögön megszűnt már sok éve, pedig épület az ugye volt is neki, aztán annyira veszélyes hely lett a sok üres ("kísérteties") helyiség miatt este, hogy most le is dózerolták. :D

[ Szerkesztve ]

(#235) tojsz™ válasza feel good (#233) üzenetére


tojsz™
aktív tag

hát tényleg szerencse
de sajnos nem egyedi
itt kispesten nem egyszer találkoztam már hasonló 10-12 éves srácokkal
technokolos zacsival a pofájukra ragadva lóbálták a kést
és fenyegették a járókelőket
mindezt mintha a világ legtermészetesebb dolga volna

na most erre mit lehet mondani :F
oda kéne menni és beszélni a fejével :o
vagy a szülőt elővenni :F biztos használna ;]

[ Szerkesztve ]

(#236) Pala válasza tojsz™ (#235) üzenetére


Pala
veterán

"oda kéne menni és beszélni a fejével " - Ez kb. annyit érne, mintha sírva könyörögnél egy éhes cápának, hogy ne egyen meg! :)
Egyébként ilyenkor jut eszembe, hogy a 14 éven aluliak büntethetőségével kapcsolatos törvény már réges-régen elavult.

(#237) feel good válasza tojsz™ (#235) üzenetére


feel good
aktív tag

te rasszista, te
hát legyél velük toleráns, megértő, segítőkész.

(#238) yash


yash
senior tag

És látá az Úr, hogy amit teremtett, az jó :)

(#239) (Kolombusz) válasza SSJPeter (#112) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Figyi, én éltem 10 évet egy olyan faluban, ahol a lakosság 40%-a cigány volt, hát hadd ne mondjam, mekkora megkönnyebülés volt eljönni onnan.

(#240) (Kolombusz) válasza Stalker-2572 (#169) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem kell 6 gyerek után támogatást adni.
Maximum 3 után kapjanak.
Ikerszületés esetén 4.

(#241) Csapi007 válasza feel good (#75) üzenetére


Csapi007
veterán

Huu, mi lett itt ebből.

Azért ezt a magyar rasszista dolgot nem így gondolom mert egy skeanhead gyerekbe nem szoktak belekötni, vajon mért...

"Csak úgy mondom"

(#242) Crystalheart válasza (Kolombusz) (#240) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Megjegyzem, ha mi pl nem kapnánk 5ünk után, már rég megpunnyadtunk volna, de legalábbis nem biztos, hogy programozónak tanulnék :D

Hmm, az a probléma, hogy nem mindenki hazsnosan hazsnálja föl azt a pénzt...)

[ Szerkesztve ]

(#243) Játékos


Játékos
addikt

Drága Magyarok!

Én utálom őket, de nem szeretném záratni a topikot, tehát nem írok ilyesmit... :((

Tudjátok, miért nem lehet "ilyenekről" nyíltan beszélni sehol? Mert kommunizmus van! Azért! :(((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#244) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Miért nevezitek a cigányokat romának? A roma cigány szó, én meg nem beszélek cigányul. A cigány magyar szó. Hogy negatív jelző lett a cigány, arról pedig maguk a cigányok tehetnek. Nehogymá' rosszul érezzem magam, mert nem szeretik a cigányok, ha cigánynak hívom őket?! Én meg sváb vagyok az őseimet tekintve, mégsem tépem a pofámat, hogy bajor vagyok... :U
Jöhetnek az álszentek...

Ui: aki védi őket, annak javaslom költözzön egy cigányok lakta utcába. Aztán majd meglátjuk, hogy változik-e a véleménye. ;]

Rip and tear

(#245) padavanBP válasza Intelligencs (#183) üzenetére


padavanBP
csendes tag

Kimondtad a kulcsszót: FELVILÁGOSULT.

Mert hogy ezek tényleg a középkorban élnek még mindenféle szinten. Társadalmi beilleszkedés, meg egyéb baromságok: Több száz éve kell együtt élnünk velük. Ennyi idő alatt sem sikerült semmilyen mértékben tolerálható közösséggé válniuk, biztos csak a gonosz, kirekesztő, rasszista magyarság miatt, igaz? Amúgy angyali figurák lennének, vélhetően, sőt, jobbak, mint mi. A meg nem értett kisebbség – röhögnöm kell.

Ezek alapvetően ilyenek, meg kell nézni, amikor az iskolában, alsó tagozatban a kisebbségi éltanuló és értelmi etalon elkezdi terrorizálni az osztálytársait, elveszi tőlük a kajájukat és egyéb cuccaikat. Biztos csak bosszút áll azért, mert Pistike intoleránsan viselkedett vele…

A társadalom kiveti magából őket – és ez nincs jól, igaz? Egyáltalán nem igaz, ők maguk vetik ki magukat a társadalomból. Volt itt 40 évig olyan esélyegyenlőség, hogy majd’ beledöglöttünk, akkor nem volt szegregáció pl. az oktatási intézményekben, oda járhatott és azt tanulhatott őkelme fajtája, amit csak akart volna. De nem akart. Meg kell nézni az átlagos iskolai végzettségeket abból a korosztályból, akik akkor tanulhattak – alapfok, jó esetben az átlagnál. Ez is miattunk, magyarok miatt van. Mert általánosítunk a kirívó rossz példákból. Még véletlenül sem az van, hogy adott egy többségi társadalom, amely általánosan tapasztalja meg az igen csak negatív példákat, igaz? Nem, nem, önkényesen általánosítunk. Ha évente 1000 esetet mondunk el, akkor is csak általánosítunk, nem pedig általános jelenségről beszélünk, igaz? Persze lehet azt mondani az egyoldalú politikai korrektség jegyében, hogy erről is mi tehetünk, miért nem adunk nekik ingyenes tanulási lehetőséget – majd mi kifizetjük az IS -, miért nem kötelezzük a cégeket, vállalkozókat arra, hogy alapvetően megbízhatatlan, ordenáré stílusú arcokat alkalmazzanak, és ha már lúd, legyen kövér alapon, természetesen az átlagfizetésnél magasabb bérért, hogy ne keljen csalniuk, lopniuk, rabolniuk szegényeknek… Ez az, itt a megoldás. Tegyünk minden romát milliomossá, akkor talán végre toleráns többséggé válhatunk.

Olaszliszkán is a náci, szélsőséges, intoleráns, általánosító tanár úr tehetett mindenről, igaz?

Még véletlenül sem lehet igaz az ÁLTALÁNOS társadalmi tapasztalat, hogy a romák agresszívak, a könnyebbnek látszó megoldást keresve bűnöző hajlammal rendelkeznek, és minden tapasztalat azt mutatja, hogy értelmi képességeik nem éppen egyenlők a többségi társadalom, egyébként nem éppen egetverő IQ-hányadosával?

Volt itt nekik esélyegyenlőség, akkor sem éltek vele. Nézzünk már szembe a tényekkel.

Nem a magyar tehet arról, ha napi szinten kell beszámolnia arról, hogy romák kirabolták, agyonverték, megfenyegették, nem a magyar tehet arról, hogy a hírük miatt a legtöbben ódzkodnak az alkalmazásuktól. A saját hírüket ők maguk alapozzák meg, és cselekedeteik nem egy gonosz többségi társadalom által rájuk kényszerített viselkedési mintából következik szükségszerűen, a puszta túlélés érdekében. Hanem azért, mert ilyenek.

És mindezzel együtt még mindig roppant toleráns a magyar velük szemben, Olaszországból már páros lábbal rugdossák ki őket – a szemét nácik, bizony… - mi pedig politikailag korrekt módon vagy hallgatunk erről a problémáról, vagy befosva lapulunk, és szót sem szólunk egy kisebbség által elkövetett atrocitások alkalmával…

[ Szerkesztve ]

www.gamedroid.hu

(#246) Sanya


Sanya
nagyúr

én kedvelem a cigányokat, egyszerűen imádom őket. még több kell belőlük, és azt akarom, hogy mindet az én fizetésemből tartsák el. vegye el az állam a házamat, kocsimat, és adjuk oda nekik! építik az államunkat, mivel ez bennünk van ( kommunista reklám forever)

ne csodálkozzatok, ha vki azért imádkozik, hogy a magyaroknak legyen munkájuk, mert addig nekik nem kell dolgozni, akkor megérdemeljük! cigányokat a parlamentbe!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#247) tiv83us válasza Sanya (#246) üzenetére


tiv83us
veterán

Legyszives ne keltsd az indulatokat, van mar beloluk eleg...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#248) Woodslave


Woodslave
nagyúr

én is szeretem a cigányokat, egy csomó pénzt keresek, mint kirendelt védő. ;] (csak viccelek, nem eleget :D )
Érdekes, belém még soha nem kötött cigány :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#249) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Köszönöm mindenkinek a részvételt, de a topic eddig tartott.

Az írás arról szólt, hogy valakit megtámadtak, valakit megvertek. Az elkövető történetesen cigány származású volt, de lehetett volna akár milyen faj, vagy kisebbség tagja. Magáról a cselekményről lehetne beszélni, elitélni, szörnyülködni rajta, hogy hová jutott a világ, teszünk-e ellene valamit, tesz-e a rendőrség, milyen a közbiztonság, milyenek vagyunk mi, emberek, merünk-e beavatkozni, stb..

Szóltam előre, hogy nem menjünk el a faji kérdések taglalásába, mert ez nem vezet sehová, ne legyen ez a sokadik "cigányozós" topic, ahol mindenki kedvére gyűlölködhet, kifejezheti a véleményét a "végső megoldásra", amit aztán moderálni lehetetlen, végül mindig a zárás sorsára jut. Ennek azonban semmilyen foganatja nem volt.

Az "Alapelvek" megfelelő, ide vonatkozó és részben a topicban is idézett pontjaira hivatkozva a témát bezárom. Kérek mindenkit, hogy a "Jogos moderálás" topicban a demokrácia megsértésével kapcsolatos esetleges hozzászólásokat mellőzni szíveskedjetek, utalva itt Gambit ebben a topicban található hozzászólásaira, melyek ebben a kérdésben világosan bemutatják a jogi helyzetet és a szerkesztőség álláspontját.

Racecam

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#250) tiv83us válasza Racecam (#249) üzenetére


tiv83us
veterán

Mi balga moderatorok/hazigizdak tanulhatnank mar vegre belole, hogy ahol az irasban elhangzik a cigany/roma szo es raadasul o is az elkoveto, akkor ez lesz belole. 100. probalkozas egy ilyen topic eletben hagyasa, 100.-jara sem ment, 101.-jere sem fog.

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Adj cigit! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.