Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok. Vásároltam egy szinte új rollert. Nagy örömömben ma mentem is vele egy nagyobb karikát és 8km után lemerült teljesen. Persze előtte 100%-ra fel lett töltve. Majd hazajöttem és ismét rádugtam, már az gyanús volt, hogy egy óra után újból tele volt. Megnéztem az appban és ezeket láttam. [kép] [kép]

Jól gondolom, hogy gyakorlatilag az egész akkupakk halott?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1452) Ndruu válasza Doki16 (#1451) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem halott, csak hibás. Használt roller vásárlása esetén kérni kell egy képet az akku állapotáról.
Facebookon van pár ember, aki tud akkut javítani, pl. ő.

Harrrr!!!!

(#1453) bagly


bagly
tag

Sziasztok!
Lecseréltem a dashboardom egy pro klónra. Azóta teljesen random kb fél másodpercre dob egy hibakódot sípolással. 1 hosszú négy rövid. Csak a drv-t flashelt fel. Valamit kihagyhattam? Ezt leszámítva tökéletesen megy, de egy kicsit zavaró.

(#1454) eFeMeR74 válasza Doki16 (#1451) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Valószínű elpattant a hegesztés. Javítható. Az előttem szólónak teljesen igaza van. Ha van egy kis hozzáértésed te is javíthatód, de szerintem bízd szakemberre. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1455) B-L-A-C-K válasza bagly (#1453) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vidd vissza, ás vegyél egy eredeti Pro-t, megéri. Én már láttam gagyi M365/M365 Pro-t, 10-20 ezerrel olcsóbb, de anyaghasználatban gagyi volt mind.

(#1456) eFeMeR74 válasza B-L-A-C-K (#1455) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen 179.000Ft kapsz MO i 2 év garival.
;)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1457) B-L-A-C-K válasza eFeMeR74 (#1456) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kintről 137e, 5 nap alatt itt van.

;)

[ Szerkesztve ]

(#1458) kzkz válasza B-L-A-C-K (#1457) üzenetére


kzkz
őstag

Csak ha gond van vele, akkor kezdődik a több hónapig tartó, ki tudja milyen kimenetelű probélmasorozat.

(#1459) B-L-A-C-K válasza kzkz (#1458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha itthon veszed se lesz kész hamar...

(#1460) eFeMeR74 válasza B-L-A-C-K (#1457) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ez így van nekem is kintről van, de valakinek fontoss a magyar garancia ,szervízhálózat (2 év garancia).
El kell dönteni, hogy az a plusz 40e Ft megéri-e. Sokaknak igen.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1461) eFeMeR74 válasza B-L-A-C-K (#1459) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Gondolom az OXO rollered sem kinről vetted? Mert úgy tudom az is szervízben volt :D Most gondolj bele mennyibe fájt volna meg mennyi idő még elintézed , ha kintről jön.
Mondjuk kiváncsi lennék mennyiért sikerűlt szert tenni rá. Azt nem egy 2 Ftos rolli.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1462) B-L-A-C-K válasza eFeMeR74 (#1461) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kintről hozattam, több mint 300 ezerrel olcsóbb volt így mintha itthon vettem volna. Ha itthon veszem ugyan úgy kellett volna várnom arra az alkatrészre, szóval nem lettem volna előrébb gari szempontjából. Meg én amúgy is szeretek szerelgetni, átalakítgatni...

M365/M365pro gari meg csak azért jött fel, mert egy klónról volt szó ugye, és én előbb vennék egy kinti eredeti Xiaomit olcsón, mint egy akármilyen utánzatú-t itthon. De persze kinek mi.

(#1463) bagly válasza B-L-A-C-K (#1455) üzenetére


bagly
tag

A roller eredeti xiaomi m365, csak a kijelző a klón :) egyébként szuper a kijelző is a fent említett kis apróságtól eltekintve. Gondoltam valaki találkozott már hasonlóval. :)

(#1464) Doki16 válasza eFeMeR74 (#1454) üzenetére


Doki16
addikt

Nem akartam vele szívózni, mert nincs ponthegesztőm :) Elviszi akitől vettem és ő elvileg meg tudja csinálni. Reméljük, normálisan oldja meg.

Más: Én is raktam Pro kijelzőt a sima rolleremre. Nem a rossz akkumulátorosra, hanem a jó gépemre.
Nekem semmi gondom nincs vele, tök jó erősebb is lett tőle a roller sport módba. De a biztonság kedvéért inkább D-ben használom. :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1465) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Én annak a rendőrnek a gyerekét küldeném oda ahová ő gondolja a e -scootert [link] :Y
Akkor most mi van?
[link] :P
Mivel az e scooter 2 kerekű emberi erővel hajtható ált. max 25km/h megy( ha akar sem tud gyorsabban míg egy kerékpár akár 50km/h is) És a legtöbb 250-300w teljesítményű.

"Az elektromos roller tulajdonképpen egy gyermekjáték motorizált változata. Leginkább abban tükröződik, hogy nincs olyan civilizált ország, amely megengedné, hogy ezeket a járműveket a közúti forgalomban használják. Hiszen ki engedné meg, hogy mondjuk a hat éves gyereke az úttesten közlekedjen a rollerével az esti csúcsforgalomban? Nyilván senki, és ezen a megítélésen az sem változtat, hogy az elektromos rollerek nem pontosan ugyanazok, mint a gyerekek játékrollerei."

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1466) Doki16


Doki16
addikt

Olvastam feljebb, hogy vannak különböző verziói a rollernek. (v1.2, v1.3) Nekem jelenleg egy 13679 - kínai verziós M365 - fekete van. Hogyan tudom kideríteni, hogy mi a verziószáma az enyémnek? 2019 júliusi gyártás az appja szerint.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy tettem rá utólagos pro kijelzőt és a gyári xiaomi home applikációból egyből fel is kellett rakni a másik FW-t. Érezhetően direktebb lett a gáz és mintha sport módban jobban is gyorsulna. Árthat ez valamit a rollernek, hogy így megváltozott az egész karakterisztika?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1467) pczolee


pczolee
friss újonc

Sziasztok.

Vettem egy M365-öst használtan. Az eladó szerint kb 100km-t ment (állítólag 2019 márciusi és a fél év gari nemrég járt le róla). A gondom az, hogy nincs benne bluetooth. Az eladó szerint ez egy ilyen BT nélküli változat. A neten keresgéltem de nem találom hogy valóban volt ilyen. Szóval, ti hogy tudjátok? Ha valóban volt ilyen, akkor van rá mód, hogy okosítsam bluetooth-al? Kivülről semmilyen cimkét nem látok rajta, majd leszedem az alját, hátha attól okosabb leszek. Milyen infók kellenes esetleg hogy előrébb kiderüljön mi az igazság?
Köszönöm a segítséget.

(#1468) freemanone válasza pczolee (#1467) üzenetére


freemanone
őstag

Akkor az bizony egy klón, nem eredeti M365 amikben tipikusan nincs BT és hacsak az egész belét ki nem cseréled, nem "okosítható".
Illetve nem akarok károgó varjú lenni......... de a klónok még annyi anyagot se tartalmaznak esetenként mint az eredeti M365.... nem biztos hogy jó vétel volt.

(#1466) Doki16: Az 1.3-nak dupla soros a féktárcsája. 1.2 pedig már régóta van forgalomban, az elődökhöz képest úgy lehet megnézni, hogy fogja-e a mágnes a zárnyelvet és a záró szerkezet csavarjait. Ha igen, akkor jó és 1.2 vagy újabb.

(#1469) kzkz válasza Doki16 (#1466) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem a dobozán van csak rajta, hogy v1.2, máshonnan nem tudtam kideríteni, leolvasni egyik matricáról se.

(#1470) Doki16 válasza freemanone (#1468) üzenetére


Doki16
addikt

Egy soros csak. [kép] Érdekes, azt gondolnám, hogy 2019 júliusi gyártással a legújabb lehet. A mágnes fogja a kis zárnyelvet és a csavarokat ez legalább jó hír :)

Amúgy van valami különbség az 1.2 és 1.3 között a külsőségeken kívül? Pl. technikai oldalon.

Más: Az egyébként mitől lehet, hogy a feketén Mijia logó van a fehéren pedig Mi logó? [kép]

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1471) freemanone válasza Doki16 (#1470) üzenetére


freemanone
őstag

1.2 vs 1.3 a tárcsafék difi, másra nem emlékszek.

Az M187 pl tuti hogy Mijia logós, de a képről nehéz lenne megmondani milyen roller az.
Nekünk van fekete és fehér is, mindegyik v1.2 (dobozon is jelezve) és a mágnes is fog mindent ahogy kell, azokon pedig MI logó van.

(#1472) mekkGyver válasza Doki16 (#1470) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A Mijia logós tudtommal a kínai változat, de egyébkén csak sorozatszámban tér el, hardveresen megegyezik az európaival, ha jól tudom.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1473) mekkGyver válasza pczolee (#1467) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Mi az, hogy fél év gari? Olyan nincs! Hazánkban min. egy év jótállással kell árulni mindent 10e ft felett. Egyébként jobb lett volna vásárlás előtt tájékozódni, mert úgy tűnik, hogy kicsit átejtettek azzal a hamisítvánnyal...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1474) pczolee válasza mekkGyver (#1473) üzenetére


pczolee
friss újonc

Köszönöm mindenkinek a választ. Nem gondoltam, hogy még a kínait is hamisítják, azt meg főleg nem, hogy szemrebbenés nélkül így átvernek. Az eset csak pár napos, így vissza szeretném csinálni az üzletet. Remélem sikerülni fog...

(#1475) eFeMeR74 válasza pczolee (#1474) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A kínaiak a hamisítvány hamísítványát is hamisítják :D
Rengeteg klón van alig lehet eligazodni.
Az ár nagy úr :K

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1476) mekkGyver válasza pczolee (#1474) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Reméljük sikerül visszacsinálni. Ha az eladó azt mondta, hogy eredeti, akkor mindenképpen jogod van ehhez. Igaz, árat nem írtál, de jelen esetben ez nem is releváns. Egyébként rengetek kínai (klón) műszaki cikk van, amit érdemes megvenni, mivel ár / érték arányban jobbak is az eredetinél, még ha nem is hozzák annak minőségét, de van hogy még azt is felülmúlják (pl. DJI). Az M365 egy rendkívül jól árazott termék, szerintem lehet azt mondani, hogy ennél olcsóbban ilyen "minőséget" nem nagyon lehet előállítani, ezért a klónjai mind elmaradnak valamiben. Ha ez olyan dolog (és általában olyan), ami miatt pár hónap múlva dobhatod ki az egészet, akkor azt megvenni nem spórolás, hanem pénzkidobás!

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1477) kzkz


kzkz
őstag

Ma felkerült egy kis tuning:

(#1478) B-L-A-C-K válasza kzkz (#1477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Engem a zörgése nagyon idegesít, de tény hogy kényelmesebb vele.

(#1479) Freerider89


Freerider89
tag

Sziasztok!

uj firmwares m365 fw visszaallitasban tudtok valakit ajanlani? Eleg sok forumot elolvastam, lenyeg: a most kaphato rollerek 1.5.1 fw-vel kerulnek a tulajokhoz. Problema: m365 downg app az ilyen “uj” rollekre mar nem enged custom fw-t tolteni...

kulfoldi forumokon addig jutottam, hogy ehhez mar “fizikai beavatkozas” kell, de megoldhato.

Nem tudtok valakit ajanlani aki tudna ebben segiteni bp-n?

köszi :))

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#1480) z67 válasza Freerider89 (#1479) üzenetére


z67
őstag

James Gastovskit keresd a Facebook csoportban.

[link]

(#1481) Freerider89 válasza z67 (#1480) üzenetére


Freerider89
tag

Köszi! :R

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#1482) kzkz válasza B-L-A-C-K (#1478) üzenetére


kzkz
őstag

Sokkal jobb vele. Nekem a kemény rugóval volt hangja, de a lággyal jó. Érdekes, mert 80 kiló felett a keményet ajánlják, de 85 környékén nekem még a lágyabb jött be. A keménnyel nem sokat csillapított, elég pattogós maradt.
Még hátulra kellene csillapítás, akkor javulhatna kissé még, de már így is jobb. Az egyenesfutása is jobb lett, mert változott a villaszög, mivel előrébb került a kerék.

(#1483) concware válasza eFeMeR74 (#1450) üzenetére


concware
tag

Köszönöm a választ!

Mennyire tartja stabilan a telefont? Rázkódás esetén nem fogja ledobni a telefont?

(#1484) KMan


KMan
őstag

Kijelzocsere a simaban a pro verziora az garanciavesztessel jar?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1485) B-L-A-C-K válasza KMan (#1484) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Veszel egy mosógépet kicseréled a panelt, garanciavesztéssel jár? :)

(#1486) eFeMeR74 válasza kzkz (#1482) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Csak így már nem xiaomi a scooter.
Elveszti a kecsességét, szépségét és egyszerűségét.
Szerintem egy 10 ballonos jó minőségű kerék a max amit jónak találok ennél a rollernél tuning szinten :D
Már láttam olyat is, hogy hátra is került meghajtás így összkerekes lett.
Nem véletlen a ninebot g30 ott már a hátsó kerék a hajtott és 15ah az akku .

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1487) eFeMeR74 válasza concware (#1483) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Olyan mint a satu esélye sincs kiesni :)
Én egy 250g + telefonnal használom ami azért nem könnyű, de volt már benne redmi 1s 3s és samu s2 is meg se moccan benne. Nem kell félni, hogy kiesik. :DD

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.