Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Szabadh válasza Gubek-Einste (#6600) üzenetére


Szabadh
tag

köszönöm.
Ennél is javul a Wi-fi hatótáv? A HGG fajta rendesen dobott rajta.

(#6602) spiky03


spiky03
veterán

VPN elérést, hogy kell beállítani, hogy kintről is elérjem az otthoni hálózatot akár telorol, akár böngészőből?

Egy IP kamerát szeretnék majd így elérni és biztonságossá tenni, hogy idegenek ne nézegessék a képet )

Azt mondták ez kell hozzá.

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6603) Gubek-Einste válasza Szabadh (#6601) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi erősítésben a HGG a jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6604) gulac12


gulac12
tag

Kérek szépen segítséget. Vettem én is egy RT-N18U routert. A gyári 3.0.0.4.378.9545 firmware-t tettem rá, az összefoglalóban leírtak szerint. Minden működik, egy problémát kivéve. A vezeték nélküli hálózaton van egy Beelink M18 alapban androidos tv box, sd kártyával pedig LibreElec operációs rendszerű. LibreElec alatt Samba szervert aktiváltam. Androidos mobilomon ES File Explorellel látom a tv boxot, a hozzá csatlakoztatott külső merevlemezel együtt, annak tartalmát le is tudom játszani. Windows 10 x64 asztali gépemmel, amely vezetékkel csatlakozik a routerhez, azonban nem látom az említett tv boxot, és nem tudom mi lehet az oka, mert a lecserélt SMCWBR14S-N2 routerrel nem volt ilyen gondom. Köszönöm, ha válaszoltok.

(#6605) Obyboy válasza Gubek-Einste (#6600) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszönöm szépen én is pont most szántam rá magam egy Tomato-ra.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6606) Gubek-Einste válasza gulac12 (#6604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan próbálod elérni az eszközt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6607) gulac12 válasza Gubek-Einste (#6606) üzenetére


gulac12
tag

A korábbi routeremmel Total Commander Hálózat gombjával mindent el tudtam érni a tv boxon, saját fájlrendszerét, a hozzá csatlakoztatott meghajtókat egyaránt, ezen kívül utorrenttel is elértem a boxhoz csatolt merevlemezt, töltöttem is le rá anyagot, csak a letöltés sebessége volt alacsonyabb, mint a windowsos gépemhez csatlakoztatott meghajtónál. Az új routerrel TC-n kívül próbáltam már a windows intézővel is elérni az eszközt, nem sikerült, a windows beállításokat nem változtattam meg, a hálózat felderítés aktiválva van.

[ Szerkesztve ]

(#6608) gabro0


gabro0
őstag

Nos ma megvettem, eddig tetszik.

Várom a gigabites Digit. Látom van dual WAN funkció is benne, jelenleg egy 50 megabites telekom net van, majd megpróbálom egy teszt erejéig a kettőt együtt, hátha azzal kijön a teljes hardverkapacitás... aztán le is mondom a telekomot :DD

Majd linkelem a sebbésségteszt eredményeket.

[ Szerkesztve ]

(#6609) Gubek-Einste válasza gulac12 (#6607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fix-ált IP címen van az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6610) gulac12 válasza Gubek-Einste (#6609) üzenetére


gulac12
tag

Nem fix az IP címe az eszköznek, korábban sem volt az, a LAN - DHCP szerver engedélyezve, minden LAN beállítás alaphelyzetben van.

(#6611) Khaosz55 válasza gabro0 (#6608) üzenetére


Khaosz55
addikt

Dual WAN-t érdemes bekapcsolni? Úgy látom nincs nálam bekapcsolva. Előnye-hátránya?

(#6612) gulac12 válasza Gubek-Einste (#6609) üzenetére


gulac12
tag

Jó tippet adtál, köszönöm szépen, fix IP címet állítottam be a tv boxnak, a többi eszköznek nem és újraindítást követően minden rendben.

(#6613) Gubek-Einste válasza Khaosz55 (#6611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van két net előfizetésed akkor tudod használni, kétféle módja van:
1; Load balance - A két kapcsolat egyszerre aktív így ki tudod használni az együttes sávszélességüket. Ha nagy a kettő között a különbség akkor inkább ezt használd.
2; Fall over - Ha az elsődleges kiesik akkor átvált a másodikra, az első ismét aktív akkor visszavált, tartalék kapcsolat használat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6614) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

Nyomtatót próbálok beállítani a routeren, több kevesebb sikerrel. Lan-on csatlakoztatott PC-ről már működik a nyomtatás, de wifin keresztül androidos telefonnal nem látom a nyomtatót. A routeren a legfrissebb gyári FW van, amit nem szeretnél hackelni.
A hálózat: ZTE168 vdsl router (Invitel) - RT-N18U AP mód - Brother DCP-1512E nyomtató (USB2)

Hogy tudnám megtalálni wifin a nyomtatót?

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#6615) htc07 válasza goli11 (#6614) üzenetére


htc07
addikt

PC a ZTE-re van dugva, vagy a routerre?

Egyébként szerintem állítsd az asus-t routernek, a zte-t pedig gatewaynek.

(#6616) goop válasza Gubek-Einste (#6613) üzenetére


goop
őstag

Érdemesebb a load balancert használni, akkor ha egyik kiesik, ugyanúgy van tovább net, nem kell várni a csatlakozásra. Érdemes nagy arányban súlyozni, 8:1, 9:1, akkor nem lesz gond a netbank, stb. dolgokkal az ip változások miatt.

(#6617) goli11 válasza htc07 (#6615) üzenetére


goli11
tag

Valóban kevés infót adtam :B
A PC az Asus-on van, a ZTE-ről 2 db IPTV box megy.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#6618) magyar1997 válasza magyar1997 (#6598) üzenetére


magyar1997
tag

A routert kiiktatva is ennyit mérek.. Közben rákérdeztem egy ismerősnél, akinek szintén 100 megás Digi netje van, neki is szintúgy ennyit mér routert kiiktatva.

FTTB 1000/300

(#6619) magyar1997


magyar1997
tag

Azt írja a router, hogy van újabb firmware. Valakinek valami tapasztalat? Jobb, rosszabb? Nem mintha baj lenne a routerrel... A jelenlegi firmware: 3.0.0.4.378_9216

FTTB 1000/300

(#6620) Gubek-Einste válasza magyar1997 (#6619) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3.0.0.4.378.9545 verzióra érdmes frissíteni, az újabbal volt akinek gondjai voltak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6621) gabro0 válasza Gubek-Einste (#6620) üzenetére


gabro0
őstag

Egyébként az eddigi tapasztalatok alapján meddig támogatnak egy routert, vagyis mennyi ideig lehet gyári Asus frissítésekre számítani?

További kérdés: A HGG-t javasoljátok, vagy inkább a gyári firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#6622) Gubek-Einste válasza gabro0 (#6621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz megmondani, még nem néztem ennek utána de ha már nem lesz gyári akkor még mindig lesz CFW valamilyen szinten.

A HGG-t javasoljátok, vagy inkább a gyári firmware-t?
Van olyan funkció ami nincsen a gyáriban és van a HGG-ben? Ha nem akkor maradhat a gyári is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6623) magyar1997 válasza Gubek-Einste (#6620) üzenetére


magyar1997
tag

Értem. A napokban lehet hogy megejtem a frissítést.

/Olvasom az Asus oldalán, hogy hogyan kell frissíteni a firmwaret. Azt javasolják, hogy miután frissítettem, csináljak egy gyári alapbeállításra való visszaállítást. Ezt mennyire szükséges megtenni?/

[link]

A lap alján írják.

FTTB 1000/300

(#6624) Gubek-Einste válasza magyar1997 (#6623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha külön nem jelzik az adott verziónál akkor nem szükséges de azért ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6625) magyar1997 válasza Gubek-Einste (#6624) üzenetére


magyar1997
tag

Értem. Köszönöm!

FTTB 1000/300

(#6626) htc07 válasza magyar1997 (#6618) üzenetére


htc07
addikt

100 megabites portra vagy kötve a diginél, annak kb. 94 a gyakorlati maximuma, ez így teljesen normális.

meg is tudod ezt nézni, ha direktben kapcsolódsz rá router nélkül a digi kábelére, 100mbps kapcsolatot fog jelezni a számítógéped, nem gigabitest.

akkor tudnál 100-105 körül mérni, ha gigabites porton lennél a diginél, de szerintem nem fogják neked átkötni, csak ha nagyobb csomagra váltasz (200-500-1000).

én is 94-et mértem anno amíg 100-as netem volt 100-as porton, amikor átkötöttek 1000-s portra de még nem aktiválták az 1000-es csomagot, akkor 103 körül mértem.

már ha annyira fontos hogy meglegyen a 100, és nem elég a 94. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6627) Obyboy


Obyboy
addikt

Jelenleg ez (380.63_HGG-FINAL) a ROM van fent. A router torrent kliens oldala mennyire alkalmas torrentezésre (főleg seed)? Csak néhány torrentet ajánlott futtatni vagy nyugodtan lehet akár több tucatot is nem fog megártani neki?

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6628) magyar1997 válasza htc07 (#6626) üzenetére


magyar1997
tag

Értem.. Annyira nem lényeges igazából, csak egy kicsit furcsáltam az eddigi mérések alapján.. Ugye, ahol mindig többet mértem az igértnél. De így már világos.. Köszönöm! :)

FTTB 1000/300

(#6629) htc07 válasza Obyboy (#6627) üzenetére


htc07
addikt

attól is függ miről megy a seed, pendrive/aktív/passzív hdd, igazából nem egy seed szerver a kis 800 mhz procival és 256 MB rammal, de próbáld ki mennyit visz kényelmesen, szerintem alkalmatlan masszív seedelésre (max 2-3 aktív torrent amit el tudok képzelni hogy menne neki)

[ Szerkesztve ]

(#6630) Intruder2k5 válasza Obyboy (#6627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Képes seed-ben tartani több tucat torrentet, még akár több százat is, de a megnyitható szálak száma és a sebesség limitált (értsd, a hardver erőforrás korlátai miatt limitálni kell), tehát nem lesz mind aktív egyszerre.

(#6631) Khaosz55


Khaosz55
addikt

A következő a gondom.
1.
USB 2 és UBS-3 -as porton is próbáltam a HDD-t, de nem stabil. A gondok, hogy vagy eldobja a fim nézés közben a meghajtót és nem találja a routert a TV. Érdekes, ha nem a routert használom media szerverként hanem a PC-t, mármint a media player meg tudja keresni a win hálózatot akkor egyszer sem dobta el lejátszás közben.
2.
A PC-ről futtatott u torrent kliens nem találja a routerra kötött HDD-t. Egy idő után meg megtalálja.

Még egy dolog nem segít ha fix ip címet adok a csatlakoztatott dolgoknak? Fix ip-t csak a vezetéken csatlakoztatott eszközöknek tudok adni? Hol kell beállítani ?

(#6632) Gubek-Einste válasza Khaosz55 (#6631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen kliens eszköznek lehet adni MAC cím alapján fix-ált IP címet.
Itt lehet megadni:

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6633) htc07 válasza Gubek-Einste (#6632) üzenetére


htc07
addikt

van egyszerűbb módja is, ha csatlakozik az eszköz: főképernyőn clients gomb, aztán jobb oldalon kiválasztod az eszközt, és MAC and IP address Binding-et bekapcsolod. :)

(#6631) Khaosz55

a logban látsz valamit akkor amikor megszakad?

[ Szerkesztve ]

(#6634) Gubek-Einste válasza htc07 (#6633) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ismerem azt a megoldást is de akkor csak az aktuálisat lehet lefix-álni, így pedig szabadon választható az IP cím, valamint olyan kliens eszköz is felvehető amelyik éppen nincsen csatlakozva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6635) Obyboy


Obyboy
addikt

Valaki tapasztalt már olyat, hogy wifi jelerősség (telefon kijelzője szerint) maximális (Wifi analyzer app alapján -30db és -40db közt van) viszont az internetet szakaszosan sugározza (azaz időnként megszűnik pár másodpercre majd magától megjavul). Ezt főleg gyári (3.0.0.4.378.9545) romon tapasztaltam, elegem lett a hibából váltottam HGG-re (380.63_HGG-FINAL) itt is fordult már elő a hiba de jóval ritkábban és rövidebb időre. Ezt csak androidos telefonon tapasztaltam, mással még nem volt lehetőségem tesztelni de ugyan ezzel a telefonnal más wifi hálózaton nem tapasztalom a jelenséget így az N18U-ra gyanakszom. :F A PC-m kábellel csatlakozik a routerhez ott semmi ilyesmi tünet. Ha tényleg a router hibája akkor szoftveres vagy hardveres gond lehet? Ha szoftveres akkor egy Tomato megoldhatja a gondot? Ha hardveres akkor emiatt tudom gariztatni?

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6636) Gubek-Einste válasza Obyboy (#6635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6637) htc07 válasza Obyboy (#6635) üzenetére


htc07
addikt

amire én tudok gyanakodni az vagy interferencia vagy a beamforming miatt is találkoztam már hasonlóval.

(#6638) Obyboy válasza Gubek-Einste (#6636) üzenetére


Obyboy
addikt

Itt a kért kép [B-83]. A piros B-83 az n18u a kék B-83 szintén az én hálózatom része egy telekomos huawei HG8245H modem-router (azonos név és jelszó a két wlan-on). A világoskék T-8D0CFD a szomszéd routere. Falak(gázszilikát) számától szerintem független akkor is tapasztaltam már a hibát amikor a routerrel egy szobában voltam kb 3-4 méterre tőle. Szomszédoktól szintén független mert vidéken családi házban vagyok csak egy szomszéd routere van a látómezőben wifi analyzer alapján a 3as csatorna körül az n18u pedig a 10esen van fixen.

(#6637) htc07 : beamforming-nak utána kellett olvasnom (ma is tanultam valamit). A router asus a telefonom pedig OnePlusOne. A router kb fél éve van meg a hibát pedig csak néhány hete tapasztalom.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6639) Gubek-Einste válasza Obyboy (#6638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem szükséges az ONT router módú működése akkor tedd át PPPoE Passthrough módba.
Az Asus milyen módban fut? Router vagy AP?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6640) Obyboy válasza Gubek-Einste (#6639) üzenetére


Obyboy
addikt

Üvegen jön be a jel a telekomos huawei HG8245H-ig ez a modem innen pedig etherneten jön a jel az n18u-ig. Jelenleg router módban van. Tegyem át AP-be?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6641) Khaosz55 válasza htc07 (#6633) üzenetére


Khaosz55
addikt

Eszembe sem jutott , hogy megnézzem a log-ot. Ha legközelebb megszakad megnézem és kimásolom. Kábellel is bekötöm, de szerintem nem a wifi lehet a gond, mivel mondom Wifi-n a PC-n megosztott file-ok esetében nincs szakadás, csak ha a routere dugott usb HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#6642) Gubek-Einste válasza Obyboy (#6640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne az Asus-t állítsd át hanem a Huawei-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6643) KisApám


KisApám
addikt

Jó kérdést teszek fel, pont itt :DDD

Routert szeretnék venni.
Tapasztalatotok alapján az ASUS RT-N18U jó választás? (TESZT - elég jó)
Vagy az árát pótoljam ki és egy másik routert vegyek?
Vagy kevesebbért a TP-LINK 1043ND v3?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#6644) Gubek-Einste válasza KisApám (#6643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg a legjobb csak 2,4 GHz-s képes eszköz, hardverben erősebb és gyári firmware-ben is többet tud mint a TP-Link 1043ND.
Drágábban már mindenképpen AC-s eszköz beszerzése ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6645) KisApám válasza Gubek-Einste (#6644) üzenetére


KisApám
addikt

Az ASUS RT-N18U Router teszt meggyőzött, hogy a sebességben jobbnak látszik 2,4 GHz-en, mint a TP-LINK Archer C7.
Az 5 GHz a panel lakás miatt annyira nem érdekel, no meg nagyon drága a dual band router.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#6646) Eclips21 válasza KisApám (#6645) üzenetére


Eclips21
őstag

Pedig panelba a wifi csatornak telitettsege miatt pont elonyos a 5GHz

(#6647) gabro0


gabro0
őstag

Valamiért nem akar szinkronizálni egyetlen NTP szerverrel sem a router, pedig már elég sok kiszolgálót végigpróbálgattam. Egyelőre a legfrissebb gyári 380.2717 firmware-t használom. Mit lehetne tenni?

Ezeket próbáltam:
europe.pool.ntp.org
3.europe.pool.ntp.org
hu.pool.ntp.org
0.hu.pool.ntp.org
chronos.asda.gr

[ Szerkesztve ]

(#6648) gabro0 válasza gabro0 (#6647) üzenetére


gabro0
őstag

Bocsesz a dupláért, kipróbáltam HGG-vel is, itt is ugyanez a helyzet. Nem temetem egyelőre, mert egy telekom DCM-704 csoda mögött van.

Ez a HGG... Én nem tudom mit csinált a routerrel, de kíváncsiságból levettem 1%-ra az adóteljesítményt és lám, 4/3 a térerő a lakásban mindenhol, a sávszél csupán 1%-ot esett. Ha tényleg egy százalékon megy, akkor hihetetlen jó ez a cucc (hardver-szoftver).

(#6649) KisApám válasza Eclips21 (#6646) üzenetére


KisApám
addikt

A TP-LINK Archer C7 hatótávjára az árukereső oldalán sokan panaszkodnak (a független "tesztelők" véleménye fontos nekem!!!). És gondolom nem mindegyik panaszkodó vasbeton falak között él. AC-s eszközöm meg amúgy sincs.
Ha a mostani TP-LINK 1043ND v1 a 2,4 GHz-ével megfelelő, szépen megy, akkor az ASUS RT-N18U Router is tuti jó lesz.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#6650) Obyboy válasza Gubek-Einste (#6642) üzenetére


Obyboy
addikt

A huawei HG8245H-től kapja az n18u etherneten a netet (ezt nem tudom megcserélni mert üvegkábelen jön a net a HG8245H-ig). Ha átállítom a huaweit AP módba akkor a modem funkciót továbbra is be fogja tölteni? Jó lenne ha wifit is szórna mert van olyan része a háznak ahová jobb jelet szór. cyber86 kolléga is tapasztalta az én hibajelenségemet, ő azt javasolta, hogy az n18u-t tegyem AP módba az neki segített megoldania a bajt.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.