Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) CheGhost válasza kemcso (#6048) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
Esetleg az utolsó verziót, ami nálad stabil volt megpróbálhatja visszarakni. (Az írásodból nem derült ki, hogy próbáltad-e.)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#6052) Alvin76 válasza nfsu17 (#6050) üzenetére


Alvin76
tag

nekem a gyári utolsó 3 frissítés csinálta. többszöri teljes újra telepítés után is. Egyébként nem volt semmi más bajom vele, egy évig tökéletesen működött, kár volt frissítenem.
Ha van egy "beállt rendszer" és nincs szükséged az esetleges új funkciókra, nem érdemes hozzányúlni.
Persze ez csak az én véleményem.

(#6053) kemcso válasza Alvin76 (#6049) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszönöm, valszeg akkor ez lesz. Miért pont a Tomato-t választottad? De akár a többieknek is, miért azt a cfw-t, amit? Melyik a legstabilabb? (filemegosztó nem kell a routeren, szóval az nem szempont)

(#6051) CheGhost nem tettem vissza, az előtte lévők is haltak meg (ezért is upgradeltem mindig, hogy hátha megoldják ezt), de nem olyan sűrűn, mint az utolsó.

(#6054) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Esetleg szerintetek az javíthat a router teljesítményén ha a szolgáltatótól igénylek egy új modemet? A mostani kb 10 éves már, nem tudom ez befolyásolja-e a sebességet :) Köszi

Iphone 14 pro

(#6055) intensa_man


intensa_man
tag

Kész vagyok srácok, elfogyott a tudományom...
Bármit csinálok, bárhogy telepítek, mindig összeszed valami beállítást, ami halál lekorlátozza a torrent feltöltését.
Leszedtem az összes gépről a TRGuit, revo uninstall szoftverrel mindent kigyomláltam.
Utána még Ccleanert is ráengedtem minden gépre, amin volt GUI.
3x csináltam Vram törlést, formáztam a HDD-t, másik USB-be dugtam be.
Újra beállítottam a routert 380.59.1_HGG-FINAL firmware-el.
Hiába. Egyszer csak gondol egyet, és a GUI lekorlátozza a feltöltést 50-40-20KBps sebességre. Mikor milyen kedve van. Néha megoldást jelent az, ha alternatív sebességet állítok be, de az sem mindig.
Egyszerűen nem értem, hogy honnan szedi a rohadt beállításait.
Mielőtt a Tomatot kérditek, azért nem az, mert annál meg iszonyatosan szakadozott a net. Eldobált mindent óránként...

(#6056) Gubek-Einste válasza light0416 (#6054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt miért itt kérdezed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6057) nfsu17 válasza Alvin76 (#6052) üzenetére


nfsu17
veterán

én is így vagyok vele, ami működik, azt nem bántom.
kipróbálom azzal, amivel jött, ha jó marad, ha nem, akkor csere.
a tp-linken sem bántottam sose a fw-t, de nem is kellett, mert hibátlanul megy már vagy 6-7 éve.

(#6058) intensa_man válasza intensa_man (#6055) üzenetére


intensa_man
tag

Ami nekem nagyon fura, hogy admin felületen 8081 portot ír a távelérésnek, a GUI viszont-ahogy a képen is látszik-, 9091 porton kommunikál. Ha bármelyik felületen a másikhoz igazítom, nem tudnak kapcsolódni egymáshoz.
A pipa a feltöltési korlátból kivehetetlen. Kiveszem, leokézom, visszamegyek, ugyanott van, feleakkora értékkel.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6059) nfsu17 válasza intensa_man (#6058) üzenetére


nfsu17
veterán

miért van bepipálva az első 20KB beállítás?
amúgy nem is nagyon értem ezt az általános, meg alternatív dolgot

A pipa a feltöltési korlátból kivehetetlen. Kiveszem, leokézom, visszamegyek, ugyanott van, feleakkora értékkel.

Nem ez lesz a gond?
Ha nagyon magas értéket írsz be és azt felezné meg?

[ Szerkesztve ]

(#6060) intensa_man válasza nfsu17 (#6059) üzenetére


intensa_man
tag

Sajnos tök mindegy mit írok be. Elmentem, kilépek a beállításból, és mire visszalépek, ugyanaz van, mint előtte, vagy az 50-40-20-10 valamelyike...

(#6061) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni az Asus RT-N18U-s routerrel kapcsolatban. Trékomos router helyett, szeretném használni. A helyettet úgy értem hogy elsősorban a wifi amit szeretnék kiváltani vele.
Odáig eljutottam a forummal kapcsolatosan, hogy beállítottam a PPPoE Passthrough-ot, az Asus-on PPPoE kapcsolatban megadtam az adatokat a Tré kapcsolathoz ez össze is jött, kapcsolódik netre a router az Asus (tomato 132 firmware-en) keresztül.
Úgy tudom a DMZ-t is be kell állítani hogy a Tré router-ről minden bejövő adatot az Asus-nak szolgáltasson át, tehát csak úgy mond moden ként funkcionáljon.
Viszont nem tudom hogy mit állítsak be IP-nek.Ugyanis, rácsatlakozok a Tré routerre, és megnézem milyen IP-k vannak kettőt látok abból egyik a laptopom (pirossam kisatírozva a MAC) amivel rámásztam, a másik nem tudom mi. Gondoltam itt lesz az Asus IP-je és azt kellene beállítsam.
Másik oldalról, az Asus router oldalán van egy IP, de nem tudom hogy ezt kell-e beállítsam neki vagy sem?
Továbbá, ha a DMZ megvan akkor Port Forward-ot elég csak az Asus(tomato) beállításaiban beállítani, vagy ugyan úgy be kell jegyezni a Tré routerébe is?
Válaszodat előre is köszönöm!
Üdv Á

(#6062) Intruder2k5 válasza zakoss (#6061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha sikerült elérni, hogy az ASUS kapcsolódik PPPoE-n, akkor szükségtelen a DMZ, az akkor kell, ha elkerülhetetlen a kettős NAT. És igen, így elég a Tomato-ban állítani a forwardokat.

(#6063) Alvin76 válasza kemcso (#6053) üzenetére


Alvin76
tag

Kipróbáltam a gyáriakat, aztán volt HGG, de annál ugyanúgy dobálta a wifit, majd egy áramszünet után sok NVRAM törlés, és újratelepítés után sem tudtam belépni, szóval kipróbáltam a Tomatot. A topikjában sok segítséget kaptam, most minden megy, hozzá nem nyúlok. :D

(#6064) kemcso válasza Alvin76 (#6063) üzenetére


kemcso
Ármester

Már letöltöttem, holnap felteszem, remélem mindent hoz, ami kell és én is megérkezem a Tomato-val ;)

(#6065) .Farkas. válasza nfsu17 (#6050) üzenetére


.Farkas.
tag

Hello!

Mennyit sikerult eddig nektek kifacsarni a routerbol sebesseg szempontjabol kb kozvetlenul mellette?

Csak,hogy tudjam,hogy a router nem birja , vagy a laptop.

(#6066) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Ha kicsit off a téma akkor előre elnézést kérek, de talán nem...
Szóval valahogy megoldható, hogy a telefonomon lévő képeket amik egy bizonyos mappában vannak automatikusan feltöltse a routerre csatlakoztatott HDD-re? Olyasmire gondolok mint a sok felhő szolgáltatásnál a "Camera sync"
Persze mind ezt akkor amikor csatlakoztam a routerhez.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#6067) .Farkas. válasza Ceko (#6066) üzenetére


.Farkas.
tag

Megoldhato, sot meg ugyis, hogy nem csatlakozol a routerre. :)

(#6068) intensa_man válasza .Farkas. (#6065) üzenetére


intensa_man
tag

A router melletti szobában 100/50 digi nettel Asus N14-es antennával ezt produkálja:

[ Szerkesztve ]

(#6069) pedro7


pedro7
tag

A gyári fw-n hol találom a TP-linkeknél megszokott remote managment opciót ?

(#6070) Intruder2k5 válasza pedro7 (#6069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Administration -> System -> Miscellaneous -> Enable Web Access from WAN

(#6071) pedro7 válasza Intruder2k5 (#6070) üzenetére


pedro7
tag

Köszönöm

(#6072) MaCS_70 válasza Ceko (#6066) üzenetére


MaCS_70
félisten

Androidon én a FolderSync nevű programot használom, és mintha az tudna LAN-ra is menteni. Előkerítem a telefonomat és megnézem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6073) kemcso válasza kemcso (#6064) üzenetére


kemcso
Ármester

Feltűnően könnyen ment fel a Tomato (beállítások is egyértelműek), csak a kezdete volt nehéz: recovery-be nem engedett be csak úgy, hogy előtte NVRAM törlés és nem engedtem újraindulni (még jó, hogy van megtaláltam Intruder2k5 hozzászólását: [link])

(#6074) intensa_man


intensa_man
tag

Visszatettem a Tomatot. Adok neki egy esélyt az első szakadásig. Azóta furcsamód nem akar mindenféle beállítást önhatalmúlag változtatni.
Viszont az normális, hogy nem világít sem a hálózat, sem az USB 3.0 led? Szerintem mindkettőnek illene, mert hálózatba kábelen van rákötve egy TV, illetve az USB-n is van egy HDD. Mindkét eszköz aktív, látja, használja őket. Csak a ledek nem mennek...
Köszönöm!

(#6075) molacika91 válasza molacika91 (#6034) üzenetére


molacika91
tag

Hali!
Úgy látom, hogy ha újraindítás után olyan 1, másfél perccel később indítom a minidlna-t akkor már nem áll le többször és arra gondoltam, hogy megoldható-e az valahogyan hogy a minidlna kb 2 perccel később induljon mint az rtorrent?

(#6076) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#6072) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megnéztem a FolderSyncet:
Kismillió felhőszolgáltatás mellett a következőkre tud szinkronizálni:
FTP
SFTP
SMB/CIFS
WebDAV

Tehát kiválóan alkalmas házi feltöltésre, akár automatikusan is. Nem túl gyors, viszont működik, én nagyon régen használom, bőven megéri a pénzét a fizetős változat is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6077) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Adott a lányom telefonja, amire a routerben beállítottam a szülői felügyeletet, hogy este már ne tudjon netezni. A router felületén írja is, hogy az adott eszköz már tiltva van, és nem ad neki netet, a telefonon a böngészőt megnyitva nem is jön le egy oldal sem. Viszont a facebook és a messenger folyamatosan pittyog, hogy jött új üzenet. A mobilnet a telefonon nincs bekapcsolva. A kérdés az lenne, hogy mit kéne beállítani, hogy a ezek az appok se menjenek. Gyári firmware-n vagyok, és nem találtam semmit amit még be lehetne állítani.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#6078) goop válasza Pribi (#6077) üzenetére


goop
őstag

Ipv6 nem játszik bele?

(#6079) intensa_man válasza nfsu17 (#6019) üzenetére


intensa_man
tag

Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak most, csak hagytam összeérni a dolgokat. :D
Csütörtök:
Felhívtam a Digit, hogy a Huawei ONT-t szeretném router módból bridge módba átállíttatni. Nem problémáztak, nagyon segítőkész volt az ügyintéző. Mivel nem a párom nevén van az előfizu, némi adat egyeztetés után (amiket egyébként a FB-ról is megtudhattam volna :D ) közölte, hogy 72 órás határidővel tudják vállalni, de sosem szokott addig tartani. Amikor rákérdeztem, hogy NAT-olt, vagy publikus IP lesz-e, visszakérdezett, hogy miért, mit szeretnék? Mondtam, hogy publikus kellene,amit Ő beírt a módosító kérvénybe, és mondta, hogy ezentúl akkor biztosan nem lesz NAT-olt.
Szóval mindenben nagyon korrekt volt, és nem akadékoskodott. :)
Volt pár tech jellegű kérdésem is a hálózat beállításával kapcsolatban, mindben tudott segíteni. Felkészültségből is pipa.
Ezúttal le a kalappal az ügyfélszolgálat előtt. :)
Csütörtök később:
Jött SMS, hogy megcsinálták a beállítást. Próbálom életre rugdosni, nem megy. Hívom a Digit, mondja (ugyanaz) az operátor, hogy jé, tényleg. Nem látom az eszközt. Hibajegy, miegymás, tűkön ülés. Du fél ötkor ismét sms, hogy kijavították. Minden újraindít, örö, bódottá.

Beállítások?
Szokásos...
Notebookok, TV, asztali gépek fix IP, telók, tabletek DHCP. Ezen kívül bekapcsolva a media, samba, bittorrent, vendég hálózat. Minden muzsikál szépen jelenleg gyári 3.0.0.4.378_8041 verzióval, ami hamarosan HGG-re lesz cserélve. És egy tapasztalat, nem tudom, hogy miért, de az 1TB HDD folyamatosan leválasztva jelzéssel van a gyáriban (HGG-ben nem). Ahogy kisebb, 500GB partíciót csináltam, rögtön csatlakoztatta. Köszönet az ötletért az asszonynak... :D

(#6080) Pribi válasza goop (#6078) üzenetére


Pribi
senior tag

Elméletileg ki van kapcsolva, bár nem tudom, hogy az ipv6 oldalon pontosan mit is kéne látni. Mondjuk az érdekes, hogy a telefon kiir egy ipv6-os címet a normál cím mellett.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#6081) nfsu17 válasza intensa_man (#6079) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi :R
ha a ház is és a digi is úgy akarja, akkor jöv. héten már én is száguldozni fogok.
Az N18U-val viszont még mindig nem tudom mi legyen, vissza vigyem-e egy AC68U-ra, ezt nem tudom.
de lehet marad egyelőre, aztán később veszek valami újabb - nem 3 éves - AC-s routert.

jelenleg gyári 3.0.0.4.378_8041

a doboz szerint az enyémen eggyel újabb van, ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.378.9216, remélem ez sem lesz rosszabb, max felteszem én is az előzőt

(#6082) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

Kérdés: Az asus router-t TréCom mögött működtetem. A TréCom PPPoE-vel csatlakozik. Az Asus WAN MAC címe felvéve TréCom oldalon DHCP-ben 1.1-es címre.
Asus router oldalon a LAN IP-t xxx.xxx.2.254-re állítottam és 2.1-253 oszt IP-t.
Basic --> Network --> [ WAN / Internet ] menüben a Type: DHCP, Route Modem IP-nek pedig 192.168.1.1-et adtam amit a Tré oldalon felvettem az Asus WAN MAC címének.

- Miért van az hogy ha én ezt a Route Modem IP-t kitörlöm akkor nincs netem, ha bent hagyom akkor pedig van?
- Ezt ebben a helyzetben muszáj lenne megadni vagy sem?

Köszi,
Üdv Á.

[ Szerkesztve ]

(#6083) Gubek-Einste válasza zakoss (#6082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen firmware van az eszközön?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6084) zakoss válasza Gubek-Einste (#6083) üzenetére


zakoss
tag

Tomato Firmware 1.28.0000 -132 K26ARM USB AIO-64K

(#6085) Intruder2k5 válasza zakoss (#6084) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kitörlöd a modem IP-t, akkor a routeren sincs net? A Tools menüben egy ping-et vagy egy trace-t futtatva van netkapcsolat?

(#6086) Gubek-Einste válasza zakoss (#6084) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a Tomato topikba mert inkább oda való lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6087) goop válasza zakoss (#6082) üzenetére


goop
őstag

Rosszul csinálod, vagy az asusod adja a pppoe csatlakozást is, vagy ha nem, akkor ne a wan ba, hanem simán lanba tedd a kábelt és lesz neted.
Én az első lehetőséget javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#6088) zakoss válasza Intruder2k5 (#6085) üzenetére


zakoss
tag

A ping és a trace is megy a Trécom router irányába. Ha a route modem ip-t kitörlöm az asus-nál akkor nincs net. De engem nem zavar hogy ott van csak érdekelt volna hogy ezt be kellene írni vagy sem.

(#6087) goop:
ui.: ezt, hogy TréCom adja a PPPoE-t és asus van mögötte, csak próbálgatni szerettem volna, hogy hogyan megy így a dolog. Először én is azt próbáltam amit mondtál, és szerintem vissza is fogok rá állni, hogy az Asus csatlakozik PPPoE-vel, hogy még véletlen se szívja le valami folytán a sávszélességet a Com routere.

[ Szerkesztve ]

(#6089) goop válasza zakoss (#6088) üzenetére


goop
őstag

Ja, oké, csak mert tomato is simán viszi a digis gigabitem is, nemhogy a 120Mbitet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6090) Intruder2k5 válasza zakoss (#6088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami ott nem kerek, anélkül a bejegyzés nélkül is simán kellene menjen a net.

(#6091) MolTol


MolTol
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

Adott egy UPC 500-as net (connect box, bridge mode), egy RT-N18U, hozzá vezetékes kapcsolaton kapcsolódik egy PC, amin sosem megy 310-320Mbps fölé a mért sebesség, azt viszont stabilan hozza.
A routeren a legújabb gyári firmware fut, a proci ennél a sebességnél 100%-on pörög a kijelzése szerint... lehetséges lenne, hogy ez (a router) "csak" ennyit tud?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6092) nfsu17 válasza MolTol (#6091) üzenetére


nfsu17
veterán

a router bírja:
proof: 1., 2., 3.
Ezek egy szálas mérések, de a 650mbps-ot még torrent alatt is hozza kb 85%-os cpu terhelés mellett, tehát nem ott van a plafon.

az nem jó, ha 300-nál 100%-on pörög a cpu, lehet valami fogja, tedd gyári állapotba, hátha törlődik az a valami

[ Szerkesztve ]

(#6093) MolTol válasza nfsu17 (#6092) üzenetére


MolTol
tag

köszönöm szépen, akkor máshol keresem a hibát...

(mondjuk azt akkor sem értem, hogy egy sima speedtest miért húzza nekem 100%-ra a prociját 300Mbps környékén...)

(ok, most látom Te is szerkesztetted utólag, rendben, megpróbálom)

[ Szerkesztve ]

(#6094) lizakd


lizakd
tag

Sziasztok!

A hétvégén rendeltem egy ilyen routert. Várható, hogy a legutóbbi firmware lesz rajta ami nem kezeli USB 3.0 porton a HDD-t? Amennyiben igen akkor melyik custom firm a legstabilabb és leghasználhatóbb?

(#6095) enginev3.0 válasza lizakd (#6094) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hgg jó választás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6096) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Feleségem HP 430 G3-as laptopával (WIN7) szeretnék csatlakozni a routerre. Az a baj, hogy sokszor elveszti az internet kapcsolatot a laptop.
- kb 6-7m a távolság, egy légtérben van a router és a laptop. kb. 1-2 óránként egyszer kb. 2-3 percre nincsen net a laptopon (miközben a kábelre dugott gépem lát netet)
- Ma rátettem egy 8db-es antennát az egyik antenna helyére, így talán kicsivel jobb, de továbbra is eltűnik a net.
- Nem értek hozzá, de a router nevét kiíírja (mintha látná), csak nincs internet kapcsolat :F
- A router mellől kiadtam (kb. 60-70 cm, egy légtér): ping -t google.com
- kábelre dugva: 283-ból 1 veszett el
- wifin keresztül: 307-ből 13 veszett el.

fw verzió:3.0.0.4.378_9545 (az újabbal nem ment a HDD, így gyorsan visszatettem az eredetit)

Saját laptopomon nem tapasztalom a net "eltűnését", feleségem laptopjával más routerrel ezt szintén nem tapasztaljuk.

Mi lehet a hiba? Szervíz tud ezzel bármit kezdeni? Vagy itt valakinek egy jó ötlete?

köszönöm előre is!

(#6097) Gubek-Einste válasza Lasersailing (#6096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük.

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6098) Lasersailing válasza Gubek-Einste (#6097) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Antenna most éppen nem azonos, de tegnapig a gyári 3 db (azonos) antenna volt.

Jelszó csak nagy és kis angol abc + számok
Wifi csatorna most 1-esen van, mert a közelben egy másik router használja a 6+10-es csatornát, de 6 alatt tök üres minden, így nem zavarhatja másik router. (korábban ez is pont a 6-oson volt, de amikor rájöttem és áttettem akkor nem javult semmit a helyzet. :(

esetleg egyéb ötlet? bárkinél produkált már hasonló hibát?

(#6099) Gubek-Einste válasza Lasersailing (#6098) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más wifi-nél nem csinál ilyet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6100) Lasersailing válasza Gubek-Einste (#6099) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nem, épp ez zavar a legjobban:

Ugyanaz a laptop más környezetben nem dobja el a wifi-t (pedig ott két fal is van a router és a laptop között)

az én laptopom (Fujitsu A555G) viszont itt sem dobja el, ha egy más mellett van a két gép. (Mondjuk az enyémen a windows nem indul éppen, így linux alól tudom próbálgatni)

Szóval ez alapján nem laptop hiba, nem router hiba, csak a laptop és a router nem bírja egymást...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.