Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) nfsu17 válasza Lasersailing (#6100) üzenetére


nfsu17
veterán

Pedig nem egy ember írta már itt, hogy nála is eldobja a wifit, bár tény, hogy nem számottevően sokan.
Másik fw-t én kipróbálnék (nem tudom meddig lehet visszamenni), utána CFW-t, ha úgy sem jó, jobb kézzel bal váll fölött...

(#6102) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!

Ismét jelentezett az a probléma, hovy a router (gyári rendszer) nem engedi frissíteni a Windowst,vezetékesen sem. (simán a modemről megy)
Pár hónapja volt már ilyen és egy reset megoldotta.
Most még azt is produkálja, hogy a wifin lévő eszközöket 5-10 másodpercre ledobja, majd újra csatlakoznak.
Minden teljesen gyári, alap beállításon van a múltkori reset óta.
Ez lehet valami hardver hiba?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#6103) WestBam válasza Lasersailing (#6096) üzenetére


WestBam
senior tag

Az én thinkpademmel is ezt csinálja. Random leszakad. A vicc az, hogy beletettem egy tp-link usb-s stick-et és azzal is csinálja. Telefonokon, asztali gépen, másik laptopon nincs probléma, folyamatos a net mikor én leszakadok akkor is, nálunk kábel nincs csak wifi használatban :W

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#6104) Alvin76 válasza WestBam (#6103) üzenetére


Alvin76
tag

Nekem is Thinkpad van, meg a két lányomnak is, ugyanezt csinálta mindhárom.
Feleségemnek Dell Inspironja van, bár ő nem használja sokat, ő nem vette észre.
Először én is a Laptopra gyanakodtam, cserélgettem drivert, meg állítgattam mindent, de nem segített.
Most egy hete Tomato van rajt, azóta semmi gondom nincs.

(#6105) intensa_man válasza Gubek-Einste (#6097) üzenetére


intensa_man
tag

Upsz! Ez nekem új infó! Miért kell egyformának lenni?
Ezek szerint ha nekem egy db gyári, egy 9db Tp-Link, és egy kültéri van ratéve, az baj? :Y

(#6106) WestBam válasza Alvin76 (#6104) üzenetére


WestBam
senior tag

ÉS csak most szólsz :Y
Egy bajom van csak, nem szeretek (vagy tudok :DDD ) mókolni, tök jól sikerült már a gyári fw-t belaknom/megismernem. Lehet írok a gyártónak, hogy szedje már össze magát, hátha lesz frissítés ami megoldja a gondot és mellette még a vinyós probléma is megoldásra kerül, asszem a legutóbbi hivatalos fw valamit azon rontott el.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#6107) MaCS_70 válasza Alvin76 (#6104) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, ezt sikerült első pillantásra így olvasnom: "mindhárom feleségemnek Dell Inspironja van"... :)

Hiába, van, aki tud élni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6108) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Gondban vagyok az N18-cal.

Az lenne a feladata, hogy akár hónapokra magára hagyva stabil netet adjon mobilnetről -- de a jelek szerint ez maximum egy-két hétig sikerül neki, aztán eldobja a kapcsolatot a D-Link stickkel. Teszi ezt annak ellenére, hogy két naponta automatikusan újraindul, de aztán már nem talál magára a netkapcsolat, és a 3G/4G menüből kell ki-bekapcsolnom a sticket.

Tudnátok-e valami alternatív megoldást ajánlani, vagy ez lehet-e esetleg garanciális hiba. Jelenleg 380,62-es HGG fut a routeren.

Azt látom, hogy kompatibilis USB sticket gyakorlatilag lehetetlen találni, ezért arra gondoltam, hogy esetleg egy netbookot be lehetne-e idomítani arra, hogy modemként üzemeljen.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6109) Alvin76 válasza MaCS_70 (#6107) üzenetére


Alvin76
tag

három nővel így sem könnyű (feleség + a két 14 éves lány) :))

HGG-t én is raktam fel, az elvileg gyári alapú. nekem azzal is hasonlókat produkált, Wifi szakadások, 100%os processzor futás kb 10 db torrentnél, úgy hogy mind a sebesség, mint a seed szálak száma korlátozva volt. Nem akarom erőltetni, mert a végén még úgy fog kinézni hogy valami érdekem fűződik hozzá, de a 132-es Tomato szinte megváltás volt számomra.
Megy a távoli elérés, megy a torrent vezérlés mobilról, 3-20% processzor használat, úgy hogy van hogy egyszerre 4-5 db extrém esetben 10 eszköz (4 laptop, 4 telefon, TV, Xbox) használja.

#6106 -westbam- : nem kell sokat mókolni, a telepítése pofon egyszerű onnantól kezdve a beállítás sem igényel (átlag felhasználásnál) egy óránál többet:
- Net kapcsolat beállítás,
- Wifi beállítás jelszóval,
- Fix IP címek hozzárendelése az eszközök MAC-címéhez ( én szeretem )
- a filemegosztás beállítása
- Torrent beállítás(igény esetén)
- esetleg szülői felügyelet (igény esetén)
- DDNS beállítása (igény esetén)

aztán egy újraindítás, és nekem 10 napja megy szépen-okosan, néha ránézek, de már csak rutinból, és el sem hiszem, hogy nem kell újraindítani, a gépeken a wifit óránként újra kapcsolni.

írtad hogy írsz a gyártónak... kiváncsi vagyok a válaszra. De szerintem az lesz, hogy tedd fel a x firmware-t, NVRAM-törlés, utána meg szép sorban a megjelent frissítéseket... egyébként is ha NVRAM törlést csinálsz ugrik minden beállítás.

(#6110) nfsu17 válasza Alvin76 (#6109) üzenetére


nfsu17
veterán

és abban van HW-NAT?

(#6111) Gubek-Einste válasza intensa_man (#6105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennél rosszabb nem is lehetne.
Azért kell azonosnak lenniük mert csak így biztosítható a router MIMO képességének a kihasználása, valamint az eszközben csak egyetlen wifi chip van így a különböző helyre helyezett eltérő antenna miatt nem működik megfelelően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6112) MaCS_70 válasza Alvin76 (#6109) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!
A Tomatoval alapvetően két gondom van:

1. Nincsenek ugye benne az Asus szolgáltatásai, pl. AiCloud, amiket használok.
2. Nem megy fel a routeremre. Lentebb már leírtam szenvedéseim történetét: sem a miniserver, sem pedig firmware upgrade tool nem jár sikerrel a tomato feltöltésénél.

Ehhez képest apróság, hogy régi tomatos emlékeim szerint a Tomato számomra elég nehezen átlátható, kaotikus felülettel működött, az AsusWRT számomra maga a nirvána a jól strukturált, logikus felületével.

Ettől függetlenül ugye kipróbálnám én a Tomatot, ha sikerülne...

Amúgy a Tomatoval lehet emelni a wifiteljesítményt, esetleg van benne LAN-to-LAN OpenVPN?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6113) MolTol válasza MaCS_70 (#6108) üzenetére


MolTol
tag

Kicsit sötétben tapogatózva az igényeket illetően, de szerintem ez a R18U+féligmeddig támogatott stick sosem lesz az igazi törétnet... nekem csak failoverre kellett volna, hogy a stick benne legyen, de ha aktív a dual wan egy hét után meghal az egész...

ha van egy átlagos net előfizetésed ahhoz már közel ingyen szoktak adni asztali routert a szolgáltatók, az nem felelne meg? még ha az n18u-t berakod mögé sima ethernet kapcsolaton akkor is jobban járnál, mint a stick-es megoldással.

ha egy korábbi hozzászólásod alapján jól sejtem melyik szolgáltatónál vagy akkor a huawei e5186s pl. egy egész jó kis eszköz, nem sok panasz volt rá eddig...

(#6114) MaCS_70 válasza MolTol (#6113) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szolgáltatói eszközt nem kaptam, kifejezetten fapados az előfizetésem -- de tartok tőle, hogy ha adnának is valamit, akkor is ragaszkodnék az N18-ashoz, mert szükségem van a szolgáltatásaira.
(Egyébként bámulatos, hogy milyen komolyan akarják a szolgáltatók lebeszélni/megfosztani az ügyfeleiket az alap webelérésnél kicsit is komolyabb szolgáltatásokról -- ne használj VPN-t, semmilyen publikus IP-címet igénylő alkalmazást, tehát ne legyen házfelügyeleted, biztonsági kamerád, fűtésvezérlésed, sőt, a DHCP-címfoglalást is felejts el -- de ők persze a fejlődés és az IoT nagy hívei, ha eladásról van szó.
Nemrégiben élvezhettem végig, amint a T ellehetetleníti az egyik szomszédom biztonsági rendszerét, és még le is cseszik, hogy miért akar ilyet üzemeltetni, Velem Vodafone-os embeke közölte, hogy az ő Cube-juk jobban tud DHCP-n IP-címet osztani, mint én, úgyhogy ki is vették ennek a lehetőségét a firmware-ből.)

A N18 másodlagos eszközként történő felhasználása meg sajnos a kettős NAT miatt nem megoldás, kellenet az N18 szolgáltatásai publikus IP-n.

Nálam a mobilnet kifejezetten az egyetlen elérési lehetőség (a T-nél meg is mondták, hogy a megyében a miénk lesz az egyik utolsó utca, ahol hálózatot fognak fejleszteni).

A Huawei e5186s ajánlását köszönöm, utánanézek!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6115) Alvin76 válasza MaCS_70 (#6112) üzenetére


Alvin76
tag

csak ötlet volt, nyilván más igények-lehetőségek...

1. nekem az AiCloud nem működött, sőt az asus ddns- sem. no-ip-re váltottam, az megy.
2. NV-ram törlés után ne induljon el a Router, hanem egyből Reset, és ha elindult a miniserver, akkor vezetékkel, 192.168.1.10 fix címmel simán mennie kell.
3. felület... Nekem is elég furcsa volt, ugyanezt éreztem. kellett 10 perc, amíg ráéreztem az "ízére". de mivel ezt egyszer kell beállítani, utána igazából nem kell piszkálni. Nekem a stabilitás fontosabb mint a kezelőfelület, amit jó esetben soha többé nem fogok piszkálni, max új eszköznél.
meg a gyerekekek és a 3 feleség rezzegetésés a szülői felügyelettel :)

OpenVPN van, Wifi teljesítményét lehet állítani, bár nem tudom hogy a HGG-vel megyeggyező mértékben, de szerintem ez úgyis hardware korlátos.

mégegyszer: nem akarok senkit rábeszélni, de nekem sok próbálkozás után EZ segített a Wifi szakadásoknál.

ja és Tomato-s kérdésekben : [Tomato fórum]

Intruder2k5 fórumtárs nekem (is) sokat segített! :R

(#6116) Intruder2k5 válasza Alvin76 (#6115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a VPN sajnos nekem is homályos terület...

(#6117) MaCS_70 válasza Alvin76 (#6115) üzenetére


MaCS_70
félisten

Intruder igencsak segítőkész, és van neki mivel.

A wifiteljesítmény nem hardverkorlátos, mert a HGG engedi emelni, akát 708 mW-ig is, ami persze már használhatatlanságot eredményez, de 400-500 mW-ig remekül működik -- és ez nálam kvázi a pusztában sajnos létszükséglet.

Az Asus szolgáltatásai nálam remekül működnek, de kétségtelenül kiválthatóak, még ha barkácsolni is kell ehhez.

A Tomato elindul felfele, de mindig megszakad. A miniservernél és a tftp-nél is. NVRAM-törlés persze megvolt, csirkét is áldoztam (telihold+éjfél+keresztút), Szóval megbarátkoznék én a Tomatoval, ha alkalmat adna rá...
(És ezt érdekes módon háromból két eszköz produkálja nálunk, ami a harmadiknál jó, az a másik kettőnél azonos procedúra mellett nem működik...) :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6118) MaCS_70 válasza MolTol (#6113) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezeknek a mobilnetes eszközöknek azért vicces az áruk.

Ezt a Huawei e5186s-t kb. 100e forintért meg is kapom, telenorosan a fele... :Y :Y :Y
Mondjuk a SIM-et fogadó routerek után ezen nagyon valahogy mégsem csodálkozom...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6119) zakoss válasza MaCS_70 (#6117) üzenetére


zakoss
tag

Ehhez a tftp-s tomato telepítéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem csak úgy engedte felrakni a tomato firmware-t, hogy ha a 121-es verziót raktam fel, és majd miután minden megvolt a felületén Administrator fül alatt "Upgradeltem" 132-re. Próbáld ki, hát ha neked is ezzel sikerülni fog.

(#6120) intensa_man válasza Gubek-Einste (#6111) üzenetére


intensa_man
tag

Gyarló agyammal azt gondoltam, hogy az antennák csak passzív jel továbbító eszközök, aminél minél nagyobb, annál jobb eset érvényesül. A MIMO eszembe sem jutott, sem az, hogy a chipnek "tudomása van" a csatlakoztatott jel továbbítókról...
Köszönöm, megint tanultam valamit... :)

(#6121) MaCS_70 válasza zakoss (#6119) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm! (Valahol megnyugtató, hogy nem csak én szívok... :)

A hét végén ráugrom!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6122) Gubek-Einste válasza intensa_man (#6120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az antenna tényleg egy passzív alkatrész de van neki tulajdonságai/karakterisztikája és amire csatlakozik wifi chip annak a tudásának a kihasználásában van szerepe az antennának de nem mindegy, hogy milyen mert akkor a wifi chip nem tudja ellátni megfelelő a funkcióját/kihasználni a tudását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6123) MolTol válasza MaCS_70 (#6118) üzenetére


MolTol
tag

5-6000 Ft körüli havidíjas csomaghoz (50-100GB adatforgalom) ingyen van, de olyan szintű szolgáltatásokat nem kapsz tőle mint az n18u-tól az biztos, "csak" stabil netet. Ezért is írtam, hogy a pontos igények nélkül viszonylag nehéz belőni, a kettős nat problémáját értem, a mobilnetes natolásnak valamennyire látom a másik oldalát, a probléma ott is kicsit kettős...

(#6124) MaCS_70 válasza MolTol (#6123) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bogár a fülben...

Ha egy a sticket stabilan és gyorsan kezelő, DDNS-t ismerő buta router fogadja a netet, van-e az N18-asnak olyan beállítása, amivel elérhető maradna kívülről és menne a VPN?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6125) fzoli1985


fzoli1985
csendes tag

Sziasztok!

Hol lehet beállítani a Tomatoban(1.32-es). hogy jelerősítő(repeater) üzemmódban működjön?
Nem találtam sehol, nem tudok rákerestetni a másik ugyanilyen routerre.(Gyári firmware)
Gyári firmwareben belehet valahol állítani pl ezt Cut-Through Forwarding mint a tomatoban?
Egy ezres netünk van és azt szeretném elosztani.
Ha mindkettőn van a gyári firmware, vagy hgg(380.62) akkor 80-90 mbiten
megy a jelerősítő üzemmódban lévő router?
Ezért szeretném hogy gyorsabb legyen tomatoval.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#6126) VeryByte válasza MaCS_70 (#6124) üzenetére


VeryByte
őstag

Ez egy picikét bonyolultabb dolog.
VPN-t a szélre (tehát a külvilággal kapcsolatot tartó eszközre) szoktak tenni.
(Nálunk mondjuk pont nem így van. :-) Szembe megyek a saját ajánlásommal, de a nagyok /Microsoft/ is ezt teszik bizonyos esetben, lásd SBS.)
Szóval, nem lehetetlen megoldani, csak a megfelelő portokat kell továbbítanod.
És persze ilyenkor nem árt mondjuk valami rendes routing-ot csinálni.

Szóval, nem javaslom, mert eléggé szívásos dolog tud lenni, de sokat lehet belőle tanulni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#6127) nfsu17


nfsu17
veterán

Kibontottam a cuccost, úgy döntöttem marad ez, nem lesz helyette most más.

Internetre nem kötöttem, mert nem akartam kavarodást a jelenlegi net, meg a jövőbeni másik típusú net összeakadása miatt (tudom gyári reset, etc.)

Első körben körbenéztem a menüben.
Tetszetős, tényleg sok mindent tud, hozzá nem értőknek is megfelelő, mert kézenfogva vezet.
Ahogy a doboz írta, ez a sw megy rajta:
ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.378.9216

Kerestem, hogy hol lehet letiltani az auto frissítést, hogy ha netre kerül, meg ne próbáljon újabbra menni.
Nem találtam. Remélem ha közli is hogy van újabb, van MÉGSE gomb.

1 óra "nyomkodás" után sokra nem jutottam, de az ezer éves egy antennás tp-linknél a jel az egész lakásban erősebb. ott is van, ahol eddig nem volt.

A mobilról (s5) másoltam videókat pc-re wifin és meglepődtem a sebességen, közel 10MB/s-el ment (80mbps), miközben azt jósolták nekem, hogy csak 40mbps lesz. Eddig ez öröm.
Laptopom nincs, amiben lenne N-es wifi, úgyhogy más sebességtesztet nem tudok csinálni.
Ott ahol eddig még egy google is alig jött be, ott most 720p videót lehet nézni.

(#6128) MaCS_70 válasza VeryByte (#6126) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rendben, akkor nem erőltetem azt, ami magas. Jelenleg működő rendszerre van szükségem, nem érdekes és hasznos új ismeretekre. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6129) Gubek-Einste válasza fzoli1985 (#6125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pusztán a firmware cserétől nem lesz gyorsabb a kapcsolat, a környezeti tényezők is számítanak.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

#6127 nfsu17
Nem fog magától firmware-t frissíteni, csak akkor teszi meg ha te is akarod.
Nálam a 3.0.0.4.378_9545 verzió van feltéve, van ennél frissebb is de nem jelzi, hogy lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6130) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Ahogy látom van nem kis baj a rendszerrel, mert mások is panaszkodnak. Besokkaltam, írtam az asus-nak, hogy folyton elmegy a net, persze csak a wifin, minden op-rendszeren, minden készüléken, naplóba meg semmi. Vissza is írtak, vigyem vissza irány a szerviz. Egy hónap a javítás. Lehet ennyi idő múlva előrukkolnak egy javítással? Fussatok bolondok..

https://rollerezz.blogspot.com/

(#6131) cyber86 válasza dzsidzsas (#6130) üzenetére


cyber86
őstag

1 hónap javítás??? :Y

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#6132) dzsidzsas válasza cyber86 (#6131) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Bizony, azt mondták. Mosolyogtam én is rajta, de többen mondták, hogy kb. annyi lesz.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#6133) Intruder2k5 válasza dzsidzsas (#6130) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd kicserélik, vagy visszakapod az árát.

(#6134) Phobion válasza dzsidzsas (#6130) üzenetére


Phobion
őstag

Hasonló a problémám nekem is, telefonokon nem szakad a wifi, laptopoknál random időközönként szakadozik egy pillanatra.
Vihetem én is vissza? :F

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#6135) dzsidzsas válasza Phobion (#6134) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Nálam mindenen megszakadt a wifi, nem pár másodpercre, kb fél-egy percre. Naponta többször. Kábelen nem volt ilyen gond.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#6136) Alvin76 válasza dzsidzsas (#6135) üzenetére


Alvin76
tag

Nem egyedi, sokan küzdenek vele, nekem Tomatoval most nem szakad meg.

(#6137) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

két napja küzdök a tomato felrakásával, de igazából még elkezdeni sem sikerül...

Ez alapján csinálnám.

A laptopomon van linux és win7 dualboot. A Tomatot win alól próbálom feltenni.

A statikus IP cím beállításánál akadok el rögtön:
Ha beállítom a fent leírtak szerint a fix IP címet (olyat ami nálam szabad), akkor nem látom az internetet. A routert látom, be tudok lépni, sőt a router client listje szerint sikerült a fix ip cím beállítás is, de az internet azonnal eltűnik a laptopon. (közben mobilon van folyamatosan). Amint visszarakom DHCP-re azonnal visszajön az internet is. Próbáltam routert, laptopot is újraindítani, átállítás közben a hálókártyát letiltani, majd engedélyezni, de nem sikerült.
Wifi ki van kapcsolva közben.

DHCP-vel nem tudom a tomatot feltenni semmiképpen? vagy nem baj, ha nem látom a netet, elég ha a routert látom? (szükséges file-ok, weboldalak le vannak mentve)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#6138) Intruder2k5 válasza Lasersailing (#6137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A firmware csere idejére nem kell, hogy internet legyen, sőt, bőven elegendő, ha csupán a router egyik LAN portja van összekötve a gépeddel, más UTP kábelnek eközben még a routerhez sem kell csatlakoznia, vagyis a 192.168.1.1 kivételével minden IP cím szabad.

(#6139) Lasersailing válasza Intruder2k5 (#6138) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Valamit továbbra is elrontok… :(

Eeljutok az upgrade firmware version-ig, 3-szor próbálja, majd az üzenet:
„Unable to get responses from the server” (192.168.1.1) van beállítva.
Ez után chrome-ban bemegyek a routerbe: 192.168.1.1
és úgy csinál, mintha soha nem lett volna még bekapcsolva, újra lehet beállítani mindent (ill betölteni is szerencsére…)
Mivel 64 bites WIN7-em van az Upgrade Firmware (version 1.255)-tel próbáltam.

Utána megpróbáltam az ASUS firmware restoration tool-t is elkeseredettségemben. Úgy tűnt megtalálta, feltöltötte (elment 22MB-ig, és 100%-ig, majd kiírta, hogy újraindítás, de ez után nem lehetett elérni a routert egyáltalán (más gépről sem). Utána ugyanezzel a progival visszatettem az eredeti firmware-t, betöltöttem a mentett beállításokat rutinosan és most ugyanott vagyok, de legalább működik.

Közben a LAN kábelekből csak a laptop volt bedugva, amiről küzdök (router is csak ezt a laptopot hozta client list-en). Internet mondjuk be volt dugva, lehet azt is ki kellett volna húzni?

Esetleg a fentiek alapján van ötleted, hogy mit rontok el?

(megyek most már aludni, holnap este folytatom küzdelmeimet)

[ Szerkesztve ]

(#6140) MaCS_70 válasza Lasersailing (#6139) üzenetére


MaCS_70
félisten

Üdv a klubban!

Nálam háromból két N18-as csinálja ezt, Win10 alól.
Az upgrade firmware (tftp2.exe) nálam is ezt a hibaüzenetet adja (a törlési fázisban), a miniserver meg mintha valami file not found hibát adna, a lényeg, hogy hiába csinálok mindent a nagykönyv szerint (reset, NVRAM-törlés, akármi) eddig kb. 2×50-ből 100× lett azonos bukta a végeredmény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6141) Intruder2k5 válasza Lasersailing (#6139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Utána megpróbáltam az ASUS firmware restoration tool-t is elkeseredettségemben. Úgy tűnt megtalálta, feltöltötte (elment 22MB-ig, és 100%-ig, majd kiírta, hogy újraindítás, de ez után nem lehetett elérni a routert egyáltalán (más gépről sem)."

Ezt csináld meg újra, és ezt követően nyomj egy NVRAM törlést az összefoglalóban leírt módon.

(#6142) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Tudnátok arra valami tippet adni, hogy miért nem működik nálam a Port Forwarding? (Használtam már, minden rendben működött, de a napokban arra lettem figyelmes, hogy Passive seeder vagyok.)

Web UI --> Virtuális szerver / Port továbbítás --> Port továbbítás engedélyezése (Igen)

A uTorrentben beállítottam fixre a 25265-ös portot, a routeren pedig a következő bejegyzést adtam hozzá a Porttovábbítási listához:

Szolgáltatásnév: uTorrent (tudom, ez mindegy)
Port tartomány: 1 (bár ez alatt nem tudom mit értenek)
Helyi IP: 192.168.***.*** (a számítógép IP címe, természetesen)
Helyi port: 25265
Protokoll: BOTH

Egy rövid ideig (néhány másodperc lehet) a megfelelő honlapon azt látom, hogy Aktív vagyok, de egy frissítés után már Passzívként vagyok feltüntetve.

A NAS-omon a letöltésvezérlőben is belőttem egy portot, amit szintén engedélyezek a routeren, de a NAS UI-ja szerint "Port is Closed", szóval ennyi alapján olyan, mintha a valóságban nem nyitná ki a portokat a router.

uTorrent és a router firmware a legfrissebb.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#6143) Phobion válasza Alvin76 (#6136) üzenetére


Phobion
őstag

Ennek a tomato firmware-nek a feltelepítés komplikált? Ha nem tetszik, utána visszatudok állni a gyárira?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#6144) nfsu17 válasza jolti05 (#6142) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem digi a szolgáltatód?
Ha igen, akkor lehet benatoltak.
Ha nem, akkor passz

(#6145) jolti05 válasza nfsu17 (#6144) üzenetére


jolti05
őstag

Találat, Digi.
Akkor sakk-matt? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#6146) nfsu17 válasza jolti05 (#6145) üzenetére


nfsu17
veterán

Felhívod a digit, hogy vegyék le a natot és kérsz publikus ip-t

(#6147) Gubek-Einste válasza jolti05 (#6142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Port tartomány-hoz is be kell írni az átirányítandó portot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6148) jolti05 válasza Gubek-Einste (#6147) üzenetére


jolti05
őstag

Kipróbáltam így is, azt az egy szem portot szerepeltetem ott, amit a Helyi portnál is, de nem hozta meg a kellő eredményt :(

Amit még próbáltam, az a másik torrent kliens, de zsákutca. Mostanában egyébként a uTorrent esetében a Kaspersky állandóan tanúsítványhibát jelez, de mindegy, hogy engedélyezem a kapcsolatot, vagy bontom, nem befolyásolja a fentebb jelzett ~hibát.

nfsu17: Köszi, rájuk fogok csörögni, hogy mi a helyzet ezen a fronton.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#6149) Alvin76 válasza Phobion (#6143) üzenetére


Alvin76
tag

semmiben sem különbözik mint más FW telepítés.
NVram törlés, majd egyből a recovery módban indítás (mindkettő bent az összefoglalóban)
majd betallóz, és nyomsz egy Upgrade-et
ha nem tetszik, visszateszed a gyárit. ugyanezzel a módszerrel.

(#6150) Alvin76 válasza MaCS_70 (#6140) üzenetére


Alvin76
tag

melyik böngészővel csinálod? Chrome?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.