Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) sony309 válasza orangutan4 (#10150) üzenetére


sony309
őstag

Nálam is előfordul néha, hogy vezetékes klienst vezeték nélkülinek jelöl és fordítva.

S3x, hifi & rock and roll

(#10152) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség!

Anyóséknál összedugtam mindent úgy, ahogy volt otthon nálunk és be akartam lépni a routerbe, hogy átállítom a LAN-t WAN-ra, de nem tudok belépni a router kezelőfelületére sem. :O
A 192.168.1.1-re hoz be egy felületet de ott meg azt írja ki, hogy RT-N12+, nekem meg ugye 18-as a routerem.

Segítsetek, hogy tudom újra feléleszteni az "otthoni" hálózatomat?

Nagyon szépen köszönöm!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10153) Gubek-Einste válasza spiky03 (#10152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan van összekötve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10154) Doky1988 válasza -FreaK- (#10147) üzenetére


Doky1988
senior tag

Az szomorú, hogy nem fejlesztik tovább :(
Pedig egyetlen szoftver volt, amiben kitudtam rendesen kapcsolni a LED-eket :(

DokY | www.zsolti.hu

(#10155) spiky03 válasza Gubek-Einste (#10153) üzenetére


spiky03
veterán

Mi csoda?
A router?
Az csak simán bedugtam az áramba és annyi, meg beledugtam az eszközöket (NAS, MED, Xbox)
És most akartam beállítani, hogy ne LAN-on vegye a netet, mint otthon, hanem Wifin, ami itt van.

@(#10156) Gubek-Einste
Azt, hogy is tudom? :B
Azt a kis pöcköt vagy mit kell megnyomni?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10156) Gubek-Einste válasza spiky03 (#10155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csináljál egy reset-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10157) -FreaK- válasza Intruder2k5 (#10148) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szétszedtem. A borda alatt két kis kocka thermal pad volt, egy adott helyen, bekentem helyette cpu pasztával egy nagyobb felületen. Sajna nem változott sokat, egyetlen egy fokot csökkent csak a hőmérséklet.
Szerintem az lesz a gond, hogy az a "kupak" (gondolom EM shield a funkciója), nem érintkezik rendesen alatta a cpu-val. De ezt a kupakot nem hiszem hogy le tudnám szedni (viszont ezen felbuzdulva delideltem a cpu-mat :D ), mintha forrasztva lenne körbe az alaplaphoz.
Egyelőre nincs több ötletem, marad így és reménykedem, hogy bírja. Maga az ARM chip 130fok-ig bírja, de én azért nem szívesen üzemeltetek chip-et 80fok fölött..

Ha valaki szét szeretné szedni, akkor kis segítség: a négy gumi talp alatt van négy csavar, azokat kell először szétszedni, aztán felső fedél alatt körbe kipattintani a műanyag bepattanó "izéket". Ha ebben a sorrendben csinálod, akkor talán nem töröd el a fedelét, mint én. :)

(#10158) spiky03 válasza Gubek-Einste (#10156) üzenetére


spiky03
veterán

Nyomtam a kis pöcök 20 mp-ig, de még mindig ugyan az a helyzet. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10159) mouzrr


mouzrr
őstag

Valaki tudna segíteni DMZ beallitasban szajbaragosan? Az asusba egy sagemcom wifis eszkozbol jon a net. A router wifijet használom es szeretnem ha menne a seed (lathato lenne a port).

(#10160) odrif válasza spiky03 (#10158) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

De melyiket?
Amelyik közvetlen a bekapcsoló gomb mellett van?
Azt kell nyomva tartani.

20 éve a Prohardveren

(#10161) spiky03 válasza odrif (#10160) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt ami a bekapcslo gomb melletti USB mellet van.
Lehet 30 mpig kellene nyomni?
Es ha bejon az oldal akkor az alap jelaszoval tudok majd belepni? Az admin/adminnal?
Meg mit is kell majd pontosan at/be allitanom, hogy visszakapjan az otthoni hallozatomat?
Mert most gy se a Nast se a Marantzot, se a kamerat nem talalom.

Nagyon koszonom! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10162) harry


harry
veterán

Hello, van 1-2 gondom WiFi téren, kérnék egy kis segítséget.

Van itthon egy Telekomos Sagemcom home gateway a földszinten, ezt a routert meg Acces Point módban használom az emeleten: a WAN-ra kötöttem a helyi vezetékes hálót, és adtam neki egy fix IP-t. Meglepett, hogy WAN porton megy, de úgy néz ki ezzel nincs gond.
A WiFi ugyanaz az SSID/jelszó, de 5-6 csatornával odébb van, mindkettő 20MHz-es sávokat használ, elvileg nincs átfedés. A routerre vezetékkel kapcsolódva megy is remekül.
És igazából WiFivel sem volt gond, úgy egy hónapig, majd valamiért nem láttam ki netre sehogy, próbaképp egy Firmware frissítést is csináltam. Kiderült a gond annyi volt, hogy volt a Telekomos router és e között egy switch, amit véletlen áramtalanítottam... visszakötöttem s ment.

Viszont a probléma az, hogy azóta a WiFi hol megy, hol nem. Ha megy, akkor 1-2ms válaszidő, notebokkal 100Mb/s letöltés, hasít, király. De néha van, hogy az átjárót (Telekomos cucc) sem tudom pingelni, random kimaradnak csomagok, vagy 1-3s (!) válaszidővel jönnek meg. Aztán megint jó egy 10 percig stb.
De csak a WiFi, a vezetéken rajta lévő gépek remekül mennek.

Merre lehet a gond?
A setupban szerintem nincs, hisz eleinte is ezt használtam, illetve most is jól megy - ha éppen...
Lehet a firmware frissítés szúrt el valamit? Sajnos nem tudom mi volt a gyári (decemberben vettem), és a legújabbat raktam fel egyből. Aztán próbáltam eggyel régebbit is, de nem láttam difit. Most olvastam itt, hogy nem jó ötlet egyből a legfrissebbet feltenni, bár csak adott szintnél, nálam nem tudom mi volt.
Most épp ez van fent: 3.0.0.4.382_18495

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10163) cyber86 válasza spiky03 (#10161) üzenetére


cyber86
őstag

Ha a beállításokat akarod defaultolni akkor a wps gomb vagyis a kép szerint jobb oldalt kell addig nyomni míg nem villog.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10164) spiky03 válasza cyber86 (#10163) üzenetére


spiky03
veterán

Hat en azt szeretnem, hogy betudjak lepni az admin feluletre es ott atallitani a netet, hogy ne lanon vegye hanem wifin az annyosek neterol, es minden korabbi beallitasom megmaradjon
De sajnos nem tudok belepni, hogy ezt megtegyem.
De azt jol gondolom ha defaultolom a routert akkor az otthoni halozaton beallitott port worfardjaim is elszallnak?

Lehet, hogy meg az otthoni halozaton kellett volna neki megadnom ezt a bridge modot, hogy wifin vergye a netet.

Amugy en a baloldali gombot nyomtam 20 mpig de nem torttent semmi sem.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10165) Intruder2k5 válasza spiky03 (#10161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Két módon tudod reset-elni, ha a firmware menüjét nem éred el.

1. A RESTORE gombot (USB és WAN között) nyomd áram alatt ~10mp-ig. Ezután a router alapbeállításokkal indul, a login név és jelszó admin / admin lesz.

2. A WPS gombos reset az összefoglalóban le van írva, NVRAM törlés címszó alatt. Ezután szintén admin / admin párossal tudsz majd belépni.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10166) spiky03 válasza Intruder2k5 (#10165) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor ha jol ertem csak ez a reset a valaszthato ut, es minden beallitast kezdhetek elorol?
De betudok ugyis allitani ujra mindent, hogy csak wifin lesz rajta a router az anyosek halozatan?

Fura mert a restore gombot nyomtam kb 20 mpig es mergsem tudok berlepni.
Meg a bejelentkezo kepernyo is nem N18as, hanem meg mindig az N12+os

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10167) Intruder2k5 válasza spiky03 (#10166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg nem férsz hozzá a routerhez, addig ne kösd be a hálózatba, csak egy PC-re vagy egy laptop-ra legyen rákötve, UTP kábellel.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10168) spiky03 válasza Intruder2k5 (#10167) üzenetére


spiky03
veterán

Jenleg nincs halozaton.
Csak az aramba van bedugva meg a Nas, Med es az Xbox van radugva.

Azt hittem az a Lan Wan atallas egyszerubb lesz, hogy athozunk ide minden cuccot, majd osszedugok mindent ugy ahogy volt, belepek a router kezelofeluletere es ott atallitom, hogy mostantol wifin vegye a netet, megadom az anyosek wifi jelszavat es minden megy utana ugy, mintha meg mindig otthon lennek.

De ugy latom ez nem igy van. :(

Holnap akkor majd radugom a laptopomra.
Es akkor az UTP kabelt oda dugjam majd ahol a net kabel volt ugye?
Igy betudom majd allitani ugyan azokat az ipket a port forwardban is mint amik voltak?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10169) cyber86 válasza spiky03 (#10168) üzenetére


cyber86
őstag

Ne a wan portba ami egyedül van hanem a 4 közül valamelyikbe.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10170) Gubek-Einste válasza mouzrr (#10159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztosan kell a dupla NAT neked vagy elég lenne az AP mód is?

DMZ-t a szolgáltatói eszközön kell beállítani, azt az IP címet kell megadnia ami az Asus WAN IP címe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10171) Gubek-Einste válasza harry (#10162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan hogyan is állítottad be AP módba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10172) tjsz válasza spiky03 (#10166) üzenetére


tjsz
senior tag

Fogadni mernék, hogy anyósodéknak van a N12-ese. Ha igen, akkor a te N18-asod és ez az N12-es ugyanazon az IP címen (192.168.1.1) üldögél. És ez a baj. Át kell írni az N18-as címét + kikapcsolni rajta a DHCP-t.

[ Szerkesztve ]

(#10173) mouzrr válasza Gubek-Einste (#10170) üzenetére


mouzrr
őstag

Az lenne a célom, hogy nyitva legyen port a seedeléshez. Bármit próbálok, zártnak mutat minden portot. Nem tudom hogy kéne összedugnom a telekomos hgw-t a routeremmel hogy menjenek a dolgok. :(

(#10174) spiky03 válasza tjsz (#10172) üzenetére


spiky03
veterán

Ezt nem tudom, de majd délután megnézem, hogy mi van nekik.
És ezt, hogy tudom megcsinálni?

@(#10169) cyber86
Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10175) tjsz


tjsz
senior tag

Megszünteted a kapcsolatot az N18 és az N12 között, aztán rádugod a laptopod az N18-ra, utána belépsz a menüjébe és átállítod az IP-t, DHCP-t meg le.

(#10176) spiky03 válasza tjsz (#10175) üzenetére


spiky03
veterán

Hogy szüntetem meg?
Az elég ha csak kábellel rádugom a laptopot a routerre? A korábban írt módszerrel?
Mert max ugye most wifin csatlakozik az N18-am a helyi N12-höz. Nem dugtam össze a két rotert sehogy sem.

Mindegy, hogy majd mire állítom az IP-t meg a DHCP-t?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10177) tjsz válasza spiky03 (#10176) üzenetére


tjsz
senior tag

Ha nem tudod lekapcsolni az N12 wifi-jét, akkor mondjuk lekapcsolod az N12-t arra a rövid időre, amíg az N18-t beállítod. Mivel le lesz kapcsolva, addig csatlakozni sem tud az N18 az N12-höz, tehát a 192.168.1.1 IP címen el fogod érni.
N18-t állítsd be mondjuk 192.168.1.2-re, de ügyelj arra, hogy ez esetben az N12-esen a DHCP kiosztás a 192.168.1.3-tól kezdődjön.
N18-on DHCP-t kapcsold ki.

(#10178) Intruder2k5 válasza tjsz (#10177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az N18 nem csatlakozik az N12-re, lévén nem fért hozzá a beállításaihoz, magától ez pedig nem megy. Itt az lehet, hogy a kliens csatlakozik az anyósék N12 routerére, ezért jön be annak az admin oldala.

Gondolom én...

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10179) tjsz válasza Intruder2k5 (#10178) üzenetére


tjsz
senior tag

Ez is lehet. Mondjuk nekem az jött le, hogy az N18-ra van UTP-vel csatlakoztatva a laptopja. Mondjuk ez esetben meg az N18 admin felülete jött volna be.

[ Szerkesztve ]

(#10180) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Az N18U ugye gond nélkül megbírkózik a gigabites WAN sebességgel?
Fejlesztett a DIGI, FTTH-t épített ki és forintra annyi havidíjért adja a gigabites netet mint amennyit most a 100/50 megabitesért fizetünk.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10181) Intruder2k5 válasza gippazoid (#10180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, én is azzal használom.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10182) Gubek-Einste válasza mouzrr (#10173) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd AP módba az Asus-t, a szolgáltatói eszközön pedig nyisd ki a portot ami kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10183) spiky03 válasza tjsz (#10179) üzenetére


spiky03
veterán

Nem vagyok UTP-n a N18-on. Wifin akartam belépni, vagyis úgy próbáltam elérni a kezelőfelületét.

De akkor ha jól értem, akkor majd az N12-be is be kell lépnem, hogy ott a DHCP-t módosítsam.
Remélem anyósék tudják a felhasználónevet meg a jelszót oda :DDD

Este jelentkezem az eredményről, hogy mit sikerült alkotnom. :)

Amúgy arra gondoltam én is, hogy pl lekapcsolom az ő routerüket és addig hátha betudok lépni a sajátomra, ha ugye ugyan az az elérésük. De akkor jól gondoltam, hogy így működhet. :)
Csak utána akkor az övékben is mókolnom kell egy picit.

Így akkor már kivitelezhető, amit szeretnék ugye?

Mondjuk a tegnapi 20 mp restore gomb megnyomása után vsz minden beállításom törlődött a routerben. De ha jól emlékszem van róla printscreen, hogy mik voltak a port forwardok. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10184) tomej


tomej
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a router - a legújabb firmware-val - modemen keresztül csatlakozik a netre, naponta többször újra kell indítani, mert úgy belassul a net, hogy egy honlapot 3-4 mp-alatt nyit meg. Wifin az eszközök szintén lassú netet kapnak. Vissza raktam az elődjét (RT-N8), az nagyságrendekkel gyorsabb. Van valami trükk erre, esetleg vigyem vissza? Kicsit szomorú vagyok, mivel 18k-volt és jobbra számítottam.
Előre is köszi, szép napot!

(#10185) mobilizmo válasza tomej (#10184) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez semmiféleképpen nem normális. Most 70 napos uptime-on van ( akkor is azért állt mert átszereltem a hálózatomat), nincs semmilyen lassulás. Én először próbálkoznék egy NVRAM törléssel és újra beállítanám. Közben olvass utána nincs-e gond a legutolsó firmware-el. Ha nem javul meg fölraknék egy korábbit vagy esetleg egy cfw-t. például Tomato-t.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10186) gippazoid válasza tomej (#10184) üzenetére


gippazoid
senior tag

Na akkor nem teszem fel a legfrissebb firmware-t, bár hetek óta ott villog hogy van...
Nekem csak az Intel 5100-s WiFi chipjével volt gond, az nem szerette a routert. Router újraindításig nem volt WiFi net - de csak a gépen nem, mobilokon akkor is ment a WiFi.

Mióta másik laptop-om van, semmilyen gondom nincs.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10187) gabro0 válasza gippazoid (#10186) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem semmi gondom nincs a legújabbal, 24 napja megy hiba nélkül. Gigabitet is kihajtja.

A 3.0.0.4.382_18991 verzióra gondoltam, a router már jelzi az új verziót (3.0.0.4.382_39935), a honlapon még nincs kint.

[ Szerkesztve ]

(#10188) kentucky válasza gippazoid (#10186) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem is most intel wifivel van gondom. Egyik routert sem szereti.

(#10189) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.382.39935

Security fixed
- Fixed XSS vulnerability. Thanks for Joaquim's contribution.
- Fixed LAN RCE vulnerability. An independent security researcher has reported this vulnerability to Beyond Security’s SecuriTeam Secure Disclosure program
- Fixed remote code execution vulnerability. Thanks to David Maciejak of Fortinet's FortiGuard Labs

Bug fixed
- Fixed CTF related issues.
- Fixed client icon modification issue when client name includes special characters.
- Fixed PPTP VPN server connection error.
- Fixed AiCloud smart sync problem.
- Fixed network map abnormal response time issues.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10190) spiky03 válasza tjsz (#10179) üzenetére


spiky03
veterán

Igen nekik is Asus a router. Akkor ez kavart be.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10191) spiky03 válasza spiky03 (#10190) üzenetére


spiky03
veterán

Hát nm megy ez nekem. :O

Beléptem a routermbe, nyomogattam a varázslóban ezt azt, meg átírtam az IP 2-es végűre, de így sem jön be a kezelőfelület

Mondjuk a N12-be nem tudtunk belépni, mert senki sem tudja a felhasználónevet meg jelszót. :DDD

Anélkül tudok valamit kezdeni? Valahogy betudom állítani, hogy működjön az én routerem is ezen a hálózaton?
Mert így a NAS-omat nem érem el. :(((
Az Xboxot meg az erősítőt azt rátudom rakni az anyósék wifijére, csak így a NAS-t nem, amin a filmek/sorozatok vannak.

Tud valaki nekem segíteni, hogy mit, hogy kellene beállítanom, hogy jó legyen?
Vagy így, hogy az ő routerükbe nem tudunk belépni esélytelen?

Nagyon köszönöm!

Távsegítséget is elfogadok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10192) odrif válasza Intruder2k5 (#10140) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nos eddig a frissítés után hibátlanul teszi a dolgát a router.
Köszönöm a firmware ajánlást.

20 éve a Prohardveren

(#10193) _Mohi01_


_Mohi01_
újonc

Sziasztok. Download master problemara valakinek otlet?
(List index out of bounds 3)
Koszonom

(#10194) Intruder2k5 válasza odrif (#10192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset is volt, meg manuális újrakonfig?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10195) Intruder2k5 válasza _Mohi01_ (#10193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Firmware csere. Ha nem akarsz nagyon elrugaszkodni a gyári felülettől akkor HGG, ha bevállalósabb vagy, akkor pedig Tomato.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10196) odrif válasza Intruder2k5 (#10194) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen.
Minden megtörtént.

20 éve a Prohardveren

(#10197) Intruder2k5 válasza odrif (#10196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK. Kíváncsi leszek rá én is, de reméljük megoldja a problémát.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10198) odrif válasza Intruder2k5 (#10197) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Remélem, ha péntekig bírja akkor szerintem már nem lesz gond.
Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#10199) #27216896 válasza Gubek-Einste (#10189) üzenetére


#27216896
törölt tag

Ezt honnan? Oldalon még nincs kint... :(

https://www.asus.com/hu/Networking/RTN18U/HelpDesk_BIOS/

(#10200) #27216896 válasza gippazoid (#10180) üzenetére


#27216896
törölt tag

Jaja, nekem is ilyen netem van, meg ez a router...
A baj csak az, hogy a srácok az eszközükön direktbe max. 700-at mértek, én a multkor már a routeren keresztül majdnem 900-at (nvram törlés után)... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.