Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Tesztelo.hu válasza L.L. (#10949) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Azt vettem észre, hogy ha sokáig tart a feltöltés, megszakad. Sajnos HGG-ből nincs igazán kis méretű, de Tomatóból van 22 megás is. Megpróbáltam ezt, és a Firmware Upgrade-del fel is ment és működik. A gond az, hogy itt nem tudom pontosan, hogyan lehetne a Wifi jelerősséget növelni, mert nem egy egyszerű csúszka van, mint a HGG-nél. A Country és a Transmit Powerrel kellene "játszani"? Egyáltalán, Tomatóból állítható így a jelerősség?
Próbáltam azt is, hogy a Tomatóból töltsem fel a HGG fw-t, de persze nem engedi.

(#10952) Armagedown


Armagedown
őstag

Okozhat-e meghibásodást, ha beállítottam, hogy kb minden harmadik nap hajnali 4kor induljon újra a router?
Így kényelmessebb, mint kézzel újraindítani, mivel időnként belassul.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#10953) Intruder2k5 válasza Armagedown (#10952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem okozhat.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10954) cyber86


cyber86
őstag

Vissza tért végre Hugo :)

380.70: (SOON)*

- NEW: Bootloader update support.
- NEW: DSL-AC68U driver to v5.5.2.9 version.
- NEW: DSL-AC68U firmware to v1.0.4.3 version.
- NEW: Firmware image format now compliant with ASUS validation.**
- NEW: General backports and fixes from latest 384 GPL code.
- NEW: General code improvements.
- NEW: Improved boot process timings.
- NEW: Kernel backports and fixes.
- NEW: RT-AC3200 NVRAM 128K support. (Firmware will update bootloader to new v1.0.1.7 or v2.0.0.4 version)*
- NEW: SSH/SFTP speed optimisation.
- NEW: System checks preventing ASUS startup code from being executed when not required.
- NEW: WEBUI BogoMIPS information added to Tools_Sysinfo.
- NEW: WEBUI Memory Frequency information added to Tools_Sysinfo.
- NEW: WEBUI Overclocking support added to Tools_OtherSettings.***
- NEW: WEBUI speed optimisation.
- CHANGED: Disable Samba service by default.
- CHANGED: DNSCrypt service init code logic.
- CHANGED: DNSCrypt to new servers address.
- CHANGED: Enable RT-AC87U 'Reducing USB 3.0 Interference' default option.
- CHANGED: OpenVPN stop from caching passwords in memory.
- CHANGED: Toolchains configuration.
- FIXED: DSL-AC68U TX slider adjustment minor issue.
- FIXED: DSL-AC68U removed unused code.
- FIXED: DSL-AC68U WEBUI Firmware upgrade.
- FIXED: DSL-AC68U 5G wireless chipset code.
- FIXED: General ASUS code issues.
- FIXED: Hostname validation on Advanced_WAN_Content.asp page.
- FIXED: Iperf service configuration.
- FIXED: Masscan issue when selecting wide port range.
- FIXED: Multiple vulnerabilities addressed on latest 384 GPL code. (Dnsmasq, Samba, WEBUI XSS/RCE/Buffer Overrun, others...)
- FIXED: RT-AC5300 faulty ASUS code.
- FIXED: RT-AC87U 2.4G wireless current control channel displays wrong information from 5G radio when disabled.
- FIXED: RT-AC87U Stealth Mode Wi-Fi LEDs when selected "Power status only" option after reboot.
- FIXED: WEBUI ASUS broken code.
- FIXED: WEBUI ASUS validation code.
- FIXED: WEBUI HTTP port option regression on previous 380.65.9 version.
- UPDATED: ChartJS to 2.7.2 version.
- UPDATED: Curl to 7.59.0 version.
- UPDATED: DNSMasq to 2.80 upstream version.
- UPDATED: Dropbear to 2018.76 version.
- UPDATED: E2fsprogs to 1.44.1 version.
- UPDATED: Easy-RSA to 2.2.2 version.
- UPDATED: Expat to 2.2.5 version.
- UPDATED: FullCalendar to 3.9.0 version.
- UPDATED: GDB to 8.1 version.
- UPDATED: Haveged to 1.9.2 version.
- UPDATED: Htop to 2.2.0 version.
- UPDATED: Iperf to 3.5 version.
- UPDATED: JPEG to 9c version.
- UPDATED: JQuery to 1.12.5 version.
- UPDATED: JQuery UI to 1.10.4 version.
- UPDATED: JSON-C to 0.12.1 version.
- UPDATED: Libexif to latest upstream version.
- UPDATED: Libgcrypt to 1.8.2 version.
- UPDATED: Libgdbm to 1.14.1 version.
- UPDATED: Libgpg-error to 1.29 version.
- UPDATED: Libiconv to 1.15 version.
- UPDATED: Libogg to 1.3.3 version.
- UPDATED: Libsodium to 1.0.15 version.
- UPDATED: Libvorbis 1.3.6 version update.
- UPDATED: Libxml2 to 2.9.8 version.
- UPDATED: Lsof to 4.9.0 version.
- UPDATED: LZ4 to 1.8.1.2 version.
- UPDATED: Masscan to upstream version.
- UPDATED: mDNSResponder to 878.30.4 version.
- UPDATED: MiniDLNA to 1.2.1 version.
- UPDATED: MiniUPnPc to 2.0 upstream version.
- UPDATED: MiniUPnPd to 2.0 upstream version.
- UPDATED: Nano to 2.9.5 version.
- UPDATED: Ncurses to 6.1 version.
- UPDATED: Nettle to 3.4 version.
- UPDATED: NFS-Utils to 2.3.1 version.
- UPDATED: NMap to 7.70 version.
- UPDATED: Odhcpc6 to 1.1-71 version.
- UPDATED: OpenSSL to 1.0.2o version.
- UPDATED: OpenVPN to 2.4.5 version.
- UPDATED: PCRE to 8.42 version.
- UPDATED: Portmap to latest upstream version.
- UPDATED: RequireJS to 2.3.5 version.
- UPDATED: SFTP Server to 7.7 version.
- UPDATED: SQLite to 3.23.1 version.
- UPDATED: Strace to 4.21 version.
- UPDATED: TCPdump to 4.9.2 version.
- UPDATED: Tor to 0.3.2.10 version.
- UPDATED: USB_ModeSwitch to 2.5.2 version.
- UPDATED: Util-linux to 2.31 version.
- UPDATED: Wget to 1.19.4 version.
- UPDATED: WPA_Supplicant to 2.7 upstream version.
- REVERTED: Allow firmware downgrade to any version via WEBUI.
- REVERTED: NMap to v7.70 on RT-AC66U model, due to FW size increase (~2MB), it can still be used via Entware.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10955) Gubek-Einste válasza cyber86 (#10954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor most öröm és boldogság van :C

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10956) -FreaK- válasza cyber86 (#10954) üzenetére


-FreaK-
veterán

jeeee :C :R szólsz majd ha már tölthető kérlek?

(#10957) gabro0 válasza cyber86 (#10954) üzenetére


gabro0
őstag

:Y :C

(#10958) MaCS_70 válasza cyber86 (#10954) üzenetére


MaCS_70
félisten

De szép hosszú lista!

És milyen érdekes tételek vannak benne! :C :C :C

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10959) cyber86


cyber86
őstag

Jelzek amint tölthető.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10960) iguana válasza -FreaK- (#10956) üzenetére


iguana
őstag

egyszerű: ha fent van már a hgg, akkor a képen lévő hgg logo egy linkre mutat.
kép

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#10961) gabro0 válasza iguana (#10960) üzenetére


gabro0
őstag

Ha megnyitod van benne valami? Úgy emlékszem a mappák ott voltak, de üresen. Nem is értettem minek van.

[ Szerkesztve ]

(#10962) iguana válasza gabro0 (#10961) üzenetére


iguana
őstag

üres mind (még), csak a changelog.txt és status.txt van.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#10963) gabro0 válasza iguana (#10962) üzenetére


gabro0
őstag

Emlékszel olyanra amikor volt benne valami :F

A képen látszik, az egy másik link, mint amit cyber86 ad. Látom ott a changelog, meg a status, de a "rendes" linken van a típusokon belül 3 mappa, az archívban meg a korábbi firmware fájlok. Ebben egyik se :/

[ Szerkesztve ]

(#10964) iguana válasza gabro0 (#10963) üzenetére


iguana
őstag

rég néztem (és talán néhány havonta ránéztem) a router felületéről és úgy emlékszem volt ott adat.
ha megnyitod a chagelog.txt-t (akár abból linkből, ami a router-ben van linkelve, vagy azt, ahol még megvannak a régebbi verziók) mindkettőben a CURRENT VERSION alatt az az új(?) link szerepel, ami a hgg logo linkben van. (a korábbi képen látszik, amit linkeltem)

gondolom pár nap, esetleg pár hét múlva kiderül, mert ugye így szerepel: 380.70 (SOON)

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#10965) gabro0 válasza iguana (#10964) üzenetére


gabro0
őstag

Ja igen, az a másik, hogy miért van ott a changelog elején egy másik link. Én úgy emlékszem régen is ez volt, szóval nem új. Na mindegy, kiderül hamarosan :)

(#10966) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!

Ha rossz helyen teszem fel a kérdést, akkor sorry!
Adott egy ilyen router és egy Digi net. Tegnap este nem volt internetelérésem (a hálózat rendben volt.) A számítógépem kábelen csatlakozik, de van több wifis eszköz is. Wifin volt hogy tudott csatlakozni egy ideig, de aztán az is megszűnt. Digi szerint az ő oldalukon minden rendben. Rá is dugtam direktben a gépre és volt net.
Érdekesség, hogy ha telefonon wifire csatlakozva beírtam a digi.hu címet, akkor egy Tenda router belépőoldala jelent meg. A lakásban nincs ilyen, valamelyik szomszédé lehet, pechére nem változtatta meg a belépési jelszót, így az legalább kiderült, hogy ő is egy Digi előfizető.
A közelmúltban, amikor a Diginél volt DNS szerver probléma, akkor én is átállítottam az IP-t 8.8.4.4-re, amivel tegnap estig nem is volt semmi gond. Ez a Tenda router pedig 192.168.0.1-gyel csatlakozott. Próbálgattam este a 8.8.8.8-at és az alapértelmezett 192.168.1.1-et, de egyik esetében sem tudtam csatlakozni a netre. Ma reggel viszont megpróbáltam a 192.168.0.1-et és azóta van netem.
Mi okozta ezt az anomáliát? A Digi kuszált össze valamit, vagy a routerben nekem kellene valamit másképpen beállítanom?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#10967) MaCS_70


MaCS_70
félisten

VLAN-téma

Sokszor volt már szó róla, hogy az AsusWRT-alapú rendszerek tudnak-e VLAN-t kezelni, és a válasz emlékeim szerint az volt, hogy ehhez bizony Tomato kell.
Tegnap aztán valaki megemlítette, hogy az N18-asán szerinte VLAN-nak kell mennie, mert az egy fedél alatt lakó családoknak teljesen szeparált hálózatuk van, a rendszer pedig biztosan nem Tomato.

Kicsit keresgéltem, és arra jutottam, hogy Merlin, így pedig HGG alatt is van VLAN-kezelés, csak éppen nem GUI-s, hanem CLI-s.

PuTTY-van belépve be is pötyögtem a "robocfg show" parancsot, és nagyon úgy tűnt, mintha tényleg lenne VLAN-konfigurációs lehetőség.

Erről tudtok valami beállítási/kezelési információt? Az IOS-en még csak-csak be tudok állítani VLAN-okat, de ez az AsusWRT/Merlin/HGG-vonal teljesen ismeretlen számomra.

Lassan két éve szívok azzal, hogy mivel nem tudok Tomatot használni, egy buherált guest wifivel váltom ki a VLAN-t, de ha rendesen meg tudnám oldani rendesen vezetékes portra kivezetve, az nagyon sokat segítene.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10968) Doky1988


Doky1988
senior tag

Hali!
Kérdés, látom kijött a nem béta Tomato fw.

freshtomato-RT-N18U-ARM-2018.2-AIO-64K-NOSMP.zip

Jelenleg ez van:

Current Version: 2018.1.039 -beta-kille72 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP
Free Memory: 229.96 MB (aprox. size that can be buffered completely in RAM)

Menüben ezt tudom frissíteni az újra?

DokY | www.zsolti.hu

(#10969) Intruder2k5 válasza Doky1988 (#10968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudod.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10970) Doky1988 válasza Intruder2k5 (#10969) üzenetére


Doky1988
senior tag

Thanks :R :C :DD

Beállítások megmaradnak?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#10971) Intruder2k5 válasza Doky1988 (#10970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg, csak a JFFS-t kell kikapcsolni a frissítés idejére, de ezt jelzi is, addig nem tudsz upgrade-elni. Utána visszakapcsolhatod ha szükség van rá.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10972) Doky1988 válasza Intruder2k5 (#10971) üzenetére


Doky1988
senior tag

Köszi, közben túlestem rajta :)

DokY | www.zsolti.hu

(#10973) haligali72 válasza haligali72 (#10909) üzenetére


haligali72
aktív tag

Újból felteszem a kérdést, de most megpróbálok részletesebb lenni:

Vettem egy ASUS RT-N18U routert, Minden gyári beállítás rajta kivéve hogy beállítottam a Wifi jelszót és a vendéghálózatot. Amikor jelentkezett hogy frissíteni akar, megengedtem neki, jelenleg a 3.0.0.4.382_50276-g1691b2f van rajta.
Van egy Canon g1400 ciss nyomtatóm ami a gépemen volt. Bedugtam a routerbe, majd felinstaláltam az: Asus EZ nyomtató megosztás programot.
Megy is a nyomtatás, amíg véletlenszerűen egyszer csak félbehagyja a nyomtatást. Ilyenkor csak egy router újraindítás segít, de az sem sokáig.
A másik gondom hogy a nyomtató nem mindig azt teszi amit beállítok neki. pl kétoldalra akarok nyomtatni, erre kinyomtat mindent egy oldalra.

Elnézést a Lámaságomért de így használhatatlan a nyomtató megosztás, ami nagy gáz számomra. Kérem ha valaki tudna tanácsot adni, hogy mi tévő legyek, nagyon hálás lennék!

Köszönöm! :R

(#10974) Intruder2k5 válasza haligali72 (#10973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Múltkor azt írtad, hogy nagyobb nyomtatási feladat esetén tapasztalható ez. Ebből arra gondolok, hogy elfogy a router memóriája. Talán swap file segíthetne rajta, de sajnos gyári szoftverrel ez szerintem nem megoldható.

De ez csak tipp, biztosan sajnos nem tudok!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10975) haligali72 válasza Intruder2k5 (#10974) üzenetére


haligali72
aktív tag

Azt hittem hogy csak a nagyobb terjedelmű fájloknál csinálja, de előfordul kisebb fájlokkal is. :F

(#10976) Intruder2k5 válasza haligali72 (#10975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passzolom, esetleg próbáld meg Tomato firmware-el ha van kedved.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10977) csvzs válasza Woodslave (#10739) üzenetére


csvzs
csendes tag

Sziasztok!

Ugyanazzal a gonddal küszködöm, mint Woodslave kolléga. Nekem nem NAT-olt IP-m van és sajnos nekem is beszarik a Download Master.
Azt gyanítom, hogy valamelyik újabb szoftver óta létezik a gond ugyanis ugyanez a router 2 évig tökéletesen működött régebbi szoftverrel és régebbi Download Master verzióval. Valamelyik frissítés elrontja a dolgokat és őszintén szólva az ASUS router szoftvere egyre kevésbé szimpatikusabb nekem. Kezd lassan gyerekeknek fejlesztett szoftvernek kinézni.

Az volna a kérdésem, hogy megéri-e váltani más firmware-re és ha igen akkor melyik a leg stabilabb ? Illetve ha már váltok firmware-t akkor szeretnék majd torrent RSS feed-et is, de ez gondolom bármelyik nyílt rendszerben megtehető transmission-el és a hozzá tartozó extra kiegészítők telepítésével.

Köszönöm srácok és bocsánat a hosszú postért :D.

Woodslave: Ha nem sikerült megoldanod a gondot akkor tudok segíteni, mert tudom a megoldást viszont nekem az első reboot-ig tartott csak a csoda. Ha érdekel és nem szeretnél más firmware-t akkor szólj és leírom a lépéseket.

[ Szerkesztve ]

(#10978) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Sziasztok,
Szeretném kérdezni, hogy mobil eszközön van ugye a router alkalmazása.
Ha wifi-n csatlakozom semmi gond, ellenben ha mobilnettel, akkor nem kapcsolódik.
Miként állítsam ezt be? Amint a képen látható, a router belépési adatai megegyeznek.
A DDNS is azonos a router admin felületén, illetve a mobil alkalmazásában.
Mit rontok el? Ez korábban kiválóan működött.

[ Szerkesztve ]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10979) nylontacsko válasza nylontacsko (#10978) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Az applikáció újratelepítése megoldotta a problémát...

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10980) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Sziasztok,
Firmware frissítés jelent meg:

Frissített-e valaki, és ha igen, akkor milyen tapasztalatai vannak? Nekem egy ideje nem megy az USB 2 portra kötött nyomtatóra való nyomtatás, ami a a legelső beállítások után tökéletes volt. Most a router felismeri, hogy hozzá van kapcsolva egy Xerox 3045b, a laptopról indítható a nyomtatás, hibát nem jelez, de a nyomtató meg se mukkan. Ugyanazzal a driverrel viszont a laptophoz kötött nyomtató teszi a dolgát. Gondoltam, hátha egy firmware frissítés jót tenne, de nem akarom elsietni sem, hiszen volt már néhány elbaltázott változat is a múltban.

[ Szerkesztve ]

(#10981) uriember válasza AttilaMvh (#10980) üzenetére


uriember
aktív tag

Ez már 03.29-én megjelent, az előző (50018) katasztrofális volt, dobálta el a wifit, instabil volt, fagyott, lassult, másnak is volt vele problémája, nem lehetett downgrade-lni se, nekem emiatt cserélte a 18u-t a szerviz. Az 50276 frissítése óta hibátlan, bár én nem használok usb funkciót.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10982) htc07


htc07
addikt

sziasztok,

valaki hackelte már meg a gyárit/hgg-t, hogy akkor is el lehessen érni a transmission-t rajta, ha nincs épp aktív torrent rajta?

(#10983) Ybear válasza htc07 (#10982) üzenetére


Ybear
tag

Nálam az 5.15.4-es eléri aktív torrent nélkül is.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#10984) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Na, az N18 is elkezdte azt a baromságot, amit az AC87-es csinált nemrégiben: nem engedi az androidos telefonokat frissíteni, telepíteni. Látszólag minden működik, csak éppen nem tölti le a Play-ről a programot.

A 87-esen anno a teljes újratelepítés segített. (HGG)

Mi a csoda okozhatja ezt?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10985) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#10984) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbáltam a túzfalat kikapcsolni, a telefont DMZ-be tenni, VPN-nel másik előfizetésről szedni a netet, de nem segített, az Android működik, tudok rajta is írni-olvasni, csak programokat telepíteni, frissíteni nem. Maga a Play elérhető, de nem telepít.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10986) Klupido válasza MaCS_70 (#10985) üzenetére


Klupido
tag

IPv4 vagy IPv6 -ot ad a szolgáltatód?
IPv6 al volt olyan probléma,hogy nem működött!

[ Szerkesztve ]

(#10987) MaCS_70 válasza Klupido (#10986) üzenetére


MaCS_70
félisten

IPv4. Mindkét esetben.

De most már kihúzom a vadonatúj HGG megérkezéséig, és csak arra konfigurálok újra.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10988) AttilaMvh válasza uriember (#10981) üzenetére


AttilaMvh
tag

Nekem nem volt bajom az 50018-al, azonkívül, hogy két hónap után nem hajlandó kezelni a nyomtatást az usb porton. Frissítettem az 500276-ra, de a problémám nem oldódott meg. Két laptopról is próbáltam nyomtatni, de csak felébreszti standbyból a nyomtatót, kotol rajta percekig, aztán hibajelzés nélkül kifut a nyomtatnivaló a várakozási sorból, de nem nyomtat semmit. Tűzfal és antivírus laptopon kikapcs, eredmény zéró öröm. A router webes felületén látja a nyomtatót, felismeri a modellt, azt írja, hogy engedélyezve. Laptopon a driver jó, mert az USB csatolóval nyomtat, tcp/ip-n a routeren keresztül nem. Nem igaz, hogy nem élek meg úgy mint eddig, de ha már elvileg a router képes print server lenni, és nemrég még működött is így, akkor bosszantó, hogy most nem hajlandó eleget tenni az elvárásoknak. Az én tudományom azonban kevésnek tűnik a rábeszélésre. Ha van valakinek ötlete, szívesen fogadom. Köszönettel, Attila.

[ Szerkesztve ]

(#10989) uriember válasza AttilaMvh (#10988) üzenetére


uriember
aktív tag

Nekem még az SSID-t is eldobta, annyira jó volt...De mondom, USB-t nem használok, így nem tudok erről nyilatkozni.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10990) haligali72 válasza AttilaMvh (#10988) üzenetére


haligali72
aktív tag

Sajnos csatlakozom a "nemnyomtat a nyomtató" táborhoz, vagyis a canon g1400 asom elkezd nyomtatni, viszont véletlenszerűen pl a 10. oladalnál félbehagyja és annyi! Csak egy router restart segít és utána megy megint egy darabig..
Kicsit feljebb azt ajánlották tegyem fel valamelyik Tomato firmware -t az talán megoldja, viszont egyenlőre sem időm sem merszem nem volt még belevágni a romcserébe.

(#10991) segadc válasza Eclips21 (#4329) üzenetére


segadc
csendes tag

Szia!

Szerinted jól tettem, ha ugyan így szét kaptam és MX-4 hűtőpasztával megkenve és előtte persze alaposan letakarítva a régi pasztaszerűségtől vissza raktam a hűtőbordát?

Üdv
Sega

(#10992) -FreaK- válasza segadc (#10991) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ártani nem árt, bár a garit lehet, hogy bukod vele.. Én is így tettem a korábbi példánnyal ami bedöglött, de csak 1-2 fokot jelentett a gyakorlatban sajnos. A probléma az volt, hogy valszeg az árnyékoló fém lemez és maga a chip között rés keletkezett és azért melegedett túl, ezt a pasztázással pedig nem lehet megoldani.

Miért pasztáztad újra egyébként? Nézted custom fw-ben, hogy neked is túlmelegszik?

Egyébként egy 2016 februári hozzászólásra válaszoltál :) Nekem amúgy szintén 97fokra melegedett, de biztosan nem az a kábel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10993) kzsolt00


kzsolt00
tag

Sziasztok,

most vásároltam egy használt Asus RT-N18U készüléket. Azért erre esett a választásom, mert VÉGRE volt egy olcsó router amelybe van egy olyan USB csatlakozó, ami 3.0 ás. Ez azért kellett, mert a PC-mbe lévő 2tb-s Western digital Black 3"5 ös vinyómat majd ki akarom helyezni egy külső házba, amit 3.0 ás csatin keresztül szépen "feltölthetnék" adatokkal a számítógépemről, és DLNA módban pedig a TV-ről, esetleg mobilokról pedig lejátszanám az adatokat. A terméken a gyári fogalmam sincs milyen nevű firmware van/volt. Azt az infót kaptam, hogy ne is frissítsek a legutolsó firmware-ra, mert azt hallotta az előző tulaj, hogy rossz. Ok.

A router USB 3.0 portjába egyenlőre, egy ORICO márkájú külső USB3.0 ás winchester házba rakott Western digital 500GB-s notebook vinyót raktam (és később próbának egy 4GB-s transcend pendrivet), majd felmentem a routerem vezérlő felületére böngészőből. Meg is jelent az egyébként számomra meglepő módon felhasználó barát felületen, hogy az USB3 portba bele került egy eszköz, és ki is írta szépen az adatait. Majd az USB alkalmalmazás/server_center menüpontban minden sz@rt bekapcsoltam már, de nem látom a meghajtót simán windows explorerből. (ez azért kellene, hogy rámásoljam a dolgaimat, esetleg az utorrent letöltéseimet, már eleve oda irányítanám a jövőben)

A vinyó jó, látja is, kezeli is a router, sőt a rajta levő fájlokat is képes vagyok elérni pl ezen a DLNA megosztósdin keresztül. FTP kapcsolatot is tudok létesíteni. De nekem nem ez kell, hanem hogy mint egy hálózati meghajtó lássam azt, és használhassam. Láttam külföldi fórumokon, hogy más asus routerekkel is egyeseknek ez a baja, de megoldást még nem találtam, és nagyon idegesítő. Kérlek mondjátok, hogy van megoldás erre. Ha más nem egy custom firmware megoldás lehet? (Ha már itt tartunk, valaki röviden leírná, hogy ugyan amugy mi értelme van a custom firmware-knek? Úgy ténylegesen mi az amire azt mondjátok, hogy húúú na ez tényleg kell, és az eredeti firmware nem tudja)

Talán még hasznos lehet a válaszadók számára:
-Win 10 em van (64bit).
-A vinyó, és a pendrive is amivel kiptóbáltam tuti hogy jók.
-A vinyót csak NTFS és exFAT ba lehet formázni, de exFAT-ot nem is kezel a router, ahogy a hivatalos specifikációját olvastam. A pendrivet próbáltam NTFS be (fel sem ismerte a router ekkor) és fat32 be. Ugyan ugy nem látom hálózati megosztott helyként, csak ebbe a DLNA média szerverként, ahogy a külső vinyót is.

(#10994) Intruder2k5 válasza kzsolt00 (#10993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

[Megoldva] Workroup a Samba eltűnt

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10995) cyber86


cyber86
őstag

Elvileg HGG 380.70: (7 MAY 18)* fog kijönni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10996) kzsolt00 válasza Intruder2k5 (#10994) üzenetére


kzsolt00
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségedet! Ezzel az apró pipával, már megy is a dolog, már hozzá is rendeltem egy hálózati meghajtót.

Viszont, apróság!:

Adott egy vinyó, amely üres, csak egy HELLO és egy Letoltesek mappa van a gyokérben, és ennyi.

Én, gondoltam, hogy magát a vinyót fogom hozzárendelni lásd a képen a neve: "RT-N18U-FB7C", mint egy hálózati meghajtó, tehát jobb klikk, "Hálózati meghajtó csatlakoztatása", kiválasztok egy meghajtó betüjelet, az elérés címéhez odaírom, hogy "\\RT-N18U-FB7C" és kész. De azt nem engedi, csak ,ha egy mappára mutatok, tehát ha a cím pl ez: "\\RT-N18U-FB7C\Letoltesek".

Alapvetően már ezzel is elégedett vagyok, de ez miért van?

(#10997) Intruder2k5 válasza kzsolt00 (#10996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, sosem használtam a gyári firmware-t, de ezek szerint nem lehet benne teljes partíciót megosztani, csak mappákat. Magát a routert, vagy a HDD-t egész biztosan nem tudod meghajtó betűjelhez rendelni, ez legfeljebb partícióval működhetne, de jelen esetben az sem megy.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10998) kzsolt00 válasza Intruder2k5 (#10997) üzenetére


kzsolt00
tag

No, akkor úgy néz ki már találtam is egy érvet a custom firmware mellett.
Van valami linked egy ilyen általánosabb leírásra, ahol elmeséli a költő, hogy miért is lehet jó egy custom firmware, esetleg egy kicsit mélyebb részletekkel? Mik a buktatói, jó e minden routerre, vagy éppen miért nem? stb stb..

Még egyszer köszi a segítséget.

(#10999) Intruder2k5 válasza kzsolt00 (#10998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen leírást sajnos nem tudok. Én személy szerint már vagy ~8 éve több ASUS routeremen is csak Tomato firmware-t használtam, jelenleg éppen a FreshTomato-t, abból is ezt a buildet...

freshtomato-RT-N18U-ARM-2018.2-AIO-64K-NOSMP.zip

Nyilván részletesebb beállításokra ad lehetőséget mint a gyári szoftver, illetve igény esetén valamelyik entware repo-ból (1, 2) további szoftverek is telepíthetők rá. Cserébe nincsenek be a gyári szoftver olyan funkció mint asuscomm DDNS, Adaptive QoS, AiCloud, stb.

Tomato About

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#11000) -FreaK- válasza cyber86 (#10995) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi! Azt nem tudod véletlenül hogy a legfrissebb gyári fw-n alapul-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.