Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Intruder2k5 válasza Woodslave (#10750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi, látom a 100-as ip-t regisztrálja.

Én nem használtam soha gyári firmware-t, így biztosat nem tudhatok, de ha a router admin menüjében próbálod elérni a download master felületét (USB Application -> Download Master), ott eléred?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10752) Titmouse09 válasza Woodslave (#10736) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Amikor ezt mutatja, akkor bizony nem fog válaszolni se kintről, se bentről. Tapasztalat. Én hagytam is az egész DL master dolgot, kiszervezem a feladatot egy Pi Zero-ra.

Amíg nem kell semmit csinálnia addig működik, mikor kapott egy letöltést így járt. Pár törlés-telepítés után meguntam, emiatt meg nem váltok fw-t.

Ha telekomos vagy telefonálj be hogy legyenek szívesek ne NAT-olni az IP címedet. Ekkor újraindíttatják a routert veled és már publikus címed van. Addig nem nagyon éred el a routert idegen hálózatból.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#10753) #34784256 válasza sony309 (#10744) üzenetére


#34784256
törölt tag

nemreg vettem egyet, nalam hibatlan a wifi. a szervizes szavat ne vedd szentirasnak, barmira kepesek ramondani, hogy gyartasi hiba amit nem tudnak megjavitani. :)

(#10754) Woodslave válasza Intruder2k5 (#10751) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem érem el pont ez már a bajom. A két képernyőkép amit linkeltem azt kapom.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10755) sony309 válasza #34784256 (#10753) üzenetére


sony309
őstag

A gyári szervíz írta a forgalmazónak. A forgalmazó csak továbbította nekem. Ha ők hazudtak nekem, akkor én is.

S3x, hifi & rock and roll

(#10756) Intruder2k5 válasza Woodslave (#10754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, hát akkor tapasztalat híján sajnos passzolom. Cserélj firmware-t, rakj fel egy Tomato-t, azzal nem lesz ilyen bajod.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10757) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

N18U router vételén gondolkodom. Most láttam hogy a gyári firmware-ben is van torrent kliens... Mennyire használható aez a router torrentezésre? 30/2-es netem van, általában 50-80 torrent van seed-ben.

Használja erre is valaki ezt a routert? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10758) Intruder2k5 válasza LLKobe (#10757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azt a netet teljes egészében ki tudja szolgálni, erre elegendő a vas. Viszont ahogy fentebb is láthatod (tegnap este, ma reggel), a gyári letöltő kliensre nem lehet mindig számítani, így torrentezéshez inkább javasolt az fw csere.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10759) LLKobe válasza Intruder2k5 (#10758) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm a válaszod!:R

A jelenlegi felállásban a HTPC-m megy 0/24-ben, és azon egy transmission.
Most arra gondoltam hogy veszek egy ilyen routert, és a torrentet ezen futtatom, így a HTPC-t lelőhetem, így spórolván a villanyszámlán.
Szerintem seed közben a jelenlegi gép benyel 15-20W-ot, ha jól sejtem ehez képest a router sokkal kevesebbet fogyasztana, ami hosszú távon nem mindegy.

Tehát azt mondod ha rátolok egy DD-WRT-t, meg egy transmission-t, akkor gond nélkül kiszolgálja az igényeimet? :R

Illetve alapvetően jó választás ez a router? Stabilan, jól műxik?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10760) Intruder2k5 válasza LLKobe (#10759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem mértem, de szerintem 10-12W körül fogyaszthat egy HDD-vel.

DD-WRT-t nem említettem, én Tomato-t írtam. Persze lehet jó az örök béta DD-WRT is, de én azt sosem használtam fél óránál tovább, így nem tudom.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10761) Woodslave válasza Intruder2k5 (#10756) üzenetére


Woodslave
nagyúr

elolvastam a fórumbejegyzést arról hogy kell feltenni, nem mondom hogy bele merek vágni, de az mit jelent, hogy azzal nem lenne ilyen bajom?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10762) Intruder2k5 válasza Woodslave (#10761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre gondoltál?

Annyit jelent, hogy az biztosan elérhető, még távolról is, bár ez utóbbi nálad a NAT-olt IP miatt nem igaz.

Amúgy miért nem mersz belevágni?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10763) odrif válasza Woodslave (#10761) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nyugodtan vágj bele.
Kövesd lépésről lépésre Intruder2k5 leírását és nem lesz gond.
A NAT-ból meg vetesd ki magad, ha tudod.

20 éve a Prohardveren

(#10764) limpi válasza LLKobe (#10757) üzenetére


limpi
aktív tag

Nekem tökéletesen megy a gyári torrent kliens, a következő verziókat használva:

- FW v3.0.0.4.380_7378
- Download Master v3.1.0.104 (ami valójában egy módosított Transmission v2.92 (14714))
- Transmission Remote GUI v5.14 (link)

Ennyire stabilan:
- Router uptime: 298 days 8 hours 30 minute(s) 41 seconds
- Transmission active time: 28d, 4h

Ami fontos:
- A TransGUI-ban be kell kapcsolni a "Use alternative bandwith settings"-et és ott megadni a kívánt sebesség limiteket (egyébként az Upload Speed Limit-et önkényesen visszaveszi 10-40 KB/s közötti értékre)
- Amíg hash-el a Transmission, nem fog válaszolni az RPC-kre (így azok timeout-ra futnak)

Nálam ezek a limitek váltak be:
Alternative bandwith settings:
Maximum download speed: 3000 KB/s (ennél sokkal többet stabilan nálam nem tud)
Maximum upload speed: 150 KB/s (ez lehet magasabb, én csak a net szolgáltatómat kímélem ezzel)

A netem egyébként sokáig 30/3 Mbps-es volt, amit nemrég emeltek 60/5-re, bár én nem kértem (de mivel közben még olcsóbb is lett, nem ellenkeztem ;)).

Ami szívás:
Nekem az USB-n csatlakoztatott notebook HDD-t a router restart után nem ismeri fel automatikusan.
Sőt, még ki/be húzás után sem! Kb. fél órás szívás, mire újra fel tudom ismertetni.
(Be kell dugnom egy pendrive-ot, majd át kell szerelnem egy másik külső rack-be, majd megint a pendrive-ot bedugni, végül visszaszerelni az első külső rack-be, na és akkor ismeri fel! És nekem csakis így. J-)
Ezért nekem szünetmentes mögött van.
Konkrétan ezt használom: link

Ja és nekem a net vezetéken és wifi-n is abszolút stabil a v3.0.0.4.380_7378 FW verzióval.
Nem is merem lecserélni újabbra...

További extra, hogy egy repeater-t is használok, konkrétan az Asus RP-N12-t,
az is kifogástalanul működik (aktuális uptime: 95 days 6 hours 39 minutes 57 seconds)!
(Egyetlen hibája, hogy az időt nem sikerül neki frissítenie NTP-n, a saját órája meg elég durván siet.
Ezért néha telnet-tel rácsatlakozom és manuálisan frissítem az időt.
Erre sajnos még nem találtam korrekt megoldást.
Az aktuális (és egyébként dög régi) v1.0.1.1d firmware-ében ez egyszerűen szar.)

Amúgy nekem is totál meglepő, hogy ezek az Asus cuccok nálam jelenleg ennyire stabilan működnek, mert korábban én is szívtam sokat Asus router-ekkel. Szóval a mostaniakkal valószínűleg mázlim is van. :))

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#10765) limpi válasza LLKobe (#10759) üzenetére


limpi
aktív tag

Ja, azt kihagytam, hogy én kb. 200 körüli torrent-et szoktam seed-elni.
De csak azért ennyit, mert a notebook HDD, amit erre a célra használok (noha elvileg tökre nem erre lenne való), az egy dög régi 80 GB-os Fujitsu (ami egyébként csak a szekrényemben rohadt ;)).
A Cumulative Active Time-ja jelenleg 513d, 2h. És éjjel-nappal megy, mégsem melegszik (nagyon)! Persze egy fém külső rack-ben. (Aminek még külön tápegység sem kell, hanem csak rá van dugva router másik USB portjára is.)
Konkrétan ez a modell: FUJITSU MHZ2080BH G1 (link)
Szóval ezt is csak ajánlani tudom. Bár gondolom előbb-utóbb azért majd megadja magát, hiszen nem szerver használatra lett tervezve...
(Ha most tönkremenne, akkor ezt vagy mondjuk ezt venném helyette. Bár ezekre csak 2 év gari van, tetszik, hogy 128 MB a cache, ami a torrent-ezés szempontjából gondolom hasznos.)

Na, azt hiszem mindent leírtam. :DD

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#10766) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#10760) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan!

Nálam HDD-vel 10, nélküle 7 W az N18 fogyasztása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10767) LLKobe válasza limpi (#10765) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm a részletes tájékoztatást:R Ha esetleg ott kötök ki hogy ilyen routert veszek, jövök még:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10768) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok!
Az RT-N18U-m rendszeresen ledobálja a wifi eszközöket, ráadásul nem mindet egyszerre, hanem mikor melyiket, esetleg egyszerre többet is. Telót, laptopot. Gyári legfrissebb fw van rajta. A legjobban az asszony laposát utálja (az éjjel 5 perc alatt 3-szor szórta el), illetve a fiam laptopját, amit még ennél is sűrűbben képes eldobálni, ha olyanja van.
Utánanéztem kicsit, ajánljátok a Tomato-t. Ha ez megoldja a gondot, én felteszem, de a kérdésem, hogy innen most hogyan választom ki, hogy nekem melyik kell? Én ehhez buta vagyok, kérlek segítsetek! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10769) geprombolo válasza geprombolo (#10768) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kicsit jobban ránéztem, de még mindig nem tudom, hogy általános felhasználásra melyik verzió a legjobb? Merthogy 4 verzió van, fogalmam sincs, hogy mi az az SMP, vagy hogy nekem kell-e olyasmi egyáltalán? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10770) geprombolo válasza geprombolo (#10769) üzenetére


geprombolo
senior tag

Letöltöttem mindkét AIO verziót, meg az Upgrade Firmware progit. Kicsomagoltam mindent, minden tűzfalat letiltottam, futtattam a flashelőt és már huszadjára dob ki "transfer cancelled" üzenettel. IP cím stimmel, jelszó szintén.
Törlést megcsinálja, elkezdi feltölteni a romot, eljut valameddig (kb 70%-ig) és kidob a fent említett üzenettel. Mi a fészkes fenét csinálok rosszul? Win7/64 oprencccer van a gépen.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10771) Intruder2k5 válasza geprombolo (#10770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Használd a kille72 fw-t, korábban már linkeltem itt, de most mobilról vagyok, nem fogom keresni, ès a firmware restoration tool-t.

Ja igen, ès az aio nosmp build javasolt.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10772) Intruder2k5 válasza geprombolo (#10770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közben gép elé kerültem, erről lenne szó:
tomato-RT-N18U-ARM-2018.1.031-beta-kille72-AIO-64K-NOSMP.zip

Illetve használd ezt a programot:
ASUS Firmware Restoration Tool

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10773) uriember válasza sony309 (#10744) üzenetére


uriember
aktív tag

+1...Ma cserélték az Aqua-nál, szintén wifi leszakadás probléma miatt...Viszont most nem frissítek egyelőre,
378.9216 firmware van rajta most, próba.

Egy kérdés: érdemes feltenni a falra az eszközt, hogy a kliensek jobban lássák vagy elég neki egy olyan hely, ahol jól látszik?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10774) sony309 válasza uriember (#10773) üzenetére


sony309
őstag

Nem gondolom, hogy a "rossz" firmware miatt visszaadták volna a pénzemet és cserélték volna a Te routeredet.

Bízzunk a szerencsében és hogy amit kaptál routert, az jó lesz!

S3x, hifi & rock and roll

(#10775) uriember válasza sony309 (#10774) üzenetére


uriember
aktív tag

Egy órája megy 300Mbps linksebességgel, 220/160Mbps le-feltöltéssel...Egyelőre stabil, a 1043nd néhány perc után már ingadozott.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10776) sony309 válasza uriember (#10775) üzenetére


sony309
őstag

Kívánom, hogy így is maradjon!

S3x, hifi & rock and roll

(#10777) cyber86 válasza uriember (#10773) üzenetére


cyber86
őstag

Pár napja rátettem a falra és kicsit jobbak az eredmények. Elötte félig a monitor mögött volt. [kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10778) uriember válasza cyber86 (#10777) üzenetére


uriember
aktív tag

Hétvégén én is felteszem, aztán meglátom...Egyelőre egy falikép mögé fúrom fel :DD, aztán ha mégsem jön be, nincsenek(látható) nyomok.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10779) MaCS_70 válasza uriember (#10773) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 2 dBi-s antennák szinte izotrópok, így ha megvan a rálátás, és nem pont az antenna tengelyéből próbálkozol, akkor szinte mindegy, hogy milyen szögből látja az kliens.

Viszont a wifi szeszélyes mivolta miatt könnyen lehet, hogy érdemes játszani az elhelyezéssel -- a visszaverődéseknek is lehet szerepük.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10780) #34784256


#34784256
törölt tag

az mitől lehet, hogy kb 30 perc után a TV-n megszakad a film amit a Media Server-en keresztül nézek és a TV utána nem is látja a Media Servert, TV-ben vagy a routerben keressem a hibát? kábeles kapcsolat.

(#10781) geprombolo válasza Intruder2k5 (#10772) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az Asus Firmware Restoration Tool minden áron wifin akar csatlakozni. Pedig már biosból is kikapcsoltam a wifit. Bedilizek! :W
Storno. Működni látszik

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10782) geprombolo válasza geprombolo (#10781) üzenetére


geprombolo
senior tag

A beta verzió nem működött egyáltalán, a 140-es NOSMP viszont működik. De hogyan kell beállítani? :F Legalább a wifit nagyjából belőttem...

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10783) Intruder2k5 válasza geprombolo (#10782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NVRAM-ot töröltél flashelés után?

Esetleg felteheted erre is a bétát, itt már nem kell recoverx mód, hanem az Administration -> Upgrade menüben csak betallózod a másik fw-t, de a zip-ből csomagold ki előtte, alatta pedig bepipálod az "After flashing, erase all data in NVRAM memory " opciót, és mehet az Upgrade. Így működnie kell.

Ha nem látja a laptop a WiFi-t, akkor próbáld meg fix csatorna beállítással, 1-11 közt valahol.

szerk.:
Látom közben szerkesztettél, akkor ezek szerint a wifi már OK.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10784) geprombolo válasza Intruder2k5 (#10783) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ja, az már rendben van, de rendesen elvesztem a beállítások között. Van ehhez valami szájbarágós útmutató valahol? Annyi három-négybetűs rövidítést, mint a Tomato menüjében, még sehol sem láttam. :DDD
És köszi a segítséget, nélküled már megettem volna idegből a készüléket, mint a ropit :R :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10785) Intruder2k5 válasza geprombolo (#10784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beállítási útmutatóról nem tudok, de szerintem ilyen nem is létezhet, hiszen mindenki másképp szeretné beállítani. Egy magyar nyelvű leírás van a menüjéről, ezt még anno mgrincs fórumtárs készítette el, de bizonyára már erősen hiányos, hisz a több eltelt év alatt sok új funkció került bele.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10786) AdamMi


AdamMi
csendes tag

Sziasztok!
Ftp csatlakozási probléma megoldáshoz kérnék segítséget.
Gyári 3.0.0.4.382_50018 firmware-re történő frissítést követően a LAN módban hozzákötött gépemről (win 10 pro 64bit) nem tudom elérni a routerre kötött meghajtót ftp-n keresztül. Total Commander 530 Login incorrect hibát dob csatlakozáskor. Nem változtattam semmit, most mégsem enged belépni. Mindent jól gépeltem be, a tűzfalat nem változtattam, korábban nem is kellett ez ügyben beállítani semmit. mobilról, tv-ről elérem a tartalmakat, csak a gépről ftp-n keresztül nem. Távoli ftp elérést nem próbáltam. (persze Samba és Ftp engedélyezve van, és egy fiók is van hozzájuk.)
Előre is köszi a segítséget, ha tudna valaki valami tippet adni.

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#10787) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!
Tomato -ba nem építették még be a LED kikapcsolást?:)

DokY | www.zsolti.hu

(#10788) Doky1988


Doky1988
senior tag

Úgyértem, hogy ne kelljen scriptezni, hanem mint HGG-ben hogy kilehet kapcsolni a ledeket?

DokY | www.zsolti.hu

(#10789) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok van egy ilyen routerem, shibby féle tomato-val, szeretném bekonfigurélni vip vpn a leírás szerint, de nem igazán akar működni, tud nekem ebbe nvalaki segíteni?

Köszönöm

(#10790) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
A download master használatához kérnék egy kis segitséget tőletek.Miután elindítom a programot (w10 enterprise x64) a következő hibaüzeneteket kapom:list index out of bounds(2),illetve: access violation at address 004f8550 in module DM2.2.exe.read of address 00000000.Ezek után a program bezáródik.Androidon problémamentesen működik a download master.A routeren a legfrissebb fw van . :F

(#10791) geprombolo válasza Intruder2k5 (#10785) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, ez szerintem megfelel a célnak. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10792) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert tanácstalan vagyok.
Az egyik szobából átvittem a routert egy másikba és egy másik pc-re kötöttem. Azt írja, hogy van internet kapcsolat és valóban megy is a wifi, de lanon keresztül mégsincs net a pc-n.
Nem ír hibát. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#10793) Gubek-Einste válasza fecosrac (#10792) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel csere?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10794) fecosrac válasza Gubek-Einste (#10793) üzenetére


fecosrac
tag

Gondoltam rá és próbáltam is. sajnos nem segített.

(#10795) MaCS_70 válasza fecosrac (#10794) üzenetére


MaCS_70
félisten

És visszafelé? A PC sem jelenik meg a főoldalról nyíló kliensek listáján?

Zöld/sárga fény a csatlakozó mellett ég?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10796) Multibit válasza fecosrac (#10792) üzenetére


Multibit
veterán

A LAN kártya IP beállításainál mit látsz az IP cím, Alapértelmezett átjáró és DNS mezőkben?

(#10797) fecosrac válasza MaCS_70 (#10795) üzenetére


fecosrac
tag

De ott van a kliensek listáján csak nincs adatforgalom. KÉP->

A csatlakozó mellett sárga fény villog és egy narancssárga világít. Zöld nuku.

(#10798) fecosrac


fecosrac
tag

A wi-fi továbbra is megy, szóval a bejövő nettel tuti nincs baj.
Ami érdekes, hogy amint összekötöm a lan kábellel a gépet, akkor ugrik a wifi is.Ha kihúzom, akkor megy a wifi.

:W :W :W :W

(#10799) Titmouse09 válasza fecosrac (#10797) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Vezetékes eszköznek ott nem ír ki sebességet!
Multibit kérdésére érdemes lenne ránézni.

Esetleg parancssorban egy ping bbc.com mit csinál?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#10800) fecosrac válasza Titmouse09 (#10799) üzenetére


fecosrac
tag

Mit értesz a Multibit alatt? Nem vagyok szaki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.