Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) biff válasza biff (#10698) üzenetére


biff
csendes tag

Úgy néz ki, megoldódott a dolog.
HGG-vel egyenlőre működik, Mediashare is. Nyomtatót még nem volt időm kipróbálni, de ha nem megy, az a kisebb rossz.(Mondjuk TP Linknél jól működött ez a része)
A wifi csatlakozási problémát az oldotta meg, hogy 10-ről átállítottam a 6-os csatornára, ott jó.

Üdv.
biff

(#10702) v1rus


v1rus
tag

Sziasztok! VPN-es temaban lenne kerdesem. Legujabb gyari fw van fent a routeren, es ott be van allitva egy OpenVPN szerver, hogy mashonnan is elerhessem a halozatot. Portforwarding nincs semmire, de UPnP engedelyezve van a routerben. Van egy sajat magam altal irt app, ami okosizzoval tud kommunikalni LAN-on. Az izzo felderitesehez SSDP-t hasznal, elkuld egy uzenetet 239.255.255.250:1982 ip:port parosra, ahonnan valaszt kellene kapnia az izzotol (vagy tobb izzo eseten mindtol). Ez fizikailag a LAN halozaton levo geppel mukodik is, megtalalja az izzot. De VPN-nel masik geprol kapcsolodva be a halozatba, nem mukodik sajnos. Ezert azt sejtem, hogy valahol a VPN kapcsolat kever be utkozben. Ha kapcsolodva vagyok VPN-en, akkor telnettel az izzo IP cimenek es portjanak ismereteben fel tudok lepni konkretan az izzora, ott tudom iranyitani is. Vissza is jon az uzenet a sikeres muveletekrol, tehat ez a tipusu kommunikacio megy. A kuldott SSDP-s UDP csomag egyebkent mar nem is er oda az izzohoz, mert akkor azt telneten felcsatlakozva latnam, hogy kuldeni probalja az izzo visszafele magarol az infokat a keresre. Van valakinek otlete, hogy hol akadhat el a dolog? Koszi!

(#10703) Titmouse09 válasza v1rus (#10702) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Ezzel én is találkoztam. VPN-en keresztül nem tudtam UDP broadcast-ot küldeni a LAN-ra.
Kicsit barkács megoldás, lehet neked nem is jó, de váltottam fix IP-re (akár DHCP bind is lehet ugye), így nem kell keresni az eszközt, unicast üzenet már simán célba ért.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#10704) v1rus válasza Titmouse09 (#10703) üzenetére


v1rus
tag

Megnyugtato, hogy nem csak en futottam vele szopoagra, sot ahogy kicsit tuzetesebben rakerestem a neten is konkretan erre a VPN-en keresztuli SSDP discover dologra, rengeteg forumon van felteve a kerdes valamilyen formaban, de nincs ra nagyon egyszeru megoldas. Par hardcoreabb linuxos forumon azert valamennyi tuzfal szaballyal meg routeolassal megoldottak, de ugy gondolom ez alapvetoen azert sovany vigasz. Amit irsz, az gondolom a DHCP address reservation akar lenni, ami valoban kezenfekvo, es mukodik is (hiszen akkor kihagyom az egesz SSDP reszt), most surgosbe ezt fogom hasznalni szerintem, de jobban orulnek ha lenne valami univerzalis megoldas ra konnyuszerrel a routerben, azert nagy remenyeket nem fuzok hozza, kb a ketezres evektol tema a neten a forumokon, megoldas meg sehol.

(#10705) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Srácok, van olyan köztetek, akinek működik a nat loopban a fehér csodamodem/router kombója van és a 178.48.253/24-es tartományban van? Mióta cserélték a fekete Cisco modemet, azóta nem megy, ami változott csak a tartomány és a modem, és azóta nem igazán akar működni :(

(#10706) MaCS_70 válasza likeaRAINBOW (#10705) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ebből a kérdésből nekem valami hiányzik. Ki cserélte le a Ciscot?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10707) likeaRAINBOW válasza MaCS_70 (#10706) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Bocs, kimaradt hogy UPC :DDD

(#10708) woodworm válasza likeaRAINBOW (#10705) üzenetére


woodworm
veterán

Nem raktak egyúttal ipv6-ra?

(#10709) likeaRAINBOW válasza woodworm (#10708) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Arról nincs infóm, Tomato-ban tiltva van az ipv6, engedélyeznem kellene?

(#10710) MaCS_70 válasza likeaRAINBOW (#10709) üzenetére


MaCS_70
félisten

A fehér dobozukat szerencsére nem ismerem, de az IPv6 még messze nem minden szolgáltatásuk esetén támogatott, úgyhogy ha r>1 felhasználó vagy (nyilván az), akkor a jövőre nézve sok fejfájástól kíméled meg Magad, ha csak IPv4-en vagy a UPC-nél.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10711) gellei


gellei
aktív tag

Nem sikerült beállítanom a PPPoE Passthrough módot a speedport 2-n. Valaki le tudná írni, aki t-s internettel rendelkezik és ilyen asus routerrel tölt le, pontosan hohy csinálja. Qbittorent, utorrent működik gépről, download master, transmission nen indítja el a letöltést az asus-ba csatlakoztatott vinyóra. Net van, minden megy, látni az asuson lévő vinyót hálózatban. Wan speedport 2-be, lan-lan speedport2 és asus. Mi lehet a gond?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#10712) Intruder2k5 válasza gellei (#10711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS ilyen összeállításban nem ismeri az alapértelmezett átjáró és a DNS szerverek címeit, illetve azt nem tudom, hogy gyári szoftverrel LAN porton egyáltalán képes-e letöltésre. Tippem szerint nem.

Két megoldás lehetséges...

1. Valaki segít a PPPoE Pass-Through mód beállításában.
2. Dupla NAT-ot használsz, és a netet az ASUS WAN portjába kötöd.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10713) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Vmi megosztással kapcsolatban akartam állitani a router menűjében. Kiírta hogy complete azóta eltűnt. Két kék fény vilagít az on meg a wifi. Nem jelenik meg a hálózat keresőben.

Újraindíthatom? Vagy mit csináljak?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10714) Woodslave válasza Woodslave (#10713) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A radugott usb3t se érzekeli. Meg mintha újraindulna mert a bekapcs fény néha eltűnik

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10715) likeaRAINBOW válasza MaCS_70 (#10710) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

A fehér doboz modem üzemmódban dübörög, így az talán(?) nem okoz gondot. IPv6-nemhiszem hogy lenne.

(#10716) Gubek-Einste válasza likeaRAINBOW (#10715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modem módban szerencsére nincsen IPv6.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10717) Woodslave válasza Woodslave (#10713) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Na eljutottam a menűbe. Gyors netbeállitas 15 perce teker...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10718) Gubek-Einste válasza Woodslave (#10717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb lenne manuálisan beállítani a dolgokat és nem a Quick Setup-pal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10719) Woodslave válasza Gubek-Einste (#10718) üzenetére


Woodslave
nagyúr

De miért van az hogy megpróbáltam ujrainditani a feluleten. Elmegy 100%-ig beállítás kész és 5 perce csak forog a beállítás

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10720) Gubek-Einste válasza Woodslave (#10719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képet róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10721) Woodslave válasza Gubek-Einste (#10720) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem tudok mert mobilneten nem tudok képet feltolteni. A beallitas kesz és megya kör 10 perce. Mit csináljak?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10722) Gubek-Einste válasza Woodslave (#10721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Indítsd újra a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10723) Woodslave válasza Gubek-Einste (#10722) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na úgy néz ki megy, azt hiszem inkább nem nyúlok hozzá mostmár. :D köszi

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10724) FerBal


FerBal
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne a segítségetekre! Hosszú hétvégére hazamenetem a router pedig itt maradt a lakásba(nyilván). Mikor visszaértünk a masinát újraindítottam a webes kezelőfelületen. Azóta az eszköz nem indul el olyan mintha újra indulgatna. Resetelni próbáltam a kis gombbal. 100 ki/be,de semmi. Kábelen se wifin se. Wifit nem is látni. Kábelen meg nincs net és ennyi, fellépni se tudok rá...:S Esetleg valami tipp ötlet... ha nincs akkor megy Gariztatni!
Előre is köszönöm!!!

(#10725) Intruder2k5 válasza FerBal (#10724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Reset-et miként próbáltad? Áram alatt 10mp-ig? Amennyiben igen, és nem segített, próbáld meg a WPS gombos NVRAM törlést is, leírás az összefoglalóban megtalálható.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10726) FerBal válasza Intruder2k5 (#10725) üzenetére


FerBal
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget a wps gombos dolog működött! Nem igazán értem mi volt ez nem is volt nagyon szimpatikus hiszen csak egy szimpla reboot volt! Mindegy egyenlőre úgy néz ki megy jól. Még egyszer köszi! :D

(#10727) Woodslave


Woodslave
nagyúr

itt is felteszem a kérdést hátha

van egy lg 42la640-es tv. Ma újra kellett a routert konfigurálni, és minden egyes bekapcsolásnál újra meg kell keresni a wifi hálózatot, beírni a kódot. Automatikusan nem kapcsolódik. Van bármilyen esélye, hogy a router beállítása miatt van ez a probléma? Korábban soha nem fordult elő, kb 1 hónapja használom ezt a routert, csak tegnapi xarakodásom után kezdődött..

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10728) MaCS_70 válasza Woodslave (#10727) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha más eszközök simán kapcsolódnak / tartják a kapcsolatot, akkor nagyon kicsi az esélye a routerhibának.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10729) Woodslave válasza MaCS_70 (#10728) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mindegy megy amúgy. Kipróbáltam, hogy egy tv reset után visszaállítottam a ssid-t a korábbira így meg működik pár bekapcsolás után legalábbis úgy tűnik..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10730) MaCS_70 válasza Woodslave (#10729) üzenetére


MaCS_70
félisten

Volt az SSID-ben esetleg valami érdekes karakter? Valami házimozi-erősítőre emlékszem, ami vagyon válogatós volt az SSID-vel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10731) Woodslave válasza MaCS_70 (#10730) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igazából semmi. Lehet túl hosszú volt fene tudja, vagy annyira beégett a tv-be a korábbi név :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10732) Ropo


Ropo
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a routerem az legutolsó fw-re frissíteni (utolsó előttiről). Ha lementem a router konfigurációját, akkor azt a fw frissítése után vissza tudom tölteni, vagy mindent kézzel kell visszaállítanom? Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatosan?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#10733) Gubek-Einste válasza Ropo (#10732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes elölről kezdeni mindent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10734) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Szakmai topicban mindig azzal kezdem hogy elnézést a hülye kérdésért de hogy tudom távolról elérni a routert pontosabban a download managert?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10735) Gubek-Einste válasza Woodslave (#10734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alap feltétel a publikus IP cím és a DDNS beállítása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10736) Woodslave válasza Gubek-Einste (#10735) üzenetére


Woodslave
nagyúr

most még localban se indul el a download master...ennyit ad

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10737) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Aki N18U-t szeretne vásárolni és használná a "Media bridge" funkciót, az vásároljon más routert, mert most kaptam az értesítést, hogy a garanciáztatásra leadott N18U routereimnél konstrukciós hiba a wifi szakadozás!

S3x, hifi & rock and roll

(#10738) odrif válasza sony309 (#10737) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kicsit sok lett a félkövér szerintem.

20 éve a Prohardveren

(#10739) Woodslave válasza Woodslave (#10736) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mobilon meg ezt kapom...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10740) sony309 válasza odrif (#10738) üzenetére


sony309
őstag

Szerintem nem, mert másnak fontos lehet! Nekem is az lett volna anno!

Ha egy illetékes úgy minősíti, hogy ez nem fontos info ebben a topikban, akkor majd kitörli!

S3x, hifi & rock and roll

(#10741) csixy válasza sony309 (#10737) üzenetére


csixy
addikt

Nekem van második éve egy tizennyócas és az utolsó shibby van rajta és azóta is hibátlanul megy.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10742) sony309 válasza csixy (#10741) üzenetére


sony309
őstag

Elképzelhető, hogy az újabbak problémásak! Nem tudom, mert arról nem szólt a levél, hogy mely időszakban gyártottak a hibásak!

S3x, hifi & rock and roll

(#10743) cyber86 válasza sony309 (#10737) üzenetére


cyber86
őstag

Valszeg akkor az új széria nem jó.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10744) sony309 válasza cyber86 (#10743) üzenetére


sony309
őstag

Lehet! Én két darabot vásároltam újonnan két és fél hónapja, mindkettő hibás, ez biztos!

S3x, hifi & rock and roll

(#10745) Gubek-Einste válasza Woodslave (#10739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez csak belső hálón működő cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10746) Woodslave válasza Gubek-Einste (#10745) üzenetére


Woodslave
nagyúr

itthon vagyok elvileg helyi hálón próbálom vagy valamit elcsúszott?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10747) Gubek-Einste válasza Woodslave (#10746) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor működnie kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10748) Intruder2k5 válasza Woodslave (#10746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez amúgy egy natolt ip cím, szóval aktív módot és valós távoli elérést ne remélj vele. Lehet érdemes lenne megkérdezni a szolgáltatót, hogy van-e mód arra, hogy publikus ipv4 címet kapj.

Ha megpingeled a ddns címedet, akkor is ezt a 100-as ip címet látod? Csak kíváncsi vagyok, hogy az asusdns ezt regisztrálja, vagy pedig a valós külső ip címedet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#10749) Woodslave válasza Gubek-Einste (#10747) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ha mégse akkor mit sikerült elbarmolni?

Intruder: már nem is igazán érdekel, elég lenne ha itthon működne :U Ez meghaladja a tudásom, azt reméltem egy app és a melóhelyről nyomok egy torrentet vagy bármit, de mindegy tényleg elég lenne ha itthon tudnám

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10750) Woodslave válasza Woodslave (#10749) üzenetére


Woodslave
nagyúr

vagy így?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.