Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) sony309 válasza fecosrac (#10800) üzenetére


sony309
őstag

Multibit felhasználót, gondolom!

Multibit kérdése

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#10802) Multibit válasza fecosrac (#10800) üzenetére


Multibit
veterán

:))

(#10803) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Ma vettem egy ilyen eszközt, és a következő problémára szeretnék megoldást. Usb portra dugva egy 64 Gb pendrive NTFS formázással, hibátlanul felismeri, megosztja, viszont egy 1 Tb Maxtor külső merevlemezt Exfat formázással felismeri, de "Leválasztva" státusz fogad. Mit tudok tenni, hogy kezelje? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10804) Multibit válasza L.L. (#10803) üzenetére


Multibit
veterán

Ez neked is hasznos lehet: [link]

(#10805) L.L. válasza Multibit (#10804) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszi, de szerintem az Exfat a problémája, ntfs-re formázva minden működik.

(#10806) Multibit válasza L.L. (#10805) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor szerencséd van. Nem kell pénzt költeni :)

(#10807) jobesz


jobesz
tag

Üdv!
300mbot es link sebességgel notebookon mennyi a max amit el lehet érni? 150mbit valós?
Ez és az ac58u router megvásárlasa között kell döntenem. Wan-lan irányba tudjon 500mbitet, laptopon 150-200 walós csatlakozasi sebességet(full n300), +2 mobil max 50-50 megabittel (n)
Mit ajánlanátok erre?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10808) Gubek-Einste válasza jobesz (#10807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 GHz-n egy N300-as link 80-100 Mbps-re képes a körülményektől függően, 5 GHz-n kicsit többre is akár, 100-120 Mbps is összejöhet. Ha ennél több kellene akkor jobb MIMO képességű és/vagy AC-s eszköz párra lesz szükséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10809) btibi2001


btibi2001
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbáltam használni a Https elérést az admin felületre: ezen a címen:
https://router.asus.com:8443
Próbáltam Ip címmel is. A hiba Edge alatt:
Az Ön számítógépe nem tekinti megbízhatónak a webhely biztonsági tanúsítványát.
Hibakód: DLG_FLAGS_INVALID_CA,
A chrome is ugyanezt írja : CA főtanúsítvány nem megbízható.

Beállítások:
Hitelesítési eljárás BOTH
HTTPS Lan port 8443 Beállítás oldal elérése ezen keresztül https://router.asus.com:8443
Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról Igen
Ugorjon a http://iplookup.asus.com/nslookup.php elemre statikus cím kereséséhez, amelyet az ASUS DDNS szolgáltatással használhat.
Port a WAN irányából történő webhozzáféréshez HTTP: 8080 HTTPS: 8443

Mit kell még tennem, hogy jó legyen a tanúsítvány?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10810) L.L.


L.L.
senior tag

Újabb gondom van. Nemrég értem haza, és a frissen vásárolt routerem nem működik, a 192.168.1.1-re a következő infót kapom, "A beállítások frissítésre kerültek. A weboldal frissítése most megtörténik. Az IP-cím vagy portszám módosult. Az Ön és a(z) RT-N18U közötti kapcsolat bontásra kerül. A(z) RT-N18U beállításainak eléréséhez csatlakozzon újra a vezeték nélküli hálózathoz és használja a frissített IP-címet és portszámot.".
Nem tudom elérni sehogyan a beállítás menüt, illetve a reset gombbal sem tudom visszaállítani. Találkoztatok már ilyennel, mivel próbálkozzak?

(#10811) L.L. válasza L.L. (#10810) üzenetére


L.L.
senior tag

Böngésző cache törlés után, most már ezt az üzenetet sem kapom. A routeren csak a power led világít, és sehogy nem tudom elérni.

(#10812) Intruder2k5 válasza L.L. (#10811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi-n próbálod, vagy kábelen? A WiFi SSID látszik egyébként? A reset-et hogyan csináltad, áram alatt 10mp-ig nyomva tartva a reset gombot? Ha kábellel csatlakozol a routerre, milyen IP címet kap a kliens?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10813) L.L. válasza Intruder2k5 (#10812) üzenetére


L.L.
senior tag

Wifin, és kábelen is próbálom, de nem látni semmit, így IP-t sem találok. Nem látszik az SSID, a resetet már mindenhogy próbáltam, kezdve az általad leírttal, a 30-30-30 változatig, "ezt a neten találtam".

(#10814) Intruder2k5 válasza L.L. (#10813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor csináld meg az összefoglalóban az NVRAM törlés cím alatt olvashatókat.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10815) L.L. válasza Intruder2k5 (#10814) üzenetére


L.L.
senior tag

Ez sikerült, köszönöm szépen. :R :R

(#10816) Morisy


Morisy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus RT_N18U routerem, nem találok olyan leirást amelyben megtalálom hogy, hogy tudom beálltani hogy 600 Mbps-os jelet kapjak wifin kersztül.
A notebook-ban egy Intel AC 6280-as kártya duruzsol.
A netem jelenleg Digi, optikai és 1000/200.
Ha valaki segitene megköszönném.

:R :R :R

(#10817) Intruder2k5 válasza Morisy (#10816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A routeren nem kell semmit állítani ehhez, csak megfelelő klienst kell használni, olyat, ami TurboQAM képes, így jönne ki a 3 stream-en a 600Mbps. A Te kliensed az Intel szerint 2 stream-es, nem TurboQAM képes, így az elérhető maximális linksebesség 300Mbps.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10818) Morisy válasza Intruder2k5 (#10817) üzenetére


Morisy
csendes tag

Köszönöm.

Akkor ha jól értelmezem, ha vennék egy AC-s routert akkor a noti AC wifis kártyájával képes lenne nagyobb sebességre is?

(#10819) Intruder2k5 válasza Morisy (#10818) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen. 5GHz ac szabványon ez az adapter 867Mbps linksebességre képes, ami a gyakorlatban 3-400Mbps valós, mérhető sebességet jelent. De ugye WiFi-ről beszélünk, így garancia nincs semmire.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10820) Morisy válasza Intruder2k5 (#10819) üzenetére


Morisy
csendes tag

Értettem.
Köszönöm segitségedet.
Akkor routert eladom és keresek AC-s routert.

:R :R :R

(#10821) btibi2001


btibi2001
csendes tag

Sziasztok
Hogy tudok telepíteni a router-re tanúsítványt? A HTTPS kapcsolat miatt lenne rá szükségem.
Gyári Firmware verzió:3.0.0.4.380_7378
Köszi

(#10822) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Erre:[link] valaki???

(#10823) deflex


deflex
tag

Sziasztok!
Az alábbiban kérnék segítséget:
N18U-nál Entware telepítve jffs-re.
Minidlna telepítve, SSH-n indítható
„/opt/etc/init.d/S90minidlna start” parancssorral.
Azt szeretném, hogy induljon a router indításakor, és mindig fusson.
Milyen script kellene hozzá? Hová kellene bemásolni?
Ezt leltem: [link]
Gondolom némi átalakítással jó lenne, de nekem ez így csak szöveg.
Ebből valami file-t kell csinálni, vagy valahová be kell illeszteni?
Sajnos „ablakosnak” nem egyszerű a linux…
Várom az ötleteket. Köszi

(#10824) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mennyire lehet ezt a routert tapasztalatok szerint overclock-olni?
800MHz alapból, 1000 ahogy olvasom kőstabil, de az 1200 is. Próbálgatta már valaki a határokat?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10825) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#10824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért csak óvatosan, nekem volt a kezemben téglásított RT-N18U, amit felhúztak 1000MHz-re, aztán soha többet nem indult el.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10826) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#10825) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hgg-ben elvileg büntetlenül lehet módosítani (nem kell cfe-zni). Mik az alap értékek? (azt tudom, hogy a cpu-nál 800, de a memóriánál mennyi)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10827) limpi válasza ArthurShelby (#10824) üzenetére


limpi
aktív tag

Miért akarod overclock-olni? :Y

<:v)

(#10828) ArthurShelby válasza limpi (#10827) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1. Mert lehet :D
2. Mert a teljesítmény többlet jól jöhet torrentek futtatásánál, vpn-nél, samba másolásnál...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10829) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#10825) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1200-on teljesen stabil nálam.
Most már több mint egy órája terhelem úgy, hogy a processzor folyamatosan 90-100 között van (transmissionban torrentek hozzáadása, ellenőrzése, letöltése), és 72-73celsius között változik a cpu hőmérséklete (konkrétan most lement 72-re)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10830) gabro0 válasza ArthurShelby (#10829) üzenetére


gabro0
őstag

A routerben nincs energiamenedzsment, vagyis ha üresjáratban megy, akkor is max. órajelen jár a CPU. A terhelés ezért nem befolyásolja számottevően a hőmérsékletet.

(#10831) woodworm válasza gabro0 (#10830) üzenetére


woodworm
veterán

Biztos nincs? Szerintem ezek a modern soc-k már tudják és kapcsolgatnak. Ha nem is többlépcsős state-ek, de idle órajel biztosan van.

(#10832) ArthurShelby válasza gabro0 (#10830) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hgg-t használok, és ott a status-nál mutatja a processzor használatot. Alapból kb 1-5%, de ha feladatot adok neki (pl torrent letöltés), akkor föl megy 100-ra is (ha csak egy nagy torrentet ellenőriz, akkor 90%). Ezek alapján nem értek egyet veled, hogy nincs energia menedzsment.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10833) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Sziasztok,
A mai napon frissítettem frimweart és az újraindítás után, se kép se hang.
A power led ugyan világít, de az utp-s hálózatot sem, a wifit sem, és az usb porton fellógatott vinyót sem látja.
800x indítottam újra. Reseteltem, de ugyanúgy semmi.

Ilyenkor mit kell tennem. Kb. 2 éves az eszköz. Ugyan látom, hogy 3 év a garancia, de gondoltam, hátha... én vagyok a fakezű(?)

Köszönöm előre is az esetleges segítséget.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10834) MaCS_70 válasza nylontacsko (#10833) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan frissítettél?

NVRAM-törlés volt?

A nagyon hosszú gombnyomásos resetet próbáltad?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10835) nylontacsko válasza MaCS_70 (#10834) üzenetére


nylontacsko
senior tag

A belső admin felületről.
Minden úgy tűnt, hogy rendben... és nem.

A "nagyon hosszú" reset gombnyomás nálam olyan 15-20mp volt.
Annak elégnek kell lennie (?)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10836) gabro0 válasza woodworm (#10831) üzenetére


gabro0
őstag

Lehet valami nagyon minimális van, pl EEE (ezt tuti tudja, az eszközkezelő hálókártya linksebesség fülnél írja), de SOC szinten szerintem nincs. Próbáltam keresni infót neten, de nem találtam.

legelek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10837) MaCS_70 válasza nylontacsko (#10835) üzenetére


MaCS_70
félisten

Anno nekem egyszer egy 30+ másodperces nyomás segített, de lehet, hogy a 20 is elég lett volna.
A 10 akkor kevés volt. Egy próbát megér.

Miről mire frissítettél?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10838) nylontacsko válasza MaCS_70 (#10837) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Őszintén megmondom, hogy nem figyeltem.
Mivel rendszeresen használtam az admin felületet, így hetente ránéztem, hogy van-e új frimware. Természetesen ez eddig, gond nélkül lement a frissítés.
Sima újraindítás és minden ugyanúgy ment tovább.

Megpróbálom a 30mp-et. Veszíteni nem veszíthetek semmit.

Ilyenkor a garanciával gondolom már nem a boltot kell megkeresni, hanem egyenesen az Asus.t.(?)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10839) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

1,5 perces (!) reset-el annyit sikerült elérnem, hogy villog a "power" led és ennyi...

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10840) MaCS_70 válasza nylontacsko (#10839) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs tippem, de másnak még szerintem lesz.

Ez a routert elflashelni nem tudod, a bootloadernek működnie kell.

Melyik gombot nyomod? Hátha a másik a jó...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10841) nylontacsko válasza MaCS_70 (#10840) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Azt ott :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10842) woodworm válasza gabro0 (#10836) üzenetére


woodworm
veterán

"The SoC is built around two ARM Cortex A9s with 256 KB of L2 cache. There's no NEON MPE since this isn't needed for a router platform, and Broadcom tells me that BCM4708x can clock those A9s up to 800 MHz, and 1 GHz for BCM5301x. Both A9 cores and ports on the switch are fully power gated, which enables the SoC to draw under 100mW at idle and switch into a the highest performance state within milliseconds."

Ez a kétmagos reklámanyagából van, annyira tehát nem lehetetlen az energiagazdálkodás megléte.

[ Szerkesztve ]

(#10843) gabro0 válasza woodworm (#10842) üzenetére


gabro0
őstag

Hmm érdekes. Az a pár milliszekundumos váltás szemet szúrt, nem kevés, ha azt nézzük egy DNS ping is 10ms alatt van jó esetben. Amit idéztél azt mondja van energiagazdálkodás, viszont nekem nem világos mikor léphet be a takarékos állapotba, ha ilyen költséges a visszatérés.

(#10844) cyber86 válasza nylontacsko (#10841) üzenetére


cyber86
őstag

A wps gombot nyomjad. Akkor lesz nvram törlés. A reset gombbal a mini webservert hozza be.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10845) nylontacsko válasza cyber86 (#10844) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Megvolt a wps gomb is.
Próbáltam rögtön utána. Semmi.
Áramtalanítás. Semmi.
Csak a "bekapcsolt állapot" led világít.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#10846) uriember válasza nylontacsko (#10845) üzenetére


uriember
aktív tag

Úgy próbáltad, hogy kikapcsoltad és a "0" gombot benyomva tartva kapcsoltad vissza? Addig tartod a nullát, amíg a power led el nem kezd villogni. Utána kikapcsolod újra, nyomod a wps gombot és úgy kapcsolod be, amíg a power led újra nem villog. Kikapcsolod és gombok nyomása nélkül bekapcsolod, akkor újra kell telepítenie magát.
Próba...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10847) uriember


uriember
aktív tag

Zárójel:
De tényleg, miért kell ezeket a cuccokat állandóan újraindítgatni, resetelni, újrakonfigurálni, miért nem lehet csak úgy letenni, egyszer beállítani, aztán használni és elfelejteni azt is, hogy van egyáltalán?
Zárójel bezárva.

Nálam random eldobálja a wifit és az SSID-t is...Már a 3. N18U van nálam (az egyik cserélt, vadi új), már a laptopban keresem a hibát, Win7 újrarakva, driverek frissítve - bár Fuji support szerint CSAK az ő oldalukról letölthető driver a jó, így visszapakolva, - már arra gondolok, hogy mivel 8. éves a laptop és 6200-as wifi kártya van benne, az még nem volt a 802.11n-el teljesen kompatibilis és azért dobál le...Jövő héten veszek egy 6205-t, állítólag ott már kiküszöbölték a hibákat. "Feb 14 01:00:25 miniupnpd[415]: shutting down MiniUPnPd"
ezt a hibát dobja szakadáskor, de egy mezei júzernek ez kínai. Ezért írtam a fentieket.
Megköszönném, ha valaki hozzá tudna szólni...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10848) geprombolo válasza Intruder2k5 (#10785) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi az eddigi segítséget, stabil lett a router a Tomatoval ( a srácaimat nem lehet levakarni a LOL-ról), viszont olyan kérdésem van, hogy van-e benne valami szülői felügyelet dolog? MAC cím alapú időkorlátozást szeretnék eszközölni, mert este nem lehet őket lelőni, még ha másnap suli van, akkor sem. Tudsz ebben segíteni? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10849) Intruder2k5 válasza geprombolo (#10848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van, az Access Restriction menüben.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10850) MaCS_70 válasza uriember (#10847) üzenetére


MaCS_70
félisten

Befejezett, kész rendszer sajnos már fogalmilag kizárt, hogy létezzen. Lehet ezen polemizálni, de több okból is így van, ezért szükségszerűek (még komolyabb grimbusz esetén is) a frissítések.

Amúgy érdekes a történeted az N18-asokkal. A minap beszélgettem egy vállalkozóval, aki az év elején kb. 25 N18-ast helyezett üzembe, és eddig egyetlen panasz nem volt, csak némi telefonos eligazítás a belakáshoz,

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.