Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) demmer123


demmer123
őstag

A héten jön meg nekem a ASUS RT-N18U router.Érdemes feltenni rá a legújabb firmwaret?Vagy jó az alap is,ha csak 2 pc lannon+4db wifi eszközre lenne haszválva.

(#10402) limpi válasza demmer123 (#10401) üzenetére


limpi
aktív tag

Szerintem az alapot ne hagyd rajta, az általában jó régi.
Én a helyedben mindjárt a legújabbat tenném fel rá.
Gondolom neten rendelted, szóval az átvételtől számítva 14 napod van az elállásra, így az alatt kockázatmentesen tesztelheted... ;)

<:v)

(#10403) demmer123 válasza limpi (#10402) üzenetére


demmer123
őstag

Sajnos ha fimwaret updatelem akkor már nem fogok tudni elállni tőle.

"Routerek esetében ellenőrizzük a szoftver verzióját is. A routerek
esetében a házilag megváltoztatott
szoftver garancia és elállási jog elvesztését jelenti."

Egyébként 150/10-es internethez lesz használva 2 lan pc+2 db laptop wifi+2db telefon+1 tv lesz rácsatlakozva.

Gyári firmwareval nem fogom tudni elérni hogy stabilan menjen az internet a rácsatlakoztatott eszközökön,ne szakadjon,ne lassuljon be időközönként?

[ Szerkesztve ]

(#10404) odrif válasza demmer123 (#10403) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Csak akkor hogyha nem a gyári szoftverrel küldöd vissza.
Vagy nem?

20 éve a Prohardveren

(#10405) limpi válasza limpi (#10399) üzenetére


limpi
aktív tag

(#10406) limpi válasza odrif (#10404) üzenetére


limpi
aktív tag

Az Asus szerint a legújabb verziót nem lehet downgrade-elni sehogy sem:
"
Please note: this version enhanced the security mechanism. RT-N18U upgrade to this version cannot downgrade to the previous firmware.
"
De ettől még gondolom valahogyan trükkösen lehet, csak nem könnyedén a webes admin felületéről...

<:v)

(#10407) uriember válasza limpi (#10406) üzenetére


uriember
aktív tag

A hivatalos ASUS honlapon fenn vannak a frissíthető GYÁRI firmware-k, tehát ez nemcsak legális, hanem kifejezetten ajánlott. Garancia megvonás csak a gyáritól eltérő - custom firmware-k, pl. Tomato, DD-WRT - telepítése miatt történhet.
Az beb@szna, ha a gyári fw-be kötnének bele...

"Néhány hivatalos TP-Link termék firmware-e helyettesíthető harmadik fél által fejlesztett firmware verzióval, mint pl.: DD-WRT. Ilyen esetekben a TP-Link nem nyújt támogatást a készülékhez, és annak használata nem garantálja a teljesítményt és a stabil működést. A harmadik fél által készített firmware okozta készülékkárosodásért a TP-Link nem vállal felelősséget, és a készülékre vonatkozó garancia teljes elvesztésével jár. Kérjük, ezeket a firmware verziókat a fentiek figyelembe vételével, és csak is saját felelősségre használja!"

Ez TP-Link, de vonatkozik minden márkára szerintem.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10408) uriember válasza demmer123 (#10403) üzenetére


uriember
aktív tag

Bocs, a #10407 neked ment...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10409) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nos ott tartok hogy a reggeli PPTP VPN-t feladtam és megpróbáltam beállítani az OpenVpn-t.
Letöltöttem az OpenVpn klienst, sikerül is csatlakozni vele, de a routerre kötött NAS hálózati meghajtókhoz nem tudok csatlakozni.
Valami más beállítást kell használni?

20 éve a Prohardveren

(#10410) MaCS_70 válasza odrif (#10409) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez ugyan nem feltétlenül hiba, de szándékosan irányítod át az internetforgalmat?

Próbáld ki TUN-nal. Más ötletem nincs... Nálam azzal remekül megy.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10411) MaCS_70 válasza lajos75 (#10400) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kliens NAT-old címe szerintem nem szabadna, hogy meghiúsítsa a kapcsolatot, mivel a kliens keresi a szervert.

A NAT-olt mobilnetemről simán tudok OpenVPN-ezni a itthoni RT-AC87-esemre vagy N18-asomra, NAS-eléréssel, mindennel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10412) lajos75 válasza MaCS_70 (#10411) üzenetére


lajos75
senior tag

De akkor mért nem tudom mobilnetről elérni :F
Wifi-ről meg megy távolról (más hálózatból) :F

(#10413) odrif válasza MaCS_70 (#10410) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tun-al is megy, csak a windowshoz felcsatolt hálózati meghajtókat nem érem el.

20 éve a Prohardveren

(#10414) MaCS_70 válasza lajos75 (#10412) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre egészen pontos választ tudok adni: nem tudom.

Én ebben a pillanatban is egy NAT-olt hálózatról írok, az otthoni VPN-en keresztül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10415) MaCS_70 válasza odrif (#10413) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valahol elveszítettem a fonalat...

Ezeket a hálózati meghajtókat: hogyan osztottad meg, honnan látod és honnan nem látod?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10416) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Ha a két router bridge módban van és az alrouterre kötött laptopon pingelek egy külső szervert vagy a saját NAS-t és ha ezzel egyidőben egy eszköz csatlakozni próbál a hálózathoz, akkor a válaszidő felugrik 1100 ms-ra és néha csomagokat is veszít!
Gondolom, hogy ez okozza az akadást a lejátszón [(előzmény)].

Érdeklődök, hogy ez ellen van-e bármi megoldás vagy milyen beállításon próbáljak változtatni?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#10417) solyomvari


solyomvari
csendes tag

Hali,

installáltam a donload mastert és pc-re a transmission remote GUI-t.
Torrent töltés megy, le/ fel.

1.
A WAN->Port továbbítás alatt beállítottam ezt:


Ennek ellenére a transmission GUI-ban a "Port próba" gomb ezt a hibát írja ki: "Bejövő port zárva. Ellenőrizd a tűzfal beállításokat".
Mindegy mit állítok be az ASUS tűzfalnál, hiba marad.

A (telekomos) Sagemcomnál is beállítottam ezt, de ez sem segített.

Atűzfalnál is hiába állítgatok, nem segít.

Van vmi ötletetek mit kéne beállítani, hogy a Port próba is menjen?

Ja, és http://www.canyouseeme.org/ is hibát ad vissza a port checkre: "Error: I could not see your service on 46.107.217.3 on port (51413)"

2.
A max letöltési sebesség 4 MB/sec. UTorrentben 10-13 MB/sec szokott lenni. Ezen lehet változtani vagy ennyit tud és kész. DM-ben és tr. GUI-ban is korlátlan letöltési sebesség van beállítva.

előre is köszi a segítséget

Üdv
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#10418) carr


carr
őstag

Skacok, elvesztem az infotengerben. :D Elkezdtem olvasni torrent keresés eredményeit...
Most kaptam kézhez ezt a dögöt.
1043ND után szeretnék (Ha érdemes) 3rd party fw-t feltenni.
Előbbi router is Gargoyle-val szaladt, meglehetősen jól.
elégedett voltam. :)
Ezen Digi 1000 lesz a net rajta (FTTB), és ha nem muszáj, nem hagynám miatta bekapcsolva az asztali wattszörnyet nap közben.
Hogyan tudom, illetve meg tudom-e valósítani, hogy másik fw tudja azt amit a gyári (usb nyomtató megosztás, nem baj ha tud szkennelni is, öszvér az eszköz (Canon laserbase MF3110)), és mellette ha ráteszek egy 2.5" HDD-t, akkor ott tudja 2 PC elérni, és torrentet futtatni rajta.
Kivitelezhető?
Köszönöm.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#10419) carr válasza solyomvari (#10417) üzenetére


carr
őstag

Az a router saját IP-je, nem?
cmd-be írd be: ipconfig/all
ott megnézed mi a gép IP-je, (IPV4)
És azt beírod a 192.168.1.1 helyére.
annyi.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#10420) solyomvari válasza carr (#10419) üzenetére


solyomvari
csendes tag

Szia,

ipconfig/all-ban az IPV4 is a local IP-t mutatja.
Nekem IPTV-m van, így a telecom-os modemen nem tudok bridge mode-ot beállítani.
Ezért gondoltam hogy az ASUS IP-jét írom be, így legalább megy a torrent. Csak a port ellenőrzés nem müxik.
Na mindegy,

Sebességre tudsz esetleg vmit mondani?

(#10421) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Erre senkinek nincs ötlete?

Normális ez a válaszidő, a csomagvesztés?

Köszönöm, ha egy hozzáértő segít a válaszával!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#10422) bocsika válasza Intruder2k5 (#10383) üzenetére


bocsika
aktív tag

Adott hálózaton belül vagyok. Se wifin/ android telefon, sem PC/windows alól ugyanezt dobja.

(#10423) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,

Átfutottam jó pár hozzászólást, de (valószínűleg bennem a hiba) nem találtam olyan hozzászólást, amiben az optimális wifi beállítás találnám. A gondom, hogy sok wifi-s eszközöm van, iphone, android tablet, notebook, de mindössze egy notebook tud 300 Mbiten csatlakozni (a rounter webes képernyője szerint a Clients alatt), az Android tabletek 150 Mbiten (ez oké is, nem tudhanak többet).
Viszont egy notebookom 150 mbites max kapcsolatot tud, holott AC-s a kártyája, az iphone 7 nem tud 130 Mbittől többet, holott még a régi 4-esben is N-es a Wifi chip (ha jól tudom).
Van valakinek egy screenshotja, hogy mi az optimális Wifi konfig a routeren?
Wifin a 7-es iphonnal 100 mbites letöltést tudtam kicsiholni közvetlenül a router mellett állva. A 300 mbitet tudó notebookal megvan a 240-es internet korlátja.
Vagy ez így rendben van csak én akarok sokat?
Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10424) Gubek-Einste válasza nyimsolt (#10423) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden környezet más és más így nem lehet általános optimális beállítást megadni.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok legyenek, csatorna fix-en 1 és 11 közötti a környezeti viszonyoknak megfelelően - ezek az általánosan ajánlott beállítások.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10425) krealon válasza nyimsolt (#10423) üzenetére


krealon
veterán

"Viszont egy notebookom 150 mbites max kapcsolatot tud, holott AC-s a kártyája,"

AC-s sebesseged akkor lesz, ha AC-s AccessPoint-od (wifi router-ed) is lesz. Az RT-N18U nem AC-s.

(#10426) Woodslave


Woodslave
nagyúr

amikor megvettem a routert akkor dsl modem volt a házban. kipróbáltam működik-e, egyből indította a setupot. Most kábelmodem van, összedugom, de nem indul a setup, nincs net se. Mit kellene csinálnom? (azon kívül hogy olvassak, tudom elnézést :R :D )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10427) pedro7


pedro7
tag

Ha jól láttam a gyári firmware-ben nincs benne a freedns.afraid.org dyndns szerverhez csatlakozás.
Valamelyik alternatív firmware tartalmazza ezt ?
Esetleg a dd-wrt ?

(#10428) Intruder2k5 válasza pedro7 (#10427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DD-WRT-t nem tudom, Tomato-ban van. [kép]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10429) uriember válasza Woodslave (#10426) üzenetére


uriember
aktív tag

Talán 192.168.1.1? (ha össze van dugva a modem>router, router>laptop) Elnézést, ha hülyeséget mondanék...:)

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10430) carr válasza solyomvari (#10420) üzenetére


carr
őstag

Ja, hogy van egy másik eszköz? Ott nyiss akkor portot. (modem, vagy hgw?)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#10431) carr válasza carr (#10418) üzenetére


carr
őstag

Erre valaki?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#10432) Intruder2k5 válasza carr (#10431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári fw állítólag még több kompromisszum árán használható torrentezésre, mint a cfw-k. Ha jól tudom maximum 99 torrentet kezel, és nem nagyon hajlandó seed-elni se. Ha felteszel valamilyen cfw-t, akkor már egész jól használható a vas, de sebességben akkor is messze elmarad egy pc-től, vagy akár csak egy jobb, erősebb nas-tól is. Amire reálisan számíthatsz, az nagyjából 4-5MB/sec torrenten, ha ettől gyorsabban használod, az már nagyon belassítja a vasat, samba-n valahol 20MB/sec körül tud, de értelemszerűen ha több alkalmazás is használja a lemezt, az már erősen visszavetheti ezeket az értékeket. Ha nem kell minden azonnal, és tudsz várni egy pár GB-os anyagra fél órát, egy órát, akkor jó alternatíva lehet egy 7/24-ben üzemelő pc kiváltására, de ha az a típus vagy akinek minden azonnal kell, mert hát ezért van a gigás net, akkor ne ezen akarj torrentezni. Seed-ben tartani nem probléma neki párszáz GB anyagot, sem feltölteni napi 50-100GB-ot ha van leecher, de ne ezzel akarj top10-be kerülni a torrent oldalakon.

Scannelés kivételével a Tomato tudja azokat amiket leírtál, bár gondolom utólagos entware csomag (sane) telepítéssel az is megoldható. HGG-t nem használtam soha, így arról sokat nem tudok, de az lényegében a gyári fw módosított változata.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10433) Woodslave válasza uriember (#10429) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Igen igy be tudok lépni csak nem ismeri fel a net típusat

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10434) odrif válasza Woodslave (#10433) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Itt a WAN - Internet Connection beállításoknál keresgélj.

20 éve a Prohardveren

(#10435) Woodslave válasza odrif (#10434) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Megnézem. Egy sima kábel modem. Semmi kód jelszó. Internet van mert ha a kábelt a gépbe dugom működik

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10436) uriember válasza Woodslave (#10435) üzenetére


uriember
aktív tag

Szolgáltatód?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10437) Woodslave válasza uriember (#10436) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Vidanet. De úgy néz ki valahogy elkapta a fonalat.. Újraindítottam a kezelőfeluleten. Azóta beállít de valahogy működik :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10438) uriember válasza Woodslave (#10437) üzenetére


uriember
aktív tag

A szolgáltatói szerződésben van felhasználói név, jelszó(nálam), neked nincs olyanod? PPPOE kapcsolat?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10439) snorbi82 válasza Woodslave (#10435) üzenetére


snorbi82
senior tag

Állítsd automatic ipre. A modemet pedig a wan portba.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10440) krealon válasza Woodslave (#10426) üzenetére


krealon
veterán

"amikor megvettem a routert akkor dsl modem volt a házban. kipróbáltam működik-e, egyből indította a setupot. Most kábelmodem van, összedugom, de nem indul a setup, nincs net se. Mit kellene csinálnom?"

Amikor megvetted, gyari allapotban volt.
Most nincs gyari allapotban, mert a setup egyszer mar lefutottt.

Megoldasi lehetosegek:
- veszel egy ujat, mert az is gyari allapotban van ;]
- reset-eled, hogy gyari allapotba keruljon
- internet kapcsolat nelkul elinditod, belepsz az adminisztracios menube es elinditod a quick setup-ot, vegul csatlakoztatod a a kabelmodemet.

(#10441) solyomvari


solyomvari
csendes tag

Lenne még egy kérdésem tr. remote GUI-hoz. Hiába változtatom a feltöltési sebességet, az mindig átállítódik magától, 40-re vagy 20-ra.
Hogy állítsam be hogy konstans legyen? pl. 1000.

(#10442) doe2


doe2
tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni?
150Megás netünk van de viszont a router csak 80-at biztosít.5.-re mérem tőle telefonnal és notebookal is.
A legutóbbi hgg van rajta.
40mhz és auto channel beállítások, meg az adat-teljesítmény van 65%ra beállítva.

Mivel lehetne még gyorsítani rajta?
köszi!

(#10443) limpi válasza solyomvari (#10441) üzenetére


limpi
aktív tag

Szia!

Igen, azzal van egy kis trükk, mert az Asus Download Master folyamatosan visszaveszi az upload limitet...

Szóval fixen be kell kapcsolni a "Use alternative bandwith settings (F8)" opciót, amit a kis csiga jelez és ott megadni a kívánt értékeket! Azokhoz ugyanis nem nyúl. ;)

Én pl. 3000 / 150 KB/s-re veszem mindkét helyen, de az elsőn nekem is visszaveszi 40 KB/s-re, amit viszont a Transmission így ignorál:

Nekem 3000 KB/s felett már nem annyira stabil a download, a 150 KB/s-t meg azért állítom be, hogy ne terhelje annyira a szolgáltatóm hálózatát...

Ezekkel a beállításokkal nálam éjjel-nappal fut (egy USB-n csatlakoztatott notebook HDD-vel).

Ami jó hír: úgy néz ki a legújabb Download Master verzió (.104 végű) végre újra stabil!
Bár ez még nem biztos, majd írok, ha 10 napnál tovább is stabilan fut... ;)
(A korábbi verziók nálam legkésőbb 10 nap körül megadták magukat.)

Ja nálam még a download queue mérete is 1-re van véve:

De ez annyira nem fontos.

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#10444) limpi válasza doe2 (#10442) üzenetére


limpi
aktív tag

Hát, pl. az "adat-teljesítmény" beállítást próbáltad 65%-ról 100%-ra venni? :D

Amúgy mihez kevés a 80 Mbit?
Vagy miért akarod a csomagod által biztosított elméleti maximumot elérni?

Szerintem inkább a kapcsolat stabilitása a fontos.
Nekem pl. 30 / 3 Mbit-es netem van és teljesen elég mindenre.
Ezt tényleg 100%-ban kihasználja a router és nagyon stabilan.
(Van pár ismerősöm, aki 1000 Mbit-es csomagot vett a T-től, de egyik sem tudta nekem megindokolni, hogy tulajdonképpen miért is... Mondjuk egyik sem UHD-s videóvágással foglalkozó youtuber... ;))

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#10445) uriember válasza limpi (#10444) üzenetére


uriember
aktív tag

Szerintem 150Mbps netkapcsolatnál a 80Mbps wifi a felső határt karcolja ez alapján
https://itcafe.hu/tema/milyen_routert_topik_tema_osszefoglalo/hsz_3-3.html#msg3...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10446) doe2 válasza limpi (#10444) üzenetére


doe2
tag

Köszi h próbáltál segíteni de látszik fogalmad sincs a témáról.

(#10447) krealon válasza doe2 (#10442) üzenetére


krealon
veterán

"150Megás netünk van de viszont a router csak 80-at biztosít.5.-re mérem tőle telefonnal és notebookal is."

150 Mbps csak kabelen lesz meg valoszinuleg.

Mennyi a kapcsolati sebesseg a kliens eszkozokon?

Pontosan milyen tipusu wifi adapterekkel kapcsolodsz a router Access Point-jara?

(#10448) limpi válasza uriember (#10445) üzenetére


limpi
aktív tag

Szívesen. :)

De elfelejtettél válaszolni!
Szóval mihez kevés neked a 80 Mbps?

Ezt amúgy tényleg érdemes lenne elolvasnod:
https://itcafe.hu/tema/milyen_routert_topik_tema_osszefoglalo/hsz_3-3.html#msg3
Itt egy darabja:
"[...]A gyakorlatban tehát ezeknek a linksebességeknek csak a töredékét lehet elérni, amik a különbözõ szabványok esetén így alakulnak:

- G (54 Mbps): 20-25 Mbps
- N lite (150 Mbps): 40-60 Mbps
- N (300 Mbps): 80-130 Mbps (itt nagyobb a szórás)
(Mindez zajmentes környezetben, 100%-os jelszint mellett. Az adott szabványt mind a két oldalnak támogatnia kell.)[...]"
(kiemelés tőlem ;))

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#10449) uriember válasza limpi (#10448) üzenetére


uriember
aktív tag

Miért nekem? :Y

Egyébként a 300Mbps az alap, amiből lesz hasznos 80-130Mbps a kliensen, de neki 150Mbps a netje.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10450) limpi válasza uriember (#10449) üzenetére


limpi
aktív tag

Hát mert mellékattintottam! :))

doe2 kollégát próbáltam volna finoman rávezetni arra, hogy egyrészt valószínűleg soha nem fogja tudni elérni a 150 Mbps-t, másrészt pedig ezt próbálnia vélhetőleg teljesen felesleges is neki...

De azt hiszem inkább feladom. Végül is miért ne próbálkozhatna vele, ha ehhez van kedve.
Azt azonban tényleg nem értem, hogy a 80 Mbps mihez nem elég neki.
Wi-fi-n keresztül akar torrent-ezni és túl lassan jön le neki egy full HD-s film?
Vagy mi más értelmes haszna lehet azon túl, hogy a sebességmérő progi a 150 Mbps értéket mutatja?
Valószínűleg örök rejtély marad. ;)

[ Szerkesztve ]

<:v)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.