Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.382.50018

Please note: this version enhanced the security mechanism. RT-N18U upgrade to this version cannot downgrade to the previous firmware.

Security fixed
-Fixed password stored in plain text (CVE-2017-15656)
Special thanks for Blazej Adamczyk contribution.
-Fixed web GUI authorization vulnerabilities.
-Fixed Smart Sync Stored XSS vulnerabilities. Thanks fo Guy Arazi's contribution.
-Fixed CVE-2018-5721 Stack-based buffer overflow.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10302) MaCS_70 válasza flegga92 (#10299) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elő szokott fordulni az ilyesmi... :(

Próbáld meg a szűkebb frekvenciatartományt, végül is nem áll semmiből, és elvben javítania kell a helyzeten.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10303) fudi2002 válasza flegga92 (#10297) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem azé gyanús, hogy feltöltés majd 2x annyi mint a le. Indítsd újra a kâbellmodemet sztem.
Apropó kábelen milyen?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10304) Intruder2k5 válasza fudi2002 (#10303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez jellemző tulajdonsága a WiFi-nek. [link]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10305) enduser8008


enduser8008
újonc

Sziasztok!

Ez írja a router log:

kernel: Virtual device eth1 asks to queue packet!

Ez mit jelent?

A router Ap módban van. Az 1-es csatlakozóba van bedugva a hálókábel.
Az USB3-on van egy külső hdd.
Pc-ről megy a torrent kliens.

(#10306) harry válasza Gubek-Einste (#10301) üzenetére


harry
veterán

Nem tudom, fel merjem-e tenni, utolsó frissítésnél nekem teljesen instabillá vált a WiFi, pár verzióval korábbi meg jól üzemel. No csak most nem tudnám visszarakni - jól értem?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10307) flegga92 válasza fudi2002 (#10303) üzenetére


flegga92
senior tag

Nincs kábel modem FFTB digi még jelenleg, 100/100. Kábelen nagyobb a sebesség, történt a NASon 10 MB/s el jön, ennyit tud a NAS. Ma mérek majd kábelen meg a router kihagyásával is. De ha NAS-ról masolok wifin 3-4 MB/s. Kábelen megvolt tegnap a 80 MB/s is.

(#10308) Gubek-Einste válasza harry (#10306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

No csak most nem tudnám visszarakni - jól értem?
Pontosan, ez a kiemelt rész lénye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10309) -FreaK- válasza Gubek-Einste (#10301) üzenetére


-FreaK-
veterán

Recovery módban azért megy a régebbi/cfw ugye?

(#10310) Gubek-Einste válasza -FreaK- (#10309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom, csak a hivatalos leírást raktam be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10311) harry válasza Gubek-Einste (#10308) üzenetére


harry
veterán

Az angol részt értem :) Arra lennék kíváncsi, hogy akár valami nyakatekert módon, de vissza lehet-e állni korábbi verzióra. De egyelőre talán nem kísérletezek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10312) Gubek-Einste válasza harry (#10311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom, hogy tényleg nem lehet sehogyan sem visszaállni korábbi verzióra de ha ezt külön kiemelik akkor nem lehet olyan egyszerű. Ki kellene próbálni, hogy megy-e vagy sem de én nem akarok kísérletezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10313) -FreaK- válasza Gubek-Einste (#10312) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én hamarosan kipróbálom cfw-vel, ha az megy, akkor szerintem a downgrade is kell menjen.

(#10314) cyber86 válasza Gubek-Einste (#10312) üzenetére


cyber86
őstag

Kipróbáltam és vissza lehet tenni régi fw-t vagyis én most azt teszteltem, hogy hgg-t fel lehet-e tenni rá recovery módba.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10315) Gubek-Einste válasza cyber86 (#10314) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor minden rendben, HGG-ről meg megy a visszaváltás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10316) Nestor16


Nestor16
senior tag

FW frissítés óta nem tudok belépni a Download Master szolgáltatásra. Nem fogadja el a router bejelentkezési adatait, azt írja hibás. Próbáltam már letiltani, újratelepíteni, semmi.
A frissítés sem ment egyszerűen, törölni kellett az NVRAM-ot, de most már jó.

Üdv, Dávid

(#10317) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

Üdv!

Port forwardingban kellene egy kis segítség.
Zyxel NAS326-hoiz kellene a 443-as portot, hogy külső hálózatról https-en is elérjem.
Kellene egy kis útmutatás, hogy hogyan-miképp kell ezt csinálni :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#10318) Intruder2k5 válasza SyMbioTe (#10317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A portforward a WAN -> Virtual Server / Port Forwarding menü alatt van. A Service Name mezőbe írd be, hogy HTTPS, a Port Range mezőbe 443, Local IP mezőbe a NAS IP címét, Protocol legyen Both, majd nyomj az Add alatti plusz jelre, és végül Apply.

Részletesen itt találsz leírást.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10319) Gubek-Einste válasza SyMbioTe (#10317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Kell egy DDNS beállítás a WAN/DDNS menüpont alatt.
2; A LAN/DHCP szerver menüpont alatt a Manuálisan hozzárendelt IP a DHCP lista tartalmán résznél MAC cím alapján kell adni egy fix-ált IP címet a NAS-nak.
3; A WAN/Virtuális szerver / Port továbbítás menüpont alatt megadnod a 2; pontban lefix-ált IP címet a Porttovábbítási lista rész alatt, minta.
4; Tesztelés!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10320) solyomvari


solyomvari
csendes tag

Sziasztok,

Asus RT-N18U routert tervezek venni (TL-WR1043ND v.1.0 -t cserélne le, gyakran kell újraindítanom).

Milyen mobil racket ajánlotok USB 3.0 portjára, amivel gond nélkül használható. Captiva, Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0, stb..?
Visszaolvasva láttam, hogy FTP-ként használható. Esetleg mobilról képet fel tudok rá tölteni távolról? Vagy ehhez már NAS kell?

Köszi
Tamás

(#10321) WestBam válasza solyomvari (#10320) üzenetére


WestBam
senior tag

Captiva nekem meghalt, magával rántotta a vinyót is ami benne volt. Én nagyon nem ajánlom. Szerencsémre az adatmentést csokival megúsztam, de még egyszer nem tenném bele egy bitem sem, drága mulatság lett volna egyéb esetben.
Most egy RAIDSONIC IcyBox-ban tartom a vinyóm, remélem ezzel nem lesz gondom.
Képet FTP-n tudsz feltolni simán. Egyébként van az AiCloud szolgáltatás, az valami saját felhő, én nem használom de ez rémlik.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#10322) Gubek-Einste válasza solyomvari (#10320) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen külső tápos lenne az ajánlatos.
Megoldható önmagában is, gyári és custom firmware alatt is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10323) Nestor16 válasza solyomvari (#10320) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy egy Adata HD 710 500 GB merevlemezzel használva szép lassan megzabálta a vinyó kondícióját, gyanítom, hogy a gagyi csatlakozója miatt, ami elgyengült mihamar és instabil volt a kapcsolat. 9% lett a kondíciója HDD Sentiel szerint. Kibányásztam belőle a HDD-t és egy Ugreen csatlakozóval azóta jól működőik, nem romlott tovább.
Érdemes tudni, hogy a vinyót nem tudja altatni a router, én úgy tudom, főleg ha torrent is megy rajta.
Tudtommal sajnos nincs rajta auto fénykép mentés, csak egyesével lehet feltölteni, esetleg mappában az Aicloudban. FTP lehet, de az tudtommal butább és nem biztonságos.

Üdv, Dávid

(#10324) WestBam válasza Nestor16 (#10323) üzenetére


WestBam
senior tag

Megerősítem, ha megy torrent akkor a vinyó soha nem kerül alvó állapotba. Sajnos ez ilyen kis buta :/
Ponotsítom, ha a DL master be van kapcsolva. Nem kell hozzá menni a torrentnek, nyilván ha futtat fel vagy letöltést akkor nem alszik, de mikor nincs semmi forgalom ez biza akkor sem.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#10325) likeaRAINBOW válasza WestBam (#10324) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, amióta új UPC modemet és IP címet kaptunk, azóta nem úgy megy itthon a hálózat, ahogy korábban.

Adott a lakásban 2 gép, az egyik az én asztalom, a másik egy szerver, ahol több szolgáltatás fut. Adott egy DDNS, ami a külső net IP címére old fel, a portok pedig nyitva a megfelelő irányba.
Külső hálózatból patent minden, elérhetőek a szolgáltatások aportokkal, viszont belső hálóból nem, tehát ha beírom hogy domain:port, akkor nem kapok választ. Ez egyfelől szívás, mert HTTPS-el működnének a weboldalak, viszont így ez kivitelezhetetlen kényelmes használat mellett, a nagyobb baj, hogy pl ha indítok a sajét gépemről szervert, akkor nem tudok saját magamhoz csatlakozni.

Van erre valami megoldás? Vagy más irányba kéne keresgélnem írnom?

Előre is köszönöm.

P

(#10326) Intruder2k5 válasza likeaRAINBOW (#10325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A nat loopback hiánya okozza ezt. A upc-s hgw bridge módban van?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10327) likeaRAINBOW válasza Intruder2k5 (#10326) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Igen, az volt az első dolgom, hogy bridge módba kapcsoltam, mert egy hulladék volt router szintjén

(#10328) Intruder2k5 válasza likeaRAINBOW (#10327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint viszont akkor a router beállításaiban kell keresni a megoldást. Sajnos én nem ismerem a gyári fw-t, mivel sosem használtam, de ha találsz benne NAT Loopback funkciót, akkor azt aktivált, az oldaná meg a problémádat.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10329) likeaRAINBOW válasza Intruder2k5 (#10328) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

elfelejtettem írni, hogy Tomato van fent, azon belül is jelenleg a tomato-RT-N18U-ARM--2017.3-kille72--AIO-64K-NOSMP, bár hirtelen áttekertem a beállításokat, de nemláttam.

(#10330) Intruder2k5 válasza likeaRAINBOW (#10329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott van a linken a kép, azt a beállítást ellenőrizd.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10331) likeaRAINBOW válasza Intruder2k5 (#10330) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Oké, vak vagyok, nem láttam a linket :)

Közbe megtaláltam én is, ugyanígy van beállítva

(#10332) Intruder2k5 válasza likeaRAINBOW (#10331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WAN IP címed nem NAT-olt? Bár a UPC tudomásom szerint nem szokott NAT-olni, azért ellenőrizd le, hogy amit a routerben a Status -> Overview oldalon látsz WAN IP címet, az megegyezik-e azzal, amit itt látsz.

http://checkip.dyndns.org/

Az IPv6 nincs bekapcsolva a routerben a Basic -> IPv6 menüben?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10333) likeaRAINBOW válasza Intruder2k5 (#10332) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

WAN IP nem NAT-olt, IPv6 nincs bekapcsolva. :(

(#10334) Intruder2k5 válasza likeaRAINBOW (#10333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így akkor elég érdekes, mert az eddigiek alapján működnie kellene. Tomato-ban aktív a webes admin felület távoli elérése? Azt eléred saját LAN-ról de DDNS címmel?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10335) likeaRAINBOW válasza Intruder2k5 (#10334) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Router webes elérhetősége jó, csak aszerver irányába nem dobja tovább.

(#10336) Intruder2k5 válasza likeaRAINBOW (#10335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez nem a NAT Loopback hibája, hanem vagy forward probléma, vagy a szerver tűzfala van rosszul konfigurálva.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10337) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Kb 1 éve használom a routert, gyári fw-vel. Mivel az újabb fw frissítések tönkrevágták az addig működő funkciókat (netre kieresztett ftp, telefonos appról guest teljeskörű kapcsolása vpnről, telefonon látható és netről lekapcsolható csatlakoztatott készülékek,...).
No meg persze a VPN, de az még működik.
Hosszabb ideje gondolkodom már a DD-WRTn, de ugye felmerült nálam, hogy annak egyetlen verziója van ->nem frissítik az esetleges hibákat, továbbá a régi (igaz sz@r) fw-t se tudom már visszatölteni.
Félek, hogy a feltöltéskor valamit elronthatok, drága lenne ez a router egy használhatatlan műanyagkockának.

Ti mit gondoltok, milyen fw-t próbáljak, milyen ajánlotok?

Köszi előre is!
Bazs87

(#10338) Intruder2k5 válasza Bazs87 (#10337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Miért ne frissítenék a DD-WRT-t? Az FTP szerverükön rendszeresen fent vannak a friss buildek.

Régebbi gyári fw-t is simán vissza tudsz tölteni, csak nem a saját webes felületén, hanem recovery (avagy failsafe) módban. Kockázat nincs benne, ez a felület mindig elérhető marad, itt annyiszor frissíthetsz, ahányszor csak szeretnél. Leírás az összefoglalóban.

Van Tomato firmware is, szerintem a DD-WRT-től sokkal többet ér.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10339) uriember


uriember
aktív tag

Sziasztok, tegnap szert tettem egy ilyen típusú routerre,beállításkor felajánlotta a firm frissítést, én meg rábólintottam. Nem tudom, hogy hiba volt-e, de wifi problémám van, nem tudom, mennyire jellemző-e ez. Csak 20MHz-en működik, ott viszont csak 144Mbps sebességgel, ha 40MHz-re teszem, bejön egy pillanatra, hogy 300Mbps, de szinte azonnal le is szakad a kapcsolat, még a vezetéknélküli kapcsolatok közt sem találom, csak a szomszédaim gyenge jelű routereit. Ha visszateszem 20 MHz-re, rögtön van wifi kapcsolat, de 144Mbps sebességgel csak...Találkozott-e már a nagyérdemű ilyesmivel és mi lehet a megoldás?
Ugyanakkor van egy másik routerem is, egy TL-WR1043ND V2, ami minden további nélkül megy 450Mbps sebességgel wifin (tartósan), tehát nem a kliensekkel lesz a baj, hanem az Asussal...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10340) Intruder2k5 válasza uriember (#10339) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Firmware csere után nem árt neki egy reset. Ez megvolt? Illetőleg a WiFi csatorna beállításánál figyelj arra, hogy a controll csatorna se legyen 11 felett, vagyis ha az elsődleges csatorna fölé van állítva, akkor ne válassz 7 feletti csatornát, mert a 12-13 csatornákat több kliens nem kezeli megfelelően.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10341) uriember válasza Intruder2k5 (#10340) üzenetére


uriember
aktív tag

Szia, konkrétan milyen resetre gondolsz? A csatorna 7, 11 (a másik routerem is ott dolgozik, csh-s környezet, aránylag kis terhelés, a 7-11 szinte üres.)

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10342) Bazs87 válasza Intruder2k5 (#10338) üzenetére


Bazs87
tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors és lényegre törő választ!
Mire kell esetleg figyelnem a telepítés során, beállításkor? (pl a serial miatt adódhat probléma telepítéskor?)
Tudnál esetleg linkelni vmit a telepítés menetéről? (már utánanéztem én is, de a programozási mintakódokból kiindulva sok a szemét a neten)

A visszaállítás alapvetően mennyire probémás gyári fw-re?

Gondolom ezt már sokan kérdezték, elnézést, hogy ismétlődnek a dolgok.
Pár link tökéletesen elég számomra.

Köszönöm!
Bazs87

(#10343) uriember válasza Intruder2k5 (#10340) üzenetére


uriember
aktív tag

6-10-es csatorna kombóval inSSIDer szerint 100% a wifi sáv tisztasága és megy a 40MHz 300Mbps sebességgel...ki gondolta volna, hogy ez a router ilyen "vonalas"...Speedtesttel mérve szinte az összes szerveren 110 le és 170Mbps fel a sebességem. Köszönöm a segítséget, ha elakadok valamivel, még jelentkezem :)

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10344) Intruder2k5 válasza Bazs87 (#10342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firmware feltöltése ASUS routerre

Serial miatt? Ezt nem értem... Mire gondolsz, soros portra, vagy sorozatszámra? Egyébként egyiknek sincs semmi köze hozzá.

Gyári fw-t visszatenni is ugyanígy tudod, recovery módban.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10345) Intruder2k5 válasza uriember (#10343) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor alakul lassan. Én nem használok WiFi-t, de amikor próbaképp bekapcsoltam a laposon, én is hasonlót mértem.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#10346) uriember válasza Intruder2k5 (#10345) üzenetére


uriember
aktív tag

Sőt...Elvittem a laptopot a konyhába - kb 10méterre - , és 180/180-t mérek...300Mbps a kapcsolati sebességem még ott is, úgyhogy eldőlt a kérdés, TL-WR1043ND v2 megy, Asus marad :) LAN-ról meg jön a teljes sávszél, 940Mbps le és 210 fel. Hiába, Asus a márka...TP-Link sose tudott 130/150-nél többet (ezt is csak 1x...), de ahhoz már a csillagok állásától a laptop legmegfelelőbb szögbe állításáig mindennek össze kellett jönnie, de általában a konyhában 100-as kapcsolati sebességnél 60-70 Mbps le és ugyanannyi a fel. Szóval N-es sávra ez a router a király!

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10347) Bazs87 válasza Intruder2k5 (#10344) üzenetére


Bazs87
tag

köszönöm a kimerítő linket.

Serial(Number)...a D-Link routereknél volt ilyen probléma, hogy egy típuson belül többféle hw-vel szerelték őket, azon belül pedig csak néhányhoz volt kompatibilis a dd-wrt.

A leírásnak megfelelően feltelepítem és jelentkezem.

Köszönet:
Bazs87

(#10348) Gubek-Einste válasza Bazs87 (#10347) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egy verzió van az N18U-ból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10349) uriember válasza Intruder2k5 (#10345) üzenetére


uriember
aktív tag

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#10350) uriember


uriember
aktív tag

Bocs a képekért, de nagyon elégedett vagyok...:)

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.