Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8382) envagyok


envagyok
veterán

Kezdek rájönni, hogy a retró gépem 4 magos procival 4*2GB rammal szerelve mik is jönnek elő a tuning buktatóiként.
Pár tanulság:
- Ha egy normál méretű zárt házban 2db olyan HD4870 van, ami nem kifele fújja a levegőt, pillanatok alatt olyan meleg lesz, hiába az elöl lévő befelé, és a hátul lévő kifelé plusz a táp ventije, hogy pillanatok alatt felforrósodik a levegő, emiatt a CPU elkezd throttlingolni, a ram fagyni.
- Hiába csak 1.85v-on megy a ramom 1066-on 5-5-5-15 állással stabilan (ráírva 2.1V szerepel), aktív hűtés nélkül prime-ban 20 perc után gondokat okoz. Először a procira gondoltam, de aztán rájöttem hogy nem.
Nagyon nem elég csak az fsb-vel és a cpu feszültséggel játszani, úgy felejtős a tuning. Ami fontos : MCH (NB) feszültség emelés mindenképp kellés ami még fontos : Lehetőleg minden más értéket is auto állásról be kell állítani normál értékre, mert az fsb emeéls miatt a bios megemeli azokat is, és akkor azért fagy/hibázik a gép.
- Windowsban az energiatakarékosságnál ki kell kapcsolni a képernyő kikapcsolását. Nem egydzerre jöttem rá, hogy prime95-ben azért hibázik mindig 10 perc után. Kb 5 lépcsőben emeltem feszt, mire rájöttem erre. Utána érdekes mód azon a feszen a szorzót tovább emelve sem lett gond :)
A beállított értékek ASUS X38-as lapra és Xeon X3363 procira léghűtésselvonatkoztatva:
FSB:444MHZ
Szorzó 8
FSB strap 333MHz
PCIe 100MHz
DRAM DDR2-1067
Dram timing 5-5-5-15
Static read - disabled
CPU voltage 1.38125V
CPU PLL 1.5V
FSB termination 1.22V
DRAM voltage 1.86V
North Brdige voltage 1.41V
cpu voltage damper - disabled!
cpu spread spectrum - disabled
pcie spread spectrum - disabled
Vanderpool technology - disabled

És az eredmény 47GFlop , most nem próbáltam tovább, de cél az 50gflop, és a 20000 3DM06 pont.
A RAM sebesség se kutya, végre kezdem elérni a DDR2 technológia határait :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.