Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Speed® válasza xeon forever (#7449) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Inkább platformváltás mellett döntöttem..akkorra már durván túllőttem az értelmes szinten, már ami a 775höz illő költségvetést illeti..a 4x2GB 1110C5 GSkill árából lett 4x4GB Crucial ECC, a G33M-DS2Rből DP67DE, az X5470ből i5-2400, a HR01+05IFX pakkból meg Noctua C12P..szerintem jobb lépés volt, mint venni egy P45öt :) Azóta i7re költöttem 20kt, hogy kimaxoljam a vasat, de össze se lehet hasonlítani a tempót :N

(#7452) Speed® válasza g@norbert (#7450) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elkövettem azt a hibát, hogy anno nem mértem ki az 5470et is..mindenesetre nem túlzó, hidd el, már egy 5440 is csúnyán meg tud ugrani OCval. LinX alatt mért értékek (komplett gép), csak a vCore az FSB lett variálva, a többi konstans volt.

2830MHz/1000mV 175W 38.5GFlops
2830MHz/1075mV 185W 38,5GFlops
3400MHz/1075mV 200W ~45GFlops
3400MHz/1175mV 225W ~45GFlops
3825MHz/1175mV 245W ~50GFlops

(#7453) koszigin1 válasza g@norbert (#7433) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

2 db azonos csak a 2db 1gb van, 2gb-bol csak egy van sajnos. Biztos hogy bekavar a mikrokód a biosnak, mert az 5420-al még olyat is csinált hogy kiirta cpu fun error! Pedig ment a venti.

(#7454) g@norbert válasza koszigin1 (#7453) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Csak simán a 2x1gb-al próbáld tesztelni alapórajelen,és mind a 2 pár slottal nézd meg(1-3,2-4)
Egyébként milyen hőmérsékleteket,és feszültsègeket lát a biosod?
Feltölthetnél róla 1-1 kèpet.
Még a 350w-os noname tápodra is gyanakszom,nem tudnád egy másik táppal is kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7455) xeon forever válasza Speed® (#7452) üzenetére


xeon forever
addikt

Fogadjunk Minden energiagazdalkodasi opcio ki volt lôve biosban.

Nekem Minden on. "level 2" szinten nagyon szepen skalazodil a fogtasztas.

Idle 13,72w (Errol most NE nyissunk vitat,mar kitargyaltuk, de AZ elorefizetos digitalis elmu Ora mereset elfogadom egy 3x12 oras tesztkent teljes konfigra nezve+gigabyte es software)
vegyes átlag ~ 55w
Full throttle 112w

Gyari tdp meg 80w

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7456) xeon forever


xeon forever
addikt

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7457) CJ4567 válasza xeon forever (#7455) üzenetére


CJ4567
veterán

Terhelés alatt nem sokat érnek az energiagazdálkodási opciók.

No Sana No Life

(#7458) xeon forever válasza CJ4567 (#7457) üzenetére


xeon forever
addikt

En arra celoztam, hogy nem eszik ->folyamatosan<- sokat oc mellett sem, viszont ha kell megy. Szorzo:6-8x
6x-2667mhz
8x-3733mhz

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7459) koszigin1 válasza g@norbert (#7454) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

próbáltam ugyis már, semmi gond vele így sem, csak az egész olyan mintha 3gb ramtol felfelé nem akarna indulni, sőt már ugye 3gb-al sem, ezért próbáltam még a 2,5 -öt ugy még megy a gép, mintha valami memóriakorlát lenne, de nemtudom miért.

(#7460) g@norbert válasza koszigin1 (#7459) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Szerintem érzékeny a különböző méretű-típusú ramokra,nem utolsó sorban a ramok elérési idő különbsége is probléma szokott lenni,ha nem egyforma.
Nem tudod valakinél kipróbálni 4db azonos méretű rammal?
Akkor kiderülne hogy van vagy nincs ramhiszti.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7461) koszigin1 válasza g@norbert (#7460) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

megfogom próbálni köszi, asszem van egy rossz 2gb ramom de arra jó hogy indul e vagy sem

(#7462) xeon forever válasza koszigin1 (#7461) üzenetére


xeon forever
addikt

...nem! a hibas ram nem Jo...
Ram párok kellenek a jó mûködéshez. Ha más nem nézz ITT hardveraprón.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7463) koszigin1 válasza xeon forever (#7462) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

Így sem jó, amúgy egyforma a másik 2gb-os ramommal ami jó csak ennél a memtest jelez hibát. valami nem tetszik neki ha több ram van ez tuti. Sztem csak egyszerüen a chipset ezt a hibát produkálja, biztos lehetne vmit mókolni a bioson hogy jó legyen de ahoz már nem értek.

(#7464) g@norbert válasza koszigin1 (#7463) üzenetére


g@norbert
aktív tag

A hibás ramot nem szabad párba-dualba tenni a jó rammal,csak 2db tökèletesen egyforma méretű,időzítésű,és azonosnak kell lenni a gyártónak is.Még így is lehetnek problémák,nem véletlenül árulják kit-ben(2-3-4-db a gyártó által egyformákat kiválogatva)nézz tényleg körül a hardveraprón.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7465) kenand válasza xtro (#7445) üzenetére


kenand
Topikgazda

Proci tényleg olcsó jó tuningolható, könnyebb- olcsóbb a RAM bővítés... Csak x58-as lapot nem könnyű szerezni

(#7466) g@norbert válasza koszigin1 (#7463) üzenetére


g@norbert
aktív tag

2x2gb ddr2 800-as ramot kapsz 5ezer körül,kitben is láttam 4400-ért,keress rá. :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7467) koszigin1 válasza g@norbert (#7466) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

sztem nem menne, a c2duo procit ha most betenném vissza egyből menne minden rammal,(már próbáltam) itt biztos hogy más van, de nemtudom hogy mi

(#7468) Speed® válasza xeon forever (#7458) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szó sem volt idle értékekről, nem tudom hogy jött ez ide :U Egyébként C1E/EIST ofkorsz bekapcsolva volt, nem Lagzi a vezetéknevem.
Az értékeiddel kapcsolatban valóban meddő lenne újra értekezni..azóta sem változott az SW/HW viszony :N

(#7469) VIPowER válasza g@norbert (#7464) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem feltétlenül kell ugyanolyannak lennie. Nálam így van : [link], [link], [link].

(#7470) g@norbert válasza VIPowER (#7469) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Így van,nem feltétlenül,de ez nem egy g31-es lap,hanem g965-ös,és itt bizony nem minden esetben elég sajnos az azonos memóriaidőzítés,elég érzèkeny tud lenni ez a chipset a ramokra,de persze nem minden esetben.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7471) koszigin1 válasza g@norbert (#7470) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

az 512-ramom az ecc szerver ram, azon gondolkodtam, hogy rakok bele azt azt tudok szerezni.

(#7472) xeon forever válasza Speed® (#7468) üzenetére


xeon forever
addikt

(AZ is meghatarozo honnan indul. Pl alap orajelen 5w idle;40w vegyes;79,98w max gigabyte energy saver serint ami megfelel az intel altali ertekeknek. [szerintem ez is AZT bizonyitja, hogy pontos a sw amit hasznal a gigabyte a lapjaihoz]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7473) g@norbert válasza Speed® (#7452) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Èn nem full pc fogyasztásról beszèltem,hanem arról hogy egy x5470-es cpu 120w tdpvel nem azt jelenti hogy mindíg annyit fogyaszt.
Occt-vel tesztelve mind a 4 mag100%on dolgozik infinitie-be pihi nélkül a hibakeresès miatt,és ott is folyamatosan változó èrtéket mutat az aida(mindíg evvel monitorozok),32%os tuning után,és a legkissebb érték sem 120w.
A win10 energiagazdálkodási profilja max teljesítményre állítva,biosban minden ilyen funkció kikapcsolva.
A tàppal sincs gond(seasonic platinum ss-860xp).
A másik tápommal ugyanez,avval sincs baj(evga supernova 850 b2).

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7474) g@norbert válasza koszigin1 (#7471) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Mielőtt próbálkoznál,nézd meg a lap felhasználói kézikönyvében hogy támogatja egyáltalán az ecc ramokat,mert azok szerverlapokba valók,vagy a gyártó felhívja a figyelmed hogy elfogadja az ecc modulokat.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7475) koszigin1 válasza g@norbert (#7474) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

Ami most van benne 512-es is ecc ram, gondolom akkor kezeli a többit is. Pénzt meg nem bukok rajta ingyen lesz a ram.

(#7476) g@norbert válasza koszigin1 (#7475) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Mondtam hogy nézd meg az user manual-t. :)
Én megnéztem. :K
4x1gb 667-es ramot bír max kezelni a lapod.
Valószínűleg ez a problémád forrása.
Ellenben láttam olyan oldalt is,ami azt írta,hogy kezeli a 2gb-os modulokat is.
Szerintem egy biosfrissítés megoldaná a gondot,de ennek tényleg nézz utána,mert lehet hogy ez a baj.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7477) 8th


8th
addikt

Üdv. Van egy Fujitsu P7935 gépem. Alaplap típusa D2812-A2. Ezt a lapot vajon össze lehet házasítani egy 50W-os Quad Xeon procival? Tapasztalat valakinek? Köszi.

(#7478) Tim82 válasza 8th (#7477) üzenetére


Tim82
nagyúr

X3*** (pl. X3320, X3330, X3330 és ezek 771-es megfelelői a megfelelő fizikai moddolás után) procik mennek bele, az 50W-os L5***-ök és úgy általában a 5*** szériás procik nem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7479) koszigin1 válasza g@norbert (#7476) üzenetére


koszigin1
csendes újonc

Nyílván a legújabb biost használom és már csináltam kb 5 verziót, az összes mikrokóddal, anélkül, csak azzal ami kell, stb... értek a gépekhez mivel 20 éve van valamilyen gépem és végzettségem is ez,(386-os géppel kezdtem :D) néha jobb néha rosszabb gépem van vagy semmilyen mióta családos vagyok, ezt a xeon modot kb 2 hónapja hallottam elsőnek, ez kimaradt az életemből pont ez miatt, azért is írtam ide mert ti ezt jobban tudjátok mi szokott a hiba lenni, és köszönöm is a segítségeteket, szerintem ez a lap ilyen mint ahogy irtad is, a chipset elég forrófejű, és nem is erre lett szánva, meghát ritka is, bár elvileg ugyanaz mint a p965 csak ebben van integrált vga... csak mivel sztem elég hamar leálltak az uj biosokkal ehhez a laphoz így nyilván a legújabb bios is elég hibás. Ha tudok inkább szerzek vmi másik lapot. Régen p5q-ld pro lapom volt asszem vagy 6 éve na az most jól jönne.

(#7480) 8th válasza Tim82 (#7478) üzenetére


8th
addikt

Akkor semmivel nem vagyok előrébb mint ha dobnék bele 5k-ért egy sima Q8xxx quadot. Köszi. :R

(#7481) xeon forever válasza koszigin1 (#7479) üzenetére


xeon forever
addikt

Nyilvan lapot nezz ebben AZ esetben. 5-10k kozott ha nem akarsz uj konfigot.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7482) Tim82 válasza 8th (#7480) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyival igen, hogy az X33**-ak a Q9*** sorozat Xeon-os megfelelői, nem a Q8*** sorozaté. X3320 pl. = Q9300.

Van egyébként itt is 1 db energiatakarékos négymagos proci: L3360, csak épp drága cucc.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7483) DJGABI


DJGABI
addikt

sziasztok! asrock G31M-GS alaplapba szeretnék egy X3330as prockót tenni. itt is kell bios mókolással foglalkozni, vagy plug and play a dolog?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7484) Starchm válasza DJGABI (#7483) üzenetére


Starchm
őstag

Elméleti szinten kell, mivel a support listen egy xeon sincs.
http://www.asrock.com/mb/intel/g31m-gs/#CPU

(#7485) Speed® válasza DJGABI (#7483) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Javasoltabb sima E vagy L Xeon, a TDP miatt.

(#7486) DJGABI válasza Starchm (#7484) üzenetére


DJGABI
addikt

a kínai oldalon találtam hozzá moddolt biost, remélem jó lesz

(#7485) Speed(R) helybe csak ilyen lenne, meg óccó. q6xxx, q9xxx van az alaplap listáján, szóval annak elvileg bírnia kell. tuningolva nem lesz, engem meg aztán nem zavar ha fogyaszt.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7487) g@norbert válasza koszigin1 (#7479) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Nagyon szívesen,én teljesen meglepődtem azon hogy az egyik oldalon gazdagon ecsetelték,hogy belemegy a 2giga is a leírás szerint meg 1giga 667-es,érdekes...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7488) VinoRosso válasza Starchm (#7484) üzenetére


VinoRosso
veterán

[link]

Feles szorzóval kisebb csak, cserébe dupla cache és potom pénz.

(#7489) Speed® válasza DJGABI (#7486) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Téged nem zavar, de az alaplap gyenge VRMel bír és benne van a korban..~5k egy értelmes proci, annyit talán megér a nyugalom, nem? Persze nem írtál árat, ha annyira olcsó, ill. nem félted a lapot..hasonlóba raktam anno L5408at is, 2.66GHzre állítva szépen ment 1.05Von, alig evett..esetleg ha ilyet találsz ~3 körül, még lehet jó alternatíva. Viszont ha számít a tempó is, valami jóárasított E5450et néznék, az mégiscsak 3GHz/80W TDP..kis alulfesszel nagyon baráti tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#7490) VinoRosso válasza Speed® (#7489) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az a baj ezzel, hogy ebben a lapban nem lehet vCore-t állítani, L-es procit meg alapból szarul kezeli minden a giga lapokat leszámítva, nem biztos, menni fog neki 333-on. A biztos az E54xx.

(#7491) Speed® válasza VinoRosso (#7490) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Konkrétan a G31M-Sben ment nálam az említett 5408, nem is kellett piszkálni a feszt, csak felpöckölni az FSBt..persze ha olyat fogna ki, ami kérne egy kis +feszt, akkor lehet ciki helyzet, aláírom. Gond nem volt nálam vele, működött szépen. Egyébként az X5460al, amivel hozzám került a lap, lehetett állítani, az alapon throttlingolt is csúnyán, alulfesszel ment csak rendesen. Szóval mindenképp hanyagolnám a 80W feletti megoldásokat ennek fényében :K

(#7492) DJGABI válasza Speed® (#7489) üzenetére


DJGABI
addikt

oks, én meggyőzhető vagyok, meg bevallom ehhez a részéhez nem értek. viszont az e5450 árak el vannak szállva. inkább 7k mint 5 ahogy látom. e5410 esetleg?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7493) Speed® válasza DJGABI (#7492) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

7k nem sok érte szvsz, de egyéni megítélés. Ha fogni akarsz a forintokon..az a 2.33GHz órajel nem combos :( L5410 postával ~3k, akkor már ilyet.

(#7494) g@norbert válasza Speed® (#7452) üzenetére


g@norbert
aktív tag


Occt off minimum 55.25w

Occt off átlag 72.77w

Occt off maximum 85.02w

Occt on minimum 87.03w

Occt on átlag 111.03w

Occt on maximum 126.72w

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7495) Walkyrie válasza LamerGyuri (#545) üzenetére


Walkyrie
csendes tag

Szia!

Segitenél ebben, hogyan sikerült ? Én nem tudom irni a bios MMtoolal :)

(#7496) DJGABI válasza Speed® (#7493) üzenetére


DJGABI
addikt

igazából annyira nem sürgős. egy L5408 aliról jó lehet? 🤔 most egy e5300 van benn, ahhoz képest ahogy nézem minden előre lépés lenne kb

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7497) VinoRosso válasza DJGABI (#7496) üzenetére


VinoRosso
veterán

Alább írtam, hogy az L-es proci csak giga lapban megy kifogástalanul biztosan. A többiben vagy jó vagy nem.

De ha már aliról tudsz rendelni, akkor E5440. 12 dé, = 3k, azaz ennél jobb opció nincs.

g@norbert: Mivel hűtöd, hogy 4,3Ghz és 1,45V mellett csak 50 fokos load ?? :Y

(#7498) g@norbert válasza VinoRosso (#7497) üzenetére


g@norbert
aktív tag

4392mhz-en stabilan 24/7 működik,természetesen vízzel hűtöm,de az occt teszt alatt folyamatosan szünet nélkül közel 100% terhelés mellett ment majdnem egy órát,játékok alatt nem éri el az 50 fokot.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7499) xeon forever válasza g@norbert (#7498) üzenetére


xeon forever
addikt

Amugy ha fsb:ram 1:1 aranyban van huzva sokkal jobb eredményeket is ki lehet hozni.

Nalam pl [ fsb 466mhz:dram 932mhz ] jobb eredményeket hoz mint egy 4+ghz 5440/5450

Egyedul a memoria olvasásban lattam jobb eredményeket itt.
(fsb 4x466mhz 64bit/dram 2x466mhz 128bit)

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7500) VinoRosso válasza g@norbert (#7498) üzenetére


VinoRosso
veterán

ez még vízzel is igen hűvös, elég jó lapkát fogtál ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.