Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) tyan válasza Speed® (#8188) üzenetére


tyan
senior tag

Meghibbant a gépem. Akárhány Xeont próbálok bele, mindegyikkel BSOD. Nem tudom, mi a franc lehet...
Most egy régi E2180-as proci van bent. Próbálok BIOS-t frissíteni.

(#8202) Speed® válasza g@norbert (#8200) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Superposition masszívan VGAintenzív, bizonyos szint felett mindegy a proci.
Szóval ezt, ill. egy Furmarkos képet felhozni érvként..kissé mellément asszem.
A játék viszont érdekes, az már sokatmondóbb, kifejtve a címet/részletességet.
De azt gondolom, hogy erről az adott motyó hirdetésében/topikjában vagy privi.

Ne szaporítsuk az offot tovább itt.

(#8203) tyan válasza tyan (#8201) üzenetére


tyan
senior tag

A Windows 10 indulásánál továbbra is BSOD. Allergiás a windows a xeonjaimra?

(#8204) Alpi.


Alpi.
addikt

Miert kinlodunk win 10-el ? :U

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8205) g@norbert válasza Speed® (#8202) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Crisys 3 hd textúra packkal,minden ultrán,8x msaa,1080p,stabil 60 fps...a többit a kontron hirdetèsben ok. :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8206) jokeph válasza tyan (#8203) üzenetére


jokeph
nagyúr

Win10-es kék halál?

Azt nem hinném.... nekem működik mindegyikkel... E3120 és X3330.

Másoknak is ok.

Más gond lehet ott.....

OC van ?

Ha igen, tedd vissza alapra.

Ha úgy is eldobja kék halállal, na az már érdekes...

Lehet memória is... rossz modul, rossz foglalat, rossz időzítések.... stb.

Háttértár probléma esetleg, kontakt hiba kb. bárhol amo cserélhető (cpu,RAM,hdd adat és tápkábelek)... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8207) g@norbert válasza jokeph (#8206) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Szerintem is a memòria időzítèsekkel lehet a baj...
Próbáld manuálisan beállìtani az èrtèkeket.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8208) Speed® válasza tyan (#8203) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez egy feltelepített rendszer volt, amibe bekerült az SMD hiányos vagy frissen telepítenél? Utóbbi esetben a telepítőkészlet a gond, nem a xeonok, előbbi eset..na az érdekes lenne, ill. foglalathoz vezetne vissza valszeg.

g@norbert
Úgy nem csodálom..maradjunk annyiban akkor, hogy az igényeidhez mérten jó páros alkotnak. 8xAA..maradok a megfelelő PPIs kijelzőnél 1060al ;p

(#8209) Konkii


Konkii
csendes tag

Üdv!

Egy Dell Optiplex 780-as gépben szeretném kicserélni a jelenlegi procit egy Xeon X3363-ra, de "Unsopported processor" hibát kapok a bootolás során, amit ha továbblökök, akkor elindul a gép.
Gondolom a probléma az, hogy a jelenlegi A15-ös bios nem tartalmazza az új proci mikrokódját...
Találtam egy linket a bios-mods-os fórumon, ahol elvileg van egy módosított bios, de ez sajnos már több hete nem működik. Az lenne a kérdésem, hogy nincs véletlenül valahol egy olyan elérhető bios, amivel elindulna hiba nélkül a gép?

[ Szerkesztve ]

(#8210) tyan válasza jokeph (#8206) üzenetére


tyan
senior tag

Win10-es kék halál bizony. Holnap rakok fel róla képet.

(#8211) tyan válasza Speed® (#8208) üzenetére


tyan
senior tag

Feltelepített Win10, ami alatt cserélve lettek a procik. Eddig semmi gond nem volt. Az SMD hiányos X5450-es próbaképp lett betéve, ment is egy ideig, majd win10 alatt, netezés közben kék halál. Utána vissza akartam rakni a korábban minden gond nélkül használt L5408-as procit és már annál is kék halál fogadott. Az E2180 procit beletéve nincs gond, szépen megy vele a win. A memóriával tuti nincs gond. Másik modulokkal is ezt produkálják a xeonok. Minden xeon behelyezése után volt cmos reset. Nincs húzva a gép, minden alapon van.

(#8212) tyan válasza jokeph (#8206) üzenetére


tyan
senior tag

Minden alapon van. Ha kontakt hiba lenne, akkor az E2180-as procival se menne a gép, azzal pedig minden probléma nélkül működik a vas.

(#8213) jokeph válasza tyan (#8212) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nocsak, ez így érdekes...

Csökkentett módban is csinálja a Xeonnal ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8214) tyan válasza jokeph (#8213) üzenetére


tyan
senior tag

Csökkentett módban még nem próbáltam.

(#8215) g@norbert válasza Speed® (#8208) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe a linken található oldal pár hetes hònapos hozzászòlásait,amik roppant figyelemremèltóak a tèma tekintetèben,nem vèletlen választottam ezt a játèkot a tesztre,az 1080ti tulajdonosok is szitkozódnak.

http://gepigeny.hu/jatek/crysis-3

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8216) Speed® válasza g@norbert (#8215) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy nem véletlen választás, igazolja az álláspontodat. Tisztában vagyok vele (ahogy te is), hogy értelmesen optimalizált játékban nem túlzásba vitt képjavítókkal mi lenne a helyzet, csak ugye azt nem akaródzik kimérni/beismerni. Parttalan eszmecsere, itt a vége.

(#8217) g@norbert válasza Speed® (#8216) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Semmi elől nem zárkòzom el,nem szokásom,de behalt a hdd-m tele isokkal,most szolgáltatòváltásban vagyok,kb 3 hèt mùlva lesz fix netem,addìg csak mobilnet van.
Mègis milyen játèkra gondoltál?

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8218) xeon forever válasza g@norbert (#8200) üzenetére


xeon forever
addikt

Rspct a tesztekért. Gamma alatt tényleg szépen pörög. Thx.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8219) xeon forever válasza g@norbert (#8217) üzenetére


xeon forever
addikt

Valkyrie Drive Bhikkhuni. Pl. XD. Csöcsös anime gamma.
De komolyabb cím pl Dying Light. Vidéki kiegészítő. Egy mezőnyi zombi okozott már kellemetlen meglepetést. A rendszernek és nekem is egyaránt.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8220) g@norbert válasza xeon forever (#8219) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Rendben,ahogy sikerül vègre bekötni a netet megy a Dying Light teszt. :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8221) xeon forever válasza g@norbert (#8220) üzenetére


xeon forever
addikt

Save gamet mailban küldök majd ha kell.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8222) g@norbert válasza xeon forever (#8221) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Köszönöm szèpen,szòlni fogok,a teszt miatt lehet hogy jò lenne pár szecskázò überzombi brutalhardcore pálya.... :DD

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8223) lamiki válasza Konkii (#8209) üzenetére


lamiki
senior tag

Szia!
Tessék a bios a Dell számítógépekhez. Megnézve most ez sem működik, lehet ezt próbáltad te is? :)

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8224) DJGABI


DJGABI
addikt

5,85$ a legolcsóbb L5408 alin. :Y az elsőt még 7 dodó felett vettem

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#8225) g@norbert válasza tyan (#8214) üzenetére


g@norbert
aktív tag

BIOS memòriabeállításoknál a gtl ref-ekre adtál pluszt?
Szeretik az x54xx-ek a plusszolást...csak òvatosan...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8226) Speed® válasza DJGABI (#8224) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az utolsót itt HAn 3.5ért..sose volt türelmem Alie/Ebay motyókra várni :B

(#8227) tyan válasza DJGABI (#8224) üzenetére


tyan
senior tag

Nagyon jó árban vannak, én még $6,35-ért vettem.

(#8228) tyan válasza g@norbert (#8225) üzenetére


tyan
senior tag

Nem adtam plusz feszt. Mindjárt rakok fel BIOS beállításról képeket, hátha valami rosszul van beállítva nálam.

(#8229) tyan válasza jokeph (#8206) üzenetére


tyan
senior tag

Íme a csodálatos hibajelzés Win10 alatt.

(#8230) Smiley válasza tyan (#8229) üzenetére


Smiley
őstag

Indits mar el rajta a live linux-ot, ott legalabb valamennyire beszedes a kernel panic... ez a szomoru smiley, meg az ilyen altalanos hibakod sokat nem javit a helyzeten, hogy segiteni tudjunk.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#8231) tyan válasza Smiley (#8230) üzenetére


tyan
senior tag

MS bácsi, csak ilyen szomorú szmájlit tud :D

(#8232) jokeph válasza tyan (#8229) üzenetére


jokeph
nagyúr

És csak XEON procival :F

Általános MS hibaüzenet, adatvesztés mely végzetes, akadályozza a normális rendszerindítást és mint ilyen a win nem tudja helyreállítani.... :(

Csak a hecc kedvéért, nincs a közeledben egy natív S775-ös XEON ? :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8233) lamiki válasza Konkii (#8209) üzenetére


lamiki
senior tag

Szia!
Ha küldesz email címet akkor elküldöm a Xeon biost a Dell Optiplex 780-hoz, mert megtaláltam letöltve a gépemen.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8234) g@norbert válasza tyan (#8229) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Pròbáld meg ìgy is az x5450-el,a ram òrajelèt is manuálisan állìtsd be az alapèrtèkre,nem auto-ra,a memòria feszt szintèn manuálisan állìtsd be,nb core voltage szintèn manuális default feszt,
CPU voltage szintùgy manuális default fesz beállìtás.

CPU gtl ref 0 ratio - +14mv
CPU gtl ref 1 ratio - +13mv
CPU gtl ref 2 ratio - +13mv
CPU gtl ref 3 ratio - +14mv
Nb gtl ref ratio - +10mv

Loadline calibration be volt kapcsolva?

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8235) lamiki válasza tyan (#8229) üzenetére


lamiki
senior tag

Szia!

Én egy próba erejéig, ha lehet a biosban akkor vissza venném a FSB-t 1333 Mhz-ről 1066 Mhz-re. Lehet csak valamelyik alkatrész öregszik. Nem tudom milyen az alaplapod, de sok alaplapnak már az 1333 Mhz is tuning.
Pár hete megöltem a Xeonnal egy Gigabyte P31-es alaplapot, előtte működött sokáig 1066 Mhz-es Core2-es processzorral, de a Xeonnal 1600 Mhz-es FSB-vel 5-6 indítás után nem adott többet képet

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8236) tyan


tyan
senior tag

No srácok! Az van, hogy egy E5440-es Xeonnal szépen megy a gép. Lehet, hogy az L5408-as Xeon, amivel néhány napig nem volt semmi gond, most dobta fel a bakancsot?

(#8237) xeon forever válasza tyan (#8236) üzenetére


xeon forever
addikt

Anomália...simán lehet...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8238) Speed® válasza lamiki (#8235) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

P31+FSB1600? Mekkora feszek mellett? Tippre a PCI/PCIe ment el jóval 33/100 fölé, mivel ott 1333 az elvi plafon, nincs nagyobb osztó. Szóval te nyírtad ki :B

(#8239) lamiki válasza Speed® (#8238) üzenetére


lamiki
senior tag

Rengeteg gépet tuningoltam már jóval fentebb is, ha nem bírta az adott órajelet, akkor vagy nem indult, vagy fagyott Win alatt, de egy sem ment tönkre ezen kívül. Soha sem emelek neki feszültséget, ameddig bírja feszültség emelés nélkül azt kapja, pár Hz-et vissza véve. PCI mindig 100-ra állítom be ha lehet, Pl a G31-es alaplapok is mind bírják 1600 Mhz fölött is gond nélkül, egyedül a G41-et nem lehet tuningolni az 1333 Mhz-es Xeonokkal, eddig egy sem indult el ha 333 Mhz-ről akár csa 334 Mhz-re emeltem. Ez nem tudom miért van, mert 1066 Mhz-es processzoroknál 360-370 Mhz-et elbírják ugyan ebben az alaplapba.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8240) Speed® válasza lamiki (#8239) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A P/G31/41 ugyanaz az MCH kvázi, 1333 felett minddel elmegy a PCI/PCIe..az, hogy C2Dvel bírják felette, oké, de QC más tészta. Hiába állítod be fix 100ra, elmászik, és nem is a PCIe a legnagyobb gond, mert azt a legtöbb esetben bírja a VGA..a PCI sínen ülő eszközök halnak le. Nem véletlenül nem ajánlottak ezek a lapok OCra :N P/G33/35/43/45 már nem szenved ettől, ott lehet ugrálni (a P43 kakukktojás persze, hamarabb megáll).

(#8241) jokeph válasza Speed® (#8240) üzenetére


jokeph
nagyúr

No meg az X38, X48 is bírja a gyűrődést. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8242) g@norbert válasza jokeph (#8241) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Szerintem az nForce 790i Ultra SLI lapokban is komoly tartalèk van... :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8243) jokeph válasza g@norbert (#8242) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igaz-igaz. :R

Mondjuk azokból sincs túl nagy felhozatal már, csak úgy mint az X-esekből. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8244) g@norbert válasza jokeph (#8243) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Bizony sajnos már elèg ritkák,ha mègis előkerül egy itt az apròn,el is kèrik az árát...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#8245) tyan


tyan
senior tag

A segítségeteket kérném. Intel DP45SG BIOS-át lehet módosítani? A delidded.com oldalon azt írják, hogy valószínűleg nem lehet. Ettől függetlenül elvileg mennek a lapban a Xeon-ok.

Itt a BIOS fájl.

Köszi.

(#8246) jokeph válasza tyan (#8245) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt találtam, hivatalos intel support oldal, eszerint gyári utolsó BIOS-al mennek benne a natív S775-ös 4 magos Xeon-ok, pl. X3360... ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8247) kenand válasza tyan (#8245) üzenetére


kenand
Topikgazda

Intel BIOS-ok titkosítottak, ha jól emlékszem.
Intelmicrocodelist.exe-vel talán meg lehet nézni milyen mikrokódot tartalmaz az adott BIOS.

(#8248) lamiki válasza jokeph (#8246) üzenetére


lamiki
senior tag

Szia a próba dönti el, pár napja járt nálam Intel G41-es chipsetes alaplap, abban gond nélkül működött az X3323-as 771-es Xeon proci, felismerte, kezelte rendesen, annyi volt csak, hogy a ventilátor fordulatot magasabbra állította hozzá vagy 1000 fordulattal, mint az E5700-as 2 magosnak, ami előtte benne volt. Persze az 65 W TDP, az X3323 meg 80W, lehet emiatt emelte a fordulatot a hűtőnek, mert a hőmérséklet nem indokolta volna.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8249) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, segítségetek szeretném kérni.
Lenne egy Foxconn Q45M lap (Q45 chipset)
[link]
Szerintetek lehet bele tenni XEON procit?
Esetleg valaki tudna segíteni átalakítani a BIOS-át?
Bios:
[link]

Kerestem a neten, és linkeken infót, biost, de nem találtam :(

Most láttam a cikkben, hogy csak az X3xxx-at támogatja. Az igaz?
Akkor tárgytalan :(

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8250) Speed® válasza envagyok (#8249) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem lehetetlen jó áron X3xxxet szerezni..de néha ki lehet fogni rendes Q procikat is, ha nem akarsz molyolni vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.