Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) xeon forever


xeon forever
addikt

Mit találtam? :))

[link]

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7552) gergo197 válasza xeon forever (#7551) üzenetére


gergo197
csendes tag

nem semmi :))

(#7553) xeon forever válasza gergo197 (#7552) üzenetére


xeon forever
addikt

Azert kell egyfajta elvetemültség betenni 1080ti-t. :)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7554) gergo197 válasza xeon forever (#7553) üzenetére


gergo197
csendes tag

igen :D sajnos az a baj hogy csak van egy határ ... amin felül már nem tudja kihasználni, de bitang .. és a mai játékoknak a nagyrészét még mindig el lehetne játszani vele, hát nekem csak egy 970 van bent és elég szépen mennek a xeon mellett, de tény hogy egy 1080tit betenni már, kellenek bajok, de hát a teszt az teszt ... :D :C :C

[ Szerkesztve ]

(#7555) Alpi. válasza gergo197 (#7550) üzenetére


Alpi.
addikt

Egy jo P45-ossel a zsebbe en inkabb egy E5450-re valtanek. Persze hacsak nem valami extrem orajel a cel. Sokkal elhetobb tipus fogyasztas, melegedes szempontjabol, mint X-es tarsai.
Nem beszelve arrol, hogy az orajel nem minden ennel a pkatformnal. Magasabb fsbnek nem elhanyagolhato elonyei vannak. Persze pont a magasabb fsbvel lehet szepen eltokolni egy 24/7-es stabilitas eleresehez.
Tegnap teszt jelleggel toltam :

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7556) xeon forever válasza Alpi. (#7555) üzenetére


xeon forever
addikt

Pirospont! :) :)

Én 533 ig jutottam el. Viszont kapott a rendszer 2db pci lan kartyat;azota nem megy 500 fölé bs nélkül.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7557) g@norbert válasza Alpi. (#7555) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ez bizony megint szép lett! :C

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7558) g@norbert válasza xeon forever (#7551) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ez is bitang szép eredmény!
A passmark cpu benchmark eredménye:c2e x9770 3.20ghz - 4628pont,a xeon x5470 3.33ghz pedig - 4673pont,ugyan az a teljesítmèny az órajel különbsèg miatt.
Nagyon szépen elviszi az 1080ti erőművet is jól láthatóan... :K
Ezért nem csodálkozom a 4562.85mhz-es teszteredmény mellé berakott 980ti kártyán.
http://valid.x86.fr/zj0fjp

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7559) xeon forever válasza g@norbert (#7558) üzenetére


xeon forever
addikt

Néha lehet talalni erdekes eredményeket az Extreme tuningos forumon.
(én is csak nézek nagyokat)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7560) kenand válasza gergo197 (#7550) üzenetére


kenand
Topikgazda

Aliexpress mellett Ebay és hardverapro is lehet jó forrás, de sokszor várni és figyelni kell....adott széria "csúcs" prociai általában drágábbak és ritkábbak...vadászni kell rájuk ha jó árat szeretnél.
De nagyon sokat nem éri meg értük adni, sokszor akkor már a platform váltás is olcsóbb lehet (pl egy 1366/X58 +X5650)

[ Szerkesztve ]

(#7561) Starchm


Starchm
őstag

Nézegettem itt a teszteknek az eredményeit, elég szépen húzhatok ezen a xeonok, de lenne egy félig off topic kérdésem, egy i5 2500k @4.5-5Ghz-ig -ről érdemes lenne váltani akármilyen xeonra is? itt értem ezalatt a 1366 / 775-őket is. Kicsit játék közben és közbeni streamelésnél úgy érzem az ereje már nem olyan nagy. Gtx 970 fut itt is.
Tehát a kérdés az, hogy van-e valami olcsón ami jobb erőt tudna adni, vagy inkább ebbe a lapba egy i7 / platform váltás magasabbra?

(#7562) Speed® válasza Starchm (#7561) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Arról a Sandyról visszalépés lenne bármi kb., ami régebbi platformos. Max. egy jó i7Kt szerezz, ha kell némi plusz, de a 970 alá amúgy bőven elég, még feljebb is léphetnél VGAban.

(#7563) lamiki válasza envagyok (#7548) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem találtam én sem neked Xeon biost. csak P5E3 WS Pro és P5E64 WS Pro-hoz valót. Az alaplapod gyári biosában nincs benne a Xeon mikrokód. Ezért minden lehetséges. Van úgy, hogy el sem indul, van olyan, hogy szól, hogy ismeretlen processzor, és működik rendesen, van úgy, hogy működik, de nincs SSE4.1 és vagy órajel visszavétel idle módban. Hozzáadhatod magad is a mikrokódot, a fórum elején szépen, érthetően, részletesen le van írva. Ezután megint az van, hogy vagy működik rendesen, vagy nem. Pont egy Asus alaplappal jártam úgy, hogy nem találtam Xeon biost hozzá, mert egy Maxdata kiadás volt, az X3323 működött benne rendesen, de minden indulásnál szólt, hogy ismeretlen processzor. Hozzáadtam a bioshoz a mikrokódot, és utána nem indult el többé a Xeonnal. Mivel nem mentettem le a régi biost előtte, nem tudtam vissza állítani sem. Bele telt vagy fél nap keresgélésbe mire leltem egy újabb Maxdata féle Asus biost ami felment rá. Ezzel ugyan úgy szólt, hogy ismeretlen processzor, de legalább működött vele rendesen.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#7564) g@norbert válasza Speed® (#7562) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Passmark cpu benchmark szerint :
i5 2500k 4mag 4szál 3.30ghz 6465pont
I7 2700k 4mag 8szál 3.50ghz 8758pont
X5680 6mag 12szál 3.33ghz 8748pont
W3690 6mag 12szál 3.47ghz 9389pont
És még semmi tuning.
Ennyit arról,hogy a sandyról visszalépés lenne bàrmi ami régebbi platformos .
Mindkettő xeon természetesen kapható a hardveraprón.
A legerősebb 1366-os cpu : W3690 egy i7 2700k ára alatt már megkaparintható... :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7565) CJ4567 válasza g@norbert (#7564) üzenetére


CJ4567
veterán

Játékra a négy közül én az i7 2700K-t választanám, a magasabb IPC-je miatt.

No Sana No Life

(#7566) g@norbert válasza CJ4567 (#7565) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Elgondolkodtató a kérdés,csak azért,mert a 6mag 12szál-at jól ki tudják már használni az újabb játékok szerintem,a w3690 teljesítményéről nem is beszélve 4.5ghz körül.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7567) Speed® válasza g@norbert (#7564) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha passmarkra kell a gép..amúgy 4.5Gn már picit más a helyzet, a magasabb IPCről nem beszélve. 6C12T melóra jobb, de játékos szemmel még mindig jobb a magas órajel, ill. IPC.
Meglévő 1155 rendszert kimaxolni vagy feljebb lépni..max költség szempontból lehet érdekes az 1366..bár OCval ott megszaladnak a forintok..erős lap, jó RAM, stb. És akkor a fogyasztás/élettartam nincs idevéve..

(#7568) g@norbert válasza Speed® (#7567) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Nem,nem passmarkra kell a gép,csak ez a tesztoldal egy igen széles körben elfogadott cpu teljesítmény eredményeket tesz közzé...de valóban egy meglèvő 1155-ös konfigon én ebben az esetben akkor màr inkàbb egy 3770k vételével erősítenék.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7569) g@norbert válasza Speed® (#7567) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ellenkező esetben,ha most kellene konfigot váltanom,az 1366-ot választanám.
Nem 4.5ghz a vège a w3690-nek,vannak még itt szép eredmények ha már magas órajelről beszélünk...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7570) Speed® válasza g@norbert (#7569) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban, életszerű LN2vel használni :) 4.5 is már inkább vizes szint, brutál fűtőértéket képviselnek ezek megrángatv. De leginkább a lapos helyzet miatt gáz a platform..persze már az 1155 is a nyomában jár sajnos.

(#7571) Alpi.


Alpi.
addikt

Tegnap éjjel megint elindítottam a cuccost.


https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7572) xeon forever válasza Alpi. (#7571) üzenetére


xeon forever
addikt

Szép! Szerintem menne még felhebb is...Az álomhatar a 600fsb...:)

Egyszer összegyûlhetnénk egy xeon oc talalkozóra. ;)

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7573) g@norbert válasza Alpi. (#7571) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Bepöccentetted a kompresszort keményen!
18fokos maghőfok 4815mhz-en? :C :C
így kell csinálni!!
Nagyon ott van az eredmény! :K
Imádom ezt a topikot.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7574) g@norbert válasza Speed® (#7570) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ehhez nem kell ln2,és ez csak egy,, lapos helyzet miatt gáz a platform ''egyszerű x5660 2.80ghz-es példánya.
Tényleg nagyon lapos. :DD

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7575) Speed® válasza g@norbert (#7574) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alaplapos helyzet, ritka/drága/kihalófélben lévő lapok..mit lehet ezen másképp érteni? Az az eredmény meg nyugodt lehetsz, vizes, ~200W fogyival minimum, ill. nyilván véletlenül van DC RAM oldalon, nem azért, mert TCben már nem bír ennyit menni..ismerem a platformot, tudom, mire képes, nem ezzel van a bajom..fun fact OCdilire ajánlható, de 24/7 megoldásnak ilyen szinten szerintem felejtős. Nyilván egyéni preferenciák mentén mindenki azt vesz, amit jónak lát.

(#7576) VinoRosso válasza Speed® (#7575) üzenetére


VinoRosso
veterán

Lapos... kinek mit jelent:

(#7577) xeon forever válasza VinoRosso (#7576) üzenetére


xeon forever
addikt

Made my day. :)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7578) Speed® válasza VinoRosso (#7576) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:DDD

Azért szakmaiban vagyunk, még ha logout is :)

(#7579) Pécsi gyerek válasza VinoRosso (#7576) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Kész lefeküdtem aludni 😂😂😂

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#7580) xeon forever


xeon forever
addikt

Csakhogy világos legyen mindenkinek.

"a videomemóriát ma igen sokan félreértik. A valóságban a programfuttatás nem olyan egyszerű, hogy a töltőképernyő alatt az adott alkalmazás majd bemásolja a szükséges adatokat a GPU melletti fedélzeti tárba, és ezzel kész is. Igen jelentős munka van mögötte, hogy ez az egész rendszer egyáltalán működjön, és ebben részt vesz maga az operációs rendszer, a grafikus meghajtó, illetve a program is. Persze az alkalmazott API-tól függően az egyes modulok feladatai eltérőek, például a DirectX 11 esetében nagyrészt a grafikus meghajtó felel a menedzsmentért, míg DirectX 12 API mellett ez inkább a programra hárul, és a meghajtó feladata lényegében kimerül a GPU virtuális címtartományának kezelésében.

A lényeg nem is ez, mivel akármilyen API-n is fut a program, nagyjából ugyanaz történik meg, csak éppenséggel más szinten. Ezt érdemes külön kiemelni, mert jól jelzi, hogy mennyire gyorsan változik az iparág véleménye az egyes problémákról. Nem is olyan régen még az volt az általános álláspont, hogy az a legjobb, ha a program nem próbálja meg maga menedzselni a memóriát, ezt a feladatot ugyanis a kernel módban futó grafikus meghajtó jobban el tudja végezni. Mára ez gyökeresen megváltozott, meglepő módon olyannyira, hogy a DirectX 12-ből konkrétan el is tűnt a kernel módban futó grafikus meghajtó, vagyis alig fél évtized leforgása alatt az egész iparág csinált egy komplett hátraarcot. Hogy jól tette-e? Nos, az eddigi gyakorlati példák alapján, legalább nem lett rosszabb, és ezzel mindent leírtunk.

Magát a problémát kifejtve arról van szó, hogy egy PC-ben nem csak egyféle memória van. Ha csak rendszermemória lenne és minden onnan működhetne, akkor az maga lenne a Kánaán, de ennél jóval komplexebb egy személyi számítógép. Az újabb Windowsokon a rendszermemóriának van egy csak processzor által elért része, és egy olyan területe is, amihez a processzor és a grafikus vezérlő is hozzáfér, végül van a grafikus vezérlő fedélzeti tárja, ami az operációs rendszer nézőpontjából eléggé elszigetelt memória, és a processzor nem is férhet hozzá. Itt igazából az a terület az érdekes, amit a processzor és a grafikus vezérlő is elér, ráadásul egy különálló szervizfolyamat menedzsel (API-tól függően ez származhat az operációs rendszerből vagy a grafikus meghajtóból). Amikor tehát egy modern rendszeren fut egy alkalmazás, akkor nem csak a videomemóriába tölti a GPU számára szükséges adatokat, hanem a rendszermemória egy részébe is.

Ez a konfiguráció több dolgot kezel. Egyrészt vannak olyan erőforrások, amelyekhez hozzá kell férnie a processzornak is, és vannak olyanok, amelyeket elég, ha csak a grafikus vezérlő lát. Másrészt alapvető működési formának számít manapság a tartalom úgynevezett streamelése, vagyis elég ha az az adat van a videomemóriában, ami feltétlenül szükséges, és a többi nyugodtan tanyázhat a rendszermemóriában. A nehézséget igazából az adja, hogy legyen egy megfelelő stratégia az adatok hatékony streamelésére, és a ragyogó elmélet itt szokott bukni.

A streameléssel ugyanis előbb-utóbb telítődik a videomemória, vagyis bizonyos időközönként a nem használt allokációkat törölni kell. Ez azért nagyon fájó dolog, mert például DirectX 11-ben nem lehet ezektől csak úgy megszabadulni, hanem egy igen komoly többletterhelést generáló ellenőrzési procedúrán keresztül a processzor sorra veszi az összes feldolgozás előtt álló rajzolási folyamatot, hogy ellenőrizze, a törölni kívánt allokáció kell-e valamelyiknek. Az esetek nagyon nagy többségében az fog kiderülni, hogy nem, és az allokáció már törölhető is, de olyan hosszú volt az ellenőrzés, hogy a felhasználó biztosan látni fog egy akadást. A DirectX 12-ben pontosan emiatt került a program keze alá ez a folyamat, ugyanis az alkalmazás tulajdonképpen kitörölheti a nem használt allokációt a videomemóriából anélkül, hogy ellenőrizné a szükségességét, vagyis az akadástól mentesülhet a felhasználó. Ebben az a kockázat, hogy ha mégis szüksége volt rá egy GPU-ba már bejutott rajzolási folyamatnak, akkor az egy nagyon kellemetlen programösszeomlást fog eredményezni. Szerencsére az explicit API-khoz tartoznak különböző eszközök, amelyekkel jól fel lehet készíteni a programfuttatást."

https://m.prohardver.hu/teszt/amd_radeon_rx_vega_64_teszt/memoriamenedzsment_problema.html

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7581) kenand válasza g@norbert (#7564) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem is nagy tartalék van a x58/1366-os platformban még léghűtéssel is.
CPU olcsó, egyedül a lap nehezebb dió. Bizonyos lapoknál a chipset hűtés el van tolva (PL MSI) ott mókolni kell azon is, mivel már terhelés nélkül is 65-70 fokos az északi híd....a Gigabyte lapokkal jó a tapasztalatom, bár extrém tuningot nem szoktam alkalmazni. De egyre elérhetőbb x99-es lapokhoz is a CPU, azok már igazán nagy ágyúk...Talán a feltámadt AMD is lefele mozdítja az árakat...(bár GPU terén is összeszedné magát, sajnos a vega sem lett az igazi...gyengébb mint a 1080 és többet fogyaszt...)

(#7582) elistvan


elistvan
senior tag

Sziasztok! Lenne egy Fujitsu Primergy Tx-100 S2-es szervergépem. D2779 alaplappal (1156 os platform)
most egy i3-540-es prockó van benne de érdekelne milyen xeonnal lehetne "olcsón" megetetni. Láttam az adatlapján hogy ezt X3460-al is szerelik gyárilag. Vajon van olyan 3ghz vagy gyorsabb proci amit olcsó be lehet szerezni hozzá? vagy érdemes arra cserélni amit fentebb linkeltem? Lenne nagyobb teljesítménynövekedés?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#7583) Speed® válasza elistvan (#7582) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

X3450 pl. korrekt darab. OC persze nincs, lehet feljebb menni, de azok drágák.

(#7584) g@norbert válasza kenand (#7581) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Én is rendesen gondolkozóba estem az eredmények láttán,majdnem elcsábultam egy Asus Z8NA-D6 Dual Socket alaplapra(természetesen ma már jegelve volt),főleg 2 db x5675 társaságában...persze a teljesítmény mellett a fogyasztàs is jobb lenne a társainál.
Teljesítménye összemérhető az X5680/X5690-processzorokkal,viszont újabb, jóval hűvösebb és 95W-os 130W helyett....

Ez engem kezd meggyőzni,csak az alaplap még nem tiszta...

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7585) kenand válasza g@norbert (#7584) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha proci terén olcsóbbal is beéred x5660 24-25 USD az alin. (x5650 meg 21)

(#7586) VinoRosso válasza g@norbert (#7584) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ha renderre kell ok, de játékra nem igazán. 4 mag elég HT nélkül, nem is kell erős, ha nincs erős VGA mellé.
Én már egy olyan APU-t várok amiben van egy középkategóriás GPU egy minimál procival, beteszem egy gyufásskatulya házba egy paneltáppal, aztán adom el az egész vizes hóbelebancot. Olcsóbb, alig fogyaszt, könnyen hordozható, emellett azért lehetne vele FHD-n gamerkedni.

Bízom abban, hogy a Raven Ridge már ilyen lesz.

(#7587) g@norbert válasza VinoRosso (#7586) üzenetére


g@norbert
aktív tag

A munkára befogás rész tiszta,de miért nem jó játékra?
A 3ghz körüli mag órajel nem tűnik alacsonynak 12szer,de nem vagyok otthon a 2cpu-s alaplapok játékfelhasználásában...,csak tényleg olyan nagy bika van benne,hogy el kezdett a téma foglalkoztatni.
Remélem nem kérdeztem túl nagy ökörséget...

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7588) kenand válasza g@norbert (#7587) üzenetére


kenand
Topikgazda

Talán csak arra utalt, hogy nem, lesz gyorsabb a játék a 12 mag 24 szál esetén főleg a dual procis lapok általában nem húzhatók, tehát marad az alap órajel. Legtöbb játék jobban megy max 4 maggal és magasabb órajellel.
De nálam sem a játék a fő választás...(nekem is voltak dual procis 771-es xonjaim, mert kíváncsi voltam :) )

(#7589) g@norbert válasza kenand (#7588) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Így már viszont értem a lényeget,köszönöm az infót.
Inkàbb a jàték oldalt szerettem volna 2 cpu-val megközelíteni,de ennek a tekintetében akkor nincs sok értelme célirányosan erre beruházni...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7590) kenand válasza g@norbert (#7589) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha játék a fő szempont akkor egy magasabb órajelre húzott 4-6 magos procival jobban jársz. (Egy desktop x58-as X5650-70-es procival 3.5-4Ghz-re húzva már a legtöbb játéknak elég)

(#7591) xeon forever válasza g@norbert (#7589) üzenetére


xeon forever
addikt

Online gamek sok jatekossal profitalhatnak a több procis rendszerbôl.
Pl CPU 2 100%-on pörög a game enginnel, CPU 1 meg a rendszer / hálózatot kezeli.
Ha ertelmet keresel benne akkor ennyi.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7592) CJ4567 válasza xeon forever (#7591) üzenetére


CJ4567
veterán

Csak épp a mai játékok nem a több processzoros rendszerre vannak felkészítve, így ez valószínűleg nem fog működni, CPU1-et használja a játék(mai játékok 4 magig skálázódnak általában, vannak persze kivételek, egyre több pl. BF1), CPU2 malmozni fog. (Ez se baj, affinitással áttehetsz CPU igényes folyamatot a CPU2-re, így az is dolgozni fog, miközben te játszol, vagy bármit csinálsz.)

No Sana No Life

(#7593) xeon forever válasza CJ4567 (#7592) üzenetére


xeon forever
addikt

Ezt mondtam....... :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7594) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Köszönöm az infókat !

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7595) VinoRosso válasza kenand (#7588) üzenetére


VinoRosso
veterán

Így van, plusz azt, hogy a legtöbb VGA mellé sok lenne a 12C/24T, ha tényleg párhuzamosítható lenne ennyire a játék. Ha csak nem 980 Ti vagy feletti kártya mellé megy tök felesleges. Nagy fogyasztás, nagy térfogat, meleg, nagy hűtés, csomó venti, zaj... a semmiért.

(#7596) kenand válasza VinoRosso (#7595) üzenetére


kenand
Topikgazda

Építettem dual 771-eket, sok venti kellett (FBDIMM miatt még több). Jó szórakozás volt, de tartósan nem akartam olyanokat használni.

(#7597) xeon forever válasza kenand (#7596) üzenetére


xeon forever
addikt

Hát igen. Egy 466+fsb-s 3,73Ghz es E5430 jobb teljesítményt ad mint egyes régebbi dupla xeonok alap órajelen...bulinak Jo...használatra max a sas vezérlô miatt lehet létjogosultsága.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7598) Zotya984


Zotya984
senior tag

Elnését ha most közfelháborodást indítok.
Amiket olvastam (visszafelé 450hozzászólás) az arról szól h megéri mai napig a s775-be xeont rakni és találni egy tuningos beállítást? Játék + mindennnapok.
Márcsak azért mert elég szakálas a dolog. (pont ki akakrom szórni a s775 konfigokat. És ugye mindent számításba veszek. p35-s3 antituningos lap + válogatott l5408 bármit állítok restartol és beáll alapra, p5kpl-epu 1600 + e5700, ez a lap leöl, nem lehet állítani rendesen a memória visszaosztást, illetve alulfeszelést nem tud.)
Hogy is van ez? megéri ?

jahhj és még valami: BSEL mod???

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7599) Smiley válasza Zotya984 (#7598) üzenetére


Smiley
őstag

Egyertelmuen nem eri meg. Fiatalabbak mar nem lesznek ezek a cuccok, szoval ez az egyik fo oka szerintem.
Ha bemesz a boltba es veszel egy i5-os alap konfigot, osszerakod es mukodik. Az atlag userek ezt szeretik.
Ez a xeon dolog nalam es tobbeknel kicsit mas. Meloban nalam 2-3 eves gepek vannak, bivaly eros szerverekkel dolgozom stb... nekem azert lett itthon xeon mert ez egy jo dolognak indult, a leheto legolcsobban osszehackolni valami baromi eroset. Nekem majdnem 6 honap volt mire baromi olcson osszelegoztam hozza mindent. Vehetnek ujonnal i5-ot, sokkal jobban megerne, viszont azt csak ossze kellene rakni ami nekem tetszik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#7600) Speed® válasza Zotya984 (#7598) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha van egy értelmes lapod/setupod, amiben a CPU bottlenecket képez, nyilván megéri, ill. ha hobbista OCs vagy vagy bármi egyéni szempont alapján szimpatikus a platform. Egyéb esetben van alternatíva, nem muszáj szívatni magad :N

BSEL nem jellemző itt, de ha találsz rá módot, próbát megérhet..ennyire nem OCbarát az az S3? Illene azért a 400at megugornia, ha már P35 :U Az 5408 még amit tőlem kaptál? Az lazán hozza..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.