Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4335) Martin97 válasza customer114 (#4334) üzenetére


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Elkészült az új gép: i5-6500, 2X4gb ddr4 2400mhz (nemsokára duplázva lesz a mennyiség), giga b150m-ds3h, r7 260x, 650W-os TT litepower.

A régi 775-öst kiegészítettem egy xeonnal, aztán ment média pc-nek. Arra még jó lesz sokáig, hihetetlen időtálló foglalat, a legjobbak egyike.

Elég szembetűnő a teljesítmény változás, mondjuk 8 év után ez el is várható. Teljesen mondjuk a mostanival sem vagyok elégedett, ugyan lényegesen jobb munkára, mint az előző gép vagy a laptop. De ugyanakkor néhány feladat ezt is simán megfekteti. Főként: cad programok, videószerkesztés (1080P és felett), 3d render. Mondjuk 775-el csak szenvedtem ezen a téren. Annál lényegesen jobb azért. Bár az is igaz, hogy ilyen felhasználásra nem egy középkategóriás cuccot kell venni. De ez van ezt kell szeretni.

Továbbá azt is rühellem, hogy minden lapot teleb@sznak led csíkkal amit ki sem lehet kapcsolni. Esténként mikor látom az erős sárga fényt legszívesebben a tervező fején törném szét a portékát. :(((

Még hátravan néhány apró simítás: FTP-t beállítani, hogy távolról is elérjem, vízhűtést rá mókolni valahogy a 1151-es foglalatra (775-re lett tervezve), hogy 24/7 üzem esetén se legyen zavaró a hang. A ledcsíkot meg kivésni.

Eddig csak bf3-al próbáltam le 64-fős metrón. Tapasztalat ~20 perc játék alatt: nincs mikrolagg, nem ingadozik úgy az fps mint 775-ös xeon esetén. Néhol az i5 is elfogy, főleg ahol sok a robbanás. Adott még egy kellemes löketet a 260x-nek. Mivel már nincs túl sok időm játszani, ezért még tuti marad pár évig.

Ha valakit érdekelnek más tesztek akkor írjátok össze, lefuttatom őket. :)

Nem válasz akart lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.