Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) kenand válasza iceool20 (#3448) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nézd meg CPU-Z vel, ha van SSE 4.1 akkor jó a BIOS mod.
8 tápcsati nem kell, olyan p35/p45 lapokon van általában melyekben crossfire/SLI lehetőség van

(#3452) CJ4567 válasza Pécsi gyerek (#3450) üzenetére


CJ4567
veterán

Alapon tudom használni.

No Sana No Life

(#3453) clFiTi


clFiTi
tag

Sziasztok!

Én a Xeon-omat egy moddolt BIOS-al vettem, az eladó nagyon korrekt volt. Megnéztem, hogy milyen microcode-ok vannak benne, vagy másfél évvel régebbiek, mint amit kenand mester link-elt. Hát nekifogtam és magam készítettem el a leírása alapján, és nagyjából ezt ajánlom mindenkinek.
Ezen egy kicsit túl is mentem és egy Giga 945GC...lapot is moddoltam, mivel egy Celeron E3400 procit kellett fogadnia, amit a hivatalos support nem támogat.
Halkan megsúgom, hogy a legújabb BIOS felismerte, de biztosra akartam menni és a lap megkapta a megfelelő microcode-ot. Hát mit is mondhatnék, a másik gépemet váltotta ez le, ami egy AMD Athlon X2 4200+ S939 volt. A méréseim és a net szerint 2x gyorsabb a processzor!
Tehát kenand fórumtárs vezetett rá erre az egész történetre. Másra is lehet a leírását használni, de ne feledjük, hogy itt nagyon sok dolgot kell figyelembe venni!

[ Szerkesztve ]

Intel Xeon E5450, https://fiti.ddns.net

(#3454) kenand válasza clFiTi (#3453) üzenetére


kenand
Topikgazda

Így van
Nem csak a Xeonhoz lehet mikrokódot bővíteni/moddolni, hanem egyéb CPU-khoz is, a cikkben leírt módon (pl. 1366-os BIOS-át is moddoltam már). Sőt mikrokódból is lehet újabb kiadást- ami a CPUID-nek megfelel - beletenni.
Én is magamnak módosítom, abban jobban megbízom :)

[ Szerkesztve ]

(#3455) clFiTi válasza kenand (#3454) üzenetére


clFiTi
tag

:K Ennyi! Köszönöm Mester!

Intel Xeon E5450, https://fiti.ddns.net

(#3456) iceool20 válasza kenand (#3451) üzenetére


iceool20
tag

Köszönöm neked is és Pécsi gyerek nek is :R
Megnézem CPU-z be ha nem lesz jobb akkor nemtudom mit csináljak.. lehet újratelepítem hátha valami valaminek nem tetszett :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3457) iceool20


iceool20
tag

Ez alapján akkot jónak kell lennie? :)

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3458) Kloss válasza iceool20 (#3457) üzenetére


Kloss
őstag

Ez jó :K

(#3459) Speed® válasza iceool20 (#3457) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tippre az eltérő RAMkittek és azokból is 4x2 a gond..szerencsétlen 965 nem ilyesmikre termett..MCH/NBnak adj kis plusz feszt, hátha segít. Vagy tesztelj 2 modullal is, hogy kibukjon, ha ez a gond.

(#3460) iceool20 válasza Speed® (#3459) üzenetére


iceool20
tag

A lapnak kellene támogassa a 8gb-ot az eltérő kittek lehet gond.... Geil black dragon 800 mhz és Kingmax 800mhz... Még kisérletezek. Egyenlőre teljes frissítés volt a win7-nek mos nem fagyott még viszont megáltt a játék telepítése közbe és fedobta hogy ismét mégse stb.. megnyitottam a totalcmd.. nyomtam egy ismétet és elindult előtte mindig visszadobta ezt az ablakot... ahogy nyitottam file kezelőt folytatta majd be is fejzte... furcsaságok vannak itt kérem :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3461) Speed® válasza iceool20 (#3460) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Erre céloztam. Frissebb chipsetek se komálják a vegyes bulit. Laza késleltetéseket próbálj belőni, ha a +NB/MCH nem segít.

(#3462) iceool20 válasza Speed® (#3461) üzenetére


iceool20
tag

Sajnos tényleg ez :( Kivettem a két geilt és most egyenlőre hibamentesen dolgozik... Viszont 4gb kevéske lesz :(

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3463) Speed® válasza iceool20 (#3462) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A BDket is próbáld ki magukban, aztán négyesben MCH/NB feszre 1 lépcső plusz, RAMfesz maradhat 1.8, az időzítéseket viszont a lassabbik kitt értékeire lődd be.

(#3464) iceool20 válasza Speed® (#3463) üzenetére


iceool20
tag

BD-ken volt memteszt és hibátlanok együtt... a gépben futás közben is (tudok telepíteni és minden mást amit eddig nem)
Ennyire nem vagyok otthon ebben tudnál esetleg privátban segíteni? :) Fesz emelés és hasonlók? :)

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3465) iceool20 válasza iceool20 (#3464) üzenetére


iceool20
tag

Egyébként ehhez a procihoz milyen "legerősebb" vga-t tudtok javasolni?
Most van benne egy Windforce HD 6850 1Gb... Amd nvidia is jöhet :) :R

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3466) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv ismét!
Van egy kiszemelt lap ismét :DDD GA-G31M-ES2L Viszont olvastam, hogy gyenge a VRM része. Mekkora TDP ig mehetek el vele max? Egy 50W -os még beleférhet ?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3467) Kloss válasza Nerazim (#3466) üzenetére


Kloss
őstag

130W TDP-t is támogat. 50W belefér :)
Vélhetően tuning nem fog menni
P35/P45 esetleg P43 nincs véletlenül? Jobban járnál vele szerintem.

iceool20: 7850 / GTX750Ti még mehet, de érdemes lenne rendesen megtuningolni hozzá a procit, különben nem lesz változás a 6850-hez képest

[ Szerkesztve ]

(#3468) Nerazim válasza Kloss (#3467) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez egy jó hír. Köszönöm.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3469) kenand válasza iceool20 (#3465) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én 6970-et (olcsó volt) majd kicsit gyorsabb, de jóval kevesebbet fogyasztó 750Ti-t használtunk 771/1366-os Xeonokkal, fiúk nem panaszkodnak. Jönnek az újabbak, most sokan váltanak, a régiek lejjebb mennek..
760, vagy radeon 7850 sem rosssz

(#3470) Nerazim válasza Kloss (#3467) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben akkor még nézelődök. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3471) Nerazim válasza Kloss (#3467) üzenetére


Nerazim
őstag

A P35/P45/P43 mivel jobb egyébként?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3472) Pécsi gyerek válasza Nerazim (#3471) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Lehet ezekben a lapokban tuningolni.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#3473) cynosure válasza Pécsi gyerek (#3472) üzenetére


cynosure
tag

a P43 -ban azert messze nem annyira, de jobb mint a G31/G41. Ellenben a memoria vezerloje tamogat 16GB -ot, legtobb P43 lap 4 memoria foglalatos, tehat kenyelmesen elfer az olcsobb 4x2GB konfiguracio is. 8GB alatt nagyon szukos barmi, ha jatszani akar az ember.

(#3474) cynosure válasza cynosure (#3473) üzenetére


cynosure
tag

Eloastam a jo oreg MSI P6N-SLI Platinum lapomat, Nforce 650i + 430i. Azt irja a delidded.com test listan, hogy "Officially supports all 65nm quad core; 45nm quads are not officially supported, but someone reported an X5460 worked."

Ha stabil (kondicserezve volt de azota nem hasznaltam) egy c2d -vel akkor lehet ez is kap egy xeont. Birja a 130W TDP -t, 4 memoria foglalat, nem veszes cucc, anno ujan 8-9 eve remek valasztasnak tunt, utolso BIOS frissites 2009 -es. Max lefustol, szoval ebbe valami olcsobb E -t keritek asszonynak. Sajnos az Asus P5B megdoglott amit eddig hasznalt, de nem tudom pontosan mi baja van, nincs most nalam csipogo. Raadasul az eleg furcsan kezelte a memoriat, BIOS -ban lehetetlen beallitani 800 -asra az E8200 mellett, mar az is csak OC -val megy 1333 FSB -n. Szoval 667 -en jartak. Persze az se mai cucc, ertem en... ;)

(#3475) Pécsi gyerek válasza cynosure (#3473) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Szűkös nem szűkös,a játékok szerintem legalább 95%- a elvan 4 gb ramos gépben is.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#3476) cynosure válasza Pécsi gyerek (#3475) üzenetére


cynosure
tag

ha kikapcsolod az osszes tobbi programot, pl lezarod a bongeszot, stb. De nem azert van 3 monitor a gepemen. :)

mas, most bukkant fel, nekem pont nincs penzem ilyesmire most, de megerheti:
[1366 felkonfig]

(#3477) Speed® válasza Nerazim (#3466) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annyira azért nem gyenge..bármelyik 80as E mehet bele vagy a legjobb, 5408@2.66GHz OC..L5420/30..amelyik szimpatikus.

(#3478) iceool20 válasza Speed® (#3463) üzenetére


iceool20
tag

Hoppácsaka benéztem a kingmaxok 1066-osak :O Hmm ettől még akadhatnak? Melyikhez lenne érdemes párt szerezni ? A BD-khez vagy a kingmaxhez? :U

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3479) Speed® válasza iceool20 (#3478) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Black Dragonok ha jól sejtem, 5-5-5-18, a Kingmaxok 6-6-6-18 időzítéssel bírnak..utóbbira állítsd be a kvartettet, MCH/NB (lapfüggő az elnevezés) meg kapjon +feszt (0.1V jellemzően elég). De ha mindenképp szeretnél 4 egyforma modult, én BDket vadásznék..

(#3480) iceool20 válasza Speed® (#3479) üzenetére


iceool20
tag

Köszi :) Kis tuningot adtam a procinak is illetve elpakoltam más slotokba apárokat tehát nem egyás párjai procinak 2.6 helyett most (fesz emelés nélkül ) 3.2-n megy stabilan és hűvösen a ramok 1.9volton és hibamentesen futnak a tesztek le illetve nincs nagy hőtermelés sem :)
Érdekes :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3481) Speed® válasza iceool20 (#3480) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1-3 / 2-4 felállásban vannak vagy vegyesben..? Előbbi lenne a nyerő elvileg. Amúgy ne csüggedj, én is szívok 4 modullal, nem megy az 1066 OC rendesen..mondjuk itt még cirkadalmasabb, mert 2x2+2x1 van :)

(#3482) iceool20 válasza Speed® (#3481) üzenetére


iceool20
tag

Igen itt van izgalom :D Nem a mostani összerakod megy cuccok ezek :D
Igaz a lapot is ugy élesztettem ujra mert ismerősöm a kukába akarta a komplett gépet én elhoztam 5 pupos kondit kiforasztottam be az újak majd moddolt bios majd a xenon proci ssd és igen jóféle gépecske :D
Meglepődtem, hogy az "ősi" teknika még mire képes....
Meg azon is mennyit felejtettem ahhoz amikor még a 486-ost gyűrtem

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3483) Speed® válasza iceool20 (#3482) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

SSDvel minden szépebb :DDD Persze ezeknek is megvannak a korlátai..de kocagémereknek hibátlan setupok. Nomeg techgeekeknek, akik szeretnek küzdeni a MHzekért..én most épp azon vagyok, hogy kihozzam a stabil 4GHz/1066MHz párost a vasból..a 4 modul miatt egyelőre csak a reset gombot csapkodom ütemre :D

(#3484) cynosure


cynosure
tag

Sracok, az AMD only DDR2 ramok nforce chipsetes 775 -okben se mennek? Leven a memoria vezerlo nem a proci fuggvenye meg ennel a vonalnal. Csak kivancsi vagyok, eddig mindenhol intel chipsetes akadasrol hallottam, nforce -t senki se emlegeti.

(#3485) Pécsi gyerek válasza iceool20 (#3480) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nekem gigabyte P35- ben alapon 1,9 v-on mennek a ramok.Valahol olvastam hogy az 1,8 v helyett ajánlott amúgy is az 1,9 v.Így működnek normálissan. :U

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#3486) Pécsi gyerek válasza iceool20 (#3482) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nekem összerakod megy cucc ez is,csak kellő utánaolvasás kellett. :DDD
Felfedeztem a lehetőséget a négymagosításra olcsón xeonnal,utána olvastam,megvettem a p35 lapot a 8 gb ram támogatás miatt,utána vettem egy alap toronyhűtőt,meg egyforma 4×2 gb 800 mhz memóriát a dual chanel miatt.A többi is jött egymás után:xeon E5440,Hd 6770,fsp 450/500 táp,7200 rmp vinyó.Nem olyan bonyolúlt ez :N

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#3487) iceool20 válasza Pécsi gyerek (#3486) üzenetére


iceool20
tag

Ez a része nekem sem volt bonyolult :D Amikor a ramok egymással küzdöttek na az már neccesebb volt :)
Most majd a vga cserélőddik ki benne és szerintem ami régebben is volt nekem az kerül be. Egy 7850-es.
Ez a proci meg elég mindenhez amihez nekem kelleni fog

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#3488) cynosure


cynosure
tag

Mara is jutott egy kerdes, hatha valaki latott mar ilyet.

A 4GB -os CSX modulok JEDEC adatai szerint:
400Mhz: 6-6-6-18 - 1.8V
333Mhz: 5-5-5-15 - 1.8V
Betettem probakeppen 2 darab 1GB -os modult melle, ezek adatai:
400Mhz: 5-5-5-18 - 1.8V
333Mhz: 4-4-4-12 - 1.8V

A problema, hogy inditasnal 333Mhz -en fut 5-5-5-15 beallitason, de dual channel modban, abban nincs hiba. Ha manualisan atallitom 400Mhz 6-6-6-18 -ra ami a gigas moduloknak is jo kene legyen, boot loop majd bios, hogy ez igy nem jo.

Ellenben az auto beallitasoknal a memoria teszt alig marad el a 400Mhz -es alaptol amikor csak a 2 darab 4GB -os van benne: R:7400MB/s, W:6900MB/s, C:6500MB/s, kesleltetes 97~100ns. Kb 5% -kal gyorsabb 400 -on.

Hagyjam igy, amig keritek valami normalisabb modulokat, vagy lehet ezzel valamit kezdeni meg?

Koszi.

(#3489) lolka-bolka


lolka-bolka
tag

Szeretném megkérdezni,hogy kezeli-e az ASUS P5QL/EPU a xenonE5440-es procit. A választ köszi.

(#3490) Wiipera válasza lolka-bolka (#3489) üzenetére


Wiipera
tag

P43-as chipszettel szerelt, úgyhogy igen. Ajánlott a xeon mikrokódokkal bővített biost telepíteni. [link]

(#3491) kenand válasza lolka-bolka (#3489) üzenetére


kenand
Topikgazda

És elégedj meg 400-as FSB-vel (max 415)

(#3492) oriistvan


oriistvan
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS P5K.
Szemezek erősen egy X5460-assal.

Itt mintha azt írnák, hogy dolgozik benne ez a proci. Valakiki erősítsen meg ebben legyenszíves :)

Itt találtam egy hozzávaló moddolt BIOS-t. Vajon ebben benne van a kiszemelt proci mikrokódja?

Előre is köszönet minden segítségért.

[ Szerkesztve ]

(#3493) Wiipera válasza oriistvan (#3492) üzenetére


Wiipera
tag

Jó a tapasztalat a P5K-val. P35-ös chipszettel szerelt.
Kínai barátunk oldala elég megbízható, onnan szedtem a linket: [link]

Az X5460-ra azért nem árt egy combosabb hűtő. Kár lenne kihagyni tuningot ebben a lapban :U 400-as fsb sima ügy :C

(#3494) Speed® válasza oriistvan (#3492) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elmegy vele, de oda kell figyelni a VRM részlegre és behangolni a procit, mert VID értéken az a 3 fázis nem sokáig fog szolgálni, főleg, hogy az NB aláfűt a hőcső miatt..elég hülye megoldás. Személyes tapasztalatom 1db X5460al van, ez 1.25V VID ellenére 1.025Von stabil alapórajelen és 1.2Von már 3.8GHzen megy..szóval lehet rajta szelidíteni :K

(#3495) kinetone


kinetone
tag

Sziasztok! Örököltem egy ecs g31t-m2 alaplapot,mely egy fujitsu siemens gépben volt,beillesztettem a biosba a xeon mikrokódot,de bios bootképnél beállt mindig(l5408-al, sima c2d e6300-al nem volt hiba).Keresgéltem a neten és a biosmod fórumában láttam,hogy valaki acer biost flashelt erre a lapra,mivel az ecs nekik is gyártott.Nekem is sikerült,így már nem fagy be,csak cmos checksum bad hibaüzenetet dob f1 megnyomásaval továbbmegy,illetve ha nincs rajta a bill.,akkor magától folytatódik a boot process.Valakinek lenne ötlete,hogy hogyan tudom ezt a dolgot megoldani? Köszönöm szépen!

(#3496) oriistvan


oriistvan
csendes tag

Speed(R), Wiipera: köszönöm szépen a válaszaitokat!

(#3497) Wiipera válasza kinetone (#3495) üzenetére


Wiipera
tag

Ezt jó tudni, hogy az acer biossal is megy az ECS. :R
A nálam járt (néhány darab) ECS lapokat ugyanúgy moddoltam mint az Asus-t, MMtool-al lehet a gyári biost szerkeszteni.

Csak tünetkezelést tudok mondani:
Van a biosban egy olyan beállítás, hogy "halt on error" (mindegyik gyártónál máshogy hívják), ott ha beállítod, hogy 'no error', akkor tovább fog menni bootoláskor.

(#3498) kinetone válasza Wiipera (#3497) üzenetére


kinetone
tag

Ok megnézem! Bár elsőre nem rémlik,hogy lenne ebben ilyen opció :(

(#3499) elistvan


elistvan
senior tag

Ugyan nem xeonos, de mikrokód frissítéssel kapcsolatos kérdésem lenne:

Olcsón hozzá tudnék jutni egy kis 1 magos géphez monitorral amiből ilyen szerviz-pc-t csinálnák, hogy ne kelljen a nagyot bolygatni ha más is használni akarja éppen.

Az alaplapja Asus P5PL2 (Intel 945+ ICH7 chipset) úgy nézem a 2.0-s verziójú változatban már egy e6600-as is eldübörögne, de az eladónak rev1-es a lapja. Nem leltem a neten ez irányú választ, hogy vajon a mikrokódon kívül mit változtathattak, hogy az első rev nem viszi a core2-ket, De egyértelműen csak akkor venném meg, ha a procibővítés lehetséges lenne. Esetleg vaalmi szaki utána tudna nekem nézni, hogy buherált biossal menne-e a core2 a lapban?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#3500) kenand válasza elistvan (#3499) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha googliban nem találsz rá választ, akkor max kipróbálni lehet és a kívánt proci mikrokódját bele kell tenni a BIOS-ba majd megnézni megy-e vele. De sajnos a mikrokód update nem mindig segít. Hiába bővítettem 2 workstation lap BIOS-át 54xx Xeon mikrokóddal, nem bootolt csak 53xx-es Xeonnal (pedig az X5000-es chipset elviekben támogatná a 54xx-es Xeont is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.