Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1486) envagyok


envagyok
veterán

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A régi rendszerem Abit IP35 és core quad Q6600 (65nm) 4*2.88GHz-en gyári coolerel.
Vettem ma egy átalakított xeon x5450-et, be is raktam gyorsan, volt nagy öröm, boldogság, mert elindult a régen installált win 10 vele. Csináltam terhelés tesztet, olyan 85 fokig engedtem, aztán le is állítottam.
Utána gondoltam egyet, mondom megnézem mit tud, raktam rá kis tuningot azt hiszen 400-as fsb-t állítottam be, 8-as szorzóval.
Valamit elbaszarintott, mert utána nem bootolt be a win, és ami érdekes rögtön visszarakva az alapra az órajeleket,sem a win10, sem a telepítő usb-je sem bootolt be. Befagy a windows logónál. A bios, és lemezről a win7 bejött, de valamiért a win10 nem.
Visszaraktam a régi procit, tökéletesen megy minden. Gondoltam van egy béta bios kimondottan a 45nm-es procikra, azt feltettem, tökéletesen megy vele az újra visszarakott x5450, bootol a bios (fel is ismeri rendesen névvel, sőt az új biossal már hőmérsékletet is mér. /Erről jut eszembe, biosban idle nem sok a 80 fok?/)
Persze még mindig nem bootol a windows 10, de most a befagyás helyett hibaüzenet fogad egy lesajnáló mosollyal :( hogy unsupported_processor, a rendszer újraindul.. És ezt a bootloopot csinálja folyamatosan.
Most visszaraktam a régi procit, azzal minden frankó, idle temp 40-45 fok, max terhelésen max 70 fokra megy fel.
Azt nem értem, hogy ha a csere után rögtön bebootolt az új procival, és minden működött, akkor most mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.