Hirdetés
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- hcl: GPT diszk kisebbre klónozása
- gerner1
- sziku69: Szólánc.
- D@reeo: OlvasóMester - vágólap felolvasó alkalmazás
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
az a pi3 (és a butított pi3 alapú pi2 v1.2) volt, hogy véglegesen usb boot lett az elsődleges, ha beaktiválták.
A pi3ig bezárólag volt a soc-ba gyárilag beégetett bootcode, amit egyébként egy sdkártyára helyetett bootcode.bin betöltésével lehetett induláskor a memóriában átcserélni [link] , meg persze ha eleve sd kártyáról bootolt a rendszer, akkor is azt használta. A bootcode.bin-es kártya trükkel a régi pik is tudnak usb-ről bootolni, sőt azt hiszem úgy hálózatról is tudnak a régiek is bootolni.
A pi4 és pi5 az, amihez már tettek eeprom chipet beállítások tárolására.
Azt hiszem a pi5-től van az, hogy akkora, ami már képes tárolni kisebb programokat is. A pi5 képes a frissített eepromról elindítani egy oprendszer választó felületet és a netről lehúzni és a rákötött háttértárra feltenni az oprendszert. [link]
Új hozzászólás Aktív témák
- Vállalom telefonok,tabletek javítását ,(szoftveres hibát is,frp lock-ot is)márkától fügetlenűl
- Bomba ár! Dell Latitude 5400 - i5-8265U I 16GB I 256SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari
- HP Probook 445R G6,FHD,14",AMD Ryzen 5 3500U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- HP ProDesk 400, 600 G2,G3 Mini és 600 G2 MT , félkonfig, bővítési opció, mini PC/NAS/HTPC alap
- Lenovo ThinkPad T14 Gen2 Intel i5-1135G7 Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann