Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) jimspie válasza LamaCube (#500) üzenetére


jimspie
tag

Jól látod, az egy textúrázási figyelmetlenség .. utólag vettem észre és nagyon zavaró mert fókuszban van :D

(#502) venge válasza Busmann02 (#495) üzenetére


venge
tag

És melyik mappába is kell beilleszteni? :F

(#503) jimspie válasza venge (#502) üzenetére


jimspie
tag

Nálam: /Jim (ez a felhasználónevem) / AppData/Roaming/Adobe/Adobe Photoshop CS5/Presets/Brushes

Az appdata mappa lehet, hogy rejtett szal úgy figyeld.

(#504) venge válasza jimspie (#503) üzenetére


venge
tag

Köszi, közben megtaláltam, beillesztettem, de, ha elindítom a Photoshoppot, ott nem találom az ecsetek közt!

(#505) jimspie válasza venge (#504) üzenetére


jimspie
tag

Mert az ecseteknél van oldalt egy kis pöcök amire ha rákattintasz bejön egy csomó parancs .. nos itt a load brushes (vagy mit) kell és ott meg fogod találni a fájlt amit odamásoltál.

(#506) jhos910 válasza venge (#504) üzenetére


jhos910
aktív tag

Az első google találat.

Segítünk meg minden, de azért na....

(#507) jimspie


jimspie
tag

Újabb kép. Elkészítési idő 2 óra.
Aki észreveszi a hibát rajta kap egy virtuális csokit :D
[link]

(#508) LamaCube


LamaCube
addikt

Igaz tabletről nézem, de a jobb oldali ház, templom és a bástya az előtérben van és a központi épülethez arányosan nagyobbnak kellene lennie. A másik, talán az, hogy a korlátok árnyékai sugárban vetülnek, pedig egy oldalról kapják a fényt, ezért egyfele kellene vetülni. Persze lehet rosszull gondolom. Nekem ez a képed tetszik eddig a legjobban. Olyan skót felföldi.:-) Még talán annyi, hogy bal elől a bástyának nincsen "fogazata", persze ez lehet a művészi szabadság is.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#509) jimspie válasza LamaCube (#508) üzenetére


jimspie
tag

A jobb oldali épület perspektívája teljesen rossz. Olyan mintha alulról néznénk közben bőven felette vagyunk. A méretarányaiban is lehet némi igazad :D. Az árnyékok ugyszint problémásak hiszen nagyon távolról jön a fény így nem lehetnek ennyire szerteágazóak. Sok a hiba benne! A legközelebbi bástyán direkt nincs fogazat ^^

(#510) LamaCube válasza jimspie (#509) üzenetére


LamaCube
addikt

Milka, mogyorós csokit szeretem :-)
Egyébként ez a lényege az alkotásnak, hogy nem kell mindig azt csinálni ahogyan ki kell néznie.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#511) jimspie válasza LamaCube (#510) üzenetére


jimspie
tag

Ezek a dolgok nem változtatnak annyit az összhatáson, de mégiscsak hibák :\ De inkább most vétsem őket mint pl egy megrendelésnél, ha esetleg lesz ilyen.

(#512) jhos910


jhos910
aktív tag

Heyho!!
Ide is beköszönök és amint tudok posztolok is új rajzokat.
Az első digitális festményem egy részlete.

És a teljes rajz.

4200x4800as méretben készült a cuccos. :)

(#513) LamaCube válasza jhos910 (#512) üzenetére


LamaCube
addikt

:Y Gondolom nem gyerekeknek készült ;) A maga stílusában perfekt :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#514) jimspie válasza jhos910 (#512) üzenetére


jimspie
tag

Zsíííír! Nekem bejövős.
Igen alap dolog, hogy nagy felbontásban kell dolgozni és a 4800 még nem is annyira nagy. Ha lesz egy komolyabb gépem akkor 10-15 000px felbontás alá nem is adom.

(#515) Rikkus


Rikkus
csendes tag

Nah akkor Busmann02 javaslatára/kérésére jön ide is néhány már ha sikeres a linkelésem:)

[link]

Nem tábla művek. Csak radír grafit, szénceruza, és persze a4-es lap

[ Szerkesztve ]

(#516) LamaCube válasza Rikkus (#515) üzenetére


LamaCube
addikt

Saját ötlet vagy valami játékból való karakterek? Egy jó tanács, kontúroknál ne félj erősebb vonalakat húzni, ettől függetlenül nekem tetszenek :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#517) sunnysys


sunnysys
tag

sziasztok!

én is a digitális tábla topikból érkeztem, örülök, hogy felélesztettétek ezt a topikot! csak hüledezek, hogy milyen jó rajzokat készítetek, remélem egyszer majd én is eljutok valami hasonló szintre. :) a linkelt blogok is tökjók, jimspie blogjáért meg külön köszönet, pont valami hasonlóval szeretnék majd foglalkozni.
most készülök táblát venni, és megismerkedni a digitális rajzolással.
egy rajzomat találtam meg, az is 1998-ban készült, a gimiben: Ady Endre , azóta nem nagyon rajzoltam, de szívesen újrakezdem a digitális rajzolás világában. :)

[ Szerkesztve ]

(#518) jimspie válasza sunnysys (#517) üzenetére


jimspie
tag

Pillanatok alatt bele lehet jönni, csak gyakorolni kell.

Más: Látom nagyon sokan nagyon lassan dolgoztok, próbáljatok meg minél gyorsabban dolgozni, mind1, hogy gagyibb lesz a végeredmény, rengeteget lehet fejlődni azzal, hogy a sebességeteken javítotok. A skiccelésnek is a sebesség az egyik lényege, hogy gyorsan, röptében valamit a papírra vessetek, egy hirtelen jött ötletet és ne hagyjátok elveszni azt. Bár céltól függ az egész, de ha képesek vagytok lerövidíteni a rajzolás folyamatát akkor többet tudtok gyakorolni arról nem is beszélve, hogy sokkal több kedvet kaptok a rajzoláshoz, ha tudjátok, hogy nem vár rátok egy egyszerű figura lerajzolásával 4-5 óra szenvedés. Ez inkább azoknak szól akik még nem tudtak teljesen összebarátkozni a táblájukkal. Rutinmozdulatokkal nagyon ügyes, letisztult képet lehet kapni és nem lesznek göcsörtösek a vonalaitok. Jah és ajánlom az egyik beprogramozható gombra tegyétek a "visszavonást". Egyes vonalakat 10-20x is meg kell húzni, de megéri mert százszor jobb minőséget kapsz, egy idő után pedig belejössz és simán rajzolsz csuklóból gömbölyded formákat.
Én anno el sem tudtam képzelni, hogy táblával ilyen egyenes, letisztult vonalakat lehet húzni pedig csak egy kis bátor lendület és gyakorlás kell hozzá.

(#519) Rikkus válasza LamaCube (#516) üzenetére


Rikkus
csendes tag

Nagyon köszönöm. Igazából jó barátok akik egy játékban együtt játszanak, szóval lényegében a játékos, a karaktere bőrébe bújva :) Egy szóval az arc az igazi emberekhez kapcsolódik, és saját bevallásuk szerint hasonlit is rájuk a többi saját agyszülemény , ami szerintem illik az adott játékbéli szerephez, orrgyilkos, paladin, vadász, varázsló, druida.

[ Szerkesztve ]

(#520) venge válasza jimspie (#518) üzenetére


venge
tag

Köszönjük a tanácsokat!
Valahogy az árnyékolást nem érzem a digitális táblával. Próbáltam az ecset keménységét lágyabbra venni és így finom mozdulatokkal, egymás mellé keresztbe-kasul húzott vonalakkal, próbáltam úgy is, hogy az ecset méretét egész nagyra növelve, nagyon lágyra állítva a keménységet "átszínezni" a képet, de egyik sem az igazi!

(#521) jimspie válasza venge (#520) üzenetére


jimspie
tag

Sokféle trükk van az árnyékolásra, próbálkozz minden félével. Én a burn tool-t szoktam használni:
[link]

(#522) venge válasza jimspie (#521) üzenetére


venge
tag

Upsz! Ezt valamiért nem adja be!

(#523) LamaCube válasza Rikkus (#519) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem, ez nagyon ötletes :K

jimspie

Én szeretek elszöszmötölni órákat egy rajzzal még akkor is, ha tudom grafittal negyed annyi idő lenne, de a gyors vonalvezetést én is csak ajánlani tudom, de egy a6-os táblán nem annyira alkalmazható. Grafittal A2-es lapon rajzoltam, ott aztán lehetett "kaszálni" :K
Most már annyira beletanultam a rétegek használatába, hogy 1 rétegre leskiccelem és a következőn kihúzom, ami kell. beszereztem a ps cs5-öt, de nekem nagyon furcsa és nem is tudom használni sajnos :( Lehet azzal kellett volna kezdeni a digitális rajzolást :U

Ide is berakom ezeket a múltkor kimaradtak. Az érdekesség ezeken a rajzokon, hogy nem tudtam, hogy van olyan ecset, ami szépen összemossa az árnyékolást, lágyít, élesít stb. Az összes árnyalást a fekete árnyalataival csináltam és különböző ecsetmérettel, most fele annyi idő alatt meg tudnám rajzolni és a poén, hogy még mindig a tizedét se használom a programnak szerintem, ami megkönnyítené a dolgom.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#524) Busmann02


Busmann02
tag

képmegosztásra én Deviantart-ot használok,nekem valahogy az a legszimpatikusabb:)
saját galéria...van benne másolat,grafit vagy toll rajz,meg digitális is...:)

(#525) venge


venge
tag

Próbálkozom, próbálkozom, de valahogy nem az igazi: szem

(#526) jimspie válasza venge (#525) üzenetére


jimspie
tag

Mert még nem tudsz a táblán rutinból egyenes és szép hullámos vonalat "skiccelni" .. ilyen volt az én első próbálkozásom is még tavalyelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#527) Rolanddd


Rolanddd
tag

Hi, (újra)kezdő vagyok, régi táblával :) (Wacom Volito 2)
Másoltam egy képet egy step-by-step videóról (igen hasznosnak találom), és felvettem ahogyan bénázok.
videjó
Hozzátenném hogy bő 2,5 órába telt... de ha nem hagyom abba mint másfél éve (3 rajz után), akkor lehet menni fog ez jobban is :)

szerk.: ja, elfelejtettem hogy az idő látszik a jobb alsó sarokban :)

[ Szerkesztve ]

(#528) jimspie válasza Rolanddd (#527) üzenetére


jimspie
tag

Egy bamboo-ra azért be kéne ruházni minimum :D
Gyakorolsz egy kicsit és 15 perc alatt összehozol egy ilyet ;)

(#529) Rolanddd válasza jimspie (#528) üzenetére


Rolanddd
tag

erősen gondolkodok rajta... ennek a tolla a legidegesítőbb. Ha lágyan nyomom akkor "nem fog" ha erősen akkor meg túl erős. Van benne egy kis holtjáték. No mindegy, igazából csak azért tettem fel hogy bátorítsam a kezdőket, lássák van náluk még kezdőbb is :)

(#530) jhos910 válasza Rolanddd (#529) üzenetére


jhos910
aktív tag

A szoftverében nem tudsz rajta állítani? Nekem Bamboo Pen&Touchom van és abban tudok.

(#531) Rikkus válasza LamaCube (#523) üzenetére


Rikkus
csendes tag

Egyszerűen minden alkotásod zseniális. :) a másik topicba lévőket is beleértve:)

(#532) Rolanddd válasza jhos910 (#530) üzenetére


Rolanddd
tag

De tudom állítani az érzékenységet, viszont úgy sem lett jobb, akkor is vagy túl erős vagy túl halvány volt

(#533) LamaCube válasza Rikkus (#531) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi, de sajnos nem az én fejemből pattantak ki, az eredetiek az igaziak. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#534) jimspie válasza Rolanddd (#532) üzenetére


jimspie
tag

Mert egy régi sz*r :DD Felejtsd el azt a táblát senki sem használ már olyat! Egy bamboo már igen olcsón megkapható. Ajánlom mert nagyon jó kis szerkezet.

Más -
Új képem egy régi próbálkozás újragondolása a jelenlegi tudásommal. A régit a tábla vásárlása után készítettem kb 1 héttel, íme a régi:

És ez az új:

Nem teljesen ugyan az a koncepció, de sebaj. ^^

[ Szerkesztve ]

(#535) Busmann02 válasza jimspie (#534) üzenetére


Busmann02
tag

Jim... az alsó kegyetleeeeen...kb ilyen az én képi világom is...csak ahoz még sokat kell gyakorolnom hogy így megtudjam valósítani is...meg hát a gépem laggolása is elveszi néha a kedvem kis felbontásban pedig nemlehet olyan szépre megalkotni...:/

[ Szerkesztve ]

(#536) jimspie válasza Busmann02 (#535) üzenetére


jimspie
tag

Köszi. Így van, ez egy 3000x4000-es kép. Az eredeti méretében tök gagyi :D Kell neki a vas az biztos.

(#537) LamaCube válasza jimspie (#534) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem ezekről a képekről mindig az alagút végén levő fényt jut az eszembe, amiről az állítólagos "visszatérők" mesélnek. ;) Nagyon tetszetős, sejtelmes. Úgy látom neked ez a stílusod és ez jól is megy :K

Volt egy szabad fél órám és gondolkodtam mit kellene firkálni, mivel az órám le szoktam venni, ha rajzolok, így pont kapóra jött. Azt, hogy mi lesz belőle ez a kevés időm miatt még hosszútávú dolog lesz :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#538) jimspie válasza LamaCube (#537) üzenetére


jimspie
tag

Szerintem árnyékolásra a szürke árnyalatait használd, de ne a feketét mert az a legmagasabb érték és csak nagyon kevés esetben szabad használni. Ahogy a csúcsfények lehetnek csak színtisztán fehérek, de gyakran még azok sem teljesen nullértékűek.
Vegyük például a szoba falát. Fehérre van festve, ránézünk megkérdik milyen színű azt mondjuk fehér. Pedig amit látunk az az esetek 99%-ában nem fehér hanem szürke meg egyéb zaj"értékek". A kulcsszó az értékeken van. Érték (value) a fehértől a feketéig terjedő árnyalat skála. Ezekkel kell dolgozni függetlenül attól, hogy milyen színt használunk. Egy vörösnek és egy kéknek lehet ugyanazon értéke, ha elvesszük a színeket a képből és nem lehet megkülönböztetni a pirosat a kéktől akkor ugyanazon értékeket viselik. Gyakran kell ezért színes képnél fekete fehérre váltani, hogy lássuk ezeket az értékeket. Na mindegy is ez csak kitérő volt a lényeg, hogy matt fekete (100) dolgok a valóságban szinte nincsenek is, ahogy totál fehér (0) se nagyon van. Ha a képen sok a fekete és a fehér, túl kontrasztos lesz és az egész kép virítani fog, ha betartod az értékekre vonatkozó szabályokat akkor a lényegtelenebb dolgokat a háttérbe tudod szorítani míg a nagyon alacsony és nagyon magas értékekkel ki tudod hangsúlyozni a lényeget.
Példa: ezen a képen is látható, ahová a csúcsfények és a főbb árnyékok esnek az a lényeg míg a többi csak maszat, mégis tök jó a kép.

A lényeg, hogy ne használj sok matt feketét és teljes fehért.

Csak egy kis érdekességként osztottam meg nem kifejezetten neked hanem mindenkinek aki rajzol ^^

[ Szerkesztve ]

(#539) jhos910


jhos910
aktív tag

Jó kis oldal, nézegessétek. Remélem még nem volt.

http://www.ctrlpaint.com

(#540) jimspie


jimspie
tag

Itt minden fontos dolog le van írva, nagyon jó csak nem magyar:
[link]

(#541) jimspie válasza jhos910 (#539) üzenetére


jimspie
tag

Rohadt jó oldal, köszi!

(#542) sunnysys válasza jimspie (#541) üzenetére


sunnysys
tag

mindkét oldal nagyon fasza, köszi Nektek! :)

(óóó, bárcsak lenne már meg a táblám! :) )

[ Szerkesztve ]

(#543) sunnysys válasza jimspie (#538) üzenetére


sunnysys
tag

jimspie!
az ilyen tippek, trükkök, okosságok pedig bármikor jöhetnek! :) köszi!

(#544) jhos910 válasza jimspie (#514) üzenetére


jhos910
aktív tag

A nagy felbontás természetes, nem is ezért említettem meg. :R

i3 2,4ghz 8 giga ram van a gépemben és a smudge brush tool beszarik komolyabb beállításnál, közepes kaszálásoknál...4200*4800-as felbontásban. Nem kis egyszerű "jajdeszépnagy" ecsettel húzok egy lágy vonalkát sztori volt...

(#545) jimspie válasza jhos910 (#544) üzenetére


jimspie
tag

Ne aggódj nálam sem jobb, kb ilyen gépem van nekem is. A smudge az nagyon gépigényes eszköz, ritkán használom.

(#546) jhos910 válasza jimspie (#545) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem aggódok, ez egy ilyen szakma...

(#547) Rikkus válasza jimspie (#534) üzenetére


Rikkus
csendes tag

Ez már az a szint amit én csak remélhetek elérni,bár tájat nem nagyon szoktam rajzolni.De tényleg amolyan látom az alagút végét feelingje van. De úgy élőben is imádom az ilen helyeket.

(#548) Rikkus válasza LamaCube (#533) üzenetére


Rikkus
csendes tag

Az mindegy hogy nem a te fejedből pattant e ki. Szép az eredeti, és a te megvalositasod is. A másolásről meg már úgyis anyit beszéltetek,hogy még. Én meg mindkét oldal érveivel egyet értek.

(#549) Rikkus válasza jimspie (#538) üzenetére


Rikkus
csendes tag

ahogy előttem is írták tippek, és oktatás meg jöhet.sokat lehet tanulni egymástol , meg úgy általában tőled.

(#550) jimspie


jimspie
tag

Az egész oldal kvajó, mindenki bújja ahogy csak tudja:
[link]
[link]

Egy napja nézegetem, de már most olyan sok mindenben segített, hogy csak tátom a szám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.