Hirdetés

2020. január 23., csütörtök

Gyorskeresés

(#751) qdak válasza Rolanddd (#750) üzenetére

qdak
(addikt)

jolvan fonok :)
majd told fel a videot :)

Windows 7 (64-bit): Asus P6T, Xeon X5675@3.66GHz, 7870 Tahiti LE, 16GB DDR3, FSP 600W ® MSI G41M-P26, Xeon E5450, ł560Tił, 8GB DDR3, Thermaltake 630W ® Dell OP 380, E7500@3.66GHz, HD4650, 4GB DDR3, ® Linux Mint 19.2 Tina (64-bit): Gigabyte G41MT-S2P, E8500, 4GB DDR3, FSP 350W ® Huawei G8 32GB

(#752) Rolanddd válasza qdak (#751) üzenetére

Rolanddd
(tag)

na a kép kész, de a videót még le kell renderelnem meg fel kell tennem youtubera, szal az még kb. 1 óra

(#753) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

no, meglett... [buborékos speedpaint]

(#754) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

Mai festmény :) 2 és negyed óra

videót linkelem ha fent lesz

(#755) Rolanddd válasza Rolanddd (#754) üzenetére

Rolanddd
(tag)

(#756) qdak válasza Rolanddd (#755) üzenetére

qdak
(addikt)

mindjart nezem oket ugyis munkaban vok :)

Windows 7 (64-bit): Asus P6T, Xeon X5675@3.66GHz, 7870 Tahiti LE, 16GB DDR3, FSP 600W ® MSI G41M-P26, Xeon E5450, ł560Tił, 8GB DDR3, Thermaltake 630W ® Dell OP 380, E7500@3.66GHz, HD4650, 4GB DDR3, ® Linux Mint 19.2 Tina (64-bit): Gigabyte G41MT-S2P, E8500, 4GB DDR3, FSP 350W ® Huawei G8 32GB

(#757) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

Erdei naplemente, 2 és háromnegyed óra

[videjó]

(#758) LamaCube válasza Rolanddd (#757) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Tetszenek ezek a munkák. :R

qdak

Ha nem gond lerajzoltam azt a képet, amit szerettél volna. Persze nem publikálom. Privátba elküldtöm. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#759) LamaCube

LamaCube
(addikt)

Rolanddd

Letöltöttem a snapshotot. Neked hogyan van beállítva és mivel csinálod meg, hogy videó legyen a képekből?
Előre is köszi a segítséget. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#760) Rolanddd válasza LamaCube (#759) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Sehogy, azzal csak képeket lehet csinálni. Sony vegas-ba importálom be Image Sequence-ként. Ha esetleg érdekelnek a lépések hogyan csinálom:
- először Total Commanderben átnevezem a fájlokat Csoportos átnevezéssel számsorozatra (0001.jpg, 0002.jpg stb...), ezt ott úgy lehet megcsinálni, hogy kiválasztod a fájlokat, Fájl menü - Csoportos átnevezés, azon belül az Átnevezésmaszk ez jelenti a számlálót, és jobboldalt a számjegyeket átállítom 4-re (vagy ha több mint 10000 fájl van akkor 5-re)
- utána Sony Vegasban Project Media fülön Import Media, betallózod a képes mappát, kiválasztod az első képet, majd alul bepipálod, hogy Open still image sequence, Open, kiválasztod a Frame rate-t (én 59-re szoktam tenni hogy minél gyorsabb legyen alapból), majd a Project Media ablakból áthúzod a szerkesztő sávba, és onnantól úgy kezeli, mint egy videót. Szerkeszted, rendereled

[ Szerkesztve ]

(#761) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

Na de a lényeg :) elkészült a legújabb festményem, ez már durva volt, 10 perc híján 4 órába telt összesen, viszont megérte :) Íme, a szöcske:

videót majd holnap felrakom, most már nem várom meg míg renderel meg feltölt...

azért raktam új hozzászólásba mert abban reménykedek hogy most jó lesz a kép, előbb nem akarta beszúrni...

szerk.: most vettem észre rajta egy hibát... de most már így marad :P

[ Szerkesztve ]

(#762) venge válasza Rolanddd (#761) üzenetére

venge
(tag)

:Y :R :R

(#763) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

(#764) LamaCube válasza Rolanddd (#760) üzenetére

LamaCube
(addikt)

:R :R
Brutális a szöcske :Y

(#765) Rolanddd válasza LamaCube (#764) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Örülök hogy tetszik :)

(#766) qdak válasza LamaCube (#764) üzenetére

qdak
(addikt)

köszönöm a képet ::)

(#767) venge válasza qdak (#766) üzenetére

venge
(tag)

Ez nagyon durva! Megnéztem az eredetit is, le a kalappal! :R

(#768) LamaCube válasza qdak (#766) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Nagyon szívesen! Tudom még nem tökéletes és lehetett volna finomítani, de örülök, hogy tetszik!
Szeretek portrékat rajzolni. :R

(#769) Rolanddd válasza LamaCube (#768) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Szerintem is nagyon jó lett, mennyi időbe telt?
Nekem is az a célom hogy tudjak portrékat rajzolni, lassan neki is fogok állni :)

szerk.: most olvastam vissza a korábbi írásomat és vettem észre hogy hiányzik belőle a számlálós rész előtt a kód, szóval a számláló kódja Total Commanderben szögletes zárójelek között nagy C (pedig leírtam csak gondolom a prohardver kódnak vette ezért nem jelenítette meg)

[ Szerkesztve ]

(#770) qdak válasza Rolanddd (#769) üzenetére

qdak
(addikt)

:R

hajra hajra :)

(#771) LamaCube válasza Rolanddd (#769) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Kb. 2-2.5 óra. Mondjuk én nem ps-el csinálom, hanem sketchbook progival.
Hétvégén ha lesz időm /sajnos kevés van/ kipróbálom a videós dolgokat. Lehet kérdezek még azzal kapcsolatban. Köszönöm a részletes leírást.

[ Szerkesztve ]

(#772) LamaCube válasza Rolanddd (#769) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Simán tudnál portrét rajzolni, ahogyan a képeidet elnézem. :K

(#773) LamaCube válasza Rolanddd (#769) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Na odáig eljutottam, hogy a sony vegasban frankón lejátssza. A kérdésem, hogy pl. most nem szerkesztem, hanem magát a kész videót el akarom menteni renderelni vagy micsoda :U , hogy meg tudjam nézni. Mit kell tennem? Olyan részletességgel, ahogyan leírtad nagyon jó. :R Persze jöhet privátban is ne offoljuk a topicot. Bár lehet másoknak is jól jön ;)

(#774) Rolanddd válasza LamaCube (#773) üzenetére

Rolanddd
(tag)

File - Render As - ott pedig ki kell választani a megfelelő kodeket, meg felbontást, majd Render. Az a gond, hogy nem tudom milyen verziót használsz, így lehet hogy nem pontosan ugyanúgy van mint nálam, Nekem 11-es van, és így csinálom mint a srác a videóban [link] csak kövest a lépéseket (bár ahogy nézem ő nem DivX-be renderel).
Ha így sem tiszta, leírom pontosan hogy van nálam, csak most lusta vagyok :) épp befejeztem az első portrémat, full fáradt vagyok, jól el is kapkodtam a végét mert úgy nézett ki hogy sosem lesz kész...

(#775) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

Szóval itt a portré próbálkozás:

Sajnos nem lett pont olyan mint a fotón... Még gyakorolnom kell. Videó majd csak holnap.
Ja és tegnap csak kijavítottam a szöcskét :) úgyhogy akkor már azt is belinkelem:

[ Szerkesztve ]

(#776) Rolanddd válasza Rolanddd (#775) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Na csak nem bírtam ki, itt a videó [Jennifer Lawrence speedpaint]
Még nem ért fel, kb negyed óra-20 perc (addigra én már rég alszom)

(#777) LamaCube válasza Rolanddd (#774) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Köszi! Nekem 9-es van. Sajnos most nincs időm megnézni, de ha lesz akkor mindenképpen megnézem.
Na ugye, hogy ugye? Megy az a portré kérem szépen :K :C

[ Szerkesztve ]

(#778) LamaCube

LamaCube
(addikt)

Uhh sikerült a videókészítés. Nagyon szépen köszönöm a részletes és türelmes leírásokat! :R :R :R
Most már csak idő kellene a rajzoláshoz :U

(#779) Rolanddd válasza LamaCube (#778) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Szívesen :) viszont akkor akár fel is rakhatnád youtube-ra, hogy meglessük :)
Amúgy meg ja, valamennyire sikerült a portré, de egyáltalán nem úgy ahogy szerettem volna... De majd lesz jobb is.

(#780) LamaCube válasza Rolanddd (#779) üzenetére

LamaCube
(addikt)

A baj az, hogy nincs mit felrakni, mivel eddig nem tudtam, hogyan kell. :DD
De a következő rajzaimról csinálok az már tuti :K Egyébként hány másodpercre állítod a képek készítését snapshotban?

Nekem ilyen lett volna az első portrém anno, akkor ugra-bugráltam volna örömömben :K

[ Szerkesztve ]

(#781) Rolanddd válasza LamaCube (#780) üzenetére

Rolanddd
(tag)

1 másodpercenként csinálok képet, de mint korábban említettem, igazából elég lenne 2 másodpercenként, mivel úgyis mindig 60 (vagyis 59 egész valamennyi) fps-re rakom mikor videót csinálok a képsorozatból és 30 fps-es videóban renderelem ki magyarul a fele képkocka pont elveszik (bár a szöcskésről csak úgy csináltam egy valódi 30 fps-eset is, hogy meglegyen lassabb változatban is).

Persze, nem elégedetlenkedek, örülök hogy ilyen is lett (pláne hogy nem vonalrajzból festettem hanem ahogy a többi képet szoktam, én is csodálkoztam hogy sikerült arc formát "faragnom" :) ), csak mégsem olyan lett a vége ahogyan szerettem volna, mert elfáradtam, viszont nem akartam félbehagyni :) Szeretem ha mindjárt kész is van ha már elkezdtem. Mára is kinéztem egy képet, de nem volt kedvem nekiállni, majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#782) LamaCube

LamaCube
(addikt)

Nem bírtam magammal és rajzoltam csak próbaképpen, hogy videót is készítsek. Semmi szerkesztés nincs benne, mert azt még meg kellene tanulni+ a beállításokat. Most nem is a képen van a hangsúly, az olyan amilyen :DDD

videjóóó

(#783) Rolanddd válasza LamaCube (#782) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Na, grat, végre nem csak én rakok fel videót :) Nekem tetszik a virág. úgy néz ki mintha ceruzával rajzoltad volna.

A videóval viszont van két probléma (szerintem):
- kicsi a felbontása (mikor renderelsz, állítsd be hogy legyen mondjuk 720p mert így túl pixeles, persze ha a SnapShot-tal alapból ilyen kicsi képeket csináltál akkor ez felejtős)
- szerintem idegesítő ahogyan villog, mivel fekete háttérről Alt + Tab-ozol világos háttérre majd vissza, és ez így felgyorsítva epilepsziásoknak nem ajánlott :) tudom ajánlani a saját megoldásomat: képernyő egyik felén a referencia kép, másik felén a rajzoló program. Igaz hogy elveszi a helyet a referencia kép, de erre van a Zoom. Így szerintem az is előny, hogy végig látszik mi lesz belőle, már az elején is.

Persze ezek csak személyes megjegyzések voltak, ettől függetlenül úgy csinálod ahogy neked tetszik :)

(#784) LamaCube válasza Rolanddd (#783) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Teljesen igazad van. :K A videó beállításokat nem vágom. A snapshot-ban jpg-re állítottam és 2mp-re azt jó napot. :)) ha leírnád a beállításaidat azt megköszönném :R
A baj, hogy csak 19-es a monitorom, de kipróbálom, amit írtál. Látod annyi eszem nem volt, hogy ezt csináljam :DDD

(#785) Rolanddd válasza LamaCube (#784) üzenetére

Rolanddd
(tag)

SnapShot-ban a beállításaim:
- Image File: JPG
- Size: Actual (ez a teljes képernyő)
- 1 másodpercenként
Ennyi.

Sony Vegas-ban amikor rámész hogy Render As, akkor ami ablak felnyílik, ott valahol van valami olyasmi ablak, hogy Customize Template, vagy hasonló, és ott a Video fülön nálam a Video format DivX 6.9.2 Codec (ahhoz hogy ez megjelenjen, a DivX-nek telepítve kell lennie, és ha nem jelenik meg így sem, akkor trükközni kell vele, sajna Google-zni kell utána), a DivX 1080p Profile-on van és 5000 kbps-en (ha 720p Profile-ra rakom akkor nem engedi full HD-ban a renderelést). Ez hogy DivX-be ment azért fontos, hogy egyből lekódolja, és nem csinál gigányi videókat, hanem általában 100 MB körül vannak ezek a ~3 perces fullHD videók.
Ami még fontos, hogy a videó beállításoknál a Frame size legyen beállítva akkorára, amekkorára akarod (ne 640x480 mert az túl kicsi), viszont ha nem támogatott méretet írsz be (mondjuk 1125x678 ami elég fura videó méret lenne) akkor renderelésnél felugrik egy ablak valami hibaüzenettel. Szóval hogy jó eséllyel sikerüljön, válassz mondjuk 1280x720-at vagy 1920x1080-at (attól függ milyen a monitorod felbontása, nyilván attól nagyobbat felesleges beállítani).

(#786) LamaCube válasza Rolanddd (#785) üzenetére

LamaCube
(addikt)

1280x1024 a max felbontás. Most eljutottam odáig, hogy egyesével letöröltem azokat a képeket, amik zavaróak voltak. Megnézem, hogy ezeket be bírom- e állítani. Köszönöm a részletes tájékoztatót.

A zavaró képek kivétele utáni videó

(#787) LamaCube

LamaCube
(addikt)

Zenével a videó

(#788) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

Na itt a következő:

Olivia Wilde - The Incredible Burt Wonderstone

Videó is lesz, bár nem túl izgi.

(#789) LamaCube válasza Rolanddd (#788) üzenetére

LamaCube
(addikt)

A hóna alja és a válla valamiért nem stimmel. A fülcimpa is fura, de lehet én nem látom jól. Egyébként tökéletes. Úgy látom az arcra összpontosítottál és nagyon jó lett. Kíváncsi vagyok a videóra :K Összességében 10/9.7 :C :R

(#790) Rolanddd válasza LamaCube (#789) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Igen a hónalj béna lett meg a váll meg a keze amiben tartja a nyuszit túl vastag. Az arcra ment el a teljes festmény idejének kb. 2/3-a (bár a fül így sem lett jó :) ), 10 perc híján 4 óra volt az egész. Tegnap kezdtem, ma fejeztem be.
A videó ezen a linken lesz elérhető kb. 20 perc múlva: [Olivia Wilde - The Incredible Burt Wonderstone Speed Paint]

(#791) LamaCube válasza Rolanddd (#790) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Basszus, de rohadt jó a videó is. :R Bárcsak értenék a ps-hez.

(#792) Rolanddd válasza LamaCube (#791) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Én sem értek hozzá, most januárban kezdtem el rajzolni, előtte kb. soha nem használtam PS-t /bár Corel Photo Paintet igen/, szóval nem olyan bonyolult megtanulni, van millió videó youtubeon erről, na meg ott a ctrlpaint.com

(#793) qdak válasza LamaCube (#791) üzenetére

qdak
(addikt)

miert te mivel csinalod ?

(#794) LamaCube válasza Rolanddd (#792) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Lehet el kellene kezdenem nekem is :U

qdak

SketchBook designer pro-val. :K

(#795) pufancska válasza Rolanddd (#790) üzenetére

pufancska
(tag)

Nagyon jó vagy, örülök és mindennap várom az újabb alkotásaidat. Nekem csak a kéz nem tetszik, de azt utólag 2 kattintás és vékonyabb. Vagy liquify.
Amúgy milyen táblát használsz?

(#796) Rolanddd válasza pufancska (#795) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Tudom hogy nem tartana semeddig sem kijavítani, csak valahogy utólag nem olyan szívesen nyúlok hozzájuk :) de majd lehet megcsinálom.
Wacom Intuos 3 M-et használok, aránylag 'occsóé vettem.
Elkezdtem ma is egy képet, de majd holnap folytatom, mert pff nem akart jó lenni... Arcot festeni nem könnyű, Benne van már 1 és negyed óra, de sehol nincs még az egész.
Dehogy vagyok jó :N full kezdő vagyok, 2 hónap tapasztalattal.

(#797) Rolanddd

Rolanddd
(tag)

El sem hiszem, ezt is befejeztem... Azt hiszem rá kell feküdnöm arcokat rajzolni és nem úgy ahogy eddig csináltam, hanem először szépen vonalrajz, arányok, stb. mert így egyszerűen túl sokáig tart...
Majdnem 5 óra volt összesen:

(#798) LamaCube válasza Rolanddd (#797) üzenetére

LamaCube
(addikt)

Cuki :C Viszont gyerekportrét hálátlan feladat rajzolni, festeni stb. Mivel a babuciknak még sajnos nem karakteres az arcuk és nagyon nehéz /szerintem lehetetlen/ visszaadni a babarcot, amit még nem barázdál egy kis ránc szarkaláb és egyéb jellegzetes tulajdonság. Minden festményen, rajzon kicsit koravénnek tűnnek a babák. Ez nem az alkotó hibája, félre ne érts. Egyébként totálisan olajfestmény hatású a kép nagyon szépek a színek és maga a kép is. :R

(#799) Rolanddd válasza LamaCube (#798) üzenetére

Rolanddd
(tag)

Hát nem is fogok rászokni a babafestésre, az biztos :)
Itt a videó: [Bújkáló baba speedpaint]

(#800) LamaCube válasza Rolanddd (#799) üzenetére

LamaCube
(addikt)

A szokásos perfekt videó.
Én is rajzolok most egy képet. Rám is van varrva. Sajnos nincs sok időm és egyébként is sokat szöszmötölök, de engem ez kapcsol ki. :))
Ki kellene már próbálnom a ps-t. :K

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.