Hirdetés

2020. október 26., hétfő

Gyorskeresés

(#551) Rikkus válasza jimspie (#550) üzenetére

Rikkus
csendes tag

Tényleg, szuper. Köszi

(#552) jimspie

jimspie
tag

Gyakorlás - 2,5h
[link]

(#554) jimspie válasza jhos910 (#553) üzenetére

jimspie
tag

Jó a textúrázás.

(#555) LamaCube

LamaCube
addikt

Volt ma egy szabad 2 órám, de ahogyan magamat ismerem még lesz vagy 2-3 óra mire kész lesz. Ma eddig jutottam.

jimspie

A sziklára és a vízre is van ilyen ecset vagy azt te csináltad? Egyszer szeretném látni a folyamatokat, ha nem gond csinálj már közbe screenshotokat :R

jhos910

Jó lett :Y Szeretem a koponyákat :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#556) jimspie válasza LamaCube (#555) üzenetére

jimspie
tag

A sziklára és a vízre textúrát tettem. Megrajzolom a formát, belehúzom a világos és sötét részeket, már majdnem úgy néz ki mint egy jó kis szikla .. aztán ráhúzok egy fényképtextúrát ami plusz részletességet ad neki.
[link]

(#557) LamaCube válasza jimspie (#556) üzenetére

LamaCube
addikt

Na én ehhez hülye vagyok :K :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#558) jimspie válasza LamaCube (#557) üzenetére

jimspie
tag

És még a sziklákat is maszkolással rajzoltam meg :D az megint egy érdekes művelet (de nem nehéz) :D

(#559) Busmann02 válasza jimspie (#558) üzenetére

Busmann02
tag

én a maszkolásnál sokat hazsnálok PEN TOOL-t... kicsivel egyszerűbbnek látom mint pl radírozgatni...:)
annyira kedvet kapok a rajzoláshoz a képeitek láttán,de a gépem gyakori laggolása el is veszi azt:/

(#560) Busmann02

Busmann02
tag

Valakinek küldjek BELOAD meghívót, hogy letudja tölteni a fent lévő részletes magyar nyelvű photoshop oktatóvideókat??? még 125db van függőben...:)

(#561) jimspie válasza Busmann02 (#559) üzenetére

jimspie
tag

Hallod odavissza vágom ezt a fotobót dolgot de a pen tool-al még egy értelmes formát nem tudtam összehozni :D Mindig össze vissza görbül, felidegesít :D Pedig rohadtul hasznos cucc.

(#562) Busmann02 válasza jimspie (#561) üzenetére

Busmann02
tag

énis így voltam vele aztán rájöttem hogy smint...:) minden kezdő és vonalközi pontnál vannak kiálló ágacskák amiket mozgatva CTRL-el vagy ALT-al másként hat a pont előtti és utáni szakaszra...:)
3-4 nap alatt belejötte...a deviantart-os oldalam ha néztétek van az X-box fanatic dino-s rajzom...az pl azzal lett...azért olyan szabályosak a kontúrok:):D

(#563) jimspie válasza Busmann02 (#562) üzenetére

jimspie
tag

Jah, de ezt az alt, ctrl-os dolgot sehol nem írják ez ilyen "jöjjrámagad" tevékenység :D Persze néztem most videókat abban mondják ,hogy ctrl meg alt, de amúgy a picsába nem jöttem volna rá ..

(#564) Busmann02 válasza jimspie (#563) üzenetére

Busmann02
tag

asszem ha alt-al mozgatod akkor az csak arra az oldalra vonatkozik amelyik oldali szakaszt mozgatod a pötty mellett...ha a ctrl-t...kkor viszont a pötty mindkét oldalára:)
tetszik a fejemnek h néha énis tudok újat mondani:D

[ Szerkesztve ]

(#565) LamaCube

LamaCube
addikt

Még nincs kész, de a háttér az ps-el van...csak nyomogattam mindent össze-vissza :DD Ne keressetek benne semmi logikát :U

(#566) LamaCube

LamaCube
addikt

Valamiért a fekete-fehér dolgokat szeretem.
Ez egy 13 éves bringa a saját ízlésem szerint újjáépítve saját kezűleg. Csak a váz maradt a régi, az is újra festve és matricázva. kb. 13000km volt/van benne.

(#567) venge válasza Busmann02 (#560) üzenetére

venge
tag

Ha tényleg ilyen sok van, én igényt tartanék egyre! Köszi!

(#568) Chronos85

Chronos85
tag

Hali,
Nem olyan rég láttam, valaki panaszkodott itt vagy a digi táblás topikban, hogy nem igazán tud angolul. Nos neki illetve másnak is tudom ajánlani ezt a könyvet.
Igen én is sokkallottam pláne miután kicsit utánna néztem és eme kiválló magazin sorozatból van összeválogatva és lefordítva néhány gyakorlat és tip.
Viszont tegnap sikerült ráfutnom a maglódi Madárkás multinál igen jó áron (1k alatt), gondolom a többiben is fellelhető, illetve még itt van hasonló áron ha valakinek ez közelebb van.
Csak gyorsan átfutottam, főleg PS-hez és Corel-hez vannak tippek, tanácsok, de Artrage is fellelhető benne. Az egész levan fordítva és zárójelben van írva az angol megfelelője. Ez igen jól jött, mivel soha nem jöttem volna rá, hogy a szendvicspozitív az a Multiply akar lenni. Ennyiért bőven megéri az árát, színes, hasznos mi kell még? :) Jah CD az nincs hozzá, ellentétben a fentebb linkelt magazinnal.

Végezetül hagy ajánljak pár oldalt én is amik sokat segítettek az elinduláskor:
Amiket láttam már linkeltetek
-Ctrl+paint nagyon hasznos, pláne azoknak akik most kezdik az ismerkedést a digi rajzolással és a PSel.
-FZD nagyon profi, már a gnomonos videói is tetszettek. Nagy álmom hogy egyszer elmennyek az 1 éves képzésükre, viszont a Tecsős videói is kivállók máshol egy ilyen videóért komoly összegeket elkérnek.

Amik még nem voltak, vagy nem vettem észre, hogy linkeltétek:
idrawgirls - Kicsit mangás, de szintén hasznos van Tecső is
Az elején már említettem az ImagineFX-et sajnos a videók többsége hang nélkül van.
Ha már magazinoknál tartunk akkor 2dartist valamint Digital Artist/ Fantasy Artist
És akkor van a drágább kategória mint pl a Gnomon, a Digital-Tutors, vagy CGMW. Tudom, hogy a magyar embernek ezek a "megfizethetetlen" kategóriába tartoznak (azért az internet bugyraiban jópár gyöngyszem fellelhető).

Végezetül mindenképpen érdemes turni a deviantartot itt is vannak hasznos tippek/trükkök valamint magyar csoport is.

Remélem tudtam segíteni. Mindenkinek további Jó Munkát és Szórakozást, nah meg persze Sikert is. :))
Üdv.: Chronos

(#569) sunnysys válasza Chronos85 (#568) üzenetére

sunnysys
tag

basszus, Chronos! :) nagyon köszi ezeket, mentek a könyvjelzők közé! :)

(#570) pufancska válasza Chronos85 (#568) üzenetére

pufancska
tag

Mint minden ez a könyv is letölthető, nekem meg is van. Magyarul persze, már akartam említeni is, csak elfelejtettem bocsi.

(#571) LamaCube válasza Chronos85 (#568) üzenetére

LamaCube
addikt

:R Már töltöm is lefele.

Nagyjából készen vagyok, hát ennyire tellett :DDD

(#572) kuntics

kuntics
tag

Itt egy alakulóban lévő rajzom.Egyébként van más is rajtam kívül,aki papírra rajzol,nem digitalizáló táblán?

(#573) jhos910 válasza LamaCube (#571) üzenetére

jhos910
aktív tag

Miért lett fókuszpont a tekerője, miért nem az óralap? Nekem zavaró nagyon.

(#574) LamaCube válasza jhos910 (#573) üzenetére

LamaCube
addikt

Jogos az észrevétel. :R Talán így? :U

[ Szerkesztve ]

(#575) jimspie válasza Chronos85 (#568) üzenetére

jimspie
tag

Az FZD school of design nem 4 éves??? fél év alapismeretek (fényárnyék, perspektíva stb) majd 3 év tömény alkotás és fél év portfólió gyártás.
CTRL Paint-et meg most linkelte be valaki azóta bújom.
Nekem is a Feng Zhu a szint amit el akarok érni :D

(#576) jimspie

jimspie
tag

Kis okosság, szerintem nagyon alap dolgok amit mindenkinek tudnia kell.
[link]

(#577) jhos910 válasza kuntics (#572) üzenetére

jhos910
aktív tag

kuntics(#572):
Én papíron is rajzolok, mikor kezdtem még nem volt ilyesmi, hogy rajztábla :D

Hát így ennyire nem nagyon lehet még mit mondani, de ha tudsz scannelni otthon akkor inkább scannelj mert ez így életlen és rossz minőségű vagy ha nincs akkor világítsd meg jól a képet vagy vakuval is pórbálkozhatsz de az lehet, hogy kiégeti a fotót.

A szemei teljesen kandzsalok, egyik szeme felfelé néz a másik meg nagyjából maga elé és szerintem a jobb szeméből nem is annyit kellene látni ha a balhoz viszonyítunk. A bal szeme nem is lehetne tojás alakú csak a jobb. A jobb szempillái sokkal dúsabbak és vastagabb vonalúak mint a bal.
Szerintem a szemén dolgozz még.

Meg szerintem elférne még egy fog a szájában :D

Igaz, hogy egy rajz kezdemény és lehet, hogy kijavítod magadtól de én ezt nem tudhatom, ezért írtam le ezeket.
Jó rajzolást.

jimspire(#552):
- Életlen a kép nagyon. Nincs mélység és távolság érzete az embernek.
- A hátsó szikla előtt mintha felhők lennének, de az nem szokás ilyen magasságban.
- Az előtérben lévő hajó méretét nem találtad el túl jól mert ha a fához viszonyítjuk akkor valszeg egerek használták azt a tutajt, de gondolom nem az akart lenni :D
- A tükröződések arányai sem túl jók, perspektívát vedd figyelembe. A tükörképek a víz felszínén tükröződnek így a vízfelszín síkjában látjuk őket, a tiédet pedig teljesen tükrözted függőlegesen a sziklákra. Használj a vázlathoz segédvonalakat, igaz itt nem lenne sok jelentősége, de a tükörképnél nem tévedtél volna legalább :)
- A hajóroncsnál nagyjából ráéreztél a perspektívára, hogy van olyan de az árnyék iránya nem nagyon egyezik a fény irányával :D
-Az íves sziklán ha az árnyékokat figyeljük akkor a nap lenyugvóba megy épp,
- Ha jól sejtem akkor maszkolási technikával festettél vagy ha nem is azzal de az eredmény hasonló lett. Méghozzá, hogy az elemek úgy néznek ki mintha papírból kivágott formák lennének. Mert kilógnak a kompozícióból, nagyon éles a kontúrjuk, nem életszerű.

Hirtelen ennyit :DDD

(#578) jhos910

jhos910
aktív tag

Ezt egy új posztba rakom, hogy észre vegyétek.

DELON - BARONTIERI - TSAI - HONG - CHIN FANTASY TECHNIKÁK /DIGITÁLIS FESTÉSZET MESTERFOKON
880 Ft + 890 Ft pk

http://konyvszallito.hu/BORIS_VALLEJO-JULIE_BELL_A_FANTASY_MESES_ASSZONYAI-termek-112680

BORIS VALLEJO-JULIE BELL A FANTASY MESÉS ASSZONYAI

880 Ft + 890 Ft pk

BORIS VALLEJO A FANTÁZIA-MŰVÉSZET TECHNIKÁJA

880 Ft + 890 Ft pk

Én az előbb megrendeltem mind3 könyvet, remélem szépen meg is érkezik. :K

(#579) LamaCube válasza jhos910 (#578) üzenetére

LamaCube
addikt

Ennyiért ingyen van. Ebből vannak nekem is :K

(#580) kuntics válasza jhos910 (#577) üzenetére

kuntics
tag

köszi a véleményt,még fog ez változni eleget.ha lesz időm akkor bescannelem,most csak telefon volt nálam.Itt az eredeti viszonyításképpen

(#581) Busmann02

Busmann02
tag

Nemtudom hogy vagytok vele,de nekem rajzolásnál segít ha olyan zenét hallgatok ami segít átszellemülni a rajz témájának megfelelően...
találtam egy zenét,vagyis már régóta ismerem,ami illene Jimspie brátunk egyik rajzához:)

és a zene
:)

(#582) jimspie válasza jhos910 (#577) üzenetére

jimspie
tag

Mindezt én is észrevettem már :D Totál ugyan ezeket. Az egész csak egy gyorsan összedobott izé, teljesen műanyag hatást kelt, Kiváló arra, hogy megtanuljam mit lehet igazán elrontani.

Ez se valami nagy izé gyors "skiccelés" ecsetekkel. Úgy érzem itt is van perspektíva hiba :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#583) jimspie válasza Busmann02 (#581) üzenetére

jimspie
tag

Én ambientet hallgatok mindig az a legjobb rajzoláshoz (nekem). Pl: [link]

(#584) sunnysys válasza jhos910 (#578) üzenetére

sunnysys
tag

pont ezt a hármat rendeltem meg én is. :)

(#585) sunnysys válasza jimspie (#583) üzenetére

sunnysys
tag

Aphex Twin, nagyon nagyon jó! :)

[ Szerkesztve ]

(#586) jimspie válasza sunnysys (#584) üzenetére

jimspie
tag

Légyszi majd valami beszámolót írjatok ezekről a könyvekről mert nagyon érdekelne.

(#587) sunnysys válasza jimspie (#586) üzenetére

sunnysys
tag

oké, bár én még csak most ismerkedek a digitális rajzolással (elvileg a héten megveszem a táblát), szóval amatőr vagyok, nagyon is. lehet, hogy értékesebb lenne egy hozzáértő beszámolója. :)

(amúgy Chronos azt írta, hogy az ImagineFX cikkeiből készült az egyik könyv. az egy elég jóféle újság, elérhető a neten, pl. az nCore-shopban is. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#588) jimspie

jimspie
tag

Szkeccs . .1 óra alatt csak úgy éjszakára, hogy jól aludjak.
[link]

(#589) pufancska válasza jimspie (#588) üzenetére

pufancska
tag

Ha nem haragszol, akkor elmondom. Ha szignózod a képet, akkor datáld is. Tudom ez digi kép tehát adatokban megmarad, de illik, szokás. Ha nem tetszik a datálás, akkor rejts el, pl a Varga első a betűjébe, ez is lehet védjegyed később, de ha szignózol, akkor datálni is kell. Na ezt csak így margóra, remélem nincs harag

(#590) jimspie válasza pufancska (#589) üzenetére

jimspie
tag

Ezek skiccek, ha valaki lenyúlja akkor egészségére, 1 óra alatt csinálok ilyen képeket :D Egyébként nem is figyeltem eddig, hogy bárki datálta volna. Vagy csak én nem vettem észre mert el vannak rejtve? :D

(#591) jimspie válasza jimspie (#590) üzenetére

jimspie
tag

Jah most elkezdtem nézegetni képeket és tényleg sok helyen ott van, hogy 2012 stb, de sok helyen még szignó sincs O.o . Na majd ráfirkálom az évszámot is (de olyan beképzeltségnek érzem a datálást mintha valami nagykirály lennék az alkotásba közbe meg tök béna vagyok, már a szignózás miatt is húzom a számat).

(#592) jimspie

jimspie
tag

3h
[link]

(#593) jimspie

jimspie
tag

Skicc ..
[link]

(#594) pufancska válasza jimspie (#591) üzenetére

pufancska
tag

Nekem egyszer ezt mondták, hogy így kell. Viszont hozzá tette, hogy skiceket nem szignózunk. Bár Salvador Dalí üres lapokat is szignózott, aztán egy tehetséges üzletember pénzt csinált belőle.

[ Szerkesztve ]

(#595) jimspie válasza pufancska (#594) üzenetére

jimspie
tag

Engem már nem érdekel :DDD szignózok mindent kész :DD Ki figyeli? Senki :D

(#596) venge válasza jimspie (#595) üzenetére

venge
tag

:D

(#597) Rolanddd

Rolanddd
tag

Egy kis tárgy másolós gyakorlat. Még mindig lassan megy, de legalább valamennyire hasonlít is arra amit másoltam :) (az ötlet a Ctrl+Paint-ről a "rajzolj 20 mobilt feladat", csak nem bírtam ki hogy ne rajzoljak részletet is :) )
[kép] - mobillal fotózva...

(#598) jimspie válasza Rolanddd (#597) üzenetére

jimspie
tag

Én a "rajzolj 1000 emberi pózt" csinálom :D Már egy 20-30-ig eljutottam :DDD.

Egyéb:
Újabb bohóckodás - [link]

[ Szerkesztve ]

(#599) Rolanddd válasza jimspie (#598) üzenetére

Rolanddd
tag

előbb-utóbb én is ott fogok kikötni :)

(#600) pufancska válasza jimspie (#598) üzenetére

pufancska
tag

Nem tudom menyire bírja a géped, de csinálhatnál egy videót, hogyan készül, mert kíváncsian nézném. Gondolom nem vagyok egyedül.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.